benrineaankoopen verricht met &Ie plaats van levering Wladiwoetock. Binnenland Caïro, Mersa Matruh, Benghasi, Tripolie, Catania (Sicilië), Rome, Marseille, Pa rijs. De opbrengst der Rijks middelen. Uit de Provincie Het bestuur der vereeniging „Han delsbelang", veronderstellende, dat in de gewone, zonder bijzondere aanvraag toe gestane periode van opruiming in de maand Januari de etalages der winke liers wel verband zullen houden met de feestelijkheden in de eerste helft dier maand bij gelegenheid van het Prinselijk huwelijk, heeft een enquête ingesteld on der de bij de vereeniging aangesloten win keliers, teneinde te vernemen of het daarom niet wenschelijk zoude zijn aan de Kamer van Koophandel te verzoeken, de datum van opruiming voor ditmaal te verschuiven naar de periode 15 Jan. 15 Februari. Het bestuur meent dat dit maal de eerste helft van Januari zich om bovengenoemde reden minder leent tot bet maken van opruimingsetalages. De totale uitvoer van Amerikaanscho petroleum-produoten naar Sowjet-Rus- land bedroeg in de eerste negen maanden van dit jaar 46.940 ton ter waarde van 1.29 millioen goudroebel. Pa jongste Russische aankoopen van benzine zouden voornamelijk een gevolg zijn van de voortdurende productie-stag natie bij de nieuwe „cracking"-installaties te Ghabarowsk. Deze installaties werden opgericht voor 'het winnen van benzine uit ruwe Sachalin-olie en hebben ten ge volge van bedrijfsstoringen dezen zomer 10 weken stopgestaan. NIEUWE STORMEN IN ENGELAND. Treiier met 9 koppen vergaan. Langs de Oostkust van Engeland is een nieuwe storm opgestoken; de reddings booten van Cromer en Wint9rton zijn gis teren vijf maal uitgevaren om in nood verkeerendo kustvaartuigen en visschers- sohepen te assisteeren. Het is hun gelukt de tien man van den treiier Ewbank uit Glasgow, die in de z.g. Horsey Gop bij Yarmouth op 't strand was geworpen, met lijnen te redden, maar een andere Sohotsche treiier, de Olive Branch, is aan de kust van East Anglian voor de oogen van de toesnellende redders in tweeën gebroken en met de negen op varenden in de diepte verdwenen. Aan boord bevonden zich een vader met twee zoons, EEN HALF MILLIOEN FRANCS ZOEK. Postzak in Frankrijk verdwenen. B'e beambte, die belast is met het over brengen van de postzakken van het sta tion naar het postkantoor te Bourg, heeft ontdekt, dat er een postzak ontbrak, welke 500.000 francs inhield Tot nog toe zijn alle nasporingen vruchteloos gebleven. Tegen prijsopdrijving in Duitschland. De hoofd commissaris van politie te Ber lijn, graaf Helldorff, heeft aangekondigd, dat winkeliers, die de maatregelen tegen prijsverhooging overtreden, voortaan ge vangenisstraf zullen kunnen krijgen. Hij maakt bekend, dat tusscben 1 Juni en 31 October niet minder dan 3523 winkeliers werden gestraft met een boete enz. wegens overtreding van genoemde maatregelen. Ten minste evenveel kregen een waar schuwing. Gestraft werden 600 slagers, 1880 kruideniers, 500 kappers en 680 ca féhouders. VERLOVING VAN KONING LEOPOLD? Volgens den Weenschen oorrespondent van de „Daily Herald" zou koning Leo pold van België omstreeks Kerstmis zijn verloving bekend maken met ex-aarts hertogin Adelheid, oudere zuster van ex- aartshertog Otto van Habsburg. Korte Berichten. Tijdens het opruimingswerk op de terreinen van de buskruitfabriek van Saint Chamis, is het stoffelijk overschot van nog drie slachtoffers gevonden. Volgens berichten afkomstig uit Ot tawa, zal de Canadeesche regeering het volgend jaar ongeveer 16 millioen dollar beschikbaar stellen voor een sterke uit breiding van de luchtstrijdkrachten. DE EERSTE KAMER. Gisteravond vergaderde de Eerste Ka mer, ter behandeling van enkele kleine wetsontwerpen. Daarna werd in de afdeelingen verga derd, ter onderzoek van een reeks wets ontwerpen, waaronder dat tot goedkeu ring van het huwelijk van Prinses Ju liana c.a. en dat betreffende naturalisa tie van Prins Bernhard. OPRICHTING VAN EEN LUCHTVAART-LABORATORIUM. Spoedig indiening van een wetsontwerp ie verwachten. Binnenkort is de indiening te verwach ten van een wetsontwerp tot reorganisatie van den Rijksstudiedienst voor de lucht vaart, -door de stichting van een nationaal luchtvaartlaboratorium. Hierin zal het rijk als de grootste deel nemer participeer en en voorts verschillen de maatschappijen als K. L. M. enz. Het ligt in de bedoeling Ir J. Blackstone tot voorzitter der stichting te benoemen. De reorganisatie beoogt de controle op de vliegtuigen onder den luchtvaartdienst van .het ministerie van Waterstaat te brengen, terwijl de eigenlijke studie onder den Rijksstudiedienst blijft. DE MONOPOLIEHEFFING OP GEÏMPORTEERD VERSCH FRUIT. De bond van kleinhandelaren in aard appelen, groenten en fruit in Nederland, heeft een adres gericht aan den minister van landbouw en visscherij1, waarin de onderteekenaars van het adres van 7 Oc tober j.l., aan den minister verzonden in zake opheffing orisislasten op geïmpor teerd versch fruit, thans om een onder houd verzoeken, waarin zij vermelde ma terie nader met den minister kunnen be spreken. IR MUSSERT BIJ HITLER. Orders wezen halen? Naar da „Telegraaf" verneemt heeft da leider van de Nationaal-Socialistische Beweging in Nederland, ir A. A. Mussert, Maandag een bezoek gebracht aan Ber lijn, waarbij hij door dan Duitsohen Füh- rer en rijkskanselier Adolf Hitler in par ticuliere audiëntie is ontvangen. De audiëntie duurde ongeveer een uur. Contractu! In het vluoheriJbBdrtjf opgezegd. Naar gemeld wordt, hebben de vier organisaties van werknemers in het visscherijbedrijf de met de reedersver- eeniging afgesloten contracten van de zeevisscbers en viscblossers opgezegd. De hoofdbesturen plegen thans nog overleg met de besturen van de betrokken vakgroepen over de voorwaarden, waar op eventueel nieuwe overeenkomsten met de reeders zullen worden afgesloten. Commissie van advies gemeentelijke kosten werkloosheid. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot lid der commissie van advies, bedoeld in ar tikel 9 bis der wet van 4 Maart 1935 (voorzieningen gemeentelijke kosten werk loosheid) mr J. B. Kan, lid van den Raad van State en oud-minister van bin- nenlandsche zaken te 'sGravenhage; Mr D. G. Draaijer, directeur-generaal van de werkverschaffing en steunverlee- ning bij het depatement van sociale za ken; W. Dtrees, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te 's Gravenhage. Th. Beukels, lid van Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland, te Rotterdam; jhr dr G. G. G. Quarles van Ufford, burgemeester van de gemeente Apeldoorn te Apeldoorn; dr J. G. Ramaker, secretaris der ge meente Breskens, te Breskens; A. Vogel, referendaris bij het departe ment van binnenlandsche zaken; Mr E. H. J. baron van Voorst tot Voorst, lid van Gedeputeerde Staten van Gelderland te Uhbergen. W. Wagenaar, administrateur bij bet departement van financiën. De Dieseltreinen. Met ingang van den zomerdienst zullen op het baanvak GroningenUtrecht tus- schen de gewone stoomtreinen enkele Die seltreinen rijden. Invoer cocossiukgoederen. Bij Kon. besluit is bepaald, dat met ingang van heden de tijdelijke beperking wordt opgeheven van den invoer van co- oosstukgoederen. De crisislasten op geïmporteerd versch fruit. De Bond van Kleinhandelaren in aard appelen, groenten en fruit in Nederland heeft een adres gericht aan den minister van Landbouw en Visscherij, waarin de onderteekenaars van het adres van 7 Oc tober j.l. aan den minister verzenden in zake opheffing crisislasten op geïmpor teerd versch fruit, thans om een onder houd verzoeken, waarin zij vermelde ma terie nader met den minister kunnen be spreken. De toestand in hun bedrijven noopt hen er bij den minister beleefd op aan te drin gen, hen op zeer korten termijn te willen ontvangen, temeer daar 'het antwoord dat Z. E. gaf op de vragen van het Kamerlid Vos inzake deze kwestie, hen zoo veront rustte, dat zij van oordeel zijn dat een na dere toelichting van practische menschen niet achterwege mag blijven. Bedrijfsraad voor de mijnindustrie. Vrijdag a.s. zal in Den Haag een bij eenkomst plaats hebben van een commis sie, die advies zal uitbrengen over de instelling van een bedrijfsraad voor de mijnindustrie. Nu de directies der parti culiere mijnen, die aanvankelijk hun me dewerking aan het werk der commissie hebben onthouden, deze niet langer wei geren, is van elk der vier particuliere mijnen een directielid in de commissie opgenomen naast vertegenwoordigers van de staatsmijnen en van den mijnwerkers- bond, die reeds in de eerste commissie van advies waren vertegenwoordigd. DE K.L.M. NAAR ABESSYNIE. Bijzondere vlucht met Fransche passagiers. De vlieger Duime- laar zal de Kwak vliegen. Een week voor Kerstmis zal de Kwak de Douglas DG 2 PH-AKQ van de K. L. M., van het Parijsche vliegveld Le Bour- get vertrekken naar Abessynië. Een Fransoh bankdirecteur heeft het vliegtuig voor deze bijzondere vlucht, welke onge veer een maand zal duxen, gehuurd. Het gezelschap bestaat uit zes toeristen, on der wie een filmoperateur. De K.L.M. heeft in den loop der jaren al zoovele bijzondere vluchten uitgevoerd, dat zij met deze laatste opdracht voor Abessynië wel tot een specialiste gestem peld kan worden in het doen van mo derne kruistochten. Wij denken aan van Lear Black's roemrijke vluchten met Gey- sendorffer en Scholte, aan Scholte's reis naar IndoGhina, aan Frijns' vlucht met mevr. Moore naar Palestina, aan de toch ten, welke lord Beaverbrook met de K. L. M. deed en thans weer aan de vlucht naar Abessynië. De Fransche reizigers zijn aan de goede zorgen van den vlieger Düimelaar toever trouwd, een van de oudste bestuurders der K.L.M., die in 1923 in dienst der maatschappij trad en reeds 12.000 vlieg uren op zijn naam heeft staan. D'e bemanning van de Kwak zal be staan uit de heeren: J. J. E, Düimelaar, gezagvoerder, H. 0. A. van Montfoort, tweede bestuurder, Ghr. Biesheuvel, boordwerktuigkundige en J. W. Hoog land, marconist. De vlucht, welke 17 December te Parijs begint, leidt langs da volgende route: Pa- iljs, Marseille, Rome, Athene, Rhodos, Alexandrië, Caïro Luxor, Assouan, Port Sudan, Massaou, Assab, Djibouti, Addis Abeba, Asmara, Port Sudan, Wadi Haifa, De Kwak zal op den terugweg misschien niet den loop van den Nijl volgen, maar •wellicht zal hij van Port Sudan over de golf van Akaba via Rhodes naar Rome terugvliegen. Nog belangrijk bij de raming ten achter. De Rijksmiddelen brachten in October f 35.307 millioen op, tegen f 31.404 mil lioen in 'October 1935 en f30.96 millioen als 1/12 der raming. In de eerste tien maanden van het jaar bedroegen de totale ontvangsten f302.826 millioen (v. j. f305.025 mil lioen), bij f309.604 millioen als 10/12 der raming. Van den invloed van de depreciatie van den gulden viel nog weinig te bemer ken. Slechts de opbrengst van de beurs- belasting geeft een beeld van de enorme opleving in den handel ter effec tenbeurze, die na 26 September viel te constateeren. Over October bracht deze belasting f 1.329.277 op, tegen f438.102 in September en f229.999 in October van bet vorige jaar. De omzetbelasting echter, die toch zou dienen te profiteeren van op- levenden handel of toenemenden koop lust, blijft, evenafs in October van het vorige jaar, onder de raming en onder de opbrengst van September. Van de directe belastingen valt nog weinig te zeggen. In ieder geval staat vast, dat van de gezamenlijke directe be lastingen thans voor f95.032.290 op ko hier is gebracht terwijl de raming voor tien maanden bedraagt f 94.250.000. In 1935 was er achterstand na tien maanden (opbr. f 90.088.506, raming f97.020.833). Vergeleken met dat jaar is dus bet binnenkomen gunstig. De grondbelasting, die ultimo Mei reeds boven de raming was, houdt zich uitstekend en heeft thans, na tien maanden opgebracht f 10.224.921 (raming voor het geheele jaar f 10.125.000). Van de inkomstenbelasting is tot nu toe voor f3.851.864 meer op ko hier gebracht dan het vorige jaar. De z.g. overige middelen brach ten in 1934 f 33.040.132 op, in 1935 f31.404.327 en dit jaar f35.307.426. In de eerste tien maanden van 1934 was de opbrengst f293.306.788, in 1935 f305.025.800 en in 1936 f303.825.994. Over tien maanden berekend, hebben de overige middelen in 1936 dus minder op gebracht dan het vorige jaar. De rijwielbelasting heeft al meer opgebracht dan de raming. Opbrengst f 7.598.405, raming voor het geheele jaar f 7.500.000. Met de motorrijtuigenbelas- ting staat het minder goed. Tot nu toe was de opbrengst f 18.543.861, circa f250.000 onder de raming. Maar.. No vember en December zijn voor dit mid del de magere maanden, de meeste auto mobilisten hebben hun kaarten al gekocht en daarom zal de schatkist waarschijnlijk de geraamde 22.5 millioen wel niet krij gen. Provinciaal Wegenfonds. Gedep. Staten stellen aan de Prov. Sta ten voor: goed te keuren het gehouden be heer van Gedep. Staten met betrekking tot de inkomsten en uitgaven van het Prov. Wegenfonds van Zeeland over het dienstjaar 1935. De ontvangsten bedragen f 4.082.395,09 en de uitgaven f 3.712.223,44. Goed slot f370.171,65. Hierbij wordt aangeteekend dat in dit batig slot is begrepen de geldleening ten laste van het fonds pro resto groot f 475.000, zoodat in wezen de dienst een kwaad slot aanwijst van f 104.828,35. Middelburg. Dinsdagavond vergaderde alhier de Jonge Ghr. B. T. B., afd. Mid delburg en omstreken. Nadat de voor zitter M. Ton, de vergadering met ge bed had geopend, kreeg Jac. de Nood het woord, die een inleiding hield over: „Het verzekeringswezen", waarop een leerrijke bespreking volgde. Na de pauze hield P. Vader een inleiding over: „Toekomstmo gelijkheden voor onzen Tuinbouw". Uit de bespreking, die op deze inleiding volgde bleek wel dat dit onderwerp thans een zeer voornaam punt is, dat midden in de belangstelling staat. i De stank van Maandag avond. De gemeentewerken hebben het onderzoek naar de oorzaak van de stank op Maandagavond, die duidelijk uit het riool kwam, voortgezet en zulks met suc ces. In de garage van de firma De Dreu aan de Lombardstraat bad men een on geluk gehad met een springend benzine reservoir en daardoor was 50 liter ben zine in het riool weggeloopen. Het riool loopt van daar achter langs het gym nasium onder den Blindenhoek door en onder 'het gerechtgebouw en door de Wagenaarstraat naar de Balans, waar ook het riool uit de Abdij uitkomt. Het is duidelijk, dat de benzinedampen dezen weg hebben gekozen en dat niet alleen in de 'Lombardstraat, doch ook in den Blin denhoek, in de Wagenaarstraat en ten slotte in erge mate in de lager gelegen Abdij een uitweg zochten. Er wordt overwogen boe kan worden voorkomen, dat benzine in de riolen te recht komt. Uit de lucht gegrepen. Uit de beste bron vernemen wij, dat het bericht volgens hetwelk het in de bedoe ling zou liggen van het Prinselijk paar oin| direct na de huwelijksreis van uit Vlissingen een bezoek aan Walcheren te brengen, geheel is te beschouwen als een geruoht; de wensch is hier de vader dei gedachte. Er is geen enkele aanwijzing, die op verwezenlijking van den wensch zou wijzen. Aanr ij dingen. Gisteren had een aanrijding plaats op den hoek van de Nieuwe Poortstraat en den Koren lijk. Uit de Nieuwe Poort kwam een auto en langs den Korendijk reed in de richting van de Bellinkbrug een wielrijder. Deze stopte niet voldoende en reed door den schrik tegen de auto aan. Het gevolg was een deerlijk gehavend rijwiel. De Bachvereeniging. Dinsdag 17 November j.l. had in de Con cert- en Gehoorzaal alhier de jaarverga dering plaats van de Bachvereeniging. Uit het verslag van de secr.-penn.esse bleek o.m., dat de oproep van het bestuur om nieuwe leden te werven weerklank ge vonden had. Dank zij deze pogingen mag men voor het a.s. jaar op een, zij het be scheiden, vermeerdering van inkomsten rekenen. Voor dekking van het tekort op de uit voering Van de Johannes-Passion in April j.l., groot f 916, kon ditmaal slechts f 335 aan de Kon. Zangvereen. „Tot Oefening en Uitspanning" worden afgedragen. Aan het eind van haar verslag herdacht db secretaresse de warme belangstelling door wijlen Mevr. Nonhebel-Faro voor het streven der Baschvereen. steeds betoond. Bij monde van dhr Dekker, penning meester van de Koninklijke Zangvereen. t. O. en U. werd dank gebracht voor den ook ditmaal ontvangen steun. Het aftredend bestuurslid Mr H. van der Beke Callenfels, werd met alg. st. 'herkozen. Na nog eenige algemeene besprekingen sloot de voorzitter, met dank aan de aan wezigen, de vergadering. Goes. Een tweetal stadgenooten had te Vlissingen een taxi gehuurd, waarmee ze zich n'aar hier lieten transporteeren. Bij de gasfabriek stapten ze uit en maakten den chauffeur wijs; dat hij zijn rekening bij het Loodswezen kon presenteeren. De man voelde dat hij „genomen" werd en dit gevoel was juist. Bij het Loodswezen wist men van niets. De politie alhier slaagde er echter, zij het met moeite en inspanning in, om het „vrachtje" op te sporen. 's-Heer Arendskerke. Toen dhr Vlaming van Ierseke op weg was naar Arnemui- den, had hij het ongeluk, dat bij het via duct zijn auto slipte, met het gevolg, dat hij van den dijk afreed. Wonder boven wonder kwam dhr V. er met enkele schrammen aan hoofd en handen af. De auto was een weinig beschadigd. Kapelle. In het café de Veiling kwa men de afgevaardigden van de buurtver- eenigingen van Kapelle en Biezelinge in vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeesters Bierens, die allen welkom heette. Spr. deelde mede, dat het comité voor nemens was ter gelegenheid van het hu welijk van Prinses Juliana een mooien nationalen avond te organiseerenhet deed hiervoor reeds stappen bij het Vei- lingsbestuur om het veilingsgebouw aan te vragen, waarop toezegging volgde. Het plan zou zijn om een of twee fil men te geven, betrekking hebbende op het Vorstenhuis en van de verloving. Ook zal verder het programma worden gevuld met muziek en zang. Uitgenoodigd kun nen worden de beide bestaande zangver- eenigingen, het fanfarekorps „Ons Ge noegen", het Pijperkorps, terwijl verder attracties kunnen volgen. Het veilingsgebouw kan heel het dorp omvatten, plaatsen genoeg, ook wordt ge zorgd dat elk een zitplaats heeft. Na een breede bespreking werd be sloten hierop in te gaan. Goed gevonden werd indien de financiën het toelaten twee avonden te organiseeren en deze vast te stellen op Vrijdag en Zaterdag 8 en 9 Januari 1937. Na 4 uur zal een voorstelling gegeven worden voor al de schoolkinderen; ook zal, indien het moge lijk is elk kind een aandenken worden ge schonken, het zij' in den vorm van een plaat, boek of beker. Ten opzichte van de financiën werd besloten elk gezin een circulaire te doeD toekomen. Door de buurtvereenigingen kan voor de inzameling worden gezorgd 'Liever wil men het bedrag op deze wijze bijeen krijgen dan entree te heffen. De toegang wordt gratis voor alle burgers Ook zal voor verwarming gezorgd wor den; de 'beer Van Liere stelde hiervoor oomforen disponibel en de beer P. Ze- gers 5 groote kachels. „NEDERLAND WAAKZAAM". Propagandablad tot aan den stembusdag. Eerste nummer op 4 December a.s. Door het Bureau van het Centraal Co mité is ongeveer twee weken geleden aan de kiesvereenigingen toegezonden een circulaire betreffende de voorziening van propagandalectuur gedurende dezen win ter en de daarop volgende stembusperio de. In afwaohting van andere geschriften is reeds het plan voorbereid tot de uitga ve van een, om de 14 dagen verschijnend propagandablad. Overeenstemming werd bereikt met het Comité voor Chr. Volks lectuur „Pro Patria et Regina", dat tot nu toe de uitgave van het orgaan „Ne derland Waakzaam" verzorgde. Dit Comité heeft voorshands tot aan den stembusdag, zijn orgaan ter beschikking gesteld van het G. C. Het zal onder den zelfden naam blijven verschijnen en wor den geredigeerd door een staf van mede werkers onder eindredactie van den heer Smeenk. Het blad wordt aan de kiesver eenigingen ter verspreiding in getallen beschikbaar gesteld tegen een bedrag (de expeditiekos-ten inbegrepen), dat ver be neden den kostprijs ligt. Tot zoodanige financiering is het C. C. in staat gesteld, doordat een kleine financieele commissie erin is geslaagd een fonds te vormen uit vrijwillige giften. De vastgestelde prij's werd berekend op zoodanige algemeene afname van de 'par tij en haar organen, dat de bestellingen per kieskring gemiddeld een honderddui zend zullen beloopen. Daarom kan op den in de circulaire genoemden prijs per 1000 geen reductie meer worden verleend, ook niet bij bestellingen van 100.000 of meer. Ter vergemakkelijking van de admini stratie en tevens om de besturen der Ka- merkieskringcentrales in de gelegenheid te stellen het oog te houden op de voor ziening van het geheele door hen be stuurde terrein, is de regel gesteld, lat de kiesvereenigingen 't door haar af te ne men kwantum opgeven aan genoemde be sturen, die vervolgens hun verzamelstaat van bestellingen toezenden aan het BUr reaU C. C., Dr Kuyperstraat 3, Den Haag. Bij de expeditie worden evenwel de pak ken rechtstreeks aan de kiesvereenigin gen toegezonden. Afrekening daarentegen geschiedt weer via de Kamercentrales. Aangezien het in het voornemen ligt, het eerste nummer, zoo mogelijk, op 4 December a.s., d.i. dus over ongeveer 14 dagen, te doen verschijnen en de voorbe reiding daarvan nog veel arbeid vordert, wordt den besturen der Kamercentrales dringend vezocht, aanstonds met kracht en voortvarendheid, alle voorbereiding in eigen ressort ter hand te nemen en ten einde te brengen. Uiterlijk 24 Nov. a.s. moeten de bestel lingen volledig binnen zijn bij HET BUREAU C. C. De heer S. J. van Dijke stelde voor, een boomplanting te houden op 7 Jan. e.k. en twee hoornen te planten in het pas aangelegde park ingang Weststraat, Kapelle, een Juliana en een Bernhard- boom, hetwelk de algeheele instemming vond. Nadat door den heer van Liere van Biezelinge een humoristisch verslag was gegeven van den gehouden verlovingsdag van 24 September, sloot de voorzitter deze geanimeerde bijeenkomst. Schare. Loop der bevolking over Octo ber. Ingekomen: 1. R. Hak en gezin, uit voerder, van Amsterdam; 8. Ka. Ca. de Jonge, huishoudster, van 's-H. Arends kerke. Vertrokken: 25. Ca. Ba. de Kunder, dienstbode, naar Kapelle. Kruiningen. Uitslag Damwedstrijd tus- sohen Kruiningen I en Vlissingen I: M. v. d. ParelL. Goedbloed Johz. 02, M. v. NieuwenhuizeJ. de Vos-Burchart 02; E. WestveerL. Goedbloed Jr. ,0-2, Joh. KrornbeenJ. Bosselaar 02, A. v. d. SandeP. Maas 11; S. KrornbeenHellingen' 2O, M. Ie ClercqF. Fleurbaay 02, J. Pasman G. Luwema 11, A. DekA. Blokpoel 02, J. v. d. Parel—J. v. Egeraat 11. Totaal 515. Kats. De 60-jarige heer Corn. Tazelaar alhier is dit najaar 50 jaar werkzaam op de haven alhier. Reeds als 10-jarige jon gen moest hij met zijn vader mee om de bietenmanden te vullen. Op 35-jarigen leeftijd werd dhr T. voorman bij het werk in de bieten op de haven. Dit is hij tot nu toe gebleven, zoodat dhr T. niet alleen een 50-, maar ook een 25-jarig ju bileum viert. Mej. 'Corn. Tazelaar Cd. is één dezer dagen door een kogeltje dat door een buks werd afgeschoten, in haar rug getroffen, waardoor zij een vleeschwond bekwam. Hoek (Z.). Woensdag werd alhier de jaarlijksche propagandavergadering van den Chr. Besturenbond gehouden, uit gaande van het C. N. V. De leiding be rustte 'bij den voorzitter, den heer P. Allaart. Ds Vink, Geref. predikant, sprak een kort inleidend openingswoord. De heer G. Seuninga uit Coevorden sprak over „De nood van dezen tijd". Altijd weer heengewezen naar 't Kruis van Golgotha. Na dê pauze sprak de heer M. J. Kunst uit Rotterdam over„De eisch van ons beginsel". Door Ds Raams, Ned. Herv. predikant, werd het slotwoord gesproken naar aanleiding van Ps. 121. Terneuzen. Donderdagmorgen kwam de gemeenteraad in openbare zitting bijeen, in hoofdzaak voor de vaststelling van de gemeentebegrooting, dienst 1937. D'hrn Van Aken en Van Gadzand wa ren nog afwezig toen de vergadering werd geopend. Voorzitter: Mr P. Tellegen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2