DE ZEEDW II bespaart tijd en geld DE WATERSTAATSBEGROOTING. De Erfenis uit Amerika TWEEDE BLAD jêHunSBiSS» Adm. van „De Zeer«M Goes Memorie van antwoord aan de Tweede Kamer. Staten-Generaal. Uit de Provincie VAN VRIJDAG 4 DEC. 1936, Nr 56. door uw advertentiën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de Aan de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake de Waterstaats- begrooting voor 1937, is bet volgende ont leend: Aan bet tijdelijk Water staatspersoneel is inderdaad kenbaar gemaakt, dat bet in bet voornemen ligt ben, als zij! op 1 Januari 1936 5 jaren of langer dienst bebben, op dien datum te ontslaan. Hoe wel de minister niet kan toezeggen, dat aan dit voornemen geen gevolg zal wor den gegeven, is bijl voornemens biji de uitvoering van dezen maatregel soepel heid te betrachten. Aan de toezegging, dat de sociale be palingen van de collectieve arbeidsover eenkomsten ook voor de Rijkswerken toe passelijk zouden worden verklaard, heeft de minister gevolg gegeven. Bij het opmaken van bestekken tot uit voering van waterstaatswerken wordt, indien de aard van een werk daartoe aanleiding geeft, overwogen, of de uit voering dienstbaar kan worden gemaakt aan werkverschaffing door geheele of ge deeltelijke uitvoering met handkrachi voor te schrijven. Alsdan wordt een twee ledige inschrijving gevorderd, één, waar bijl de aannemer in zijn werkwijze ge heel vriji is en één, waarbijl bijl bet werk of bepaalde oaderdeelen daarvan in han denarbeid mioet uitvoeren. Met den mi nister van Sociale Zaken wordt vervol gens overleg gepleegd over de vraag om de vermeerdering van kosten tengevolge van uitvoering met bandkracbt ten las te van het Werkloo'sheidssubsidiefonds te brengen. Veelal wordt die vermeerdering in het belang van de werkverschaffing aanvaard. Wat betreft het verkeerstoezicht is ook de minister van meening dat het belang, dat met behoorlijk toezicht is gemoeid, een geldelijk offer wettigt. De minister is van oordeel, dat het on juist zou zijn ten aanzien van overeen- komsten van aanneming een ander stand punt in te nemen dan in de maatschappij algemeen geldend is, namelijk dat over eenkomsten behooren te worden nage leefd. Hlijl meent, dat dit beginsel even zeer moet gelden voor die overeenkom sten, welke kort voor de jongste mone taire maatregelen tot stand zijln gekomen. Ook den minister strekt het tot vol doening, dat de Nederlandsche mijnin dustrie na de moeilijke jaren, die ach ter ons liggen, opleving vertoont. Kwam deze ontwikkeling verleden jaar reeds in de financdeele uitkomsten tot uitdrukking, dit jaar werd ook uitbreiding van de pro ductie mogelijk, welke aan de werkge legenheid ten goede kwam. Het verlaten van den gouden standaard zal, naar ver wacht mag worden, zijn invloed tengoe de doen gevoelen. Het aanvankelijke standpunt der Re- j geering t.a.v. de saneering van den han del in huisbrandkolen vond zijn uitgangs punt in het rapport van oud-minister Verschuur. Zooals daaruit zal zijn gebleken, be veelt mr. Verschuur aan, van Regeerings- wege invloed te oefenen op een regeling tusschen de kolenconventie en eenige im porteurs eenerzdjds en - de groot- en kleinhandelaren anderzijds. De rappor teur beoogde daarmede eenerzijds de pro ductie loonend te maken door den mij nen een betere opbrengst te verzekeren en anderzijds de distributie te saneeren een en ander, zander dat de consumenten daarvan nadeel zouden behoeven te on dervinden. Werd deze maatregel met het oog op den toenmaligen toestand van het mijnbe drijf noodzakelijk geoordeeld, de inmid dels ingetreden verbetering van den toe stand in het mijnbedrijf nog voordat de Regeering een definitieve beslissing daar omtrent had genomen, leidde er toe, de gewijlzigde situatie nader te bezien. De Regeering meent, dat elke niet strikt noodzakelijke verhooging van de steenkolenprijzen dient te worden, voor komen. Ook naar haar oordeel is de be staande marge tusschen productiekosten en verkoopsprijs lager dan de wereld- prijls. De belangen der bedrijven en van het daarin werkzame personeel verdie nen zeker groote aandacht, doch ook an dere factoren kunnen beslissend zijn voor de te volgen prijzenpolitiek. TWEEDE KAMER. Begrooting van Onderwijs. H. B. S. en Gymnasium. Het Nijverheids-onderwijs. De Tweede Kamer heeft gisteren vrij veel tijd besteed aan het voorbereidend hooger- en middelbaar onderwijs. Ter sprake kwam o.m. vervroegde pen- sionneering van leeraren, de regeling van de inspectie, het leerprogram der gym nasia enz. Het bleef echter bij alge- meene wenschen, waaromtrent door den Minister overweging werd toegezegd. Daarna kwam aan de orde het N ij v e r- heidsonderwijs. Mevr. De Vries Bruins, Soc.- Dem., klaagt over de te groote bezuini gingen op het Nijverheidsonderwijs. Mevr. Bakker Nort (V.-D.), con stateert, dat er een tekort is van g e- schoolde arbeiders. Als de cri sis ons iets geleerd heeft, is het, dat goede vakopleiding voor jongens en meisjes eisch is. Spr. gelooft niet, dat we op den goeden weg zijn. Voor den all round-ambachts- man ten plattelande zijn de tweejarige cursussen onvoldoende. Spr. acht voorts uitbreiding van het landbouwhuishoud- onderwijs noodzakelijk. Dhr K. Ter Laan (S.D.A.P.) oefent critiek op de omzetting van driejarige ambachtsscholen in tweejarige. FEUILLETON. door An n e B a e 1 e. 18.) 0— Mijinheer Mulready bracht ze nu tot in het rijtuig. En toen Marjory, het mid delste kind, al zijin mooie bloemen zag, vroeg het verwonderd of ze in de kweeke- rij van een bloemist waren. Maar Belle legde haar lachend uit, dat mijinheer Mul ready stationschef was en zelf al die mooie perken had aangelegd, omdat hij zooveel van bloemen en planten hield. „Wat een massa heeft 'hij! er toch." riep nul ook de twaalfjarige Weatherley bewonderend uit, die genoemd was naar zijin moeders vader, de man die zich nooit nog om hem had bekommerd. „Mamy, kijik eens naar al die bloemen," riep hij! zoo hard dat het kind haar kopje even ophief. Belle en Marjory waren spoedig in het rijtuig! en mijinheer Mulready probeerde om zijin kleinen last op Belle's schoot te leggen. Zijl klemde zich echter aan hem vast. „Zij denkt dat het vader is; zij houdt het meest van mannen", zei Marjory. De Minister zegt wel, dat de nadeelen daarvan nog niet gebleken zijn, maar dat er nadeelen zijn, spreekt vanzelf. Een leerplan voor een periode van 3 jaar kan niet in twee jaar worden samengevat. De Minister doet onwillens verkeerd. De be drijven ondervinden de gevolgen ervan. Het avondnijverheidsonderwijs geeft niet terug, wat door opheffing van het derde jaar ambachtsonderwijs verloren wordt. Spr. citeert een uitlating van een directeur van de werf „De Schelde" in een interview, waarin verklaard werd, dat er niet voldoende draaiers, fraisers, enz. te krijgen waren. Hieruit blijkt wed, dat de Minister op den verkeerden weg is. Avondvergadering. In de avondvergadering zegt de heer Terpstra (A.R.), dat van kwade ge volgen der omzetting van driejarige in tweejarige ambachtsscholen nog niet is gebleken. Er worde meer tijd be schikbaar gesteld voor godsdienstonder wijs op de Protestantsch-Christelijke nij verheidsscholen. De heer Louw es (Lib.) is het eens met mevr. BakkerNort, dat het bedrag bestemd voor voorlichting van huisvrou wen ten plattelande, kan worden ver hoogd. De plattelandsbevolking heeft een aparte plaats in onze samenleving. Spr. wijst inzonderheid op het nut van land- bouwhuishoudonderwijs. Het plattelandsleven kan ook leiden tot ver diept geestelijk leven. „Vlug, Mamy, anders zullen wij! de koeien en de varkens en de kalkoen niet zien", zeide zij, terwijl zij haar bijna van mijn heer Mulready's armen aftrok. „Kalkoen, varken!" praatte Mamy haar na, terwijl zij voor het eerst eens durfde rondkijken en het kleine gezichtje helder de nul werkelijk op. Eindelijk vertrokken zij en Belle dacht er over na, hoe ze Mamy het vlugst aan haar zou wennen. Daar zij veel ervaring had opgedaan bij de dorpskinderen, be sloot ze voorloopig zoo min mogelijk aan dacht aan haar te schenken. Maijory hield haar vast bijl haar jurkje terwijl zij in het rijtuig stond en het nog niet met zich zelf eens was, of ze lachen zou of huilen. Plotseling stak zij echter haar duimpje in den mond, waarop Marjory fluisterde: „Nu is het in orde, tante Bel le. Zij is altijd tevreden, wanneer zijl op haar duim zuigt, en dan legt Fanny haar te slapen." Belle nam die wenk ter harte en tilde het kind, dat nul geen weerstand meer bood, op haar schoot. Zij deed de groote muts, waaronder het kleine gezichtje nau welijks te vinden was, af en legde haar moede kopje met de leuke, blonde krul- I len tegen haar aan, veegde de tranen uit i de oogjes, die nu dichtvielen en nam het kleine handje in haar hand. Maar Mar- Spr. is van oordeel, dat het Landbouw- huishoudonderwijs eigenlijk bij het dep. van Landbouw thuisbehoort. De heer Steinmetz (R.K.) sluit zich aan bij hen, die nadeelige gevolgen zien in de omzetting van de 3-jarige in 2-ja- rige Ambachtsschool. De heer Zij lstra (A.R.) acht het landbouwhuishoudonderwijs onvoldoende. Speciaal het christelijke kan in verschillende provinciën niet tot ont wikkeling komen. Er worde meer rechtvaardigheid bij de subsidiëering betracht. De heer M o 11 e r (R.K.) zegt, dat de 2-jarige cursussen leiden tot werkloosheid op te jeugdigen leeftijd en tot meer ver dringing van ouderen. Het landbouwhuishoudonderwijs en speciaal de vliegende cursussen zijn een succes. De regeering taste dieper in den zak. De Minis t er v. O., K. en W., de heer Slotemaker de Bruine, heeft er zich over verbaasd, dat reeds door de omzetting van 3-jarige in 2-jarige cur sussen de belangstelling voor het nijver heidsonderwijs zou zijn verminderd. De capaciteit van dit onderwijs is juist ver meerderd. Het is zonderling te beweren, dat de bezuiniging oorzaak is, dat er zooveel minder geschoolde krachten wor den afgeleverd dan vroeger. Een instrument om volledige am bachtslieden af te leveren, is de ambachtsschool ook niet. De omzetting heeft moeilijkheden veroorzaakt, doch ook een einde gemaakt aan veel sleur, en het onderwijs opgevoerd. Dat de afkeu ring over den maatregel algemeen zou zijn, moet spr. weerleggen. Als men vraagt om hetzelfde onderwijs in drie jaren te geven, zoodat de leerlingen een jaar later worden afgeleverd, en dit is mogelijk zon der meer kosten, dan zegt spr., dit wel te willen onderzoeken, zonder een belofte te doen. Men is aan het departement reeds bezig te pogen de mogelijkheden van het nij verheidsonderwijs te vergrooten. Het is voor spr. de vraag of het Rijk moet zorgen voor opleiding van leerares- sen bij het landbouwhuishoudonderwijs. Maar er is nu eenmaal een school. Ligt hier niet een taak voor de landbouw organisaties? Met name wat betreft de christelijke opleiding? Men onderscheide voorts het eigenlijke landbouwhuishoudonderwijs, de ambulan te cursussen en de voorlichting ten platte lande. Er is voldoende belangstelling voor, en ook overleg met Sociale Zaken. Spr. kan er niet toe medewerken, ten deze een nieuwen tak van staatsdienst in het leven te roepen. Spr. hoopt niet te moeten komen tot een splitsing, waardoor er drie soorten van cursussen ontstaan. Spr. wil het contact tusschen de organi saties ten deze bevorderen. Bij de afdeeling Lager Onder- wij s spreekt het eerst mevr. De Vries- B ruins (S.D.). Omtrent het ontslag aan gehuwde onderwijzeressen constateert zij, dat van de 710 bij het openbaar onderwijs er 438 zijn mogen blijven. Blijkbaar geldt voor de meesten, dat hun gezinsomstandigheden geen ont slag' wettigden. Hierbij bevinden zich 85 wachtgelders op een totaal van 210. Veel werkverruiming is voor de mannen dus niet gevolgd. De heer W e i t k a m p (C.-H.) zet uit een, dat de practijk handhaving van het landbouwverlof noodig maakt. Eer dan inkrimping is uitbreiding gewenscht. De kleine luyden ten plattelande kunnen de inkomsten niet missen. Het systeem: half school, half arbeid, leent zich uit stekend voor het kind. Met kinderexploi tatie heeft dit niets te maken. De land- bouwarbeid leent zich uitstekend voor jury maakte het handje weer los en half in slaap greep het kind Belle's oor, waar mee ze een oogenblik speelde, totdat een diepe slaap de rust schonk, -die Mamy zoo noodig had. „Dat doet zij altijd", zei Marjory; maar tante Bella, mag ik nu gaan staan, en uit het raam zien?" „Natuurlijk," antwoordde Belle, die met blijdschap ontdekte dat haar neefje en nichtje wel gehoorzaam waren, niettegen staande hun ongewone zelfstandigheid. Marjory was niets verlegen, en al heel gauw deel ze allerlei vragen aan Belle over alles, wat ze zag en waaraan ziji voor bijreden, terwijl zij' op haar beurt ook de vragen beantwoordde, die Belle haar deed. Zij was een helder kind met een vroolijlk gezichtje en vlugge manieren; zijl had don kere ooigen en lang kastanjebruin haar, dat los op haar rug neerhing. Haar mondje stond geen moment stil en zijl praatte over examens alsof zij professor was aan de Cambridge-universiteit. Ze wilde zelf al die examens doen en zoo mogelijk di ploma's veroveren. „Want, tante Belle, u weet dat vader niet rijk is en wijl moeten voor ons brood werken als hiji dit fortuin niet krijlgt," voegde zij er bijl. Charles Dauncey had zijn best gedaan om zijln kinderen goed onderwijs te geven. Hij had de beide oudsten naar een driiL het meedoen van het kind aan den pro ductieven arbeid, hij is veel beter dan het uren stilzitten in de school, waarin meer individualiseering bij het onderwijs ge wenscht is. Mevr. Bakker—Nort (V.D.) be spreekt o.m. de slechtere resultaten van het lager onderwijs. Een geest van moede loosheid, die in vele gezinnen heerscht, deelt zich aan de kinderen mee. De klas sen zijn te vol, het materiëel is onvol doende. Zoodra 's Lands schatkist het toe laat, moet de leerlingenschaal worden verminderd. Het kleuteronderwijs ver keert in een droevigen staat, het is vol komen overgelaten aan particulieren. De heer T h y s s e n (S.D.) heeft in het onderwijsverslag klassen van 49—60 leerlingen vermeld gevonden. Dergelijke klassen zijn paedagogische monsters. Zoo is er eigenlijk maar één onderwijs probleem: hoe krijgen wij de klassen weer kleiner? Onder de z.g. kweekelingen met akte, die wat zakgeld verdienen, zijn meer dan honderd menschen met hoofdakte en allerlei bijakten. Zooiets is niet geoor loofd te achten, Hier is een verwordings proces gaande. Verlenging van leerplicht en verandering van de leerlingenschaal zou misschien 7 millioen kosten, maar dit geld moet er komen. Met de opheffing van kweekscho- 1 e n wordt veel te ver gegaan, vooral de opheffing van die te O o s t b u r g is een fout. Een schadeloosstelling voor gehuw de onderwijzeressen, die zijn of worden ontslagen, acht spr. gewenscht. De heer Zijlstra (A.R.) wijst erop, dat de bezuinigingsresultaten op Onder wijs nog niet sterk spreken. Dat zooveel jonge onderwijzers niet aan den slag kunnen komen, noemt spr. ern stig, het verschijnsel doet zich ook bij theologische candidaten voor. Het ontslag van de getrouwde onder wijzeres vloeit uit een beginsel voort. Dit is geen tijd, om sommige gezinnen te verwennen met dubbele inkomens. De S.D.A.P. treedt hier in het krijt voor de meest verwende menschen van Nederland. De maatregel is buitendien uitgevoerd op de meest milde wijze. Inplaats van den heer Duymaer van Twist bepleit spr. verbetering van het onderwijs aan schipperskin deren. De beteekenis van het bewaar school onderwijs moet niet over dreven worden, het leent zich speciaal voor het particulier initiatief. De heer Coops (Lib.) acht de resul taten van het lager onderwijs niet schit terend. Eén van de middelen ter verbete ring is, dat de klassen zoo worden inge richt, dat met de differentiëering onder de kinderen wordt rekening gehouden b.v. groote scholen met parallelklassen. Een herstel van het ambulante hoofd zou daarmee gepaard moeten gaan. De vergadering is daarna verdaagd. St. Annaland op Tholen. Het orgaan van den Bond „Heemschut" schrijft: Te St. Annaland op Tholen is de Kerk- ring gedempt. Heemschut kwam te laat. Op de Zuid-Hollandsche eilanden en blijkbaar ook op 't Zeeuwscbe eiland Tho len zijn dorpen met knappen, steden bouwkundigen aanleg met een kerkje als middelpunt, daarom een cirkelvormige of ellipsvormige gracht, daarom 'n boomen- rij, de dorpsstraat en de bebouwing. De verbindingsweg met den landweg sluit daar loodrecht op aan. Voorbeelden zijn Middelharnis, Sommelsdijk, Oude Tonge, Nieuwe T'onge, en St. Annaland. Van die 5 zijn er nu 3 gesneuveld. Waarom? school gezonden, om hen zoodoende op de vlugste en goedkoopste manier de iet wat overdreven en eenzijdige kennis in te pompen, die noodig was voor het afleg gen van enkele examens, een kennis die misschien meer de hersens vermoeide dan dat ze de geest vormde en ontwikkelde. Het was tot nu toe best met de kinderen gegaan en Weatherley had prijizen gekre gen voor het beantwoorden van vragen, die zijin vader, naar hijl zelf beweerde, niet kon beantwoorden; en de intelligente, maar eenigzins vroeg-rijpe jongen be schouwde zichzelf half en half als een genie. In deze meening was hijl altijd ge sterkt door zijn moeder, die bijna hoopte dat uit haar jongen misschien nog een maal een eerste minister zou groeien. Marjory leerde ook een hoop dingen, waarvan tante Belle niets wist, en deze vond het erg prettig te hooren dat zaj heel veel van muziek hield. Zij ging op in de muziek, zeide zij. Charlie's vrouw was ongeveer achttien maanden geleden gestorven en sinds dien tijd waren de kinderen hoofdzakelijk aan Fanny toevertrouwd en was deze met de zorg en het toezicht over hen belast. Hun vader - kon hun niets weigeren na den dood van hun moeder en niemand durf de Mamy over iets te bestraffen, want ze was vaders lieveling, omdat zaj het meest VERPLEEGSTER KON VOETEN NIET OP DEN GROND ZETTEN. Nu bevrijd van rheumatische pijn. Het volgende schrijft ons Zr. M. F. te W.: „Ik begon Kruschen Salts te ne men na een hevige aanval van rheuma tische pijn in beide knieën. Het was zoo erg, dat ik drie weken lang zelfs mijn voeten niet op den grond kon zetten, en 's nachts was de pijn bijna niet te ver dragen. Mijn knieën kraakten van stijf heid, en ook mijn humeur werd beneden peil. Ik begon met Kruschen Salts en hield vol. Het eerste, wat ik opmerkte was verbetering, totdat tenslotte mijn rheumatische pijnen geheel verdwenen, en mijn knieën weer soepel werden. Ik ben een vrouw van 50 en moet mijn kost ver dienen met verplegen in een gesticht, en ik doe nu zonder eenige moeite precies hetzelfde werk als vrouwen half zou oud als ik. U kunt dus trots zijn op de voor- deelen van Kruschen Salts." De voortreffelijke eigenschappen van Kruschen Salts, die het ontleent aan de zes minerale zouten, welke het bevat, kunnen niet genoeg herhaald worden. Deze zouten sporen uw afvoerorganen aan tot 'betere, meer intensieve werking. Het gevolg hiervan is -dat de afvalstoffen weer snel en geregeld uit het lichaam worden verwijderd, zoodat er geen ophoo ping kan ontstaan van schadelijke stof fen, o.a. van het urinezuur, dat in vele gevallen de rheumatische pijnen veroor zaakt, Hierdoor wordt uw bloed gezui verd en uw rheumatische pijnen zullen geleidelijk verminderen om tenslotte ge heel te verdwijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij; alle apothekers en erkende dro gisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per fla con, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rown- tree Handels Maatschappij, ^Amsterdam, voorkomt. (Adv.) Fferst 't verkeer dat natuurlijk niet door doch om het dorp behoort. Verder de aansluiting1 op de waterleiding, waardoor alle rioolstoffen niet meer in de putten blijven, doch naar de gracht gespoeld worden. Als dan de gracht gedempt is maakt men een riool; dat had ook eerst kunnen gebeuren. Voor de schatting van de pacht waarde van den calamiteuzen Oud-Kem- penshofstedepolder (gemeente Stavenisse) zijn benoemd de beeren G. Steendijk Czn. Jr. te Stavenisse '(aangewezen door den Dijkraad), C. H. 'M. Plasschaert te St. Jansteen (aangewezen door Ged. Staten van Zeeland) en J. G. van Nieuwenhuij- zen te Schore (aangewezen door de Ar- rondissements-Rechtbank te Middelburg). Middelburg. Voorde werkloo- z e n. De groote zaal van het Schutters hof was gisteravond geheel bezet, bijna geheel met werkloozen en hun echtgenoo- ten, toen-de voorzitter van de Commissie voor Ontspanning, de heer Wolters, allen een welkom toeriep. Spr. maakte van de gelegenheid gebruik er nog eens op te wij zen, dat het ontspanningslokaal alleen open staat voor werkloozen hoven de 24 jaar. Spr. wekte de ouders op hun werk- looze jongens naar de cursussen, vooral nu door het Dalton-systeem geen klasse-, doch persoonlijk onderwijs wordt gege ven, te zenden. Hierna werd een revue opgevoerd. Goes. Uitslag Damwedstrijd van den Z.D.B., Goes IMiddelburg I M. J. JeremiasseJ. Strooband afgebr. M. de JongeJ. Roelans 20; F. den HertogB. F. Montenarie afgebr.; G. HoogestegerJ. J. Cohen afgebr.; J. v. CalmthoutH. Lente 20; J. CrucqA. A. Vermazen 11; A. J. HenderikxJ van Wijck afgebr.; W. L. KramerP. J. Jansen afgebr.; Jac. SnoodijkH. van Loenhout afgebr.; F. v. d. LooF. A. Kraat 20. Voorloopige uitslag 71 voor Goes. Afgebroken partijen gunstiger voor Middelburg, blijft toch een kleine overwinning voor Goed. Kloetinge. Voor de A.R. Kiesvereen „Nederland en Oranje" sprak gisteren avond in een vergadering, welke behalve door leden der vereeniging, ook door ver schillende belangstellenden werd bijge woond, de heer R. A. den Ouden van 's-Gravenhage. In een helder betoog be- geleek op haar gestorven moeder. Belle zou Fanny graag gevraagd hebben bijl de kinderen te blijven als zij het had kinnen betalen. Daar 'de toestand nu zoo was bad zijl het voor het beste gehouden, dat zij een goede betrekking aannam in een dichtbij' gelegen dorp. Van Hollyfield was zij eerst naar haar schoonzuster ge gaan. Al de bewoners van de boerderij ston den op den uitkijk naar het rijtuig; één van de knechts hieid het hek open en een ander stond er met zijln schop in de hand vlak bij' om de kinderen van mijnheer Charlie te zien, terwijl mijinheer Daun cey en Molly op de stoep voor het huis stonden. „Kijk, Marjory, daar is de pauw!" riep Weatherley op den bok. „Mamjy, daar de pauw!" echode Marjo ry, toen ze de prachtige vogel zagen, die zijn veelkleurige staart over het erf sleep te. Mamy ontwaakte en Belle draaide haar hoofdje naar het raam. „Pauw!" riep ziji ook op haar beurt. Belle begreep, dat mooie bonte veeren voor kinderen aantrekkelijker waren dan natuurlijke verwantschap. (Wordt vervolgd.) Ingezonden Mededeeling. Icll II Wll/ll l\li twee keer perdag genomen /A\ T 1(0 rtU Iv endegnepis voorkomen VOORKOMT^k A IIMPilSSIfill/AV ïïnP*> Iwees'morgens twee 's avonds VERKRIJGBAAR BU ALLE APOTHEKERS EN DROGISTEN 50ct5 per buisje

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5