IS UW AUTO VERZEKERD N.V. Hendrikse Co.'s Bank Groene Kruis Hoestbonbons De Erfenis uit Amerika De verbreeding van het kanaal door Zuid-Beveland. Uit de Provincie HONIG'S VERPAKTE NEGEN AUTO'S VERBRAND. VERMICELLI - Bijzonder goed van kwaliteit. naai daar een bocht maakt en dienten gevolge aan beide zijden moet worden verbreed, vervallen de thans bestaande wegen en kan het verkeer alleen op nor male wijze voortgang hebben indien voor de afbraak der oude wegen geheel nieuwe worden aangelegd. Men is echter thans zoover gevorderd, dat over enkele dagen het verkeer over de nieuwe wegen zal worden geleid en met het opruimen van het nog te vergraven deel een aanvang zal worden gemaakt. Ook de gas- en waterleidingen onder gaan als gevolg van deze verbreeding niet onbelangrijke wijzigingen. De beide zin kers der waterleiding nabij de Schore- brug zullen straks vervallen en moeten worden vervangen door twee zinkers hal verwege de Sohorebrug en Hansweert en in verband hiermede zal oOk een deel van het hoofdleidingnet geheel moeten wor den gewijzigd. Ook het gasbedrijf te Goes, dat de ge meenten ten Oosten van het kanaal van gas voorziet, heeft een nieuwen zinker door het kanaal laten leggen, aangezien de enkele jaren geleden door het toen nog bestaande gasbedrijf van het zooge naamde Oosteinde gelegde zinker niet op de kanaalverbreeding was berekend. Uit den aard der zaak is door het gasbedrijf en zal straks door de waterleiding-maat schappij bij het leggen der zinkers re kening (worden) gehouden met een mo gelijke tweede verbreeding. Vandaar, dat in overleg met Rijkswaterstaat voor deze zinkers een plaats is gekozen in Je lich ting Hansweert ter plaatse waar deze tweede verbreeding niet of maar weinig van invloed zal zijn. Intusschen moeten de betrokken lichamen hiervoor groote kosten maken. De kosten der waterleiding komen voor rekening van de naamlooze vennootschap, waarvan de Zuid-Beve- landsche gemeenten aandeelhoudsters zijn, terwijl die van het gasbedrijf voor ongeveer deel komen voor rekening der gemeente Goes en voor het restant voor rekening der gemeenten Kruinin- gen, Krabbendijike, Rilland-Bath, Schare en Waarde. Verder zijh nog verschillende kabels door het kanaal gelegd voor telefoon en telegraaf, en electriciteitsvoorziening der gemeenten ten oosten van het kanaal. Ook te dien aanzien zal verlegging niet geheel kunnen uitblijven al heeft de P.Z. E.M. destijds bij den aanleg van de kabels zooveel mogelijk met de kanaalverbree ding rekening gehouden. Zoo is de ka bel SchoreHansweert niet gelegd langs den westelijken kanaalweg, doch door verschillende landwegen. Wel was de aanleglengte hierdoor grooter, doch daar mede is verlegging voorkomen. En thans Wijkt, dat de P.Z.E.M. in dezen goed heeft gezien. HET CONFLICT BETREFFENDE HET CENTRALE VERKOOPKANTOOR VAN MOSSELEN. Men verzoekt aan de N. H. Gt. mede te deelen, dat de in Augustus j.l. door het advocatenkantoor mrs IJartog en Dirven te Bergen op Zoom namens den heer D. B'aay te Tholen bijl den officier van ju stitie te Breda tegen voorzitter en direc teur van het centrale verkoopkantoor van mosselen ingediende beschuldigingen van corruptie en verduistering blijkens van genoemden officier van justitie ontvan gen bericht van eiken grond ontbloot zijn. Eere-medaiile toegekend. Bij Kon. besluit van 22 October 1936 is de zilveren eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toege kend aan D. Roozemond, brandmeester, hoofd, van de brandweer te Stave- nisae. De werkloosheid in Zeeland. De stand der werkloosheid in het district der Districts-Arbeidsbeurs te Middelburg per 31 October 1936 was als volgt: Middelburg 905, Vlissingen 775, Aag- tdkerke 3, Arnemuiden 155, Baarland 13, Biggekerke 4, Borssele Golijnsplaat 3, Domburg 64, Driewegen 1, EUewoutsdijk 5, Goes 240, 's Gravenpolder 7, Grijpsker- ke 1, 's Heer Abtskerke 3, 's H. Arends- kerke 6, 's Heerenboek 19, Heinkenszand 16,. Hoedekenskerke 15, Ierseke 241, Ka- pelle 14, Kats Kattendijke Kloe- tinge 18, Kortgene 1, Koudekerke 46, Krabbendijke 13, Kruiningen 48, Melis- kerke Nieuwland Nisse Oost- kapelle 19, Oudelande 13, Ovezande 13, Rilland-Bath 9, RJitthem 4, Schore 4, Serooskerke 8, St. Laurens 7, Souburg 214, Veere 7, Vrouwepolder 1, Waarde 1, Wemeldinge 11, Westkapelle 178, Wis- senkebke 18, Wolphaartsdijk 6, Zoutelan- de 12. In totaal stonden per 31 Oct. 3141 per sonen als werkzoekenden ingeschreven. Middelburg. Met rijwiel geval- 1 e n. Gisterenmiddag was mevrouw B. uit Vlissingen in een winkel in de Lange- delft alhier geweest. Toen -zij weer op haar rijwiel wilde stappen, gleed zij met haar fiets uit. Binnengedragen bij de fir ma de Jager bleek geneeskundige hulp noodig. De dokter constateerde, dat de wielrijdster haar been boven den enkel bad gebroken. Nadat het been was ge spalkt is zij per auto naar een der Vlis- singsche Ziekenhuizen overgebracht. Een geheimzinnige lucht. Gisteravond werd vooral in hotel de AL- dij en het Polderhuis een vrij plotseling opgekomen benauwende lucht waargeno men. Dacht men eerst aan gaslucht, later moest worden vastgesteld, dat de lucht uit de riolen kwam en eerder door ben zine dan door gas moest worden veroor zaakt. Een onderzoek door gemeentedien- sen ingesteld, gaf geen afdoende oplos sing en ook hedenmorgen was de lucht nog niet verdwenen. Ook in de Bogardstraat en Blindenhoek werd een bijzondere lucht waargenomen. Vlissingen. Het bezoek aan den „De Ruyter". Zaterdag- en Zondag middag was er opnieuw gelegenheid voor het publiek om den „De Ruyter" te be zichtigen. Zaterdag hebben velen het slechte weer getrotseerd en zijn den kruiser gaan be zoeken, die ditmaal een attractie meer bad, n.l. het katapultvliegtuig, dat de vo rige maal nog niet aan boord was. Gistermorgen is de kruiser weer naar zee vertrokken. Goes, Diefstal van gas. De politie is er in geslaagd een gasdief te betrap pen. Een zekere K. in de Smallegange- buurt bad zijn buisleiding buiten den meter om verbonden met de aanvoerbuis. Proces-verbaal i® opgemaakt. De oude Geref. Kerk afge brand. Hedenmorgen te tien minuten over half vijf ontdekte een surveilleerend agent van politie, dat brand was ont staan in de garage „De oude kerk", (het voormalige kerkgebouw der Geref. Kerk) aan de Wijngaardstraat, eigendom van den heer 0. Verstrenge. De politie-agent stelde onmiddellijk de brandweer en het politie-bureau biervan in kennis en nam daar de brand dreigde een ernstig ka rakter te zullen aannemen direct maatregelen, om de omwonenden te wek ken. Deze werden aangezegd hun woning ten spoedigste te ontruimen. De brandweer was spoedig ter plaatse. Voor slechts enkele guldens per jaar verzekeren wij Uw AUTO tegen BRAND, BRANDEXPLOISIE, ZELF ONTBRANDING en BLIKSEMSLAG overal In NEDERLAND, BELGIË en DUITSCHLAND. Vraagt inlichtingen bij GOES. Ingezonden Mededeeling. Met verschillende stralen op de water leiding en van de motorspuit '(die aan de vest bij de Geref. Kerk werd gestation- neerd) werd gedurende enkele uren water gegeven. Het bleek al spoedig, dat de ga rage zelf en ook de negen auto's, die er zich in bevonden, niet te redden waren. Alles werd er op gezet, om de omliggen de panden te behouden. Daarin is de brandweer dan ook geheel geslaagd. Zelfs de vroegere consistoriekamer '(thans ma gazijn) is gespaard gebleven. Ook de vroegere pastorie thans onbewoond en eigendom van den heer Mr J. W. Goed- bloed kreeg heel weinig schade. Ook de huizen aan den overkant kwamen er ondanks den feilen vuurgloed en den he- vigen vonkenregen, best af. De burgemeester, de directeur van ge meentewerken, de inspecteur van politie en andere autoriteiten waren spoedig ter plaatse. Te ongeveer zeven uur kon met de na- blusscbing worden begonnen. De oorzaak van den brand is onbe kend. De negen auto's behoorden aan verschillende personen. Verschillende wa ren niet tegen brand verzekerd. Het thans verbrande gebouw deed van 29 October 1871 tot 22 Augustus 1930 dienst als kerkgebouw van de Geref. Kerk. De eerste dienst werd geleid door Ds D. de Pree, de laatste door Ds R. J. v. d. Veen. Voor dit gebouw werd gesticht had reeds op dezelfde plaats een kerkgebouw gestaan. In 1841 werd n.l. door de Chr. Geref. 'Gemeente de zeepziederij „De We reld" aangekocht, die nadat de noodige veranderingen waren aangebracht in 1842 als kerk in gebruik werd genomen. Ierseke. Het comité voor de Vrije Uni versiteit had tegen Vrijdagavond een ge- zelligen, goed bezochten avond belegd. Ds van Egmond sprak een openingswoord en wees op de nooden der V.U., maar ook op de roeping, die wij tegenover haar hebben. Nadat de V.U.-film was vertoond, kon de secretaris, de heer Van Veenen- daal verschillende nieuwe contribuanten inschrijven. Kruiningen. Door de gemeentepolitie is aangehouden een zekere B. uit Zierikzee, ventende alhier, die gesignaleerd stond in het Politieblad als veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf. B. is hedenmor gen naar Middelburg gebracht. Hansweert. Mej. C. is Zondagmiddag tijdens haar werkzaamheden in den kel der gevallen. Met verschillende kneuzin gen en een groote hoofdwonde werd zij opgenomen. Dr Lindenbergh verleende geneeskundige hulp. Dén heer H. Kik, hulpcommies al hier, is wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd met ingang van 1 Dec. eervol ontslag verleend. De heer W. Wildeboer, commies bij de directe belastingen enz. te Middelburg wordt met ingang van 1 D'ecember over geplaatst naar Hansweert. Wolphaartsdijk. Maandagavond verga derde alhier voor de tweede maal in deze wintercampagne de A.R. kiesvereen. on der leiding van den heer Van Wijk. De heer F. Gaan leverde een inleiding over Art. 6 van ons Program, waarop een leerzame bespreking volgde. D'e heer Heijnsdijk bracht verslag uit van de Cen trale en Provinciale. De propaganda voor den a.s. winter werd nader geregeld. Zaterdagavond hield de Christelijke Zangvereeniging „Psalm en Lied" al hier haar 15de jaarvergadering onder leiding van den heer Van Wuijckhuijse. D'e secretaresse, mej. G. Caan, leverde een jaarverslag, waaruit bleek, dat er in het afgeloopen jaar wel flink gearbeid was, maar dat het ledental verminderde. De voorzitter meende zijn werk te moeten neerleggen. Hij ontving voor zijn lang- durigen arbeid een blijk van waardeering. In zijn plaats werd gekozen de heer J. Katsman. Voordracht, zang en muziek verhoog den de gezelligheid. Oost-Souburg. Gisteravond had alhier een orgelbespeling in de Geref. Kerk Er zijn nog duizenden mensen, die niet weten dat het aangenaamste en misschien ook wel het aller goedkoopste middel is tegen hoest en verkoud heid. (Adv.) plaats door den heer Kruithof, den blin den organist te Kampen. Deze bijeenkomst werd geopend door dhr H. M. v. d. Putte, waarna dhr Kruit hof drie orgel- en drie zangnummers met orgelbegeleiding ten beste gaf. Ook las hij een meditatie in blinden- schrift. Jammer dat deze mooie avond door zoo weinigen was bezocht. Arnemuiden. Gisteren is vanwege de fa. Vlaming begonnen met het koken en pellen van mosselen. Waarschijnlijk zul len een dertigtal jongens en meisjes en eenige volwassenen daarbij tot Mei 1937 werk vinden. Koudekerke. Donderdagmiddag is in de woning van den heer K. op 't Zand in gebroken, toen de bewoners afwezig wa ren. Vermist werden een rijwielplaatje en een snoer bloedkoralen met gouden slot. Het is den gemeente-veldwachter van 't Zand, in samenwerking met de ge- meente-politie van Middelburg gelukt, den dader te vatten. Na langdurig verhoor heeft deze, een goede kennis van de politie, bekend de vermiste voorwerpen te hebben gestolen. De dader is een zekere B., woonachtig te Middelburg. Bruinisse. Jubileum. Maandag j.l. was bet 25 jaar geleden dat dhr J. van 't Leven als gemeenteveldwachter alhier in dienst trad. Des morgens werd de jubilaris gelukgewenscht door burge meester S. Hhge, die hem woorden van waardeering toesprak voor de aangename wijze van samenwerking en voor de trouwe plichtsvervulling, die hij' in deze 25 jaar aan den dag heeft gelegd. Een mooie mand met bloemjen werd den ju bilaris aangeboden. Namens het secretariepersoneel sprak de secretaris B. J. van Oeveren hem toe en bood hem een zilveren vulpotlood aan. De omderafdeeling van den A.N.P.B. van Sohouwen-Duiveland en St. Philips- land sprak bij: monde van den gepension- neerden gemeenteveldwachter, dhr Boot, van Kerkwerve, dhr v. 't Leven toe. Als stoffelijk blijk van belangstelling werden hem een rooktafel en twee schilderijen aangeboden. De verschillende sprekers werden door den jubilaris dankgebracJit voor de bui tengewone blijken van belangstelling en de mooie cadeaux. Ook door de familie de Koek werd hem qen schitterend rookstel gepresenteerd. Een stroom van felicitaties was mede een bewijs van de algemeene sympathie, die den jubilaris door de dorpsgenooten wordt toegedragen. Zierikzee. Reeds sedert geruimen tijd vermoedde de politie, dat in het voor malige café de „Oude Tol", alhier, bier en sterken drank werd verkocht. In ver band hiermede werd Zaterdagavond een inval gedaan en met succes. Een aantal flesschen sterken drank en hier werd in beslag genomen en tegen den bewoner G. I. B., proces-verbaal op gemaakt. (Z. Nsb.) Schoondijke. M. A. B. BI eik er. f De overleden burgemeester, de heer M. A. B. Bleiker, was vanaf 1901 gemeente secretaris en werd in 1922 tevens tot bur gemeester benoemd. In tal van vereenigingen en corpora ties had de overledene zitting en steeds met groot en ijver behartigde hij! de be langen. Sedert 1905 was burgemeester Bleiker ook secretaris van de gemeente "Waterlandkerkje. Voorts was hij voorzitter van de ver- eeniging van burgemeesters, secretaris sen en ontvangers in Westelijk Z.-Vlaan deren en voorzitter van de stichting voor ouden van dagen in dat gewest. Eenige jaren geleden was hij lij van de Prov. Staten voor de Liberale Staatspar tij De Vrijheidsbond. DE REGEERING EN DE RADIO. De voorloopige machtiging van de Vrijdenkers Radio Omroep wordt ingetrokken. In de memorie van antwoord inzake de begrooting der Posterijen wordt toegege ven, dat, ai was het aantal en de duur van de bedrijfsonderbrekingen betrekke lijk gering, de zender te Kootwijk meer dan die te Hilversum aan storing onder hevig is geweest. Een technische voorziening, waarvan verwacht mag worden, dat zij 'n gunstigen invloed op het aantal storingen heeft, is in vergevorderden staat van uitvoering. Tegen de uitzendingen in het Neder- landsch door Russische zenders, welke uitzendingen door de Regeering evenzeer worden betreurd, bestaat voor het tegenwoordige, daar het hier betreft een land, waarmede geen diplomatieke betrekkingen worden onderhouden, geen deugdelijk middel. Wat den Vrijdenkers-radio- omroep betreft, zet de Minister uiteen, dat, waar blijkt, dat de V.R.O. binnen het kader der wettelijke voorschriften, welke 'het alleszins juiste beginsel huldigen van vrije meeningsuiting, mits men daarbij blijft binnen de dooT de wet gestelde nor men, krachtens aard en doelstelling prac tised geen uitzendingen kan verzorgen, die zij volgens haar statuten beoogt te verzorgen, de Minister van meening is, dat het geen zin heeft voor dergelijke uit zendingen aan een afzonderlijke omroep- vereeniging een, zij het klein, deel van den in zoo beperkte mate beschikbaren zendtijd ook voornemen® de aan den V.R.O. verleende voorloopige machtiging bc'nnenkort in te trekken. Burgemeesters. Bij K. B. is met ingang van 15 No vember 1936 benoemd tot burgemeester der gemeente Gallantsoog: G. D. Rehorst. Do beer Rehorst werd 22 September 1902 in Berkenwoude geboren. Hij is thans gemeentesecretaris en ontvanger der gemeente Westzaan. Oud-gouverneur G. J. Staal, t Op 68-jarigen leeftijd is gisteren te Schevenmgen overleden de heer G. J. Staal, oud-gouverneur van Suriname. De heer Staal bad voor zijn benoeming tot gouverneur een langdurige carrière in Oost- en West-Indië achter den rug. Ook is hij secretaris-genoraal aan het de partement van Koloniën geweest. In 1916 werd de heer Staal benoemd tot gouver neur van Suriname, welk ambt hij tot 1921 vervulde. Het verleggen van het verkeer houdt het werk thans op. Het omleggen van de gas- en water leidingen enz. De werkzaamheden betreffende de ver breeding van het kanaal door Zuid-Be veland schieten goed op en vanaf de ver schillende bruggen is reeds te zien in welke male de eerste verbreeding meer dere ruimte voor do scheepvaart met zich brengt, aangezien op de meeste plaatsen de nieuwe steenglooiingen reeds zijn aan- gobracht. Verder ontstaat er vanaf de glooiing tot aan den nieuwen dijk aan do westzijde een zeer breed gedeelte, het welk later bij de tweede verbreeding zal worden vergraven. Wanneer echter deze tweede verbreeding zal plaats vinden, is niet te zeggen, daar dit zal gebeuren zoodra hieraan behoefte bestaat. Doch ook de eerste verbreeding, welke over eenigen tijd tot stand zal zijn gekomen, •zal reeds een groote verbetering blijken te zijn voor dit druk bevaren kanaal. Op het oogenblik is de vaart zeer druk en telkens blijkt, dat het kanaal in zijn ouden vorm niet voldoet aan normale eischen in de zen. Gedurende de laatste weken is het werk tusschen de spoorbrug te Vlake en de sluizen te Hansweert maar weinig op geschoten, doordat eerst enkele wegen mioesten worden aangelegd vanaf Hans weert (zoowel oost- als westzijde) naar de Sohorebrug. De wegen ter plaatse zijn namelijk gelegen aan weerszijden van het kanaal en aangezien het verbreede ka- FEUILLETON. door An n e B a e 1 e. 7) -o- Zij voelde dat er voor haar niets meer te zoggen viel over deze gewichtige kwes- tie. Het scheen alsof zij haar geluk, ja haar leven op het oogenblik over had voor Ghailie; en terwijl zij haar voorzich tig overleg vergat, begon zij te denken dat elke ingrijpende verandering hem goed zou doen welke verandering ook, als zij hem maar aftrok van zijn eigen som bere gedachten. Hij moest in ieder geval bewaard worden voor zwaarmoedigheid, en zijn kinderen mochten niet verkwijnen in Londen. Belle had al zooveel zerg en moeite in haar leven 'gehad, dat zij niet bang was nog meer lasten op zich te ne men, maar wel zag ze er ontzettend te gen op om sohulden te maken. Haar le ven was één voortdurende worsteling om die zwarte spoken buitenshuis te houden, en alle inspanning moest ze dikwijls aan wenden om haar vader te overreden, niet van den één te leenen om den ander daarmee te betalen. Evenals zooveel man nen ging hij graag naar advocaten en wanneer hij maar in de gelegenheid was, ging hij met groot genoegen naar een go- wetenloozen advocaat, dien Belle vreesde, en die in Harborough woonde, de markt plaats, die het dichtst bij Hollyfield lag. „Moet ik naar bed gaan zonder onze avondaandacht?" zei een bedrukte stem, terwijl de deur gedeeltelijk geopend werd „Nee, zeker niet MoÜy?" riep Belle, terwijl zij opsprong. „Waar is Jim?" „Hij viel bijna in het vuur, zoo slape rig was hij, juffrouw Belle, daarom heb ik hem naar bed gestuurd", hernam Mol ly, wier oogen rood zagen van het wrij ven om ze open te houden. Mijnheer Dauncey maakte zich gereed voor de huiselijke godsdienstoefening en een dag van veel spanning werd beëin digd, zooals alle dagen beëindigd moeten worden, met het lezen van de Heiligs Schrift en met gebed. HOOFDSTUK HL Juffrouw Dnloey. Het ontbijt te Gastle Farm word gohou den om half acht, en het viel Charlie moeilijk op tijd te zijn. Hij wist van ouds da,t zijn vader precies op den tijd stond, bij het eten. Toen Belle dus voor de derde keer aan de deur van zijn kamer ram melde, sprong hij uit bed, kleedde zich haastig aan, en ging naar beneden. Zijn vader rookte reeds een pijp, omdat hij tien minuten te laat was, maar toen hij Charlie's bleek en moe gezicht zag, kreeg hij medelijden en zeide: „Mijn beste jon gen, je hebt rust en verandering noodig. Hoe eerder je vertrekt naar Montreal, hoe beter." Zooals men zich kan voorstellen, was Montreal, Jabez D'auncey en de naaste bloedverwant voortdurend opgedoken in de droomen en gedachten van die kleine familie gedurende den geheelen nacht en het onderwerp werd weer opgehaald en besproken onder het ontbijt. Zelfs Belle vjrgat de drukte der hooioogst in het al- 1< sbeheerschende gesprek en het verdrong heelemaal de dagelijksche dingen, die haar anders zoo zeer in beslag namen. Charlie zou naar Londen terugkeeren mei de avondexpres en de voorbereidende maatregelen voor wat volgen moest, zou den worden getroffen. Belle wist spoedig uit welken hoek de wind waaide en be greep dat zij er nu niets aan kon veran deren. Haar vader was altijd een raadsel voor haar, en zij wist nooit welke wen ding zijn rustelooze geest zou nemen. De tafel was nog niet opgeruimd na het morgeneten toen er plotseling luid gebeld werd. „Dat is vast juffrouw Dülcey, riep Belle, terwijl zij opsprong en zich naar de deur 'haastte. „Ik ben echt blij, dat u gekomen bent", voegde zij er bij, terwijl zij haar omhelsde en haar bijna den adem afkneep. „Juffrouw D'ulceyt" riep mijnheer D'auncey tegen zijn zoon. „Wat zou die willen. We kunnen beter op den bodem van den Atlantischen Oceaan verhuizen dan haar te beleedigen. Iedereen ver wacht een erfenis van juffrouw Dulcey en Belle heeft als haar petekind minstens een even goede kans als ieder ander". „Ik zal nooit haar vriendschap tegen over ons vergeten; ofschoon het beter ge weest zou zijn als zij.„begon Char lie, terwijl hij in den zin bleef steken, toen een kleine vrouw de kamer binnen trad, gevolgd door Belle, die wel twee maal zoo lang was. Vader en zoon haast ten zich haar tegemoet te gaan en toen zij elkander de hand gedrukt hadden, vroeg zij verontschuldiging voor haar vroege komst. „Juffrouw Dulcey komt nooit te vroeg en de menschen zijn altijd vereerd door uw bezoek", zei mijnheer D'auncey, ter wijl hij zijn beste beentje voor zette. Ik hoorde, dat Charlie hier was, en kwam om nog even met hem te spreken, daar ik dacht, dat hij mogelijk met den morgentrein weer vertrok", antwoordde de bezoekster, terwijl zij in de van lage kussens voorziene vensterbank ging zit ten. „Je ziet er slecht uit. Hoe gaat het met de kinderen? Waarom kwam je zoo onverwachts?" Er was geen onzekerheid in de manie ren of in het praten van juffrouw D'ul- cey. Zij ging recht op haar doel af, en toen Charlie een weinig aarzelde en zijn antwoord op haar laatste vraag weifelde, viel ze hem in de rede met: „Dkt ver moedde ik al. Ik heb die advertentie ook gezien. Het moet uw neef zijn, mijnheer Dauncey. Maar advertenties zijn dikwijls bedrog en ik vertrouw geen enkele." Een lange bespreking volgde, waarbij juffrouw Dulcey een scherpzinnig en ge zond verstand aan den dag legde, dat haar samen met haar positie de niet altijd benijdenswaardige post van scheidsrechter in dorpszaken gaf. Zij werd zonder verschil in beteekenis „Onze kleine dame" en juffrouw Dulcey ge noemd door de omgeving. Haar familienaam was Weatherley en zij was een halfzuster van den landheer Weatherley van het kasteel. Ofschoon zij werkelijk klein en tenger gebouwd was, was ze toch niet misvormd. Zij was sier lijk, bewegelijk, actief en vol leven. Zij was donker met een paar oogen die door je heenzagen en nooit nalieten te ontdek ken dat men iets voor haar geheim hield. Zij had zelf ook geen geheime gedachten en wee den -man, de vrouw of het kind, I die haar wilde bedriegen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2