V Memorie van antwoord op de Rijksbegrooting. 1 :r terkloven ws I In de Ned. Herv. Irklaard de theol. iLoon te Utrecht, lo, J. Batelaan te M. Wiebosch te erikse te Utrecht, Jecht, H. A. Visser Inherg te Ermelo, Irt te Utrecht, A. de Ree te Leiden. irten. fIJS 'f Regeering acht wat betreft onze munt bewegingsvrijheid alsnog gewenscht. Te sterke waardedaling zou lelden tot politiek van loonsverhooglng. Vrijheid van meeningsuiting een nationaal goed. Aanpassing in andere windstreek van het kompas. 'Gemengd Nieuws Laatste Berichten Telegrammen. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand ENTIE. tte partij-con- die een zeer heeft de heer ereerd over de cht. Verder be- houten het ïen zin. jn een drukhe renten gelegen- «enzettingen te rel nader terug, ie kan als een den te voeren gezien. Er stemming. Bij [te punten bleek zijn, dat het fundamen- len dat alle An- |ng hebben met 3hten voor het van die funda- est ze vlug. Bij- Apoth. en voorzitter der ihuise van Aag- jswOord'' spreken de plaatselijke tt -hoopt te slui- lerk. L H. J. G. van ek, D. Th. Keek len. Iterdam (W.), J. F ijk. e r s f. Te Huis Idom van 75 jaai lijnders, emeritus IGeref. Gemeente gavond gehouden gden in het kies- Lerk alhier wer- Ikozen. Gekozen H. ten Bokkel heeren A. M. G. Tlink. |,ts! van de heeren die wegens ver niet meer her- zijn gekozen tot |rv. Gemeente de de Moor. zijn beroepbaar .iidaten J. L. van 1134; K. J. Kraan, I 'G. Moens, Eik- Ir, Galileïstraat 41 ponalaan 41, allen r. d. Berg te Voor- Al wat U noodig heeft ardrijven is een stuk 8 ct.; doos Iv. 1936. 1 Kerk. ■Zendingsrede), av. fcmans te Nisse lerk. 5.30 u. ds Veen- Is Veenstra (H.Av. ziekte van den Itot tijdelijk onder- school alhier be- pnderwijzer-wacht er de Rott. ver van den heer A. School te Bigge len. Het herstel evredigend voort, ■i weer zijn arbeid latten en half De le terug te keeren. Lvenhage voor L.O. L. B. Korstanje te pen. delijk benoemd tot s hoogere burger- L. H. Pietors, te Versobenen is de Memorie van Ant woord aan de Tweede Kamer inzake Hoofdstuk I van de Rijksbegrooting voor 1937. Hieraan wordt bet volgende ontleend: Met hartelijke instemming heeft de re geering kennis genomen vaq_ de woorden, door zeer vele leden aan de verlo ving van Prinses Juliana gewijd. Inderdaad beeft de buide, bij' deze gelegenheid aan de Koninklijke Familie gebracht, aan diegenen onder ons volk, die daaraan nog behoefte hebben gehad, wel overtuigend moeten doen blijken, dat ons volk ziob onder het tegenwoordig staatsbestel een volkomen eenheid gevoelt. Be meening van zeer vele leden, dat we begrooting en de daarbij behoorende mil- lioenen-nota t'hans bezwaarlijk kunnen dienen als grondslag voor een gedachten- wisseling óver bet tegenwoordige en toe komstige economisch en financieele be leid, wordt door de regeering ten volle gedeeld. Tal van cijfers zullen een volkomen om werking moeten ondergaan. Zoo is de grondslag, waarop de raming van een aantal middelen is opgetrokken, sedert de wijziging van den monetairen toestand ten eenenmale vervallen. Men weet thans wel, dat de tegenwoor dige cijfers op menig punt onjuist zullen blijken, doch er betere cijfers voor in de plaats stellen zal eerst mogelijk zijn, wan neer gedurende een aantal maanden de noodige ervaring onder den gewijzigden toestand zal zijn opgedaan. De regeering zal, zoodra zij over de noo dle gegevens daarvoor 'beschikt, door de indiening van suppletoire begrootingen de vereischte correcties aanbrengen. Wat 'betreft het beleid der r e- g e e r i n g in de nu verloopen 3V2 jaar wordt opgemerkt, dat het Kabinet, dat in Mei 1933 optrad, ziob zag gesteld voor eenige verschijnselen, die wezen op de noodzakelijkheid van straffer g e- zags hand having, teneinde de gevolgen van allerlei gezagsondermijnen de invloeden te weren. Ook was de f i - nancieele toestand des lands zeer ongunstig, terwijl het bedrijfsleven sterk onder den druk stond van de door het 'buitenland genomen maatregelen van verschillenden aard en dientengevolge de arbeidsgelegenheid in steeds toenemende mate afnam. Het waren vooral deze vier punten die het meest en het eerst de aan dacht vorderden. Voor wat het eerstgenoemde punt be treft behoeft het regeeringsbeleid geen verdediging. De resultaten spreken voor zichzelf. Met welk land men de toestan den ten ontzent op dit gebied ook zou wil len vergelijken, telkens zal men tot de ge volgtrekking moeten komen, dat we elke vergelijking met eere kunnen doorstaan. Natuurlijk zijn er personen, die op dit ter rein nog iets anders wenschen, die aan sommige uitingen geheel het zwijgen zou den willen ziien opgelegd, maar dezulken zien dan over het hoofd, dat dit alleen maar te bereiken is, wanneer men on'ze aloude voorrechten van vrijheid van spre ken ervoor zou willen prijsgeven. De regeering staat intusschen principi eel op het standpunt, dat een vrije mee ningsuiting een nationaal goed is, dat niet, ook al neemt ze nu en dan een on- sm'akelijken of vulgairen vorm aan, mag worden prijsgegeven om het in te ruilen voor 'kerkho'fstilte. Houdt men 'biermede rekening, dan meent de regeering te mogen staande hou den, dat zij baar taak op dit punt naar behaoren beeft volbracht. Dat is ook. het geval op financi eel terrein. Dat de regeering zelf geheel voldaan is, zou zij niet gaarne zeg gen. Met name stelt baar teleur, dat, de dekking te zeer aan den kant van ver hoogde beffingen gezocht moest worden, maar 'zij was verplicht rekening te houden met de politieke mogelijkheden, en het is wel afdoende gebleken, dat de bereidwil ligheid der Kamer om op bet stuk van beperking der uitgaven verder te gaan dan de regeering voorstelde, niet aanwezig was. Voor zoover betreft het probleem der werkloosheid, dient men toch ook niet te verzwijgen, dat de actie van de regeering tot ondersteuning van het 'bedrijfsleven goede vruchten heeft af geworpen voor het behoud van werkgele genheid. Al blijft de noodzakelijkheid van aanpassing aan de gewijzig de omstandigheden bestaan, nu die aan passing ook wel eens gezocht zal moeten worden in een andere windstreek van het kompas, zullen de bezwaren ertegen wel minder luid worden gehoord. En di t te meer, nu de door velen als beter aange prezen vorm van aanpassing, d.i. aanpas sing door depreciatie van den gulden, is verkregen. Het is naar het oordeel der regeering volstrekt zeker, dat de politiek van aan passing, welke in het verleden werd ge volgd, de positie van Nederland onder de nieuwe omstandigheden zal blijken te hebben versterkt. Wat betreft de meening der leden, als zou bet ver- laten van den goudenstan daard een halve maatregel blijken te zijn wanneer de gulden niet wordt vastge haakt aan dollar of pond, handhaaft de regeering baar reeds vroeger uitge sproken standpunt, dat bet onder deze omstandighe den ontijdig moet worden geacht, indien de gulden thans reeds op een zeker goud peil zou worden ge stabiliseerd, terwijl bet- zelfde geldt ten aanzien van het vasthaken aan een nog zwevende buitenland.- sche valuta. De regeering acht het gewenscht, over de noodige bewegings vrijheid te beschikken. De regeering is van meening, dat het nog te vroeg is om een oordeel te vormen over de gevolgen van het prijsgeven van den gouden standaard. Er k u n n e n de regeering heeft dit nooit ontkend voordeelen uit voortvloeden, waarbij ech ter veel afhangt van de houding van het buitenland. Er z u 1 1 e n nadeelen uit voortvloeien, waarvan de beteekenis eoh- ter thans nog niet kan worden bepaald. Het zal nog wel eenige maanden duren, alvorens men een voorloopige ba lans zal kunnen opmaken. Tot nu toe is van verruiming van het goederenverkeer nog zeer weinig gebleken. De regeering mist op het oogenblik elk vast gegeven om de waarde van den gul den ten opzichte van de buitenlandsche valuta te kunnen beoordeelen. Normaal oefent de stand van de betalingsbalans met het buitenland daarop een beslissen- den invloed, maar op het oogenblik wordt die balans sterker dan gewoonlijk be- invloed door speculatieve kapitaalbewe gingen. Nederland kocht den laatsten tijd veel buitenlandsche fondsen, maar omge keerd kocht het buitenland in dienzelfden tijd ook Nederlandsche aandeelen en obli gaties. Er zal nog eenigen tijd noodig zijn alvorens de natuurlijke omstandigheden zijn teruggekeerd. In dien tusschentijd is de taak van 'bet Egalisatiefonds om groote schommelingen te verhoeden en zeker niet om de goudwaarde van den gulden op te schroeven. Er is dan ook niets van dien aard ge schied. Overigens kan met voldoening worden geconstateerd, dat de koers van den gul den over bet geheel tegenover den dollar (goud) merkwaardig weinig fluctueert. Zeker niet meer dan andere gedeprecieer- de valuta's, daar de koersen ziob bewe gen tusschen twee ongeveer 10 pet. van elkaar verwijderde goudpunten. Voorkoming van groote schommelingen daargelaten, blijft de regeering van mee ning, dat elk kunstmatig ingrijpen afkeu ring verdient en dat de gulden zijn eigen niveau moet vinden. Als dat gevonden is kan men hem defacto vastzetten, in af wachting eener internationale stabilisatie. Het verwijt, dat de regeering belang rijk betere resultaten zou hebben kunnen verkrijgen, indien zij maar een con structieve wel vaartspol itiek, een op stimuleering der binnenlandscbe conjunctuur gerichte politiek, zou hebben gevoerd, moet worden teruggewezen. 'Onder bet voorbehoud, dat men niet lette op de gevolgen, is inderdaad door credietinflatie tijdelijk een verruiming van werkgelegenheid te verkrijgen. De re geering was intusschen van oordeel, dat zij den morgen en den overmorgen niet aan den dag van beden mocht opofferen. Het zoo men wil, voorzichtig beleid, door de regeering gevolgd, is het resul taat eener diep gewortelde overtuiging, dat het niet anders kan en niet anders mag. Het is thans nog niet de tijd om alweder te spreken over het ongedaan maken van tot stand gekomen bezuinigingen. Ten aanzien van de te volgen handelspolitiek stelt de regeering zich voorloopig op het standpunt, dat zij tot autonome maatregelen ter zake slechts zal kunnen overgaan, voor 'zoover dit voor onze economische positie, in haar geheel bezien, gewenscht is. De regeering hoedt zich voor het uiten van' profetieën inzake het probleem der „ordening", maar zij aarzelt niet om op twee punten haar welgevestigde overtui ging uit te spreken. Elk streven naar ordening, dat niet voldoende rekent met de overwegende be teekenis van den privaten ondernemings geest, leidt tot mislukking, d.w.z. tot het achterop raken van ons land bij andere landen. En elke poging om van boven af, van staatswege, ordening te gaan opleg gen, gaat te zeer in de richting van het staatsabsolutisme om voor Nederland bruikbaar te kunnen zijn, afgezien nog van de economische bezwaren, die er mee zijn verbonden. Onderzoek naar mogelijkheden op dit gebied valt binnen de taak der regeering; evenzoo het geven van leiding. In hoeverre de gewijzigde monetaire omstandigheden invloed ten goede zullen oefenen op den bloei van het bedrijfs leven valt nu- nog niet te zeggen. Men zal b.v. moeten afwachten, of nieuw verweer tegen den Nederlandschen uitvoer uitblijft. Daarnaast mag echter de verwachting worden uitgesproken, dat de psychologische werking van de depre ciatie van den gulden allicht niet zonder uitwerking op den ondernemingsgeest en dus op de binnenlandsche conjunctuur 'zal blijken. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Zeeuwsche Eilanden verga derde Vrijdagavond ten stadhuize te Mid delburg, onder voorzitterschap van den heer W. Berdennis van Berlekom. Aanwezig waren 15 leden. Afwezig de heeren Kakebeeke, Jeronimus en Massee met-, Mes, Van Raalte en Anker zonder kennisgeving. Er is één vacature. Onder de mededeeling was er één, dat de heer P. G. Laernoes ontslag neemt als lid der Kamer. De voorzitter sprak als volgt: Met leed wezen hebben wij van deze mededeeling kennis genomen. De heer P. G. Laernoes heeft sinds 1 April 1922 deel uitgemaakt van deze Kamer en had zitting in de af- deeling Kleinbedrijf. Persoonlijk heb ik slechts korten tijd het voorrecht gehad met hem samen te werken, maar aan die periode behoud ik in elk geval de herinnering van een objectief en levendig aandeel, dat hij in ons werk en onze dis cussie nam. Ik wil hem dan ook van deze plaats dank zeggen voor wat hij in het belang van het District onzer Kamer heeft gedaan. De heer Stofkoper, voorzitter van de afdeeling kleinbedrijf sloot zich namens de leden zijner afdeeling daarbij aan. De voorzitter deelde nog mede, dat de verkiezing (candidaatstelling) in deze vacature is bepaald op Woensdag 6 Jan. aanstaande. Z.h.s. vereenigde de Kamer zich met het voorstel om de jaarwedde van den ambtenaar der Kamer ingaande 1937 met f200 te verhoogen. Het volgende voorstel was dat om de bijdrage van het Economisch Instituut voor den Middenstand te verhoogen van f 10 tot f 100. De commissie van finan ciën had f 50 voldoende genoemd. De heer Stofkoper wees er op, dat het Instituut reeds zeer veel goeds heeft ge daan voor verschillende branches uit den middenstand, zooals bijv. het slagers- bedrijf en het Wasscherijbedrijf. Er is dan ook alleszins reden f 100 toe te ken nen. Men geeft bijv. aanwijzing hoe de zaken voordeelig kunnen gedreven wor den en wat bijv. de wasscherijen betreft wees men op de mogelijkheid van be sparing op brandstoffen. De heer Olthoff stond eenigszins ver baasd dit laatste te hooren prijzen door den heer Stofkoper. De heer Stofkoper zeide deze kwestie niet te bekijken als brandstoffenhandelaar doch van uit het standpunt van den handel in het algemeen. Het voorstel om f 100 te geven wordt na discussie aangenomen z.h.s. Thans kwam aan de orde het voorstel om aan de Vereeniging „Nederland in den Vreemde" voor 1937 f 10 toe te kennen. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Bij de behandeling van de begrooting 1937 gaf de heer v. d. Berg uiting aan zijn groote tevredenheid over het werken van het Bureau in de richting van voor lichting van de leden van den midden stand, zooals verleden week bij den maaltijd. De voorzitter zeide nog, dat een der leden van de Commissie van financiën wel den post Vreemdelingenverkeer wil de verhoogen van f 520 op f 750, doch dat hij dit nu moest ontraden omdat het Bureau met een heel nieuw voorstel ter zake zal komen. De heer Wesseling vroeg of de f 200 voor uitkeering aan de gemeente Haam stede voor de exploitatie van het vlieg veld nog wel noodig is, nu de dienst met den winter is stopgezet. De voorzitter en de heeren Stofkoper, Klok en Enzlin verdedigden met klem handhaving van den post, waarmede al len, ook de heer Wesseling, zich ten slotte vereenigden. De begrooting werd aangenomen. Het laatste voorstel tvas, dat tot het richten van een schrijven tot den Minister van Sociale Zaken om hem er op te wij zen, dat de regeling van de retributie voor de Warenwet, zooals deze thans geldt, tot vele onbillijkheden aanleiding geeft. De heer Menheere meende te kunnen vaststellen, dat in zijn omgeving groote zaken zijn, die niet in het handelsregis ter zijn ingeschreven en daarom maar f 1 voor de Warenwet moeten betalen, terwijl kleinere zaken wel zijn ingeschre ven en veel meer tot f 5 zelfs moeten betalen. Spr. zou in deze overleg met de ambtenaren van de Warenwet willen zien plaats hebben. De secretaris zeide, dat hij niet kan gelooven, dat er te 's-Heerenhoek zaken zijn, die niet staan ingeschreven. Het is mogelijk, dat iemand is ingeschreven en bijv. zijn zaak over doet aan een zoon, die dan niet, met het oog op de belas ting, in de termen valt voor inschrijving. Z.h.s. wordt besloten het schrijven te verzenden. Hierna gaat de vergadering over in een met gesloten deuren. Rangeerende trein ont spoord. Toen gistermorgen om kwart voor 6, op bet emplacement van het H. S.M.-station te Den Haag de eerste trein, welke om 5.54 uur van Den Haag naar Leiden moest vertrekken van een zijspoor aan den kant van den Parallel weg op bet hoofdspoor richting Rotter dam-Amsterdam werd gerangeerd, had de wisselwachter de onoplettendheid te vroeg het wissel te trekken en wel op het moment, dat de vierde wagen van den uit zes rijtuigen bestaanden trein zich boven bet wissel bevond. Het gevolg biervan was, dat dit rijtuig gedeeltelijk op het hoofdspoor en ge deeltelijk op het zijspoor voorbij, het wis sel kwam te staan en ook de volgende wageus gedeeltelijk ontspoorden. Ofschoon de ontspoorde wagens elkaar nog al schade toebrachten, zijn toch geen persoonlijke ongelukken te betreuren. De voorste wagens van den trein, waar in het besturend personeel zich bevond, bleven op het hoofdspoor in de rails en liepen geen schade op. Deze wagens kon den na het ongeval direct losgekoppeld worden en aan het tweede perron voor gereden, zoodat de trein, zij het dan ook met slechts enkele wagens, toch nog op tijd naar Leiden kon vertrekken. Strooper. sch. oot op een veldwachter. Op last van de justitie is Vrijdag naar Roermond overgebracht en daar in de strafgevangenis opgesloten de 27-jarige arbeider T. G. uit Horst. De aangehoudene wordt er van verdacht een schot te hebben gelost op den veldwachter F. uit Griendtsveen, toen hijl zich bij het stroopen met een lichtbak in het jachtveld in de Peel bevond en toen door den pO'- litieman werd aangeroepen. Door electriscben stroom gedood. De 15-jarige zoon van den heer de B. te Nieuwe Pekela is, terwijl hij werkzaam was bij den landbouwer B., in aanraking gekomen met een niet ge ïsoleerd gedeelte van een loopdamp. De electrische stroom ging door zijin lichaam tengevolge waarvan de dood onmiddellijk intrad. -Kokende thee gedron ken Toen de echtgenoote van den land arbeider B. te Leiderdorp zich in de keu ken bevond, heeft haar tweejarig doch tertje uit den heeten theepot gedronken. Eenige uren later is het kind overleden. Moto r-o ngeval te Hoorn. Dó bijl het motorongeval te Hoorn ern stig gewonde duorijder V. is in het zie kenhuis aldaar aan de bekomen verwon dingen overleden. D 0 o d e 1 ijl k ongeval bij de hoogovens te IJmui- n e n. De 36-jarige benzoldestillateur B. uit Velsen-Noord, is gisteren in de bijl- productenfabriek der hoogovens te IJ- mmden door benzoldamlpen bedwelmd geraakt. Door kunstmatige ademhaling werd ge poogd de levensgeesten weer op te wek wed, hetgeen eahter helaas niet heeft mogen baten. B. was gehuwd, doch had geen kin deren. De ramp te Schiedam. Het justitieele beslag op het Grieksche tank schip Petrakis Nomikos, in verband met de ontploffingsramp daarop gelegd is thans opgeheven, daar het onderzoek is geëindigd. Goes. Goed afgeloopen. Gister middag reed onze stadgenoot, de heer den Arend, inspecteur van de firma Hondius en Zn, afd. assurantiën, met den bij hem in opleiding zijnde heer Wensvoort, op zijn motor van Kortgene naar Kamper land. Door den regen van de laatste dagen en 't rijden van de peeënwagens, was de weg in zeer slechten toestand. De heer den A., die met het oog op slipgevaar, met matige snelheid reed, kon op een gegeven moment niet verhinderen, dat de motor afgleed en den dijk afging. De heer W. werd van den motor ge slingerd en kwam een tiental meters ver der terecht, terwijl de heer den A. onder den draaienden motor viel. Gelukkig kon de heer W., die slechts licht aan den schouder was bezeerd, den zwaren motor stopzetten en den heer den A. bevrijden, wiens enkel gekneusd bleek te zijn, doch niet van ernstigen aard. Met vereende krachten van toegescho ten hulp werd de motor weer op den weg gebracht en kon de reis, nadat men wat hekomen was van den schrik, worden voortgezet, zoodat dit ongeval betrekkelijk goed afliep. Kloetinge. Na onderhandsc'he aanbe steding werd door de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente alhier de aanleg der centrale verwarming, warmwatervoorzie ning en sanitaire installatie in de pasto rie, opgedragen aan de firma Wed. A. Tamse te Goes. Ellewoutsdijk. De statuair bepaalde tractatie der schoolkinderen op 6 Nov. de jaardag van wijlen Vrouwe F. W. D. G. A. van Hattum van Ellewoutsdijk- Prümers had gistermiddag wederom plaats. Alle kinderen werden op „Tjoklat" chocolade getracteerd, waardoor een ieder in het bezit zal komen van de prachtige groote verlovingsfoto van H. K. H. Prin ses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard. Krabbendijke. De Donderdagavond al hier gespeelde competitie-wedstrijd tus schen de Damolubs Krabbendijke-Nieuw- dorp, had bet volgende resultaat L. NieuwenbuyzenA, G. Deurloo 2-0; H. HaverboekJobs. Modderkreeke 2-0; M. NieuwenhuyzenJ, Huiszoon 20; P. NieuwenbuyzenP. Steketee 20; C. de HamerM. G. Geschiere 02; Johs. v. OostenA. Blankenberg 02; Jan PieperG. J. Modderkreeke 1'1; M. Nieuwenhuize Jz.M. de Kok 20; J. HoogerheideJohs. Blankenburg 11; Jac. PieperA. Wondergem 20. Uit slag in 't voordeel van Krabbendijke 14-6. O. en W. Souburg. Vrijdagavond hield de afdeeling „Patrimonium" haar 31ste jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter, dhr M. A. v. d. Putte. Uit het verslag van den secretaris blijkt, dat de afdeeling thans 37 leden telt. De ont vangsten 'bedroegen f 111.36, de uitgaven f 107.06, alzoo een batig saldo van f 4.30. De bibliotheek telt 86 nummers. Dhr P. Suurmond Pz. sprak over de N.S.B. in ons land. Arnemuiden. Een zekere mej. C. had het ongeluk toen ze naar Middelburg reed, op het jaagpad te slippen met haar fiets. Hierdoor liep ze een gebroken been op. Een spoedig ontboden geneesheer uit Middelburg verleende de eerste hulp en bracht haar daarna per auto terug naar de ouderlijke woning alhier. Meliskerke. Loop der bevolking over October 1936. Ingekomen: Cornelia Ma rijs, dienstbode, B 61, uit Middelburg; Elisabeth Wouterse, zonder beroep, B 19, nit Veere; Magdalena Louws, dienstbode, B 57, uit Aagtekerke. Vertrokken: Jan van Keulen, landb.- kneebt, A 19, naar Sint Laurens; Pieter Louws, landb.knecht, B 57, naar Aagte kerke; Jan de Vos, landb.knecht, A 105, naar Domburg; Katharina Mal'jaars, B 61, dienstbode, naar Koudekerke '(Z.). MIDDELBURG, 6 November 1936. Veld sla 412, Spinazie 311, Kassnijboonen 637, Wagenaarsboonen kas 33-38, Sprui ten 213, Witlof 1020, Schorseneeren 10, Koolrapen 11,5, Peeën 1,53, Uien 1,5 2, Kroten 1,52, Savoye kool 0,52, Roode kool 12, Boerekool 1,5, Prei 1,5—2 ct., alles per kilo. Peeën 24, Rapen 1,53,5, Kroten 23, Selderie 12, Radijs 2,5, Rammenas 1,5 2 ct., alles per bos. Bloemkool 1,510, Andijvie 0,51,5, Kropsla 12, Komkom mers 13, Knolselderij 2 ct., alles per stuk. Diversen: Meloenen 1011 ct. per stuk. Tomaten 311, Blauwe druiven 1929 ct., beiden per kilo. Peterselie 36 ct. per chip. Bloemen: Chrysanten 619 ct. per bos. Cyclamen 1824-, Cactus 35 ct., beiden per pot. Fabrieksbrand. OUDENBO'SCH. In den afgeloopen nacht is brand uitgebroken in de stroo- hulzenfabriek van den heer J. van Aken alhier. De fabriek en een daarnaast gelegen loods brandden geheel uit. In verband met dezen brand heeft de marechaussee in arrest gesteld de 26-jarige P. V., werkr loos schilder te Oudenbosch. Men meent n.l. te weten dat V. even voor het uitbreken van den brand in de fabriek is geweest. De Regeering heeft Madrid verlaten. LONDEN. Volgens een bericht, dat hedenochtend in diplomatieke kringen te Londen is ontvangen, heeft de Regeering Madrid verlaten en is naar Valencia ver trokken. Alleen de commissaris voor oor log is te Madrid gebleven. N.V. Zeeuwsche Voeder- en Kunstmest handel te Middelburg. In de algemeene vergadering van aan deelhouders der N.V. Zeeuwsche Voeder en Kunstmesthandel te Middelburg is he den (Zaterdag)middag besloten om na ruime afschrijving en reserveering over het afgeloopen boekjaar 6 pet. dividend uit te keeren. Stand van hedenmorgen 10 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 745. Licht op voor fietsen: Zondag 5 u. 13 min. Maandag 3 u. 10 min. ELLEWOUTSDIJK. Ondertrouwd: Ma- rinis Hekken, 28 j. te Krabbendijke en Cornelia de Broekert, 20 j. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. G. Schaalje, 21 j. en F. D. Huijbregtse, 21 j. G. J. Priester, 30 j. en M. Flipse, 25 j.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3