N AT IO N A L E VERZEKERING MET WINST Kerknieuws. Gemengd Nieuws Telegrammen. Marktberichten Het monetaire vraagstuk. Burgerlijke Stand. Finantiëele Berichten Rechtszaken LEVENSVERZEKERING-BANK en verhoudingen, geen gebruik gemaakt J van zijn bevoegdheid om besluiten te schorsen. Niet een van de desbetreffende besluiten is geschorst. Mijns inziens al weer volkomen begrijpelijk." Na dan melding te hebben gemaakt van aan het adres van den burgemeester gerichte beschuldigingen vervolgde de heer Krijger „De betrokken burgemeester heeft reeds een lange reek® van jaren buitengewoon veel moeite zich willen getroosten om de mosselkweekers tot samenwerking te brengen, en door die samenwerking tot betere, alleszins mogelijke, bedrijfstoestan- den. Ik was aanvankelijk daar zeer nauw bij betrokken, en meen met kennis van zaken te moeten en te mogen oordeelen, dat de burgemeester zéér verdienstelijk werk voor de mosselkweekers heeft ge daan en verre van de verguizing, waar aan hij heeft blootgestaan, groote waar deering verdient. De heer Krijger eindigde met op te merken Ik durfde spreken gelijk ik heb ge daan, omdat ik de zaak grondig heb on derzocht en omdat ik in het bezit ben o.m. van een afschrift van een schrijven van den officier van justitie te Breda, dat ik mij veroorloven zal voor te lezen. Ik ipoge in herinnering brengen, dat tegen den burgemeester een klacht werd ingediend op grond van handelingen, ge lijk in het blad van den heer Kersten gepubliceerd. Welnu, de officier schreef: „Ik heb de eer u te berichten, dat mij bij het, naar aanleiding van de door Baay tegen u ingediende klacht, op mijn last ingesteld onderzoek, van eenig door u ge pleegd strafbaar feit niet is kunnen blij ken, met name niet een der in art. 362 en 363 van het W. v. S. bedoelde mis drijven." Minister de Wilde, die ook over deze kwestie het woord voerde sprak zich als volgt uit Ik geloof, dat hier een totaal onjuiste schijn wordt gewekt en een blaam wordt geworpen op een man, die het in het ge heel niet verdient. Zooals de heer Krijger reeds zeide: deze man heeft zich ver dienstelijk gemaakt voor de mosselkwee- kerij. Men heeft elkaar vroeger beconcur reerd, men kreeg veel te weinig geld voor zijn mosselen uit het buitenland en door de samenwerking, die hij tot stand heeft gebracht is men er in geslaagd de prij zen te verhoogen. De kweekers hebben toen gezegd: ten gevolge van den arbeid van onzen voorzitter en directeur is er zooveel meer ingekomen, dat het billijk is, dat zij daarvoor gehonoreerd worden. Nu was het standpunt van mijn ambt genoot van Landbouw en Visscherij, dat dit alleen had mogen gebeuren, als alle moisselhandelaren er bij betrokken waren geweest. Intusschen, het is niet in het geheim gebeurd, het waren geen steek penningen. Tot de honoreering werd be sloten in een vergadering, waarbij de Re- geeringscommissaris aanwezig was. De notulen van die vergadering zijn gestuurd aan de Regeering. Ik kan nog dit mededeelen, dat mijn ambtgenoot van Landbouw en Visscnerij mij onlangs heeft medegedeeld, dat hij binnen zeer korten tijd dien zelfden bur gemeester benoemen zal in een commis sie voor toezicht op een der onder zijn Departement ressorteerende instellingen, ten einde daardoor te toonen, dat de in tegriteit van dezen man volkomen on geschokt -is 1 Wij! geven dit alles breedvoerig weer omdat ook in ons blad meermalen be richten verschenen die bevestiging sche nen te vinden in het feit dat verschillen de functionarissen ontslag uit hunne functie hebben gevraagd en gekregen. Het doet ons echter genoegen dat de Minister kon sipreken zooals (hij deed. Voor den heer v.d. Hoeven beteekent dit een volledige rehabilitatie. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Arnemuiden, J. Batelaan, cand. te Bodegraven. Bedankt voor Sneek, G. G. van Niftrik te Vollenhove. Geref. Kerken. Beroepen te Wassenaar, M. P. Feringa te Moerdijk. Bedankt voor Oosterbeek, J. Overduin te Kampen. lerseke. Geref. Kerk. Gekozen voor ouderling {vac. A. de Potter), C. van Velsen, voor diaken (vac. F. van den Boomgaard) Joos Schipper. Oostkapelle. Tot ouderling der Geref. Kerk werd gekozen in de plaats van den heer B. Wattel, de heer D'. Goppoolse, en tot diaken in de plaats van den heer W. Wondergem, de heer G. de Visser. In de laatst gehouden vergadering ter verkiezing van leden van het kiescol lege der Ned. Herv. Kerk werd 'herkozen dhr J. Koene, en gekozen dhrn J. de Pagter K. Poppe en P. de Voogd. GRUWELIJK DRAMA. Bejaarde landbouwer en zijn schoonzuster vermoord. Zondagavond heeft men in het Lim- buigsche dorpje Merkelbeek een gruwe lijke ontdekking gedaan. In een afgele gen boerderij' vond men de deerlijk ver minkte lijken van den bejaarden land bouwer F. Buysers en diens schoonzus ter D. Sender. De man vertoonde een Kwitantie vervalscht. Een firma te Loon op> Zand had een persoon te 'i'ilburg een hoeveelheid goederen ge leverd ter waarde van f 613. Betaling bleef echter uit. Eenigen tijd geleden kwam de firmant den schuldenaar per soonlijk bezoeken, bij; welke gelegenheid de laatste f 13 gaf op afbetaling, waar voor hem een kwitantie werd gege ven. Toen eenigen tijd later de firmant weer om geld kwam, verklaarde de schul denaar dat bijl alles betaald had. De fir mant nam de politie in den arm en deze stelde een onderzoek in. De schuldenaar toonde aan de politie inderdaad een kwitantie van f 613. Bij nader onderzoek viel de man echter spoedig door demand en verklaarde hij het bedrag der kwitantie te hebben vervalscht. Tegen den man is proces-verbaal opgemaakt terzake van valschheid in geschrifte. Een mislukte proef. Drie jaar lang heeft de geneeskundige dienst vam de Ehgelsche posterijen een proef ge nomen met inenting tegen verkoud heid. Honderden postambtenaren had den zich vrijwillig aangemeld voor de inenting, maar bij! vergelijking met niet - ingeenten bleekdat er slechts bijl één pot. van de vrijwilligers eenige vooruitgang viel te constateeren. Qua groep was er eigenlijk geen voor uitgang, vergeleken bij de andere groepen te constateeren, zoodat men het niet wenschelijk acht tot verplichte inenting over te gaan. ,ySprekend papier". Op de technische tentoonstelling te Turijn heeft professor Natale Bergami „sprekende boeken en brieven" gedemonstreerd, welke de bewondering wekten van alle tentoon stellingsbezoekers en volgens de verkleu ring van den uitvinder spoedig de we reld zullen veroveren. Bergami maakt gebruik van volgens een eigen patent vervaardigd speciaal papier, diat als een gramofoonplaat besproken kan warden, doch tegelijkertijd zoo vouw- baar en licht is, dat men bet zonder meer als brief verzenden kan. Het door professor Bergami na zeven jarigen arbeid geconstrueerd gramofoon- apparaat, dat bet „sprekende papier" be schrijft, kan zonder meer ook als weer- gave-apparaat gebruikt worden. Bejaarde man overvallen. Vrijdagavond is een overval gepleegd op den 70-jarigen heer "Welagen, wonende aan den Hoogdorpweg onder Heemskerk. Eén ongeveer 30-jarige man, die zich aan de woning vervoegd had, gaf den heer Welagen, toen deze de deur opende, plot seling een hevigen klap op het hoofd, waarna de onverlaat den ouden man hij de keel greep en hem de huiskamer in- sleurde. De indringer wierp hem met ge weld achterover op een tafel en poogde hem te worgen. Wellicht zou hij hierin ook zijn ge slaagd, als de hulpkreten van de over- vallene niet waren gehoord door een der buren, die toevallig voorbij! kwam. Deze, mej. v. d. Sluis, waarschuwde den pas- seerenden groentenkoopman B. Bleijen- daal, en snelde daarna naar den in de onmiddellijke nabijheid wonenden veld wachter. Toen de heer Bleijendaal het erf opliep, wierp de' indringer de deur van de woning plotseling open; hij had waar schijnlijk onraad bemerkt en daarom zijn slachtoffer losgelaten. Er ontstond een hevige worsteling tusschen. de beide man afgesneden hals, terwijl de schedel van t de vrouw was ingeslagen. Tegen zes uur hadden buren aan de deur van de boerderij1 geklopt om melk te halen, doch er werd niet open gedaan, i Zij hebben toen onmiddellijk den rijks veldwachter gewaarschuwd, die op zijn beurt zich iu verbinding stelde met de marechaussee te Brunssum en de gemeen tepolitie v. Merkelbeek. Gezamelijk drong mien toen de woning binnen, waar men twee oude menschen vermoord op den grond vond liggen. Beiden waren onge veer zeventig jaar. Een zestigjarige huis houdster die zich in de boerderij' bleek te bevinden, is Onmiddellijk in arrest ge steld. H'et was bekend, dat er ruzie was tusschen deze huishoudster en de twee andere bewoners. Do mogelijkheid acht men niet uitge sloten, dat de man en de vrouw uit wraak zijin gedood, doch het is ook moge lijk, dat hier van een roofmoord sprake is. Men heeft evenwel nog niet kunnen vaststellen of er eenig geld wordt ver mast. Buysers en zijn schoonzuster, die zeer goed aangeschreven stonden, woon den reeds vele jaren samen in de boer derij. Gevolgen van den mist. Het te Groningen thuisbehoorend mo torschip Schelde is op weg naar Jersey Zondag tijidens een dikke mist op de Paternoster-rotseilandjes geloopen. De boeg bleef onder water. De opvarenden brachten de reddingsboot uit, doch deze zonk bijl de kust. De bemanning bereik te door 't water wadende de kust. Minder goed verging het de opvarenden van eon Belgisch visschersvaartuig. Als gevolg van de mist heeft het van Duinkerken uitvarende Spaansche stoom schip! „Christina" een visschersvaartuig uit Ostenle overvaren, dat in het midden geraakt werd en vrijwel onmiddellijk zonk. Slechts een der opvarenden kon worden opgepikt en men veronderstelt, dat nog drie personen worden vermist. De naam van het gezonken vaartuig is nog niet bekend. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 ceni bij vooruitbetaling. nen. Merkwaardigerwijze kwam echter niemand op het hulpgeroep van den heer Bleijendaal af, zoodat deze, toen de in dringer dreigde een mes te zullen trek ken, genoodzaakt was den man los te laten. D'eze greep daarop zijta. fiets en i verdween ijlings in de richting Uitgeest, i De toestand van den bejaarden heer I "W. bleek zoodanig te zijta, dat medische hulp moest worden ingeroepen. De huis kamer verkeerde in groote wanorde, en droeg de sporen van een hevige vecht- j partij. Tot nu toe tast men omtrent de iden titeit van den dader, alsmede zijn motie ven, in het duister. Geheiihe zender in beslag genomen. Reeds geruimen tijd werd door de politie te Enschede gezocht naar een geheimen zenuer, welke bij' vooxkeur op Zondagmorgen muziek en politieke redevoeringen van syndicalistische strek king uitzond. Zondagmorgen is de politie in samen werking met een ambtenaar van de P.T.T. erin geslaagd, den zender op te spogen, terwijl deze in werking was. De zender, die in beslag is genomen, bevond zich in de woning van zekeren T. in de Papa verstraat. Een lijk op de SGH 68 ge vonden. Toen het personeel van Van der T'ak's bergingsbedrijf Zaterdagmiddag, nadat men den geliohten logger Scih. 68 in de Berghaven te IJmuiden had gebracht, het dek opruimde, vond men onder een kluwen netwerk nog een lijjk van een der opvarenden. Het werd naar het lijkenhuisje op de begraafplaats overgebracht. Zondag zijn famlilieleden van de beide opvarenden waarvan men de stoffelijke omhulsels nog niet heeft gevonden, naar IJmuiden gekomen om het lijk te iden- tificeeren. Toen is gebleken, dat het lijk niet van een der opvarenden van de Soh. 68 was maar van een lid der bemanning van de eveneens vergane Sch. 179 en wel van den matroos L. Spaans uit Scheve- ningen. Een verlovingsring heeft tenslot te uitgewezen wie het slachtoffer was. ONMOGELIJKE BESLISSING. In Amersfoort passeerde onlangs een milicien een officier in burger. Deze hield hem staande omdat de milicien hem niet het militaire eerbewijs bracht. De milicien merkte hiertegenover op, dat hij toch niet wist dat de heer in burger zijn meerdere in militairen rang was, waarop de officier antwoordde „Ik zeg het u en daarmee uit." De milicien wenschte deze mededeeling niet zonder meer te aanvaarden en vroeg hem een legitimatiebewijs te toonen. Dit geschiedde niet en het ernstige ge volg van deze in zichzelve belachelijke gebeurtenis is thans geweest, dat de be wuste milicien door den 'krijgsraad te 's-Hertogenbosch wegens insubordinatie tot veertien dagen gevangenisstraf is ver oordeeld 1 Aannemende dat de milicien inderdaad den officier uit den dienst niet kende, is een dergelijk vonnis voor een normaal denkend mensch toch eigenlijk volkomen onbegrijpelijk, zegt de „Nederlander". Wij: willen onmiddellijk aannemen, dat formeel alles juist is behandeld, maar dan wordt het toch hoog tijd, dat de ba sis, waarop zulk een vonnis thans nog 'blijkt te kunnen rusten, fundamenteel wordt gewijzigd. Voor populariseering van de instituten van leger en vloot in dezen tijd dubbel gewenscht schijnt ons dat onafwijs bare voorwaarde. Ingezonden Mededeeling ROTTERDAM TEGEN LAGE PREMIE VRAAGT INLICHTINGEN 1 H.L.. KL zand 23 ct„ zandaardappelen 34 ct. per K.G. Aanvoer gewoon, handel kalm. WAAR BLIJFT HET VOLKSVET? Wij hebben er al eens op gewezen, zegt bet Hdbl., dat nu reeds drie en een halve maand is verstreken sedert minister Dec kers toen hij de vet- en olieheffingen zoo drastisch verhoogde de toezeg ging deed, om ten behoeve van gesteun- den en werkloozen met groote gezinnen een hoeveelheid van zes millioen kilo heffingsvrij z.g. „volksvet" beschikbaar te zullen stellen. Het koude jaargetijde, waarin de vet- behoefte stijgt, heeft inmiddels zijn in trede gedaan, maar nog steeds is niet tot distributie van dit vet overgegaan. Het feit, dat er honderd gegadigden zijn voor de levering er van, schijnt de zaak te traineerenDaarom heeft thans de Alg. Vetsmeltersvereeniging een adres ge zonden aan den minister, waarin wordt verzocht, „de bereiding op te dragen aan de kleine en middelgroote bedrijven, die in de laatste jaren zoo werden gedupeerd door de concurrentie met de groote in dustrie." Rotterdam, 23 November 1936. Veemarkt. Aanvoer: 640 vette run deren, 192 vette kalveren, 1552 schapen en lammeren, 829 varkens, 6 nuchtere kalveren. Prijzen per K.G.: Vette koeien tot 60, 54, 3747, vette kalveren tot 85, 75, 52 62, varkens (lev. gew.) 43, 42, 41, schapen 45, 38, 29, lammeren 44, 34, 28, schapen per stuk f24, 16, 12, lammeren per stuk f 17, 12, 10. Koeien en ossen aanvoer ruimer, rede lijke handel, prijzen als vorige week Dinsdag. Een prima koe tot 64 cent. Vette kalveren iets korter, tamelijke handel, hoogere prijzen. Een prima kalf tot 95 ct. Schapen en lammeren aanvoer aan merkelijk ruimer, willige handel, prij zen van de schapen als vorige week, de lammeren duurder. Varkens aanvoer min eer, tamelijke handel, prijshoudend. Eenige partijen schapen voor export verkocht. Graanmarkt. Gerst Chevallier f8 f 8,50, Haver f 7,25f 7,65, KI. gr. erwten f 7,50—f 9,40, Schokkers f 14f 16,50, Brui ne boonen f 10,75f 12, alles per 100 K.G. Aanvoer over 't algemeen zeer matig. Zaden: Geel mosterd f 12f 14, Kar- wijzaad f 20,50f 21,50, Lijnzaad wit bloei zaai f 9,50f 10,50, Blauw maanzaad f 20 —f21. Vlas: 3300 kg blauw 0,65—0,75, 2400 kg Holl. geel 0,650,75, 3000 kg Gro- ningsch f 0,60—f 0,70, 1000 K.G. Dauw root f 0,58—f 0,65. Doordat er verleden week op het land weer een vlugge handel was, was de aan voer heden niet groot. Er was veel koop lust, de prijzen zijn zeer vast. Alles is vlug verkocht. Aardappelen Brielsche eigenhei mers f 1,50f 1,80, Blauwe eigenheimers f 1,40—f 1,60 Zeeuwsche eigenheimers f 1,40f 1,60, Zeeuwsche b. en bl. f 1,90 f 2,20, Poters eigenheimers f 1f 1,30 per Een regeeringsverklaring. DEN HAAG. De Nederlandsche regee ring beeft de volgende verklaring doen afleggen bij de regeeringen te Parijs, Londen en Washington. „De Nederlandsche regeering droeg kennis van de verklaring, waarbij de re geeringen van Frankrijk, Engeland en de Vereenigde Staten va|n Noord-Amedika bun voornemen te kennen hebben gegeven met betrekking tot haar monetair beleid en stemt in met de algemeene beginselen, neergelegd in haar verklaring van 25 September 1936." Aan het bovenstaande kan worden toe gevoegd, dat bet noodige wordt verricht om te geraken tot een technische samen werking met de monetaire autoriteiten in genoemde landen. Brand. BARENDRECHT. In den afgeloopen nacht is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de boerderij van den land bouwer J. A. V., 16 koeien kwamen in de vlammen om; de gelieele oogst met ongeveer 600 H.L. aardappelen, ging ver loren. Be moord te Merkelbeek. MERKELBEEK. De huishoudster die verdacht wordt van den moord op den heer Buysers en zijn schoonzuster blijft ontkennen. Hoewel de Justitie geen mededeelingen ileeft verstrekt, schijnt bij het onderzoek in de woning te zijn gebleken dat de huis houdster niet een groot deel van den Zon dag in angst op den zolder beeft doorge bracht. Men meent integendeel te moeten veronderstellen, dat zij den Zondag heeft gebruikt om e.v. sporen van den moord te doen verdwijnen. 'GOES. Geboren: Jacoba Pieternella, d. van Jacob de Bie en Levina Maria Ver- hage. Van 1619 November. VLISSINGEN. Getrouwd: F. J. Strik, 27 j. en P. J. G. van Rósevelt, 24 j.; A. Gvijsels, 30 j. en M. P. Gorthals, 32 j.; D. A. Tombal, 23 j. en E. M. Lucas, 25 j.; A Hamelinck, 23 j. en I. A. Proost, 26 j. Bevallen: J. Bakker geb. Zeeman, d.; E. G. de Bart geb. den Biggelaar, z.; H M. Brainicb von Brainich-Felth geb. Willemse, d.; S. Poortman geb. Halkema, z.; G. J. A. Louws geb. de Brabander, d. Overleden: E. P. van Druten, 5 mnd.; J. F. Begars, 77 j., man van G. P. Ster- zenbacb. (VI. C.) COLIJNSPLAAT. Geboren: 14. Dirk, z. van Jacob Cornelis Hage en Jacomina Neeltje de Wilde. Overleden: 12. Cornelia Steenpoort, 76 j. wed. van Lein Bakker. Getrouwd: 12. Adriaan Arie Clement, 24 j. jm. te Kortgene en Cristina Huige, 23 j. jd. Ondertrouwd: 16. Joseph Anthonij So- rel, 28 j. jm. te Vlissingen en Jacomijna Johanna Adriaanse, 36 j. jd. (N.B.A.) WISSENKERKE. Geboren: 17. Pieter Adriaan, z. van Laban van der Maas en Adriana Verton. Gehuwd: Hubrecht Jacobus Bosselaar, 23 j. jm. en Magdalena Gatbarina Leen- dertse, 20 j. jd. Overleden: 13. Jacobus Cornelis For tuin, 71 j. echtgenoot van Neeltje Zwe- mer. (N.B.A.) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. H. V. A. Ned. Ind. Hdbk. Philips Unilever Amsterd. Rubber Kon. Petroleum Deli Mij. vorige koers heden 425 410 MOVa 140 270 260 161% 156 274/5 269 395V2 380 296 298 Ned. Scheepv. Unie 89% 90 4 pet. Nederland 1003/s 1003/s 4 pet. Ned. Indië 1003/s 1003/e U. S. 'Steel 55e/ie 55 Anaconda 375/s 37 U. S. Leather 4% 4% Bethlehem Steel 51V2 51% Adj. Chic, Milwaukee 57/s 5u/ie Cities Service 2i6/io 27/s-3 Intern. Nickel 47 47 Shel Union I9V2 187/s-19 Kenecott Copper 45 44% Radio Corp. 9 9 Gar en Foundry 36 37 Tidewater 155/a lö'/s Midcont. Petrol 21% 22 Gen. Motor 54V2 54V2 American Enka 43 4-3 De beurs stond heden sterk onder den invloed van politieke berichten. Hierbij kwam dat Olies flauw waren wegens de dreigende staking in Mexico. Aangezien de verkooporders sterk de overhand had den was er niet veel boden in de markt en liepen de koersen gevoelig terug. Kon. Olies van 386380, H.V.A.'s van 418 410, Amst. Rubber 271—265, Philips 268 260. Ook de Amerikanen brokkelden af we gens overheerscbend aanbod. De beleggingsmarkt trok zich niet veel van de flauwe stemming aan. De nieu we leening een fractie lager op 9613/ib. Geld op prol. IV2 pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Nov. 2.30 u. Londen 9.03%0.04%. Berlijn 74.25—74.35. Parijs 8.588.61. Brussel 31.20—31.30. New-York 1.84%—1.85%. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een rijwiel niet rechts houden: W. J. v. d. Z. te Vlissin gen: f 2 of 2 d.; P. H. te Vlissingen f 3 of 3 d.; Als bestuurder van een motorrijtuig geen stopteeken geven: J. B. te Bergen op Zoom f2 of 2 d. 'h. Als idem rijden zonder ten minste twee remmen: A. J. v. B. te 's Heerenboek f 5 of 5 d. b. Als idem rijden zonder een spiegel: A. S. te Hulst f 3 of 3 d. b. Met een rijwiel rijden zonder bel: L. v. 'tW. te 's Heerenboek: f 2 of 2 d. b. Met een rijwiel rijden zonder voorge schreven verlichting: A. v. L. te Hein- kenszand f 2 of 2 d. h.; J. v. d. K. te Wissenkerke f 1 of 1 d. b.; H. v. d. B te Vlissingen, A. L. te Krabbendijke, ieder f3 of 3 d. k.; A. L. B. te Goes, J. D. te Krabbendijke ieder f 2 of 2: d. h.; J. H. Z. te Vlissingen f 3 of 3 d. h. Aan bet bevoegd gezag een valschen naam opgeven: J. H. Z. te Vlissingen: f 10 of 10 d. h. Zich met een voertuig op een weg be vinden zonder voorgeschreven verlichting A. v. d. H. te Arnemuiden, P. L. te N. en St. Joosland ieder f 3 of 3 d. h.; J. H. te Kamperland f5 of5 d. h. Een rijwielpad anders berijden dan met een rijwiel: J. P. T'b. K. te Vlissingen: f 1 of 1 d. b. Als bestuurder van een rijwiel op een rijwielpad niet uitwijken: S. M. te Oost kapelle f 3 of 3 d. h. Als bestuurder van een motorrijwiel daarmede rijden zonder dat het nummer met letter behoorlijk zichtbaar is: J. W. de P., te O. en W. Souburg f 5 of 5 d. Als idem rijden zonder in het bezit te zijn van een nummerbewijsW. v. Z., te Wageningen: f 1 of 1 d. h. Als idem rijden op zoodanige wijze en (of) met zoodanige snelheid, dat de vrij heid en de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd en in gevaar gebracht: J. v. d. M., te 's H. Arendskerke: vrijspr.; J. N. te Eindhoven f 5 of 5 d.; A. B. te Middelburg f 10 of 10 d h.; P. de B. te Goes f 5 of 1 w. t.sch. Als bestuurder van een rijwiel rijden onder zoodanigen invloed van ihet ge- buik van alcoholhoudenden drank, dat hij niet in staat moet worden geacht het rijwiel naar bebooren te besturen: G. M.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3