DE ZEEUW De Erfenis uit Amerika TWEEDE BLAD In de goede richting I leder pak HONIG's VERMICELLI Ïonig's Bouillonblokje w GRATIS Koningin en Prinses in de Residentie. FEUILLETON Uit de Provincie Socialisme en monarchie. In het laatste nummer van het maand schrift „De Opbouw" geeft Dr J. H. van Zanten een belangwekkende studie over den gang van enkele weelde-uitgaven in de laatste jaren. Ons interesseert in het bijzonder, zegt de Standaard, de ontwikkeling van het drankgebruik, Wij nemen uit zijn breede cijfergroe- peering thans alleen over de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zij doen zien, dat in 1930 in Nederland voor bier werd uitgegeven f 100.687.500, voor wijn f 23.625.000, voor gedistilleerd f 90.687.500; makende een totaal van f 225.000.000. Na vijf jaren waren deze cijfers voor bier f57.850.000, voor wijn f 14.300.000; voor gedistilleerd f 57.850.000, tezamen f 130.000.000. Terwijl de uitgaven voor bier, wijn en distilleerd in 1930 f 28% per hoofd bedroe gen, daalde dit in 1935 tot f 15%. In de goede richting! de Regeering in 1935 en 1936 de natuur- perceelen laten schoonmaken in „steun dienst". Daar heeft menige oesterkwee- ker (in totaal 81) van geprofiteerd om zijn perceel schoon te krijgen. Te samen zijn 153 perceel en met een totaal opper vlakte van 814 H.A. slipper-vrij gemaakt Begonnen werd 11 November 1935 en ge ëindigd 31 October 1936. De Regeering heeft in totaal f42358.38 hieraan uitge geven. Daar het totaal geplaatsen 3242 bedroeg is gemiddeld per week door 63 personen f 13.06 verdiend. Hèt hoogst aantal geplaatsten bedroeg 118. Deze Regeeringsmaatregel heeft schitte rend en afdoende gewerkt. Ook burge meester Gunning heeft in deze zaak een groot aandeel gehad. Waterschappen. Bij Kon. besluit zijn benoemd: tot dijk graaf van den Noord-Kraaijertpolder, H. van Gorsel, te 's-Heer Arendskerke, met ingang van '22' Nov. 1936 tot voorzitter van het waterschap voor de uitwatering door de sluizen bij: Nummer Een in den Hoofdplaatpolder, B. J. M. Thomaes, te Hoofdplaat, tot gezworene van den Van Wuijckhuisepolder, J. J. Hamelink te Hoek. Middelburg. Het Borgstel lingsfonds voor de Zeeuw se h e e i 1 a n d e n. B. en W. adviseeren overeenkomstig het desbetreffend verzoek om aan de stichting het borgstellings- fonds voor den middenstand een bijdrage te verleenen in eens van 10 cent per in woner in het kapitaal der stichting zijnde f 1837,80 en een jaarlijksche bijdrage voor de jaren 19361940 tot een bedrag per inwoner, dat telken jare opnieuw door den Raad zal worden bepaald. Zij stellen voor deze bijdrage voor 1936 en 1937 vast te stellen op 2 cent per inwo ner zijnde f 367.56 per jaar. 'Be sterke regenval. Het gemaal „De Boreel" dat het water van den Polder Walcheren in 'het kanaal door Walcheren overbrengt, heeft in het tijd vak 9-26 November uitgeslagen 5.590.000 kub. M. water en verbruikte daarvoor 60.300 kwu electriciteit. Het nut van het gemaal is dus weer ten volle aangetoond. 'Werk voor jeugdige werkloozen. In verband met den grooten omvang der werkloosheid in de gemeente, waaronder ook nog steeds tal rijke jeugdige personen gebukt gaan, heb ben B. en W. opnieuw gezocht naar objec ten, die door laatstgenoemden bij' wijze van werkverschaffing zouden kunnen worden uitgevoerd. Deze objecten zijn: le het maken van een lambrizeering in de kamer van den directeur der Districtsar beidsbeurs; 2é het maken van stofvrije archiefkasten ten behoeve van den dienst van gemeentewerken; 3e het maken van wisselkamers ten behoeve van de open- bare zwemplaats aan den Noordelijken Havendijk; 4e het maken van een rijwiel bewaarplaats bij de scholen A, G en J, D'e kosten van alle werken zullen f 4226 be dragen, (f 1865,10 aan loonen en f2360,90 aan materialen.) De vergoeding voor de jeugdige werk loozen is als volgt bepaald: 14 tot en met 17 jaar f 2 voor een volle en f 1,25 voor een halve werkweek, 18 tot en met 21 jaar f 2.50 en f 1,50; 22 tot en met 24 jaar f 3 en f 1,75. De Minister van So ciale Zaken heeft in deze kosten 75,7 pet, van de loonkosten of f 1411,88 toegezegd. Voor de gemeente blijft dan in totaal f2814.12 over. 'Ziekteverzekering ge- meentepersoneel. Bij de schrifte lijke voorbereiding van de openbare be handeling der Gemeentebegxooting 1936 c,a, heeft een der leden verzocht te doen nagaan of het niet voordeeliger zou zijn voor het personeel van gemeentewerken een ziekte-verzekering af te sluiten. B. en W. hebben voldaan aan de toe zegging ter zake een onderzoek in te stel len en vinden na ingewonnen inlichtin gen bij de bedrijfsvereeniging voor zie kengeldverzekering van Nederl. Gemeen ten en bij de Nederl. Vereen, voor Zie kengeldverzekering, vooralsnog geen aan leiding om tot risicooverdracht te advi seeren. Verlaging huur. Overeen komstig het verzoek van het Bestuur der Middelburgsche Veeen. tot bescherming van Zuigelingen, stellen B, en W. voor de jaarlijksche huur die deze vereeniging betaalt voor mede-gebruik van de door de gemeente' van het bestuur der Godshui zen gehuurde lokalen van het Consultati- bureau aan het Noord-Bolwerk meer in overeensteming te brengen met den tijd gedurende welke die vereeniging bedoelde lokalen benut en ze te verlagen van f 180 tot f 75 per jaar. 'Verhuring gemeente grond. B. en W. stellen voor den op 21 October aan de N.V. Boomkweekerijen en Zaadhandel de Nieuwe Walcheren verhuurden gemeentegrond aan den Nieuwlandschen Dijk alsnog te vermin deren van 3.77.27 op 3.26.31 H.A. en de huursom van f 415 op f 359. Vroeger had de N.V. 5.57.27 H.A. in huur. De vrijgekomen 2 H.A. zijn na ge houden publieke inschrijving tegen f 116.20 per H.A. per jaar verpacht aan den hoogsten inschrijver den heer E. Ver- lare te N. en St. Joosland. Klceiinge. Wij vestigen de aandacht olnzer lezers op de vergadering van de A.-Rev. Kiesvereeniging, die Donderdag avond zal worden gehouden en waarin de •heer R. A. den Ouden, te 'sGraven'hage als spreker zal optreden. Er zal gelegen heid. worden gegeven tot gedachtewisse ling. 's-Heerenhoek. Gemeenteraad. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad. In gekomen was bericht van Gedep. Staten, dat de rekening 1935 definitief was vast gesteld bericht van den minister van Binnenlandsche Zaken, dat deze gemeen te ten aanzien van het tarief van steun regeling in de 9de klasse moet blijven gerangschikt. Koninklijk 'besluit, waarbij ontheffing verplichting benoemen van Capitulanten wordt verleend. De burgemeester deelt mede, dat de Regeering in 1936 alsnog een extra steun- verleening B. voor de werkloozen zal ver leenen, die voor deze gemeente f78.66 zal bedragen. B. en W. hadden de keuze dezen steun in den vorm van dekens of geld aan te vragen. Tot het laatste werd overgegaan. Besloten wordt tot het aangaan eener geldleening ter financiering afkoopsom art. 205 ter Lager-onderwijs. Het voorstel van B. en W. om in het kapitaal van de Stichting „Borgstelling- fonds voor de Zeeuwsche eilanden" deel te nemen ten bedrage van fO.lO per in woner lokte eenige discussie uit. Het voorstel wordt tenslotte met alg. stemmen aangenomen, ook voor wat be- Ingezonden Mededeeling. VAN DINSDAG 1 DEC. 1936. Nr. 53. Een bezoek aan de Groote Kerk. Gistermiddag te ruim half twee zijn H.M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana van haar verblijf op het Loo in de residentie teruggekeerd. Reeds voor 12 uur hadden zich ver scheidene belangstellenden tegenover het paleis op het Noordeinde verzameld en toen voor half één de standaard geheschen werd, zoodat men zekerheid had, dat de beide vorstinnen weldra moesten arrivee- ren, nam dit aantal nog toe. Niettemin duurde het nog ruim een uur, voordat het wachten beloond zou worden. Het was vijf minuten over half twee toen een motor met zijspan van de motor politie uit de Heulstraat het Noordeinde opzwenkte, gevolgd door de auto met den Koninklijken standaard en eenige auto mobielen, waarin dames en heeren van de hofhouding gezeten waren. De kap van de Koninklijke auto was neergeslagen en vriendelijk wuivend be antwoordden Koningin en Prinses het ge juich van de menigte, die, zoodra de auto's voor den ingang van het paleis stil stonden, opdrong tot aan den rand van het voorplein en nogmaals de beide Vorstinnen hartelijk verwelkomde, alvo rens zij het paleis betraden. Gistermiddag heeft de Koningin een be zoek gebracht aan de Groote Kerk te 's-Gravenhage, waar het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard zal worden ingezegend, ten einde den stand der werkzaamheden in oogenschouw te nemen en aanwijzingen voor de regeling der plechtigheid te geven. Slechts weinigen was het kort tevoren aangekondigde bezoek bekend, doch het publiek schijnt vooral in deze dagen een bijzondere intuïtie voor deze dingen te hebben, want reeds vóór half diie stonden verscheidene honderden menschen voor den ingang van de kosterij nabij de Toren- straat te wachten, zoodat de politie ten slotte met eenige manschappen den weg vrij moest houden. Om 10 minuten over half drie arriveer de onder het gejuich der menigte een enkele hofauto, waarin de Koningin, ver gezeld van een hofdame, was gezeten. Bij den ingang van de kosterij werd H.M. ontvangen door eenige kerkvoogden, waarna zij het gebouw betrad. Het bezoek duurde precies een half uur. De menschen bleven geduldig wach ten en toen te 3.10 uur de Koningin aan den ingang der kosterij verscheen, ging er opnieuw een luid gejuich op. Van de kerk keerde H.M. naar het pa leis Noordeinde terug. NAVORDERING VAN OMZET BELASTING. O'p de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Westerman, be treffende het navorderen van omzetbelas ting, ingevolge art. 28 van de wet op de omzetbelasting, heeft de Minister van Fi nanciën o.m. het volgende geantwoord: D© Minister staat inderdaad op het standpunt, dat de negenvoudige verhoo- ging van belasting slechts kan worden opgelegd, bij gebleken ontduiking. Het is juist, dat de Minister in de in structie op artikel 28 der omzetbelasting- wet bepaald heeft, dat biji dwaling of ver schoonbaar verzuim geen verhooging be hoort te worden opgelegd. Het is verder juist, dat de Minister in een schrijven van 6 Mei 1935 als zijn meening heeft te kennen gegeven, dat, als vaststaat, dat de belastingplichtige geheel te goeder trouw eenig verzuim heeft be gaan, of eenige onjuistheid in zijin gege vens heeft vermeld, er aanleiding is, bet opleggen van een verhooging achterwege door Anne B a e 1 e. 16) o „Meegevoerd door de sensatie. Dat is Flo, mijnheer Dauncey. Zij beeft de reis- manie en de opvoedingsmanie niet dat zij te goed opgevoed is en de sensatie manie, en Juffrouw Dulcey werd gestoord door het binnentreden van Belle, met een brief in haar hand. Het was een brief van Flo, waarover zij praatten. Belle keek stra lend van geluk, want bet vooruitzicht be stond, dat haar zuster naar Engeland zou terugkeeren. Zoodra zij juffrouw Dulcey begroet had, las zij den brief voor. Ze schreef, dat zij nog een paar weken zouden rondreizen voor zij naar Enge land overstaken. Flo's beschrijving van de menschen was raak en levendig en het was duidelijk, dat zijzelf een voorwerp van bewondering was. Niet dat zij dit precies zei, maar overal waar zij kwam, scheen zij' het middelpunt van vereering en hulde, maar zij becritiseerde haar be wonderaars onbarmhartig. „Ik weet niet of Flo wel ooit gezond verstand zal krijgen," zei juffrouw Dul cey. „Zij heeft werkelijk veel mooie eigen te laten, en dat er slechts aanleiding is, deze toe te passen in gevallen, variëeren- de tusschen aanmerkelijke nalatigheid, of slordigheid en opzettelijke belastingont duiking. Met bet oog op het karakter van den brief van 6 Mei 1935, welke een antwoord bevatte op een schrijven, waarin bepaalde gevallen waren behandeld, '-■* "oor bet verkrijgen van een juisten indruk van be lang, daarbij bovendien op te merken, dat in genoemden brief tevens is medegedeeld dat in gevallen, waarin den belasting plichtige bet verwijt kan worden gemaakt van meer of minder groote nalatigheid of slordigheid, termien aanwezig kunnen zijln voor het opleggen van de verhooging en dat er slechts dan aanleiding bestaat, de verhooging achterwege te laten, indien vaststaat, dat de belastingplichtige geheel te goeder trouw eenig verzuim heeft be gaan of eenige onjuistheid in zijn gege vens heeft vermeld. Het is den Minister niet bekend, dat er inspecties zijn, waar de hierboven ge noemde maatstaven worden ter zijde ge steld. Ook is den Minister niet gebleken, dat de door hem gegeven maatstaven er toe leiden, dat, in het algemeen gesproken, de verhooging wordt opgelegd in geval len, waarin zij redelijkerwijze achterwege had moeten blijven. Hij deelt voorts nog mede, dat hij in de maand Mei van dit jaar de aan de inspecteurs gegeven aan wijzingen nopens het veelvoud der op te leggen verhooging in dien zin heeft ge wijzigd, dat thans in gevallen, waarin geen dwaling of verschoonbaar verzuim, doch enkel achteloosheid aanwezig is, zonder dat zich daarbij verzachtende of verzwarende omstandigheden voordoen, slechts een enkelvoudige verhooging be hoort te worden opgelegd. Bij; lie wijlziging is tevens bepaald, dat in gevallen, waarin de navordering betrekking heeft op een tijdvak van twaalf maanden of langer, en in die, waarin de inspecteur de enkel- vo"llje verbooging, met het ooig op de financiëele draagkracht van den belas tingplichtige, te zwaar acht, een gerin gere verhooging kan worden opgelegd. Voor het opnieuw geven van aanwij zingen aan de inspecteurs acht de minis ter dan ook vooralsnog geen termen aan wezig. De S. D. A. P. in Zeeland. In de vergadering van het Gewest Zee land der 'S. D. A. P. deelde, naar de Vliss Crt. meldt, de voorzitter, de heer L. Onderdijk, mede, dat het aantal afdeelin- gen der S. D. A. !P. in Zeeland 40 be draagt. Een belangrijke mededeeling was de wijziging van de kiesdistrict-indeeling bij de komende Kamerverkiezingen. Het Ge west Zeeland zal hoogstwaarschijnlijk worden ingedeeld bij den kieskring van Zuid-Holland en daardoor als lijstaan voerder krijgen den heer J. ter Laan. Van de heeren Vliegen en Drop, die Zeeland zoolang in de Tweede Kamer vertegen woordigden, zal de heer Vliegen, wegens vergevorderden leeftijd aftreden en de heer Drop waarschijnlijk lijstaanvoer der worden voor Brabant en Limburg. Dit besluit bad niet de instemming der ver gadering, althans niet ten opzichte van den heer Drop. De Provinciale Commissie voor werk- loozenzorg werd becritiseerd wegens haar langzame procedure inzake het toestaan van werkverschaffingsobjecten, hetgeen dikwijls drie maanden in beslag neemt. De steunmaatregelen der Regeering aan de Oestercultuur. Geplaagd door scbelpenziekte, slippers en malaise, hebben in 1935 de zoo gedu peerde oesterkweekers huri nood geklaagd bij' de Regeering. Teneinde nu de werkloosheid te bestrij den en de oesterkweekers te helpen beeft schappen, maar de natuur heeft haar de meest waardevolle gave onthouden en Belle daarvan met een dubbele portie voorzien." Flo. was de lieveling van mijnheer Dauncey en bij nam bet dadelijk voor haar op. Zij was stellig verstandig ge noeg voor een vrouw en mooi genoeg ook. „Ik kan niet ontkennen, dat zij bekoor lijk is", zei juffrouw Dulcey. „Maar je wilt wel iets meer dan bekoorlijkheid in deze drukke wereld. Ik boor de menschen vaak uitkramen: 01 wat is hij of zijl be koorlijk! maar wat zegt zoo'n onzin nu?" Wij' zullen echter niet twisten over Flo, mijnheer Dauncey. Ik hoop maar, dat zij een goeden man mag opdoen." Toen lachte Belle en zei, dat het bij1 Flo een moeilijkheid was, want haar oordeel over iemand was nooit twee dagen ach ter elkaar gelijlk. „En t'O'Ch is zijl nu niet bepaald een flirt", zei juffrouw Dulcey. „Daar is zij blijkbaar te onschuldig voor. Zijl geeft niet zoo af op de Amerikanen als de meeste toeristen dat doen, en daarom boud ik van haar. Ik heb er een afkeer van te hooren dat de menschen terugkomen naar ons kleine eiland en beleedigend spreken over het vasteland, waar zijl niets van weten. Het is zoo gemakkelijk te temen en dotor je neus te praten, en je te ver beelden dat je een heel volk nadoet, maar bet is niets anders dan jalouzie, op hun diamanten en hun dollars." „Ja, juist, juffrouw Dulcey", hernam mijnheer Dauncey, goedkeurend. „Als ik dat fortuin krijg, zal ik ook niets dan goed zeggen va.n de Amerikanen." Juffrouw Dulcey lachte en verzocht Belle haar te volgen, toen zij afscheid nam en Belle wandelde, zooals gewoon lijk, met haar den heuvel op. Ze had een 'brief ontvangen van me vrouw Prendergast, die zij Belle wilde laten lezen, zonder dat haar vader er iets van behoefde te weten. De brief betrof Flo en was niet in alle opzichten gerust stellend. „Ik zal om verschillende redenen blij zij'n, weer thuis te zijln", schreef mevrouw Prendergast, „mee, omdat ik juffrouw Flora Dauncey zeer verantwoordelijk ge zelschap vind, en ik zal blij zijln te weten ■dat zdji weer bij haar familie is, want zij is te aantrekkelijk en te bekoorlijk. Ik heb niets op baar aan te merken; zij' is altijd attent en vol toewijding, maar welk meisje kan op den duur bestand blijven tegen zooveel bewondering, waarvan ze het voorwerp is? Eh ik weet dat zij meer dan één aanzoek gehad heeft zoolang zij bij! mijl is, en ze heeft, dunkt me, meerma len beslist geweigerd. Wij hebben b.v. met een prettigen jongen man gereisd, die zich verdienstelijk maakte, toen we vertraging kregen op reis en zelfs bijna slachtoffers waren geworden van een spoorwegongeluk. Wij kennen zelfs zijn naam niet, maar nu houdt hij: ons voort durend in het oog, is overdreven beleefd, spreekt ons telkens aan wanneer wij el kaar ontmoeten, en is zeer voorkomend. Ik ben niet bepaald stijf, zoals je weet, maar toch kan ik hem niet aanmoedigen, daar ik inzie, dat mijn protegée, met haar onschuldige manieren en werkelijk na tuurlijke bekoorlijkheid, bij' hem de ge dachte kon webken, dait zij' van hem hield. Dus houd ik hem op een behoorlijken af stand. Wijl zijln van plan, morgen naar Florence te gaan, en wij zullen hem dan ongetwijfeld wel kwijlt raken. Ik vertel je dit, mijn beste Dulcey, omdat jij' het meis je goed kent, en mij niet verkeerd begrij pen zult als wiji bijl mijln terugkeer van elkaar scheiden." Toen Belle den brief gelezen had, ten minste dat deel van den brief, dat betrek king had op Flo, bleef zij1 een paar minu ten bij juffrouw Dulcey, om daarover te 'spireken. Ze voelde zich bajtoa veront waardigd en toch was er niets onvriende lijks in den brief van mevrouw Prender gast en ze wist ook wel, dat deze zoo han delde om Flo's bestwil. „Fld moet dus weer thuiskomen. Wat zal ze dat vervelend vinden", zuchtte ze. „Waarom vervelend?" vroeg juffrouw D'ulcey. „Ik weet bet niet. Maar zij heeft aflei ding noodig en dat vindt rij hier niet. D'e Deensche socialistische premier Stauning, schreef dezer dagen een artikel, waarin bij afstand doet van bet oude soci aal-democratische programpunt betreffen de de afschaffing der monarchie, D'e ervaring heeft geleerd, zoo zegt hij, dat de democratie veiliger is onder een monarchie, dan onder een republiek. Duitschiand, Oostenrijk en Spanje heb ben bewezen, dat een republiek de demo cratie niet kan beschermen. In Denemar ken heeft de koning op loyale wijze mee gewerkt aan de politieke en sociale ont wikkeling; bij begreep de eisc'hen van bet volk. De Deensche socialisten zijn dus ver der, zegt de „Residentiebode", dan de Ne- derlandsche. Ook bier te lande zijn ver scheidene kopstukken der S. D. A. P. al aardig bijgedraaid de laatste jaren, maar zóó royaal de monarchie erkennen, heb ben ze toch nog niet aangedurfd. treft de bijdrage van f0.02 per inwoner 'Bij de rondvraag wordt geklaagd over de onbillijke verdeeling van de margarine onder de werkloozen en armlastigen. De voorzitter antwoordt dat een en ander hei gevolg is van een bezoek van een Inspec teur van het Departement en dat de dis tributie nu geschiedt geheel overeenkom stig de voorschriften, waarvan niet mag worden afgeweken. Wethouder Raas steli voor dat door den Raad den Minister op het onbillijke van deze voorschriften zal worden gewezen. Aldus wordt met alg. stemmen besloten. Krabbendij'ke. Hedenmorgen omstreeks 7 uur bad er op den rijksweg alhier een aanrijding plaats met een vrachtauto ko mende uit Noord-Brabant en een span paarden van den landbouwer 'L. Th. Vo gelaar van Krabbendij'ke komende. Op een dezer paarden zat de boerenknecht J. H. van Krabbendijke. Deze brak bet reoh- teronderbeen. Een der paarden, dat aan de linkerzijde werd opengereten is kort na het ongeval ter plaatse afgemaakt Naar de oorzaak van bet ongeval wordt door de politie, die spoedig ter plaatse was, een onderzoek ingesteld. lerseke. Maandagmorgen is door een schoorsteenbrand een binnenbrandje ont staan in de kamer van het huis in de Langeviele, bewoond door den beer I. van Dijke. De kamer brandde bijna geheel uit, er was aanzienlijke schade. Kruiniugen. Vandaag is het 4-0 jaar geleden, dat dhr J. Steenpoorte in dienst trad bij den bijna 10Ö-jarigen Groothan del en Grossierderiji „De Hoopende Land man" van de firma H. G. Baarens alhier. Souburg. De Landbouwvereen. heeft Vrijdagavond een algemeene vergadering gehouden. In zijn openingsrede gaf de voorzitter, de beer J. Kodde, een over zicht van den toestand in bet afgeloopen jaar, dat voor den landbouw niet onver deeld gunstig is geweest. Voor een te houden ploegwedstrijd werd f2.50 toegestaan. Tot bestuursleden werden herkozen de aftredende leden J. Kodde en P. Besuijen. Door de heeren Kleinepier en Flipse werden verschillende zaken besproken. Gisteravond bad een ontmoeting plaats te Souburg van de Damclubs Sou burg I en Kruiningen I. De uitslag is als volgt W. BoogaardH. v. d. Parel afgebro ken; Jac. BoogaardH. v. Nieuwenhuize 11; L. LeijnseE. Westveer 1—1; J. v. EenenaamJ. Krombeen 11; W. Cij- souwA. v. d. Sande 11; C. Teeuwe S. Krombeen afgebroken; J. KochM. le Clercq 1<1; J. FrankeJ. Pasman 1-1; M. de RuPb. Meijaard afgebroken; A- P. LandsheerJ. v. d. Parel 2—1. Totaal 86. Souburg I won dus van Kruinin gen I met 86. Oostkapelle. Maandagavond vergaderde ■de afd. van den C.B.T.B., onder leiding van dhr A. L. 'Louws. Besloten werd het arbeidscontract met den Chr. Landarb. Bond te handhaven. Door den voorzitter werd een referaat geleverd over „de ge- olgen van de devaluatie voor den land bouw", waarop een drukke 'bespreking volgde. Hier wordt ze niet gevierd en bewonderd en als lectuur hebben we niets dan onze vervolgverhalen voor een penny, die som ber zijn en langdradig. Ik wou wel, dat zijl maar nooit bij' Amy geweest was." „Daar ben ik verantwoordelijk voor", zei juffrouw Dulcey. „lik bracht haar overal en was zoo trotsch op haar alsof zijl mjijrn eigen dochter was. "Wij1 moeten niet zuchten vóór den tijld en dankbaar zijn, dat zij' nog zoo onschuldig is, als mevrouw Prendergast zegt. Dat zegt toch wel iets van haar karakter, vooral omdat ze mooi en aantrekkelijk is. Dus Belle, daarover nog niet getreurd. Als jullie werkelijk eens de nabestaanden zijln van den rijken Amerikaan, dan kan Flo mis schien nog wel eens trouwen met een prins. Me dunkt, dat zou jij' zelfs nog wel ■prettig vinden." Na deze woorden knikte juffrouw Dul cey ten afscheid, en met vlugge voeten snelde ze den heuvel op naar de „Gevel tjes'!, terwijl Belle met een loodzwaar hart naar huis terug keerde. Ziji kende haar zuster zoo goed, en zag er aan één kant tegen op, dat ze thuis kwam, dat ze de voet over den drempel zou zetten, ontevreden zou worden. Zij i had echter geen tijd, om daarover veel te j piekeren, want er waren te veel andere dingen, die haar aandacht vroegen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5