Kerknieuws. Onderwijs Provinciale Staten van Zeeland. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Laatste Berichten Afloop Aanbestedinpen, Verkoopingen enz Burgerlijke Stand. Finantiëele Berichten onkel een huurwoning. Dhr Rutgers huurde de woning voor f 350 per jaar. D'e voorz, stelde voor er een ambtswo ning van te maken en voor te stellen aan Gedep. Staten dat dezen de huurwaarde vaststellen op f 350 en alzoo het salaris van den burgemeester met f 350 te ver minderen. Goedgevonden. Het waterleidingbedrijf is zeer nauw verbonden aan de N.V. Waterleidingbe drijf. Voor een deskundig advies is iemand noodig die een goede kijk heeft op de zaak. Namens B. en W. stelt hij den raad voor dhr Ir Van Poelgeest uil Goes te benoemen tot adviseur in het waterleidingbedrijf. Deze wil geheel be langeloos advies uitbrengen. De raad ging ook hiermede accoord. De begrooting 1937 leidde nog tot eeni- ge aan en opmerkingen. De voorz. vond de brandverzekering veel te hoog en stel de voor zoo spoedig mogelijk de polis sen op te zeggen en goedkooper te ver zekeren. D'e voorz. wilde J. Fraanje, die nog steeds in lossen dienst der gemeente is in vasten dienst zien aangesteld. Dhr Bruinooge acht het beter hem in lossen dienst te laten. Er zal dan flinker aangepakt worden. D'e voorz. kan zich dat niet indenken. Na eenige discussie werd het voorstel van B. en W. om den gemeentewerkman vast aan te stellen verworpen met 5 te gen 2 st. (Vóór alleen de wethouders.) Over de begraafplaats is de voorz. ook niet te spreken. Hij geeft in overweging hierin spoedig eenige verbeteringen aan te brengen. Het lijkt nu wel een janboel. De raad was dezelfde meening toegedaan. Voor vervolgonderwijs was geen post op de begrooting te vinden. D'at kon ook niet, aangezien er geen geld is en de kos ten minstens zouden moeten worden geraamd op f400. Dhr Dekker bracht et telijke andere posten naar voren, waarop men kon beknibbelen, teneinde een posl voor vervolgonderwijs op de begrooting te krijgen. De voorz. vond niet de vrijmoe digheid aan sommige posten te tornen. Ten slotte stelt dhr Bruinooge voor een post pro memorie vast te stellen. Dit werd algemeen goedgevonden. De begroo ting 1937 sluit aan inkomsten en ont vangsten op f 44526,67. Aan het einde der vergadering deelde de voorzitter mede, dat dit do laatste raadsvergadering was die hij te Borssele leidde. Onder niet gemakkelijke omstan digheden had hij het waarnemend burge meesterschap aanvaard. We wisten toen niet voor welke problemen we kwamen te staan. Nu kunnen we eenigszins na gaan hoe de zaak staat. D!e middelen tot dekking zijn aangewezen. Wanneer geen bijzondere lasten komen drukken, zal de gemeente, zich financieel kunnen redden, maar dan moet alle soberheid betracht worden. Over -de medewerking van den Raad behoeft spr. niet te klagen. Spr. hoopt, dat onder burgemeester Bax de gemeente in groei en bloei moge toene men. De oudste wethouder, nu loco-burge meester, dankt namens den Raad dhr Ellenbaas voor zijn kort maar krachtig bestuur. Als blijk van waardeering zal den heer Elenbaaa worden aangeboden een foto met de gemeenteraadsleden. Ook de secretaris, dhr Nijsten, dhr Dekker en de heer Bruinooge danken de heer Elen- baas voor wat hij voor de gemeente Bors sele is geweest. Daarna sluiting. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Balk, J. van Woerden te Zwammerdam. Te Weerselo, H. A. Bron- gers, cand. te Leiden. Te Dordrecht, R. J. D. Beerkamp te Werkendam; te Arnhem (vac. Dia A. Becht), J. Loos te Oudega (W.). Aangenomen naar Stavenisse, J. Bate laan, cand. te Bodegraven. Bedankt voor Arnemuiden, Molenaars graaf, Wijngaarden en Zegveld, J. Bate laan te Bodegraven. Geref. Kerk. Tweetal te Sellingen (Gr.), W. Rein- ders te Overschild en cand. P. H. de Kleer, cand. te Montfoort. Evang. Luth. Kerk. Bedankt voor Weesp, C. F. Nolte te Middelburg. Bij Kon. Besluit van 28 November 1936, is benoemd tot leeraar in vasten dienst aan de Rijiks Hoogere Burgerschool te Middelburg G. Postma, onder gelijk tijdige toekenning van eervol ontslag als leeraar aan de R.H.B.S. te Oostburg. Geslaagd voor Machinisten-examen diploma A de 'heer J. M. Tazela-ar te Mid delburg. Geslaagd te Leiden voor het docto raal examen in de geneeskunde de heeren W. M. Rijnberg, Oud-Vossemeer '(cum laude). (Slot.) Ingekomen stukken. Onder de ingekomen stukken was het adres van de Kamer van Koophandel te Middelburg inzake toepassing van do verordeningen tot het weren van inbreu ken op natuurschoon in Zeeland met be trekking tot het plaatsen van reclame borden. D'e voorzitter stelde voor, dit voor ken nisgeving aan te nemen, D'e heeren Dekker en Onderdak hadden daartegen bezwaar. Met 31 tegen 9 st. werd besloten het adres naar de afdeelingen te zenden, Bij een verzoek om subsidie voor de borgstellingsfondsen voor de Zeeuwsche eilanden en voor Zeeuwsch-Vlaanderen stelde de voorzitter voor dit in handen van Gedep. Staten te stellen om bericht en raad. Dé heer G o o s s e n s vond dat het jammer zou zijn als men nu zes maanden op antwoord moet wachten, en daardoor de gemeentebesturen hun houding ook niet zoo gemakkelijk kunnen bepalen. D'e voorz. zeide, dat het verzoek dateert van 18 Nov. De heer de Pauw acht zes maanden wachten ook lang. De voorz zegde nadere overweging tot vlugger afdoening toe. Alle voorstellen werden naar de afdee lingen verwezen. Na het trekken dier afdeelingen zeide de heer M e s, dat het hem voorkwam, dat het gewenscht is, dat de voorstellen van de commissie ad hoe inzake de pension- neering van de leden der Gedep. Staten en ook betreffende de motie's Dekker en Onderdijk inzake incomptabiliteiten ten aanzien van het lidmaatschap van Gedep. Staten, niet door de afdeelingen, maai door de staten in pleno worden onder zocht. Dit vond bezwaar bij den 'heer Dekker, die zeide, dat men dan toch het zelfde weer krijgt in openbare vergade ring. Besloten was eerst in de afdeelingen deze kwestie te bespreken. Zoo noodig kan men dan weer allen samen komen. D'e vergadering werd verdaagd tot Dinsdag 22 Dec. te 10 uur. STORM EN HOOG WATER. Nadat reeds Maandagochtend in de vroegte een zeer hoog getij het water in Rotterdam over de kaden had doen stijgen, zoodat verschillende brugkelders onderliepen, is gistermiddag het water nóg hooger gekomen. Het abnormale getij heeft vrijwel het -gedeelte van de oude binnenstad rondom de oude havens onder water ge zet, zooals Boompjes, de 'Oosterkade, de Leuvehaven, de Nieuwehaven, het Ha ringvliet, de Oude Haven, de Geldersche- kade, de Groote Markt, de Noord- en Zuid-Blaak, een gedeelte van het Beurs plein, zijstegen en -straten van de Hoog straat, enz. Het hooge water heeft het verkeer in de oude binnenstad volledig gestremd. Zand voort is door 't stormweer ernstig geteisterd. Vijf consumptietenten, welke over het strand verspreid stonden, zijn eenvoudig weggevaagd; enkele van deze tenten be vatten veel inventaris. De duinreep is zeer zwaar beschadigd; op sommige plaatsen zijn gaten van vijf meter geslagen. De springvloed en de storm hebben het hooge water rondom Texel buiten gewoon hoog opgestuwd. De eerste boot naar den Helder 'kon niet uitvaren. Het poldertje De Volhar ding staat geheel onder water. De toestand van den dijk van den pol der De Eendracht was gisteravond tegen negenen zeer critiek. De boerderijen wer den ontruimd. Bij aanhouden van den stormachtigen wind achtte men een be zwijken van den dijk niet uitgesloten. Den geheelen dag stelden de werkloozen van Texel pogingen in het werk, den dijk te behouden. In den dijk bevinden zich gaten van tien tot twaalf meter breedte. Hedenmorgen werd gemeld, dat de dijk gisteravond niet is bezweken. Toch zullen spoedig maatregelen getroffen moeten worden, anders zal de dijk bij1 den e.v. storm bezwijken. De storm heeft te Harlingen een groot gat in den Noorder Zeedijk gesla gen. Het zwembad is weggespoeld. Tengevolge van den storm is het water van de Oude Maas dermate buiten haar oevers getreden, dat het Veerplein te IZ w ij n d r e c h t geheel onder water staat. Het water staat bijna tot den dijk en i's in de laaste jaren niet zoo hoog ge weest. 'In verschillende huizen buitendijks en met name aan het Veerplein staat het water in de kamers. De van Dordrecht komende pont kon slechts moeilijk aanleggen. De auto's wer den één voor één door het personeel aan dikke touwen door het water van en naar de pont getrokken. Te Dordrecht heeft het rivierwater een sedert jaren niet gekend hoog peil be reikt. Tengevolge van den hoogen vloed was het stadsdeel tusschen de rivier en de Voorstraat vrijwel geheel overstroomd. Belangrijke waterschade is in de over stroomde pakhuizen aangericht. 1 Te Noordwijk heeft de storm de duinvoet voor het dorp aanmerkelijk in gekort. De hoogoploopende zee ondermijnt de duinvoet gestadig. De storm was oorzaak dat gisteren het verkeer over het Holland sch diep zeer bemoeilijkt werd. Van vier uur tot half acht werden de veerdiensten stil gelegd en moest een honderdtal auto's wachten. Het wordt tijd, dat de brug ge opend wordt I Te Krimpen aan den IJsel is de afdamming van de Slik'sloot in werkverschaffing aangebracht, tengevolge van het hooge water doorgebroken. Alle buitendijks gelegen woningen kregen het water in het onderhuis en kelder. Voor de derde maal heeft de storm den zeedijk aan de Zuidkust van Ame land hevig ontredderd. De bevolking van Ameland heeft een onrustigen nacht doorgebracht, Een groot gedeelte van de herstellings werken, waaraan gedurende de laatste weken plm. 100 man hebben gewerkt, is weer vernield. In den dijk bevinden zich weer nieuwe gaten. De duinen aan de Noord-zeekust hebben weer veel afslag bekomen. In de gemeente Nieuw Leus en is gisternacht een pas nieuw gebouwde groote boerenschuur door den storm om gewaaid en terecht gekomen op een an dere schuur, die eveneens bezweek. Tengevolge van den storm is giste ren te Murmerwoude de schoorsteen van het dak van de openbare lagere school ingewaaid en een deel van het dak ingestort. Politie ontwart weer een complot. Na een langdurig en zeer minutieus onderzoek is het aan de justitie te Rotterdam gelukt weer een nieuw complot van dieven en helers te ontmaskeren. Het was reeds lang opge vallen, dat merkartikelen werden ver kocht tot ver beneden inkoopsprijs. Het gold hier medisch pharmaceutische arti kelen. Toen bij een kleinen drogist een bekend merkartikel te koop werd aange boden ver beneden den in den detailhan del gestelden prijs, wist de justitie hierop beslag te leggen. Bedoeld artikel wordt verkocht in buis jes, die een geheim nummer dragen, welk nummer door een bepaald procédé aan het licht kan worden gebracht. Zoodra de justitie bij de inbeslag genomen voor raad dit nummer had ontdekt, was het niet moeilijk meer om door bemiddeling van den hier bedoelden drogist op het spoor te komen van dieven en helers. Al dra bleek, dat een expeditie-chef van een groote firma, die de importrice is van het hier bedoelde artikel, met be hulp van de bij die firma in dienst zijnde chauffeurs, groote voorraden aan drogis ten afleverde, zonder dat hiervoor factu ren werden uitgeschreven. D'e drogisten kwamen op deze wijze in het bezit van bedoeld merkartikel en wa ren daardoor in staat tegen een lageD prijs dit artikel weer te verkoopen. Op last van de justitie zijn nu verschil lende drogisten wegens heling gearres teerd en in bewaring gesteld. Ook de be doelde expeditie-chef werd gegrepen en opgesloten. Brutale dieven. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is een brutale inbraak gepleegd in de Geref. pastorie te O'ttoland. De dief of dieven hebben zich toegang verschaft door een raam en na eerst in de huiskamer te hebben gegeten, hebben zij uit het buf fet het daarin aanwezige geld medegeno men. In denzelfden nacht werd ook in gebroken bij den heer Vink, landbouw- loeraar te Ottoland, alwaar een belangrijk bedrag ontvreemd is. Wraakneming? Een wan delaar te Naarden heeft bij de politie aangifte gedaan, dat hij langs de vijver in de Jan Steenlaan acht doode eenden zag liggen en drie zag zieltogen. De poli tie heeft na onderzoek ter plaatse een jager 'opgedragen de drfe zieltogende eenden met schoten te dooden. De eige naar van de eenden vond later nog vijf doode dieren. Een voorloopig onderzoek heeft uitge maakt, dat men hier met arsenicum-ver- giftiging te doen heeft. Waarschijnlijk is wraakneming van omwonenden, die over het kwaken der eenden hadden geklaagd, in het spel. Vijf inbraken in één nacht! Den vorigen nacht is ingebro ken in vijf woningen aan de Werkenma- destraat te Dordrecht. De benadeelden vermissen gezamenlijk een bedrag van plm. f163. Brand inde Wieringer- meer. Door onbekende oorzaak is gis teren brand ontstaan, in het houten kan toorgebouw van het Joodsche werkkamp in den Wieringermeerpolder, Door het krachtige optreden van de eigen brand weer werden de omliggende houten ge bouwen voor het vuur behoed, evenwel kon niet worden voorkomen dat de brand die door den sterken Noordwesten wind werd aangewakkerd, het geheele kantoor gebouw vernietigde. De geheele admini stratie is verloren gegaan. Verzekering dekt de schade. De gevolpen van den storm. OOSTVOORNE. Gister is door den ewaren N.-W. storm van de duinen nabij den boulevard ter hoogte van den speel tuin Vreewijk een gedeelte van ruim 20 M. weggeslagen. Daar bij terugkomend hoog getij groote kans bestaat op het in zakken en wegspoelen van den boule vard, is het gat met zakken zand gedicht, zoodat het gevaar voor het oogenblik is gekeerd. Vissehersschuit weggeslagen. DE COCKSDORP. Tijdens den storm welke in den nacht van Maandag op Dinsdag heeft gewoed, is de visschersboot T. 58 van den heer E. te De Cocksdorp, van den ketting geslagen en weggedre ven. Men heeft nadien niets meer van de schuit gehoord en vreest, dat het schip als verloren moet worden beschouwd. AFSCHUWELIJKE MOORD. GRONINGEN. In den afgeloopen nacht heeft te Leek bij Groningen een afschu welijke moord plaats gehad. De 65-jarige ongehuwde kruidenier C, Reyntjes woont alleen in zijn zaak. De man, die gebrek kig is, heeft overdag hulp van een dienst meisje. Verder wordt hij in zijn winkel geholpen door een 22-jarigen neef E. Reyntjes, die na afloop van het werk ook naar huis gaat. Een buurman van R., een zekere A. Bold, is in het bezit van een sleutel van den huisdeur van R., hij komt iederen ochtend de koeien melken. Ook heden morgen kwam hij het huis binnen. Tot zijn grooten schrik vond hij daar zijn buurman te bed liggen, gebonden, met een kussen op het hoofd en een prop in den mond, het leven was reeds geweken. Onmiddellijk waarschuwde B. de politie en den burgemeester. Van den dader ont breekt tot dusver elk spoor. Vast staat, dat R. er warmpjes inzat en de beschikking had over veel baar geld. Gisteren nog had hij f 200 ontvangen. Hoeveel gestolen is kon nog niet worden vastgesteld. Het vermoeden ligt voor de Iiand, dat roof de drijfveer voor dezen moord is. Twee personen door een auto aangereden. HEERLEN. Gisteravond is een verloofd paartje, dat aan de rechterzijde van de tramlijn op de Heerlerbaan liep, aange reden door een auto, bestuurd door den rector W. uit Duitschland. De 21-jarige mej. G. V., wonende alhier en haar ver loofde P. J. H. uit Voerendaal werden ernstig gewond, W. heeft beide personen naar het hos pitaal vervoerd, waar zij in zorgwekken- den toestand zijn opgenomen. Tegen W. is proces-verbaal opgemaakt. De auto is in beslag genomen. Polder overstroomd. WERKENDAM. Gisteren is door den storm het water van de Merwede zoo hoog opgestuwd, dat de Spieringpolder is onder- geloopen. De polder is omringd door een zomerkade, welke er op is ingericht bij hoog water onder te loopen. Een viertal auto's zijn rnet de achterwielen in den drassigen grond van de kade weggezakt. De inzittenden moesten met roeibootjes in veiligheid worden gebracht. Britsch schip vergaan. CALAIS. In den afgeloopen nacht is voor Calais een Britsche treiler vergaan. Acht opvarenden zijn verdronken, toen zij trachtten zich in de sloep in veilig heid te stellen. Goes. St Nicolaas te Goes. Een journalist moet een heel enkele keer ook wel eens een „plechtigheid" bijwonen, waarbij het waarlijk niet mogelijk is zijn ernst te bewaren. Zoo ook vandaag. Te ruim twee uur arriveerde aan de Bierkade de oude Sint per stoomboot, waar een talrijke menigte en „Euphonia" den hoogen gast opwachtten. Aan wal ge komen, werd in een rijtuig ingestapt, waarna met het muziekkorps voorop naar het Stadhuis werd gereden. Geëscorteerd door verschillende Zwarte Pieten en door de besturen der beide middenstandsvereenigingen beklom de grijsaard, onder de toejuichingen van de massa kijkers, de trappen van het Stad huis. D'aar stonden in de hal in optima forma: de burgemeester met ambtsketen om, de beide wethouders en de secretaris. De looper lag! Het ging nu naar de Raadszaal, waar de burgemeester St. Ni colaas hartelijk verwelkomde. Hij wilde maar niet vragen of hij van Franco of van Madrid kwam, de Sint was welkom. Spr. hoopte, dat de deugden van mensch- lievendheid, vriendschap en milddadig heid, waarin St. Nicolaas zulk een tref fend voorbeeld geeft, de wereld verder zullen worden ingedragen. Hieraan voeg de de burgemeester nog toe, dat Goes een nijvere bevolking heeft en dat de sa menwerking tusschen de middenstands vereenigingen uitstekend is. St. Nicolaas, wiens stem voor hem, die de Raadsvergaderingen bijwoont, een be kenden klank had, dankte voor deze vriendelijke ontvangst en informeerde hoe het stond met de gemeentefinanciën. D'e burgemeester moest antwoorden, dat de kas klein is en dat de toestand op papier wel in orde is, maar dat met een tekort moet geworsteld worden. St. Nicolaas haalde daarop onder zijn wijden mantel een respectabel aantal en veloppen met „bankbiljetten" vandaan, o.a. voor de marktbestrating, voor een betere rioleering, een badinrichting, uit breiding der plantsoenen, auto-tractie voor de reiniging, instandhouding van de bestaande haven, voor aanvulling van de ambtenaren-salarissen enz. Deze aanbieding veroorzaakte begrij pelijkerwijze groote vroolijkheid. De voorzitter dankte hartelijk voor deze royaliteit en vond 'iet alleen maar jammer, dat St. Nicolaas, als buitenlan der niet verkiesbaar is tot lid van den Raad van Goes. (Gelach.) Hierna werden vanwege Hotel Cen traal thee en sigaren gepresenteerd. De menigte was intusschen bui ten nog aangegroeid. Onder hartelijke toejuichingen maakte de kindervriend nu een rijtoer door de stad, hier en daar waarde-bonnen en cadeaux uitdeelend. Weer teruggekomen op de Markt, ver zamelden alle kinderen zich in het Beurs gebouw, waar aan elk kind een surprise en een waardebon werd aangeboden. Ten besluite werd in Hotel de Koren beurs de eerewijn aangeboden. Vlissingen. In de vroege morgenuren is een D'eensche driemast-schoener bij de Spijkerplaat aan den grond geloopen. Sleepbooten zijn ter assistentie uitgeva ren. Daar het schip, de „Sigrid", met zeer hoog water is vastgeloopen en het getij steeds afneemt, zal het waarschijnlijk niet kunnen gelukken het schip geladen weer vlot te brengen. A.N.W.B.-insignes voor chauffeurs. In de te Middelburg gehouden vergadering der Afdeeling Zeeland van den Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. is aan een tweetal chauffeurs, in dienst van leden van den A.N.W.B., woonach tig in de Provincie Zeeland, het insigne met diploma uitgereikt, dat de Bond be schikbaar stelt voor chauffeurs, die gedu rende 12% jaar of langer onafgebroken in dienst zijn geweest bij denzelfden pa troon. In de Provincie Zeeland waren dit: A. Wondergem, in dienst van den beer Dr v. d. Harst te Koudekerke en A. Geertse, in dienst van den heer R. M. Wiobers Wierdsma te Domburg. Terneuzen. Dinsdagavond had in de Geref. Kerk onder leiding van Ds G. W. van Houte een openbare vergadering plaats van de Jeugdvereenigingen. D's v. IIoiate sprak een openingswoord. Mej. Bruggeman hield een inleiding over De- bora. Dhr Smolders leverde een voordracht over Belsazair, gevolgd door dhr Loof over het Recht en ten slotte door eenige meisjes een spreekkoor. Alles afgewiseeld door het zingen van bands- en andere lie deren. E'r was een flinke opkomst. Goes. Dinsdag werd alhier door Notaris Jonkers publiek verkocht: 1. Een woon- en winkelhuis en erf aan de Wijngaardstraat, groot 69 c.A., aan N. Melieste te Goes, voor f3080. 2. Een pakhuis en erf, aan den West- wal, groot 90 c.A., aan W. J. Schrijver Mz. te Goes, voor f 1100. 3. Een woonhuis en erf, aan de Groote Kade, groot 90 c.A., aan P. J. van Opdorp te Goes, voor f2660. 4. Bouwland nabij den Middelburgschén straatweg, groot 1.19.80 II.A., aan P. de Dreu Mz. te Goes, voor f 3700. 5. Tuingrond te 's-H. H. Kinderen, groot 0.46.90 H.A., aan L. Oele, aldaar, voor f 1860. 6. Bouwland, in de gemeente Kloetinge, in Twee Gemeethoek 66 A. 38 c.A., aan Adr. Hoogstrate te Kloetinge, voor f 1670. 7. Bouwland te 's-H. H. Kinderen, groot 12 A. 10 c.A., aan J. H. J. M. Stieger te Goes, voor f230. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in Zeeland heeft heden te Middelburg aanbesteed het onderhoud van de Rijkswegen op Zuid-Beveland, ge durende 1937. Inschrijvers waren: J. Ver- heijke, Ellewoutsdijk f22.330; P. de Regt, Kloetinge, f 211.940; L. van Boven, Ellewoutsdijk f 20.500; L. Zoetemeijer, te Colijnsplaat f 20.240; J. Haringman, id., f 19.880; M. W. Knuilst, Goes, en J. Knuist te 's Heer Arendskerke f 18.300; G. Wis- kerke, Nieuw dorp f 18.261; firma F. Duijnhouwer Sr te Goes f 18.1-57. GOES. Geboren; Calharina Elisabeth, d.v. Pieter Gornelis Polderman en Pie- ternella de Kam; Hendrik Roelof, z. v. Christiaan Meijer, en Johanna Gerhar- dina Hassink; Fetje, -d.v. Johan Sieben- ga en Adriana Johanna Quaikkelaar. Overleden: Cornelia Pieternella Snoe-p, 63 jaar. MIDDELBURG. Bevallen; F. Wild- ström, geb. Hoffmann z. Overleden: A. M. Risseeuw 42 j. geb. met G. Bliek. (M. G.) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 423V2 41772-8 Ned. Ind. H-dbk. 139 138 Philips 26772 26172 Unilever 157V2ex. 154V2 Amsterd. Rubber 272% 268% Kon. Petroleum 402 39372-4 Deli My. 295% 295% Ned. Scheepv. Unie 90% 87%-8 4 pet. Nederland 1007a lOO'/ia 4 pet. Ned. Indië 1007a 1007/ie 3 pet. Nederland '36 97"/i» 97% U. S. Steel 577a 55% Anaconda 377a 36Vi8 U. S. Leather 41/a 47s Bethlehem Steel 53V« 5278 Adj. Chic. Milwaukee 516/io 6 Cities 'Service 3 27s-15/ib Intern. Nickel 465/8 45% Shell Union 20Vs 19% Kennecott Copper 44% 437a Radio Corp. 8% 872 Car Foundry 37% 37 Tidewater 153/18 U16/i> Midcont. Petrol 22% 22% Gen. Motors 53% 53% American Enka 42 4172 United Corporation 5% 572 De beurs viel niet mede, en over de geheele linie waren de koersen lager. De onbevredigende toestand in Europa blijft een rem men den invloed uitoefenen ook buiten het effeotenvak. 'Er gin-g heel weinig om, zoadat de koer sen nauwelijks fluctueerden. Toch bestond er middenbeurs eerder neiging tot ver betering. De Amerikaansche afdeeling was in sympathie met Wallstreet lager. De beleggingsmarkt was stil, in 3 pet. Nederland was een weinig aanbod.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3