Kerknieuws Borgstellingsfonds voor den Middenstand. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten Telegrammen. Nog geen 3 Cent per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 ppHp verkverminde- komen als de aten vervoerd W. om de ta- 1938, wordt cht en aange nomen. Tegen Eenennaam. A.C. om ver belasting voor kennisgeving begrooting dit Schoonheids- ordt eveneens omen. regeling tot voor vee en de gemeente oting 1937. de begrooting Laakt. Hij wijst g van de sub- rkverschaffing s belastingver- Hij ziet met gemoet. it het hem ge- ioting is opge- rhooging. Tot al moeten wor- it de opgelegde .ndbouw dezen tengevolge zal im denkt, dat toekomst niet ndat het Rijk nten afschuift, van het vorige de Goffau of kan worden, voordt, dat dit verhooging. 1de ambtenaar oorzitter mede, sober opgesteld vrijmoedigheid te verhoogen. orbeeld nemen- zijn jaarwedde op f 361, zoodat jaarwedde als ing ad f 40 juist alt. Dit wordt nen voor en 1 de Goffau. ilage voor den lt de heer de an f 25 op f 15 met 4 tegen 3 rschaffing aan er van Eenen- aag geraamd is. dat B. en W. aide f4500 nog heer de Kater, erschaffing zal de voorzitter en enkele werk- noodig blijkt, ig worden be- .Hondenbelas- offau voor het le honden van voor dit bedrag zien het tarief hooger is dan ien wordt aan- (dhr de Gof- voor de waak- den e.d. wordt irna vastgesteld f 41.430 in ont- it een post voor f847. el van den heer ïotulen in con- rond te zenden >rdt daarna ver namen voor de ,nco stemde de osten voor aan- den Veerdam, voor te stellen i van den (mo- iedereen, hetzij arbeider, zich drijf, als meest estaan. Flo had aan een betrek en onomwonden at ze 't liefst zoo huwelijk wilde zelf en haar ian mstandigheden, .gedwongen had ic'h zelfs om te- leggen, hoe de geboortedorp Belle", zei ze u nog maar net field Manor" en naakte in ieder indruk. Ik houd irm", want dat k mijn adres op „Hollyfield, Or- Jc aan de moei- gepoogd te over- eid daarvan en wat pret om ge- leef als ze was; g, die het liefst was en Flo bleef zich maar zei zien. Pordt vervolgd.) dernen) Ned. Bond van arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf, in houdende verschillende verzoeken om over te gaan tot steunverleening, kastoe- slag en werkverschaffing. B. en W. stellen voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen, aangezien hieraan zooveel mogelijk wordt voldaan. De heer van Eenennaam kan zich daar mede niet vereenigen en stelt voor zoo- dra noodig aan de landarbeiders steun te verleenen of een toeslag op de kas- uitkeering te verleenen tot het maximum van het steunbedrag, verhoogd met f 1 kolentoeslag gedurende de maanden De cember, Januari en Februari. Aangeno men met alg. stemmen. Van den Walcherschen Plattelands- Bouwkring is een verzoek ingekomen tot deelneming in een op te richten borg stellingsfonds voor kleine middenstanders enz. B. en W. stellen voor hierop niet in te gaan, aangezien dat in deze gemeente niet noodig is, waartoe met alg. stemmen besloten wordt. Bij de rondvraag informeert de heer de Kater naar de werkzaamheden aan de waterleiding. De voorzitter deelt mede, dat door een staking aan de leverings- fabrieken hierin eenige vertraging is ge komen, maar dat hij hoopt, dat hierin spoedig verandering zal komen. Daarna sluiting. Veere. Gister vergaderde de Gemeente raad. Een circulaire van den minister van Sociale Zaken inzake distributie van margarine en gehakt in 'blik, wordt voor kennisgeving aangenomen. Circulaire van denzelfden minister om trent brandstoffenbijslag tijdvak Nov. '36 tot April 1937. De voorzitter zet uiteen, dat het voor deze gemeente heel bezwaar lijk is daartoe over te gaan. De heer Leer pleit voor den toeslag. Door B. en W. wordt voorgesteld geen kolentoeslag te geven. Aldus besloten. De voorzitter geeft de mededeeling van de gasfabriek weer, dat geen medewer king kan worden gegeven tot verminde ring van het aantal branduren van 1400 tot 1200. De voorzitter meent, dat de ver lichting beter is dan vroeger en acht het beste om hieraan niet te tornen. Enkele leden meenen, dat de lantaarns met lichte maan te vroeg of te lang branden. Na een breede discussie wordt deze zaak aan B. en W. overgelaten. Door de Prov. Zeeuwsche schoon heidscommissie wordt gevraagd om een jaarlijksche subsidie. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. Aldus be sloten. Ingekomen is een verzoek van dhr P. v. Zorgen, die vraagt om de doktersreke ning (hij is ziek geworden door werk zaamheden bij den brand) voor rekening der gemeente te nemen. B. en W. stellen voor dit te doen. Aldus besloten. Ingekomen is een verzoek van Ds Fagel Ds v. d. Guchte en baron van Tuijl van ■Serooskerken, om beschikbaarstelling van de Bewaarschool voor ontspanning enz. voor jeugdige werkloozen gedurende de wintermaanden. B. en W. stellen voor hieraan te voldoen. Aldus besloten. Tot regent van het Godshuis wordt uit de voordracht van: 1. M. Caljouw, 2. L. Meijers, benoemd dhr M. Caljouw met 6 stemmen '(1 op dhr L. Meijers). Melj. Geldof geb. Brouwer wordt be noemd tot schoonmaakster voor school, Stadhuis enz. Besloten wordt toe te treden als lid der Vereeniging voor de Luchtbescherming a f2.50 per jaar. Ingekomen is een verzoekschrift van Dr M. Taytelbaum en 94 anderen, om over te gaan tot aanleg rioleering en waterleiding. De voorzitter stelt voor dit verzoek aan te houden. Aldus besloten. De begrooting 1987 van het Godshuis wordt vastgesteld. Rekening Burg. Armbestuur 1935. De commissie vraagt de uitgaven zooveel mogelijk tot ieders voldoening te doen, door b.v. de eene ongeveer zooveel te doen leveren aan het Burg. Armbestuur als de andere. De voorzitter zal met de wethouders deze zaak onder de oogen zien. De begrooting Burg. Armbestuur 1937 wordt goedgekeurd. De begrooting der gemeente voor 1937 wordt vastgesteld. Een verzoek van dhr Marcusse om 25 pet. mindering van pacht, wordt toege staan. Maandag j.l. werd hier vanwege het Nederlandsch Bijbelgenootschap een sa menkomst gehouden in de Ned. Herv. kerk. Ds van der Guchte, 'Geref. predi kant, behandelde de 'beteekenis van den Bijbel in ons leven en in verband daar mee het doel van het Nederlandsch Bij belgenootschap. Spreker spoorde de aan wezigen aan, er toe mede te werken, dat alle menschen in de wereld den Bijbel in handen zouden kunnen krijgen, opdat die ook in hun leven de grootste plaats zou kunnen innemen. Tweede spreker was Ds Fagel, Herv. predikant, die een en ander vertelde over het werk van het Genootschap. Op de nu reeds in 33 Indische talen verschenen uitgaven, en het werk daaraan verbonden, legde spreker grooten nadruk. Het werk van die taalgeleerden is heldenwerk. Spreker was dankbaar, dat men nu ook in Veere eens niet lauw behoefde toe te zien, maar daadwerkelijk zijn wil om mee te helpen kon toonen. Met het Lu- therlied werd deze avond besloten. Hoek. Dinsdag vergaderde de Raad der gemeente. Met kennisgeving was afwezig de heer Joz. de Kraker. B. en W. stellen voor een rekening courant-overeenkomst aan te gaan met de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten tot een bedrag van f 10.000 met een rente onderscheidenlijk van 4 'A en lV> pet., ter vervanging van de leening aangegaan 12 Febr. 1936. Met alg. stem men aldus besloten. Een voorstel tot verhuren van de on derwijzerswoning aan het hoofd der O.L. school den heer P. A. Ocké voor den tijd van twee jaar voor f 150 per jaar wordt eveneens met alg. st, aanvaard. Nu volgt behandeling gemeentebegroo- ting 1937. Een paar leden willen een post onder steuning voor kleine zelfstandigen van f 50 voor 5 a 6 gezinnen. Aldus besloten. D'e begrooting wordt zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Bij de rondvraag vraagt de heer J. A. Meertens of het onderhoud voor de we gen wel voldoende is. In verband met het natte najaar hebben deze veel te lijden. Weth. Haak meent, dat dit wel in orde komt. De heer A. Meertens, weth., zegt, dat hij geen schuld heeft aan het proces verbaal wegens fraude (te weinig opgege ven gezinsinkomsten). Dit wenscht hij publiek te verklaren. Hierna sluiting. Bruinisse. In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn van J. H. en A. v. d. B., vermoedelijk door een hond, 14 konijnen doodgebeten. Een der dieren was opge peuzeld, de andere lagen dood bij de 'hokken. St. Maartensdijk. In de gisteren gehou den raadsvergadering ds besloten tot aan koop van een ambtswoning voor den bur gemeester. OVERGANGSTOELAGE DER WERK LOOZEN. Vakcentralen verzoeken de regeling algemeen te maken. Gelijk bekend is, wordt aan werklooze arbeiders, die in het tijdvak van 1 Maart 1 October 1936 in ondersteuning waren en huurbijslag ontvingen, alsmede aan degenen, die na 1 October in ondersteu ning zijn gekomen en in een der zeven groote gemeenten woonachtig zijn, een z.g. overgangstoelage op het steunbedrag verstrekt, welke dient ter vervanging van den vroegeren huurbijslag. Zij, die na 1 October werkloos werden, en van 1 Maart1 October 1936 niet in ondersteuning waren, noch in een der zeven groote gemeenten woonachtig zijn, ontvangen zulken bijslag dus niet. Uiter aard voert deze maatregel ten opzichte van laatstbedoelde personen tot zekere on billijkheid. In verband hiermede hebben de bestu ren der werknemers-vakcentralen, t.w. het Ned. Verhond van Vakvereenigingen, het R.-K. Werklieden Verbond, het Ghr.-Nat. Vakverbond en de Ned. Vakcentrale zich bij schrijven van 7 November tot den minister van sociale zaken gewend met bet verzoek, te willen besluiten, dat de bedoelde overgangstoelage ook voor de overige gemeenten kan worden toegestaan, voor zoover in deze gemeenten een of meerdere z.g. „nieuwe" werkloozen, die voor toeslag in aanmerking komen, in on dersteuning opgenomen zijn. 'Eveneens opi 7 November hebben ge noemde vakcentralen een adres tot den minister van sociale zaken gericht, waar in verzocht wordt een ruimere verstrek king van onvermengde margarine voor kleine gezinnen, alsmede de openstelling van de toegezegde distributie van goed koop bak- en braadvet en voorts van groenten in blik ten behoeve van werk looze arbeiders te bevorderen. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 ceni bij vooruitbetaling. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Makkum, J. J. F. Franck tie Hindeloopen. Te Jaarsveld, G. G. G. Postma, cand. te Utrecht. Schore. Beroepingswerk. Bij de Ned. Herv. Kerk alhier zal binnen af- zienbanen tijd worden overgegaan tot be roeping van een predikant. Toen in Mei 1924 Da J. L. Klomp vertrok naar Ca- pel'le aan den IJssel, kon men te Schore wegens geschil met den Raad van Beheer niet tot het beroepen van een nieuwen predikant overgaan. Sindsdien is de vaca ture gebleven en Sobore bleef zich als pro testeerende verze tten. Eenigen tijd ge leden hebben de kerkvoogden hun man daat ter beschikking gesteld en wenscb- ten niet voor herkiezing in aanmerking te komen. De toen gekozen nieuwe kerkvoog dij heeft opnieuw de onderhandelingen met den Raad van Beheer geopend met het gevolg, dat men thans de oplossing heeft gevonden en wel in de door Schore gewensohte richting voor wat de financi- eele zijde van deze aangelegenheid betreft Biezelinge. Uitslag van de gehouden stemming voor 5 leden van het Kiescol lege in de Ned. Herv. Kerk alhier. Aftredend A. van der Graaff, M. Nieu- wenhuize en L. Gijzel en 2 vacatures. Uit gebracht werden 139 stemmen, hiervan verkregen M. Nieuwenhuize 122 st., Jacs de Jonge 88 st., F. Wisse 87 st., W. J. van 't Veer 87 st., B. J. J. R. Walrecht 84 st. Allen gekozen verklaard. Verder verkregen L. Gijzel 53 st., A. van der Graaff 50 st., H. Zuidweg 45 st. en Mars. Dorpal 44 st. Ritthem. In de plaats van dhr J. Lijhse, ouderling der Ned. Herv. Kerk, en 'die niet meer voor een herbenoeming in aan merking wenschte te komen, is benoemd de beer J. Barentsen Pz., thans diaken. In de plaats van den laatsten is benoemd dhr A. Lijnse. MOOI SOCIAAL WERK TEN BATE VAN DEN KLEINEN MIDDENSTAND. In een te Leiden gehouden vergadering van de Stichting Rijnlandsch Borgstel lingsfonds met de colleges van Burge meester en Wethouders der 21 aangeslo ten gemeenten, is verslag uitgebracht van de werkzaamheden van het fonds sedert de oprichting 24 Juli 1935 tot en met 31 October 1936. Aan dit verslag is het volgende ont leend: Het fonds is op 1 Januari 1936 in wer king getreden en functionneert dus thans gedurende 10 maanden. In dien tijd heeft het bestuur volop gelegenheid gehad de bruikbaarheid van de richtlijnen, 'bij de oprichting uitgestippeld, aan de practijk te toetsen en het terrein, dat betreden moest worden, voor zoover zulks voor het bestuur nog onbekend was, te verkennen. Tevens gelukte het zich een juist denk beeld te vormen over de vraag of met de reeds beschikbare middelen een behoor lijke uitvoering van de hem gestelde soci ale taak mogelijk was. Een bewijs, hoezeer bet werk door de Stichting beoogd noodzakelijk geacht werd is wel hierin gelegen, dat 21 van de 25 gemeenten, be'hoorende tot het ambtsge bied van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, 'zich hij het fonds hebben aan gesloten. De deelnemende gemeenten hebben aan het fonds een rentelooze leening ver strekt, berekend naar 10 cent per inwoner. Op deze wijze kwam in totaal f 19.000 bij een. Door het dag. bestuur werden 255 aanvragen om een borgstelling behandeld In totaal werden 50 aanvragen geheel of gedeeltelijk ingewilligd tot een totaal be drag van f 11670. Hiervan is tot en met 31 October 1936 afgedaan f 4336,68, zoo- dat per 1 November nog voor een totaal •bedrag aan borgstellingen van f 7333,32 uitstond. De vraag, of de betrokkene na ontvan gen financieelen steun in zijn zaak een bestaan kan vinden, en een aan te gane leening kan terug betalen, was bet crite rium bij alle beslissingen inzake borgstel- ling-verleening. Ondanks de bescheiden middelen en ondanks het ontbreken van eenige finan cieelen steun van regeering en provincie kon het fonds, zij het dan ook in niet zoo ruimen zin als gewenscht, 'behoorlijk aan zijn doel beantwoorden. Het is zelfs de vraag of, wanneer bet fonds zou beschikken over steun van 'het rijk en het zich daarbij moest onderwer pen .aan alle bindende bepalingen, het fonds grooteren armslag zou kunnen verkrijgen. Immers, het departement van handel, nijverheid en scheepvaart eischt, dat met een risico-percentage, 'van 40 pet. moet worden gerekend. Het bestuur acht dit percentage vooral bij de door bet bestuur gevolgde methode beslist te boog. Dje tijd zal, zoo hoopt het bestuur, het leeren, dat een fonds, mits goed beheerd, zeker rond kan komen met een risico-per centage van 20 procent. Tweemeisjesmeteenknup- pel mishandeld. Zondagavond zijn op de Zuid-Willemsvaart, ter hoogte van de brug Dein Dungen, twee jonge meisjes do'or een onbekenden man met een knup pel aangevallen en ernstig mishandeld. De jongedames Bertha van P. en fraui- lein Maria R., beiden in dienstbetrekking te Den Dungen, begaven zich 'per rijwiel naar 's-Hertogenbosch. Het was ongeveer half acht en op den weg was het zeer donker, terwijl de hevige wind de meis jes noodzaakte met alle aandacht op te letten teneinde niet van den weg te ge raken. Plotseling zagen de bedde meisjes een man uit het duister naar voren komen. Bertha van P., die aan de binnenzijde reed, kreeg op hetzelfde oogenblik een zwaren slag op haar schouder. Meenen- de dat een hardhandige dorpsgenoot wat al te ver gaande grappen maakte, riep zij den onbekende toe, dat hij zijn handen moest thuis houden, doch het meisje werd op hetzelfde oogenblik met een zwaar en bard voorwerp, vermoede lijk een knuppel, in bet gelaat geslagen. Zijl raakte daarbij1 de macht over het stuur kwijit en viel over den weg, waar bij! de onbekende haar nog verscheidene harde slagen toebracht. Tengevolge daar van raakte mej. Van P. buiten bewust zijn. Haar vriendin, de Duitsohe fraulein R., trachtte vergeefs het meisje te ontzetten en vluchtte daarop in de richting Dungen- brug. Zij werd echter door den onbeken den bandiet achterhaald en eveneens ernstig mishandeld. Daarbij verweerde zij zich echter krachtig en heeft den man verscheidene slagen kunnen toebrengen. Het is niet onmogelijk dat deze daarvan nog de sporen draagt. De Duitsche was echter niet in staat den man te weerstaan en zijl vluchtte in het duister den dijk af. De onbekende nam toen de vlucht, in de richting 's-Hertogehbosch. Het hulpgeroep van de meisjes had inmiddels de aandacht getrokken en eenige burgers kwamen snel toeloopen Op den weg vonden zij mej. Van P., die hevig uit een wonde in het achterhoofd bloedde. Het bleek, dat ook de Duitsohe jonge- damle was gekwetst. Zij bloedde uit won den aan d.e handen en had een zware bloeduitstorting in het voorhoofd beko men. Beide meisjes zijn naar de villa van jhr. Van Rijekevorsel vervoerd, waar zij in dienstbetrekking zijn. De politie is den vermoedelijiken dader op bet spoor. Roof-overvalop ean alleen wonende weduwe. Maandagmid dag beeft een gemaskerde bandiet een roofoverval gepleegd in de woning van een 60-jarige alleenwonende weduwe te Eindhoven. Hij trad binnen, greep de vrouw heet, mishandelde haar en wierp haar op' den grond. Daarna heeft hij een kast opengebro ken en het huis doorzocht, waarna hij verdween, de vrouw gewond en bewuste loos achterlatend. Sedert langen tijd woont in een huis aan de Poeyersohestraat te Eindhoven 16 de 60-jarige weduwe M. van Luykvan den Nieuw enbof. De vrouw leefde van steun en liet nooit iemand in haar woning toe. Zij woonde alleen. Een onverlaat moet op de gedachte zijn gekomen, dat de oude vrouw, die in de omgeving als „Mieke" bekend staat, een aanzienlijke hoeveelheid geld in haar woning verborgen hield. Van het feit, dat de weduwe voor den huurophaler, dien zij' gisteren verwacht te, de voordeur openhield, heeft de ban diet gebruik gemaakt, binnen te dringen. Toen de huurophaler aan de woning ver scheen, trof hij, de vrouw in bewusteloozen toestand aan. Zij was bloedend aan het hoofd gewond. De politie en een dokter werden gewaarschuwd en vernamen van de vrouw, die inmiddels was bijgeko men, dat een onbekende gemaskerde man haar huis was binnengedrongen, baar tegen den grond geslagen en gepoogd had haar te wurgen. De dader was echter, zonder dat iemand iets bemerkte, ontkomen. Men weet niet, hoeveel de man bemach tigd heeft. Het geld, dat voor de huur klaar lag, heeft hij onaangeroerd gelaten. Een kast werd echter opengebroken en daarin werd niets dan rommel achterge laten. In het ziekenhuis, waarheen de vrouw op medisch advies werd overgebracht, heeft zij toegegeven, dat zij een som gelds in haar woning verborgen hield. Hoeveel dit was en hoeveel thans is buit gemaakt, weet zij niet. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. D' 0 0' d e 1 ij k 0 n g e 1 u k Te Hooge- veen reed de 25-jarige W. met een wagen. Plotseling schrok het paard, dat voor den wagen gespannen was, voor een nade rende vrachtauto. De wagen kwam zoo danig in beweging dat W. op de keien werd gesmakt en verschillende verwon dingen bekwam. Hij1 werd naar bet zie kenhuis overgebracht, waar hij kort na aankomst overleed. Daders van een serie in braken gepakt. Onlangs maakten we melding van verschillende gevallen van inbraak te Hengelo waarbij: dingen van min of meer waarde werden ontvreemd. Het is de politie thans gelukt de da ders te vatten. Onder leiding van den com missaris van politie, zijta bijl verschillen de personen, die werden verdacht, huis zoekingen gedaan, die geleid hebben tot de arrestatie van den 26-jarigen gehuw den arbeider J. W. en den 25-jarigen J. E. Achter de woning van een hunner werd een Keulsche pot uit den grond gegraven, waarin verschillende gouden en zilve ren voorwerpen, van diefstal afkomstig, waren verborgen. De gearresteerden hebben bekend den laatsten tijd ook inbraken te hebben ge pleegd te Delden en Enschede. Brutale inbraak in een pastorie. Zondagmorgen ongeveer half elf heeft naar de Rott. meldt, in de pastorie van Dr. H. J. Honders te Was senaar een uiterst brutale diefstal plaats gehad. Een tot nog toe onbekend persoon is, terwijl de dienstbode en het 9-jarig dochtertje in buis waren, brutaal weg de tuin doorgekomen, de achterdeur binnen gestapt en regelrecht naar de studeerka mer van Dr. Honders geloopen, welke op de le etage zich bevindt, beeft daar met een sleuteltje dat hij hij zich gehad heeft een lade van een schrijfbu reau geopend en uit een daarin liggen de portefeuille f 80 gestolen. Hij is toen weer naar beneden gestapt en is de voor deur uitgegaan. De politie heeft al het hare gedaan om te trachten den dader op te sporen, wat haar tot op dit oogenblik nog niet is ge lukt. Oud-notaris door auto aangereden. Gistermiddag is de 83- jarige oud-notaris P. Drenth te Gronin gen, bij het oversteken van den rijweg, doordat hij aarzelde, door een personen auto aangereden. D'e heer D'renth bekwam een schedel- basisfractuur en een hersenschudding en werd in zorgwekkenden toestand naar het R.K. ziekenhuis vervoerd, waar hij' kort na aankomst aan zijn verwondingen is bezweken. De beer Drenth heeft tal van jaren het notarisambt uitgeoefend te Zuidbroek. 1 Twee lijken aangespoeld. Vermoedelijk van deSCH. 179. Te Callantsoog zijn gisterenmiddag aan bet Noorderstrand twee lijken aange spoeld, die in verren staat van ontbinding vei keerden. Men meent hier te doen te hebben met twee leden van de bemanning van de eenige weken geleden vergane logger „SCH. 179". De identiteit van de slacht offers kon nog niet worden vastgesteld. Inwoners van Scheveningen zijn naar Callantsoog vertrokken, teneinde zoo mo gelijk de lijken te identificeeren. Door auto aangereden en gedood. Te Enschedé is gistermiddag de 15-jarige wielrijder B, in botsing ge komen met een vrachtauto. De jongen werd op slag gedood. Het ongeluk schijnt een gevolg te zijn van het plotseling naar links uitwijken van een wielrijder. De diphteritis te Bleij!er- hei d e. Bij het onderzotk naar de diph- theritis te Bleijerheide, is gebleken, dat een onderwijzeres bacillen-draagster was. Zij is thans met ziekteverlof gezonden. Bijl de gevallen te Bleijerheide, hebben zioh de laatste dagen geen nieuwe meer gevoegd. Gisteren is echter een kind uit Kaalheide tengevolge van de gevaarlijke ziekte overleden. In *het Sint Joseph-zdekeruhuis worden momenteel nog dertien patiënten ver pleegd, van wie er twee ernstig zijn aan getast, meldt de Telegr. Slachtoffer van mee- ningsverschil onder art sen. Do te Koudekerk aan den Rijn bij een brandstoffenhandelaar werkenden arbeider de J. lijdt regelmatig aan duize lingen, waarom 'hij door zijn dokter on-., geschikt voor zwaren arbeid werd bevon den. Tevens werd op advies van den dok ter zijn rijbewijs ingetrokken, omdat bij een aan duizelingen lijdgnden chauffeur gevaarlijk voor het verkeer achtte. De overeenkomstig de Ziektewet con- troleerende arts keurde De J. echter voor alle werkzaamheden geschikt, zoodat hij niet alleen weer kolen moest sjouwen, maar ook weer chauffeeren moest, nadat het rijbewijs was terug gegeven. Toen een dezer dagen De J. weer een duizeling kreeg en tegen den grond sloeg, kwam hij zeer ongelukkig met het hoofd terecht op de klomp van een ander. Met een zware hersenschudding is de man naar het ziekenhuis gebracht. Hij ver keert nog steeds in levensgevaar. Geschiedkundig onjuist. Gp een der scheurkalenders van dit jaar lezen wij op het blaadje van 23 No vember „1890. Troonbestijging H. M. Ko ningin Wilhelmina". Men staat verbaasd over zulk een on kunde op bet gebied der Vaderlandsche geschiedenis van de laatste 50 jaar bij den samensteller. Men verwart den sterfdag van wijler Koning HI met de troonbestijging van Koningin Wilhelmina, die eerst op 6 Sep tember 1898 plaats had. Middelburg. Inbraken. In den af- geioopen naclht hebben ongenoode gasten een bezoek gebracht 'aan de kantoorge- bouwtjes van de Texaco en de Shell nabij het Station alhier. Ze hebben door het inslaan van een ruit getracht geld te be machtigen. In een der kantoren werd niets, in het andere f 10 bemachtigd. Een schrale buit dus. Schip aan den grond. VLISSINGEN. Het Duitsche motor schip „Weser" uit Bremen op weg van Antwerpen naar Rotterdam is vannacht om 2 uur te Vlisaingen op de Nolleplaat aan den grond geloopen en blijven zitten. Vier sleepbooten waren ter assistentie aanwezig. Vanmorgen om 10 uur is het schip op eigen kracht vlot gekomen en heeft de reis naar Rotterdam voortgezet. Aan de gevolgen van een ongeval overleden. LEEUWARDEN. Aan de gevolgen van een ongeval is overleden de heer M. F. Oo'Stwoud te Franeker, A. R. lid van Ged. Staten van Friesland. Ds W. van 't Sant. t Hedenmorgen is, 53 jaar oud, Ds W. van 't 'Sant, pred. bij de Geref. Kerk te 's-Gravenhage-West, plotseling overleden. Gisteravond werd hij, toen hij bezig was te catechiseeren, door een beroerte getrof fen en hedenmorgen kwam reeds het einde. Ds van 't Sant diende de Kerken te Oostburg, Voorthuizen, Katendrecht, Watergraafsmeer en sinds 1 Mei 1927 te 's-Gravenhage. MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT Vier inzittenden en vijf redder9 gedood. ROME. Tijdens een zware storm is na bij het plaatsje Rocca Gorga, tengevolge van ijsafzetting een bombardementsvlieg tuig neergestort. Van de inzittenden zijn vier personen om het leven gekomen, een werd zwaar gewond en de zesde wist zich met een parachute te redden. Tijdens het reddingswerk werden, door dat de uit het toestel stroomende benzine vlam vatte, vijf burgers zoo zwaar ge wond, dat zij spoedig overleden. Wederom een lijk aangespoeld. KADLANTSOOG. Vanochtend is hier op het strand wederom een lijk aangespoeld,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3