De landbouwcrisismaatregelen en de depreciatie van den gulden. rs. De Imlië-vluchten der K. L. M. Rechtszaken Politieberichten. Land- en Tuinbouw laatste Berichten Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten Finantiëele Berichten jrooting afd.ee- erd ten meente- ilol van gemaakt n uit jwoonte, ten per- admini- velen worden, ipleiding volon- er voor msen op gering dat een an deze ©bracht. zij, die tvangen, irden." ïaar ona meege- tal van .g. als ig een of errichten ling brij- opleiding ibetaalde om be- misstand ns voor- remeente- a n. Het en storm ming zijn ie stoom- met één c h t w a - Made een •eilleeren- raten. In veelvuldig uit aan uto's had der Ned. ts elf uur dorp niet eders S., n. Zij be an mes en waker zijn loorde hij olverschot schot be- oeg assist die tele- arechaus- aarna ar- et geheele zijn twee De overige ig in ar- a u d u - De onge- de stede- wordt van ,oht. Het kleine be loopt ovei maanden r ij a f - s de kapi- t Stikken, Privisorie- den land men opge- ve schuur, elk enkele d. stonden le grootsite te redden, d als niets eveellieden mislukken, aad erger .lies binnen t aan den nen zonder haar vader tige krant meet en de ide schrijf- ïten gingen in dit meu- in hun fa- het een ka^- „Maar ik het te ver- .uncey heb- vijl ze, zoo- aagden met hoeveel za- liefdesbrie- revenl Arm je schei- iok honderd niet past. jen naar de i salons; in •de handen, nke vingers, en insc'hui- ze jou aan vervolgd Waar Is Roestam? Wij: leven hier, schrijft „Het Volk', niet in een communistisch of fascistisch geregeerde staat, waar parlementariërs als oud vuil worden behandeld en op een wenk van een almachtig dictator van dit aardsche tooneel verwijderd kunnen worden. Daar om vragen wij; waar is Roestam? Het heeft onze aandacht getrokken, dat de communistische Indonesiër :al lang niet in de Kamer is geweest. Wat mag hiervan de oorzaak zijn? Ruzie met de frahtie? Feit is, dat zij van dezen Indo- nesischen specialist weinig plezier heeft beleefd. Allereerst, omdat een enkele In donesiër in een Nederlandsch parlemen tair milieu een zeer hachelijke taak heeft, voor welks vervulling uitzonderlijke ga ven worden vereischt, die de heer Roe- stam niet getoond heeft te bezitten. Maar toch sprak hij, op zijn manier, zoo af en toe een taal, die te verstandig klonk om in communistische ooren genade te vin den. De fractie scheen dan ook reeds ge- ruimen tijd weinig gesticht over haar In donesisch paradepaardje. En nu is de goede man eensklaps verdwenen. Waar heen? Heeft de G.P.Oe hem op een Rus sische reis gepakt, heeft hij er zelf de brui aan gegeven, zijn er weer moeilijk heden met schuldeischers, of wat is er aan de hand Wij weten het niet en vragen daarom waar is Roestam? STAKING DAGELIJKSCHE AANKOMSTTELEGRAMMEN. Sedert eenige jaren verschijnen in de dagbladen berichten, waarin wordt mede gedeeld, waar zich.de vliegtuigen der K. L. M. op weg naar of op den terugtocht van Nederlandsch-Indië bevinden. Met in gang van 14 November a.s. zullen deize berichten niet meer gepubliceerd worden en men zal dan nog sporadisch berichten tegenkomen van de plaats, waar zich een bepaald Indië-vliegtuig bevindt. De K. L. M. heeft n.l. besloten, deze da- gelijksche diensttelegrammien, die de pi loten op de Indië-liju eiken dag na aan komst op hun bestemming moeten verzen den, achterwege te laten wanneer de vlieg tuigen op normale wijize het einddoel van den 'dag volgens de dienstregeling berei ken. Nu alle vliegvelden op de Indië-route in den laatsiten tijd voorzien zijn van be hoorlijke telegrafische verbindingen, zoo- dat bij 't landen op een niet in de dienst regeling opgenomen vliegveld bet hoofd kantoor in Dien Haag 'daar evenzeer op de snelste wijize van op de hoogte kan worden gebracht, ligt het in de bedoeling, dat een telegram van aankomst slechts wordt gezonden, wanneer de vliegtuigen niet het normale 'eindpunt van hun dag route bereiken en bijv. door slecht weer gedwongen worden, de reis tusSchentijids af te breken. Een eenvoudige administratieve maat regel, die echter wijist op het bereiken ram een zóó groote regelmatigheid in den twee maal per week gevlogen Indië-dienst, dat het normaal binnenkomen van een vlieg tuig ter bestemder plaatse .als te „gewoon" wordt beschouwd om nog dagelijks in de krant vermeld te worden. In dit verband ia het te hopen, dat na J4 November berichten over den stand der Indiëvliegtuigen slechts sporadisch zullen voorkomen, wat dan beteekent, dat de Indiëvliegtuigen hun route vliegen met de regelmatigheid van een trein. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens Met een rijwiel/motorrijtuig buiten noodzaak links houden: H. v. D. te Vlis- singen en J. P. te Koudekerke, ieder f3 b. of 3 d. h. Met een motorrijtuig inhalen, terwijl de daarvoor noodige ruimte niet aanwezig is: J. L. te Breda f25 b. s. 10 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig aan voetgangers niet voldoende ruimte tot voorbijgaan laten: A. J. K. te Goes, f 15 b. s. 10 d. b. Met een motorrijtuig een weg berijden in verboden richting: J. v. O. te Leiden, f2 b. s. 2 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: K. B. te Sint Laurens, fö b. of 5 d. h.; C. J. v. d. B. te Mid delburg, f3 b. s. 3 d. b. Rijden met een motorrijtuig of dit op een weg laten staan zonder dat het be hoorlijk is verlicht: C. N. te Vlissingen, E. S. te Amsterdam, M. P. v. H. te Vlis singen en J. J. v. N. te Goes, allen f 3 b. s. 3 d. h.; W. W. te Krabbendijke f5 b. en f3 b. s. 3 en 2 d. k; J. B. te Baar land f3 b. s. 3 d. h.; A. D. te Rotterdam, nietigverklaring van de dagvaarding. Als bestuurder van een motorrijtuig een verblindende verlichting voeren: G. W. te Tholen f 6 b. s. ld. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet met den hoorn een signaal geven als zulks noodig is: J. A. L. te Groede f 5 b. s. 5 d. b. Een motorrijtuig anders dan met in rust gebracbten motor zonder toezicht laten staan: J. H. te 's-Heerenhoek, f3 b. s. 3 d. b. Een aanhangwagen voortbewegen zon der dat behoorlijk zichtbaar is het num mer met letter: A. S. te 'Biggekerke f2 b. s. 2 d. b. Fietsen zonder bel: A. B. te Heinkens- zand f 1 'b. s. 1 week tuchtschool. 's Avonds rijden met een rijwiel zon der voorgeschreven verlichting: H. S. te Yerseke f 5 b. s. 5 d. h.; C. P. te Vrouwe polder, E. J. E. te Wilhelminadorp en H J. V. te Vlissingen, allen f3 b. of 3 d. h.; J. S. A. te Middelburg f3 en f2 b, s. 8 en. 2 d. h.; F, G. L. te Middelburg f5 b s. 5 d. h.; E. I. te Serooskerke f3 en f2 b. s, 3 en 2 d. h.; M. S. te 's-Heer Arendskerke fö b. s. 5 d. h. Rijden met rijwiel/motorrijtuig op zoo danige wijze dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: P. P. te 's-Heer Arendskerke f 5 b. s. 1 week tuchtschool; P. V. te Vlissingen f2 b. s. 2 d. h.; B. M. te Rilland-Bath f20 b. s. 10 d. h.; S. A. te Middelburg f3 b. s. 3 d. b. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering zijn rijbewijs vertoonen: F. M. de J. te Kloetinge f 0.50 b. s. 1 d. b. Overtreding Arbeidswet: J. de K. te Yerseke f 2 b. s. 2 d. b. Op den openbaren weg een wapen bij zich hebben: A. N. te 's-Gravenpolder, f 3 'b. s. 1 week tuchtschool, met ver beurdverklaring van de in beslag geno men windbuks. Over een sluismuur fietsen welke niet voor bet verkeer met rijwielen is be stemd: G. J. H. te Wemeldinge f 3 b. s. 3 d. b. Met een voertuig over een openbaren weg rijden zonder dat de wielen van klei en modder zijn ontdaan: N, v. K. te Kruiningen f5 b. s. 5 d. h. Te Middelburg wateren buiten de daar voor bestemde bakken: W. J. v. H. te Middelburg f2 b. s. 2 d. b. ■Idem te Vlissingen: J. H. te 's-Heer Arendskerke f 2 b. s. 2 d. h. Idem te Goes: I. v. d. B. te Goes f3 b. s. 3 d. b. Te Vlissingen zonder vergunning van den bewoner tegen een raam van een ge bouw staan: J. W. te Oost- en West- Souburg f 3 b. of 3 d. h. Te Vlissingen zich in het gras van een plantsoen buiten openbare wegen en voet paden bevinden: B. S. te Middelburg f2 b. s. 2 d. b. Overtreding ventverbod te Ovezande: J. L. te Nieuwdorp, ontslag van rechts vervolging. Niet zorgen dat duikers gelegen in een openbaren weg zijn voorzien van licht geverfde leuningen: D. W. L. te 's-Heer Arendskerke, vrijspraak. StraatschenderijA. v. S. te Wol- phaartsdijk fö b. s. 5 d. h.; J. J. te Oost- en West-Souburg, f8 b. s. 4 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: J. W. te Middelburg f 10 'b. s. 10 d. h. (Idem bij tweede herhaling: J. D. te Hansweert, 3 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn, vee laten loopen op eenigen grond, die be plant is: A. M. te Aagtekerke f5 b. s. 5 d. h.A. C. Z. te Krabbendijke f 10 b. s. 10 d. b. EEN VERKLARING VAN DE REGEERING AAN DE CENTRALE LANDBOUWORGANISATIES. Kort na de muntoorrecti© hadden de Gentrale landbouworganisaties zich tot den Ministerraad gewend met een adres betreffende de landbouwcrisismaatregelen in verband met den .gewijfcigden mione- tairen toestand. Zij hebben thans o.m. het volgende ten antwoord ontvangen: Uit de na het verlaten van dan gouden standaard genomen besluiten blijkt, dat bet niet in de bedoeling van de rageering ligt de landbouwcrisismaatrege len te liquid eeren. Wel zal zeer ernstig worden nagegaan, of aanlei ding beslaat tot eenige reorgani s a - t i e, die dan natuurlijk vereenvoudiging zal beooigen. Zoo liet de prijsontwikkeling toe den bijlslag op gerst te doen vervallen. Bij deze wijzigingen zal voorop staan dat de positie van den landbouw daar door niet ongunstiger wordt. Velen hebL ben blijkbaar van de depreciatie van den gulden voor land- en tuinbouw zeer gun stige gevolgen verwacht, doch daar in vele gevallen de prijzen der eindproducti© bet contact met de wereldmarktprijzen reeds verloren hadden, kon de verandering' niet automatisch een gunstige 'werking uit oefenen. Ook voor de landbouwproducten geldt het streven van de regeering om de prijisverhoogende werking van de depre ciatie zooveel mogelijk te beperken. Hierbij zal onderscheid dienen te wor den gemaakt tusschen de prijzen van de primaire artikelen, meest van plantaar- digen oorsprong, en de andere, 'bij welker voortbrenging buitenlandsche grondstof fen worden gebruikt; bij deze dierlijke producten zal bet nieuwe prijsniveau zich hebben aan te sluiten 'bij de gestegen pro- ductiefcoisten. Hiermede is rekening ge houden bij de vaststelling van den bij slag op de melk en de restitutie bij ex port. Dit principe is echter niet steeds ge makkelijk toe te passen, en speciaal voor de varkensprijzen is het zeer moeilijk. Daarom dient met het ooig op het berei ken van een ongetwijfeld noodzakelijk hooger prijspeil de teeltbeper king nog scherper te wor den toegepast, terwijl met maat regelen om 'n zekere, zij het lage onderste prijisbasis te bereiken, zal worden voort gegaan. Ook al kan van deze maatregelen geen onmiddellijk succes worden verwacht Ten aanzien van den export zal het noodzakelijk zijn de meeste maatregelen te handhaven. Van een ruimere exportmiogelijkheid' is nog zeer weinig gebleken. Zelfs werd er bier en daar een versterkte neiging om d'en export te reguleeren en te belemme ren opgemerkt. Eerst als op een zij' het laag, maar toch eenigszins loonend prijs peil vrijheid van export zou kunnen be reikt worden, zou een zeer groote vereen voudiging, zoo niet gebeele afschaffing der crisismaatregelen mogelijk 'zijn. Melkbezorging op Zondag door jeugdige personen. De Inspecteur van Politie te Goes ves tigt de aandacht van belanghebbenden voor zoover noodig er op, dat het inge volge de bepalingen van bet Rustdagbe- sluit voor transportarbeiders te land 1920 verboden is jeugdige personen (personen beneden den leeftijd van 18 jaar) des Zondags arbeid te doen verrichten be staande in het aan huis bezorgen van melk. TEELTREGELING VROEGE AARD APPELEN 1937. Omtrent de tuinbouwteeltregeling voor 1937 vernemen wij, wat betreft de teelt van vroege aardappelen, van bevoegde zijde het volgende: Ten einde deze teelt meer te doen aan passen aan de door den binnenlandschen consument meer gevraagde soorten, ligt het in de bedoeling te bepalen, dat van de op tuinbouwteeltvergunning toegestane oppervlakten vroege aaidappelen bestemd voor de consumptie, slechts 85 pet. van deze oppervlakte met vroege aardappelen zal mogen worden beteeld. De andere 15 pet. mogen beteeld worden met eigen heimers of paarspitten, of met van goed gekeurde poters te telen en ter keuring aan te bieden vroege pootaardappelen. D'e beperking van 85 pet. zal niet wor den toegepast ten aanzien van een teler, die in het bezit is van een vergunning voor het telen van vroege aardappelen tot een oppervlakte van 50 are of minder, terwijl ten aanzien van telers, die vergun ning voor een grootere oppervlakte dan 50 are hebben, de beperking slechts in zooverre zal worden toegepast, dat de toe gestane oppervlakte niet beneden 50 arn zal dalen. Telers van vroege aardappelen zullen goed doen, met deze voor 1937 toe te passen regeling nu reeds rekening te houden. De pluimvee-tentoonstelling te Hannover. Onlangs heb ik er de lezers op attent gemaakt, dat er in 'October een belang rijke pluimveetentoonstelling te Hannover zou plaats vinden. Nu we deze gezien hebben wil i'k er een en ander over ver melden, temeer omdat er verschillende interessante kwesties in de Duitsche pluimveehouderij verband mede houden. Bijna gelijktijdig had er een groote ten toonstelling in Londen plaats, terwijl ik meteen al weer wil wijzen op- de interes sante bedrijfs-tentoonstelling, welke van 1416 November in Gent gehouden zal worden. Deze Gentscbe show is in haar soort wel de beste die ik in Europa ken en een bezoek ten volle waard. De tentoonstelling in Hannover opent bet seizoen 1936'37, welke zijn hoogte punt vindt in de rijkstentoonstelling, wel ke in Februari tijdens de groene week in Berlijn gehouden zal worden. Om op deze hoofdtentoonstelling te mogen inschrijven moet men op eenige der groote shows ge durende dit seizóen in de een of andere klasse het predicant: „best dier" gehaald hebben. Er bestaat dus in Duitschland een soort competitie-systeem, alleen de besten worden op de kampioenschaps- tentoonstelling toegelaten en deze ten toonstelling te Berlijn stijgt daardoor enorm in waarde. Op deze kampioen- schaps-tentoonstellin te Berlijn mogen ook geen nieuw gefokte rassen vertoond worden, wie dus iets nieuws had moest daarmede in Hannover verschijnen. Hannover had dit 'jaar het enorme aan tal van 7015 nummers van 1400 inzenders, dat is 2000 meer dan verleden jaar. We gens plaatsruimte had men nog vele aan meldingen moeten afwijzen. Het enthou siasme hij de sportfokkers in Duitschland is dus zeer groot. Er waren 286 nummers kippen, 938 krielen, 283 eenden, ganzen en kalkoenen, 2873 duiven en ongeveer 50 volières met foktoomen. Als men be denkt dat dit alles (behalve de duiven) jonge dieren moesten zijn, dan kan men begrijpen, dat er in Duitschland elk jaar al heel vroeg "©broed moet worden om de dieren voor de beroemde tentoonstel ling in Hannover klaar te krijgen. Onder de kippen waren er 441 nummers Rhode Island Reds, 419 Wyandottes, 850 Leg horns. Dieren waaraan vrijwel geen fou ten zijn krijgen in Duitschland een V. (voortreffelijk). De duivenkeurmeesters zijn daar royaler mede dan de kippen- keurmeesters, onder de kippen vielen maar 13 V's, onder de krielen maar 2, doch on der de duiven niet minder dan 36. Op merkelijk is het dat onze nationale be- drijfsrassen, die men in ons land op ten toonstelling niet eens in grooten getale ziet, bier vertegenwoordigd waren met 110 Barnevelders en 120 Welsummers. Onder de nieuwe fokproducten merk ten we op: blauwe, goudgezoomde Leg horns, roode en blauwe Rijnlanders, wit te Welsummers. De kwaliteit van het ten toongestelde was dit jaar uitstekend en alles zag er keurig verzorgd uit. Een aan tal van 70 keurmeesters bad de dieren te beoordeelen. Daaronder was de 85- jarige eere-president van den Duitschen Bond, die nog lustig 100 dieren voor zijn rekening nam. De belangstelling voor de fokhanen- veiling was zeer groot. Er waren 168 Wit Leghorn en Rhode Island hanen die vlot koopers vonden. Een Wit Leghorn haan bracht 145 mark op, een andere 115 mark. Over het algemeen waren de prij zen van 2040 mark, dus wel een be wijs dat de belangstelling voor een goede haan groot is. De vakpers in Duitschland is uitste kend. Een blad als de Geflugel Börse brengt eenige dagen na de tentoonstelling reeds een extra uitgave, waarin alle N- dieren gefotografeerd waren. Bovendien geeft zij interessante artikelen van des kundigen, hetgeen blijkt uit de ondertee- ikening. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Dr B. J. G. TE HENNEPE. (Nadruk verboden.) Dammen. De Maandagavond te Middelburg gespeelde competitiewedstrijd voor den Zeeuwscben Dambond tusschen Middelburg II en Aagtekerke II, gaf den volgenden uitslag P. v. HemertG. Jongepier 20; P. de RuijterF. Krijger 20; J. BliekJ. Maljaars afgebr.; B. VerburgA. de Visser 11; H. v. EenenaamA. Pro voost 11; G. OvertveldP. Bimmel 2 0; T. TraasA. Maljaars 02; J. Free- kenhorstL. Bakker 02; 'G. Poortvliet L. Maljaars 02; W. A. SemeijnA. Verhage 11. Voorloopige uitslag Mid delburg 9 punten, Aagtekerke 9 punten. Middelburg. Kasgeldvoorzie ning. B. en W. stellen voor te bepalen, dat ook in 1937 tijdelijk gelden opgeno men zullen worden in rekening-courant, dan wel op schuldbekentenis of promesse, tegen een rente van ten hoogste 2 pet. boven het promesse-disconto van de Ne- derlandscbe Bank en tot ten hoogste f 150.000. Vlissingen. Het aantal werkloozen daalde verleden week van 775 tot 770, van wie 106 bij de werkverschaffing zijn geplaatst. De agenda voor de Gemeenteraads vergadering van a.s. Vrijdag omvatbe- eediging van het nieuw benoemde lid den beer J. Nieuwschepen; benoeming van een wethouder (vacature P. G. Laer- noes), voorstel tot voortzetting der over eenkomst met de Bank voor Ned. Ge meenten inzake kasgeldvoorziening voor 1937, wijziging van den rentevoet van het restant der leening van f 323.500 van 5 Yt tot 4i/ie pet. en ten slotte voorstel tot verkoop van twee perceeltjes grond. HET NATIONAAL HUWELIJKS GESCHENK. DEN HAAG. Men meldt dat H. M. de Koningin aan Prinses Juliana en Prins Bernhard een gedeelte van het paleis te Soestdijk heeft aangeboden om als toe komstige woning in te richten. Het Prinselijk paar beeft den wensch te kennen gegeven, dat de noodzakelijke verandering en inrichting van het paleis een gedeelte zullen vormen van het na tionaal geschenk, hetwelk aan de Prin ses en Prins, bij gelegenheid van hun huwelijk zal worden aangeboden. GOES. Geboren: Antonette, d. v. Fran- ciscus Johannes Cobben en Kornelia Francina Zwartepoorte. MIDDELBURG. Bevallen: M. G. Alma- Ooms, z.; F. Bliek-Meijer, d. Getrouwd: L. Labruijère, 25 j. en L Adiiaanse, 27 j.; L. Scheijbeler, 29 j. en L. Abrahamse, 19 j. (M. G.) THOLEN. Geboren: 1, Margaretha Adriana, d. v. A. Quist en Jac. Manneke. 8, Cornelia Johanna, d. v. M. G. Moer man en S. A. Vis; 9, Pieternella en Jo- han, z. en d. v. F. A. de Kok en W. Vinje; 16, Johanna Martina, d. v. J. W. M. Schot en A. G. Schot; 19, Machiel, z. v. Fr. v. d. Linde en J. M. Moeliker; 20, Neeltje, d v. M. J. Geuze en J. G. Schot; 31, Maria Pieternella, d. v. J. J. v. d. Berge en T. M. Coomans. Overleden: 5, A. de Jonge, 78 j., wedn. v. M. Pape; 23, G. W. Lievense-Adriaan- se, 85 j., wed. van K. Marico. Gehuwd: 15, M. G. Geluk, 25 j. en E. de Korte, 29 j. WEMELDINGE, Gehuwd: Jan Rouw, 27 j. jm. en Jacomina de Schipper, 24 j. jd. (I. G.) GOES, 10 Nov. 1936. Goudgerst 8, Ha ver 7, Koofcerwten 8-9, Schokkers 15-15.75 Bruine boonen 10.75-12,50, Paardeboo- nen 6-6.50. Aanvoer klein. Boter: per kg 1.55, per pond 0.77V2, part. prijs 0.87 i^, 2e soort boer'enbo'ter 0.72V2, fabrieksboter 0.87%, afwijkende boter f 0.60. Eieren: per 100 5.80, per 215 1.45, part. prijs 6.80, Eendeneieren 5.80, Poeleieren f 3.25. Aardappelen: Zeeuwsche bonte 1.80-2, id. Blauwe 1.75-1.80. V, P. Z, Aanvoer 3502 eieren. Prijs f 0, kleine f 3.80-3.10 per 100 stuks. 1 Noteering van Boter- en Eierhande- laren: boter 70 per pond, eieren 5,80, een deneieren 5.00, kleine eieren 3.25 p, 100. GOES, Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groentenveiling van 9 Nov. 1938 Blauwe Druiven Black Alicante A 30— 34, id. B 1928, id. G 18, Schorseneeren 7—8, Spruiten 1113, id. He soort 10— 11, Wijnpeen 2.202.40, id. He soort 1, Kroten 4, Koolrapen 1, Uien He soort 1.20, Aardappelen 1.80, id. Drielingen 0.90, alles per 100 kg.; Prei 36, Kroten 3 per 100 bos; Bloemkool 59, id. Jle en IHe soort 1.505, Roodekool 1-803.50, Wittekool 11.50, Gele Savoyekool 1— 1.10, Groene idem 0.802, Chineesche Spitskool 1, Breedblad Andijvie 0.60 1.20, Krulandijvie 2.10, Meloenen 8, alles per 100 stuks; Hazen 1.541.81, Fazan ten 0.67, Patrijzen 0.200.28, Eenden 0.27, alles per stuk. MIDDELBURG, 9 Nov. Op de groen tenveiling deden; Boerekool 1.52.5, Wittekool 0.5, Veldsla 714, Spinazie 13 15, Wagenaarsboonen 2527, Kasstok snijboonen 1433, Savoyekool 1.5—'2.5, Roodekool 0.51.5, Spruiten 514, Wit lof 1820, Schorseneeren 910, Kool rapen 1.5, Prei 13.5, Peen 12, Uien 23, Kroten 12 ct., alles per kg.; Pie terselie 3'7, Kervel 7 ct., beide per chip; Peen 2.53.5, Rapen 1.5, Kroten 12.5, Selderie 0.51.5, Rammenas 0.51.5 ct., alles per bos; Bloemkool 214, Andijvie 0.5'1.5, Kropsla 0.51, Knolselderij 2 ct., alles per stuk. Lidcactus 1 ct. p. pot; Cbrysanthen 5 ct. per bos en 16 cent per 10 bos. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 11 November Krachtige, tot matige W. tot Z.W. wind, afnemende bewolking, aanvankelijk nog kans op regen of hagelbuien, iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 743. Licht op voor fietsen: Woensdag 5 u. 6 min. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers beden 447Vb 442 149 147 283/4 284 173% 169 274/5 269 H, V. Ai. Ned. Ind. Hdbk. Philips Unilever Amsterd. Rubber Koninkl. Petroleum 413% 404 D'eli Mij, 324 320 Ned. Scbeepv. Unie 96 b 94 4 pet. Nederland 100%-3/s 100% 4 pet, Ne'derl. Indië lOOVs-% 100% U. S. Steel 595/i0-6O 58% Anaconda 41 405/s U. S. Leather 33/a 37/ib Bethlehem Steel 566/ie 54% Adj. Ghic. Milwaukee 6% 6V2 Cities Service 3Vs 3% Intern. Nickel 49V2 48% Shell Union 2lVs 20Vs Kennecott Copper 47% 46% Radio Go-rp. 9 87/s Car Foundry 40 39 Tidewater 16%-s/i0 16s/s Midcont. Petrol 24% 237/s Gen. Motors 58 58 American Ehka 43% 42% De beurs opende vandaag over het al gemeen lager dan gisteren, zoowel in de lokale als de Amerikaansche afdeeling. De markt schijnt wat vermoeid na de voortdurende koersstijgingen der laatste weken, waardoor een inzinking te ver wachten was. 'In het verdere verloop van den beurs- tijd liepen de koersen verder terug, hoe wel de verkooporders niet overweldigend groot waren. De groote afdoening van de Nivas van 16000 ton superieure suiker bad vandaag weinig invloed. H. V. A. liep na een opening van 447 terug naar 442. Odk Koloniale Banken, die de laat ste dagen sterk op den voorgrond traden, reageerden. Rubberaandeelen waren algemeen la ger,, maar konden zich daarna goed hand haven met eenige neiging tot herstel. In aandeelen Senembah was een groote ver kooporder aan de markt, waardoor deze 6 punten daalden. Amerikanen ongeveer op New-Yorksche pariteit met kleine om zetten. De beleggingsmarkt was eerder iets beter. Wisselkoersen. Amsterdam, 10 Nov., 2.30 u. Londen 9.069.07. Berlijn 74.80—74.90. Parijs 8.608.65. Brussel 31.40—31.50. New-York I.85V2—1.86%.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3