De internationale Rijnvaartacte. Vergadering H. B. Zeeuwsche Landhouw-Maatschappij. Pacht en pachtwetgeving. Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws Finantiëele Berichten Laatste Berichten Telegrammen. NEDERLAND EN DE RIJNVAART COMMISSIE. Naar aanleiding van de opzegging door de Duitsche regeering van de internatio nale rivierenclausuies, zooals die het laatst zijn vastgesteld volgens het vredes verdrag van Versailles (1919) dus zon der medezeggenschap van Duitschland deelt het „Vaderland" ter verduide lijking het volgende mede: Bijl de Rijnvaartacte van 1868 kwamen de onderscheidene oeverstaten overeen, dat het verkeer op deze internationale ri vier voor alle landen vrij zou zijn, zon der tollen. Tevens verbonden zich die oeverstaten, een doorgaande vaargeul te plnderhaudeni van Mannheim stroomaf waarts, welker 'diepte thans is bepiaald op 37a M. onder laag water. De Rijn oeverstaten waren toen Baden, Beieren, Hiessen, Pruisen, Frankrijk en Nederland. Zwitserland, waar de Rijn onbevaarbaar is, hoorde daar niet bij;. In 1871, toen Frankrijk den Elzas, waar de Rijn grensrivier was, moest af staan aan Duitschland, verviel het mede zeggenschap van Frankrijk in de inter nationale Rijnvaart-commissie. Frankrijk was geen oeverstaat meer. De 4 stemmen van genoemde Duitsche oeverstaten gin gen 'Over op het toen nieuw gestichte Duitsche keizerrijk. Bovendien kreeg dit de voormalige Fransche stem voor den Elzas. In die commissie stond Neder land daardoor met 1 stem naast de 5 stemmen van Duitschland. Na den wereldoorlog is de Rijnvaart acte van 1868 vervangen door de desbe treffende bepalingen van het tractaat van Versailles. In de Centrale Rijncommissie kreeg Frankrijk wederom zitting, naast het Duitsche Rijk en Nederland. Maar thans ook Zwitserland, benevens de z.g. indirect-belanghebbende met-oever Haten: België, Engeland en Italië. Ook het systeem van internationale controle werd gewijlzigd. Evenmin als van Duitschland, is toen de medewerking van Nederland gevraagd voor deze gewijzigde structuur. Door het opzeggen nu door Duitsch land van het Versailler tractaat vervalt zijn verdere medewerking in deze en in de andere Versailler rivierencommissies. Of genoemde uitgebreide medezeggen schap over den Rijn, ook van niet-oever- staten, voor ons moeilijkheden kan ople veren of gevaarlijk kan worden? Tevoren, tot Versailles, stond Neder land met 1 stem naast de 5 stemmen van het Duitsche Rijk. Daarna zat Neder land in die commissie met 6 andere staten. Eventueele geschillen over de vaart enz. op de internationale rivieren worden verwezen naar het Permanente Hof van Internationale Justitie te 's Gra vend age. Dat -het attentiesein: Geef acht! echter in het oog moet worden gehouden, blijkt o.mi. uit de gedane pogingen van België, daarin gesteund door Frankrijk, om het internationale recht der Rdjnmurtcom- missie ook te doen gelden over de e.g. Tusschenwateren, d.ei de wateren tus- schen onze Zeeuwsche en Zmd-Holland- sche eilanden ter verbinding van de Schelde met den Nederlandschen Rijn. 'Eveneens worden stemmen gehoord, om genoemd internationaal rivierrecht, dat voor het Rijngedeelte binnen onze grenzen betrekking heeft op het traject Rijln-WaalMerwede tot Dordrecht, ook geldig te verklaren over de verdere Ne- derlandsche Rijlkswaterwerken van Dor drecht tot de Noordzee, d.i. over het tra ject NoordNieuwe MaasNieuwe Wa terweg. Nederland ontkent een dergelijk inter nationaal recht over zijtn waterwegen zeer positief. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Alphen a. d. Rijn, W. F. Laman te Middelharnis en G. Smits te S-liedreoht. Beroepen te Klundert, M. Baan te Rijnsburg. lerseke. Herkozen tot notabel bij de Ned. Herv. Gom. de heer W. Honders en gekozen de heeren G. Kosten Cz. en H. Slabbekoorn. Meliskerke. Gekozen tot ouderling bij de Geref. Kerk in de vacatur-J. van Keu len, die als zoodanig had bedankt de heer G. Davidse en tot diaken inplaats van den heer G. Dekker, die had bedankt de heer Johs. Kodde. 1 Te 'sGravenhage slaagde voor het notarieel examen, deel III, de heer P. W. M. Stieger te Goes. Kruiningen. Aan de Ghr. school, hoofd dhr D. Huizer, is met ingang van 1 Jan. benoemd tot kweekelinge met akte mej. P. Verheul te O.- en W.-Souburg. Nederlandsch sportvlie ger in België gearresteerd. De Nederlandsche sportvlieger de G. uit Am sterdam, die in den afgeloopen zomer te Wenduine aan de Belgische kust zoo laag over het strand vloog, dat een jong meis je door het toestel werd geraakt en op slag gedood, is gearresteerd in den snel trein ParijsBrussel op het oogenblik, dat hij de Belgische grens overschreed. De G. was te Aulnoie door de douane opgemerkt, die de Belgische treinpolitie waarschuwde. Hij was eenige weken ge leden met zijn toestel geheel onverwacht naar Spanje vertrokken. Thans wilde hij per spoor naar Nederland terugkeeren, Na zijn arrestatie is de G. naar Brugge ge bracht, niet zonder in het station te Brus sel nog een mislukte poging tot ontvluch ting te hebben gedaan. t Auto met twee personen te water gereden. Gisteravond is een personenauto, die aan den walkant van de Heerengracht te Amsterdam gepar keerd stond, te water gereden. Het onge luk gebeurde, toen de twee inwoners van Utrecht, die met deze auto naar Amster dam waren gekomen, ingestapt waren om naar huis terug te rijden. Het schijnt dat beiden min of meer onder den invloed van alcohol waren. De bestuurder heeft, na den motor gestart te hebben, den wagen, die met het achtereind naar den waterkant stond, bij vergissing in de achteruit-versnelling in plaats van in de eerste versnelling gezet, en zoodoende is de auto met beide inzittenden in de gracht gestort. De bestuurder heeft een portier kunnen opengooien en hierdoor zichzelf en zijn metgezel kunnen bevrij den. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt. Minneleed op een rangeer ter r ei n. Een zeer onaangenaam avon tuur beleefde een paartje, dat op een duis teren herfstavond de stilte had gezocht van den verlaten Spoorhaven te Alphen a. d. Rijn. Tijdens de wandeling werd het tweetal n.l. overvallen door een stortbui en daar er geen andere schuilplaats in de buurt te bekennen was, vluchtte het in een lee- gen goederenwagen van de Ned. Spoor wegen. Tot zoover ging het nog, maar het noodlot wilde, dat een plichtsgetrouwe rangeerder, die te omstreeks 7 uur de ronde deed, den wagen open vond en, onbewust van zijn kostbaren inhoud, de deuren dichtschoof en grendelde. Het aldus van de wereld afgezonderde paar heeft uren lang tevergeefs om hulp geroepen, tot tegen middernacht een geluk bij een ongeluk! eenige arbei ders, die in een keet in de buurt sliepen, door de noodkreten werden gewekt en het minnende tweetal uit zijn gevangen schap bevrijdden. Voerman gedood. Gistermiddag heeft op den weg Zeddam's-Heerenberg een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. Op genoemden weg reed een boeren wagen, met paard bespannen. Achter den wagen reed een auto, bestuurd door den heer H. Op het oogenblik, dat H. den boerenwagen wilde inhalen, kwam van de andere zijde met groote vaart een auto aanrijden, die na een botsing met H.'s auto zoowel het paard met den boeren wagen als de auto van den heer H. van een heuvel deed rollen. De heer H. kwam er zonder eenige verwondingen af. Met den voerman V. uit Wijnbergen was het ernstiger gesteld. Deze werd in be- wusteloozen toestand opgenomen en met zware verwondingen naar 's-Heerenberg vervoerd, waar hij later is overleden. Van de auto en den boerenwagen is weinig overgebleven. Overreden en gedood. Te Hattem reed gistermiddag een truck met aanhangwagen. De 19-jarige K. uit Heer- de, die naast den chauffeur zat, wilde een pakje op de auto zetten, terwijl de wagen in beweging was. Hij gleed van de tree plank van de truck en kwam onder de zeswielige auto terecht. De jongen was vrijwel op slag dood. Doodelijk ongeval bij mili taire oefening. Bij oefeningen van het 18e regiment infanterie heeft gister middag een noodlottig ongeval plaats ge had. Toen de dienstplichtige soldaat Van Vliet uit Amsterdam zich uit een boom liet glijden, kwam hij in aanraking met de punt van een bajonet. Hij kreeg een betrekkelijk onbeteekenende verwonding, doch overleed spoedig, hoogstwaarschijn lijk tengevolge van den schrik. 1 Veel varkens en kippen verbrand. Hen felle brand heeft gis termiddag de kapitale boerderij van den landbouwer J. Vos te Ravenstein voor een groot gedeelte verwoest. D;e plaatselijke brandweer stond vrijwel machteloos tegenover de vuurzee. Haar taak werd geheel ondoenlijk, toen vonken op een nabijgelegen schuur oversloegen. Van deze schuur, waarin rogge en hooi waren geborgen, bleef niets over dan een enkele muur, evenals van de boerderij zelf. Dë brandweer moest zich bepalen tot het beschermen van de omliggende per- ceelen. Vijftien varkens en vele hoenders kwa men in de vlammen om. Eea paar benauwde uren. De slager K. uit Horn bevond zich Zaterdag tegen den avond bijl zijn in de wei 'loopend vee onder Roermond. Elen der runderen stiet hem olnverwacht omver; bijl den val brak K. zijb enkel. Het dier, dat woedend werd, trachtte hem nog met de horens en pooten te bewer ken. D'oor uiterste krachtsinspanning wist K. zich wentelend, de omheining te bereiken en er onder door te kotnen. Aangezien niemand in de buurt was, heeft K. daar ruim twee uren gelegen alvorens hulp kwam opdagen en 'hij naar het ziekenhuis te Roermond kon vervoerd worden. 'De vleeschvergiftiging te Hertz ogenrath. Gisteren is wederom een persoon, tengevolge van de vleeschvergiftiging te Hertzogenrath, de 84-jarige heer H. Werden, overleden, ■zoodat het aantal slachtoffers tot drie is gestegen. De andere patiënten maken het vrij goed. Godsdienstoefening verstoord. Zaterdagavond is de godsdienstoefening in de Ned. Herv. Evangelische kerk te Huizum (Fr.) op baldadige wijze verstoord. Juist toen ds J. G. Laarman zijn predikatie wilde be ginnen werden steenen tegen de ramen van het gebouw gegooid en de deuren aan de voorzijde geopend en dichtgeklapt. De chef-veldwachter, die zich onder de kerk bezoekers bevond, slaagde er in eenige opgeschoten jongens te arresteeren, die in het politiebureau zijin opgesloten. Bespreking. Op de met groote belangstelling aange hoorde rede van den heer Ir Mesu volgt een langdurige bespreking. D!e voorzitter stelt eenige vragen omtrent de stichting, door den heer Mesu bedoeld. D'e heer Mesu antwoordt, dat de stichting zuiver een werklichaam is. Het aankoopen van grond gaat rechtstreeks voor rekening van het Rijk. Bij onteigening dient de stichting als stioo-lichaam, teneinde wettelijke bezwa ren te ontgaan. Het beheer tijdens de onteigenings periode geschiedt door de stichting. Het Rijk verstrekt alle gelden. Het bouwen van boerderijen, het verkoopen en ver pachten geschiedt door de domeinen. Ook inpoldering van schorren kan in bepaalde gevallen door middel van de stichting geschieden. De eerste actie tot oprichting van een stichting kan uitgaan van het Prov. be stuur, enkele gemeenten, landbouwmaat- schappijen, polders en waterschappen. Wie het initiatief neemt, dient wel naar samenwerking te streven. De stichting loopt geen risico. Het plaatsen van werkloozen bij werk- objecten is van economische en moreele beteekenis, Men kan op die manier de goeden van de minder goeden scheiden en bevordert het zoeken van werk in het vrije bedrijf door steuntrekkers. D'e heer Steehouwer vraagt of de stichting ook het initiatief kan nemen tot den bouw van een abattoir. De heer Mesu antwoordt ontkennend. Wel wordt in Twente onderzocht of de stichting het zuiveren van afvalwater tot zich kan trekken. Dhr v. d. Z a n d e merkt op, dat er voor vele gemeentebesturen geen finan- cieele voordeelen in gelegen zijn de werk loozen tewerk te stellen. Dhr Mesu antwoordt, dat het lang niet overal waar is, dat steun goedkooper is dan werkverschaffing. De voorzitter merkt op, dat ge meentebesturen niet gedwongen kunnen worden de werkverschaffing te preferee- ren boven den steun. Dhr Mesu antwoordt, dat het Rijk toch de gemeenten kan stellen voor de keus: de bijdrage uit het werkloosheids- subsidiefonds wordt ingetrokken óf de werkloozen gaan naar de werkverschaf fing. Krijgt een gemeente geen steun uit dat fonds, dan kan het Rijk niet optre den. Dhr Van Marktvoort deelt mee, dat in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen alle ge meenten nu meewerken, behalve Hulst. De heer D1 orst meent, dat in de eerste plaats het particulier initiatief moet wor den gestimuleerd. Dhr Mesu antwoordt, dat hoe meer werken door particulieren worden aange bracht, hoe beter. Dë vo o r z. gelooft, dat er in Zeeland heel veel werkobjecten zijn (wegen, die verbeterd kunnen worden, enz.), maar men eischt, dat in dezen abnormalen tijd de normale weg gevolgd zal worden en dat is onmogelijk. Men moet dan jaren wachten, eer het wegenfonds de uitgave kan financieren. Dhr Mesu antwoordt, dat het werk fonds toestaat, dat uitgaven in werkver schaffing voor het in orde maken van de aaiden baan voor wegen a fonds perdu worden betaald. D'it geldt ook voor secundaire en ter tiaire wegen, mits ze van eenig algemeen belang zijn. Dhr Van Nieuwenhuizen te St. Philipsland vestigt de aandacht op de mogelijkheid van het aanleggen van wa terleidingen naar boerderijen, enz. Hier is een taak voor de Z.L.M. De voorzitter deelt mede, dat een dergelijke aanvraag reeds met gunstig advies naar Den Haag is doorgezonden door de Rijkscommissie voor werkver schaffing voor Zeeland. Na nog eenige bespreking wordt het Dtag. Bestuur gemachtigd de noodige stappen te nemen tot het oprichten van een dergelijke stichting en de noodige gelden beschikbaar te stellen. Rondvraag. Dhr Van Lange raad brengt weer de kosten der sociale verzekering ter sprake. Spr. pleit voor vermindering. Dë voorzitter gelooft niet, dat dit kan. Dë zaak is meermalen besproken, maar positief door het Ministerie afge wezen. Wel wordt een grondig onderzoek ingesteld naar de waterschapslasten, waarmee Spr. zich voor Zeeland heeft belast. Onderzocht zal worden of hier eenige gelijkheid kan worden bereikt. In antwoord op een vraag van den heer A. I. Leenhouts zegt de voorzitter toe, te zullen informeeren, hoe het staat met het plan van den Raad van Arbeid te Nijmegen tot verlaging der kosten van sociale verzekering. Dhr W. Kakubeeke meent, dat bij de vaststelling van het nieuwe urgentie program vanzelf aan de sociale lasten aandacht zal worden geschonken. Verschillende heeren meenen, dat dit toch niets opleveren zal. Dë voorzitter zegt, dat het niet gaat om vermindering van uitkeering, maar over billijker verdeeling van de lasten. Dhr V a e 1 neemt het op voor de kleine boertjes aan de grens, die nu worden ge dwongen te smokkelen. Die mensohen zijn te redden, als ze meer varkens enz. mo gen houden. De voorzitter zegt, dat in de maak is een gewestelijke commissie, die den steun aan de kleine boeren moet bestu- deeren. Dhr Ir Ovinge deelt mede, dat begin volgend jaar zal gaan werken de dienst van den steun aan de kleine bedrijven, zeer binnenkort dus. Dhr Maljaars komt op tegen de veiplichte keuring voor huisslachting die men wil invoeren. Spr. ziet daarin weer een nieuwe last. Dë v o o r z i 11 er zegt onderzoek toe. In antwoord op een vraag deelt dhr P. Scheele-de Putter mede, dat de her- taxatie van tarwe absoluut „blind" ge schiedt. Dhr D'orst zegt toe, dat de betaling van de tarwe zoo spoedig mogelijk zal geschieden. Dhr van Markvoort dringt er op aan aanvragen voor egaliseering van gronden steeds bij hem in te dienen. Hierna sluiting. Lezing van Ir A. Ovinge. Over bovengenoemd onderwerp hield hedenmiddag de heer Ir Ovinge te Goes een lezing voor den kring Westelijk Zuid- Beveland der Z.L.M. Pacht, aldus spr., komt zeer algemeen in Nederland voor, hoewel niet in alle provincies in dezelfde mate. Zoo waren in 1930 van de grondgebrui kers met meer dan 1 H.A. in Groningen 57.7 eigenaren Friesland 39.4 Drenthe 54.8 Overijsel 71.7 Gelderland 62.7 Utrecht 53.4 Noord-Holland 49.9 Zuid-Holland 46.3 Zeeland 40.8 Noord-Brabant 63.1 Limburg56.5 Nederland 56.2 eigenaren Uit deze cijfers blijkt dus, dat de pacht overweegt in Friesland, Zeeland en Zuid- Holland, terwijl in Groningen, Overijssel, Gelderland en Brabant veel exploitatie in eigendom voorkomt. De dikwijls door leeken verkondigde meening, dat kleine bedrijven veelal pachtbedrijven zijn is onjuist, getuige de volgende cijfers: (1930) 1—5 H.A57.3 eigenaren 5—10 H.A59.0 1020 H.A56.4 20-50 H.A45.8 50—100 H.A42.8 Vooral onder de kleine bedrijven komt veel exploitatie in eigendom voor, terwijl deze gebruiksvorm met het grooter wor den der bedrijven in omvang afneemt. Het toe- of afnemen van de pacht hangt sterk samen met de conjunctuur; zoo ziet men in goede tijden vooruitgang van de eigen exploitatie, terwijl in crisis-omstan digheden juist toeneming van de pacht valt te constateeren. Ook in dezen tijd ziet men wederom de pacht toenemen. In Zeeland speelt de pacht een zeer voorname rol, echter niet in alle streken van deze provincie overheerscht-de pacht in even sterke mate, hetgeen uit de vol gende cijfers blijkt: (1930) Tholen en St.-Philipsl. 34.1 eigenaren Schouwen-Duiveland 42.0 Noord-Beveland 40.4 Zuid-Beveland 45.0 Walcheren 49.7 W.-Z.-Vlaanderen 38.6 O.-Z.-Vlaanderen 32.2 De pacht is dus in Zeeland vooral sterk vertegenwoordigd in O.-Z.-Vlaanderen en Tholen en St.-Philipsland. Het geringste komt de pacht voor op Walcheren, hoe wel nog steeds 50 van de grond gebruikers pachters zijn. Uit het bovenstaande blijkt, dat de rege ling van de pacht voor Zeeland van eminente beteekenis moet zijn. Reeds vele keeren beeft men zich met de paoht bezig gehouden, o.a. de Staats commissies 1886, 1906 en 1919. Daarne vens nog andere commissies. Dit is typee rend voor de moeilijkheid van het vraag stuk. In principe zijn velen voor behoud van het instituut van de pacht, echter zoodra ■de wettelijke regelen aan de orde komen, loopen de meeningen sterk uiteen. Eigenlijk zijn er vier punten, waarom trent dikwijls klachten worden vernomen, namelijk: a. Dë pachten zijn te hoog en 'de pacht- voorwaarden onbillijk; b. Het ontbreken van een dwingend re missie-recht, of recht op paohtverminde- ring bij rampen; c. De onzekerheid van het recht van den pachter dat hij na het einde van den pachttermijn op de boerderij kan blijven (continuatie-recht) d. Het ontbreken van regelingen omtrent vergoeding voor door den pachter aangebrachte verbeteringen. Thans zijn de nieuwe regelingen neer gelegd in de Pachtwet, welke op 10 No vember j.l. met 76 tegen 12 stemmen in de Tweede Kamer is aangenomen. Vanzelfsprekend is het nog niet zeker, dat de nieuwe bepalingen tot wet zullen worden verheven, daarvoor moet eerst nog de aanneming door de Eerste Kamer volgen. Zoo is b.v. het vorige ontwerp op 5 Februari 1932 in de Eerste Kamer verworpen na eerst door de Tweede Ka mer te zijn aangenomen. (Wordt vervolgd.) BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 428 4367a Ned. Ind. Hdbk. 138% 144 Philips 272% 278% Unilever 161% 167 Amsterd. Rubber 271 2757s Koninlk. Petroleum 399% 40572-6 Dëli Mij. 309 311/2 Ned. Scheepv. Unie 92% 94 4 pet. Nederland 100% 1007e 4 pet. Nederl. Indië lOOVi. 1007a U. S. Steel 56% 577e Anaconda 377e 387e U. S. Leather 37/s 4 Bethlehem Steel 52 535/e Adj. Chic, Milwaukee 6 67e Cities Service 27/e 37a Intern. Nickel 47% 487a Shell Union 193/e 207e Kennecott Copper 43 447e Radio Corp. 87e 9 Car Foudry 37 39 Tidewater 157e 16 Midcont. Petrol 2172 22% Gen. Motors 55% 56 American Ehka 417e 437s Dë betere slotkoersen van New-York alsmede de minder pessimistische opvat tingen aangaande de door Roosevelt te nemen maatregelen lieten niet na, ook hier de stemming gunstig te beïnvloeden. Amerikanen waren dan ook over de ge- heele linie hooger, hoewel de omzetten niet heel groot waren. De koers der Ci ties Service, die abusief lager waren ge seind, mocht 4 punten hooger zijn. Ook de lokale markt was goedgestemd en de hoofdfondsen konden hooger openen. Dë kooplust was echter niet groot, waardoor de meeste koersen een weinig teruglie pen. Men is blijkbaar wat voorzichtiger geworden en laat zich niet zoo spoedig meeslepen. Op de beleggingsmarkt be stond weer vraag voor pandbrieven ge- meenteleeningen, alsook voor de nieuwe Staatsleening die 977e pet. noteerden. Wisselkoersen. Amsterdam, 17 Nov, 2.30 u Londen 9.04%9.0514. Berlijn 74.4574.50. Parijs 8.588.62. Brussel 31.25—31.35. New-York 1.84%—1.85%. KOLENDAMPVERGIFTIGING TE NIEUWBORP. Een vrouw overleden. Toen hedenmorgen omwonenden bij de woning van het echtpaar W. te Nieuw- dorp kwamen, bleken de aanwezige ven sters nog te zijn gesloten. Nadat men aan de woning had gerammeld kreeg men geen gehoor, waarop men de deur heeft geforceerd, en men in de kamer van de woning, man en vrouw bewusteloos aan trof, terwijl een groote hoeveelheid kolen damp aanwezig was. Dë dokter werd ge waarschuwd en dezen bleek, dat de vrouw reeds was overleden, terwijl de man nog in bewusteloozen toestand verkeerde. Bij hem bleken de levensgeesten nog niet ge weken. Een onderzoek wordt ingesteld. Bedriegelijke bankbreuk. Dëor de Marechaussee te Hansweert is aangehouden en ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld, zekere O., autobusondernemer, wonende te Krui-, n i n g e n, als verdacht van bedriegelijke bankbreuk. Middelburg. Vijf en veertig jaar muzikant. Dë onder-kapelmeester van het Middelburgsch Muziekkorps, de heer A. Galatz, herdacht gisteren den dag, waarop hij voor 45 jaar bij1 het voorma lige Schutterij muziekkorps als 17-jarige jongeling in dienst trad. Een deputatie uit het bestuur kwam des middags den heer Galatz gelukwen- soben. De secr.-penningmeester, de beer P. Luteijln, bood zoowel namens den voor zitter, als namens de overige bestuUrsle^- den samen, bem een enveloppe met in houd aan. PRINS BERNHARD BIJ HITLER. BERIÜJN. Hitier heeft heden Prins Bernhard in afscheidsaudiëntie ontvan gen. Italiaansch stoomschip vermist. AMSTERDAM. Naar wij vernemen is de vrees gegrond, dat het Italiaansche stoomschip Dignitas, metende 5376 bruto register ton, met een bemanning van 38 koppen aan boord, gedurende een der jongste stormen met man en muis is ver gaan. Het stoomschip, dat thuis boorde te Genua, voer met een lading ijzererts, bestemd voor het hoogovenbedrijf te IJmuiden. Het schip is op 3 November j.l. Gibraltar gepasseerd. Sindsdien is van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3