Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Politieberichten. Burgerlijke Stand Aagtekerke I—Middelburg I: A, Wil- lemse—J. Strooband 0—2; L, Bosselaar— J, Roelands 1—1; D. Triellei^-B. F. Mon- tenari 0—2; L. Trieller—J, Cohen 0—2; S. BlaasW, Lente afgebr.; P. de Visser A. A. Vermazen 2—0; M. Matthijsse— J. van Wijck 1—2; D. Hugense—P. Janse 02; C. JobseW. v. Loenhout afgebr.; J. de VisserP. v. Hemert 20. lijk gearresteerd en het geld In beslag ge nomen, tens de Landbouw-Crisiswet vastgestelde ter een andere dan die der kalveren en (I. G.) Uitslag Aagtekerke 6 punten, Middel burg 10 punten. N. S. B.-v ergadering mis lukt. Zaterdagavond zou te Breda in de concertzaal Thalia een vergadering ge houden worden van de N. S. B. Het woord zouden voeren de heeren Nije en Geelkerken. De vergadering zou bezocht worden door een groot aantal Vlaamsche Nationalisten. Inderdaad verschenen in den loop van den avond voor het gebouw, waar de vergadering werd gehouden, een aantal autobussen met meer dan honderd Vlaamsche nationalisten die met de N. S. B.-ers een soort verbroederingsfeest zouden vieren. Omdat het in Nederland aan vreemdelingen verboden is politieke actie te voeren, werd aan de Belgen toe gang tot de zaal geweigerd. Alleen de genen, die zich konden legitimeeren als Nederlanders, werd toegang verleend. De Belgen werden onder politiegeleide naar de Groote Markt gedirigeerd, waar zij! zich in Restaurant De Beurs een goed plaatsje zochten. De vergadering in de concertzaal Tha lia had intusschen een rustig verloop. Na afloop begaf men zich naar de Beurs, waar de N.S.B.-leiders trachtten de Vla mingen toe te spreken. Dit werd door de politie belet. Men besloot toen een verga dering te beleggen in de Antwerpsche voorstad] Merxem, waar het N.S.B.-lid Van Kempen het woord zou voeren. De politie ging daarna over tot ontruiming van de zaal. Op de Groote Markt werden de N.S.B.- ers en de Vlaamsch-nationalisten door het verzamelde publiek uitgejouwd. De politie gelastte de Belgen zich in de autobussen te begeven, waarna deze onder geleide naaf de grens werden ge dirigeerd. Vermoedelijke oorzaak der ontploffing te Schiedam. Hoe wel de oorzaak van de scheepsramp te Schiedam nog niet officieel is vastgesteld, wijzen de thans in het bezit der deskun digen gekomen getuigenverklaringen er op, zoo meldt de Telegr., dat verhitting van één der tanks, waarin nog olieresten aanwezig waren, de eerste explosie moet hebben veroorzaakt. Tusschen de ravage van verwrongen ijzeren balken en andere stukken ijzer, heeft de politie een snij brander gevonden, waarmede even vóór de explosie is gewerkt. Alle menschen, die aan boord zijn ge weest, worden nog door de politie ge boord. Gisteren beeft men opdracht gegeven alle tanks, waarin geen explosies zijn geweest, open te hakken, om zoodoende verdere ongelukken te voorkomen. Want tijdens het opruimingswerk, waarbij we derom met snijbranders gewerkt moest worden, zou het wel eens kunnen gebeu ren, dat de thans niet verwoeste tanks tot explosie komen. Treinbotsing te Exloo. Za terdagavond, terwijl een personentrein bij het station te Exloo stond te wachten op het binnenkomen van een personen trein uit de richting Coevorden, reed laatstgenoemde trein op den stilstaanden trein. De reizigers van beide treinen werden door elkaar geschud .terwijl 2 der reizi gers verwondingen opliepen. Het bleek, dat de plaatsvervangend sta tionsbeambte den wisselstand verkeerd had gelegd. Alle rijtuigen bleven echter in het spoor, terwijl de treinen na ruim een half uur vertraging met eigen locomotieven verder konden gaan. Twee rijtuigen en een bagagewagen moesten defect achter blijven. Verkeerde geboorte-aan- g i f t e. Ter gemeentesecretarie van Gene- muiden kwam dezer dagen een gelukkige vader aangifte doen van de geboorte van een zoon, die ais zoodanig in de registers van den Burgerlijken Stand werd inge schreven. Later beeft de familie evenwel ontdekt dat de gezinsvermeerdering een dochter betrof, zoodat de aangifte foutief was geweest. Vermoedelijk zal het nog heel wat voeten in de aarde hebben de aangifte verbeterd te krijgen. 'Jachtveld met vele ja gers. Als verdacht van oplichting, ver duistering en valschheid in geschrifte beeft de politie in Delft aangehouden den 31-jarigen J. B. Hij had van 'n groot aantal landbouwers te Delft, Pijhacker en Schipluiden het jachtrecht gepacht. Op zijn beurt had hij dit weer overge dragen aan verschillende andere perso nen, waarbij1 hij' aan ieder voorgaf, dat de betrokkene het alleenrecht had om er te jagen Hij! wist het geruimen tijd zóó te schikken, dat de „pachters" elkaar niet ontmoetten. Eindelijk is het bedrog nu toch uitgekomen en de zaak in hanien gegeven van de politie. Dure reis van een smok kelaar. In den D-trein Hengelo01- denzaalBentheim is Zaterdag door de Duitsohe douane een Hollandsche reizi ger aangehouden, op wien niet minder dan 8000 R.M. werd gevonden, welke 'hij zonder eenig bewijs naar Duitschland wilde uitvoeren. De man werd onmiddel Driejarig kindje verdron ken. Maandagmiddag geraakte het 3- jarig zoontje van de familie N., in Tub- bergen spelende in den vijver achte- het woonhuis, mpt het gevolg dat het kind verdronk. De inbraak in Kon. villa. In verband met de inbraak in de ko ninklijke villa, nabij het paleis „Het Loo" te Apeldoorn, is te Amsterdam een koop man gearresteerd en op transport ge steld naar Apeldoorn. De arrestatie is geschied op aanwij zing van een antiquair te Amsterdam. Toen deze de recherchelijst, waarin een opsomming wordt gegeven van gestolen voorwerpen, had ontvangen, kwam hiji tot de ontdekking, dat daarin ook twee bronzen ruiterbeeldjes vermeld stonden, die hij' eenige dagen geleden gekocht bad. De antiquair deed onmiddellijk aan gifte bijl de politie, en op zijn aanwijzingen werd later opi den dag een man gearres teerd, die de beeldjes aan den antiquair te koop had aangeboden. Vermoedelijk zijp bij' deze zaak nog meer personen be trokken, daar de antiquair gezien 'had, dat de gearresteerde, toen hij' hem de beeldjes te koop aanbood, overleg pleeg de met twee mannen, die buiten stonden te wachten. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een rijwiel/bespannen voertuig niet behoorlijk uitwijken: J. B. te St.-Laurens berisping; G. op 't H. te Wemeldinge f 5 b. s. 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder stoplicht: W. G. L. te Utrecht f2 b. s. 2 d. h. Met een motorrijtuig/rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: A. C. te Vlissingen f 4 b. s. 4 d. h.; C. M. T. te Vlissingen f 3 b. s. 3 d. h. Met een rijwiel een weg, welke voor het verkeer met rijwielen is gesloten, be rijden: J. A. te Vlissingen f5 b. s. 5 d. h.; W. v. d. H. te Koudekerke f 2 b. s. 2 d. h. Een motorrijtuig op een verboden plaats parkeeren: A. J. Th. G. te Roosendaal, vrijspraak; M. v. B. te Hoeven f 1 b. s. 1 d. h.; M. P. v. H. te Vlissingen f5 b. s. 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: F. C. H. V. te Mechelen f3 b. s. 3 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig daarmede over een weg rijden of het op een weg laten staan zonder voorgeschre ven verlichting: J. P. te Kloetinge f 3 b. s. 3 d. h.; J. S. te Kats f5 b. s. 5 d. h.; J. H. te Knittelfeld (O.) f3 b. s. 3 d. h.; P. J. v. d. E. te Teteringen f 1 b. s. 1 d. h.; A. t. B. te Amersfoort f3 b. s. 3 d. h.; G. E. te Kruiningen f2 b. s. 2 d. h. Als bestuurder van een ingeschreven motorrijtuig daarmede over een weg rij den, zonder dat het inschrijvingsbiljet in overeenstemming is met de aanduiding op het rijtuig van de rijverboden: W. .T. te Rotterdam f 3 b. s. 3 d, h. Fietsen zonder rem: A. V. te Bakhuizen gedomiciliëerd f 3 b. s. 3 d. h. 's Av. rijden met een rijwiel zonder voorgeschreven verlichting: J. G. te Veere f2 b. s. 1 w. t. s.; Ja. Ma. v. H. te Vlis singen f2 b. s. 2 d. h.; W. de K. te West- kapelle f 3 b. s. 3 d. h.; A. P. G. te Mid delburg f5 b. s. 5 d. h.; A. de J. te Hein- kenszand fl b. s. 1 d. h.; C. A. L. te Dor drecht gedomiciliëerd f2 b. s. 2 d. h. Idem met een voertuig: J. Z. te Ka- pelle f 2 b. s. 2 d. h.; H. de K. te Ovezande 3 m. f2 b. s. 2 d. h. voor iedere boete; P. Th. de B. te Borssele 3 m. f2 b. s. 2 d. h. voor iedere boete. Rijden met een motorrijtuig zonder rij bewijs en of nummerbewijs: L. d. A. te Goes f3 b. s. 3 d. h.; L. d. A. te Goes f2 b. s. 2 d. h.; B. J. te 's Heerenhoek f3 b., f 3 b. en f 1 b. s. 2 d. h. voor iedere boete. Rijden met een motorrijtuig/rijwiel op zoodanige wijze, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: J. H. W., zonder bekende woon- of verblijfpl. f5 b. s. 5 d. h.; Ma. K. te Wissenkerke f 10 b. s. 5 d. h.; L. V. te Middelburg f3 b. s. 3 d. h.; J. K. te Zoutelande f3 b. s. 1 w. t. s. Met een motorrijtuig rijden, terwijl men verkeert onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, dat men niet in staat moet worden ge acht het rijtuig naar behooren te bestu ren: J. H. v. d. V. te Vlissingen f 500 b. s. 1 m. h., met ontzegging van de be voegdheid motorrijtuigen te besturen voor dert tijd van één jaar. Strooperij: J. de B. te Nisse f3 b. s. 3 d. h. Eenig voorschrift ter voorkoming van gevaar voor begunstiging van misdrijven op watergebieden overtreden: J. D. te We meldinge f 10 b. s. 10 d. h.; J. D. te We meldinge f 10 b. s. 10 d. h.; J. P. W. te Wemeldinge f 10 b. s. 10 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: W. L. C. V. te Middelburg f 10 b. s. 10 d. h. Idem bij tweede herhaling: J. D. te Hansweert 3 d. h.; W. W. te Middelburg 3 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn, vee laten loopen op eenig weiland: A. M. te Schore f3 b. s. 3 d. h. Voorhanden hebben van gewichten, niet voorzien van het vereischte stempelmerk: A. v. d. D. te Heinkenszand 2 m. f 0,50 b. s. 1 d. h. voor iedere boete, met verbeurd verklaring van de in beslag genomen ge wichten. Handelen in strijd met een der krach voorschrlfton: J, E. te Goes, vrijspraak, met last tot afgifte aan verdachte van de opbrengst van de in beslaggenomen reuzel en verpakking. Overtreding Reglement op de Wegen en Voetpaden in Zeeland: P. M. de P. Ie Kruiningen f 5 b. of 5 d. h. Te Middelburg een paard ter geleiding toevertrouwen aan een persoon beneden den 16-jarigen leeftijd: M. P. te Koude kerke f2 b. of 1 d. h. Overtreding ventverbod te Middelburg: W. W. te Middelburg f 2 b. of 2 d. b. Idem te Kapelle: Ph. V. te Goes f 2 b. of 2 d. h. In de gemeente Vlissingen wateren buiten de daartoe bestemde bakken: I. G. te Vlissingen f2 b. of 2 d. h. Te Kortgene in de bebouwde kom der gemeente met voertuigen, met paarden bespannen, anders dan stapvoets lijden: M. J. de V. te Kortgene f 5 b. of 5 d. h. Te Kruiningen op den openbaren weg vloeken: A. B. L. te Schore f 3 b. of 3 d.h. Te Veere op den openbaren weg afval van garnalen laten liggen: D. V. te Veere, vrijspraak. Te Oostkapelle vuurwerk afsteken: A. J. te Vrouwenpolder f 5 b. of 5 d. h.; G. v. S. te Zoutelande, J. W. te Veere, W. V. te Oostkapelle, J. S. te Oostkapelle, al len f 5 b. of 5 d. b. Als bestuurder van een rijwiel in de gemeente Kapelle zich aan een motorrij tuig vasthouden: G. M. K. te Schore f5 h<. of 3 d. h. Te Veere zonder wettige verhindering als brandweerplichtige bij het luiden der biandklok zich niet onmiddellijk begeven naar de plaats welke hem bij brand is aangewezen: B. V., A. M., F. J. de M., te Veere, allen f 5 b. of 5 d. h.; W. de B. te Veere f 1 b. of 1 d. h.; A. de B., M. B., A. B,, J. J„ K. W. D'„ J. P., allen te Veere, ieder f 5 b. of 5 d. h.; A. J. v. D. te Veere vrijspraak. De benzine-diefstal te We meldinge. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr Wijnveldt, nam conclusie in de zaken van de gebroeders J. D. en G. Dl, die wegens diefstal van benzine te Wemeldinge zijn veroordeeld resp. tot 6 en 4 maanden gevangenis straf door het Hof te 's Gravenhage. Mr Wijnveldt concludeerde tot ver nietiging van het arrest en verwijzing van de zaak naar een ander hof. Uitspraak 30 November. Brieven uit de praktijk. Een lezer schrijft: „Ik gaf voor onge veer vier weken terug mijn jonge bennen een dag of vijf boerekool en had direct daarop twee dooden. Ik heb mij bang ge- m|aakt dat het daaraan zou liggen en heb geen kool meer gegeven. Ik zal U eens vertellen waarom en wat ik beleef de: Ik heb in 1935 wel eens kippen naar de Rijksseruminrichting gezonden en bij de laatste zending werd mijl medegedeeld dat er coecidiosis in bet spel was. Ik moest als het kon (karnemelk voeren en een andere uitloopgelegenheid geven. Dat heb ik gedaan. Ook de hennen van broed 1936 hebben een andere ren. Nu heb ik in die besmette ren boerekool geplant. U zult misschien denken, wat een onzin, ibaar het gaat hierom, dat ik graag mijn kippen gezond houd en graag boerekool voer. Daar ik van Januari tot Juni 1936 hiji de oude 'kippen vriji wat dooden bad, zal de bodembedekking, n.l. zand en stroo, die ik over een weide gedaan heb, ook wel besmet zijn geweest. In de weide, daarmee bemest, werden koeien gedaan en twee kalveren. Deze twee kalveren, oud ongeveer een jaar, gingen na drie weken dood aan darmontsteking en in wendige verbloeding. De koeien hebben niets gemankeerd. Zou bet kunnen dat die kalveren daar ziek van geworden zijn en gestorven zijin? Zou die boerekool ook slecht zijn of kan ik die aan de jonge hennen geven? Kunt u mij dat met zeker heid zeggen?" Dit is een zeer interessante vraag, daar het een zeer ernstige ziekte van het pluimvee betieft, n.l. de coecidiosis. Ren nen die besmet zijn met coecidiosis kun nen zeker een jaar lang besmet blijven als ze niet goed behandeld worden, wat er dus op neerkomt, dat men in een ren, waarin men het eene jaar coecidiosis gehad heeft, het volgende jaar ook nog geen kuikens mag brengen. Op zoo'n ma nier wordt echter het Bedrijf onmogelijik enl daarom wordt aangeraden een be smette ren flink met kalk te bestrooien, daarna om te spitten en er dan groenvoer in te zaaien. Laten we nu eens hopen dat de vraagsteller zijn ren aldus behan deld heeft. Kan hij' dan thans zonder ge vaar de daarop gegroeide boerenkool aan zijn kippen geven? Ik zie daar geen be zwaar in, mits de boerenkool afgesneden wordt boven den grond en niet, zooals vaak gebeurt, de planten met wortel en zand uitgetrokken worden en dan in de kippenrennen gegooid worden. Groenvoer moet men nooit op den grond gooien, het moet gevoerd worden uit ruifjes die heel eenvoudig van gaas te maken zijn. Jammjer, dat de twee jonge hennen, die na het gebruik van de kool gestorven zijn, niet direct opgezonden zijn naar de Rijks seruminrichting, dan hadden we nu ze kerheid gehad. Dat het weiland besmet zou zijln door de kippenmest en dat daardoor de kalve ren gestorven zouden zijin, neem ik niet aan. De coecidiosis der kippen zijn voor kalveren geheel ongevaarlijk en wat de andere ziekten betreft die kippen en kal veren gemeenhebben blijft feitelijk alleen de tuberculose over en mogelijk paraty- phus. De paratyphus der kippen is ech vooral kalveren van een jaar oud zijn in dit opzicht niet zoo gevoelig, Tuberculose zal het zeker ook niet geweest zijn, naar de verschijnselen te oordeelen. Ik zie dan ook geen verband tusschen de kalver- sterfte en de kippenmest die op het wei land gebracht is, Een zeer ernstige kwestie brengt een andere lezer naar voren. Hij schrijft: „Mijn kuikens zijn voorspoedig opge groeid en zijin van prima afstamming. Ze hebben een onbeperkte uitloopin een boomgaard. Vanaf dat ze zijn gaan leggen k)pmenl er gedurig blinden onder. Die blindheid is zoo ernstig dat er ziob soms wel drie gevallen gelijktijdig voordoen on der een 125 stuks. Vooral nu in de rui wordt het niet beter. Zelfs verlammings verschijnselen doen zich voor, wat toch anders meer op jongeren leeftijd plaats beeft. Zijn deze verschijnselen een gevolg van degeneratie? De eierproductie was aardig goed en ik heb niet verlicht." Wij hebben hier blijkbaar met een zeer ernstig geval van verlamming te doen. Deze zenuwziekte uit ziob soms door blindheid, soms door poot- of vleugelver lamming, soms door hevig gapen of in- gewandsstoornissen. Het eenige advies is: direct opruimen, alles wat een of ander abnormaal verschijnsel vertoont. Of de sterk besmette kippen van 1935 nu in bun tweede legjaar nog winst op zullen leveren betwijfel ik sterk. Dr B. J. O. TE HENNEPE. (Nadruk verboden.) Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Gevonden voorwerpen. In de maand October 1936 zijn aan liet Bureau van Politie te Goes onderstaan de voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar nadere inlichtingen betref fende deze voorwerpen te bekomen: Een fototoestel, een mondharmonica, een uitlaatpijp van een motor, een zak mesje, een vulpenhouder, twee handschoe nen, een gouden damesarmband, drie sleutels aan een touwtje, een rijwiel-vcct- Jromp, een moker, twee petten, twee mut sen, vier rijwielbelastingmerken 1936/1937 met en zonder etui, twee sleutels, een Nat. crisisvlaggetje, diie paar handschoenen, een hondje, vier boodschaptasschen, een schroevendraaier, een zilveren vulpot lood, een lederen riem, twee klndac- truitjes, een Lipssleutel, een snoer kora len, een koperen gewicht, een schilders- jas en regenjas, een poes, een beursje met inhoud, een zakdoek, een dubb. rijwiel- binder, tien plakzegels, twee portemuv.- naie's met en zonder inhoud, een punten slijper, een sierspeld, een horlogeketting, een kinderpantoffel, een ceintuur, e.n vei- of oliepomp, een boek, een heerenrijwiel en een paar regenbroekspijpen. Goes, 1 Nov. 1936. De Inspecteur van Politie, M. A. RENEMAN. Middelburg. Gevonden voorwerpen Port. met inh., J. Aarnoutse, Noordweg R 5; zakdoek met eenig geld, L. de Kra mer, Looierssingei Q 249; Huissleutel, M. de Klerk, 'tZand Kerkstr. D 140; studen tenmuts, A. v. d. Velde, K. Giststraat A 131; jong poesje, Mevr. Brands, L. Noord straat C 43; vulpotlood, J. Tollenaar, B. v. P.; 4 toegangskaarten N.C.R.V., Van Schaik, K. Geere K 309; huissleutel en dameshandschoen, Gem. veldwachter St.- Laurens; muts, De Boer, Rozemarijnstr. E 152; portemonnaie met inh., Bep de Rijk, Laan van Nieuwenhove S 156"; hon denpenning N 38, A. Daane, Jodengang R 236; glacé handschoen, W. Vader, Schuitvlotstraat N 163; klein sleuteltje, D. de Lange, Penninghoeksingel L 70; bezem met steel, B. Sinke, Vlierstraat I 171; gum- miring (blauw), C. de Boer, Segeerstraat H 70; zilv. manchetknoop, J. Jongepier, Nederstraat O 202; glacé heerenhand schoen, J. Ovaa, K. Singelstraat O 293; Nappa dameshandschoen, Bode Wonder- gem, Serooskerke A 261; rijwielsleutel, H. Bieren, L. Pieterstraat A 72; schakelaartje, Kees de Vries, Dam Z.Z. G 53; honden- riem met penning 207, J. Jansen, Oude Vliss. weg E 247; lapje bruine stof, A. Wille'ms, Spanjaardstraat E 88; bagage- riem, Tevel, Seisstraat Q 16; grijze hand schoen, Flierenburg, Schuitvlotstraat O 286; zilv. broche, G. Vrage, Hoogstraat I 131; p. wollenhandschoenen, A. M. van Oosten, K. Geere K 331; vulpen in doosje, v. d. Weide, Prins Hendrikweg 8, Vlis singen; belastingmerk, Poortvliet, Seis- weg R 146; bruine heerenhandschoen, J. Vreeke, Jacob Catsstraat W 28; pak boek jes, J. Schouten, Karelsgang T 46b; cou- rantenzak met couranten, Sanderse, Ka relsgang T 46; R.-K. gebedenboekje, A. Spruit, Bellinkstraat G 195; zilv. ringetje met steentje, K. W. Snoep, Veerschesingel S 48; pijp, J. Goedbloed, 't Zand, Breeweg D 210; gedeelte scheeraparaat, A. v. d. Velde, K. Giststraat A 131; twee baalzak- ken, F. Antheunisse, Arn. Pad T 83; port. met inh., M. Zeeveld, K. Geere K 342; oranje poes, C. Verhage, Dam N.Z. N 2; sleutels model Lips, v. Oosten, K. Geere K 331; bloknota, R. de Bakker, Gortstr. I 345; vulpotlood, J. Gilde, Seisweg R 170; autosleuteltje, Vogel, Kuiperspoort G 85; pakje 2 p. kousen, A. Moes, Segeersweg V 987; sijsje (vogeltje), Buijs, Brugwach ter Kanaalweg; handschoen (zwart), v. Iren, Schuitvlotstraat O 297; kettinkje m. hanger, mej. Versluijs, Noordsingel R 52a. MIDDELBURG, Bevallen: A. Jellema- Balleur, d. Overleden: S. E. van Strien, 64 j., geh. met P. J. Hubrechtse. Ondertrouwd: A. de Leeuwen, 27 j. en G. Matthijsse, 28 j. Getrouwd: P. J. Heijdens, 24 j. en J. G. Lente, 26 j.; J. A. de Vin, 26 j. en G. L. Rogge, 31 j. (M. G.) Van 29 Oct.2 Nov. VLISSINGEN. Getrouwd: C. F. Trap, 26 j. en J. Louwerse, 24 j.; I. M. van den Berg, 27 j. en W. P. Harent, 23 j.; A. Huibregtse, 26 j. en H. Ie Mahieu, 28 j. Bevallen: P. B. Schuit, geb. van Hoek, z.; N. Jilleba, geb. Houweling, z. (V. C.) Van 2431 October. OOSTKAPELLE. Bevallen: G. Boone geb. Schoe, z.; E. Wondergem geb. De Visser, z.; E. Geertse geb. Willemse, z. (M. G.) Van 2431 October. IERSEKE. Overleden: Adriaantje Schalkoord, 73 j., wed. v. Hendrik Slot boom; Jannetje Franke, 71 j,, echtg. van Gornelis Marinus van der Jagt. Geboren: Joos Willem en Paulina Fiancina, tweel. z. en d. v. Nicolaas Pie- ter Adriaanse en Prina Catharina Wisse; Maria Johanna, d. v. Marinus Johannes Nolet en Paulina Philomena Stobbelaar. (I. G.) Van 2229 Oct. KRUININGEN. Geboren; Simina en Johannes, d. en z. v. Marinus de Korte en Maria Pieternella Kuipers; Paulina Apolonia Aloysia, d. v. Joseph Petrus Theenaart en Coleta Maria D'urinck. WEMELDINGE. Geboren: Elsa Maria, d. v. F. van der Hoek en B. Leunis; Jan Pieter, z. v. J. B. Bentschap Knook en J. P. Paauwe. Overleden: Maria Catharina Harden- berg, 66 j., echtg. v. B. Bouterse. (I. G.) CO'LIJNSPLAAT. Ondertrouwd: 22, Jo- hannis Verwei, 22 j. jm. te Kortgene en Pieternella Levina Kramer, 24 j. jd. Geboren: 27, Adriaan Pieter, z. v. Jo- bannis Joost de Haze en Wilhelmina Neeltje Vroonland. (N.B.) KORTGENE, Overleden: 24, Adriaan Meulenberg, 66 j. (N.B j KATS. Geboren: 26, Teuntje, d. v. Jo- hannis Marinus Fiema en Cornelia Cle ment. (N.B.) Over de maand October. HEINKENSZAND. Geboren: 1, D'an- ker Adrianus, z. v. Adriaan Rijk en Cor nelia de Winter; 1. Hilda Else, d. v. Jo- han Booij' en Janna Margaretha Thomas; 24, Margaretha Maria, d. v. Jan Hoon- derd en Sophia Grim. - Overleden: 4, Catharina van Stee, 77 j 16, Aalbregt Vermue, 88 j.; 20, Jan Pau- lusse, 75 j., echtgenoot van Neeltje Kor- stanje. Gehuwd: 1, Marinus Barend Slabbe- koorn, 33 j. te 's Heer Arendskerke en Catharina Jannetje op 't Hof, 32 j. OVEZA.ND. Geboren: Marinus, z. v. Cornelis van 'tWesteinde en Leuntje de Jonge; Adriaan, z. v. Johannes Vermeulo en Neeltje Hoondert; Laurentius Jacobus, z. v. Jacobus Stokx en Sophia Verbart. DRIEWEGEN. Geboren: 7, Maatje Jo- zina, d. v. P. Korstanje en W. Boeij. Gehuwd: 8, Adriaan Kuzee, 43 j. wedn. en Maria Smallegange, 29 j. jd.; 15, Gom- mert Antonisse, 28 j. jm. en Klazina J. Gastel, 25 j. jd. BORSSELE. Geboren: 8, Hubrecht, z.v. Petrus v. d. D'ries en Maria Buetijn; 15, Adriaan Markus, z. v. Jan de Smit en Adriana Moerman; 24, Paulina, d. v. Leendert Luteijn en Cornelia Cathalina Noels. 27, Jan Marinus, z. v. Gornelis v. d. Guchte en Janna Petronella de Vrieze; 28, Adriana, d. v. Marinus Wel- leman en Maria Witte. KRABBEND!JKE. Geboren: 14, Mari nus Gornelis, z.v. Foort Willem de Schip per en Elisabeth Cornelia van Schaik; 14-, Elena Anna, d. v. Elias van Iwaarden en Wilhelmina Stevense. Gehuwd: 6, Gerard Adriaan van Weele, 23 j. to Eindhoven en Jacoba Pieternella van de Sande, 23 j. te Krabbendijke. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 4 November Meest Westelijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaar bewolkt, met tijdelijke op klaring, aanvankelijk kans op regen en zachter. Stand van hedenmiddag 3 u. Licht op voor fietsen: Woensdag 5 u. 20 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6