Ruwe handen Minister Oud over ons staatkundig bestel. Uit de Provincie Nog geen 3 C©ilt per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 Tegen de dictatuur. De democratie moet „neen" durven zeggen. De toekomst. Minister Oud heeft in de Algemeens vergadering van den Vrijz. Dem. Bond een rede gehouden, waarin hij opmerkte, dat in onzen tijd de meeste zorg baart het feit, dat sommige groepen van ons volk onder den druk van den grooten stoffelijken nood de groote beteekenis van hooge ideëele volksgoederen uit het oog dreigen te verliezen. Wij moeten daar door in deze dagen voor alles bedacht zijn op de verdediging van ons staatkun dig bestel tegen de daarop gerichte aan vallen. Het Nederlandsche volk vindt zijn groot ste beste traditie hierin, dat het het volk is geweest van vrijheid en verdraagzaam heid. Wanneer die vrijheid en verdraag zaamheid een enkele maal in het gedrang zijn gekomen, spreken wij van zwarte bladzijden in onze geschiedenis. Geleidelijk heeft zich in de ontwikke ling eener lange reeks van jaren het parlementaire stelsel gevormd, waaronder wij thans leven. De groote beteekenis van dit stelsel is, dat het de beste waarborgen biedt, dat op den duur overeenstemming tusschen Regeering en volk zal blijven bewaard. Het stelsel plaatst de Kroon boven de partijen. Zij is daardoor het symbool van onze nationale eenheid. Hoe geheel anders is het bij het stelsel der dictatuur. Daar ontbreekt de vrije meeningsvorming te eenenmale. Vrije partijvorming is er uitgesloten. Kritiek op regeeringsdaden is verboden. Van een openbare behandeling der zaken in de volksvertegenwoordiging is geen sprake. De dictatuur sluit de Kroon van het volk af. Als nu spanningen tusschen Regee ring en volk ontstaan blijven deze ver borgen, totdat zij zoo sterk worden, dat een uitbarsting niet kan uitblijven. Dan dreigt revolutie en burgeroorlog. De hoogste belangen van ons volk vor deren dus, dat ons huidig staatsbeeld be waard zal blijven. Wil het democratisch bestel behouden blijven, dan moet ook de volksvertegen woordiger zich van zijn zelfstandigheid bewust zijn. Wij hebben in de laatste jaren in an dere landen heel wat zien voorvallen, dat wij nog niet zoo heel lang geleden voor onmogelijk zouden hebben gehouden. Slechts wanneer wij ieder streven, dat de vrijheid van de volksvertegenwoor diging wil aantasten, in den kiem weten te smoren, kunnen wij ons tegen deze gevaren beveiligd achten. Wanneer het verkeerde begin er eenmaal is, gaat het snel afwaarts. Daarnaast moet de democratie zich ver zetten tegen onvervulbare eischen. Z ij moet het volk durven voorhou den, wat niet kan. De democra tie, die geen „neen" durft te zeggen, is verloren democra- t i e. De heer Colijn heeft in 1933 gezegd, dat hij bij zijn kabinetsformatie heeft gemeend een beroep te moeten doen op de samen werking van allen, die zich niet zelf van die samenwerking hadden uitgesloten. Ik kan niet voorspellen, aldus spr., hoe de toestand zal zijn na de aanstaande ver kiezingen, doch ik acht. het allerminst uitgesloten, dat ook dan weer een beroep zal moeten gedaan op allen, die van goe den wil zijn. Laat daarom iedere partij, die van oor deel is, dat alles moet worden beproefd om het parlementair-democratische stel sel te handhaven, aldus eindigde spr., zich er rekenschap van geven, dat zij zich door eigen optreden niet mag brengen in de positie, dat zij zich zelve uitsluit. Tafeltennis. Te Middelburg speelden Vrijdag in St. Joris de Tafeltennisclubs Ready (Gym- nasi um-H.B.S.-combinatie) en Slaraak. Ready won met 22 tegen 14. Haar ver schillende spelers behaalden de volgende uitslagen: A. Looten, gewonnen 6, ver loren 0; R. van Voorst Vader 5 en 1; K. van Voorst Vader 4 en 2; E. Fern- hout 4 en 2; G. Stenger 3 en 3 en G. van Giezen O en 6. inzameling voor het nationaal huwelijksgeschenk. De collecte voor het nationaal huwe- lijiksigesehenk voor Prinses Juliana en Prins Bernhard bracht op te: Arnemuiden f 53,34. Baarland f 44,50. Biervliet f 73,85. Biggekerke f 35,94V2. Colijnsplaat f 70,70. 's-Heer Arendskerke f 118,85. Lewedorp f 01,95. Nieuwdorp f 82.50. 's-Heer Hendrikskinderen f29,25. Oostkapelle f 191,841/s. Tholen f 360.—. Vrouwepolder f 31, Wissenkerke f 54,78. Kamperland f41,08. Zeeuwse h-B rabant&ohe Turnkring K. N. G. V, Zaterdag avond werden te Bergen op Zoom de zaalwedstrijden, zoowei voor dames als vooi heeren gehouden. Zij bestonden voor beide uit de vrije oefeningen van de Ze bra-serie, ringen en brug voor de dames, en rek en brug voor de heeren. Aan de toestellen moest met zes tur ners en zes turnsters klassikaal gewerkt worden in drie graden. De wedstrijden hadden een aangenaam en sportief verloop, waarbij goede gym nastiek te genieten gegeven werd. De uit slag was, voor wat de damesafdeelingen betreft, dat als nummer één werd aan gewezen de Vlissingsche Turnvereeniging met 87,5 p., tweede werd Prins Hendrik te Breda met 85% p., derde Volharding te Goes met 83% p. Bij de heerenafdee- ling was de uitslag: 1. Prins Hendrik, Breda 95% p„ 2. Volharding, Goes 83% p.; 3. V.T.V. 77% p.; 4. UDÏ, Bergen op Zoom 61% punt. De eereprijs voor de veieeniging wier dames en heerenafdee ling samen het hoogst aantal punten be haalde, werd toegewezen aan Prins Hen drik, met totaal 181% punt. Als prijzen werden vaandellinten aan de resp. vaan dels der vereenigingen gehecht. Middelburg. Zaterdagmiddag vergader de de Geref. Jeugdleidersorg. Zeeland te Middelburg onder leiding van dhr P. Cor- nelisse te Oostkapelle. Ds H. Fransen te Driewegen refereerde overHet tegen woordig jeugdtype. Voor een juist typee ren is zelfkennis noodzakelijk en inzichi in de structuur van onzen tijd. Door pers, radio en verkeersmogelijkheden is het platteland uit zijn isolement verlost, is er levensverbreeding gekomen, die noodzake lijk leidt tot bewustzijnsverenging, d.i. wel een oppervlakkig weten van de dingen, doch niet een doorzien. Spr. wijst op de gevaren van onzen tijd voor de jeugd, het loslaten van de objectieve wet, de waar deering van het leven naar zijn uiterlijke kant, de nuttigheid met de waarheid ver eenzelvigen (Pragmatisme). Niet de ideaalstelling der jeugd, maar de eisch van Gods Woord is normatief voor alle opvoeding. De majesteit van het gezag in het gezin moet gelden, om Gods Majes- 'teit te heerlijker te doen schitteren. Te genover de levensverbreeding stellen wij: levensverdieping. Na de bespreking over dit referaat, werden verschillende huishoudelijke za ken afgedaan. De vergadering was druk bezocht. Het adresboek. Het is ons ge bleken, dat wij ten onrechte, maar niet op losse gronden, meldden, dat het adres boek 1937 niet zou verschijnen. Tenge volge van de nieuwe huisnummering zal het adresboek alleen wat later verschij nen, maar het zal dan ook den nieuwen toestand geheel aangeven en dus des te meer welkom zijn. Weer een aanrijding. Vrijdag reed een 15Jjarig meisje uit Grijpskerke met haar rijwiel langs de woningen op het Seisbolwerk naar Klein Vlaanderen. Zij deed dit met vrij groote snelheid en dacht veel te weinig aan de kans, dat er in Klein Vlaanderen verkeer kon zijn. Dit was wel het geval, er reed een auto met normalen gang in de richting van het Seisplein. De bestuurder, die zeide sig nalen te hebben gegeven, haalde nog links uit, maar kon niet voorkomen, dat de wielrijdster tegen bet voorwiel van de auto reed en over den motorkap heen in het gazon terecht kwam. Zij had een bloedende wonde aan het achterhoofd, en een geblesseerde knie. De politie kon geen termen vinden den automobilist verant woordelijk te stellen. De Winkelsluiting. Van a.s. Woensdag tot 'Zaterdag 5 December mo gen de winkels niet onbeperkt, doch in plaats van tot 8 uur tot 10 uur geopend zijn. Damclub. De jaarvergadering van de Middelburgsche Damclub heeft den heer W. Reijnierse benoemd tot eere lid der club. Goes. Ongeval op de kermis Zaterdagavond tusschen half elf en 11 uur had op de najaarskermis alhier in de autoskooter een ernstig ongeval plaats. De monteur der auto's was bezig een wagen tje te repareeren aan den (kamt van de haan. Op een gegeven oogenblik botsten twee auto's tegen elkaar, waardoor de eene 'bestuurder zijn stuur niet kon hou den en boven op den monteur reed. Deze geraakte bekneld tusschen de gerepareerd wordende en de rijdende wagen. De bot sing was van dien aard, dat de monteur zich onder doktersbehandeling moest stel len. D'r Difkkenberg constateerde, dat een voetspier af was. Hij achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Te Amsterdam overleed op 89-jari- gen leeftijd Mr G. de Witt Hamer, die van 1888 tot 1906 schoolopziener is ge weest in het toenmalige district Goes. De overledene was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. 's-Gravenpolder. Vrijdagavond vierde alhier de afdeeling 's-Gravenpolder en omgeving van den Ned. C'hr. Bouwarbei- dersbond haar eerste lustrum. De afdee ling telt thans 24 leden. Een 60 personen waren tegenwoordig, w.o. de 'burgemeester Dhr De Boer, vrijgestelde van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond, sprak over: „Dfe nood van onzen tijd", en: „De eisch van ons beginsel". Een afgevaardigde van den Chr. Bestu renbond Goes en omgeving sprak een feli citatiewoord. Het programma bevatte voorts enkele samenspraken, voordrachten en muziek, terwijl in de pauze een kopje melk werd gedronken. De afdeeling kan tevreden zijn over deze goed geslaagde bijeenkomst. Hanswsert. Zaterdagavond omstreeks tien uur had er voor de haven alhier een ernstige aanvaring plaats tusschen de Nederlandsche zeelichter Thames 5, kap. Driedijk, thuis behoorende te Rotterdam, en de Amerikaansche zeeboot Granford, op weg van Gent naar Antwerpen. De aanvaring was zoo hevig, dat de uit vier personen bestaande bemanning van de Thames 5 geen gelegenheid had om de sloep te strijken daar het schip bijna onmiddellijk zonk. Door de zeeboot wer den touwen uitgeworpen, welke door de bemanning konden worden gegrepen en waarmee ze aan boord van de Cranford geheschen werden. Alles ging zoo snel dat de menschen geen gelegenheid had den iets te redden, zelfs waren een paar slechts half gekleed. De Rijkswaterstaat heeft onmiddellijk maatregelen getroffen om het wrak te lichten, aangezien het zeer gevaarlijk ligt voor de scheepvaart. De zeelichter Thames 6 van dezelfde ree- derij, welke samen gesleept werd door de Engelsche zeeboot Security heeft ook be- langiijke schade bekomen en ligt thans hoven de haven van Hansweert, om in structies af te wachten uit Londen. Het schip is geladen met oud ijzer en cokes van Antwerpen naar Londen. D'e beman ning is later weer overgegaan op de Tha mes 6. De stuurman en matrozen hebben later orders gekregen naar Antwerpen terug te keeren. Tijdens dikke mist is nabij Saeftin- gen een zeeboot omhooggevaren en blij ven zitten. Sleepbooten zijn derwaarts vertrokken om 't schip tegen hoog water vlot te sleepen. Borssele. In de kerk der Geref. Ge meente alhier zal een orgel geplaatst worden. De wind voorziening geschiedt electrisch. De levering is opgedragen aan de firma Spiering, orgelbouwers te Rot terdam. Wemeldinge. Vrijdagavond werd in de Chr. School een druk bezochte ouder avond gehouden. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer Jac. "Wabeke op de vele moeilijkheden, waarnaast ech ter staan groote zegeningen. Hierna sprak Ds P. "Werges over „Op voeding"'. Het hoofd der school, de heer van Moort, hield een referaat over de „Geschiedenis van het leesonderwijs". Na de pauze sprak de heer Breimer, onder wijzer aan „Effatha" over het doofstom me kind, aan de hand van lichtbeelden. Het zichtbaar resultaat van deze rede was 17 nieuwe contribuanten en een col lecte van f 16.50. Arnemuiden. Brand. Vrijdagochtend te kwart over tien ontstond door het spe len door kinderen met lucifers, brand in de landbouwschuur van J. Krijger, aan den Singel alhier. De schuur stond in korten tijd in lichterlaaie en groot ge vaar ontstond voor de vier aangrenzende woningen. De burgemeester, begrijpend, dat do brandweer het gevaar niet kon bedwingen, riep de hulp in van de Middelburgsche brandweer, die spoedig ter plaatse was met de autospuit en den brand tot de schuur wist te beperken. In de schuur bevonden zich 6 stuks vee, waarvan er slechts één niet kon worden gered en in de vlammen is omgekomen. Sint Laurens. Het comité voor inzame ling van bijdragen voor het „Nationaal Huwelijksgeschenk" heeft een aantal jongedames bereid gevonden deze inza meling te houden. Dinsdag zal in de ge- heele gemeente met gesloten bussen wor den gecollecteerd. Biggekerke. Vrijdagavond hield de A.R. Kiesver. haar eerste vergadering in dit seizoen. De voorzitter dhr G. Polderman, sprak in zijn openingswoord woorden van dankbare herinnering aan wijlen dhr P. Dekker, die vele jaren namens de A.R. partij' zitting had in den gemeenteraad, terwijl hij ook de blijdschap uitsprak 'die er leeft in de harten bij het a.s. huwelijk van Prinses Juliana. Vervolgens bracht hij verslag uit van de laatst gehouden vergadering van de centrale Vlissingen. Dhr G. Stuij leverde een inleiding over het onderwerp: „De gouden standaard". Na uiteen gezet te hebben wat de gouden standaard is, toonde hij aan hoe onze regeering noodgedwongen was deze te verlaten en wat de gevolgen daarvan zijn. Verschillende gestelde vragen werden door den inleider in den breede beant woord. Koudekerke. Vrijdagavond hield de Jeugdcentrale alhier haar jaarvergade ring onder leiding van Ds A. C. Heij. Na de gebruikelijke opening gaf de secr.- penningm., de heer P. Izeboud Gz., een overzicht van de werkzaamheden in het afgeloopen jaar en van den stand der kas, ruim f 20 was het batig saldo. De heer G. de Vries, gepensionneerd Indisch officier alhier, hield een interes sante lezing over landen en volken in onze overzeesche bezittingen; op duidelijke wijze gaf spr. een overzicht van de ver schillende volken, hunne deugden en ondeugden. Na de pauze werden door de welwil lende medewerking van den heer Loof uit Middelburg met zijn projectielantaarn een 30-tal platen vertoond en kostelijk door dhr de Vries toegelicht, waardoor bet was zooals de voorzitter zeide: „bet land en bare bevolking zijn hierdoor na der bijeengebracht." De aangesloten vereenigingen waren goed vertegenwoordigd, zoodat deze ver gadering als welgeslaagd mag beschouwd worden. Meliskerke. Onder de zinspreuk „Ken Hem in al uw wegen" is hier een jon gensclub opgericht. De heer A. Janse P'z. zal als leider optreden, Qud-Vossemeer. De Zendingszakjes hebben opgebracht het mooie bedrag van f 91.35. (Belangeloos bericht.) Zaamslag. Veel animo. Van wel ingelichte zijde vernemen wij, dat voor de dezer dagen alhier in te richten land- bouwcursus een 35-tal personen zich heeft aangemeld om dezen cursus, welke hoofdzakelijk bestaat uit eenige lessen in theorie en practijk, 'hetgeen vermoede lijk een paar maanden in beslag zal ne men, te volgen. In verband met den uitvoer van se- lectie-pootaardappelen, ligt bet zeker voor de band, dat deze cursus, die voor namelijk met het oog hierop is inge richt, wel aan haar doel zal beantwoor den. Bruinisse. De mist. Zondagvoormid dag ongeveer elf uur is tengevolge van den zwaren mist het vrachtschip ,Schou- wen-Duiveland" van de R.T.M., geladen met drie wagons ajuin, één wagon wijn peen en 1 wagon stukgoed bij het invaren van de tramhaven te Anna Jacobapoldei op den havendam aldaar omhoog gevaren en blijven zitten. Bij het intreden der ob kwam het schip zoodanig over te hel len, dat de vijf wagons in beweging kwa men en met de verschansing en al in het water verdwenen. Ongeveer vier uur in den middag is het schip op eigen kracht vlot gekomen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Bond van harmonie en fan fare vereenigingen in Zee land. Zaterdag werd in hotel „Cen traal" alhier de ledenvergadering gehou den van den Bond van Harmonie en Fanfare vereenigingen in Zeeland, onder voorzitterschap van den heer G. Flipse uit Wissenkerke. Aanwezig waren afgevaardigden van 29 vereenigingen. De vergadering koos tot nieuwe be stuursleden de heeren G. A. Blok te Kapelle en P. Meliefste te Nieuw- en Ss. Joosland en herkoos als zoodanig met algemeene stemmen den heer F. Laroes uit Middelburg. Het solisten concours zal ook lit jaar te Goes worden gehouden,zoo noodig op twee achtereenvolgende Zaterdagen, waar bij1 dan in overweging zal worden geno men ook een dag te Middelburg 'het con cours te houlen. Voor het jaarlijksch concours op twee den Pinkstei dag waren twee gegadigden, nl. „Euphonia" te Goes en „Vlijt en Vol harding" te Souburg, die in 1937 resp. 50 en 15 jaar bestaan. Voor beide plaatsen werden verschil lende motieven naar voren gebracht. Ten slotte werd bij' stemming Souburg aangewezen. Herdenking 25-jarig bestaan van de Christelijke school te Westkapelle. Vrijdag werd te Westkapelle het 25- jarig bestaan van de Chr. school en tevens de 25-jarige loopbaan van het hoofd her dacht. 's Morgens had in de mooi versierde lokalen met- de leerlingen de herdenking plaats. Na een Bijbelsche vertelling door het hoofd der school, sprak de voorzitter Ds Visser de leerlingen toe. Ook richtte spr. zich tot het Hoofd, dhr J. Kooiman, die dit jaar mag herdenken, dat hij voor 25 jaar zijn onderwijzersloopbaan begon. Achttien jaren lang heeft hij in deze school dit mooie maar gewichtvolle werk mogen vervullen. Spr. wenscht namens het bestuur, dat de Heere hem nog vele jaren spaart om dit werk voort te zetten en overhandigt hem enkele mooie ge schenken van bestuur en personeel, als blijken van waardeering. Hierna werden de leerlingen getracteerd. Het Hoofd dankte den voorzitter voor het gesprokene en voor de aangeboden blijken van waar deering. Voor de avondbijeenkomst waren ouders, leden der school en oud-leerlingen uitgenoodigd. In grooten getale waren ze bijeengekomen, zoodat de beide lokalen bijna niet alle belangstellenden konden bergen. Om 7 uur opende de voorzitter door Psalm 138 1 te laten zingen, las daarna Psalm 77 en 78 gedeeltelijk, waar na hij in gebed voorging. Hij verwel komde den Burgemeester, Jhr de Casem- broot, den oud-voorzitter der school, Ds van den Ende van Kamperland en enkele oud-bestuursleden. Voorts gedacht hij in zijn openingswoord den tegenwoordigen secretaris, den heer J. Polderman. Ook deze viert dezen dag een jubileum, en wel zijn 25-jarig jubileum als secretaris. Daarna gaf hij het woord aan den secre taris, dhr J. Polderman, die een kort verslag van de schoolgebeurtenissen over deze 25 voorbijgegane jaren gaf. In 1911 kon tot den bouw worden overgegaan. Op een oproeping voor Hoofd kwamen 18 sollicitaties binnen, waarvan de heer W. van den Berg uit Amsterdam werd benoemd. Tot onderwijzeres werd Mej. de Hoog benoemd. Op 2 Sept. 1911 werd de school ingewijd, beginnende met 60 leerlingen; nu zijn er 87. In 1818 werd de heer van den Berg te Tholen benoemd, en kwam in zijn plaats het tegenwoordige Hoofd, de heer J. Kooiman. Hierna trad de oud-voorzitter Ds van der Ende als spreker op. Deze stond stil bij de woorden uit het 7e vers van Psalm 78, n.l.: Dat zij Gods daden niet vergeten. Bij deze twee punten bepaalde hij zijn gehoor: 25 jaar lang Christelijk onderwijs en 2.: De Heere heeft dit alles gedaan. In dezen Psalm gaat Asaf voor in het vertellen van de daden des Heeren. Asaf noemt ze raadsels, verborgenheden. Toch zijn het bekende dingen, maar wij zien ze niet anders dan als raadsels. Wan neer we ze niet zien in den spiegel van Gods Woord, dan zijn het voor ons ver borgenheden. Wij moeten de kinderen in die daden onderwijzen, omdat de kinde ren in het verbond van God begrepen zijn. Het voorbeeld van de kinderen Efrnims, die het verbond verbraken, moet afschrikwekkend zijn. De Christen is een krijgsman onder de banier van Christus. Kinderen moeten geoefend worden in den strijd en het stemt tot verheugenis, dat Doos 30-60H. Bij Apothcn Drogisten in deze 25 jaren hiernaar gehandeld is. Het is niet zonder strijd geweest, dat de Chr. school er gekomen is en er gebleven is. Er waren niet alleen financiëele zor gen, maar ook zorgen over het aantal leerlingen, dat komen zou. De Heere gaf bij alle tégenheden gebed en verhooring van het gebed. Soms waren er z^lfs oogenblikken, dat opheffing nabij scheen. Het is Gods werk, dat de school er kwam, stand hield en de onderwijzers kracht ontvingen. Soli Deo Gloria. Als volgende spreker trad op de bur gemeester, Jhr de Casembroot. Deze feli citeerde bestuur, hoofd en secretaris met hun 25-jarig jubileum. Voor oud-leerlin gen, personeel en alle andere genoodig- den is dit een dag van voldoening, waar op mag worden teruggezien. Hierop volgde de heer K. Huizenga, inspecteur van C.N.S., uit Middelburg. Het is voor de ouders van groot belang, dat Westkapelle een School met den Bijbel bezit en vooral, daar het er maar één heeft. Van concentratie kan hier dus hoegenaamd geen sprake zijn. Wanneer we naar de buurlanden ons oog richten, dan kunnen we zeggen, dat ons land maat schappelijk en staatkundig een gezegend land is, en dit heeft het ook voor een deel te danken aan het Chr. onderwijs. Wij zijn dan ook verplicht tot groote dankbaarheid en daar het gebed het voor naamste stuk der dankbaarheid is, kun nen we dit bewijzen door zonder ophou den voor de school te bidden. Voorts richtte spr. het woord tot het jubileerende hoofd. Evenals we in ons alfabet klinkers en medeklinkers onder scheiden, zoo ook bij de onderwijzers. De grootste kracht gaat dikwijls niet uit van de klinkers maar van de medeklinkers. De heer Kooiman is nu -zoo'n mede klinker. In heel zijn loopbaan 'heeft hij zijn bes te krachten aan zijn werk besteed. God zegene hem bij' zijn verder onderwijs. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de inspecteur, dhr Wit, verhinderd was te kunnen komen. Het bestuur beeft een schriftelijke feli citatie van hem ontvangen. Nadat een 'der oud-leerlingen enkele waardeerende woorden had gesproken, hield dhr J. Pouwelse, onderwijzer aan de school, een toespraak. Hij schetste de trouwe zorg des Heeren voor alle dingen. Hierna verkreeg het hoofd, dhr J. Kooi man, het woord. Hij drukte uit de goede verhouding die er tusschen hem en het andere personeel bestaat, richtte 'n waar schuwend woord tot de oud-leerlingen en gaf daarna enkele momenten uit zijn eigen leven. Nadat de voorzitter een slotwoord had gesproken en Psalm 72 11 was gezongen sloot Ds v. d. Ende deze bijeenkomst met dankgebed. Voetbal. Oostkapelle. Zaterdag speelde Oostka pelle I een competitiewedstrijd tegen Ar nemuiden I. Ruststand 11, eindstand 2—2. DE BURGEMEESTER VAN THOLEN GEREHABILITEERD. Er hebben de laatste maanden allerlei geruchten de ronde gedaan en er zijn be richten gepubliceerd ook in ons blad volgens welke de burgemeester van Tho len zich in zijn kwaliteit van voorzitter van het Centraal Verkoopkantoor van Mosselen, aan verkeerde practijken zou hebben schuldig gemaakt. Bij de behandeling van de begrooting van Binnenl. Zaken is deze kwestie ook in de Tweede Kamer ter sprake gebracht en is ze ook in een geheel ander licht ge plaatst. De heer K r ij g e r heeft er o.m. dit van gezegd „Uit de antwoorden van den Minister op de vragen van den heer Drop weten wij, dat de integriteit van den betrokken burgemeester vaststaat. Hetgeen begrijpe lijk is. Immers uit de hier voor mij lig gende notulen blijkt in de eerste plaats, dat het bestuur van het Centraal Ver koopkantoor het optreden van den bur gemeester als voorzitter van de combina tie voor Parijs heeft goedgevonden, ver volgens, dat het bestuur van meet af aan heeft voorzien de mogelijkheid, dat voor de te bewijzen diensten betaling zou vol gen, en ten slotte, dat het bestuur van eventueele betaling van honorarium mede- deeling heeft geëischt en dat die mede- deeling is gedaan, waarop de goedkeu ring is gevolgd. Aan dit alles is ook door den vertegen woordiger der Regeering in het bestuur goedkeuring gehecht. Hetgeen mijns in ziens van dien bekwamen, zeer verdiens telijken, sedert kort wegens bereiken van ■den pensioengerechtigden leeftijd uit 's Rijks dienst getreden ambtenaar volko men begrijpelijk is. Die ambtenaar heeft dan ook, grondig bekend als hij was met omstandigheden

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2