DE ZEEDW AKKERTJES CACHETS) TWEEDE BLAD Staten-Generaal. Lstét TneHö 2)e Waarêcra Vüjt&Mheid J^tdaar vooral op! Uit de Provincie VRIJDAG 27 NOV. 1936. Nr 50. TWEEDE KAMER. Begroeting van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. Minister Gelissen verdedigt zijn beleid. Gisteren is de behandeling van de be grooting van Handel enz. voortgezet. Minister Gelissen betoogt, dat de wet op de prijsopdrijving slechts bij o n r e d e 1 ij' k e prijsverhoo- ging wordt toegepast. Zij is geen belem mering voor redelijke prijsverhooging. Dewinstopdengoudvoorraad kan pas komen als er een nieuwe goud basis is aangenomen. Wie daarover nu spreekt verdeelt den huid voordat de beer gevangen is. De tentoonstelling te Amster dam zou 2l/i millioen van de schatkist vragen. Persoonlijk zou spr. geen bezwa ren tegen een loterij hebben, maar de kabinetspolitiek laat dit niet toe. Dit kabinet mag het volgende niet aan een uitgaaf van 2% millioen binden. Het comité moet een beroep doen op het Ne- derlandsche volk. Als ieder een kwartje geeft komt het bedrag wel bij elkaar. De handelspolitiek door velen besproken, heeft een tweeledig doel, naar binnen en naar buiten. Het eerste beoogt bescherming van den handel, den land en tuinbouw. Het tweede bevordering van den export. De onderhandelingen zijn soms heel moeilijk. Duitschland heeft meer belang bij koloniale producten; de betalingscon tingenten zijn door de devaluatie niet gunstiger geworden en daarom koopt Duitschland liever koloniale producten dan zuivel- en tuinbouwproducten. De uitvoer van tuinbouwproduc ten naar Duitschland is inderdaad ge daald. Dumpingspraktijken mag onze industrie niet toepassen. Wat betreft het vraagstuk der indu strialisatie, hierbij moet vooral ge let worden op de inpassing van de Neder- landsche industrie. Naast de regionale instituten hebben we de bank voor industrie-financiering en verder nog den economischen voorlich tingsdienst. We zijn nauwelijks een jaar bezig en reeds thans wordt gezegd, dat er niet genoeg gedaan is en dat er veel meer moet gebeuren. In andere landen maakt men een vierjarenplan. Wil men dan, dat onze regeering alles in één jaar doet? Wat den omvang der industrialisatie betreft, heeft de depreciatie onge twijfeld gunstig gewerkt, ook al door de aanpassing van onze prijzen aan die van het buitenland. Relatief genomen is de werkloosheid hier niet grooter dan in Amerika bijv. Absoluut neemt de werkloosheid in ons land af, in een periode, waarin ze an ders alt ij d toeneemt. Op "AKKERTJES" komt nevenstaand merk voor; dan alleen kunt Ge zeker zijn een "AKKERTJE" te hebben gekregen. Ove tuig U, dat men U geen waardelooze prullen in de hand stopt. Met een „AK KERTJE" waarop het merk AKKER in ruit-vorm voorkomt, kunt Ge erop reke nen dat Uw hoofdpijn, kiespijn, zenuw pijn, influenza of griep dadelijk verdwijnt, zonder dat Ge maag-krampen krijgt. Dit AKKER-merk waarborgt echtheid. Nederlandsch Product- Recept van Apotheker Dumont Koker met 12 stuks 52 ct. Zakdoosje, 3 stuks 20 ct. Hoe de conjunctuur zich echter wijzigt, van een deel der werkloosheid zullen we niet meer afkomen. De consequentie van de mechanisatie is, dat de werktijden zullen moeten worden verkort en daarbij is het getal 40 uren niet de finale. Komende tot de positie van den middenstand, zegt spr., dat er in ons land in totaal ongeveer 30 borgstel lingsfondsen zijn. Deze werken nog slechts korten tijd en daarom acht spr. de er op geoefende critiek onrechtvaardig. Laat ze voorloopig werken met de kleine bedragen waarom het nu gaat en laat men over een paar jaar nog eens nagaan, hoe ze dan werken. Op de verwijten van den heer Stumpel antwoordt de minister, dat reeds in be gin November het eindverslag op de z.g. Vestigingswet is verschenen. Men heeft gevraagd, of de minister een eind wil maken aan de ontwikkeling van het grootwinkelbedrijf. Hij ant woordt daarop: Neen. Er is geen enkele rechtsgrond voor en er is geen aanlei ding om dit bedrijf aan andere normen te binden dan het kleine of middelgroote. Het cadeaustelsel heeft niet zoo danige vormen aangenomen, dat maat regelen daartegen thans geboden zijn. Verschillende broodprijsverhoo- gingen waren reeds toegezegd. Er wordt alleen opgetreden tegen onrede lijke verhoogingen. Vermindering van de graanrechten zou spoedig een groot gat slaan in het Landbouwcrisis fonds en dit kan een dergelijk verlies niet lijden. Sprekende over de evenredige vrachtverdeeling wijst spr. in de eerste plaats op de algemeene oorzaken van de moeilijkheden in de binnenscheep vaart. Na een zeer zwaren druk in het vorige jaar is er gelukkig sedert Septem ber een opleving te bespeuren. Intrekking der wet en in de plaats hiervan verleening van steun stuit af op groote bezwaren. Inmiddels is spr. bezig met den minis ter van Binnenlandsche Zaken te onder zoeken wat er gedaan kan worden om de gemeenten in staat te stellen, door middel van maatschappelijk hulpbetoon, een betere steunregeling voor de schippers tot stand te brengen. Er zal gestreefd worden naar meer cen trale leiding. Een algeheel verbod om Zondags te varen gaat spr. te ver. Onze handelspolitiek zal ver band moeten blijven houden met onze betalingsbalans. Nederland dankt zijn betrekkelijk goede positie nog aan de wijze, waarop het zich in het Europee- sche verkeer heeft ingeschakeld. Er zijn nog tal van kleine licht punten, die nog wel geen helderen hemel maken, maar toch hoop op ver betering verlevendigen. Er is zoowel in het land zelf ais in het internationaal ver keer een begin van herstel. De relaties met het buitenland ontwikkelen zich in gunstigen zin. De algemeene beschouwingen over dit hoofdstuk zijn gesloten. De Kamer heeft daarna een begin ge- ma-Lt met de begrooting van Buiten- landsche Zaken. Avondzitting. De begroeting van Financiën goed gekeurd. In de avondvergadering kwam aan de orde de begrooting van Financiën. Tal van sprekers hebben hierover het woord gevoerd. De heer van der We ij den vroeg afschaffing van de grondbelasting en technische terziening .van de Omzetbelas- t i n g. De heer IJzerman drong aan op vervanging van de dividend- en tantième belasting door een winstbelasting; de heer Cohen wenschte verlaging van de per- soneele belasting voor café's en restau rants, en de heer J. terLaan verlaging van de lasten op geveild fruit. De M i n i s t e r v a n F i n a n c i ën, de heer Oud, verklaarde tegenover de wen- schen t.a.v. afschaffing van de grond belasting zijn standpunt, dat die belasting niet kan worden gemist, te moeten hand haven. De heffing van personeele belas ting voor café's, restaurants enz. is mede een stuk gemeentelijke autonomie, en dat gaat den minister zeer ter harte. Belang rijke economische bijwerkingen maken, dat een winstbelasting de bezwaren tegen de dividend- en tantièmebelasting niet zou wegnemen. De laatste voldoet bij juiste toepassing ook aan hoogere eischen, Verlaging van accijns op bier en gedis tilleerd acht ook spr. gewenscht. Hij hoopt dat de interdepartementale commissie, welke deze zaak bestudeert, spoedig tot een conclusie zal komen. Verder verdedigde de minister nog de splitsing van de visscherij. De oestercul tuur gedijt zeer goed. De Herv. Kerk, waarover door den heer Zandt was gesproken, kan haar organisa tie herzien, de regeering zal haar hier bij geen stroobreed in den weg leggen. Met het middenstandscredict zijn wij op den goeden weg. Voor verruiming van de normen ziet spr. geen reden, al zijn er slechts 612 credieten verstrekt. De begrooting wordt hierna z.h.s. goed gekeurd. Uk en Herijk. Ged. Staten van Zeeland hebben als data, waarop ijk en herijk van maten en gewichten zullen plaats vinden voor 1937 vastgesteld: 'l'e Goes voor Goes, Kattendijke en Kloetinge 5, 6, 11, 12, 13, 18, 19, 20, 21, 22, 25 en 26 Januari; te Rillandbath 27 en 28 Januari; te Krabbendijke 1, 2 en 3 Februari, te Waarde 4 en 5 Febiuari, Kruiningen 15 en 16 Februari; te Yer- söke 17, 18, 19 en 22 Februari; te Wemel- dinge 23, 24 en 25 Februari; te Kapel- Ie 1, 2, 3 en 4 Maart; te Wolphaartsdij'k 15 en 16 Maart; te Heinkenszand 22 Maart; te 's Heerenhoek 23 Maart; te Borsselen 24 Maart; te Ovezande voor Ovezande en Nisse 2-5 Maart; te Elle- woutsdijlk voor Ellewoutsdijk en Driewe gen; 31 Maart, te Baarland voor Baar land en Oudelande 1 en 2 April; te Hoedekenskerke 12 April; te 's Graven polder voor 's Gravenpolder en 'sHeei Abskerke 13 April; te Hansweert voor Hansweert en Schore 14 en 15 April; te Kloosterzande voor Hontenisse ën Os- senisse 20, 21 en 22 April; te Grauw en Eangendam 23 April; te Hulst voor Hulst, St Jansteen en Clinge 26, 27, 28, 29 en 30 April en 1 Mei; te Rapenburg voor Hengstdijk, Boschkapelle en Stop peldijk 4 en 5 Mei; te Zaamslag 19 en 20 Mei; te Axel, mede voor Koewacht 24, 25', 26, 27 en 28 Mei; te Zuiddorpe 1 Juni. te Westdorpe 2 en 3 Juni te Sas van Gent, mede voor Philippine 14, 15, 10 ROOD ACHTERLICHT OP DE FIETS. Moet bij rijden langs den spoorweg worden gedoofd. Bij het toenemend gebruik van roode achterlichten op rijwielen heeft de direc tie van de Nederlandsche Spoorwegen aan het personeel, dat zich met een rij wiel langs den spoorweg begeeft, opge dragen zorg te dragen, dat dan het roode achterlicht gedoofd of afgedekt ia. Het betrokken personeel moet tevens die personen, welke recht van toegang tot den spoorweg hebben, doch die niet tot het spoorwegpersoneel behooren, zoo noo- dig met dezen order in kennis stellen, zoodra zij zich op den spoorweg bevinden. 17 en 18 Juni; te Neuzen 21, 22, 23,24, 25 en 26 Juni, te Sluiskil 28 Juni; te Hoek 29 en 3d Juni; te lJzendijke mede voor Waterlandkerkje 13 en 14 Juli; ie Biervliet 15 en 16 Juli; te Hoofdplaat 19 Jjili; te Schoondjjke 20 en 21 Juli; te Oost- buig 22, 23 en 24 Juli; te Aardenburg, mede voor Eede en St Kiuis 26, 27 en 2'8 Juli; te Sluis 29 en 30 Juli; te Bres- kens 1, 2 en 3 September te Cadzand 13 September te Retranchement 14 September; te Zuidzande 15 September; te Nieuwvliet 16 September en te Groe- de 17 en 18 September. Douanekantoor opgeheven. De A. N. W. B. meldt ons Blijkens bericht van het Ministerie van Financiën zal het douanekantoor te Roo- desluis, gemeente Overslag <prov. Zee land) van 1 Januari 1937 af worden op geheven. In verband daarmede zal de weg Moer- beke-Roodesluis van dien datum af open gesteld zijn voor motorrijtuigen, voorzien van geldige nationaliteits-bewijzen, of reeds elders voor invoer afgeteekende en overigens nog geldige triptieken, natuur lijk indien men geen goederen heeft in te klaren. Bovendien zal met ingang van 1 Jan, a.s. te Overslag worden gevestigd een ge- riefkantoor voor den invoer van goederen, bestemd voor de dagelijksche behoeften van de grensbewoners. Ook het afteekenen van grensdocumen- ten zal te Overslag kunnen geschieden. Middelburg. „V o o r h e t Kin d". Het plaatselijk Comité maakt bekend, dat de weldadigheidszegels en prentbriefkaar ten „Voor het Kind" verkocht zullen worden van 1 December tot 5 Januari a.s. Verkrijgbaar zijn: de bekende postzegel serie van 3, 8, 10 en 16 cent, mapjes met vijf bloemenkaarten prijs 35 cent per mapje en een vijftal losse kaarten voor 7 cent per stuk. De 'keuze der kaarten is ditmaal zeer gelukkig geweest, deze zullen hijzonder in den smaak vallen. Ofschoon van voldoende bekendheid, wordt er ten overvloede nog eens aan her innerd, dat de netto-opbrengst geheel ten bate komt van alle -instellingen, welke zich 'bezig houden met de verzorging en bescherming van hulpbehoevende kinde ren van alle gezindten. Hiervoor wordt van het publiek slechts gevraagd een klei ne toeslag op de postzegels en kaarten, welke men toch noodig heeft, vooral in de komende maand. Het Comité hoopt, dat ieder naar ver mogen deze sympathieke actie tot leniging van den nood van het misdeelde kind zal steunen, door een of meer dezer zegels en kaarten te koopen, welke verkrijgbaar zul len zijn in elke hoeveelheid in het tentje ten postkantore, bij de leden van het Co mité en in 'het Bureau van den Armen raad Bogardstraat D 43. Het comité bestaat uit de dames Mw. Jernhout, Mw. Ermerins, Mw. Fruin, Mw Ghysen-van Marie, Mw. van der Hoop. Mw. Huizenga, Mw. van Ittersum, Mw. Loman, Mw. Muller, Mw. Portheine, Mw. Sc'hlüter, Mw. Vermeulen, Mw. van der Veur en Mw. Weisfelt. Secretariaat: de Secretaris van den Armenraad. Wachtgeld voor nevenbe trekkingen. In vervolg op zijn op merking in de vergadering van 21 Oct. jl. heeft de heer v. d. Feltz thans als zijtn wensch bekend gemaakt, dat alleen ne venbetrekkingen, welke beloond worden met meer dan f 400 's jaars, aanspraak geven op toekenning van wachtgeld, met dien verstande, dat thans fungeerende ambtenaren voor alle door hen bekleede nevenbetrekkingen aanspraak op wacht geld behouden volgens de bepalingen der nieuwe vastgestelde regeling. In zijn toelichting wijst de beer v. d. Feltz er op, dat bet zijn bedoeling is om te voor komen, dat voor allerlei werkzaamheden, die dikwijls, vooral in Middelburg ten onrechte als een bijbetrekking afzonder lijk worden bezoldigd, terwijl zij veel juister onder de hoofdbetrekking kunnen worden gebracht, en bovendien ooik nog aanspraak op wachtgeld wordt gegeven. De heerv. d. Feltz houdt niet vast aan f 400 en zou zich bijv. met f 350 of f 450 ook goed kunnen vereenigen, B. en W. geven toe, dat de Raad ten alle tijde bevoegd is de afspraak op wachtgeld te wijzigen zooals de heer v. d. Feltz wil. Het stellen van een grens bergt echter steeds een zekere willekeur in zich. Zoo ook hier, bijv. de schoonmaaksters van school J en van de 'uloschool voor jongens genieten f 612 75 per jaar, die van. school G f 403.75 en die van school A f 374.11. Laatstgenoemde zou dus geen recht op wachtgeld meer hebben. Daarom en ook om andere redenen adviseer en B. en W. het voorstel van den heer v. d. Feltz te verwerpen. Verschuiving van den Marktdag. B. en W. wijzen er op, dat het de wensch der regeering is, dat de 7e Januari 1937, den dag, op welken i het huwelijk tusschen H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard zal worden voltrokken, als een nationale feestdag wordt gevierd. Zonder nadere desbetreffende regeling zou op dien 7en Januari, als zijnde een Donderdag, de ge wone weekmarkt moeten worden gehou den. De bepalingen der desbetreffende verordening op het Marktwezen laten na melijk voor een geval als het onderhavige geen uitzondering toe. Intusschen komt het B. en W., gelet op het vorenstaande en omdat op 7, 8 en 9 Jan. te M'hurg ver schillende openbare feestelijkheden zullen plaats hebben, dienstig voor om den Raad voor te stellen de weekmarkt van Don derdag 7 Januari te verschuiven naar Woensdag 6 Januari. Rooien van Boomen. B. en W. stellen voor te rooien 85 iepen, een tronk boom, een berk, 2 linden, een iep, een esch, 2 kastanjes en eenige struiken, ver deeld over verschillende deelen der stad, Rekening en begrooting Godshuizen, 'B. en W. stelden voor goedkeuring te hechten aan de rekening 1935 en de suppl, begrooting over dat jaar van de godshuizen, aanwijzende een nadeelig saldo van f43.270.13. Thans adviseerden"B. en W. ook goed keuring te hechten aan de begrooting der Godshuizen voor 1937, sluitende met een geraamd nadeelig saldo van f49.841.59, hetwelk ten laste van de gemeente zal komen. Ter toelichting van dat nadeelig saldo merken B. en W. op, dat voor 1936 een tekort werd ge raamd van f 52.634.74, zijnde f 2793.15 meer van voor 1937. Bovendien is als buitengewone uitgaaf in de begrooting voor 1937 opgenomen eene som van f 9000 te betalen aan den Pensioenraad als eerste van 5 jaarlijksche termijnen we gens achterstallige pensioensbijdragen. Feitelijk bedraagt dus het nadeelig saldo, dat voor 1937 is geraamd f 11793.15 min der dan voor 1930 werd begroot. Goes. De Hoenderloo-collecte, welke hier onlangs werd gehouden, heeft opgebracht f 72.08. Het bestuur der Stichting Hoen- derioo betuigt hiervoor zijn hartelijken dank. Kloetinge. Woensdagavond vergaderde de Chr. Hist. Kiesvereen. onder voorzit terschap van dhr A. C. Lankester. In zijn openingswoord wees deze op de ko mende verkiezingsstrijd en wekte alle leden op tot trouw aan het beginsel. De voorloopige candidatenlijst voor de Tweede Kamer werd opgemaakt. Het be stuur kon meedeeien dat reeds twee spre kers voor dit seizoen zich bereid ver klaarden een lezing te houden. Twee nieuwe leden traden toe. Kapelle, 'Gisterenmiddag werd ook door ■de koopers aan de veiling Kapelle-Bieze- linge en omgeving het 20-jarig bestaan der veilingsvereeniging herdacht. De heer J. van Wingen, waarnemend voorzitter sprak de kooplieden toe. Ge wezen werd op den vooruitgang, de reu- zenvlucht welke is gemaakt. Alles is naar wensch gegaan. Ook de kooplieden heb ben veel bijgedragen tot uitbreiding van de veiling. Spr. hoopt dat de samenwer king steeds moge voortduren tot beider welzijn. Namens de kooplieden wenschte de heer Golijn de vereeniging geluk met de zen dag. Ook hij hoopte dat de samen werking nog vele jaren moge bestaan. Nu volgde tractatie. Biezelinge. De C. J. M. Ver. „Jehova Nizzi" hield in de cons, kamer der Ned. Herv. Kerk een propaganda-avond, welkp druk bezoclft was. De leiding van deze vergadering be rustte bij den heer Walrecht, hoofd der Chr. Herv. school, welke een hartelijk welkomstwoord sprak. Ds J. P. van Steenbergen sprak een inleidend woord naar aanleiding van Jes. 42:2. Nu volgden verschillende voor drachten, samenspraken, inleidingen en tot besluit een tableau. De heer Walrecht sprak het slotwoord. Kruiningen. Donderdagavond vergader de de 'Ghr. Hist. Kiesvereeniging Krui- ningen-Hansweert-Schore, waarin o.a. een 10-tal namen werd genoemd voor de groslijst der a.s. Kamerverkiezing, en de wenschelijkheid van een Zeeuwsche vertegenwoordiger werd uitgesproken. Daarna hield Burgemeester B. G. de Mul een inleiding over: ,,De Chr. Historische Unie en de N. S. B.", waarop een aan gename gedachtenwisseling volgde. lerscke. Donderdagavond vergaderde na afloop van de lezing van Ir F. A. Holle man van Middelburg over de zuivel, de Groene Kruisvereeniging '„Ziekenzorg". Waarnemend voorzitter was burgemees ter Gunning. De secretaris, de heer W. Honders, bracht rapport uit. Momenteel worden twee t.b.c.-patiënten vanwege de vereeniging uitgezonden. Spoedig zal daar nog een patiënt bijkomen. Besloten werd niet aan ziekenauto-ex ploitatie deel te nemen, maar voor zieken- vervoer een speciale brancard aan te schaffen. Tot bestuursleden werden gekozen in de vacature van wijlen Dr Gerritsen en den heer P. de Veij, de heeren Dr Polder man en L. J. de Rijke. De aftredende heeren Jac. v. d. Burght, Ph. Bom en W. Hage, werden herkozen. Naar wij vernemen staan op het oogenblik in Tholen ongeveer 275.000 z.g. regeeringsoesters in den put en wel 15.000 van 110 K.G. 70.000 92 90.000 82 100.000 72 welke zonder optreden van de regeering (de oesterkweekers hopen daar nog op), CHRONISCHE HOOFDPIJNEN VERDWENEN. Toen oorzaak weggenomen werd. Meestal krijgt U 'hoofdpijn, zoodra af valstoffen te traag door Uw afvoerorga nen worden weggevoerd, waardoor Uw bloed verontreinigd wordt. Zorg daarom, dat Uw afvoerorganen goed functionee- ren. Spoor met de zes minerale zouten in Kruschen Salts Uw afvoerorganen op zachte wijze aan tot gezonde en geregelde werking, zoodat zelfs het laatste deeltje achtergebleven afval volkomen wordt ver wijderd. U zult spoedig de gevolgen be merken van die inwendige schoonmaak: Uw bloed is zuiver en verfrischt. Klach ten als hoofdpijn, vermoeidheid en neer slachtigheid, behooren tot het verleden, want de 'kleine dagelijksche dosis Kru schen Salts heeft de oorzaak van deze kwalen weggenomen. Mej. G. R. te L. schrijft: „Eenigen tijd geleden leed ik aan chronische hoofdpij nen. Ik probeerde verscheidene middelen maar ik kon dat looms, vermoeide en lus- telooze gevoel niet kwijt raken, en eiken morgen weer zag ik tegen den nieuwen dag op. Toen ik eens een paar dagen uit lo- georen ging bij een oom en tante, die bei den in de 70 waren, verwonderde ik mij voortdurend over hen, hoe gemakkelijk zij hun bezigheden verrichtten, opgewekt en gelukkig; zij leken jaren jonger dan zij waren. Ik vertelde hun wat mij scheel de. „Dan moet je eens aanwennen, wat wij reeds jaren doen. Een tipje Kruschen Salts 's ochtends in je eerste kop thee''. Dat was een half jaar geleden en sinds dien ben ik oneindig veel beter. Zonder hoofdpijn, en met een gevoel dat het leven nu de moeite waard is. Kruschen Salts is werkelijk schitterend". Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten h ƒ0.40, 0.75 en 1.60 per fla con, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op 'het etiket op de flescih, zoowel als op de 'buitenverpakking de naam Rown- tree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt, (Adv.) aanstaanden Maandag publiek worden verkocht te Middelburg. Tot lid van het Burg. Armbestuur vac.-Jac. Willemsen (overleden), is ge kozen de heer L. J. de Rijke Sr, met 6 stemmen tegen 5 op den heer J. C. Cor- nelisse. In de vacature M. Mol (aftredend) is herkozen de heer M. Mol. De heeren A. J. Dijkwel en C. Hirdes kregen ieder 2 stemmen. Aagtekerke. Donderdagavond vergader de de vereeniging „Groene Kruis" onder voorzitterschap van burgemeester J. Bos- selaar. De begrooting voor het komende dienstjaar werd vastgesteld op f 100. Het salaris voor den magazijnmeester-bode werd vastgesteld op f40. De aftredende bestuursleden de heeren J. Bosselaar, J. Moens en J. de Voogd werden herkozen. Op zijn verzoek wordt den heer P. Westerbeke met ingang van 1 Jan. 1937 op de meest eervolle wijze ontslag, ver leend als magazijnmeester-bode. Hoewel de heer Westerbeke niet op deze vergade ring aanwezig kon zijn, wilde de voor zitter hem hartelijk dank zeggen voor al hetgeen hij gedurende bijna 25 jaren als magazijn-meester voor de leden en de vereeniging heeft gedaan. Hierna werd door den voorzitter mede gedeeld, dat het bestuur tot magazijn meester-bode heeft benoemd de heer G. Janse. Deze benoeming lokte no0, al eenige discussie uit, daar verschalende led en liever hadden gezien, dat het bestuur oor deze vacature een oproep had gedaan. De voorzitter deJde mede, dat het bestuur volgens het reglement benoemt, en dat deze benoeming telkens voor een jaar ge schiedt. Verschillende leden stelden voor het re glement in dien zin te wijzigen, dat voor een magazijnmeester-bode een oproep wordt gedaan, opdat dan alle leden die in aanmerking wenschen te komen mede kunnen solliciteeren. Souburg. Gemeenteraad. Gis ter-middag vergaderde de Raad voltallig. Bij de ingekomen stukken is o.a. een aanvraag van de Voetbalvereeniging om gratis gebruik van een lokaal. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. Op voorstel van dhr De Priester wordt dit aangehouden. De rekening Burg. Armbestuur 1935 wordt goedgekeurd. Bij de aanbieding rekening Waterlei dingbedrijf 1935 deelt de voorziter nog mede, dat in de exploitatie-rekening een verschil was van een aantal liters water. Maar daar de eindcijfers kloppen, stellen B. en W. voor deze rekening goed te 'keu ren. D'hr de Priester (S. D.) kan hiermee niet accoord gaan, omdat de oplossing van dit abuis niet is gevonden. Wet'h. Suurmond (A. R.) antwoordt, dat het verschil in de eindrekening niet meer bestaat, zoodat er van financieele schade niet kan gesproken worden. Is er verscihil in aantal geleverde liters water, dan is dit toe te schrijven aan waterver- lies, D'hr de Priester vraagt of de accoun tant, die de rekening naziet, geen oplos sing van het verschil kan geven. Dhr v. d. Putte (A. R.) bespreekt een brief, welke bij B. en W. berust, waarin de accountant mededeelt, van den direc teur slechts een klad van de opgave te hebben ontvangen. De voorzitter wil ook aandringen op klaarheid in deze zaak, maar wil toch de rekening goedkeuren.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5