Alg. vergadering der Z. I. M. Gemengd Nieuws Leestafel Rechtszaken Land- en Tuinbouw Politieberichten. Maandagavond hield de IJsclub „De 'halve Maan" haar jaarvergadering. De secretaris deelde mede, dat het aantal leden 188 bedraagt, De penningmeester deed rekening en verantwoording. In kas is f 124 plus de contributie 1936-37. Arnemuiden. De Geref. J. V. Immanuël herdacht haar 10-jarig bestaan in het keurig versierde lokaal der Chr. School. De voorzitter, dhr J. Cornelisse, sprak een openingswoord. Hierna behandelde J. Boone een onderwerp Schriftstudie „De Heilige Doop". De verslagen van secretaris, penning meester en bibliothecaris gewaagden van een bloeiend vereenigmgsleven. Het le dental bedraagt 16. Afgevaardigden der zusterverenigin gen, Ring Middelburg en Raad der Ger. Kerk brachten hun goede wenschen over. N. 'Cornelisse behandelde Artikel 22 van ons A.R. program, J. Koster sprak over: „Jeugd-ideaal". De uitslag van een ge houden wedstrijd bezorgde aan mej. M. Boone een 1ste en aan mej. P. Corne lisse een 2e prijs. In verband met het 10-jarig bestaan werd Ds Scholing een foto der vereeniging aangeboden. 'Ook het voor de vereeniging vervaardigde vaandel door dhr L. van Belzen, secretaris, werd bezichtigd en geroemd als een mooi stuk werk. Ter afwisseling werden eenige couplet ten van het Bondslied gezongen met be geleidend orgelspel van dhr v. d. Graaff. Ook werden verschillende voordrachten ten beste gegeven. De eere-voorzitter, Ds Scholing, sprak een slotwoord over: „Ideaal en Roeping" en ging daarna in dankgebed voor. Bruinisse. Maandagavond werd alhier een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een afdeeling Bruinis se e.o. van het Ned. Bijbelgenootschap. Na de gebruikelijke opening door Ds Marsman, besprak Ds Saraber van Burgh de wenschelijkheid om hier een afdeeling op te richten. Ds Boeke van Amsterdam, seer. Ned. B. G., lichtte de werkwijze toe van het N.G.B. in het algemeen aan de hand van enkele uitgaven, die aanwezig waren, om den Bijbel onder ieders bereik te brengen. Een belangrijke taak heeft het N.B.G. in Indië. Hierna werd tot oprichting van een af deeling besloten. Ruim 30 aanwezigen ga ven zich op als lid of begunstiger. De afdeeling zal omvatten: Bruinisse, Oosterland, Sirjansland en St. Philips- land. Als voorloopig 'bestuur werd benoemd: Ds Unger, Bruinisse, voorzitter; Ds Bun- jes, Sirjansland, secretaris; C. J. Zoe ter, Oosterland, penningmeester; Ds Marsman, Bruinisse, bibliothecaris; M. Boone, Bruinisse; J. H. Viergever, Oos terland, Ds J. Spoelstra, Anna-Jacoba- polder, leden. Zierikzee. Onze oudste inwoner, de heer W. Juijn, vierde gisteren zijn lOlsten geboortedag. Sleepschip gezonken. Op varenden gered. Gisteravond tegen 10 uur is in de haven van Schokland binnengekomen de sleepboot Disponibel uit Zwolle, met aan boord de drie opva renden van de sleepkaan Noordgeul, ihuisbehoorende te Rotterdam. De Dis ponibel was met dit schip, dat duizend ton meet en geladen is met grint, op weg van Ruhrort naar Lemmer. Op het IJs- selmeer werd de sleep in den avond door den opkomenden N.W. storm overvallen, •met het gevolg, dat de Noordgeul lossloeg en in zinkenden toestand kwam te ver- keeren. De bemanning, bestaande uit schipper Van Meel, diens vrouw en een knecht, konden zich tijdig aan boord van de sleepboot begeven. Vanmorgen rapporteerde de Disponibel dat het schip 6 K.M. N.W. van Schok land is gezonken. Alleen het stuur steekt nog boven het water uit. Bedorven vleesch opeen slaapkamer. De rijks- en ge- meente-politie te D'iemerbrug, vergezeld van twee controleurs van den vleesch- keuringsdienst, heeft beslag gelegd op 'n partijl vet en gehakt, welke in bedorven toestand op de slaapkamer van een 23- jarigen werkloozen slagersknecht werd gevonden. De knecht bleek in de ouder lijke woning, een bovenhuis te Diemen, eenige biggen te hebben geslacht, met de bedoeling het vleesch in Amsterdam aan afnemers te verkoopen. Een deel van het vleesch had hij: reeds verkocht. Het gehakt werd in beslag ge nomen en overgebracht naar het abat toir te Amsterdam, waar kwam vast te staan, dat het afkomstig was van biggen, die varkenspest hadden. Tegen den frauduleuzen slachter, die reeds eerder eenzelfde overtreding be ging, is proces-verbaal opgemaakt. Ongeval op onbewaak- t en o v e r w e g. Op den onbewaakten overweg nabij het station Siddeburen is gisteren een vrachtauto door een trein gegrepen. De vrachtauto, welke 25 meter werd meegesleurd, werd geheel verbrij zeld. De chauffeur, die er af geworpen werd, bleef ongedeerd. 'Ontsporing te Haar lem. Om acht uur gisteravond kwam op het station Haarlem een trein binnen, uit IJmuiden, en reed als gebruikelijk, op een dood spoor. Daar hij om half elf naar Amsterdam moest vertrekken, werd hij in den vrijen tijd gerangeerd. Bij: het passeeren van een wissel zijn toen echter twee wagens ontspoord, doordat de eene helft van den trein op het eene spoor reed en de andere op oen ander. De trein had gelukkig niet veel vaart, en de wagen voerder remde terstond uit alle macht, zoodat de materiëele schade gering was. Het treinverkeer naar Rotterdam en Amsterdam was echter volledig geblok keerd. Om 10 uur was de stagnatie opge heven. Lectuur voor de Jeugd. Uitgaven van „Edecea" te Hoorn. De „Edecea"-drukkerijl te Hoorn be ijvert zich goede en tevens goed- koope lectuur in den handel te bren gen. In de bekende Edecea-editie verscheen „De gapende afgrond" door II. King- mans, een boeiend verhaal uit de eerste jaren van de Middernachtzending. Ver haald wordt van een meisje, dat uit den gapenden afgrond gered werd. Een boek je, dat vooral op het platteland veel lezers moge vinden, omdat hier gevaren ge- teekend worden die ook nu nog dreigen voor de meisjes, die naar de steden trek ken en voor ze het weten, zich aan den rand van den afgrond kunnen bevinden. Verder verscheen bij- deze uitgeefster een pakkend jongensboek van P. A. de Rover: „Rovers op de rivier". Een span nend verhaal vol avonturen, dat tevens een kijk geeft op het leven zooals dat op de rivieren geleefd wordt. Een echt Hol- landsch boek. En een Christelijk boek te vens. In alle opzichten goede lectuur. Ditzelfde geldt ook van een aantal jeugdverhalen, die hoe goedkoop ook, toch een kartonnen bandje kregen en aar dig geïllustreerd werden. Er wordt vaak geklaagd, dat goede boeken en boekjes voor onze jongens en meisjes toch altijd betrekkelijk duur zijn. „Edecea" logenstraft deze bewering. Wij vertrouwen dan ook, dat hare Uitgaven de belangstelling zullen hebben, die ze verdie nen, zoowel door den inhoud als door de uitvoering. Van harte hopen we, dat „Edecea" zal ervaren, dat haar streven in breeden kring gewaardeerd wordt. Vijf Oranjeliederen voor zangstem met begeleiding. Uitgave P. Noordhof, Gro ningen In verband met het a.s. huwelijk van Prinses Juliana zijn bij: Noordhot te Groningen verschenen een vijftal Oranje- liederen voor een zangstem met begelei ding van piano en orgel en tweestemmig voor scholen. De tekst van deze liederen uit den aard der zaak ook geschikt voor kinderkoren is van J. Karsten; de muziek van Friso Molenaar en L. Huizenga. Deze uitgaven gaan vergezeld van een sierlijk door W. S. Sevensma geteekend vouw blad. Op den omslag zijn drie verzen van het Wilhelmus gedrukt, aan de binnen zijde de tekst van de liederen en op de achterzijde de portretten van het Vorste lijk Bruidspaar. Dit vouwblad leent zich uitstekend voor uitdeeling op de scholen enz. De tekst van de liederen valt, behou dens een enkele uitzondering, te roemen evenals de muziek, die geen bijzondere moeilijkheden oplevert. De b en z i n e d i e f s t a 1 te We- meldinge. De Hooge Raad heeft ar rest gewezen in de zaken van de broe ders J. D. en C. D., die wegens diefstal van benzine te Wemeldinge zijn veroor deeld resp. tot 6 en 4 maanden gevan genisstraf door het Hof te 's-Gravenhage. Op grond van een vormfout heeft de Hooge Raad beide arresten vernietigd en de zaken verwezen naar het Hof te 's-Hertogenbosch. Overtreding luchtbescher ming s w e t te Renesse. De predi kant der Ned. Herv. gemeente te Renesse W. J. K., werd onlangs wegens overtre ding van de luchtbeschermingswet door de Middelburgsche rechtbank veroordeeld tot een geldboete van f25 of 30 dagen. Het gerechtshof te Den Haag heeft dit vonnis vernietigd en sprak den verdachte vrij. DE MOEILIJKHEDEN VAN ONZEN TUINBOUWEXPQRT. In een vergadering van de Ned. Groen ten- en Fruitexporteurs te Rotterdam ge houden, heeft de Regeeringscommissaris voor den tuinbouw, de heer F. V. Valstar, de aandacht gevestigd, op de ernstige moeilijkheden, die nog steeds voor den tuinbouw dreigen. Voor Duitschland vreesde spr. een ver deren teruggang, en het aangekondigde vierjaren plan, voorspelt voor onzen tuin bouw weinig goeds. Ook het import-monopolie doet een te ruggang van den export vreezen. Verwacht wordt dat de Nederlandsche Regeering al het mogelijke zal doen om den export te steunen, en de moeilijkhe den te beperken, doch spr. zag de toe komst toch donker in; al zijn er eenige lichtpunten aan te wijzen. Tusschen den handel en tuinbouw wordt door spr. een goede samenwerking noodzakelijk geacht, om den export nog zooveel mogelijk in stand te houden. Mond- en klauwzeer. In het Nederl. landbouwweekblad van 27 dezer lezen wij dat Duitschland thans geheel vrij van mond- en klauwzeer is; iets wat sedert menschenheugenis niet is voorgekomen. (Vervolg.) De mededeelingen van den voorzitter gedaan in de vorige H.B.-vergadering, worden voor kennisgeving aangenomen. De contributieregeling voor 19o6 wordt ook voor 1937 geldig verklaard. De begrooting voor 1937 wordt z.h.st. vastgesteld. Ook de Statutenwijziging ontmoet geen bezwaar. Alleen wordt een kleine redac tiewijziging aangebracht. De Indische suiker. Rondvraag. Dhr W. d e B u c k vraagt inlicntingen over den invoer van Indische suiker. Zal die niet van invloed zijn op ons bieten-areaal en onze sui ker-industrie? Dhr Van Bommel van Vloten dankt allereerst voor de welkomstwoorden tot hem gesproken als lid van Ged. Sta ten. "Wat de vraag van den heer De Buck betreft, zegt Spr., dat vóór de crisis hier to lande meer suiker werd geproduceerd dan noodig was. We exporteeren suiker Maar geleidelijk aan moest de suiker pro ductie worden beperkt. Dit jaar mocht slechts 1547V2 millioen kg suikerbieten worden verwerkt tot suiker. Doze zouden 216.000 ton suiker opleveren, wat juist gelijk staat met de behoefte. Maar we hebben hier raffinaderijen en suiker-verwerkende industrieën, die er kend zijn. Voor deze industrieën is import en ex port van suiker ontstaan, die tegen elkaar moeten opwegen, In 1935 werd nog een belangrijk kwan tum vreemde suiker ingevoerd. Nu wil de regeering in de eerste plaats Ja va-suiker invoeren, teneinde de Java suiker-indu strie, die het ook moeilijk heeft, te steu nen. Daartegen moeten wij als bietenver bouwers ons niet verzetten. Het bieten areaal zal ongewijzigd kunnen blijven Wel is het uitgesloten, dat dit nu zal kunnen worden uitgebreid. Ook is het niet denkbeeldig, dat, als de Java-suiker hier eenmaal vasten voet heeft gekregen, men zal zeggen: dat pruimpje smaakt naar meer. D'aartegen zullen we ons wel moeten verzetten. Spr. merkt verder op, dat de mogelijk heid wellicht aanwezig is om het bie ten-areaal uit te breiden, door toe te staan dat meer bieten tot veevoeder wor den verwerkt, zooals nu aan de Veenkolo niën is toegestaan. Het is de vraag, of 'hel Landbouwcrisisfonds dit kan dragen, maar in die richting wor den besprekingen gevoerd. Een bepaalde toezegging kan Spr. niet doen, maar Spr. hoopt, dat volgend jaar een klein beetje bieten meer zullen kunnen worden verbouwd. (Applaus.) Dhr Noteboom te 's H. Arendsker- ke waarschuwt tegen on-solide verzeke- rings-maatschappijen, die trachten de boeren en tuinders te plukken. Dhr C. Traas te Biezelinge dankt het H.B. voor wat het voor de leden heeft gedaan. Verder bespreekt Spr. de aard appelteelt. D'e prijzen zijn van dien aard, dat de cultuur niet loonend is en toch moet er nog" heffing voor worden betaald. Dit is niet in orde. In Sprekers omgeving worden ook aardappelen geteeld in boomgaarden, waar de opbrengst niet zoo groot is. En toch is de heffing dezelfde. Verder vraagt Spr. naar den diens! voor de kleine bedrijven van 15 H.A. Wat moet er gebeuren met de bedrijven van 510 H.A. Ook deze zijn niet loo nend. Spr. betreurt het, dat de kleine boeren zoo weinig op -de Z.L.M.-vergaderingen komen. Ze voelen zich daar niet thuis. Er moet meer contact komen tusschen groote en kleine boeren. D'e voorzitter herinnert zich wel kringvergaderingen, waar ook de kleine boeren waren. Aan hun belangen zal aan dacht geschonken worden. D'e heer Ir Dorst concludeert, dat do verbouwers van goede consumpie-aard- appelen er met het tegenwoordige sy steem niet op vooruit gegaan zijn. On danks de denaturatie-toeslag is de markt uiterst traag. Onze betere soorten trek ken zich niet op tot een beteren prijs. Het zou al een verbetering zijn, de de naturatie-toeslag vroeger te laten ingaan. Deze toeslag is voor de betere soorten ook niet voldoende. Voor '37 dient te wor den overwogen of de heffing niet kan vervallen en de denaturatie-toeslag niet kan worden verhoogd. Het is bezwaarlijk voor aardappelen in boomgaarden een afzonderlijke heffing te bepalen. Het is heel moeilijk en altijd willekeu rig, om de grens voor de kleine bedrijven te trekken. Er zal in Zeeland een commissie voor de kleine bedrijven worden ingesteld on der leiding van Ir. Ovinge. Aan de kleine boeren zal voorlichting worden gegeven, terwijl ook een uitkeering in eens zal worden gedaan. Ir Stevens zegt, dat op de begroo ting van het LandLouwcrisisfonds een be drag van f 2 millioen voor de kleine boe ren is uitgetrokken. Het aantal van deze menschen (bedrijven tot 5 H.A.) bedraagt 50 a 60.000. Velen hunner zijn ook gedeel telijk werknemers. Deze kwestie is nu in bespreking, maar is heel moeilijk. D'hr H. C. v. d. Z a n d e heeft geen be zwaar tegen de heffing, als de prijs der aardappelen maar redelijk is. Naar aanleiding van een vraag van den •heer L a m p e r t zegt Ir Zwagerman dat de kwestie van de voorgeschreven veebeperking wel in orde zal komen. Re delijke vergoeding zal worden betaald als de beperking te bewijzen is. D'e wijze van berekening staat nog niet vast. In antwoord op een vraag van den heer J. Klompe te Wolfaartsdijk ant woordt de heer Zwagerman, dat de uitvoering der maatregelen betreffende extra-toewijzing van ossen niet rationeel is. Het voordeel is nu voor den handel. Het is gewenscht den termijn met een paar maanden te verlengen. D'e vo 0 r z. zegt toe, dat hierop zal worden aangedrongen. De drooglegging der Zuiderzee. Hierna is het woord aan den heer Ir S. Smeding, directeur van den „Wie- ringerineerpolder" te Alkmaar over: „Het in cultuur brengen en de uitgifte der W ieringermeergr on den' Spr. vertelt eerst iets over bet droog vallen van den 2U.0Ü0 H.A. grooten pol der in 1930. De kanalen waren reeds vóór het droogvallen gegraven. Nog in 1930 kon worden begonnen met het graven van slooten. In 1931'32 werd de geheele polder van detail-ontwatering voorzien. Over deze ontwatering doet Spr. na dere technische mededeelingen: het gra ven van de greppels van 60 c.M. diepte, de onderlinge afstand tusschen de grep pels in de diverse grondsoorten, enz. De hoeveelheid bodemvocht en het zoutge halte waren groot, zoodat een diepe ont watering noodig was. Gelukkig zijn bij de ontzilting geen „betongronden" opgetre den. D'it ontziltingsproces wordt door Spr. in den breede aan de band van kaarten geschetst. Na zes jaar is de bovenlaag nagenoeg geheel ontziit. In de onderlaag zit echter nog een vrij 'hoog zoutgehalte, waarvan de gewassen in droge zomers nog eenigen hinder ondervinden. Mislukkingen zijn echter niet opgetreden. Bij wijze van proef is men in 19*31, 1932 en 1933 met drainage begonnen en in 1934 is men in forscher tempo er mee verder gegaan. Dit jaar is 3800 H.A. gedraineerd. In to taal is 9000 H.A. van drains voorzien. Natuurlijk werden ook tegenslagen daar bij ondervonden, maar daar staan tegen over de groote voordeelen van drainage boven greppels. D'aarna vertelt Spr, iets van het in cul tuur brengen van den polder. Is de grond plm. 3 jaar in bewerking geweest bij de cultuur-maatsch., dan wordt liij vorpacht. In Nov. '34 had de eerste ver pachting plaats van de ontwaterde, ont- zilte en gecultiveerde gronden. De cultuur-resultaten stellen over het algemeen niet teleur. Dit is te danken aan de snelle en diepe ontwatering. Ook is nooit gezaaid, of het zoutgehalte was bekend. De gewassen-proefvelden hadden geleerd, met welke gewassen men wel en niet moest komen. De klaver bleek het aangewezen gewas voor vele jonge gron den in de eerste jaren. Ook was men voorzichtig met te diep ploegen. Gelukkig waren de eerste zomers droog en brach ten de eerste winters vorst. Dit alles werkte mee. Dank zij de toewijding van de betrok kenen kan dit Staatsbedrijf den toets der critiek doorstaan. Spr. noemt in dit ver band met eere twee Zeeuwen: de heeren Mesu, thans directeur van den cultuur- technischen dienst, en Minderhoud, nu directeur van den Wilbelminapolder. Zij hebben getoond te willen boeren en niet te willen knoeien. Van enkele gewassen noemt Spr. de opbrengst in 1935, dio gunstig is. Jammer genoeg is die van 1936 niet zoo mooi, maar dit is een alge meen verschijnsel. I n 1935 is bet gelukt hoewel het niet de bedoe ling was uit den grond te halen, wat er in zat een positief saldo van 43 per bunder, gemiddeld over 10.000 bunder, te boeken. Van groot belang is ook de weten schappelijke arbeid, in en voor dezen polder verricht. "Wat de verpachting betreft, zegt Spr. dat gronden na drie jaar vóór-bearbei- ding, als dus 'het grootste risico er af is, worden verpacht. De animo daarvoor is groot, z-oodat velen teleurgesteld werden. Het aantal pachters uit Zeeland is zes. Ook de voorwaarden, daarvoor gesteld, deelt Spr. mee. In totaal is 6000 H.A. verpacht. Er is uit te geven 15.000 H.A., zoodat er nog aardig wat aan de markt komt. Het is de bedoeling 5000 H.A. in pacht uit te geven, 5000 H.A. in erfpacht 5000 H.A. te verkoopen en 3000 H.A. in staatsexploitatie te houden. De laatst? zullen min of meer als modelbedrijven dienen. Verder wordt ook bosch aangelegd. Toegepast wordt het stelsel van mo biele pacht. Ook deelt Spr. mede, dat 1/5 van alle i:i den polder wonende landarbeidersgezin nen uit Zeeland komt, terwijl 27 pet, van de ongehuwde arbeiders (kostgangers) uit deze provincie afkomstig is. De samenleving in den polder begint zich al aardig te ontwikkelen. Hierna schetste Spr. de groote econo mische beteekenis van deze drooglegging. Groote bedragen zijn uitgegeven aan ar beidsloon, werktuigen, enz. Werkgelegen heid is geschapen. Het agrarische overschot moet toch on der dak worden gebracht. Als over vijf jaar de Noord-Oostpolder droog zal zijn, zal weer vijf jaar later 48000 H.A. cultuurgrond beschikbaar komen, zoo dat acht jaar lang telkens 6000 H.A. land kan worden beschikbaar gesteld. En komen later de twee Zuide lijke polders droog, dan komt daar nog .150.000 H.A. bij. Alzoo is binnen de Nederlandsche grens een vreedzame arbeid verricht die velen sympathiek moet zijn. Hierna werden tal van lantaarnplaat jes en een film vertoond, die een buiten gewoon duidelijk beeld gaven van de in poldering en cultivoering van dozen pol der, D'e voorzitter noemde het in zijn slotwoord een eere Nederlander te zijn Rustig* en kalm, zonder,reclame of drukte te maken, verrichten wij, Nederlan ders, een arbeid, die terecht de aandacht in het buitenland trekt, D'e Commissaris der Ko ningin dankt voor de uitnoodiging hier te zijn. Spr. uit zijn bewondering voor wat de Z.L.M. doet, huldigt den voorzitter voor zijn openingsrede en dankt den heer Smeding voor zijn inte ressante lozing. 1936 behoort weer bijna tot het verleden. Het was voor den land bouwer geen bost jaar. Toch mogen we God dankbaar zijn voor wat we ontvin gen en waarvoor we gespaard bleven. Laten we met opgeheven hoofd verder gaan. Spr. hoopt van harte, dat het den landbouw verder goed moge gaan. De heer Mi' Van Dusseldorp, burgemeester van Goes, vertolkt de blijd schap en trots van Goes, dat vergaderin gen als deze hier gehouden worden. Spr. hoopt van harte, dat God het werk van de Z.L.M. zal zegenen en dat de zorg weer zal worden vervangen door opgewekt heid. Hierna sluit de voorz. te ongeveer half zes de vergadering, die te één uur was aangevangen. Middelburg. Gevonden voorworpen. Te bevragen bij Particulieren: dop van auto- wiel, 'G. Sinke, Wagenplein P 9; Huis sleutel, M. de Jonge'baas, Bellinkstraai 33; Knot wol, N. Visser, Sleeperssingel Q 170; Sc'hippershaalc, Sinke, Schoorst. vegerssingel Q 81; doosje met zegels, L de Rijke, Bogardstraat D 59; twee geld stukjes, M. Sanderse, Heerongracht M 32; Blauwe handschoen, F. Beks, Noord- weg R 41; zwarte handschoen, J. da Keijser, Korte Geere K 339; blauwe man telband, J. v. d. Krecke, 'Gravenstraat 312; dames handschoen, L. v. d. Berge, L. Singelstraat N 206; zwarte heeren handschoen, D. Faasen, Voldorijstraat 9; hondje zwart met wit, Scheers, Lange- viele K 212; kindertaschje, Wondergem, Bur. v. politie; paar grijze dameshand schoenen, J. v. d. Kreeke, Gravenstraat I 312; Grijze handschoen, J. v. d. Berge, Bleek, E 941; Rijwiel handbeschermer, C. Hollebrandse, Teerpakhuizenstraat P 30; twee geldstukjes, L. P. Brasser, Veera B 95a; Belastingmerk in etui, N. de Korte, Meliskerke A 49; padvindersriem, P. van Damme, Noordstraat L 187; roode hondenhalsband, School Molenwater, Mid delburg; kindertaschje met inh., v. d. Boudt, Veerschesingel S 196; kinderhand- sc'hoen, Geers, N. Oosterschestraat N 91; Rijwielsnelbinder, J. Kingmans, Nieuwe Kerkstraat B 105; Actetasch met inh., P. J. Adam, Teerpakhuizenstraat P 33; leeren motorhandschoen, P. Kuzee, Se- geerssingel V 57; blauwe alpinemuts, J Barendsen, Veerschesingel T 217; man telband, v. d. Berge, Klein Vlaanderen M 179: bruine kinderhandschoen, S. Mei- se, Leliestraat 8; Mes, T. de Meijer, Na- dorstweg S 251; grijze alpinemuts, L. v. d. Ligt, Achter 'het Hofplein E 229; paar heeren glacé handschoenen. A. Geldof, Oudestraat, Veere,A 176; herdershond, K Jongepier, Nadorst S 251; dames- en kinderhandschoen, Fondse, Korte Geere K 363; hak kachelhout, A. Boogaard, Oude Vliss.weg 233; zwarte handschoen, C. Kleinepier, Oude Vliss.weg V 11; Kin- derhandschoen, G. C. v. Vlaanderen, Ver- werijstraat 30; Port. met ritssluiting, L. Joosse, N. en St. Joosland; beige tricot- das, A. Spruit, Bellinkstraat G 195; be lastingmerk, P. Dingemanse, Molendreef, Nieuwland: Wollen das, I. Sinke, Lazerij straat; bruine muts, J. Pikkaard, Achter singel Q 175; blauwe kinderhandschoen, Meerman, Dwarsstraat 0 2Ö5kintler- 'handschoentje, J. Boone, Oostkerkplein O 16:zei'sscherper, mes in scheede, Ge meente Veldwachter, St. Laurens; Jute 'zak met sikkel, C. Bodbijl, Noordweg S 225; Paardenhalster, H. Luitwieler, N. en St. Joosland A 2; huissleutel, Gemeente veldwachter, N. en St. Joosland. Indien een voorwerp bij een der par ticulieren wordt afgehaald, melde men dit aan het Bureau van Politie. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 2 December Stormachtige, later afnemende N.W. tot W. wind, afnemende bewolking, aan vankelijk nog regen of hagelbuien en kouder. Stand van hedenmiddag 3 uur: ■Stand van gistermiddag 3 uu: 760. Licht op voor fietsen: Woensdag 4 u. 17 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6