Begrooting van Sociale Zaken. Ruwe Huid PUROL Ruwe Handen Doos 30 cent. Ruwe Lippen Bij Apoth. en Drogist Goesche Penkrassen. Kunst en Wetenschap Rechtszaken Finantiëele Berichten Politieberichten. Dit wordt verworpen met 9 voor en 2 st. tegen, zoodat de rekening niet is goed gekeurd. De capitulanten-verordening wordt met alg. st. aangenomen. Daarna komt in behandeling het borg stellingsfonds voor den middenstand. Dhr van Soelen (G. H.) ia van meening, dat men te hooge verwachtingen heeft van deze instelling. Naar zijn meening kan in vele gevallen niet afdoende worden ge holpen. Dhr v. d. Putte (A. R.) juicht deze in stelling toe. Beter iemand geholpen dan verwezen naar de steun. "Weth. Gijsouw (C. H.) zet zijn bezwa ren uiteen, waarom hij tegen dit voorstel is. Spr. is bang, dat niet alle gemeenten zullen aansluiten, zoodat de bijdrage, die thans genoemd wordt (2 cent per inwo ner) wel eens kon stijgen tot 5 cent. Dhr de Priester (S. D.) zet in den bree- de uiteen de wijze waarop zal worden gewerkt. Het voorstel, in stemming gebracht, wordt aangenomen met 10 voor en 1 stem tegen, die van Weth. Cijsouw. Hierna wordt in behandeling gebracht de Gemeente- en bedrijfs- begrcotinB 1937. Dhr v. d. Putte (A. R.) begon met zijn lof uit te spre&en over de houding van B. en W. tegenover den Raad en over het werk der amotenaren. Het beeld der be grooting is hetzelfde ais vorig jaar. Alleen do strik&t noodzakelijke uitgaven kunnen worden gedaan. Dhr de Priester t,S. D.) is over de steun regeling wat betreft het werkloozenfonds niet tevreden. Hij wil, dat de gemeente zelf deze zaak hij de regeering zal beplei ten. Het beleid van B. en W. noemt Spr. een zig-zag-beleid. Er is geen vaste lijn in te bespeuren. Weth. Suurmond (A. R.) zegt tegen dhr de Priester, dat zijn beloog van een anderen gezichtskring uitgaat dan dat der A. R. partij. Hij staat op het stand punt, dat wij onze regeering, dus het wettig gezag in dezen tijd onzen steun moeten geven. D'hr van Soelen (G. H.) weerspreekt de opmerking van dhr de Priester over het beleid van B. en W. Dhr de Priester houdt zijn meening hieromtrent staande. Avondvergadering. Te 8 uur heropent de voorzitter de vergadering. Dhr v. d. Putte (A. R.) verschilt met dhr de Priester van meening. Hier is geen sprake van zig-zag regeeren, maar van een zuiver democratischen geest. Als men het beleid der S. D. A. P. moest vol gen, werkte men de N. S. B. in de hand. Weth. Suurmond (A. R.) zegt, dat de Raad te nuohter is om der socialisten idee te aanvaarden. Dhr de Priester moet door den voorzit ter driemaal tot de orde geroepen worden. Thans wordt gedebatteerd over het ver zoek van dhr de Priester om in derde instantie te mogen spreken. Met 5 tegen en 6 voor wordt dit toegestaan. D'hr de Priester (S. D.) bestrijdt dhr v. d. Putte over zijn houding tegenover de S. D. A. P. Dhr v. d. Putte (A. R.) merkt op, dat de A. R. partij vraagt: wat is productief. Maar de S. D. A. P. houdt hiermee geen rekening, gezien de verschillende werken die zij uitgevoerd wil zien. Hierna gaat men over tot het behande len der verschillende hoofdstukken der begrooting. Bij den post: onderhoud gemeentehuis, wijst dhr Jansen (S. D.) op den post van f 500 hiervoor uitgetrokken. En daar er f 110O' is bijgevoegd als berekening van den opzichter voor verbetering, stelt hij voor dezen post er bij te trekken, om zoo doende bij Ged. Staten te bereiken, dat we spoedig komen tot den bouw van een nieuw gemeentehuis uit het Werkfonds. Ook dhr v. d. Putt'e (A. R.) wijst op den onhoudbaren toestand. Weth. Suurmond (A. R.) meent ook, dat de toestand moet veranderen. Maar zoolang de vooruitzichten nog niet gun stiger zijn voor een nieuw gemeentehuis, moet men de post zoo zuinig mogelijk stel len. Om dep post alsnog met f 1100 te vermeerderen, teneinde zoodoende Ged. Staten te bewegen spoed te maken tot het verkrijgen van een nieuw gemeentehuis vindt spr. niet nobel. Er zijn nog wel an dere wegen daartoe open. Het voorstel om dezen post van f 500 op, f 1100 te brengen wordt verworpen met 4 voor en 7 st. tegen. De post: Burgerwacht vindt tegenkan ting bij de S. D. A. P. Ook dhr Goedbloed wil geacht worden tegen dezen post te hebben gestemd. Subsidie Groene Kruis. Hierbij merkl dhr Leenhouts (S. D.) op, dat deze inrich ting in grooten nood verkeert wat de fi nanciën betreft. Spr. kan dan ook zijn blijdschap er over uitspreken, dat B. en W. besloten hebben, niet, zooals de be groeting aangeeft f 150 subsidie te verlee- nen, maar f 300. Dhr v. d. Putte (A. R.) wijst op den on houdbaren toestand van verschillende straten. Dhr Jansen (S. D.) stemt hier mee in. Ook wijst dhr Jansen nog op de verkeersregeling bij1 de brug en het tram huisje. Wel is er verandering gekomen, maar de verkeersregeling is er nog niet in orde. Weth. Gijsouw CC. H.) uit zijn teleur stelling er over, dat het zoo jammer is, dat men bij een bouwvergunning bij nieuw bouw niet de verplichting op kan leggen ook te zorgen voor de bestrating. Er kan onmogelijk meer gedaan worden, gezien de financiën der gemeente. Thans sluit de voorzitter, om half 12, deze vergadering. Hedenmiddag 2 uur voortzetting. Koudekerks. Woensdagavond gaf de ge mengde zangvereen. „Soli Deo Gloria" haar jaarlijksche uitvoering in de Herv, Kerk alhier, onder leiding van haren directeur, dhr S. Sanders van Middel burg. Ds Heij sprak een kort openings woord en wekte de vele opgekomenen op (de kerk was goed gevuld, plm. 250 pro gramma's waren verkocht) niet alleen te luisteren naar de melodie, maar ook naar de schoone woorden, voorkomende in de verschillende liederen. Daarna werd op loffelijke wijze door de Vereen., welke 17 vrouwelijke en 10 mannelijke leden telt, een 20tal liederen gezongen waarvan som mige met begeleiding van piano en viool (de laatste bespeeld door dhr H. E. En kelaar van Middelburg; piano door den directeur) waarbij dan enkele meisjes zongen. Van begin tot einde werd met groote aandacht geluisterd. Er was maar één roep „het was mooi". De vereen, heeft in korten tijd goede vorderingen gemaakt. Ds van Kooten dankte allen in zonderheid den heer Sanders, voor hun prestaties en gaf de verzekering, dat aan allen een aangenamen avond bereid was. Sint Laurens. Donderdagavond verga derde de 'Oranjevereeniging onder voor zitterschap van burgemeester van 't Hoff ter bespreking van de eventueele feeste lijkheden bij het huwelijk van Prinses Ju liana en Prins Bernhard. Medegedeeld werd, dat bij den rondgang in de ge meente door het bestuur een bedrag van f258 was ingezameld voor het te houden feest. Op voorstel van het bestuur werd besloten op 7 Januari a.s. des morgens gedurende een half uur de klok te doen luiden; daarna zullen alle schoolgaande kinderen, ook die in andere gemeenten ter school gaan, samenkomen in een der kerken, waar over het Oranjehuis zal worden verteld en feestliederen zullen worden gezongen, gevolgd door een trac- tatie en hel uitreiken van een aandenken. De minder gegoeden in de gemeente zullen worden onthaald. In een of in beide kerken zal gelegen heid worden gegeven de radio-uitzending van de huwelijksplechtigheid te beluis teren. Na breedvoerige bespreking werd besloten geen andere feestelijkheden te doen plaats hebben, voornamelijk met het oog op de vermoedelijk minder gunstige weersgesteldheid in dat jaargetijde, doch een groot feest te doen plaats vinden op een anderen dag, b.v. den jaardag van de Prinses of den Prins, of wanneer deze een bezoek aan Walcheren 'brengen. Een voorstel van een der leden om ter ver sterking der geldmiddelen elke week een inzameling van kleine bijdragen, b.v. 2l/s 5 of 10 cent bij alle ingezetenen te doen houden, werd bij- acclamatie aangenomen. Een 14-tal personen gaven zich dadelijk op om commissies te vormen, die zich met de inzameling zullen belasten. Voorts zal er op worden aangedrongen op den dag van ondertrouw evenals van (het hu welijk algemeen te vlaggen. Thclen. Voor de leerlingen der hoogste klassen van alle scholen, behalve die van de school der Geref. Gemeente trad in de zaal-Hoek op de heer Van Dijk van Schoondijke, met een lezing, die door lichtbeelden werd verduidelijkt, over den molen. Na door den Burgemeester te zijn ingeleid, kreeg de heer Van Dijk het woord, om in een schoone rede den roem der Hoilandsche molens te vertellen. De lichtbeelden waren zeer scherp en van oude tijden af ging als het ware de heele geschiedenis der molens aan het oog voorbij. De heer Beaudouse dankte na af loop den spreker voor de mooie leerzame lezing. Naar ons is medegedeeld is op de hoeve „De Lante" alhier een bisamrat gezien. Donderdagavond j.l. vergaderde de IJsclub „Tholen". Na opening door den voorz. Dr Looijsen bracht de seer. Mr Wolfensberger het jaarverslag uit, waar uit wij hoorden, dat 47 leden hebben bedankt. Uit het verslag van den pen ningmeester, den heer Vis, vernamen wij, dat het kassaldo, met inbegrip der in komsten over 1935 is f 870,33. De uitgaven beliepen slechts f 24,25. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Ir Wagtho en J. Vos. Medegedeeld werd, dat door de politie toezicht zal worden gehouden, dat de banen niet door sleden worden bereden. Besloten werd te trachten met het gemeentebestuur een overeenkomst te treffen i.z. het huren der vesten. Besloten werd in principe medewerking te verleenen aan de Oranje feesten in Januari a.s. Amice, De Goesche Oranjevereeniging heeft zich door de waarschijnlijkheid dat sneeuw en koude en ijs begin Januari een algemeene feestviering vrijwel onmo^- gelijik kunnen maken, niet laten weerhou den om voor de feestelijkheden ter eere van het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard een programma op te stellen dat klinkt als een klok. De feestviering is vastgesteld op een paar dagen in de week volgende op .die waarin het Vorstelijk huwelijk zal worden voltrokken. Dit schijnt me een verstandi ge maatregel. Op den dag van het huwe lijk zullen waarschijnlijk velen naar Den Haag trekken om althans een glimp van de feestelijkheden in de Residentie mee te maken, üm het doel, een zooveel mo gelijk algemeene feestviering te be reiken is het daarom beter dat we hier wat later komen. Ik krijg den indruk dat er bij het op stellen van het voorloopig programma aan alles gedacht is. Dat de kinderen in de feestelijkheden een vrij belangrijk aandeel hebben spreekt wel vanzelf. Want nergens vindt men op dergelijke dagen meer echt enthousi asme dan bij, de kinderen, vooral als ze on der de begees terende leiding van den heer 't Hooft op de Markt hunne feestliederen zingen.En aan wie is een feestelijke tractatie beter besteed dan aan de kinde ren! 't Is gelukkig nog altijd zoo, dat de vreugde der kinderen ook is de vreug de der ouders en van de ouderen en daarom is er voor 'het verkrijgen van een echt feestelijke stemming geen beter mid del, dan bij de kinderen de feestvreug de aan te wakkeren. 't Leed me voorts ook genoegen toen ik las dat de on- en minvermogenden flink zullen worden belacht, zoodat ze ook in de gelegenheid zullen zijn een feestmaaltijd te houden. Het organiseeren van een historische optocht in het hartje van den winter is wel een bijzonder waagstuk omdat men meer dan anders de kans loopt, dat, terwijl vrij groote onkosten moeten worden gemaakt, het houden van een optocht vrijwel onmo gelijk is. Overigens verdient ook dit onder deel van het programma alle aanbeve ling. Terwijl in een te houden bijeen komst ongetwijfeld over de historie zal worden gesproken, over de sleike banden waarmee Nederland en Oranje in den loop der geschiedenis verbonden zijn, kan door een goed verzorgde optocht een stuk historie worden uitgebeeld. Door in overleg met leeraren en leeraressen de leerlingen van diverse onderwijsin richtingen hierbij' te betrekken, heeft men de zekerheid dat werkelijk iets goeds verkregen kan worden. Als we zoo 't geheels programma over zien, dan blijkt wei, dat we als het weer een weinig meewerkt op een waaidige viering van de huwelijksfeesten mogen rekenen. Het is misschien goed in verband hier mede nog een opmerking te maken over iets dat zeer bekend is en toch telkens weer in herinnering moet worden ge bracht. Ik bedoel dit, dat de Oranjever eeniging wel alle voorbereidselen kan treffen, maar dat het welslagen van de plannen voor een groot deel afhangt van de medewerking persoonlijke zoo wel als financieels van 'het publiek. Gelukkig hebben we wat dit betreft in 't algemeen in Goes niet te klagen en zoo is er alle reden om' straks een paar mooie vieugdevolle dagen te verwachten, 't Is een merkwaardig samentreffen, dat de feestelijkheden plaats vinden, terwijl de voorbereidingen van de ver kiezingen in vollen gang zijn. Als een ernstig bezwaar kan dat echter niet wor den gevoeld. De verkiezingen spreken van de verdeeldheid die er nu eenmaal is bij ons volk. Scherp kunnen de verschillen de parlijen daarbij tegenover elkaar staan. Maar de te houden feesten spreken van de eenheid ondanks alle gedteldheid. Er zijn in ons volksleven allerlei ver schillen en tegenstellingen en 't zou dwaasheid zijn en niet ongevaarlijk te vens, ze te willen verdoezelen. Maar bij' alle gedeeldheid is het toch nog mogelijk de eenheid van het Nedrlandsche volk en de nauwe verbondenheid van Oranje en Nederland te demonstreeren. En het mag zeker als een gelukkig verschijnsel worden aangemerkt dat een steeds grooter deel van ons volk behoefte toont zich rond den 'Oranjetroon te soh'aren. E'r is een tijd geweest, dat de sociaal democraten zich van alle Oranjefeesten afzijdig hielden en zelfs gaarne hun af keer van ons Vorstenhuis lieten blijken. Wat dit betreft is er in de laatste jaren een kentering gekomen, die ik met groote ingenomenheid begroet. Ik weet wel, hier past zekere voor zichtigheid. De weg die de S.D.A.P. volgt is niet altijd een rechte en de omstan digheden hebben steeds vrij grooten in vloed op hun gedragingen uitgeoefend, zoodat er geen reden is nu al te hard te juichen. Maar laten we toch ook niet de fout begaan nu ze van meer natio- aal gevoel begint blijk te geven deze af te stooten en de ommekeer te bemoeilijken. Op politiek gebied blijft het hier, mede onder den invloed van de te houden fees ten nog tamelijk stil. Maar het zal wel een stilte zijn die aan den storm vooraf gaat. Want reken maar dat het in 't voor jaar zal spoken. Met voldoening vernam ik dat van A.R. ziijldq op groote schaal en stelselmatig lectuur zal worden verspreid teneinde de kiezers voor te lichten en ze voor mis leiding te vrijwaren. Moge de hiervoor noodige hulp door hen op wie een beroep zal worden gedaan, op ruime schaal wor den verleend! VERITAS. Concert Vereen, voor Instrumentale Muziek. Degenen, die boven de oppervlakkig weergave van luidspreker-muziek een con cert in de gehoorzaal verkiezen, en gister avond de eerste uitvoering van bovenge noemde Vereeniging hebben bijgewoond, zullen in alle opzichten genoten hebben Door een program vol afwisseling ten gehoore te brengen heeft de Vereen, het muziekleven alhier op een hoog peil we ten te houden Voor den aanvang van het concert werd ter nagedachtenis aan het eerelid, don oud-voorzitter der Vereen., den heer M. J. Boone, het Larghetto van Bach uitge voerd. De Suite No. II h-moll van Bach, een werk grootsch van opzet, werd door het orkest, dank zij de medewerking der vele vak-musici welke de Vereen, onder haar leden telt, flink aangepakt en gaf in de verschillende onderdeelen veel schoons te genieten. De obligaat- fluitpartij werd door den heer Lainpert technisch goed gespeeld, zij het ietwat te bescheiden te genover het orkest. Bij het Concert No. 1 a-moll van Bach trad voor dezen avond als solist op de heer W. Noske, die hiermede zijn intrede in de Middelhurgsche Concertzaal deed en de bewondering van de aanwezigen wist op te wekken voor zijn muzikale voor dracht. Met zijn buitengewoon solo-spel, en een viool met grooten toon, daarbij een ïustig op den achtergrond gehouden or kest-begeleiding, werd deze compositie van Bach op een waardige wijze ten ge hoore gebracht. Na de pauze het Requiem van Popper, voor drie Gelli en pianobegeleiding. Dit maal echter gespeeld met begeleiding van strijkorkest de pianopartij voor orkest bewerkt door den heer Caro wat aan de uitvoering zeer ten goede kwam. Over eenkomstig den drang naar een gevoelige voordracht, hetwelk dit werk van Popper kenmerkt, hebben de heeren Vleugels, Van Loo en Batten de solopartijen ver vuld. Verder een drietal kleinere werken voor viool en piano: Ariëtta van H. Bosmans, Slavische Tanz (e-moll) van Dvorak- Kreisler, en de Danse Espagnole van De Talla, waarin de violist zijn virtuositeit geheel kon doen uitkomen. Met de muzi kale klavier-begeleiding van Mevr. Noske- Friedlaender werden de twee laatste nummers wel het glanspuntje van den avond. Een warm applaus viel de beide musiceerenden ten deel, waarop nog een toegiftje volgde. Met ten slotte de Serenade op. 20 van Elgar, voor strijkorkest, werd de avond beëindigd. Zoowel dirigent als orkest kunnen te rugzien op een goed geslaagden avond, waarvoor dan ook de toehoorders in een spontaan applaus hun dank brachten. Aan het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over de begrooting van Sociale Zaken is nog het volgende ont leend: Van verschillende zijden werd aan dacht gevraagd, voor den noodtoestand van het steeds grooter wordende aan tal ouden van dagen (65-ja- rigen en ouderen), die thans van elke uitkeering krachtens de ouderdomswet of de invaliditeitswet verstoken zijn. Enkele leden verzochten den minister dringend, zoo spoedig de toestand dit maar eenigszins toelaat een voorzie ning te treffen voor de ouden van da gen der kleine zelfstandi gen. Voorts vroegen enkele leden zich met groote bezorgdheid af, Hoe het in de toe komst zal gaan met de verzorging van den ouden dag in een groot aantal boe ren- en tuindersgezinnen. De inkomsten zijn veelal zoo gering, dat elke mogelijkheid tot sparen ontbreekt. De voorgenomen wijziging van de on gevallenwet, strekkende om uitvoe ring' daarvan door de bedrijfsvereenigin- gen mogelijk te maken, werd door ver scheidene leden toegejuicht. Vele andere leden vreesden, dat door uitvoering van deze wet door bedrijfsver- eenigingen de belangen der verzekerde arbeiders zullen worden geschaad, Verscheidene leden gaven uiting aan hun bezorgdheid over den gezond heidstoestand in de gezinnen van vele werkloozen. Vooral wanneer de werkloosheid lang geduurd heeft, moet in deze gezinnen wel een zekere mate van ondervoeding, al thans verzwakking optreden in het bij zonder bij kinderen en jeugdige personer. Gaarne zou men vernemen, welke maatregelen de minister reeds heeft ge nomen of nog denkt te nemen om een voldoenden voedingstoestand onder de werkloozen te waarborgen. Verscheidene leden drongen er bij de regeering op aan, den bouw van goed- koope volkswoningen met ï'ijkssteun krachtig te blijven bevorderen. De woningproductie is den laatsten tijd belangrijk verminderd. Andere leden waarschuwden tegen het uitbreiden van den volkswoningbouw on der de huidige omstandigheden. Het is toch niet voor tegenspraak vatbaar, aldus deze leden dat er een groot aan tal leegstaande woningen is. Van verschillende zijden verzocht men den minister, het ove rheidssub- sidie voor de werkloozen- kassen niet verder te beperken. Bij den huidigen omvang der werkloosheid en den tot dusverre nog steeds dalenden lo»onstandaard werden de offers der ar beiders voor hun werkloozenkassen toch reeds steeds zwaarder te dragen. Sommige leden hadden er bezwaar te gen, dat de rijksdienst der werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling voort durend drang uitoefent op de vakbonden om leden, die sedert geruimen tijd werk loos zijn, van de ledenlijst af te voeren Verscheidene leden hielden een plei dooi ten gunste van het nemen van maat regelen ten behoeve van de werklooze onderwijzers, dezen worden thans onvoldoende geholpen. Verscheidene leden verzochten den mi nister te willen voorkomen, dat de toe stand der werkloozen door een eventueele prijsstijging ten gevolge van hot loslaten van den goudon standaard slechter wordt. Naast ruimere distributie van goedkoope levensmid delen achtten verscheidene leden ook ruimere verstrekking van schoeisel en dekking aan de werkloozen noodig. Ook drongen zij opnieuw aan op het geven van een uitkeering ineens aan hen, die reeds geruimen tijd werk loos zijn. Verscheidene leden waren van oordooi dat na de wijziging in de monetaire po litiek de verruim ing van de worden aangevat en dat daarbij bij voor keur dient te worden vermeden aan den te verrichten arbeid het karakter van wei'kveschaffing te geven. Deze leden drongen er op aan, de activiteit van het Werkfonds zoo snel mogelijk op te voe ren. Van verschillende zijden werd ernstige critiek uitgeoefend op het beleid van den minister ten aanzien van de afschaf fing van den huurbijslag en wat daarmede samenhangt. Deze leden drongen er bij den minister op aan, den huurbijslag in zijn ouden vorm te herstellen. Sommige leden opperden bezwaren tegen de circulaire van den minister can sociale zaken met betrekking tot het c o 1- porteeren door ondersteunde werk loozen. Ten gevolge van deze circulaire kunnen deze werkloozen op de eerste vijf werkdagen niet meer voor 18 uur en op Zaterdag niet meer voor 14 uur met bladen en geschriften colporteeren. ,Da hier aan het woord zijnde leden waren van oordeel, dat de vrijheid der werkloo zen 'hierdoor onnoodig wordt beperkt, weshalve zij op intrekking van de bedoel de circulaire aandrongen. Uitbesteding van goederen door wasscherrij. De Hangsche rechtbank deed uitspraak in de zaak van K. L., houder van een wasch- en strijk- inrichting, tegen wien door het O. M. een geldboete van f25 subsidiair 10 dagen is geëischt wegens oneerlijke concurrentie. Het betreft hier een principieele beslis sing omtrent de vraag, of verdachte, die zijn zaak als wasch- en strijkinrichting annonceerde, doch verreweg het grootste gedeelte van de hem ter bewassching ge geven goederen aan een andere vvasscherij uitbesteedde, waarna hij deze goederen onder eigen naam afleverde, zich daar door aan oneerlijke concurrentie schuldig maakte. De rechtbank heeft verdachte v r ij g e - sproken. N.V. Cultuurmaatschappij „Salatri Plantations" te Middelburg. De directeur van de N.V. Cultuur maatschappij „Salatri Plantations" te Middelburg heeft zich met een circulaire gericht tot de aandeelhouders, waarin hij er aan herinnert, dat in de jaarverslagen 1934 en 1935 reeds het voornemen te ken nen is gegeven de kapitalisatie der ven nootschap te herzien en door aantrek king van nieuwe middelen de schulden te voldoen en te voorzien in de behoefte aan werkkapitaal. Een in de buitengewone vergadering van 11 December a.s. zoo noodig in de op 21 December d.a.v. te houden twee de vergadering te behandelen voorstel tot wijziging der statuten opent daartoe de mogelijkheid. Het maatschappelijk kapitaal, thans groot f 5.000.000, zal worden terugge bracht tot f 1.500.000. Het geplaatst ka pitaal, zijnde f 3.500.000 zal door af schrijving worden teruggebracht tot f 350.000. Het dientengevolge vrijgekomen bedrag ad f3.150.000 zal worden aange wend voor afschrijving van het verlies- saldo, dat per 31 December 1935 f31.918.38 bedroeg en voorts voor af schrijvingen op de ondernemingen en deelnamen. De directie hoopt spoedig gebruik te kunnen maken van de gevraagde mach tiging tot uitgifte van aandeelen over te gaan. Het ligt in de bedoeling bij de uit gifte van nieuw kapitaal aandeelhouders gelegenheid te geven daarin te partici- peeren. De opbrengst dezer uit te geven aan deelen zal dienen ter aflossing der bank- schulden der Salatri alsook van die der beide dochtermaatschappijen, „Sang- hyangdamar" en „Karang Anjar", als mede die der Cultuurmaatschappij „Ban- daralam" voor welke de Salatri zich ga rant heeft gesteld. Waarschuwing. De burgemeester van Voorburg waar schuwt tegen de praktijken van een per soon, genaamd Jan van der Molen, ge boren te Ferwerderadeel 15 October 1888, koopman, thans zonder vaste woon- of verblijfplaats, laatst wonende te Voorburg van Egmondestraat 21. Deze persoon tracht in zijn onderhoud te voorzien door bestellingen op te nemen voor het vervaardigen van z.g. portret miniaturen, tegen voorafgaande betaling, doch waarvan aflevering nimmer plaats vindt. Bovendien tracht hij voortdurend kleinere geldsbedragen te leenen, voor gevende deze noodig te hebben voor olie en benzine.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6