;hten. WOENSDAG 2 DECEMBER 1936 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 51e JAARGANG Ne. Begrooting Werkloosheids- subsidiefonds. Buitenland. Het huwelijk Van de Prinses Binnenland Staten-Generaal. Belangrijkste Nieuws ,,4711 Het ideale Geschenkl A. C. van der Rest, Goes gaven van de in- g van dezen pol- emde het in zijn erlander te zijn reclame of drukte wij, Nederlan- echt de aandacht is der K o- de uitnoodiging zijn bewondering loet, huldigt den (openingsrede en Lg voor zijn inte- shoort weer bijna ,s voor den land- Toch mogen we wat we ontvin- gespaard bleven, [en hoofd verder [arte, dat het den loge gaan. Dusseldorp, vertolkt de blijd- i, dat vergaderin- |den worden. Spr. d het werk van dat de zorg weer door opgewekt- te ongeveer half te één uur was voorwerpen. Te pn: dop van auto- dein P 9; Huis- ias, Bellinkstraal pr, Sleeperssingel Sinke, Schoorst. |je met zegels, L 59; twee geld- |Heerengracht M F. Beks, Noord- |ndschoen, J. de 339; blauwe man ce, 'Gravenstraat L. v. d. Berge, zwarte heeren Volderijstraat 9; Scheers, Lange- jhje, Wondergem, rijze dameshand- pke, Gravenstraat i, J. v. d. Berge, handbeschermer, ikhuizenstraat P Brasser, Veere in etui, N. de padvindersriem, [aat L 187; roode [olenwater, Mid- Imet inh., v. d. |196; kinderhand- rschestraat N 91; Ingmans, Nieuwe jetasch met inh., Jizenstraat P 33; P. Kuzee, Se- [e alpinemuts, J 'el T 217; man- llem Vlaanderen idschoen, S. Mel- de Meijer, Na- ilpinemuts, L. v. [lein E 229; paar men, A. Geldof, herdershond, K. pldames- en [se, Korte Geere A. Boogaard, irte handschoen, [.weg V 11; Kin- Taanderen, Ver- [t ritssluiting, L. |nd; beige tricot- traat G 195; be- [nse, Molendreef, Sinke, Lazerij- [ikkaard, Achter- Inderhandschoen, [O 2Ö5 kinder- |e, Oostkerkplein lin scheede, Ge- I. Laurens; Jute pijl, Noordweg S mitwieler, N. en leutel, Gemeente- loosland. jij een der par- Id, melde men dit itie. [ERBERICHT. avond van 2 Lfnemende N.W. I bewolking, aan- hagelbuien en [dag 3 uur: ig 3 uu: 760. fietsen: Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg: Fa BOEKHANDEL J. J. FANOY, Lange Burg B 16, Tel. 28. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen 10.20, Losse nummers 5 cent Advertentiën 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto 10.85. Bij contract belangrijke korting. De Tweede Kamer heeft gisteravond behandeld de begrooting van het Werk- loosheidssubsidiefonds. Van alle kanten werden bezwaren te gen de thans ontworpen regeling geop perd en meerdere leden vroegen de tot nu toe geldende regeling te continueeren. Min. O u d betoogde in zijn antwoord, dat werkloozenzorg niet in de eerste plaats Rijkszorg is. Rijk en gemeenten verzorgen samen den openbaren dienst Daarbij komt aan de orde de verdee ling van de kosten, waarbij de inge zetenen zoo billijk mogelijk naar hun in komen moeten worden belast. Als men de leden dezer Kamer hoort heeft men ten deze geen goed woord voor de Regeering. Spr. meent aanspraak te kunnen maken op meer waardeering van de zijde der ge meenten. In 1934 werd de remedie van de uitge- stooten bedragen toegepast, omdat met 46 millioen aan Rijksbijdrage aan de ge meenten in de werkeloosheidszorg geen waarborg kon worden verkregen voor sluitende gemeentebegrootingen. De be doeling van het Werkloosheidssubsidie- fonds was geenszins alle werkloosheids lasten voor rekening van het Fonds te brengen. Wat nu wordt voorgesteld is geen prin- cipieele wijziging, doch een terugkeer naar den aanvankelijken opzet, waarvan spr. is afgeweken. Van den aanvang af is 't de bedoeling geweest, dat het Fonds zichzelf zou be druipen; niet, dat er tekorten zouden ont staan, die van het eene jaar op het an dere zouden worden overgeschreven. Maar de omstandigheden waren sterker dan spr., hij gaf veel te ruim bijdragen aan de gemeenten. Voor 1935 was een suppletoire begroo ting noodig, en voor 1936 zal die ook wel noodig zijn. De tekorten van de ge meenten vallen mee, omdat het Rijk zoo royaal is geweest met extra bijdragen uit het Fonds. Spr. accepteert verwijten in dit opzicht dus niet. In het gekozen systeem worden de te korten opgezameld in het Fonds. Het rentedragend voorschot werd geko zen teneinde de gemeenten te prikkelen die voorschotten zoo gering mogelijk te doen zijn. Eerst moeten de gemeentebe sturen zelf uit de begrooting halen wat er uit te halen is, daarna verleent het Rijk voorschotten. Men kan de gemeenten ten slotte niet van Den Haag uit besturen. Bij stijging van de opbrengst der be lastingen komt het Fonds er beter voor te staan en kunnen wellicht voorschotten worden afgelost. Het woord „rentedragend" wil spr. voorloopi'g uit de betrokken artikelen terugnemen, omdat de ingestelde com missie-Kan de kwestie van de terugbeta ling der voorschotten moet bekijken. Een bepaalde lijn kan thans, in aan merking genomen tal van onzekere fac toren, niet worden aangenomen. Niemand wordt gebonden, ook spr.'s opvolger niet. Vandaag zal over bet ontwerp worden gestemd. DE OORLOG IN SPANJE. Hevige aanvallen der opstandelingen op Madrid afgeslagen. De correspondent van Reuter te Ma drid beeft telefonisch medegedeeld, dat een ontzaggelijke aanval der opstandelin gen in de omgeving van de universiteits- wijk is afgeslagen door de regeeringstroe- pen, die hun stellingen wisten te hand haven en vervolgens oprukten, waarbij zij een deel van het ziekenhuis en de kliniek veroverden, vanwaar de geheele universi teit beheerscht wordt. De toestand in Madrid schijnt met den dag hachelijker te worden. Er is niet al leen gebrek aan vleesch en aardappelen, zoodat boonen, erwten en linzen het da- gelijksch voedsel der bevolking vormen, ook brandstoffen zijn bijna niet meer te krijgen, zoodat men de meubels gaat op stoken. Madrid heeft tot nu toe geleefd van de voorraden, die vóór de belegering wa ren ingeslagen. Deze raken thans uitge put en de aanvulling,die uit bet buiten land kamlt, blijkt lang niet voldoende om de bevolking te onderhouden. Duitsche troepen geland? Reuter verneemt, dat Duitsche handels- en oorlogsschepen geregeld Cadiz aan doen, waar zij talrijke bezoekers aan wal zetten. Het is echter nog niet vastgesteld dat het hier militairen betreft. Voorts doet in Gibraltar 'het onbevestig de gerucht de ronde, dat Duitsche troe pen te Cadiz zijn gedebarqueerd, Het bericht van de aankomst van Duit sche vrijwilligers te Cadix is door den Fhgelschen consul aldaar bevestigd. Al leen de schattingen van het aantal loopen eenig'szins uiteen. De eerste berichten spraken van 2 tot 3000, later werd hei aantal op 5000 gesteld, maar het was moeilijk te schatten omdat de mannen niet in uniform zijn. Het Duitsche gezantschap te Londen heeft een officieele verklaring gegeven, dat er geen enkele Duitsche soldaat i n uniform op Spaanschen bodem geland is, en dat dit ook niet zal gebeuren. SCHERPE MAATREGELEN TEGEN ECONOMISCHE SABOTAGE IN DUITSCHLAND. Het Duitsche kabinet is gisteren bijeen gekomen. Hitier gaf een uitvoerige beschouwing over den buitenlandschen politieken toe stand, waarna de wet op de Hitlerjeugd werd aangenomen. D' e z e bepaalt, dat de geheele Duitsche jeugd binnen het Rijksge- b i e d in de H. J. moet wor den samengevat. Be confessioneele jeugdorganisatie heeft dus in DUitschland geen kans van bestaan meer. Tenslotte werd aangenomen een binnen het kader van het vierjarenplan vallende wet tegen economische sabotage. D'eze laatste wet bepaalt, dat ieder Duit- scher, die in strijd met de bepalingen zijn Vermogen naar bet buitenland brengt of daar laat staan, met den dood kan wor den gestraft, terwijl zijn vermogen aan den Staat vervalt. HET LEGERONTWERP IN DE BELGISCHE KAMER. De Belgische Kamer begon gistermor gen met de discussie over het legeront- werp. Generaal Denis, minister van defensie, lichtte het ontwerp toe, dat voorziet in een diensttijd van 18 maanden voor de eenheden, die de dekkingstroepen vor men, te weten een deel der infanterie en het corps cavalerie. Een gemotoriseerd cavaleriecorps zal worden gevormd, voornamelijk bestaande uit vrijwilligers, gespecialiseerd in het bedienen van fijne en kostbare machines. De op gewone wijze bij de cavalerie in gedeelde miliciens zullen slechts 12 maan den behoeven te dienen. Het aantal vrij willigers zal 4000 bedragen. Voor de troe pen die niet tot de dekkingsmacht behoo- ren vraagt de regeering een diensttijd van slechts 12 maanden. Enkele infanterie- eenheden zullen ook slechts 12 maanden behoeven te dienen, doordat er drie lich tingen in twee 'jaar komen. Bij het begin der zitting wees de voor zitter er op, dat het debat morgen moet zijn geëindigd. Toen een afgevaardigde vroeg: „waar om?" antwoordde de voorzitter „De regeering zal u dat uiteenzetten; de internationale gebeurte nissen zijn van dien aard, dat ieder zal b e g r ij p e n, dat i k m ij ex niet tegen heb verzet." Watersnood In België. Tengevolge van den storm en het hooge getij zijn de dijken van de Durme tus- schen Zele en Waesmunster op niet min der dan 22 plaatsen doorgebroken. Vele huizen zijn overstroomd, terwijl uitge strekte landerijen blank staan. In den dijk te Lookeren is een gat van 12 meter geslagen. Ook hier is veel land over stroomd. De storm heeft nog al wat schade aangericht aan de zeewering te Oostende. AMERIKA VERSTERKT ZIJN VLOOT. De „New York Times" verneemt uit do kringen van het ministerie van marine dat president Roosevelt na zijn terugkeer uit Buenos Aires opdracht zal geven tot den bouw van twee groote slagschepeil. Met den bouw van deze twee schepen zal begin 1937 een aanvang worden ge maakt. De Vereenigde Staten zouden tot den bouw hebben besloten, nadat Engeland aangekondigd beeft, dat het na het afloo- pen van bet vlootverdrag van 1930 ter stond met den bouw van twee groote slagschepen beginnen zal. Te Brooklyn is de nieuwe kruiser van 10.000 ton „Brooklyn" van stapel geloo- pen. Dte bouw van dit schip heeft 15 mil lioen dollars gekost. Van officieele zijde wordt medegedeeld, dat de Vereenigde Staten thans over 2400 moderne gevechtsvliegtuigen beschikken. Van deze machines beboeren er 1350 tot het leger en 1050 tot de vloot. Aan het begin van het belastingjaar had het leger slechts de beschikking over 779 moderne vliegtuigen. In 1940 zal het getal van 2320 leger vliegtuigen bereikt zijn, dat men als een minimum voor de defensie van het land beschouwt. De bruidsstoet. Naar gemeld wordt, zal de bruidsstoet op weg van het Paleis Noor deinde naar het Stadhuis en de Groote Kerk slechts zeer klein zijn. Vermoedelijk zal deze bestaan uit de Gouden Koets, waarin het Prinselijk bruidspaar is gezeten, de gla zen koets, waarin H. M. de Koningin met Prinses Armgard en Prins Aschwin zul len plaats namen en vermoedelijk vijf volgrijtuigen, een en ander voorafgegaan en gesloten door een escorte huzaren. Na bet verlaten der Kerk zal de stoet belangrijk worden uitgebreid. Alsdan zullen verschillende buitenlandsche gas ten zich bij den stoet aansluiten, en den geheelen verderen weg van circa 472 km. mede rijden. TOENEMENDE VIJANDSCHAP JEGENS DE KERK IN DUITSCHLAND Een proclamatie van den Evangelischen kerkeraad in Beieren. Naar de „D'eutsch-Eivangelisehe Korres- pondenz" schrijft, maakt men zich in ge- loovige evangelische kringen ernstig on gerust over de steeds toenemende vijand schap jegens de kerk van verantwoorde lijke persoonlijkheden in Duitschland. Behalve rijksstadhouder Mulschmann (Saksen) is ook de Oldenburgsche rijks stadhouder Röver met zijn vrouw uit de evangelische kerk getreden evenals staf chef Lutze met vrouw en kinderen. De Duitsche ambassadeur von Ribbentrop heeft een zelfden stap reeds ruim een jaar geleden gedaan. De landskerkeraad van de evangelisch- Luthersche kerk van Beieren heeft met het oog op de onverantwoordelijke ophit singsmethodes van gouwleider Julius Streicher tegen christendom en kerk de volgende proclamatie gepubliceerd: „De afgeloopen weken is in groote dee- len van onze landskerk een fanatieke strijd tegen ons christelijk geloof en zijn belijdenis begonnen. In groote openbare vergaderingen en in kleine plaatselijke bijeenkomsten is onze kerk gesmaad op ongehoord scherpe wijze. De trouwe leden van onze kerk werden uitgescholden evenals onze geestelijken, tegenover wie men uitdrukkingen bezigde, die hier niet herhaald kunnen worden. Onze landsbisschop wordt in verband met een memorandum, aan welks redac tie en verspreiding hij in het geheel niet heeft deelgenomen, gelasterd als hoogver rader. Bovendien wordt onverbloemd aangespoord tot uittreding uit de kerk. En dit alles geschiedt in een tijd,waar in onze kerk met het geheele Duitsche volk pal staat tegen den Moedigen gruwel van het bolsjewisme in Rusland en Span je en waarin alle krachten tot uitvoering van het economisch vier-jarenplan ver- eenigd moeten worden. Wij roepen onze gemeenten op tot ver zet tegen deze anti-christelijke agitatie Laat u door de lasteringen niet op een dwaalspoor brengen. Verdedigt uw kerk, waar het ook is, geloovig getuigend van de bijbelsche waarheid. Blijft uw voor gangers trouw. Weest u ervan bewust, dat gij met het rotsvast geloof aan de kerk tegelijk het sterkste bolwerk opricht tegen het godlooze en anti-christelijk bolsjewisme." Korte Berichten. Te Tokio is een man gearresteerd gewapend met een bom en een dolk, die een aanslag wilde plegen op minister president Hirota. Tengevolge van het bijzonder höoge getij zijn overstroomingen ontstaan aan de E'ngelsche Oostkust. De spoorlijn Yar- mouth-Londen staat blank. In tal van streken is waterschade ontstaan. Naar vernomen word zijn de auto riteiten te Graz een communistische sa menzwering onder het spoorwegperso neel op het spoor gekomen. Meer dan 10O spoorwegarbeiders moeten gearresteerd zijn. De verordening van Maart 1936, waarbijlaan Duitsche militairen in uni form werd verboden zich te bevinden in de zone van 5 km. langs de grenzen van België, Frankrijk en Tsjechoslowakije is opgeheven. DE BROCHURES WESSELS. Gescheiden echtgenoote mag den naam Wessels niet meer dragen. Naar men weet, is op de brochures van den heer F. W. Wessels tegen de N. S. B. een brochure van zijn gescheiden echtgenoote mevrouw Monshouwer, ge volgd, waarin deze zich van zijn naam bediende. De Utrechtsche Rechtbank heeft thans de zaak tegen mevr. Monshouwer in kort geding behandeld. De president wees direct vonnis en be val mevrouw Monshouwer zich te ont houden van het voeren van den ge slachtsnaam Wessels, terwijl zij bij elke toekomstige overtreding f 100 schadever goeding zal moeten betalen en de heer Wessels in dat geval het door den presi dent gegeven verbod op haar kosten een maal in elk der in Nederland verscho nende dagbladen zal mogen publiceeren. NEDERLAND EN BELGIE. De economische belangen van beide landen. Tijdens de behandeling van de begroo ting van buitenlandsche zaken in den Belgischen Senaat besprak de katholieke afgevaardigde Orban de onderhandelin gen tusschen België en Nederland. Onder de huidige omstandigheden, zei- de hij, zijn de Nederlandsche belangen ten nauwste verbonden met de Belgische. Het douaneverdrag tusschen Nederland en de Belgisch-Luxemhurgsche economi sche unie heeft aan beide zijden tal van aanhangers. Op economisch gebied han gen België en Nederland van elkaar af en daarom moeten de onderhandelingen met kracht voortgezet worden, opdat zij spoedig tot een goed einde komen. ONZE EXPORT NAAR BELGIE. Grootere drukte aan de grens. De devaluatie van den Nederlandschen gulden heeft al een belangrijk gevolg ge had voor den export naar onze zuider buren. Zoo passeeren b.v. aan het grenskan- toor Wern houtsbrug, gelegen aan den rijksweg BredaAntwerpen, ruim twee maal zooveel vrachtauto's als voorheen. Na de devaluatie zijn 't vooral artikelen als kaas, versche visch en haring, die in grootere hoeveelheden worden uitgevoerd. Voor de Nederlandsche douane-ambte naren beteekent dit drukkere vrachtauto- vervoer echter geen noemenswaardige vermeerdering hunner bezigheden. De meeste auto's toch komen ledig terug, slechts een enkele exporteur gelukt het in België een vrachtje op te doen, zoodat de vervoerkosten niet zoo hoog zijn. Koninklijke Familie bij den Belgischen Gezant. De Kouiniklijke Familie heeft gisterna- middag een ontvangst ten huize van den Belgischen gezant en mevrouw Maskena aan het Korte Voorhout te Den Haag bij gewoond. Notariaat. Biji Kou. Besluit is aan J. W. H. v. Rees, op zijn verzoek, miet ingang van 3 December 1936 ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Benningbroek. TWEEDE KAMER. Begroeting Buitenlandsche Zaken. Het Rijnvaartverdrag. Nederland en de Volkenbond. De verhouding tot Duitschland. In de Kamerzitting van gisteren werd de behandeling van de begrooting van Buitenlandsche Zaken voortgezet. De Mini st er, J b r deGraeff, maakt eerst enkele opmerkingen over de o p.z egg i n g door Duitschland van 'het Rijnvaartverdrag. Bij rondschrijven van 14 November j.l. beeft de Duitsche regeering aan de ver schillende daarbij betrokken regeeringen doen mededeelen, dat zij zich gedwongen ziet de in het Verdrag van Versailles neergelegde bepalingen nopens de mede op Duitsch territoir gelegen stroomen en de op deze bepalingen berustende inter nationale verdragen niet meer te erken-- nen. Intusschen heeft de Duitsche regee- rirug kenbaar gemaakt, dat op de Duit sche waterwegen, dus ook op het Duit sche gedeelte van den Rijn, de volgende regeling zal gelden: „De scheepvaart is er vrij voor de vaar tuigen van alle met het Duitsche rijk in vrede levende staten. Er vindt geen on derscheid plaats in de behandeling van de Duitsche en de vreemde vaartuigen Zulks geldt ook inzake de scheepvaart heffingen." Direct belang heeft Nederland bij deze opzegging niet. Wel bijl de verklaring van de Duitsche regeering, dat zijl de Acte van Mannheim van 1868 niet meer als gel dend erkent. Op de verschillende vragen, die daarbij aan de orde komen, kan thans echter niet nader worden ingegaan, om dat spr. zich eerst een eindoordeel kan vormen, wanneer de juridische argumen ten der Duitsche regeering hem bekend zullen zijn en zijnerzijds zullen zijln ever- wogen. Gaarne wil de minister een antwoord geven op het door verschillende afgevaar digden gedaan verzoek om inlichtingen betreffende eengeheim accoord dat tusschen Duitschland en Japan zou zijn gesloten betreffende een verdeeling »a»a»3^—wwiMBBH—tWBwgwnruir^nwiffr— Binnenland. De Tweede Kamer nam de begrooting van buitenlandsche zaken aan. Storm en hoog water. Onze export naar België. Buitenland. Aanvallen der opstandelingen te Madrid afgeslagen. Het leger-ontwerp in de Belgische Ka mer. Amerika breidt zijn vloot en luchtvloot uit. De strijd tegen de kerk in Duitschland. Verfrisschend, bekoorlijk en beschaafd, Een prachtsorteering bij tusschen beide landen van invloedssferen in denOost Indisch en Archipel. Hij weet daarvan op het oogenblik niet meer dan het bekende bericht in een Engelsch blad. In de wonderlijke wereld die wij' thans beleven, is ten slotte alles mogelijk. Maar dat dit bericht, dat trou wens van officiëele Japansche zijde-is tegengesproken, juist zou zijn, kan hij met geen mogelijkheid aannemen. Hij' be schouwt dit bericht als een puur verzin sel. Den heer Vliegen antwoordt de Minister, dat bemoeiiing met d e gebeurtenissen in Spanje wel overeenkomstig den geest van den Volkenbond zou zijn. Deze staat echter voor een complex van vraagstukken. Mo gelijk kan deze zaak ter sprake 'komen in de vergadering van den Valkenbondsraad van 7 December a.s. Wat de kwestie betreft van de Pro-Deo commissie der internationale kerken, die niet door den president van de Assemblé ontvangen werd, zegt spr., dat het onbil lijk is, de schuld daarvan op het secreta riaat van den Volkenbond te werpen. De president van de Asseinblé moest weige ren de oom missie te ontvangen, nadat hij kennis had genomen van den inhoud van de nota dezer commissie, die beleedigend was voor verschillende leden van den Volkenhond. De organisatie, die wel ont vangen is, was geen communistische mantel-organisatie. Men mag hieruit niet ooncludeeren, dat te Genève een onchris telijke geest 'heerscht. De verschillende argumenten inzake den Volkenbond wil spr. behan delen als hij over de „handelingen" be schikt. Gelukkig staan tegenover de enkele sprekers, die bepleit hebben den Volken bond den rug toe te keeren, velen, die den Volkenbond als een kostbaar goed be schouwen. De Vollkenbond is nog al tijd eeiii nuttig instrument in vele opzichten, doch heeft juist in het afgeloopen jaar vele tekort komingen getoond. Het heeft geen zin te verbloemen, dat de Volkenbond in het Italiaansch-Ahessynisch conflict ernstig heeft gefaald. Dat zou op zichzelf nog zoo ernstig niet zijn, als het er niet naar uitzag, dat in de toekomst bij' volgende conflicten soortgelijke mislukkingent en teleurstel lingen zijln te vreezen. Ook de Minister verklaart zich tegen regionale verdragen buiten 't kader! van den Volkenbond;. Echter in overleg met andere mogendheden, bijv. de zgn. ex-neutralen, ziet 3pr. veel heil. Er kan geen sprake van zijn, dat Ne derland den Volkenhond den rug zou moeten toekeeren. Spr. verdedigt het op treden der Nederlandsche delegatie te Genève, tegen de aanvallen van de heeren Westermjan en Lingbeek. Wat de verhouding tot Bel- g i betreft, was het ook voor den minis ter een teleurstelling dat de onderhande lingen over de herziening der verdragen van 1839 op dood spoor zijln geraakt- Beide regeeringen zijn het er over eens dat het beter is, de hervatting der onder handelingen voorloopig te laten rusten. Inzake de erkenning van Sow jet-Rusland zegt spreker, dat, zoolang hij' minister van Buitenland sche Z'aken zal zijn, van hem geen voor stel tot herstel van de officiëele betrek kingen met Rusland te verwachten zal zijln. Tegenover de opmerkingen van den heer Westerman 'houdt spr. vol, dat de verhouding tot Duitschland niets te wenschen over laat. Onze gezant te Berlijn, is persona grata en algemeen geëerd en gezien om zijh begaafdheid en kar ak ter vastheid.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 1