Uit de Provincie Onderwijs Gemengd Nieuws Begrooting Binnenlandsche Zaken. Spit ''"rutjL onmiddellijk verdwijnen de pijnen met AKKER's KLOOSTïRBALSkM Kerknieuws. STEUNVERLEENING EN WERKVERSCHAFFING. Aftrek voor gebruik van land in Zeeland. Door den Minister van sociale zaken is bepaald, dat voor alle gemeenten in de provincie Zeeland, die goedkeuring op de steunregeling hebben verkregen, voor den winter 193ö-'37 de volgende regeling geldt inzake korting op het steunbedrag wegens gebruik van land. Op den steun van werklooze arbeiders, die in de steunregeling zijn opgenomen en die voor eigen rekening ter verbou wing van landbouwproducten een perceel grond bewerken, wordt bij de vaststelling van het steunbedrag een uniforme weke- lijksche aftrek toegepast volgens onder staande schaal bij minder dan een half gemet (een ge- met is ongeveer 0.40.00 h.a.( geen aftrek; van een half tot één gemet f 0.50; verder tot IV2 gem. f 0.75; tot 2 gem. f 1; tot 2J4 gem. fl.50; tot 3 gem. f2; tot 3% gem. f2.50; tot 4 gem. f3; tot 4V2 gem. f3.50; tot 5 gem. f4; tot 6 gem. f5; daarboven geen steun. Indien bedoelde werklooze arbeiders tuinbouwproducten verbouwen voor eigen gebruik, kunnen eveneens de bedragen van bovengenoemde schaal worden afge trokken. Worden door de steuntrekkende arbeiders evenwel tuinbouwproducten voor den handel gekweekt, dan zullen, af hankelijk van den aard der producten, 'hoogere bedragen op den steun in min dering zijn te brengen. Echter dient hij, die voor eigen rekening 2V2 gemet (dus 1 ha.) of meer grond voor tuinbouw be werkt, niet voor steun in aanmerking te komen. 'Ingeval van deelbouw, waarbij als ver goeding voor verrichten arbeid door steuntrekkende arbeiders een gedeelte (bijvoorbeeld 1/3 of 1/4) van de opbrengst der producten wordt genoten, behoort ook met dezo verdiensten rekening te worden gehouden en dienen deze voor 2/3 op den steun in mindering te worden gebracht, evenals zulks geschiedt bij andere uit arbeid verkregen inkomsten. In sommige gevallen zal zelfs een wachttijd behooren te worden opgelegd. Uit een oogpunt van uniformiteit acht de Rijksinspectie het gewenscht, dat bovenstaande normen ook worden toege past bij het bepalen van den duur der plaatsing in de werkverschaffing. Wan neer iemand b.v. 8V2 i. 4 gemet land be werkt, dan zal hij: bij een basis-uurloon van 24 cent '(weekloon f 12) gedurende 3 van de 4 weken tewerkgesteld kunnen worden; zijn gemiddeld werkverschaf fingsinkomen bedraagt dan maal f 12 of f9, waardoor dus rekening wordt ge houden met de inkomsten ad f3 uit het bebouwde land. Tegen invoerkeurloonen op vleesch. De Gewestelijke Afdeeling Walcheren van den C.B.T.B. zond het volgende adres aan Ged. Staten van Zeeland: Ondergeteekenden vertegenwoordigen de de Gew. Afd. Walcheren van den C.B.T.B. verzoeken Uw college zijn goed keuring te onthouden aan het raads besluit van de gemeente Mid delburg tot heffing van in voerkeurloonen op vleesch uit- don keuringskring Oost k a p 611 e. Van oen hygiënisch en maatregel kan hier geen sprake zijn, aangezien er ge meenten, behoorende tot den kring Mid delburg, op verderen afstand zijn ge legen van deze plaats, dan plaatsen in den kring Oostkapelle. Daar het toch niet de bedoeling kan zijn van de vleeschkeuringswet om als be lastingbron te dienen, meenen wij, dat bovenvermeld raadsbesluit de lasten voor de landbouwende bevolking verzwaart, terwijl juist in dezen tijd al het moge lijke gedaan moet worden om tot bezui niging op dergelijke instellingen te ko men. Daar ook de weg van producent tot consument wéér duurder wordt gemaakt, wenden wij ons met allen aandrang tot Uw college, om ook in dezen de belangen van de reeds zoo zwaar gedupeerde vee houderij wel te overwegen alvorens toe stemming te verleenen tot het opleggen van nieuwe lasten aan een bepaald ge bied van veehouders in ons gewest. Pech van drie verstekelingen. Drie Amerikaansche jongens doolden in Antwerpen rond en zouden niets liever willen dan weer naar het land van de dollars terugkeeren. Maar het geld ont brak, dus wilden zij trachten den over tocht gratis te maken. Inderdaad was bet hun gelukt zich aan boord van het Ame rikaansche stoomschip „Nemaha" te ver stoppen, welke schip 7 November van Antwerpen vertrok naar Noord-Amerika. Hun schuilplaats was wel heel goed ge kozen, n.l. in een ruim, dat werd ver zegeld. Wellicht met medewerking van één of meer leden van de bemanning, was voer voldoende voedsel gezorgd, zoodat er alle kans was, dat deze mannen op de goedkoopste wijze bun land zouden be reiken, Het heeft echter niet zoo mogen sijs, want de mannen zijn niet verder ge komen dan Vlissingen, waar zij wer den ontdekt, Toen het schip n.l. voor Vlissingen kwam, was het weer zoo slecht, dat be sloten werd beter weer af te wachten. Dus werden de ankers gevierd. Toen nu de kapitein de reis wilde vervolgen, bleek het ankerspil te zijn gebroken, waardoor men de ankers niet kon ophalen. De schade moest eerst hersteld worden, waarom hot schip naar binnen kwam om aan de werf der Kon. Maatschappij „De Schelde" te repareeren, een reparatie, die nogal wat tijd in beslag neemt. Het was noodzakelijk het verzegelde ruim te ope nen en toen kwamen de drie stowaways voor den dag. Door de zorg van de po litie zijn de jongelui weer naar België geleid. (Telegr.) De nieuwe burgemeester van Borsselen. Tot burgemeester van Borsselen is, zoo als we reeds meldden, benoemd de heer G. A. Bax te Wassenaar. Deze is een zoon van den heer J. Bax, burgemeester van Barendrecht. Hij was eertijds volontair ter secretarie te Bleiswijk en later ambtenaar ter secretarie te Al- blasserdam. Hij ontving zijn opleiding aan het Chr. Lyceum te Hilversum, deed met goed ge volg examens gemeente-administratie en werd in 1932 aangesteld tot ambtenaar aan het Departement van Binnenland- sche Zaken. De heer Bax behoort tot de A.-R. Partij en is lid van de Geref. Kerk te Wasse naar. In den ouderdom van 58 jaren is te Rotterdam overleden, de heer J. M. Droogendijk, rustend hoofd eener school en schrijver van tal van histori sche verhalen. De heer Droogendijk werd 6 Juni 1878 te Stavenisse geboren. Aan den besteller bij den post-, tele graaf- en telefoondienst L. M. van Beers, van het post- en telegraafkantoor te Vlis singen is op zijn verzoek met ingang van 7 Januari 1937 eervol ontslag verleend met toekenning van wachtgeld. Middelburg. Toen gisteren een der leer lingen van de school aan de Ververijstraal uit de school de straat op liep, werd de jongen door een wielrijder aangereden Binnengedragen bij: een der omwonenden, bleek de jongen niet te kunnen staan en is hij naar bet Gasthuis overgebracht. Het jubileum van den heer G a 1 a t z. 'Gisterenavond heeft tijdens de repetitie van het Middelburgsch Muziek korps de directeur, de heer Joh. H. Garo. mede namens de werkende leden van het korps woorden van gelukwenschen ge richt tot den heer A. Calatz, die zooals reeds gemeld, Maandag 45 jaar aan het korps verbonden was. Namens allen bood spr. een fruitmand aan. De heer Calatz heeft den heer Caro dank gebracht voor zijn woorden en allen voor het bewijs van waardeering en vriendschap. Voor de T.B.G.-hes tr ijding. Vrijdagavond heeft de tweede bijeenkomst plaats met als doel het versterken van de kas der Vereeniging tot bestrijding der t.'b.c. alhier. Wij doelen op den kunst avond in de Schouwburg, waarbij- de burgemeester, de beer M. Fernhout een openingswoord hoopt te spreken en waar bij 'hun medewerking verleenen voor den zang mevr. S. M. Loeff-Kunst en Dr H. van der Kamp, voor piano mevr. T. Ver- heijden-Wind en voor declamatie meij. v. d. Harst. Na de pauze komt de heer Chr. J. Mazure met zijn Medio-dames enkele zij ner bekende rhythmische composities brengen. De heer Justus Jesaijes met zijn en semble zal ook zijn medewerking verlee nen. Zoowel het goede doel als bet kunst genot, dat zeker van een en ander zal uitgaan, wettigen de verwachting, dat er geen plaatsje in den Schouwburg onbe zet mag zijn. Klcetinge. De Arjaclub „Groen van Prinsterer" hield gisteravond haar maan- delijkscihe vergadering, welke weder goed bezocht was. Dtaor het lid M. de Dreu werd ingeleid „Het recht van opstand". Dit onderwerp gaf aanleiding tot een zeer drukke bespreking. Nadat W. Hirdes ver slag had uitgebracht over de vergadering van het streekverband Zuid-Beveland le verde G. Kole een politiek overzicht over de afgeloopen maand, waarover ook nog enkele vragen werden gesteld. (Belange loos bericht.) 's Gravenpolder. Gisterenmiddag te on geveer 1 uur werd bakker D'e Jonge van Ellewoutsdijk met zijn auto op den over weg Schoorkenszandweg door den lokaal- trein aangereden. D'e chauffeur en de passagier zijn er beiden goed afgekomen. Het achterste gedeelte van den auto is totaal vernield. Rilland-Bath. Het ontwerpen van een bouwplan voor een nieuw gemeentehuis is opgedragen aan den beer S. de Ko ning, architect alhier. Kruiningen. Dinsdagavond werd in het Zondagsschoolgebouw een zendingsavond gehouden voor de jeugd ver eenigingen. Op bevattelijke wijze vertelde de heer Meer- waldt, die zelf jaren bij het onderwijs in de Bataklanden geweest is, van het bloeiend Zendingswerk en de zeden, ge woonten enz., toegelicht door lantaarn plaatjes. Mej. Waverijn vertelde een daaraan aansluitende zendingsgeschiede nis. De opkomst vooral van de jeugd was goed. Wemeldinge. Heden (18 Nov.) is het 50 jaar geleden, dat de Ghr. Knapenvereeni- ging „Samiël" alhier werd opgericht. De feestelijke herdenking van dit feit zal plaats vinden op Woensdag 25 Nov. a.s. met een herdenkingsdienst in de Ned. Herv. Kerk, waarbij als sprekers hopen op te treden de heer J. A. Dominious, oud-leider der K. V., met als onderwerp „Wat was"; Da de Bruijn, voorzitter van de commissie van toezicht op de K. V., over „Wat is"; en de heer G. Tabak, al gemeen secretaris van het Ned. Jonge lingsverbond te Amsterdam over „Wat wezen zal". Een koor onder leiding van den beer Et. Dekker zal ter afwisseling een 9-tal zangnummers ten gehoore bren gen. Da P. Wergea zal het slotwoord spreken. Vrijdag 27 Nov. d.a.v. heeft met de genoodigden een feestvergadering plaats van meer intiem karakter. Hier zal burgemeester P. J. Keijzer namens het eere-comité enkele woorden spreken, terwijl ook nog enkele oud-leiders het woord zullen voeren. 's Heer Abtskerke. Dé heer Drijgers, die nog met een stok liep wegens een beenbreuk, die hij in Juni j.l. bekwam, kwam gistermorgen zoo te vallen, dat hij het been opnieuw op dezelfde plaats brak. (Midd. Crt.) Alhier is een Oranje-vereeniging op gericht met burgemeester W. van Liere als eere-voorzitter, Jacq. Braam, voorzit ter, A. Kiel, secretaris en Q. Remijnse, penningmeester. lerseke. Door het stormweer der laat ste weken zijn van verschillende mossel kweekers vele mosselen weggewaaid. De schade aan sommige perceelen is aan zienlijk. Ook van het dit najaar uitge zaaide fijne zaad is veel weggewaaid of onder zand bedolven. Ellewoutsdijk. Deze week is door politie en kommiezen bij verschillende winkeliers en particuliere personen huiszoeking ge daan in verband met smokkelarij van sigarettenpapier. Er werd evenwel niets gevonden. Den vorigen winter schijnt er hier sterk gesmokkeld te zijn. Verschillende nachten hoorde men een vrachtauto door 't dorp rijden, en kort daarop een motorboot ver trekken. Havenrechten werden echter niet betaald, zoodat het vermoeden van smokkelarij in dezen zeker wel gerecht vaardigd is. Onverwachts overvallen U de venijnige steken. Wrijf dadelijk met Kloos- terbalsem, welke tot diep mHU in de weefsels door dringt, jfl omdat de stoffen die de pijnen ver-"* "oorzaken er door worden verdreven. Doosje 35 ot. Potten 62'/» ot. en f. 1.04 BON voor Inzenden in open couvert, GRATIS als drukwerk (1 '/2 ct.) aan MONSTER Handelmi).L.I.Akker.R'dam Koudekerke. Loop der bevolking. Ge vestigd: Mej. de Wed. G. Klap, geb. van den Ende, B 6, van Nieuw- en Sint Joos- land; F. J. Willems, E 175, van Moer- kerke i(B.); Mej. P. Louws-, B 220, van Biggekerke; J. Montezaan, B 318e, van Vlissingen; A. 'Sanderse, D 291, van Vlis singen; A. Schoe, B '301, van Voorburg; Mej. H. M. Schengel, B 301, van Voor burg; mej. wed. J. Kwekkeboom, geb. de Nood, D 193, van Nieuw- en Sint Joos- land; A. Jacobs, A 161a, van Vlissingen; melj. J. P. de Quelerij, A 101a, van Vlis singen; I. Vinke, (B 276, van Vlissingen. Vertrokken: W. Smaardijk, !B 173, naar Middelburg; mej. M. J. Kesteloo, D 236, naar Rijswijk; J. MaJjaars, B 46, naar Aagtekerke. '(VI. Grt.) Colijnsplaat. Maandagavond hield het Harmoniegezelschap „Wilhelmina" een algemeene vergadering onder voorzitter schap van dhr J. E. Maas. Het gezel schap telt 30 leden en 54 donateurs. De rekening van den penningmeester gaf als ontvangsten aan f 585, uitgaven f532.40. De aftredende bestuursleden, de heeren J. G. Maas en J. de Looff en L. Kempe, werden als zoodanig herkozen. Aan het aanstaande solistenconcours zullen deel nemen 5 solisten, 1 trio en 1 kwartet. Op '26 Nov. zal de jaarlijksche uitvoering worden gegeven. Biervliet. Aanrijding. Een wielrij der, komende van IJzendijke, werd Maan dagavond op den Noorddijfc aangereden door een vrachtauto heiaden met stroo. Doordat het passeeren door de gesteld heid van den weg moeilijk was, 'kwam hij in aanraking met de lading. De fiets werd vernield, de berijders kwam met een val en den schrik vrij. De auto reed door. Het schijnt, dat de politie den chauffeur op het spoor is. Schoondijke. Maandag vergaderde de Arja-club „Groen van Prinsterer". Be handeld werd het onderwerp „De N. S. B." door den heer A. J. Moggré Jansz. Een goede bespreking volgde. In de ver gadering van 21 December hoopt dhr D. Quaak Mz. in te leiden: „De privaat eigendom." Streekverband ARJA-clubs. Met het Lutherlied werd gisteren de algemeene vergadering van het Streek verband Zuid-Beveland der ARJA-clubs geopend. De Chr. Geref. Kerk te Bieze- Iinge was daartoe afgestaan. Vertegen woordigd waren 9 clubs met 96 leden, be nevens vele belangstellenden. De voorzitter Ds A. M. Franssen van Biezelinge, heette welkom inzonderheid den heer J. A. Dominious van Wemel- dinge, voorzitter van het Prov. Comité van A.R, Kiesvereeniging, Ds van Eg- mond te Yerseke, spreker voor dezen avond en den heer W. Bogaards, Hoofd bestuurslid der ARJA. Daarna sprak Ds Franssen een ope ningswoord, waarvan het motto was „On ze wapenkreet". De vice-voorzitter, de beer Haverhoek van Krabbendijke, dankte den voorzitter voor dit bezielende wooTd. Het doet spr. genoegen dat geconstateerd mag worden dat er rekening gehouden wordt met de ARJA, dat ook de ouderen dit gaan in zien. Het bestuur van de Centrale A.R. Kiesvereenigingen in ZuidJBeveland gaf f 75. Ook is „De Zeeuw" zoo goed geweest nu en dan haar kolommen open te stellen voor een Arja-artikel. Dit alles stemt hoopvol voor de toekomst. Nu verstrekte de heer Bogaards als Hoofdbestuurslid enkele mededeelingen. Met blijdschap nam het hoofdbestuur kennis van den groei en het opleven der clubs in Zeeland; 23 zijn er. Ook is te Oostkapelle pas een club opgericht. De Arja-clubs, aldus de heer Bogaards, hebben behoefte gevoeld aan een Arja- lied. Welnu de heer Van Wijck, hoofd der 'Chr. school te Wolfaartsdijk, deed ons een lied toekomen, dat spr. voorleest. Het zal nader besproken worden door het be stuur. Het verslag van den gehouden toogdag te Apeldoorn werd uitgebracht door den heer N. J. de Regt te Borssele. Alsnu sprak Ds van Egmond uit Yer seke over: Communisme en Fascisme. Wanneer Mussert baas was in Neder land, zou spr. hier niet staan, want Mus sert kan het niet dulden dat dominé's zich in politiek of maatschappelijk opzicht uit laten. Spr. stelt hiertegenover de roeping van den 'Calvinist om te zijn een lichtend licht in het midden van deze donkere wereld. Het Communisme met zijn stil werken de injecties, het Fascisme met zijn leuzen en propaganda, zijn beiden actief. Beiden zijn in den wortel Gode vijandig. Hier tegenover wordt gesteld Art. III van bet A.R. program, waarin de eeuwige begin selen van Gods Woord worden beleden. Wij moeten staan tegenover deze op komende machten. Spr. wekt op tot acti viteit, tot het bestudeeren der beginselen en tot trouw aan Hem wien gegeven is alle macht in hemel en op aarde. Op deze belangwekkende rede volgde een drukke bespreking, waaraan een tien tal personen deelnam. Bij de rondvraag voerde de heer J. A. Dominicus, voorzitter van het Prov. Co mité 'het woord. Als gedelegeerde aange wezen door het Prov. 'Comité ziet hij met genoegen de ontplooiing onzer A.R. be ginselen onder de jongeren. Hier zitten goede krachten. Ds van Egmond eindigde met dank gebed. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Franeker, P. Prins van Wijngaarden te Terwolde. Indische Kerk. Aangenomen J. J. Verdenius te Rot tum. i Prof. Dr L. Bro'ekema over leden. Te Wageningen is gisteravond op bijna 86-jarigen leeftijd overleden prof. dr L. Broekema, oud-hoogleeraar aan de landbouwhoogeschool aldaar. Van 1 September 1877 tot 1918 was hij leeraar aan de inrichtingen voor land bouwonderwijs te Wageningen en van 1885 tot 1916 tevens directeur. Na de reorganisatie werd hij hoofddirecteur. Van 1918 tot 1921 was hij hoogleeraar aan de Landbouwhoogeschool. In dit laat ste jaar trad hij wegens het bereiken van den zeventigjarigen leeftijd als hoog- lteraar af. In datzelfde jaar werd hij door den Senaat van de Landbouwhooge school benoemd tot doctor honoris causa. Ook werd toen het Broekema-fonds ge vormd ter bevordering van kweekersar- beid en kweekersstudie. De overledene bewoog zich in hoofd zaak op bet gebied van veredeling van landbouwgewassen. Het meest bekende resultaat hiervan is het winnen van een uitstekende nieuwe tarwevariëteit, de Wilhelminatarwe, welke thans algemeen in ons land wordt gebruikt. Twee dames uit de Maas gered. Gisteravond om tien uur is nabij het gebouw van de Kon. Roei- en Zeil- vereeniging De Maas te Rotterdam een ongeluk gebeurd, dat, dank zij het cor date optreden van den 22-jarigen zoon van den concierge van het clubgebouw, den heer 'G Zeelt, nog goed is afgeloopen. Op slechts korten afstand van het clubgebouw is een auto, waarin twee da mes waren gezeten, te water gereden, juist nadat de chauffeur den wagen had verlaten. De bestuurder, een bewoner van Wassenaar, was in gezelschap van zijn echtgenoote en een andere dame op weg naar den aanlegsteiger van de Holland- Amerika-Lijn, om aldaar een kennis af te halen. Terwijl de 'bestuurder zich in het gebouw bevond, heeft zijn echtgenoote achter 'het stuur plaats genomen, om de auto naar den ingang van het gebouw te rijden. Door de duisternis misleid, is zij in de Maas gereden. De auto verdween bijna onmiddellijk in de diepte. De beide dames hebben op bet laatste oogenblik nog kans gezien uit de auto te klimmen. Zij konden zich nog eenige ©ogenblikken zwemmende boven water houden. 'Op haar hulpgeroep is de 'heer G. van Zeelt naar buiten gesneld en toen hij zag was er was gebeurd, is bij gekleed te water gesprongen. Hoewel het ter plaatse zeer donker is, slaagde hij er in, de beide dames op het aldaar gelegen ponton te helpen, meldt 'het Hdbl. Behandeling in de Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft gisteravond onder leiding van den heer J. J. van D ij k een aanvang gemaakt met de be handeling van de begrooting van Bin nenlandsche Zaken. De heeren B'uymaer van Twist, Krol en Lingbeek vroegen krachtiger handhaving van de Zondagsrust, terwijl de beer Smeenk verklaarde 's Ministers beleid inzake de handhaving van de Zondagswet te waardeeren. De heer Duymaer van Twist verklaarde nauwlettende controle over de geldmidde len van den B.V.L. dringend noodzakelijk te achten; met klem bestreed hij, dat de nationale landstormcommissie op de hoogte zou zijn 'geweest van de aan het licht gekomen malversaties bij enkele af- deelingen. Verlaging van de scheepvaartrechten werd gevraagd door de heeren Duymaer van Twist en D'rop. De heer Schaepman drong aan op energieke organisatie van de burgerlijke luchtbescherming; de heeren Kooijman en IJsselmuiden bespraken de positie van volontairs op de gemeentesecreta rieën; de heer Lingbeek klaagde over be noeming van „doleerende" en katholieke burgemeesters, welke klachten de heer Smeenk ongegrond achtte. Verder kan nog worden gememoreerd, dat de heer J. Ter Laan aandrong op sa menvoeging van kleine gemeenten en dat de beer Wendelaar een beslissing vroeg inzake het vlaggen-vraagstuk. Het mannetje in den postzegel. Het verhaal gaat, zegt „Opmarsch", dat de koning van Italië nog maar twee dingen mag doen: op de postzegels staan en zijn neus steken in een zakdoek. Dit schijnt den heer Mus sert zelfs nog te veel. H ij moet op de postzegels staan. En zoo kwam het, dat de propagandaleider Geelkerken op de lumineuze idee kwam reclame-postzegels aan te laten maken met de beeltenis van Ir Mussert. De slavelijke partijgenooten moesten deze dan plakken naast de post zegels met de Koningin als heeldenaar. Dat zij daarmede de Koningin hoogelijk beleedigen, was schijnbaar bij de vereer ders van den leider niet opgekomen. Toen deze blunder aan den dag kwam werden de „postzegels" weer ingetrokken. Intusschen een ongezocht bewijs voor onze stelling, dat het koningschap onder een dictatuur in den hoek wordt gedrukt. Schandelijke zoon. Voor den politierechter te Groningen diende giste ren een zaak tegen zekeren G. te Oost- wold (Oidambt), die werd verdacht zich geld te hebben toegeëigend van zekeren B. Na de behandeling van de zaak ont stond in de vestibule van het gerechts gebouw een ruzie tusscben den benadeel de en een zoon van verdachte. Om een vechtpartij te voorkomen werden vader en zoon G. door den veldwachter verwij derd. Eënigen tijd later liep B. met een kennis in de Boteringestraat, toen een auto, bestuurd door den zoon van den verdachte, S. G., plotseling het trottoir op reed recht op B. in. Deze wist even wel, evenals zijn kennis, nog op zij te springen, zoodat ze aan overrijding ont snapten. Op last van den hoofdcommissaris van politie te Groningen is de 23-jarige auto bestuurder aangehouden als verdacht va.i poging tot doodslag. Italiaansche amandelen in beslag gen omen. Ambtenaren van de douane hebben te Amsterdam groote partijen Italiaansche amandelen, ettelijke honderden balen, die als Fransche aman delen over zee aangevoerd waren, in be slag genomen. De importeurs hadden een andere her komst opgegeven en, om ontdekking van bet bedrog te ontgaan, de Italiaansche amandelen met wat Fransche amandelen vermengd met de bedoeling om aan beta ling door de clearing tusschen Nederland en Italië, buiten welke om invoer uit dit land in het onze niet toegestaan is, te ontkomen. Het moet reeds vroeger in veel gevallen gelukt zijn. Auto tegen een boom gere den. Een doode. Gisteravond is op den rijksweg VenloNijmegen een ern stig ongeluk geschied. Ter hoogte van Well reeds een vrachtauto, bestuurd door zekeren O. uit Leeuwarden. Door onopgeheldere oorzaak raakte O. de macht over zijn stuur kwijt en reed tegen twee hoornen, waarna hij vervol gens tegen een derde tot stilstand kwam. De naast den chauffeur zittende 40- jarige D. uit Leeuwarden werd op slag gedood. O. bekwam verwondingen aan ge laat en armen. H-et bankpapier lag klaar. Zondagmorgen ontdekte de concierge van het hoofdkantoor van de Coöp. Ver. Ex celsior te Leeuwarden, dat dieven bezig waren geweest om de brandkast te le digen. Reeds hadden ze de kluis geopend Achter de kluis vond men een kistje met een belangrijken inhoud aan bankpapier klaarblijkelijk daar neergezet om dit met een touw uit een der ramen te laten zak ken. Het touw was reeds aangebracht. Op dat moment schijnen de inbrekers te zijn overrompeld, zoodat men geen verder ge volg aan het voornemen beeft gegeven Hoe de dieven binnen zijn gekomen is niet bekend. Vo 1 ks 1 o g em e n t uitge brand. Gistermorgen is een zware uit slaande brand uitgebroken in een perceel Janvossensteeg te Leiden, waarin een

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2