SSHAC Debbelmann lekker... man! Vergadering H. B. Zeewsche Landbonw-Maatscbappij. Onderwijs Toezicht op kwaliteit van electrische apparaten. Gemengd Nieuws. De R.K. Staatspartij. Kerknieuws. Ingezonden Mededeellng. Sec» Rookt IBIS bij voorkeur uit een IBIS-pIJp Bi] Uw winkelier verkrijgbaar. maar aannemen. Dhr de Mol is het eens met dhr Traas, maar wenscht verder te gaan en alsnog te verzoeken tot het be noemen van een veldwachter voor Baar land, gezien de feiten eenige jaren ge leden gebeurd. Dan is de Raad van deze verantwoordelijkheid af, en draagt de Commissaris deze. Dit voorstel wordt aan genomen. Dhr A. Koole krijgt ontslag als ge meente-bode. Het verzoek tot het houden van een cursus voor arbeidersvrouwen in huishoudkunde in het schoollokaal, staat de raad toe, mits het de gemeente niet meer kost dan vuur en licht. De kring Ovezand van den Keurings dienst stelt eenige wijziging voor het keuren van varkens voor, wat door den raad wordt aanvaard. De raad gaat ac- coord met het voorstel van B. en W. om een aanvraag te doen aan het rijk om steun uit rijkskas voor de gemeentehuis houding. Naar aanleiding van een schrij ven van den Minister wordt de heffing van legesgelden voor het bevolkingsregis ter herzien. Ingekomen is een schrijven van den heer J. A. Hoogvliet, die den raad ver zoekt om opheffing van zijn schorsing als gemeente-opzichter. De voorz. zegt, dat dit het best kan worden besproken na het rapport van den inspecteur van volks huisvesting. Dhr Traas wil hierover wel iets zeggen, maar wil ook wachten tot het rapport is verschenen. Mevr. Steketee zegt, dat deze schorsing geschied is door de meerderheid van B. en W. Het gaat over het bouwen van het huis van Huisen. Daarover zijn eenige opmerkingen ge maakt. De brievenbus voldoet niet aan de verordening en de verankering is niet voldoende. Spr. weerlegt dit. Dit is geen oorzaak voor schorsing. Als er een fout gemaakt is, dan zit de schuld bii B. en W., die voor dezen bouw vergunning hebben gegeven. Dit -gebouw is gebouwd volgens bestek en teekening door B. en W., gezien en goedgekeurd. Weth. do Vriend zegte dat de gemeente opzichter zich niet aan zijn instructie heeft gehouden. De voorzitter wil wach ten tot het rapport van den inspecteur door B. en W. is besproken. Mevr. Steketee wil de zaak thans be handeld zien. De voorz. haalt het rapport en leest het den raad voor. Weth. de Vriend roept tot dhr Hoogvliet dat hij zich moet matigen, anders zal hij er werk van maken. Mevr. Steketee zegt, dat de voorzitter steeds een verkeerde voorstelling van de zaken geeft. De voorz. laat den hamer vallen. Het woord wordt spr. ontnomen. Nog zegt spr., dat zij de raadsleden dan schriftelijk zal overtuigen van de waar heid van haar gezegden. Behandeld wordt de bezoldiging van een" nieuwen controleur der steunregeling. Het salaris wordt gebracht op f 150 's jaars. B. en W. zullen een oproep doen. Na een uur geheime zitting wordt be noemd tot onderwijzeres Mej. Mol, met 5 stemmen. Serooskerke (W.). Ook hier wordt Woensdagavond een groote propaganda- avond voor do Chr. Vakorganisatie in de Herv. Kerk gehouden. Twee sprekers zullen het woord voeren. Gaarne wekken wij leden en belangstellenden, ook on- en verkeerd georganiseerden, tot een druk bezoek op. Mep zie de advertentie van Zaterdag j.l. Schoondijke. Gisteren (Zondag) over leed in den ouderdom van 87 jaar na een ongesteldheid van enkele uren plotseling de heer M. A. Bleiker, burgemeester de zer gemeente. Biervliet. Hot oude Gemeente huis. Vrijdag vergaderde de Raad. Van de winkoliersvereeniging „Willem Beukelsz" was een verzoek ingekomen om het venten te beperken. Bit werd in ban den gesteld van B, en W. om prae-advies. Bij het wijzigingsbesluit der begrooting 1930 betreffende verschillende verande ringen, werd ten aanzien van de groote bijdrage in het nadeelig slot van den keu ringsdienst voor vee en vleesch door B. en W. er op gewezen, dat maatregelen dienen genomen te worden, opdat deze dienst in de toekomst zich zelf bedruipt, i Vervolgens kwam de begrooting 1937 in behandeling. Er werd geen belasting verandering voorgesteld. Op voorstel van wethouder Michielsen werd besloten aan Ged. St. te verzoeken den post presentiegelden te verhoogen van f 100 tot f 125. De begrooting werd vastgesteld voor den gewonen dienst tot een totaal bedrag van f 74359, met een post voor onvoor ziene uitgaven van f 2534; voor den ka- pitaaldienst van f 8726. Be heer Du Fossé vroeg naar de werk verschaffing. De burgemeester antwoord de, dat de voorbereidende werkzaamhe den in vollen gang zijn. Ten slotte zei de voorzitter, dat meer- deie keeren naar de bestemming van het oude gemeentehuis is gevraagd en dat toen reeds mededeelingen volgden in be sloten zitting. Thans stelde hij er prijs op in openbare vergadering enkele mededee lingen te doen. Het staat vrijwel vast, dat de verkoopwaarde van het oude ge bouw niet boog is, terwijl B. en W. er alles voor voelen het in zijn huidigen voim voor het gemeente-aanzicht te be houden. Een gedeelte kan voor gemeente doeleinden bestemd blijven als stempello kaal en arrestantenlokaal. Het overige deel zouden B. en W. gaarne bestemd zien tot oudheidkamer, streekmuseum bijv, voor Zeeuwsch-Vlaanderen met oude hoerenkamer of iets dergelijks. Zelfs bui ten de gemeente wordt daarvoor reeds be langstelling gevonden, bij particulieren zoowel als vereenigingen. B. en W. stel len zich op het standpunt, dat al het mo gelijke gedaan moet worden om in deze richting te slagen. D'e voorzitter hoopt ook in de gemeente voldoende belangstel ling te vinden en dan met steun van Rijk en Provincie het oude typische gebouwtje te kunnen behouden zonder financieel na deel voor de gemeente, die in een even tueel te vormen stichting het gebouw in brengt voor het genoemde doel. D'e raad ging met deze zienswijze accoord. Korfbal. Goes. Zaterda-g werd alhier de eerste wintercompetitiewedstrijd gespeeld tus- schen Togo van hier en Mad jou uit Vlis- singen. Madjou won met 50. ONJUISTE KWALIFICATIE. Eenigen tijd geleden hebben wij uit de Standaard overgenomen een arti keltje waarin scherpe critiek werd uitge oefend op de houding van de „Limburger Koerier" en bet „Dagblad van Zeeland", en waarin de indruk werd gewekt, dat deze organen door Belgen geleid werden. Nader deelde de Standaard mede, dat deze aanduiding onjuist was geble ken. Gaarne maken wij1 van deze rectificatie melding. Al is bet juist dat deze bladen door hun onmatige critiek op de houding der Re geering in breede kringen ergernis ga ven, de veroordeeling daarvan mag niet gepaard gaan met voor de betrok ken personen, vroegere Vlamingen, on juiste en daarom grievende kwalificaties. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lobith, J. W. Sepmeyer, cand. te Maasdam. Aangenomen naar Wouterswoude, E. Schroten, cand. te Hasselt. Geref. Kerken. Tweetal te Wassenaar, M. P. Feringa te Moerdijk en Y. K. Vellinga te Meppel. Beroepen te Gameren, J. van Hoeg'ee, cand. te Utrecht. 'Geref. 'Gemeenten. Brietal te Yerse'ke, M. Heikoop te Utrecht, R. Kok te Veenendaal en H. Ligtenberg te Lisse. Evang. 'Luthersche Kerk. Bedankt voor Rotterdam, G. Riemers te Naarden-Bussum. Middelburg. Zaterdagmiddag werd in de Boogardzaal een goed bezochte zen dingsconferentie gehouden, uitgaande van den Zendingsraad in de classis Middel burg. Na de gebruikelijke opening werd de spreker van deze samenkomst, Ds D. Grommelin, Zendingsdirector te Oegst- geest, met een korte toespraak, ingeleid door Ds L. 'G. Spijkerboer van Oost- en West-Souburg, voorzitter van den classi calen Zendingsraad. De spreker had als onderwerp: De Oude en de Nieuwe tijd in de Zending. Vroeger, aldus spr., waren de Ooster- sche volken meer geïsoleerd. Door ver beterde communicatiemiddelen, enz. lig gen hun landen nu meer open en wordt de bevolking meer en meer in het wereld gebeuren betrokken. Hiermede gaat ge paard een opleving der Oostersche gods diensten, zooals de Islam en bet Hin doeïsme. Maar ook is er een meer vra gen naar het Evangelie gekomen, terwijl vele inlandsche christengemeenten meer zelfstandig beginnen te worden. Door al die groote veranderingen moe ten de methoden van het Zendingswerk ook gewijzigd worden. Maar door die ver anderingen komen er ook meer gelegen heden en 'kansen voor de Zending. Als gevolg van al die activiteit in In- dië moet de Zendingsactis in het moeder land anders worden, ook daar *t rijk min der subsidieert aan zendingsscholen, zie kenhuizen, enz. In ons land moet niet meer de oude weg bewandeld worden van piëteit, ro mantiek of particuliere vereenigingen, maar de geheele Kerk dient haar roeping te vervullen door ten volle achter de Zen ding te staan. Dan alleen zal zij gehoor zaam zijn aan het zendingshevel van den Heiland. Naar aanleiding van het gesprokene had een geanimeerde en leerzame discus sie plaats. Wilhelminadorp. Door de stemgerech tigde leden der Ned. Herv. Kerk alhier werd gekozen tot lid van het kiescollege dhr L. Burger. Herkozen werden als no tabelen P. Verhage en F. de Groene; ter wijl als kerkvoogd door de notabelen op nieuw werd benoemd dhr G. Burger. Baarland. Gekozen tot ouderling der Geref. Kerk dhr H. Schout Hz. Vrouwenpolder. De Kerkvoogdij der Ned. Herv. 'Gemeente alhier besloot het bestaande cabinet-orgelbje te vervangen door een passend kerkorgel. Met de leve-, ring daarvan werd 'belast de fa. Valckx van Kouteren Co., te Rotterdam. Kortgene. Tot leden van het kiescollege in de Ned. Herv. Gemeente zijn herkozen de 'heeren L. W. van Halst, Iz. van Mal- degem en P. G. Zandee en is gekozen de heer P. Wolse L.Pzn. Driewegen. Herkozen tot ouderling bij de Geref. Kerk alhier dhr J. Krijger en gekozen tot diaken in de vacature J1. Moerman dhr Jac. Blok. Tot onderwijzer aan een Chr. school te Ridderkerk is benoemd de heer S. J. Lenselink te Arnemuiden. (Rott.) De minister kondigi een wettelijke regeling aan;. Waarschuwing aan gebruikers. Aan alle electriciteitsbedrijven in Ne derland heeft de minister van Waterstaat een schrijven gericht, waarin hij er op wijst, dat de electriciteitsbedrijven hier te lande er zooveel mogelijk voor waken, dat voor de op 'hun netten aangesloten installaties deugdelijke electrotechnische materialen en toestellen worden gebruikt. Ten einde op afdoende wijze gebruikma king van electrotechnische toestellen en materialen, welke door lage prijzen, groo te aantrekkelijkheid bezitten, maar die als zeer ondeugdelijk moeten worden be schouwd, te voorkomen, overweegt de minister de totstandkoming van een wet telijke regeling te bevorderen. Aangezien elders genomen maatregelen het vermoe den wettigen, dat het aanbod van ondeug delijke materialen in de naaste toekomst zal toenemen, verzoekt de minister mede werking Jjjj' de bestrijding van 'het aange duide kwaad, door een zoo noodig ver scherpt toezicht op en keuring van de hoedanigheid der materialen en toestel len, die in electrische installaties in het verzorgingsgebied worden gebezigd. De minister 'beveelt den electriciteitsbe drijven aan, handel en industrie en zoo mogelijk ook de verbruikers te waar schuwen, ten einde te voorkomen, dat, indien t. z. t. een wettelijke regeling tot stand mocht koinen, het inmiddels aan geschafte of in voorraad genomen mate riaal waardeloos zou worden. i Door locomotief gegrepen en gedood. Zaterdagavond is op den onbewaakten overweg te Haaksbergen, de circa 68-jarige ongehuwde ten T. door een losse locomotief aangereden, en op slag gedood. Knaapje dood gereden. Zondagmiddag is te 's-Gravenhage de 7- jarige C., toen hij spelenderwijze den weg overstak door een autobus overreden en op slag gedood. i Aan den dood ontsnapt. In den nacht van Zaterdag op Zondag, om streeks half drie, bemerkte een surveil- leerend agent, dat er brand was in den sigarenwinkel van den heer V. te Gorin- chem. Het brandde reeds zoo hevig, dat de heer V., die alleen thuis, nog niets ge merkt had en boven sliep, zijn woning niet meer langs den gewonen weg kon verla- ten.Inmiddels was een tweede agent toe geschoten, en nadat de buren gewekt wa ren heeft men door het naburig perceel met behulp van een ladder en door een brandluik den bewoner uit zijn benarde positie verlost. De brandweer wist den brand tot het perceel van den heer V. te beperken. Br and in steenfabriek te B1 e r i c k. Zondagmorgen is door on bekende oorzaak brand uitgebroken in een der droogkamers van de N.V. steen fabriek der Gebr. Teeuwen te Blerick. D'e droogkamer brandde totaal uit, ter wijl de aangrenzende gebouwen van de fabriek aanmerkelijke brand- en water schade opliepen. i De zender te Huizen ver kocht. D'e zender te Huizen, die verle den jaar vervangen is door die te Koot wijk, is verkocht. Men is di.zer dagen be gonnen met demonteeren. Daar de zender geen belang meer heeft voor de Nozema en het terrein schoon moet worden opge leverd, zullen ook de masten en het kan toorgebouw worden afgebroken, tenzij er voor het laatste een kooper opdaagt. D'e zender werd omstreeks 1926 ge bouwd en was eigendom van den Ned. Draadloozen Omroep, die haar beurte lings verhuurde aan de N.C.R.V., K.R.O., A V.R.O. en V.A.R.A. De tante uit Amerika. Reeds langer dan vier jaren werkte in de con- seivenfabriek van Gebrs D'uyn te Bever wijk een Duitsch arbeider. Deze ver scheen Vrijdagmorgen ten kantore van den directeur om hem verlof te vragen onmiddellijk naar Duitsohland te kunnen vertrekken, omdat hij deelgenoot gewor den was van een erfenis van 18 millioen dollar, die een tante van hem in Amerika had nagelaten. Hij zou in deze erfenis aandeel hebben voor een bedrag van 3V2 millioen gulden. Hij staafde zijn bewering met de noodige bewijsstukken en hij1 be schikte reeds over veel geld, dat zijn ad vocaat hem reeds als voorschot had toe gezonden. D'e heer Duyn kon moeilijk an ders doen dan het vertrek van den man in te willigen. Hij is onmiddellijk naar Duitschland vertrokken. Hedenmiddag vergaderde in de Prins van Oranje te Goes onder voorzitterschap van den heer Mr P. Dieleman het Hoofd bestuur der Z. L. M. De voorzitter verwelkomde de aanwezige leden, eere-leden, adviseurs en gasten. Daarna doet hijl de volgende Mededeelingen. Nieuw gebouw. Allereerst memo reerde hij, dat het D'agelijksch Bestuur op 13 Juli 1936 voor de eerste maal in het nieuwe gebouw vergaderde. Met de tot standkoming van dit gebouw is een eind gekomen aan een onhoudbaren toestand De Z.L.M.-afdeelingen zijn nu weer ver- eenigd in één gebouw. Boterafzet. In verband met de zeer groote schade, welke de Zuivelfabrie ken in Zeeuwsch-Vlaanderen van den smokkelhandel ondervinden, heeft het Dagelijfcsch Bestuur getracht vaststaande feiten omstreeks dezen smokkelhandel te weten te komen, teneinde hiermede gewa pend bij; de bevoegde instanties op scher per toezicht te kunnen aandringen. Richtprijs en kostenvergoe ding tarwe. De Z.L.M. vereenigde zich met een protestschrijven van de Hol landsche Mij. van Landbouw inzake de verlaging van den richtprijs en van de kostenvergoeding voor de werkzaamheden der Tarwe-Organisaties. Tuberculose -bestrijding rundvee. Het Bagelijksch Bestuuj heeft zich vereenigd met een schrijven der 3 C.L.O.'s, waarbij den Minister is verzocht voor dit doel een hooger be drag dan werd toegestaan, beschikbaar te stellen en ook voor 1937 een booger be drag te verleenen. Momenteel is de Z. L M. werkzaam om te komen tot t.b.c.-be- strijding onder bet rundvee in onze pro vincie. Hedenmorgen is een commissie uit bet DageL Bestuur benoemd, die in overleg zal treden met de veeartsen. E x p o r t s 1 a g e r ij te Sluis. Het- haaldelijk is er bijt de bevoegde instanties op aangedrongen het mogelijk te maken, dat de exportslagerij te Sluis, welke ten gevolge van de crisismaatregelen geheel is moeten worden stopgezet, weer kan worden ingeschakeld. Tot ons leedwezen is hierop echter steeds afwijzend be schikt. Steun verbouw zoete lupi nen. D'e Z.L.M. heeft het Landbouw- Comité verzocht bij de bevoegde instan ties te willen aandringen op het verlee nen van steun aan den verbouw van zoete lupinen. Toestand in den landbouw Gezien den nog steeds ongunstigen toe stand in den landbouw beeft de Z.L.M. er de aandacht van het Landbouw-Gomité op gevestigd, dat, alvorens de Regeering overgaat tot bet vaststellen van steun maatregelen, richtprijzen, teeltregelingen, enz., bet noodig is, dat de 3 C.L.O.'s in de gelegenheid worden gesteld hun wen- schen kenbaar te maken. B' e Z. L. M. - d a g e n in Walche ren. Met genoegen kan in berinnering worden gebracht, dat de Z.L.M.-dagen die 16, 17 en 18 Juni in den Kring Wal cheren werden gehouden, uitnemend zijn geslaagd. Kalverentoewijzing. De Z.L.M. heeft zich vereenigd met het verzoek van de Groninger Mij. van Landbouw aan bet K.N.L.G. om te trachten de volgende re geling ingevoerd te krijgen: a. de niet-erkende bedrijven in de ge legenheid te stellen één extra-stierkalf aan te houden tegen betaling van f 15; b. de stamboekbedrijven vrij te laten en het aantal aan te houden stierkalveren, die aan de gestelde eischen voldoen, te gen betaling van f 10 per stuk. Tuinbouwcommissie voor vaste lasten. D'oor den Voorzitter van het Centraal-Bureau der Tuinbouw veilingen is het K.N.L.G. verzocht een lid aan te wijzen in een commissie, die tot taak heeft een onderzoek in te stellen naar bet vraagstuk van de vaste lasten in den tuinbouw. D'oor het K.N.L.G. is de heer H. van Toledo te Haamstede aangewezen. Tarwerichtprijs. Nogmaals heeft de Z.L.M. in samenwerking met de andere Zeeuwscbe landbouworganisaties bij de 3 C.L.O'.'s er op aangedrongen, ac tie te voeren voor een verbooging van den tarwerichtprijs. Zuivelcontrole in Zeeland. D'oor de Z.L.M. zijn aan den Minister van MR GOSELING OVER EVENTUEELE SAMENWERKING. In een Zaterdag gehouden partijraad van de R. K. Staatspartij, heeft de voor zitter, Mr Goseling, ook enkele opmerkin gen gemaakt over samenwerking met an dere partijen. Samenwerking, aldus spr., geschiedt slechts via een Kabinet of via de fracties, Spr. kan er niet veel van zeggen, doch wil verklaren, dat de partij baar fierheid volkomen zal handhaven. De partij, die de sterkste is, draagt de grootste verantwoordelijkheid. Eerst na de verkiezingen, als men met de stukken in de 'hand kan zien waar het heen kan gaan, kan over eventueele samenwerking worden beslist. Ook in 'het negatieve, na melijk betgeen de partij1 niet kan doen, kan niets worden beslist op dit oogenblik. Er over te twisten kan op dit oogen blik niet baten. De partij kan gerust zijn, dat de leiding voor niemand op de knieën zal gaan en achter niemand aan zal loo- pen. Landbouw en Visscherij bezwaren ken baar gemaakt tegen het instellen van een nieuw zuivelcontrole-apparaat. Hierop is door den Minister geantwoord, dat do zuivelcontrole, zooals die thans in Zeeland geschiedt, voorLopig zal blijven gehand haafd. Overname van een gedeelte der werkzaamheden van de Veehouder ij- Centrale door de 3 G. L. O.. De Z.L.M. verwacht van deze overname weinig heil voor Zeeland. Brouw gerstcommissie. Aan den Voorzitter van het Nationaal Comité voor brouwgerst is medegedeeld, dat de Z.L.M. het instellen van een provinciale brouwgerstcommissie voor Zeeland niet noodig oordeelt. Bedrijfsraadvoor O. Z.-Vlaan deren. Ter bestrijding van de eerste on kosten heeft de Z.L.M. aan dezen Raad op zijn verzoek f 50 verleend, onder na drukkelijk beding dat de Z.L.M. zich hier door in de toekomst geenszins tot meer dere bijdragen verplicht acht. Gonsumptiemelkregeling. D'e Z.L.M. heeft aan bet K.N.L.G. medege deeld, dat het Dag. Bestuur zich in hoofd zaak kan vereenigen met het rapport van de Commissie uit de 3 C.L.O. en den F.N.Z. inzake de consumptieregeling. KosteloozeverbindingZeeuw- sche en Zuid-Hollandsche eilanden. Op een schrijven van de Z.L.M., waarbij werd aangedrongen op kostelooze bootverbindingen over de Zeeuwsche stroomen, heeft de Minister geantwoord, dat daaraan niet kan wor den voldaan. Varkenspest. In verband met het in ernstige mate voorkomen van varkens pest in ons land, werd aan het Land bouw-Comité medegedeeld, dat het wen- schelijk moet worden geacht voorwaarden te doen stellen aan het vervoer, toezicht, e.d. van de door deze ziekte aangetaste dieren. Nog hedenmorgen is besloten wederom aan te dringen op het nemen van krach tige maatregelen. Positie varkenshouderij. De Z.L.M. heeft zich vereenigd met een voor stel, dat er via het Landbouw-Comité bij den Minister van Landbouw en Visscherij werd aangedrongen op het vaststellen van een minimumprijs voor de zware varkens op een basis van 3% pond meel 10 cent. Beperking veehouder ij. Aan het Landbouw-Comité werd medegedeeld, dat het wenschelijk is de afgifte van boventallige kalverschetsen aan erkende t.b.c.-vrije bedrijven en houders van er kende veestapels, te beperken, door een hooger bedrag in rekening te brengen voor een extra schets. Positie veehouder ij in Zee land. Onder verwijzing naar de uitzon derlijke positie, waarin de veehouderij in Zeeland verkeert ten opzichte van de zuivere veeteeltgebieden elders in ons land, werd er nogmaals bij den Minister van Landbouw en Visscherij op aange drongen voor Zeeland een grooter aantal kalverschetsen beschikbaar te willen stel len. Landbouw en Devaluatie. De Z.L.M. heeft zich nogmaals uitgesproken voor het behoud van de monopolieheffin gen op granen. Voorts werd er bij het Landbouw-Comité op aangedrongen een nieuw urgentie- program voor den landbouw door de 3 C.L.O.'s te doen samenstellen. Tarwesteunregeling. De Z.L.M. is van meening, dat de tarwesteunrege ling nog niet kan worden losgelaten. Waardeering tarwe. In ver band met de vele klachten, die binnen kwamen over de standaardmonsters van de Stichting Gewestelijke Tarwe-Organi- satie voor Zeeland, heeft de Z.L.M. er op aangedrongen de standaardmonsters te verlagen. Verplicht veilen van uien. De Z.L.M. heeft zich vereenigd met een schrijven van de 3 C.L.O.'s aan den Mi nister van Landbouw en Visscherij en aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarin werd gewezen op de wen- schelijkheid het veilen van uien, ver plicht te stellen en den export van uien alleen toe te laten, wanneer de partij vergezeld gaat van een bewijs van oor sprong. Vrij dom polderlasten. De Z.L.M. kon zich vereenigen met een schrijven van de 3 C.L.O. s aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarin werd ver zocht maatregelen te willen nemen, dat de vrijdom van polderlasten voor wegen in polders worde opgeheven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2