Waakzaam tegen gevaar dat staatsinstellingen bedreigt. 3 WITKAM'S GESCUENKEHHUIS L "ToT,"» Hoofdpijn, Kies |ip. BSj gevatte kou zullen 5è6 stuks Groene Kruis Hoestbonbons list de Provincie Wlnenkerke. Ter aanvulling van het i A.R. PARTIJCONFERENTIE. Vingerkloven Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs alle inlichtingen zal geven, die dezen ver langen. Vervolgens wordt voorgesteld, dat in»' een gemeente, waar meer dan een Ouder- commlissie beslaat, een ouderraad zal worden ingesteld. Het leerlingental eener school vormt den grondslag waarnaar het aantal leer krachten, dat aan die school verbonden moet zijn, wordt vastgesteld. Zoowel in het belang van 's rijks schatkist als in het belang van een richtige voorziening in de vereischte onderwijskrachten moet dus gepoogd worden te komen tot een zoo juist mogelijke vaststelling van het aantal leerlingen, opdat het verplicht aantal leerkrachten zoo dicht mogelijk, de werkelijke behoefte nadert. Dat men bij1 een zoo vlotte bevolking als vele scholen te zien geven, niet tot dit juiste gemiddelde komt, indien men de telling van het aantal leerlingen beperkt tot, vier data per jaar, zooals thans, be hoeft geen betoog. Het komt den minis ter daarom aanbevelenswaardig voor dat de bezetting per dag als maatstaf voor 't jaargemiddelde wordt genomen. Deze wijze van tellen zal met een nieuw jaar moeten ingaan. Daarna wordt voor gesteld, de nieuwe bepalingen met 1 Januari 1938 te doen ingaan, met een overgansbepaling voor het jaar 1938 voor de op 31 December 1937 bestaande scho len. Nieuwe regeling inzake ambtenaren, die van bepaalde organisaties lid zijn? Dat waakzaamheid geboden blijft te genover de gevaren, die onze staatsinstel lingen bedreigen, is aldus lezen wij in de Memorie van Antwoord op de Rijkshegrooting ook het oordeel der regeering. Twee bewegingen openbaren zich, die fundamenteel tot een zelfde uitkomst moeten leiden, n.l. dat de geestelijke en staatkundige vrijheid der ingezetenen zoo noodig het veld moet ruimen voor de .bereiking van de door die richtingen voorgestane staatkundige en maatschap- pelijk-economische idealen. Het gewone verschijnsel doet zich daarbij voor, dat de groei van een dier twee richtingen automatisch een groei van de andere in het leven roept. Daarom is het verstandig beleid, zonder het eigen beginsel van staatkundige en geestelijke vrijheid opt te offeren, ervoor te zorgen, dat het optreden dezer rich tingen binnen zekere grenzen wordt ge houden. Te groote lankmoedigheid in het begin leidt onvermijdelijk tot zeer straffe miaatregelen later, terwijl te onzent de politieke gevolgen evenmin veronacht zaamd mogen worden. Het Nederlandsche staatkundig bestel is niet gediend met steeds grooter wor dende versplintering en met steeds scher per wordlendei tegenstellingen. De regeering erkent zonder voorbehoud dat, de voorschriften, die voor ambtena ren in het algemeen, of voor ambtenaren van bepaalde takken van dienst het lid maatschap van sommige organisaties verbieden,niet alleszins bevredigend zijn te achten. Aan de eene zijde bieden zij wellicht onvoldoenden waarborg &m de gezagsorganen van den Staat in elk op zicht betrouwbaar te doen zijn, en aan den anderen kant is bet denkbaar, dat zij verder gaan dan noodzakelijk is. De regeering houdt zich dan ook sinds eenigen tijd bezig met de viaag, of op an dere wijze dan met de thans geldende regelingen een even goed en zoo mogelijk zeifs beter resultaat ware te verkrijgen. per dag gebruikt 15 spoedig genezen! Let op het wettig Gedeponeerde merk DE MOSSELHANDEL OP BELG1E. Inlichtingen uit Brussel. Teneinde een eind te maken aan de onzekerheid die onder de handeldrijvende mosselkweekers bestaat, heeft onze cor respondent te Iei'seke ter bevoegder plaat se te Brussel oen bezoek gehraoht en al daar inlichtingen ingewonnen, De Belgische handelaars voelden zich door de handelingen van 't Centraal Ver koopkantoor voor mosselen achtergesteld bij de Hollanders. Zij beschouwden deze handelshelemmerende actie als ten na- deele ran België en gingen hun beklag doen bij het ministerie van Economische zaken. Dat zond als deputatie de heeren Van Oversohaeten, directeur van het de partement van Economische Zaken en De Weert. Ais deskundigen in den mossel- handel werden hun toegevoegd de heeren de Hooge van Antwerpen en B, Vlaming van Brussel. Hun voornaamste grieven waren: dat de mossels te duur waren; de kwaliteiten B en C. kosten op den wal te Brussel f 3.45 (waarvan de kweeker slechts f 1.60—1.70 kreeg). Bovendien le verden de kooplui uit Philippine de beste kwaliteit mosselen 5 francs minder. Hoe 'kwam dat? Tegenover al de eischen die het Cen traal Verkoopkantoor van mosselen stel de, stelden de Belgen hun eischen. Zij willen wel mosselen betrekken van uit Holland en willen deze mosselen en het vervoer gaarne goed betalen; zij wil len geven franco Brussel voor kwaliteit: A 1, visohgewicht 18-21 kg f 2.60; A 2, boven de 21 kg f 3; B 1, boven 14-18 kg f2.15; B 2, boven 18 kg f2.50; C 1, boven 18-21 kg f 2.15; C 2, boven 21 kg f 2,50. Alles per ton. Maten als de Centrale; voor Mechelen 5 ets minder, voor Antwer pen 10 ets minder. Vrijdagmiddag had de Vermosin nog geen antwoord ontvangen. De heeren uit Brussel merkten op, dat spoedig afdoe ning gewenscht is, daar anders aanstaan de week de boel in 't honderd zal loopen voor de kleine leurders in België. Dit te meer daar reeds vanuit D'uitschland een mooi aanbod is gedaan. Wordt dit geac cepteerd, dan zal zeker geen invoer uit Holland meer worden toegestaan. Volgens onze Brusselsche zegsman zul len de plannen van Vermosin leiden tot werkverruiming voor Ierseke, daar vaar tuigen zullen gevraagd worden van niet meer dan 100120 ton. De Iersekscbe kleine handelaar zal niet uitgeschakeld worden. Deze kan (indien hij dit andere jaren reeds deed) voort gaan, maar moet aan Vermosin bestellen. Hij mag eohter zelf varen. Vermosin zal een heffing van 100 kg innen. Een schipper, die besteld wordt met b.v. 100 ton, weet niet voordat hij te Lilo komt, waar 'hij naar toe gaat. 'tKan zijn naar Antwerpen, maar ook naar Meche len of Brussel of Leuven. D'e invoervereeniging bemoeit zich niet met de mossels als ze eenmaal ingevoerd zijn. Een handelaar in Mechelen 'b.v. kan na mosselen geïmporteerd te hebben, deze re-exporteeren naar Parijs. Ook zal nauwlettend worden nagegaan of de uitgevoerde mosselen voldoen aan streng hygiënische eischen, m.a.w. waar ze verwaterd worden. Er zijn verwater- terreinen, waarop de bacteriologische dienst wel aanmerking zal moeten maken. Besmettelijke ziekten. In de week van 25 tot en met 31 Oc tober kwamen dn onze provincie 5 geval len van roodvonk voor, n.l. 1 te Driewe gen en 4 te 's-H. Arendskerke. Gemeentebegrooting 1937 van Middelburg Het Rijk za! ruim f160.000 moeten bijpassen. B. en W. hebben aan den Raad aan geboden het ontwerp-gemeentebegrooting 1937 c.a. B. en W. hebben deze begrooting slui tend kunnen maken door het ramen van een „(belas tingbijdrage" van het Rijk, groot f 65.961 naast een „extra-bijdrage in de kosten van werkloosheidsvoorzie ningen" ten bedrage van f 98.824. Laatst genoemd bedrag is booger geraamd dan in de begrooting voor 1936, waarvan de oorzaak is te zoeken in verschillende feiten. In de voornaamste plaats vindt de hoogere raming van de extrabijdrage haar oorzaak in 'het lagere subsidieper centage voor de gewone bijdrage. Kon toch voor de begrooting 1936 aanvanke lijk gerekend worden met een gewoon subsidie van 79.4 pet. later werd dit definitief bepaald op 79 pet. 1 voor 1937 zal dit percentage lager moeten worden gesteld als gevolg van de door de regee ring in uitzicht gestelde gewijzigde be rekening voor dat jaar. Men zal nu kunnen rekenen op een sub sidie van 75.7 pet. over een bedrag van ruim f266.000 en van 37.85 pet. over een bedrag van ruim f 60.000. Ware de voor 1936 geldende regeling ook voor 1937 gel dig verklaard dan zou aan gewone sub sidie een f33.000 hooger bedrag kunnen worden geraamd. Aangezien de gemeente reeds dn aanmerking komt voor een extra- bijdrage tot een maximum van 99 pet. van genoemde kosten, hebben B. en W. die extrabijdrage evenveel hooger kunnen ramen, waardoor de gemeente uiteinde lijk geen nadeel uit de nieuwe regeling zal ondervinden, tenzij de regeering nog verder gaande maatregelen terzake zou treffen. De belastingbijdrage hebben B. en W. op f 65.961 moeten ramen, zijnde f 10.699 meer dan de raming voor 1936 bij de hernieuwde vaststelling der begroo ting voor dat jaar. De uitkeering uit het gemeentefonds moest f 12.000 lager worden uitgetrok ken dan voor 1936 en het ten voordeele van deze begrooting komende batig slot van de laatst afgesloten rekening (1935) is bijna f 8000 lager dan dat voor 1936. De raming van de posten, op de poli tie betrekking hebbende, is geschied naar de thans nog bestaande formatie. De wij zigingen, noodig als gevolg van de binnen kort aan de orde te stellen reorganisatie, zullen afzonderlijk worden aangebracht bij een begrootingswijziging. De subsidie voor de bijzondere bewaar scholen is van f 15 op f 12 per leerling van 4 jaar en ouder gebracht en zal vol gens voorschrift van Ged. Staten voor '38 en volgende jaren f 10 worden. Nu reeds zullen voor 1937 de besturen een begroo ting hebben, die sluit met een tekort. Voor subsidie aan het Handelsonder wijs is 30 pet. uitgetrokken der netto uitgaven. Of dit bedrag uiteindelijk zal kunnen worden verstrekt, staat evenwel nog niet vast, aangezien terzake nog wel mededeelingen zullen worden ontvangen van Ged. Staten. Dit college toch schreef bij de opmerkingen over de begrooting 1936 zijn oordeel nog niet te kunnen ken baar maken omtrent de uitgaven voor het handelsonderwijs. Tot op heden hebben B. en W. daaromtrent nog niets naders vernomen. Op de kosten van het sportterrein is f660 minder geraamd, mede door verla ging van de jaarwedde van den directeur van f475 op f350 en de belooning van den terrbinopzichter van f 1000 op f 950. Inzake het Burgerlijk Armbestuur dee- len B. en W. mede, dat genoemd bestuur het salaris van den secretaris wil bren gen van f2470 op f3000, gerekend zijn in te gaan 1 Juli 1936. B. en W. willen niet zoover gaan en het salaris bepalen van f 2280f 2755, met dien verstande, dat de huidige secre taris met ingang van 1 Januari a,s. het maximum krijgt. De begrooting van het Armbestuur geeft een eindcijfer van f 151.058 en een subsidie bedrag van f 145.7155. Inzake de (begrooting van den Armen raad zeggen B. en W. zich te vereenigen met het voorstel om het salaris van den armenbezoeker te brengen van f 808 op f 950. Voor dekking van het exploitatietekort der Godshuizen is hetzelfde bedrag als voor 1936 uitgetrokken. De na de vast stelling dier begrooting doorgevoerde be zuinigingen zouden een lagere raming wettigen, doch deze mindere uitgaven zul len worden opgevangen door 'bet bedrag, dat als eerste termijn in 1936 moest wor den betaald wegens nog verschuldigde pensioensbijdragen voor oorspronkelijk niet onder de Pensioenwet gebracht per soneel. Evenals bij de nadere vaststelling der begrooting 1936, is gerekend met een be drag van f9000 voor onvoorziene uitga ven. B. en W. zijn van meening, dat dit wel het minimum is wat mag worden geraamd. (Door een abuis ten postkantore te Goes eerst beden geplaatst. Red.) Bij Kon. besluit is benoemd tot rechter in de arrondissementsrechtbank te Utrecht Mr J. J. Plugge te Rot terdam. Mr Plugge werd in 1900 geboren, woonde te 0. en W. Souburg en bezocht bet gymnasium te Middelburg. Daarna studeerde de heer Plugge aan de Univer siteit te (Leiden, waar hij in 1927 pro moveerde tot meester in de rechten. Kort nadien werd de heer Plugge benoemd tot waarn. griffier hij de arr. rechtbank te Rotterdam, om in October van het jaar 1929 als substituut griffier te worden be noemd. Middelburg. B. en "W. stellen den Raad voor den heer R. P. van Miert, te Mid delburg te benoemen tot tijdelijk leeraar in hout en marmerschilderen aan de Avondschool voor N. O. Hoewel B. en W. bezwaar hebben tegen nieuwe subsidie-uitgaven, meenen zij een uitzondering te moeten maken door een van f25 voorlo-opig voor 1937 aan de Nederlandsche Yereeniging voor Internationaal Radio-amateurisme bij haar arbeid voor den luchtbeschermings dienst. Gapitulantenverorde- n i n g. B. en W. bieden den Raad ter vaststelling aan eene Capitulantenveror- dening, waarmede de Directeur van het Centraal iCapitulantenbureau zich reeds heeft vereenigd. Ter toelichting deelen B. en W. mede, dat in de verordening uit sluitend „begin"-functies behooren te worden aangewezen, zulks teneinde te voorkomen, dat bevorderingskansen van bet bestaande personeel verloren zouden gaan. Als betrekkingen, waarvoor capitulan- ten in aanmerking komen, noemt het voorstel op de gemeentesecretarie: bode, binder, kantoorknecht en controleur der bevolking; gemeente-ontvanger en con trole belastingen; klerk bij de belastingen en bode bij de belastingen; gemeentewer ken: kantoorbediende, opzichter-grafdel ver, arbeider in algemeenen dienst, brug wachter, grafdelver, plantsoenwerker en chauffeur-werkman gemeentebedrijven kantoorbediende, meteropnemer, maga zijnmeester, terreinwerker waterleiding, terreinwerker en hulpstoker gasfabriek; magazijn-bediende, lantaarnfitter en lan taarnpoetser; reinigingsdienst: werkman- ontsmetter, werkman in algemeenen dienst, baas reinigingsdienst; dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling: klerk; politie: agent; burger lijk armbestuur: schrijver-concierge. Goed op de hoogte. Dat er zelfs in kringen, waar men dit het aller minste zou verwachten, nog groote fouten kunnen worden gemaakt, bleek ons uit bet nummer van „Reizen en trekken" van deze week, waarin een Kerstautotocht naar Walcheren wordt aangekondigd. Daarin lezen wij o.a. „In Domburg is het de beroemde Zeedijk, welke de bewonde ring opwekt." De schrijver ziet in zijn verbeelding -den dijk van Westkapelle reeds tot Domburg doorgetrokken. die Charme geven aan iedere vrouw, 'n Ring, 'n Armband, 'n Collier Maar dan ook iets fljns, iets uit (Adv.) Waarde. Dtondei dagavond vergaderde de vereeniging „Het Groene Kruis". Al lereerst werd door den voorzitter een woord gewijd aan wijlen dhr P. Schrier Hz., dat door alle aanwezigen staande word aangehoord. Tot bestuurslid in de vacature wijlen P. Schrier werd gekozen dhr J. J. Pie per. Bij de rondvraag werd gevraagd naar het dempen van de sloot bij he Groene Kruisgebouw waarop nog geen definitief besluit genomen is. verslag inzake het 75-jarig bestaan van de bijz. school alhier, vermelden wij nog, dat de burgemeester namens het gemeen tebestuur bet schoolbestuur beeft geluk- gewensebt en daarbij het nut dier school voor deze plaats naar voren heeft ge bracht. Ovezand. De eindles van den Landbouw- huishoudcursus werd alhier Donderdag gehouden. Onder leiding van de leerares Mej. Gammaert hebben de cursisten dezen dag gemaakt tot een werkelijken propev- gandadag. Door zang en voordracht wer den de lessen en toespraken afgewisseld, zoodat de aanwezigen het jammer vonden dat het einde zoo spoedig daar was. Pastoor Ulleman opende de'bijeenkomst en heette alle cursisten, leeraren en alle afgevaardigden van verschillende organi saties van harte welkom. Hierna werd een rondgang gehouden langs het tentoongestelde. Daarna werd er openbare les gehouden door de leeraren De Boo, Verbeem en de leerares Mej. Gammaert. Aan alle cursis ten kon een getuigschrift w'orden uitge reikt. Hierna werden onder leiding van Mej Gammaert enkele liedjes gezongen en voordrachten gehouden. In de pauze werd thee geserveerd. De heer J. Rijk, voorzitter van de Landbouwtentoonstelling dankte allen die hadden meegewerkt aan dezen cursus. Voorts werden nog enkele reidansen uitgevoerd. Hierna sprak pastoor Ulleman het slot woord. Namens de cursisten dankte Mej. van Stee de leeraren en bood ze in den vorm van een tinnen vaas en aschbak een mooi aandenken aan. De namen der geslaagden zijn: Ca. Ver- mue, Adra. de Winter, P. "de Winter, C. Vermue, A. de Winter, allen van Nisse; G. Buteyn, Baarland; C. Vermue en C. v. d. Dries van Heinkenszand; P. Vermue, Kloetinge; H. de Boo, A. Remijn, C. v. Stee, van Kwadendamme; H. Zuidhof v. 's-GravenpO'lder; E. Priem, M. Ooistdijk, C. Rijk, C. Remijn en M. Rijk van Ove~ zande. Aagtekerke. De afd. Aagtekerke van den Bijz. Vrijiw. Landstorm kwam in ver gadering bijeen onder leiding van den burgemeester. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven om namens alle landstormers een huwelijksgeschenk aan te bieden aan H. K. H. Prinses Juliana, werd besloten hiervoor -een bedrag af te dragen. Eveneens werd besloten een bedrag be schikbaar te stellen, teneinde Overste Bierman, die als commandant van het Zeeuwsch Verband afscheid neemt, een geschenk aan te bieden. Donderdagavond vergaderde de afdeeling Aagtekerke van den C. B. T. B. Het huishoudelijk reglement werd vast gesteld. Vervolgens werden tot afgevaar digde en plaatsvervanger naar den Kring Walcheren gekozen de heeren J. Bosse- laar en J. Moens. Verder werd medege deeld, dat de tweejarige cursus aangevan gen was met 20 leerlingen onder leiding van den heer Beukelman uit Meliskerke. Hierna werd besloten dezen winter voor de afdeeling te laten optreden dhr J. A. D'ominicus, secretaris der provinciale af deeling. Souburg. Donderdagmiddag had tus- schen het Ronde putje en Abeele een auto-ongeluk plaats. Door gladheid van den weg, gevolg van rottende bladeren, bietenvervoer en nat weder, slipte de fruitauto van Bakker, en botste tegen een boom aan. De auto bad heel wat avorij. Een der twee inzittenden had een hals- wond, 'die door een dokter verbonden werd. Alles liep verder zonder persoon lijke ongelukken af. (Middelb. Grt.) Grijpskerke. Loop der bevolking over de maand October. Ingekomen: Cornelia Wilbelmina Bas- tiaanse, dienstbode B 45, uit Vlissingen. Joost Boogaard, landb.knecht B 100 uit Zoutelande. Tannetje Louwerse, dienst bode A 92 uit Oostkapelle. Vertrokken: Pieter Verhage, landbkn. B 100, naar Kloetinge; Gerrit van den Brooke, landb.kn. B 6 naar Zoutelande. Suzanna Huijsman, zonder beroep B 87, naar Sint Laurens. Westkapelle. De heer B. Louwerse, die vanaf Augustus 1918 tot heden raadslid is geweest en gedurende dien tijd 8 jaar en 9 maanden wethouder, heeft om ge zondheidsredenen als raadslid bedankt. Als opvolger op de lijst van de vrijzin nige partij is de beer J. Lous Lz. be noemd verklaard, die zijn benoeming heeft aangenomen. Koudekerke ('t Zand). D'e G. J. V. „Samea" en de G. J. G. „Do Jonge Gar de" te 't Zand hebben Donderdagavond gemeenschappelijk hun resp. 7e en 4e jaarfeest gevierd in den Buitentuin van den heer van Hoeve. Ds J. W. van Kooten had als eere-voor- zitter de algemeene leiding. De ruime zaal was geheel gevuld met belangstellen den. Het goed verzorgde programma werd op keurige wijze uitgevoerd. Serocskerke (W.). De Vereeniging tot Ghr. Wijkverpleging op Walcheren's Noordwestelijk deel benoemde tot wijkzus ter voor haar afdeeling Serooskerke-Sint Laurens-Vrouwepolder Mej. J. Smit, wel ke reeds tijdelijk als zoodanig werkzaam was. Zr Smit zal op Woensdag 11 November a.s. in een samenkomst in de Nederl. Herv. Kerk alhier, tot baar dienstwerk 'worden ingeleid. Deze bijeenkomst zal on der leiding staan van Ds W. Reus van In de gisteren voortgezette partij-con ferentie te 's-Gravenhage, die een zeer opgewekt karakter droeg, heeft de heer J. J. C. van Dijk, gerefereerd over de versterking van de weermacht. Verder be handelde de heer J. Schouten het politiek beleid in algemeenen zin. Beide referaten ontlokten een drukke discussie, waarbij de referenten gelegen heid hadden nadere uiteenzettingen te geven. Wij komen hierop nog wel nader terug. De gehouden conferentie kan als een zeer moedgevende inzet van den te voeren verkiezingsstrijd worden gezien. Er heerschte een uitnemende stemming. Bij verschil over ondergeschikte punten bleek men bet hierover eens te zijn, dat het straks zal gaan over de fundamen ten van ons staatsbestel en dat alle An tirevolutionairen de roeping hebben met inspanning van alle krachten voor het behoud en de versterking van die funda menten te waken. VJ1*La geneest ze vlug. Doos 30, Tube 45 ct. Bij- Apoth. en Drogisten. Westkapelle, waarnemend voorzitter der Vereeniging. Ds J. G. Panhui se van Aag tekerke zal het „inleidingswoord'' spreken terwijl Ds Ph. A. Warners, de plaatselijke predikant, de samenkomst hoopt te slui ten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hierden, A. H. J. G. van Voorthuizen te Wezep. Bedankt voor Oudebroek, D. Tb. Keek te Staphorst. Geref. Kerken. Aangenomen naar Amsterdam (W.), J. B. van der Sijs te Steenwijk. Ds A. M. A. Reijndersf. Te Huis te Heide is in den ouderdom van 75 jaai overleden ds A. M. A. Reijnders, emeritus predikant der Remonstr. Geref. Gemeente te Amsterdam. Goes. Bij de Donderdagavond gehouden stemming voor gemachtigden in het kies college der Ned. Herv. Kerk alhier wer den de aftredenden herkozen. Gekozen werden in de vacatures H. ten Bokkel Huinink en J. Sturm de heeren A. M. G. J. Thomassen en J. A. Flink. Biggekerke. In de plaats van de heeren P. Florusse en G. Galjé, die wegens ver gevorderden leeftijd zich niet meer her kiesbaar hebben gesteld, zijn gekozen tot notabelen der Ned. Herv. Gemeente de heeren J. Lorier en I. A. de Moor. Beroepbaar. In de Ned. Herv. Kerk zijn beroepbaar verklaard de theol. candidaten H. A. van Loon te Utrecht, H. v. d. Akker te Ermelo, J. Batelaan te Bodegraven, H. C. P. M. Wiebosch te Hilversum, Th. G. Frederikse te Utrecht, P. H. van Harten te Utrecht, H. A. Visser te Gorsel, A. H. Sonnenberg te Ermelo, G. II. W. van Medevoort te Utrecht, A. Falber te Oostburg en G. de Ree te Leiden. In de Geref. Kerken zijn beroepbaar verklaard de theol. candidaten J. L. van Apeldoorn, Galileïstraat 134; K. J. Kraan, Loosduinschekade 111; G. Moens, Eik straat 29; D. G. Molenaar, Galileïstraat 41 en C. A. de Ridder, Pomonalaan 41, allen te 's-Gravenhage en A. v. d. Berg te Voor burg, Parkweg 129. om deze pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw Dirogist. Zondag 8 Nov. 1936. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm ds Homburg (Zendingsrede), av. ds Blanson Henkemans te Nisse (Jeugddienst). Geref. Kerk. Colijnsplaat, vm. leesd., 5.30 u. ds Veen- stra. Geersdijk, vm. en nm. ds Veenstra (H.Av. en Dankz.) Kruiningen. Wegens ziekte van den onderwijzer J. Kole is tot tijdelijk onder wijzer aan de O. L. school alhier be noemd L. P. Pieterse, onderwijzer-wacht gelder te Kattendijke. A. Janse. Naar de Ro11. ver neemt, is de toestand van den heer A. Janse, hoofd der Ghr. School te Bigge kerke, gunstig te noemen. Het herstel van krachten gaat bevredigend voort, zoodat hij met Januari weer zijn arbeid hoopt te kunnen hervatten en half De cember naar Biggekerke terug te keeren. i Geslaagd te 's Gravenhage voor L.O. acte Wiskunde de heer L. B. Korstanje te 's Heer Hendrikskinderen. Bij K. B. is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de Rijks hoogere burger school te Zierikzee W. L. H. Pietors, te Roermond.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2