De Erfenis uit Amerika Uit de Provincie Geef voor dien bloffenden hoest dadelijk Akker's Abdijsiroop. Thans slechts 75 ct. per flacon I Provint Eij het afscheid nemen van den gezant verleende de Führer hem de hoogste daar te leunde bestaande onderscheiding met een persoonlijk onderteekende oorkonde van erkentelijkheid en dank names het Duitsche volk. Be begrootig is daarna goedgekeurd. De begrooting van Onderwijs. De Bijbel op de openbare school Hierna werd een begin gemaakt met de begroeting van onder- w ij a, waarbij weer tal van klachten en bezwaren en wenken, die ïeeds mew ma len. herhaald werden, opnieuw werden herhaald, als b.v. de subsidie aan de R.~ Kath. scholen, de spellingskwestie, het aankweeken van nationale gevoelens enz. Wij kunnen hiervan geen breed verslag geven. Bijzondere vermelding verdient echter het betoog van den heer L o u w e s (lib.) Deze afgevaardigde bepleitte Bijbelonder richt op de openbare school als verplicht leervak. Dat dit onderwijs gegeven zou moeten warden door onderwijzers, die zelf afzijdig staan tegenover den Christe lijk en godsdienst, achtte deze spreker geen bezwaar, daar het niet aankomt op de zuiverheid van de leer, maar op de liefde! I De Axolsche brug te Terneuzen. Tengevolge van het losliggen van een gxoot deel der planken van het brugdek der Axelsche brug te Terneuzen levert het verkeer over die brug bezwaar op, terwijl do situatie ook niet zonder gevaar kan worden geacht. B'e A. N. W. B. heeft daarom aan het Gemeentebestuur verzocht verbetering te willen bevorderen. Waarschuwing. Uit Kapelle deelt men ons mede, dat aldaar een persoon rondloopt, zekere D. L. uit Goes, welke cacao-poeder tracht te verknopen en daarbij mooie cadeaux in uitzicht stelt. Enkele personen liepen er in, want het cadeau blijft in den regel uit. Do politie is met deze zaak op de hoogte gesteld. Maatschappij Zieken fonds Z." en N.-Beveland. Gister avond werd te Goes een vergadering ge houden van deelgenooten ter benoeming van afgevaardigden voor bijwoning der Algemeene vergadering. Gekozen werden tot vertegenwoordigers en plaatsvervangers de beeren: P. J. Ha- verhoek, Goes (pilv. J. A. Visscher, Goes); P. Polderman Jz. (plv. J. de Boe, Katten- dijke); J. v. d. Weele, Nieuwdorp (plv. M. Meulbroek, Nieuwdorp); A. Meeuwse, (plv. H. van Kleunen, Biezelinge). Ver der werden, door bereiking van de 10.500 leden, gekozen de heeren; G. de Graaf, Goes(plv. A. Labruyère, Goes); A. van Keulen, Wolfaartsdijk (plv. J. v. d. Linde Wolf aartsdijk); L. Meijaard, Hansweert (plv. G. Kole, Hansweert); I. Heij'stek, Kortgene (plv. M. Verweij, Kortgene); J. J. v. Kervinck, Krabbendijke (plv J. Jacoi- busse, Krabbendijke)G. Zweedijk, Ier- seke (plv. L. P. W. Bom. Ierseke). Middelburg. Eervol ontslag verleend. B. en W. hebben op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan den heer J. W. H. L. van Karesen, adjunct- commies eerste klasse ter gemeente-sec retarie, zulks met ingang van 3 Febr. 1937, den dag waarop de heer van Karsi- sen 85 jaar hoopt te worden. Ook de functie van secretaris der brandweer zal de heer van Karssen met dien datum neerleggen. Goes. Be collecte voor de Commissie van Samenwerking bracht deze week op f 49.46. Biezelinge. Maandag vergaderde de A.R.J.A.-club „Luctor et Emergo". Nadat de huishoudelijke zaken afgehandeld wa ren leidde dhr Jac. Fraanje in het on derwerp „Kerk en Staat". Hierop volgde een leerzame bespreking. (Belangeloos bericht.) Wemeldinge. Maandagavond is alhier een Damclub opgericht onder den naam F EU ILLETON door Anne Baele. 17.) o— HOOFDSTUK VI. Toen Belle enkele weken later zich weer naar het station Orchardson begaf, deed haar het verlangen naar Charlie's kinderen, die zo ging halen, vlugger loot- pen dan gewoonlijk. Haar gezicht straal de, en in haar oogen schitterde blijde spanning. Zo liet zich onderweg door niets op houden en gunde zich zelfs den tijd niet om even hier en daar een praatje te ma ken. Haar verlangend ongeduld deed haar vlugger loopen dan noodzakelijk was, zoodat ze nog tien minuten moest wachten, eer de trein binnenkwam. Ze overtuigde zich nog even, dat het door haar gehuurde rijtuig klaar stond en falee! toen staan praten bij! den stations chef, die haar blijkbaar al had opge wacht, wat Belle met genoegen consta teerde. Hij zei haar, dat- hijl sinds Char lie vertrokken was, nog geen tijd had kun nen vinden om zijin beloofde bezoek aan „Gaatle Farm" te brengen. Belle vertei- „D(oor) O(efening) S(terk)". Het bestuur bestaat uit de heeren; G. Hoogesteger voorz., G. de Schipper, secr.; Adr, van der Cingel, penningm.; E. Moorman en M. Kooman, commissarissen. Tot bode werd benoemd F, Adriaanse. Het aantal leden bedraagt 17. i Op de beide weegbruggen van de Maatschappij „de Bonzijbrug" zijn in to taal in 't afgeloopen seizoen 3,5 millioen kg suikerbieten gewogen. Ierseke. Hoog water. Het storm weer der laatste twee dagen heeft veel schade veroorzaakt voor de verschillende kweekers. Van de een is een sloep, van den ander zijn zeven ,van een derde rich ters weggedreven. Het water werd geweldig opgestuwd door den wind en bereikte een peil dat in zes jaren niet is gezien. D'e beurtschipper v. d. Endt is Maandagnacht door stormweer overval len en op de Rillandsche slikken terecht gekomen. Door sleepbootassistentie van de YE 92 (firma Pikaar) is het schip Dinsdagavond vlot gebracht. i Naar wij vernemen zijn in de laat ste vergadering der combinatie Brussel benoemd tot president de heer Joh. Pad mos Jr., tot directeur P. Simonse, en tot vertrouwensman (tusschen C.V.K. en combinatie) de heer Gust Rammelo te Philippine. Ovezand. Op eenigszins feestelijke wijze werd door personeel en leerlingen het feit herdacht dat het heden 25 jaar geleden is, dat de heer A. D'. de Waal als hoofd der school werd benoemd. Wolphaartsdijk. Door den Noord-wes terstorm liep het water in de Zandkreek tot ongekende hoogte op. Veel materiaal dat gebruikt wordt om suikerbieten in de schepen te laden, is weggedreven en ligt tegen den Zuidvlietpolder. Ook kon de dienst met de overzetboot des namiddags om 4 uur niet worden uitgevoerd, hetgeen in verband met den Dinsdag en het groo- te marktbezoek der Noord-Bevelanders ved ongerief veroorzaakte. Men moest wachten tot het water zoover gevallen was dat de veerdam vrij was van water Kruiningen. Gisteren was het 40 jaar geleden, dat de heeT J. Steenpoorte als pakhuisknecht bijl de firma H. G. Baa- rens in dienst trad. Om half elf .werd de jubilaris met zijn echtgenoot® en familie per auto door dhr Baarens afgehaald en ten zijlnen huize in het bijizijn van de fa milie Baarens en al het personeel op har telijke wijze toegesproken en dank gezegd voo-r zijn ijver en trouw. E'en enveloppe met inhoud werd 'Overhandigd. Burge meester B. C. de Mul reikte hem daar na onder hartelijke bewoordingen -de Ko ninklijke onderscheiding uit, n.l. de bron zen medaille van de Oranje Nassau Orde. Geroerd dankte de heer S'teenpoorte voor al deze blijken van waardeering, waarop een gezellig samenzijn en gulle traotatie volgde. Van het magazijn wap perde reeds vroeg de driekleur, 's Avonds bracht E. M. M. den jubilaris, welke vele jaren lid der vereeniging is geweest, een serenade. In de vergadering van het Feesten, miité werd na eenige bespreking besloten, om op 7 Januari het huwelijksfeest te vieren. Met het oiog op den wintertijd zal voornamelijk een schoolfeest georgani seerd worden (oplaten van luchtballons, zoo mogelijk gedenkboomen planten en bij1 genoegzame deelname een optocht). Des avonds zal een lichtstoet worden gehouden. Nisse. In de Dinsdagavond gehouden vergadering van het Groene Kruis wer den herkozen als voorz., secr. en be stuurslid de heeren J. A. Ph. Bommeljé en J. de Kok. Het salaris van den maga zijnmeester-bode werd voor 1937 vastge steld op f 25. Als zoodanig werd benoemd Jacob Jansen. Borssele. D'e vrouw van H. G. stapte, terwijl zij iets van den zolder wilde ne men, mis, zoodat zij op den grond viel. Dr Fo'lmer constateerde zware inwendige kneuzingen. O. en W. Souburg. Alhier is proces verbaal opgemaakt tegen een jongen G., die bij' avond een winkelruit van den de hem, dat Charlie Engeland reeds had verlaten en nu op weg was naar Ameri ka, en dat zijl nu de kinderen wilde af halen, die door hun kinderjuffrouw naar Orchardsiotn zouden gebracht worden. Hun gesprek werd afgebroken, toen de bewuste trein binnenstoomde. „Welke klasse reizen ze?" vroeg mijn heer Mulready. „Derde," antwoordde Belle, terwijl ze beide wegliepen en den heelen trein af zochten, totdat ze een reeds bejaarde da me zagen met drie kinderen. „U bent zeker Fanny en dit zijn de kin deren?" vroeg Belle, maar ze verkreeg niet het antwoord, waarop haar liefde vol hart al zoo lang gehoopt had. De kinderen drongen zich hang en ver legen tegen Fanny aan, die de jongste in haar armen hield, Het kleinste schrei de klagelijk en weigerde haar schuil plaatsje te verlaten, schuw als ze was voor do vreemde tante, die ze nog nooit had gezien. Intusschan werd al weer het sein tot vertrek gegeven en mijnheer Mulready waarschuwde Fanny uit de coupé te ko men, toen Belle hem vertelde, dat Fanny niet, bij de kinderen bleef, maar verder moest reizen naar haar nieuwe betrek king. „Geef mij bet kind dan maar en stap u vlug in," zei hij', terwijl hij' het tegen- spartelende kind van de kinderjuffrouw bakker J. G. C. aan de Kanaalstraat had vernield. Kortgene. Hoog water. Gedurende den hoogen vloed van Dinsdagnacht is het zeewater in het dorp geloopen. De op rit naar de haven stond geheel blank. Het water stroomde in snelle vaart den oprit af en liep door de Kaaistraat en den Achterweg. De winkel van den heer H. de Looff stond vol water, en ook het erf van de boerderij, bewoond door den heer Jac. Verburg, stond blank. Mannen werden uit bed geroepen. Het bleek, dat de vloedplanken van onder niet precies sloten. Met zakken zand Werd de opening dichtgemaakt, zoodat men van het binnendringende water spoedig geen last meer had. Bewoners van de havenbuurt verklaar den, dat ze nog nooit zulk hoog water gezien hadden. Dinsdagmiddag was er nóg meer wa ter, doch nu stroomde er niet zooveel wa ter binnen, al moest het zand er weer aan te pas komen. In de haven dreef het materiaal van de bietencampagne rond. Er stond een boe- ïenwagen met aardappels geladen mid den in het water. Het onderste laagje zakken was druipnat. Op het steiger stond een auto van een vlaskoopman midden in het water. Later bleek, dat de motor niet meer wilde wer ken. D'e boden uit verschillende plaatsen van Noord-Beveland, die naar Goes ge weest waren, kwamen met zeer groote vertraging te Kortgene aan. Circa kwart over zes was de veerdam droog. Het werd toen een drukte van belang. Met groote vertraging kwam de veerboot aan. Ook de post 'had groote vertraging en was circa drie kwartier te laat. Tholen. Hoog water. Dinsdagmor gen en des nam. 5 uur was het water in de Eendracht zoo ongekend hoog, dat verschillende oesterputten onder zijn ge loopen, terwijl de weg langs de loodsen niet meer te berijden was. Langs de ha ven, zoowel aan de Thoolsche als over zijde zijn vloedbalken gepiaatst om het hooge water te keeren. Het behoeft geen kinkhoest te zijn, maar een kinderhoest moet niet verwaarloosd worden. Waarom Uw kind noodeloos te laten lijden. Waarom zoudt Ge niet juist nog op tijd het beste en meest krachtige middel geven. Dat middel is toch Akker's Abdij siroop, die reeds zoovelen geholpen heeft I Heeft Uw kindje hel benauwd? Slaapt hel 's nachts niet door hoesten, kuchen of piepen op hei borstje? Abdijsiroop zal Uw kind helpen, die slijm losmaken, de hoest rijp maken en sloppen. En morgen ziet Ge niet meer de traantjes in de oogen door dal afmattend hoesten. De afmatting van de ademhalingsorganen is weggenomen, de ademhaling zal weer ruim en diep zijn. Kats. In de Maandag gehouden Raads vergadering werd ingevolge advies van de technische commissie van den Prov. Brandweerbond besloten tot aanschaffing van een autohrandspuit. Tevens zullen de noodige brandputten worden gemaakt. De spuit zal ongeveer f 1000 kosten. Geadvi seerd was een vrijwillige brandweer in te stellen, bestaande uit 12 man. De heer K. de Vries deelde mede zijn benoeming tot hoofd der school niet aan te nemen. Op een schrijven inzake deelneming aan 'het borgstellingsfonds voor den mid- overnam, dat hartbrekend snikte, omdat ze mee wilde en niet achterblijven bijl de tante, die ze niet kende en voor wie ze nog bang was. Fanny kuste nu de kinderen en stap te in, terwijl Belle hartelijk afscheid van haar nam met de verzekering, dat ze goed voor de kinderen zou zorgen en dat Fanny maar dikwijls moest komen om ze te zien. „Ik weet wel, juffrouw, dat u goed .voor hen zult zijn en van hen zuli houi- den, maar ik ben zoo gehecht aan hen, alsof het mijin eigen kinderen zij'n," her nam de goede vrouw met een laatsten blik op het kleintje, dat mijnheer Mul ready nog in zijn armen hield. Nog één groet, en de trein zette zich in beweging, met zich voerende de laat ste herinnering, die de 'kinderen nog had den aan hun ouders en hun ouderlijk huis. Als drie schuwe jonge vogeltjes, die te vroeg uit hun nest waren gestoven, bleven ze bij Belle achter. De twee oudste kinderen deden echter al spoedig hun best zich zoo 'goed moge lijk in hun nieuwe omstandigheden te schikken. D'e een bood bereidwillig aan om Mamy, het kleintje, te troosten, ter wijl de ander v-oor de bagage wilde zor gen. Mijnheer Mulready gaf nu zijin last over aan Belle, die met lieve, sussende woordjes trachtte het lachen terug te brengen in die kleine oogjes, die nu zoo denstand werd afwijzend beschikt. B. en W. stelden voor het schoolgeld voor den laagsten aanslag te brengen op f 3 en maximaal op f 54 per jaar. Goed gekeurd. Afgewezen werd een verzoek om aan de werklooze arbeiders een kolentoeslag te verstrekken en voor de Kerstdagen een extra bijslag te geven. Dhr M. W. van Arenthals wilde de werkloozen bij de boeren laten werken met steun van de gemeente. De heer Noordhoek stelde voor, om den „drie- hoekput" door werkloozen met steun in orde te laten maken ten behoeve van de ijsbaan. Dit zal worden onderzocht. Besloten werd lid te worden van den luchtbeschermingsdienst a f 2.50 per jaar. Naar aanleiding van een schrijven van de Oranje-vereeniging werd een regeling getroffen voor het gebruik van het ver- eenigingslo'kaal. Op voorstel van den heer Noordhoek werd besloten om in het ver volg f 1 per vergadering te berekenen en de vereenigingen met terugwerkende kracht van 1 Sept. af f 1.50 terug te be talen, uitgezonderd de muziek- en zang- vereeniging. Voor een schoolfeest ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk werd f40 be schikbaar gesteld. Borssele. Burgemeesters installatie. Vrijdagmiddag plm. 2 uur zal dhr G. A. Bax, de nieuwbe noemde burgemeester worden geïnstal leerd. Hij zal afgehaald worden op de grens der gemeente aan den Monsterweg D'e Commissie bestaat uit dhr M. de Mey, voorzitter, M. van 't Hof, secr.-penn., A. van Zweeden, P. van den Dries, M. Nijis- ten en B. Geelhoed. 's Morgens 10 uur heeft tractatie der schoolkinderen plaats, 's Middags half 1 opstelling stoet. Des avonds hoopt men een lichtstoet te vormen. Verdere feeste lijkheden hebben niet plaats. Koudekerke. Dinsdag hield de Kolen- vereen. „Ons Belang" haar jaarvergade ring. 60 van de ruim 400 leden waren ter vergadering opgekomen. 30 der aan wezigen gaven zich op als losser. In to taal is 686.600 kg. brandstof geleverd. Na aftrek van alle kosten was een winst gemaakt van f 64.95 54De reserve bedraagt thans f 815.16. De aftredende bestuursleden A. Wondergem en F. de Rijke werden herkozen. Zoowel op het dorp als op 't Zand zal met het oog op het huwelijk van H. K.H. Prinses Juliana een feest worden georganiseerd. De datum van het feest op 't Zand is nog niet bekend, terwijl ook een afge rond programma nog niet is opgemaaakt. Op 'het dorp zal op 6 Januari des av. een wij'dingsdienst worden gehouden, waarin de plaatselijke predikanten hopen voor te gaan. Het feest zal gehouden worden op Dinsdag 12 Januari, 's Morgens om 8 u. reveille, door twee trompetters te paard. In den voormiddag op twee plaatsen volksspelen. Na den middag zal door alle schoolgaande kinderen, begeleid dooi muziek een zanghulde worden gebracht aan het gemeentebestuur. Door het ge meentebestuur zal een blijvend aanden ken worden uitgereikt, terwijl de Oranje- vereeniging de kinderen zal tracteeren. In de middaguren zal een kinderfilm Worden vertoond, des avonds een Oranje- film' voor de volwassenen. Verder zal de Muziek-vereeniging, begeleid door een 130-tal jongens en meisjes, de klepper- marsch van Jan Marks ten gehoore bren gen. Na de zanghulde en de klepper- marsc'h, zal een rondgang door het dorp worden gemaakt. Des avOnds na 7 uur zang en muziek, om 9 uur een lichtstoet en om 10 uur een schitterend vuurwerk, aangeboden door V V. V. Veere. Maandagavond hield de afd. van „Patrimonium" een propaganda ver gadering onder voorzitterschap van A. C. Galjouw. Als spreker trad op de heer Vingerling uit Goes, met het onderwerp „Patrimoniums taaik nu". Spr. wekte de genen op, die nog tegenover „Patrimoni um" staan, om toe te treden. Het slot woord werd gesproken do'OT burgemees ter Huinink. St. Maartensdijk. In de Maandagavond gehouden vergadering van den gemeente- droevig keken en dof stonden van het schreien. „Kom jij maar bij' tante, lieveling," zei ze en het moede kopje legde zich werke lijk al vertrouwlijk neer op haar schou der, terwijl een der andere twee het kleintje zacht toefluisterde: Pappie heeft toch gezegd, dat tante Belle zoo lief was en dat we veel van haar moesten hou den." Belle voelde even opnieuw de groote verantwoordelijkheid, die ze met de ver zorging van deze kinderen op zich nam, maar resoluut besloot ze, zich zoo goed mogelijk van haar taak te kwijten. Vroolijk zei ze: En nu heeft tante Belle nog niet eens een kus van jullie gehad en jullie hebben me zelfs nog niet behoorlijk begroet." D'e oudste van het drietal stapte nu op haar toe. Het was een jongen van on geveer twaalf jaar en op zijn gezichtje stond te lezen, dat bijl zijn best wilde doen om zoo gauw mogelijk te wennen in deze vreemde omgeving, opdat zijn vader tevreden zou kunnen zij'n over zijn oudste zoon, „Hoe gaat het met u, tante Belle? U behoeft zich niet meer om de bagage te bekommeren, daar 'heb ik al voor gezorgd, tenminste ik beb de pakken geteld en zo zijin er allemaal. Vader zei, dat hij niet lang zon wegblijven en dat wij onze va- cantie bij u zoo goed mogelijk moesten raad is de gemeentebegr ooting voor 1937 behandeld. De belooning van den school arts werd teruggebracht tot f 250, In een volgende raadsvergadering zal een besluit worden genomen inzake het doen aan brengen van een electrisch torenuur werk. Een voorstel van den heer Koopman om de wedde van het hoofd der bewaar school terug te brengen tot f 1000, werd verworpen. De begrooting werd daarna aangenomen met 5 tegen 2 st. Een nieuwe verordening inzake school geld voor het L.O. werd met algemeene stemmen vastgesteld. Vervolgens werd goedgekeurd de be groeting van het armbestuur. Schaken. Voor de competitie van den Zeeuw- schen Schaakbond speelden gisterenavond Middelburg I en II legen Vlissingen I en II. De uitslagen waren: Middelburg IVlissingen IHeems kerkde Vries afgebroken; Strooband Vijn Vz'Vs; KraakBarth 5454; de Kleijnde Regt 10; Lavooyde Kui per 01; de ZeeuwBeun 10; Adri aanseBoelhouwers 1--—0; Voorhans Steur 10; Voorloopige uitslag 5'2. Middelburg IIVlissingen II: Daniëise Rab afgebroken; WagenaarDesein VzV2; De Quartelde Haas 10; Bur- gersdijkDobbelaar 0dj VerburgBat ten 5454 CujéM er is on VzA/s; Flie- renburgKroon 10; SinkeHenning 10, voorloopige uitslag 454254. GEMEENTERAAD VAN BORSSELE. De toestand der gemeente. De tijdelijke burgemeester neemt afscheid. Gistermiddag vergaderde de Gemeen teraad onder voorzitterschap van burge meester Elenbaas. Na geheime zitting deelde de voorzitter mede, dat met ingang van 1 Dec. be noemd is tot 'burgemeester der gemeente Borssele de heer G. A. Bax. Ingekomen was een verzoek tot bijdra ge in de stichting van een Borgstellings fonds voor de Zeeuwsche eilanden ten einde den Middenstand hulp te verleenen B. en W. willen een afwachtende hou ding aannemen. Men meent dat meer aandacht geschonken zal worden aan de steden en de plattelandsgemeenten op den achtergrond zullen komen. De raad ging met het voorstel van B. en W. accoord Het schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. Wijziging werd verder gebracht in de heffing van keuringsgelden. De voorz. licht toe dat nu per varken altijd betaald wordt f 2,50. D'at heeft echter nooit de Kon. goedkeuring verworven. Wel staat sedert 29 Aug. 1922 vastgesteld een be drag van f 3,50. D'at is echter nooit ge vraagd. Ook acht de voorz. f 3,50 te hoog. Besloten wordt het keuringsgeld te bepa len op f 2,50. Op de heffing en invordering van leges aangaande het, bevolkingsregister werden verschillende tarieven vastgesteld. Besloten werd op voorstel van Gedep. Staten het raadsbesluit van 14 Oct. 1935 en van 5 Juni 1936 in te trekken tot voor loopige vaststelling rekening dienst 1934. De gewone rekening sloot toen met een batig slot van f 187, de kapitaalsrekening met een nadeelig slot van f 1012. D'e rekening 1934 is nu geraamd in ge wonen dienst aan inkomsten f43182,17, aan uitgaven f46958,96. Nadeelig slot van f 3776,79. Ds kapitaaldienst aan in komsten f 18648,04, aan uitg. f 17653,17, 'batig slot f 994,87. D'e nieuwe burgemeester zou in de te betrekken woning gaarne nog eenige ver anderingen aangebracht zien. B. en W. st llen den raad voor aan dat verzoek te voldoen. Dhr Bruinooge voelde daar niet veel voor, want dhr Rutgers had indertijd ook beloofd alles wat voor verandering vatbaar bleek op eigen kosten te doen verbeteren. Bij stemming werd het voorstel van B. en W. aangenomen. (Tegen stemden dhrn D'ekker en Bruinooge.) Ook vond de raad g'oed dat wederom in een der schoolloka len een cursus wordt gehouden in land- bouwhuisho'udkunde. Vastgesteld werd de huurwaarde ambtswoning van den burgemeester. De 'voorzitter deelde mede, dat die woning nooit een ambtswoning is geweest, maar doorbrengen. U moet zich maar niet sto ren aan Mamy; ze is nog een baby en baby's zijn altijd lastig, weet u? Kom, schrei nu niet langer; kijk eens naar de „puf-puf"! Verrast keek Belle haar neefje aan; ze had nog niet dikwijls jongens van zij'n leeftijid meegemaakt en zijn zelfbewuste waardigheid vermaakte haar. Mijnheer Mulready lachte ook, toen hij de woorden van den jongen hoorde. Nu kwam ook zijn zusje naderbij' en terwijl ze haar arm om Belle's hals sloeg, kuste ze haar hartelijk. Ook kleine kind je op Belle's schoot waagde het om op te kijken en ze snikte nog na: „Ik wil naar Fanny toe. Mamy wil naar Fanny toe!" „Alle bagage is bij elkaar gepakt, juf frouw Dauncey", merkte nu de stations chef op, en Belle gaf het kleintje over aan de zorg van haar zusje, terwijl zij verdere schikkingen trof voor alles, wat de kinderen hadden meegenomen. Haar neefje hielp 'haar en mijnheer Mulready bracht de andere kinderen zoolang in zij'n eigen gezellige huiskamer, waar bij' pro beerde Mamy's aandacht op allerlei man nier af te leiden. Maar noch de speelsche jonge kat, noch de kleurige bloemen, zelfs niet de koekjes, die hiji haar gaf, vermochten Mamy's gezichtje op te 'helderen en toen Belle hen kwam: halen, was nog de zon niet door de wolken door gebroken. (Wordt vervolgd.) onkel een huurde de De voorz. ning van t Gedep. Sta vaststellen van den b minderen. Het wa verbonden drijf. Vo< iemand nt op do zaa. den raad Goes te waterleidii langeloos ging ook 1 De begr< go aan en de brandvi de voor z< sen op te zekeren. D nog steeds is in vast Dhr Bri lossen diei aangepakt De voor Na eenige van B. en vast aan gen 2 st. Over de niet te spi hierin spc te brenger De raad w Voor ve op de beg' niet, aangi ten mins geraamd telijke and men kon voor verve krijgen, digheid Ten slot post pro werd alge: ting 1937 vangsten Aan he de voorzi raadsvergi leidde, dighedon meesterscl niet voor te staan, gaan hoe dekking bijzondere gemeente, maar dar worden. Raad beli hoopt, da gemeente men. De oud meester, Ellen baas bestuur, den heer een foto de secreta de heer baas voor sele is ge' Daarna Oi Beroepe Zwammer gers, canc D. Beerka (vac. D's (W.). Aangen laan, can Bedank graaf, Wi laan te B' Tweetal ders te Kleer, cai Bedank Middelhui Bij 1936, is dienst aar te Middel tijdige toe leeraar a; Gesl diploma delburg. Gesl raai exan W. M. laude). Onder adres var Middelhui verordeni ken op n: trekking borden. De voo nisgeving

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2