De Erfenis uit Amerika HONIG'S BOUILLONBLOKJES 6 voor lOct. Kerknieuws Onderwijs Het Kabinet-Colijn. Gemengd Nieuws. 1 Onbetaalde volontairs. rijding1 het kind is overleden, tot een maand hechtenis. Het gereohtshof te Den Haag heeft dit vonnis bevestigd. L'Alliance Francalse. Door een comité van dames en hoeren uit Vlissingen en Middelburg en enkele andere plaatsen op Walcheren, onder voorzitterschap van dr H. de Noo Bzn, te Vlissingen en met jhr F. Beelaerts van Blokland te Middelburg als secretaris, worden pogingen aangewend om te ko men tot de oprichting van een Comité de Zélande de 1'Alliance francaise. i Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 Januari 1937 benoemd tot klerk ter Provinciale Griffie, R. Peute, thans schrijver. Goes. Bé collecte voor de commissie van samenwerking bracht deze week f43.81 op. i Bij nader onderzoek door de politie is gebleken, dat de gisteren door ons ge melde aanrijding is veroorzaakt door den Goessenaar J. P. Deze was na de aanrij ding doorgereden. lerseke. Oesterverzending October 1936. Nederland 188.068 st., België 465.751, Duitsdhiand 105.435, Engeland 40.200, Frankrijk 3000, andere landen 49.500 st. Samen 851.954. October 1935 881.593 st. De verzending is niet onbevredigend. Dö heer H. Bom Czn wilde pannen gaan laden onder Kattendijke. Hij had echter het ongeluk met zijn rijwiel tegen een uitstekend stuk muur te rijden aan den zeedijk, te vallen en zijn been ernstig te kwetsen. Dr Polderman deed den pa tiënt naar een der ziekenhuizen te Goes vervoeren. i Maandagmorgen had de landbouwer D. v. d. Velde, die tarwe wilde leveren, het ongeluk door het stuk gaan van een wa gen in de z.g. Kuilk te rijden. 3000 kg tarwe geraakte te water. Bovendien werd schade aan materiaal veroorzaakt. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. -1 In den nacht van Zondag op Maan dag is tegen een 4050-tal jongens en meisjes, die den 18-jarigen leeftijd nog niet bereikt hadden, proces-verhaal op gemaakt wegens nadhtarbeid in het mos- seibedrijf. D'e mossel-exporteurs beginnen des Zondagsnachts bij eenige drukte te werken, opdat de orders vlug uitgevoerd kunnen worden. Danswedstrijd van de competitie ler seke IKruiningen II. 1. Afwezig—S. Sinke 02; 2. H. Ver- sohuure-A. Goeman 02; 3. M. Rauw- man-A. v. Sparrentak 02; 4. I. Pasman- D. v. Boven 00, 5. J.J. v.d. Peyl-A. Oom 1—1; 8. M. D'ek-G. v. d. Endt 0-2; 7. M. de Bak-J. de Putter 20; 8. G. de Bel-P. v. Anrooy 02; 9. J. Kuiper-H. Huissoon 02; 10. J. G. Koster-Job. Kole 02. Uitslag voor lerseke 17, Kruiningen 3. Wolphaartsdijk. Maandagavond hield de Arjaclub alhier haar jaarvergadering onder leiding van den heer E. Schipper. Ofschoon het ledental klein is, werd toch in het afgeloopen jaar flink gearbeid. De heer J. den Herder leverde een onder werp over het: „Vrije woord", waarop een vruchtbare bespreking volgde. Verschillende voordrachten werden ge leverd, ook op politiek terrein. D'e heer Van Wijk voerde het woord namens de a.r. kiesvereenigir.g. Thoien, In de Maandagmiddag j.l. ge houden raadsvergadering was afwezig de heer D'eurloo. Na opening door den voor zitter werd na het nazien der geloofs brieven toegelaten als raadslid dhr J. Francke. Met algemeene stemmen werd besloten de regeling i.z. het capitulanten- stelsel voer veldwachters te aanvaarden. Hierna sluiting. Oostkapeüe. Alhier is een Arjaclub op gericht, genaamd „Saevis Tranquilles in Undus". Deze club hield Maandagavond haar eerste vergadering onder leiding van Ds van Dijken. Het ledental bedraagt tien. Het bestuur werd samengesteld als volgtDs van Dijken, voorzitter, M. den Hollander, penningmeester, P. de Kam Jaspz., secretaris, J. Goppoolse, alg. ad FEUSLLETON. door An n e B a e 1 e. 2) -o- „Ek zie niet in, waarom ik niet naar Amerika zou gaan, Belle", zei hij op bijna smeekenden toon; want hij1 kende zijn dochter te goed om te meenen, dat zij zulk een gaan naar Amerika zou goed keuren. „Je ziet, wij hebben geld noodig. Daar heb je b.v. die Morse, die klaagt over zijn afwatering en zijn dak, en ik beken het, dat ik niet weet waar ik heen moet gaan om een pond sterling te krij gen om zijn hoerderij in orde te bren gen, Meer dan de rente zou er voor noo dig zijn om ze te herstellen." „Onze huur ligt klaar, dat is één troost", zei Belle. „Maar als u Morses huis niet kunt herstellen,, hoe kunt u het dan betalen om naar Amerika te gaan?" „Och, Pearce zal me wel een kleinig heid willen voorschieten voor dat doel." 'Belle schrok op alsof een speldeprik haar stak, „U hebt me beloofd, dat u nooit woer van iemand geld zou leenen, vader. Wij kunnen zelfs de Interest al niet betalen van alles wat u aan dien woekeraar Pearce schuldig bent en de een of andere keer zal hij zich zeker met bedreigingen daarover wreken", zei ze. „D'cor deze erfenis zullen we hem alles kunnen afbetalen en aan al onze ver plichtingen voldoen, Belle. Ik zal Juffr. junct. Het reglement werd vastgesteld en een winterprogramma opgesteld. Arnemulden. De Chr. Jongelingsver- eeniglng „Maranatha" alhier, hield haar 15de jaarvergadering in de consistorie kamer der Ned. Herv. Kerk, Deze ver gadering, die een feestelijk karakter droeg, en bijgewoond werd door verschil lende eere-leden en oud-leden, benevens afgevaardigden der plaatselijke vereeni- gingen, stond onder leiding van den voor zitter, dhr B. Yentevogel. Verschillende inleidingen werden geleverd. Sluis. Tot tijdelijk wijkverpleegster bij het Groene Kruis, afd. Retranohement- Sluis, is benoemd Mej. S. van Roo te Middelburg. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Termunten en Borgsmeer, E. A. A. Snijdelaar te Schoondijke. Geref. Gemeenten. Tweetal te Enkhuizen, B. van Neerbos te Vlaardingen en R. Kok te Veenendaal. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Weesp, G. F. Nolte te Mid delburg-Vlissingen. Vrije EVang. Gem. Aangenomen naar Oldebroek, J. I. van Wijck te Antwerpen. Colijnsplaat. Tot leden van het kiescol lege der Ned. Herv. Gemeente zijn her kozen de heeren M. H. Kievit, A. W. Potappel en Jac. van der Weele Az. en zijn gekozen de heeren W. Provoost en Joost Serier. DALEND AANTAL STUDENTEN. Behalve aan de twee handels- hoogescholen. De afd. Onderwijs van het Centr. Bu reau voor de Statistiek heeft de voorloo- pige gegevens betreffende aantal studen ten aan onze hoogeronderwijsinstellingen in het studiejaar 1935/36 gepubliceerd, met een vergelijkend overzicht met de voorafgaande jaren. Geconcludeerd wordt, dat de crisis zich nog steeds in het verloop van het aantal studenten afteekent. Het totale aantal is in het verslagjaar met 3.8 pet. gedaald In voorafgaande jaren was de achteruit gang procentueel grooter; dus een daling „in vertraagd tempo". Dat de slechte vooruitzichten op dezen gang van zaken werken, blijkt uit de omstandigheid, dai de teruggang van het aantal vrouwelijke studenten relatief grooter is dan van het aantal mannelijke. De daling geldt vrijwel alle studierichtingen en faculteiten; alleen beide Handelshoogescholen zien haar aantal studenten nog steeds toenemen, zij 'het dan ook in geringe mate. Ook het aantal eerstejaarsstudenten aan deze hoo- geseholen neemt gestadig toe. Dé gezamenlijke universiteiten telden in het verslagjaar ten slotte 9714 studen ten, de hoogescholen 2915. De Rijkskweekschool te Oostburg. Onder voorzitterschaup van burgemeester P. Erasmus heeft Maandag in de raadszaal te Oostburg een vergade ring plaats gevonden van het Comité tot behoud van de Rijkskweekschool aldaar, met leden van enkele fracties der Tweede Kamer. Namens de Vrijz. Dem. Kamer fractie was aanwezig mevr. Mr B. Bak kerNort; namens de Liheralen Dr J. A. H. 'Coops en namens de Soc. Dem. de heer Th. J. Thijssen. Bericht van verhin dering was ingekomen van de C.H. en de A.R. fracties. Door verschillende spre kers zijn in deze bijeenkomst uiteengezet zoowel het streek- als het nationaal be D'ulcey vragen mij een kleinigheid te lee nen. Zij is altijd heel vriendelijk en be kijkt de dingen met een breederen blik dan jij". „O vader, ik zou geen verplichtingen willen hebben tegen iemand van die fa milie. Zij is de goedheid zelf; maar als de Weatheriys wisten, dat u geld leende, zou er minder kans zijn dan ooit voor Charlie's kinderen. D'e landheer is bitter der gestemd dan ooit na Amy's dood. En Charlie trouwde haar tegen den zin van de heele familie". Mr D'auncey kon niet langer stil blij ven zitten; hij stond op en ging naar het raam. Belle's oogen volgden hem en on willekeurig haalde ze haar schouders op en maakte ze een wanhopig gebaar met haar handen, waaraan men kon zien dat zij het werken verstonden en waarop elke vrouw trotscn kon zijn. „Het zal me zeer benieuwen, wat hij nu gaat doen", dacht zij, terwijl zij een onderzoekenden blik in de kamer liet rondgaan. Het was een groote en geriefelijke eet- woonkamer, gemeubileerd met solide, ouderwetsche mahoniehouten stoelen en tafels, een sofa, enkele boekenkasten en een buffet. Al deze meubels waren in de Dhuncey-familie geweest gedurende eeni ge geslachten. D'e kamer maakte eenigs- zins een somberen indruk, meer nog door het uitzicht, dan dooT het interieur. Het raam, waardoor Mr Dauncey uitkeek, bood een blik op de ruïnen van een oud kasteel, omringd door wat eens een breede sloot of gracht geweest was, en ge lang van het behoud dezer kweekschool, welke de eenige opleiding van onderwij zers en onderwijzeressen in geheel Zeeuwaoh-Vlaanderen vormt. De heer I. H. F. S. E n k 1 a a r, her. pred. b. d. Indische Kerk, te Delden (Eertijds Kattendijke) slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het doc toraal examen in de Godgeleerdheid. Zijn veerkracht nog niet verloren. Uit een beschouwing van het „Hdbl." over de memorie van antwoord betref fende 'hoofdstuk I der Staatsbegrooting: Alles te zamen klinkt echter in deze Memorie weer een toon van nuchtere vastberadenheid en zelfvertrouwen. Het Kabinet-Colijn schijnt juist uit zijn ont zaglijk zware taak steeds nieuwe krach ten te putten voor het welzijn van ons volk. Het 'heeft zijln veerkracht na drie uiterst moeilijke jaren niet verloren. Inbrekers in benauwdheid. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de politie te Princenhage de hand kunnen leggen op een paar goede beken den van de justitie, die ingebroken had den in de Melkinrichting, Zuivel- en Ijs fabriek St. 'Martinus aldaar. De politie was er van op de hoogte, dat twee personen van plan waren, deze fa briek met een ongewenscht bezoek te ver eeren. Maatregelen werden met behulp van den brigadier der Rijksveldwacht ge nomen en hoewel de eerste nachten het waken zonder succes bleef, is dit ten slotte toch gekomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag te twee uur, nader den twee mannen aan de achterzijde de fabriek. Nadat zij eenige planken hadden weg gebroken betraden de twee nachtelijke be zoekers de fabriek en begaven zich direct in de richting van het kantoor, waarvan ze de deur eveneens openden. Geschrok ken, vermoedelijk door het knappen van afkoelende huizen in de fabriek traden de inbrekers het kantoor niet binnen, doch legden zich plat op den grond om even later, gerust gesteld, weer op te staan. Doch opnieuw schenen ze onraad te ver moeden, trokken zich uit de opening te rug en verborgen zich in een hoek van de machinekamer, waaruit ze later, toen ze niet weer opnieuw te voorschijn kwamen door de politie te voorschijn werdon ge haald. Beiden werden in verzekerde be waring gesteld. Men had een goede vangst gedaan. Het tweetal, de 23-jarige H. uit Breda en de 30-jarige M. uit Rot terdam bleken reeds meermalen met de justitie in aanraking te zijn geweest. In kokend water gevallen. Toen de vader van het 4-jarig jongetje S. W., te Den Helder, nadat hij een teil met kokend water van het vuur had gezet en op den 'keukenvloer geplaatst, zich even had verwijderd, viel het jongetje, dat spelenderwijze achteruit liep achter over in het kokende water. De vader wist het kind er spoedig uit te trekken, doch het onderlichaam was hevig verbrand. Terstond werd de gemeentelijke genees kundige dienst gewaarschuwd, die de vele brandwonden verzorgde; de toestand van het ventje is zeer ernstig. De diefstal in een villa van H. M. de Koningin. In ver band met den onlangs gepleegden dief stal in een leegstaande villa van H. M. de Koningin te Apeldoorn heeft de mare- chaussée aldaar nog twee personen ge arresteerd, van V. en v. d. M., 'beiden werkloos. In de woning van v. d. M. en een broer van van V., zijn de gestolen Ingezonden Mededeeling. legen op een verhooging tusschen hoo rnen en kreupelhout. Deze sombere her innering aan 'het verleden deelde haar donkere triestheid mee aan de kamer waar Belle en haar vader zich bevonden ofschoon er een witblinkend grintpaadje rondom den voet van de 'heuvel liep, dat leidde naar de pastorie en het aanzien van het geheel opvroolijkte. Molly zei altijd, dat zij het er niet langer uit zou kunnen houden als dat heldere grintpaadje er eens niet was. Overigens was het uitzicht ook weikelijk niet opbeurend; 't water van den eendenvijver was verre van hel der en de gebouwen bij de boerderij' wa ren niet altijd netjes. Maar, zooal® Belle gewoonlijk zei „Flo's zitkamer ziet uit op den tuin en dat uitzicht is toch werkelijk erg prettig." „Diaar komt Moss aan, de dienstman. Wat zou die moeten?" riep Mr Dauncey plotseling uit. Belle liep vlug op het raam toe om uit te zien. Over het grintpad kwam een jongen aangefietst met een brief in zijn hand. Belle snelde naar de voordeur en wilde juist opendoen toen twee zware slagen weerklonken op den klopper, waarmee gewoonlijk een tele grambesteller zijn komst aankondigde. „Mijnheer Mulready gebood mij' haast te maken, juffrouw, daar telegrammen belangrijk zijn", zei de jongen toen Belle de deur opende. „Dank je, Moss. Ga maar naar dc keu ken en vraag aan Molly je een stuk brood met kaas te geven. Je hebt een lange tocht gehad". Mijnheer Dauncey stond achter Belle en goederen, bestaande uit tapijten, gordij- i nen en huishoudelijke voorwerpen, terug gevonden, De gestolen goederen waren door de gezinnen deels in gebruik geno men en voor het overige op zolder ge plaatst. De marechaussee heeft alles in beslag genomen. In het geheel zijn acht personen in verband met dezen diefstal aangehouden. Zij zijn allen te Apeldoorn woonachtig. De marechaussee is op het spoor van de dievenbende gekomen, doordat haar ter kennis kwam, dat een van hen op straat was gezien met een pendule onder den arm waarvan de herkomst verdacht was. Kanarievogels en witte muizen in v r ij h e id. Te Zaltbom- mel heeft gisteren een autobotsing plaats gehad. Bakker M. uit Zaltbommel, die alleen in zijn auto zat, kwam daar in botsing met een auto bestuurd door zeke ren 0. uit Tilburg. In laatstgenoemde auto zaten nog een dame en een heer met een verzameling kanarievogels, witte muizen en honden. Beide auto's werden ernstig beschadigd. De Tilburgenaars zijn min of meer ernstig gewond naar het 'gasthuis te Zalt bommel vervoerd, waar zij werden ver bonden, waarna zij naar Tilburg konden terugkeeren. Bakker M. bleef ongedeerd. Zijn auto werd vernield. Door de botsing werd de vogelkooi ver nield, waardoor een aantal vogels de vrij heid kreeg. Ook de witte muizen maakten dat zij weg kwamen, daar hun kooi den schok evenmin kon weerstaan. Een paar honden moesten de botsing met den dood bekoopen. Arbeider in het water ge waaid. Op de werf van de firma R. J. Koker te Utrecht, heeft zich gisteren ten gevolge van den hevigen wind een ernstig ongeluk voorgedaan, waarbij een arbeider het leven heeft gelaten. Toen de 31-jarige arbeider H. een plank optilde, werd deze door den wind gegrepen, waardoor H. zijn evenwicht verloor en in het water viel. Eenige voor bijgangers slaagden er na eenige minuten in den man uit het water te halen. De 'G. G. D. heeft getracht de levensgeesten hij het slachtoffer op te wekken, hetgeen niet meer mocht baten. Door vrachtauto aange reden. Gisteravond bij bet uitgaan der fabriek Heemaf te Hengelo kwam een ongehuwde arbeider met zijn rijwiel in botsing met een vrachtauto, waardoor hij van zijn rijwiel werd geslingerd. Met een zware hoofdwonde werd hij opgenomen en naar het R.K. ziekenhuis vervoerd, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. Vrouw doodgereden. Te Amsterdam weifelde een 65-jarige vrouw bij het oversteken van de straat. Ze werd door een personenauto gegrepen en over reden. Zij is bijna onmiddellijk na het ongeluk overleden. Jeugdige boefjes aange houden. De politie te Veghel heeft de hand weten te leggen op drie jeugdige boefjes, die er hun werk van maakten winkelwaren uit winkels te stelen. De jongens, die van 11 tot 13 jaar oud zijn, werden verhoord en bekenden. Op hun aanwijzingen werden zes kistjes sigaren, die zij uit verscheidene winkels hadden gestolen, in het bosch gevonden onder Veghel, waar zij den buit verstopt had den. Een en ander werd in beslag geno men. Het onderzoek duurt voort. Met een mestvork ges to ken. Gisterochtend heeft het zoontje van den heer K. te Twijzelerheide bij het spe len zijn twee-jari'g broertje met een mest vork in het oog gestoken. Op medisch advies werd het kind naar het zieken huis te 'Groningen gebracht. Zijn toestand is zeer ernstig en waarschijnlijk zal het kind een oog moeten missen. trok haar het telegram uit de handen. Hij snelde er mee terug naar de woonkamer. „Geen antwoord, 'hij behoeft niet te wachtenl" riep hij. Toen zij het brood met kaas besteld had voor Moss keerde zij naar haar vader te rug. „Het is van Charlie. Kijk Belle, hij denkt meer aan onzen Amerikaanschen neef dan jij''. Belle nam het telegram en las: „Zie advertentie Jabez D'auncey D'. L. Kom vanavond". „Precies acht woorden en -dan de letters voor woorden geteld!" riep Belle uit. „Oharliei heeft al vast een sixpence er voor uit gegeven''. „Je bent een zuinige meid", lachte haar vader. „Als we in alles jou zin deden zou den we een fortuin kunnen verliezen". „Och, ik 'heb het altijd prettig gevonden om iets van niets te maken. Maar Charlie is niet zuinig, anders zou hij zijn kinde ren en zijn werk niet verlaten en hals over kop weggaan om een toevallige adverten tie. Maar ik ben blij, dat hij komt en ik zal gaan zorgen, dat alles voor 'zijn ont vangst gereed wordt gemaakt". „Hij denkt er precies zoo over als ik, Belle. Als je drie kinderen hebt en een kleine practijk, laat je je niet zoo gemak kelijk een fortuin van een millioen ont glippen. Veel minder zijn tenminste die Amerikaansche kapitalen gewoonlijk niet" „Liever een paar honderd gulden hier in je bezit, dan duizenden in Amerika", merkte de practisohe Belle nuchter op. ,,'t Was beter vader, dat u voor de hooi Bij de behandeling van de begrooting van Binnenlandache zaken in de afdee- lingen van de Tweede Kamer, werd ten aanzien van de bezetting van gemeente secretarieën opgemerkt: „dat veelal van onbetaalde volontairs gebruik gemaakt wordt om betaalde krachten uit te sparen. Was het vroeger gewoonte, dat de secretarissen in de gemeenten per sonen speciaal voor de gemeente-admini stratie opleidden, thans pro'beeren velen als volontair werkzaam gesteld te worden, terwijl van een systematische opleiding dikwijls geen sprake is. Genoemde volon tairs verrichten veel arbeid zonder er voor betaald te worden, terwijl hun kansen op benoeming vooral in dezen tijd gering zijn. Men sprak den wensch uit, dat een regeling van de rechtspositie van deze personen zou worden tot stand gebracht. Men was van meening, dat alleen zij, die een systematische opleiding ontvangen, niet gesalarieerd behoeven te worden." De klachten hier geuit, zijn naar ons van verschillende kanten werd meege deeld, niet zonder grond. Er zijn naar het schijnt op tal van secretarieën 'jonge menschen z.g. als volontair werkzaam, die eenvoudig een of ander onderdeel van de te verrichten werkzaamheden voor hunne rekening krij gen. Van eenige systematische opleiding is geen sprake. Het zijn onbetaalde krachten, die gebruikt worden om be taalde 'krachten uit te sparen. 't Is gewenscht, dat aan dezen misstand een einde wordt gemaakt. Hier ligt echter naar het ons voor komt eerder een taak voor de gemeente raden dan voor den minister. Stoomschip vergaan. Het Duitsche stoomschip Isis is in den storm vergaan; 39 leden van de bemanning zijn hierbij omgekomen. Het Duitsche stoom schip Westernland heeft een boot met één overlevende opgepikt. i Aanslag op een nachtwa ker. Vrijdagavond werd te Made een aanslag gepleegd op den surveilleeren- den nachtwaker G. van Diepstraten. In verband met den laatsten tijd veelvuldig voorkomende kleine diefstallen uit aan den weg onbeheerd staande auto's had de nachtwaker in de omgeving der Ned. Herv. Kerk post gevat. Omstreeks elf uur zag hij' plotseling de in het dorp niet gunstig bekend staande gebroeders S., gevolgd door eenige familieleden. Zij be dreigden den nachtwaker met een mes en een stuk hout, waarop de nachtwaker zijn revolver trok. Op dat moment hoorde hij uit een donkeren hoek een revolverschot lossen, welk schot hij' met een schot be antwoordde. D'e nachtwaker vroeg assis tentie van den veldwachter T., die tele fonisch de hulp inriep van de marechaus see te Raamsdonkveer. Kort daarna ar resteerde 'de marechaussee het geheele gezin S;. Nadat allen verhoord waren, zijn twee van hen in vrijheid gesteld. De overige drie personen blijven voorloopig in ar rest. Verdacht van fraudu leuze handelingen. De onge veer 40-jarige loketbediende bij de stede lijke lichtfabrieken te Leiden wordt van frauduleuze 'handelingen verdacht. Het gaat vermoedelijk slechts over kleine be dragen; de eventueele fraude loopt oves een tijdvak van ten hoogste drie maanden Kapitale boerderij af gebrand. Gistermiddag is de kapi tale boerderij', 'het z.g.n. Groot Stikken, eigendom van het Gasthuis en Privisorie- fonds te Groenlo, bewoond door den land bouwer Tuinte, geheel in vlammen opge gaan. Niet alleen de groote, nieuwe schuur, maar ook 't hoofdgebouw, hetwelk enkele jaren geleden werd verbouwd, stonden weldra in lichte laaie. Met de grootste moeite slaagde men erin het vee te redden. Van het huisraad kon zoo goed als niets toehouden worden. Groote hoeveelheden rogge en hooi gingen verloren. oogst zorgde. Die mag ons niet mislukken, want dan zou het eerste kwaad erger zijn dan het laatste. Als we alles binnen hebben, dan kunnen we er eerst aan den ken om op reis te gaan". „Wat 'zou ik moeten beginnen zonder mijn verstandige dochter", zei haar vader plagend, terwijl hij de gewichtige krant op een antiek schrijfbureau smeet en de kamer verliet. Belle's blik bleef op het oude schrijf bureau rusten en haar gedachten gingen terug naar ad die jaren, waarin dit meu belstuk ©en rol had gespeeld in hun fa milieleven. „Juffrouw Dulcey zegt, dat het een ka pitaal waard is", peinsde ze. „Maar ik kan er toch niet toe komen om het te ver- koopen. Hoeveel geslachten Dauncey heb ben er al niet bij 'gezeten, terwijl ze, zo'o- als vader nu, hun hersens plaagden met berekeningen en optellingen; hoeveel za kenbrieven, familiebrieven of liefdesbrie ven werden 'hier al niet geschreven I Arm oud ding, nee, ik wil niet van je schei den: al zegt juffrouw Dulcey ook honderd keer, 'dat je in deze omgeving niet past. Zij wil je altijd doen verhuizen naar de groote en weerderig ingerichte salons; in haar gedachten ziet ze beringde handen, die je openen en sluiten en slanke vingers, die verrukt je laden uittrekken en inschui ven. Ik geloof werkelijk, dat ze jou aan ons niet gunt". (Wordt vervolgd)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2