De terreur voor den terrorist Gemengd Nieuws De nieuwe verkeersvoor- schriften. Rechtszaken Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten Burgerlijke Stand. Finantiëele Berichten Wsmeldlnga. Bij de gehouden stem ming voor vier gemachtigden in het kies college van de Ned. Herv, Kerk alhier, werden herkozen de heeren F. Oudeman 112; Adr. de Schipper Adrz. 114; M. Schouwenaar Gz. 115 en Jac. de Zeeuw 89, terwijl in de vacature van wijlen L. Do- minicus werd gekozen dhr P. J. Keijzer met 96 stemmen. Wij herinnerden er aan, zegt de Stan daard, na het bericht der terechtstel ling van de oude bolsjewisten Zinowjef en Kamenef, hoe steeds weer de revolutie haar eigen kinderen verslindt. In „The Fortnightly" van deze maand vonden wij een interessante beschouwing van een kenner van Sovjet Rusland, Mal colm Muggeridge, waarin dit feit in een helder licht wordt gesteld en treffende op merkingen worden gemaakt. De schrijver zegt, dat D'anton, op den weg naar het schavot, opmerkte dat nu de revolutie iedereen had verteerd, zij begon met zich zelf. D'e reden is duidelijk. Als een revo lutionair gouvernement is gevormd, wil het zich handhaven en het gevoelt zich niet zeker, zoolang als er overtuigde re volutionairen op belangrijke plaatsen zit teen. Het heeft echter weinig zin, om naar een reden te vragen. Wie regeert door vrees, moet bevreesd zijn. Dit is een levenswet. Wie door vrees heerscht, weet dat hij gehaat is. Bevreesd zijnde, gedurig en in toenemende mate dramatiseert hij zijn vrees, om zichzelf tot rust te brengen. Het wordt hem een plicht te zegevieren over al zijn vijanden. Zijn slachtoffers zijn een symbool. Zij vertegenwoordigen de vrees, die gedurig knauwt aan zijn hart, het hart van alle terroristen. Zij is de terreur voor den ter rorist. Deze vrees wordt dan ook het voor naamste kenmerk van heel het leven iD Rusland. Toen Kirov was vermoord, wer den zeven honderd personen in verschil lende plaatsen van Rusland uitgezocht en in paniek neergeschoten. Ga door- Moskou en klop aan welke deur ook in den nacht en ieder, die in dat huis woont, verstijft van schrik. Als een zware last ligt de terreur op heel het volk, niet het minst op de communisti sch^ partijl zelf. Elke io(ude bolsjewisi, die maar even in twijfel durft te trekken of het zoo wel goed gaat, wordt be schouwd en gestraft als een koelak of lid der witte garde. Stalin noemde de politieke politie, die zijin bewind moet handhaven, het vlammend zwaard van het proletariaat. Dit zwaard woedt nu in de eigen gelederen. En nu is het, zegt de schrijver, merk waardig, dat de „Enlightened Opinion", wij zouden kunnen zeggen het verlichte oordeel ook onzer met de Sovjet republiek sympathiseerende intellectueel en, dat vlammend zwaard rechtvaardig von den, zoolang het woedde tegen de wereld buiten den kring der communisten, elke gruwel goed vond en billijkte. Alleen nu dat vlammend zwaard diegenen raakt, die het eens zelf voerden, nu rees er pro test. Dit zwaard kan eohter niet tot stil stand komen. Het zal voortgaan tot de terreur zelf in haar eigen vlammend zwaard valt. Zoo ging het met alle tyrannie. Zoo zal het ook gaan met de totalitaire ty- ranniën van dezen tijld. De tyrannie, die er het eerst was, zal ook het eerst ver gaan. En hierop wijst dan ook het feit, dat de Russische revolutie, evenals de Fransche het deed, begon met zichzelf te verteren. Wij willen hopen, dat de schrijVer goed ziet. Maar de volkeren mogen wel weten, dat zij, om de terreur van de revolutie te ontgaan, moeten beginnen met haar beginselen los te laten. Jongeman te Drieber gen gedood. Zaterdagavond is te Driebergen een 26-jarige jongeman W. v. d. Berg, door een auto, die geheel links van den weg reed, gegrepen en vrij wel op slag gedood. De automobilist, die een voor hem riji- dende auto wilde passeeren, is toen ofschoon zijn auto zwaar was beschadigd zonder om te zien naar het slachtoffer doorgereden. Een andere automobilist, die even voor het ongeluk gebeurde was ingehaald door de auto, die de aanrijding had veroor zaakt, reed achter deze aan en wist het nummer te noteeren. Zoo kon het geschieden dat de politie te Amsterdam den aanrijder kon arres teeren. -Kindje in zinkput ge raakt. Maandagmiddag waren op het erf van v. G. te Nieuw-Borgvliet een aan tal kinderen aan het spelen. Daaronder was ook het anderhalfjarig eenigst kind van R. Te ongeveer half zes maakten de ouders zich ongerust over het uitblijven van hun kleine en gingen op informatie uit Tot hun groote ontsteltenis was deze niet meer bijl de familie v. G., zooals zij had den vermoed. De vrees, dat den kleine een ongeluk overkomen was, werd spoedig bewaarheid. Bijl het zoeken in een zink put vond men namelijk het lichaampje van het kindje, waaruit alle levensgeesten geweken waren. Vermoed wordt, dat de kleine spelen derwijs in dien put is geraakt. 'Een smokkeltruc, welke de marechaussee „door" had. Te Oudenbosch liepen geruchten omtrent een spookgeschiedenis. De mare chaussees vermoedden dat heel de spook geschiedenis niets anders was dan een smokkelaarstruc, er op berekend om de aandacht op een bepaalde plaats te ves tigen en om zoodoende op een andere plaats gelegenheid te krijigen met smok kelgoederen thuis te geraken. Nadat de marechaussees Donderdag avond „de spookstraat"., den Zegsohen straatweg gecontroleerd hadden, zijn zij er Vrijdagavond toe overgegaan, om hun bedoelingen te camoufleeren. Terwijl op den Zegschen straatweg werd uitgekeken naar „het spook", legden zich eenige marechaussees in hinderlaag nabij bet Molenbosch. En jawel, het duurde geen half uur, of de marechaussees hij het Molenbosch zagen een viertal smokkelaars in hun richting komen. Op het laatste oogenblik ontdekten deze eohter de marechaussees, zoodat ze nog (konden ontvluchten. De vrachten moesten zij achterlaten. Het waren vier vrachten boter en suiker. Inbraak te Klundert. Zondagavond tussohen 6 en 8 uur is tij dens de afwezigheid van de bewoonster ingebroken in de woning van de wed. L. te Klundert. Onbekenden drongen in de woning door, door verbreking van een venster ruit, welke men later in den tuin heeft teruggevonden. Een bedrag van f 170 wordt vermist. Opmerkelijk is, dat ongeveer een jaar geleden eveneens in dezelfde woning is ingebroken. Toen werd f 600 vermist, ter wijl van de(n) dader(s) nagenoeg geen sporen gevonden werd. Ook nu tast men geheel in bet duister. VERKEERSREGELS, WELKE PER 1 NOVEMBER IN WERKING ZIJN GETREDEN. De K.N.A.G. brengt in herinnering, dat op 1 November die nieuwe verkeersregels in werking zijn getreden, waarvoor geen nadere datum is genoemd (bijv. achter lampen voor rijwielen 1 Jan. 1938) en waarvoor geen nadere aanwijzingen noo- dig zijn ((bijv. aanduiding voorrangswe gen; deze zullen geleidelijk worden aan gewezen). Zeer in het kort worden de voornaam ste regelingen, die wel in werking zijn getreden hieronder gememoreerd. Parkeerentoegestaan zonder eigen verlichting binnen 30 meter van een brandende straatlantaarn. Parkeeren op onverlichte wegen: ter rechter zijde van den weg met gewone stadsverlichting of met één lamp, aan de linkerzijde van het voertuig, die gelijk tijdig naar voren wit en naar achteren rood licht geeft; ter linker zijde van den weg '(tot 1 Januari 1938) met gewone stadsverlichting. Inhalen en passeeren enz.: Bij inhalen is tripleeren verboden; ook snelheidsver meerdering bij ingehaald worden is niet toegestaan. Bij inhalen en passeeren van rijdende of bewegende voertuigen, enz. mag men niet op de linker weghelft ko men bij kruisingen in bebouwde kommen en op onoverzichtelijke kruisingen buiten bebouwde kommen. Men mag niet verder van den rechter kant van den weg rijden, dan door de omstandigheden wordt ge rechtvaardigd. Trams moeten rechts gepasseerd wor den, indien daar ruimte voor is; zoo niet dan mag links gepasseerd worden, mits het tegemoet komende verkeer niet wordt belemmerd. Passeeren van een tram is verboden aan de zijde waar passagiers in- of uitstappen, tenzij een vluchtheuvel aanwezig is of trampersoneel toestemming geeft. Vluchtheuvels moeten rechts gepas seerd worden, tenzij, (met groen licht) is aangegeven, dat het snelverkeer ook links mag passeeren. Stilstaan met voertuigen is verboden op bruggen. Verder mag niet worden stilgestaan voor een uitrit en binnen 8 meter van een autobushalte, tenzij: voor het onmiddellijk in- of uitstappen van passagiers. Dezelfde uitzondering bene vens die voor het onmiddellijk laden en lossen van goederen bestaat binnen 8 m. van boeken, naast of binnen 8 meter van vluchtheuvels, in bochten in bebouwde kommen en in onoverzichtelijke bochten buiten bebouwde kommen, waar dus evenmin mag worden stilgestaan. Signalen na 10 uur 's avonds zijn ge luidsignalen verboden behalve in geval van uiterste noodzaak en moeten knip- persigna'len worden gebruikt. Vóór 10 u. 's avonds zijn bij duisternis knippersig nalen toegestaan. Ruimte voor bestuurderDe autobe stuurder moet op de rugzijde van den zitbank gemeten 60 c.m. ruimte heb ben, iedere passagier daar naast ten minste nog 40 c.m. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 3 November 1936. De volgende personen waren gedag vaard: P. A. H., 33 jaar, landbouwer, wonen de te Grijpskerke, wegens het veroorzaken van letsel of pijn aan een koe, door een touw aan haar kop achter de hoorns en aan den linkervoorpoot te binden, dat slechts 50 c.M. lang was, waardoor die koe een wonde van ongeveer 10 c.M. lang en 3 c.M. diep onder den linkerhoorn heeft bekomen, te Meliskerke op 3 Octo ber 1.1, Elsch en uitspraak f20 b, of 10 d. h. L. B., 35 jaar, bakker en winkelier te Noordwelle, wegens het aanwezige publiek in zijn bakkerij gelegenheid te geven tot hazardspel, n.l. het spel: „De Zesdaag- sche", waarbij de kans op winst van het toeval afhangt. Eisch: f 10 b. of 5 d. h. Uitspraak f 5 b. of 5 d. h. lo. J. C. H., 41 jaar, zonder beroep en 2o. J. A. H., 38 jaar, varensgezel, beiden wonende te Terneuzen, wegens diefstal van 2 zakken juin te Hoek. lo. J. A. H., voornoemd, 2o. J. H., 21 j,. werkman en 3o. J. C. H., 41 j., werkman, allen wonende te Terneuzen, werden ten laste gelegd, dat zij op 19 September 1936 te Hoek een hoeveelheid hout hebben weg genomen. lo. J. A. H., 2o. J. H. en 3o. J. C. H., voornoemd, werden ook nog ten laste ge legd dat zij op 19 September 1.1. te Hoek tezamen en in vereeniging hebben weg genomen 3 zakken met aardappelen, toe behoorende aan G. Pladdet. Eisch f 25 b. of 10 d. h. plus 1 mud gev. straf voorw. proeftijd 3 jaar voor ieder. Uitspraak J. C. H. conform de eisch, J. A. H. f20 b. of 10 d. h. plus 1 mnd gev. straf voorw. proeftijd 3 jaar; J. H. f20 of 10 d. h. N. K., 23 j., kellner, wonende te Vlis- singen, wegens huisvredebreuk te Vlis- singen in het Paviljoen van het wandel- hoofd (pier) te Vlissingen, in den nacht van 4 op 5 October 1936. Eisch en uit spraak f25 b. of 20 d. h. lo. A. J. P., 29 jaar, betonwerker, Hein- kenszand en 2o. J. V., 25 jaar, betonwer ker, 's-Heer Arendskerke, wegens diefstal van een drietal konijnen, toebehoorende aan Abraham Priester te 's-Heer Arends kerke. Eisch en uitspraak: A. J. P., 2 mnd. gev. str. voorw. proeftijd 3 jaar plus f25 b. of 10 d. h. Eisch en uitspraak: J. V. f 5 b. of 3 d. h. J. A., 43 jaar, kellner, Middelburg, we gens mishandeling van Johannes Janse te Souburg. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d. h. A. B., 24 jaar, werkman, Middelburg, wegens diefstal van een litermaat, toe behoorende aan A. P. Quist te Koude- kerke. Subsidiair werd verdachte verduis tering van die litermaat ten laste gelegd. Eisch: 1 mnd gev. straf. Uitspraak: f 10 b. of 5 d. h. J. C. G., 21 jaar, chauffeur, Middelburg, wegens diefstal van een rijwiel, toebehoo rende aan A. W. Dekker. Eisch en uit spraak f 20 b. of 10 d. h. plus 3 mnd gev. straf voorw. proeftijd 3 jaar. M. F. B., 23 jaar, handelaar te Thourout, was op 22 Sept. 1.1. door den Politierechter te Middelburg wegens diefstal van een autolamp, toebehoorende aan Hector Pi- cavet te Hulst, veroordeeld tot een maand gev. straf. De verdachte was tegen dat vonnis in hooger beroep gekomen. Eisch en uitspraak vrijspraak. Middelburg. De Zondagsopen stelling van Winkels. B. en W. herinneren er den Raad aan, dat na vast stelling en inwerkingtreding v. d. veror dening tot openstelling v. winkels op enke le uren op bepaalde Zondagen en in 'n be paald deel der stad, de winkelier F. B. den Boer werd verbaliseerd en daarna door ■den Kantonrechter te Middelburg ver oordeeld wegens het „als hoofd van een winkel een winkel voor het publiek ge opend hebben' gedurende den Zondag". Bij het vonnis werd bepaald, dat, in ver band met de geringe beteekenis van het feit en de omstandigheden,, waaronder het was begaan, geen straf zou worden toe gepast. In hooger beroep heeft de Recht bank te Middelburg het vonnis van den Kantonrechter bevestigd. De Hooge Raad heeft bij arrest van 18 Maart 1935 de verordening onverbindend verklaard evenals de Kantonrechter en de Recht bank. Hadden de Kantonrechter en de Recht bank die onverbindendver'klaring uitge sproken Wegens verboden delegatie aan B'. en W. de Hooge Raad liet dit punt on beslist, doch grondde zajin arrest op het feit, dat uit niets was gebleken, welke „bijzondere omstandigheden" tot de ver ordening aanleiding hadden gegeven en mitsdien niet vaststond, dat de Raad tot vaststelling van de afwijkingsbepalingen bevoegd was. Tijdens den loop der voren- geschetste procedure werd de verordening van 27 Juni 1934 op 1 December 1934 opnieuw vastgesteld met gelijken inhoud, doch met aanvulling van den titel. In- tusschen lag de zaak na het arrest d.d. 18 Maart 1935 er zóó voor, dat, hoewel de Raad in 1934 uitdrukkelijk den wil had te kennen gegeven in beperkte mate een openstelling van winkels in bepaalde stadsgedeelten voor den verkoop van be paalde artikelen op Zondag gedurende het tijdvak 15 Juni tot en met-15 Sep tember te wenschen, de practisohe ver wezenlijking van dien wil achterwege moest blijven. Bij schrijven van 16 Juli 1936 heeft het bestuur van „Handelsbe lang" B. en W. verzocht aan dien toe stand een einde te maken en een nieuwe ontwerp-verordening aan den Raad te willen voorleggen, waarin, met vermijl- ding van de punten, welke tot onverbin- dendverklaring hebben geleid, de gewilde openstelling) op Zondagen wordt moge lijk gemaakt. Vreemdelingenverkeer, de Hanze en de afd. Middelburg van den Ned. Bond van Koffiehuis-, restaurant houders en slijters betuigden alhaesie met het verzoek. B. en W. achten dit verzoek alleszins redelijk en stelden een ontwerp samen met een uitvoerigen considerans en met weglating van de als verboden aangemerkte delegatie aan hun college. De overwegingen Jdjtn als volgt gefor muleerd: dat het vreemdelingenverkeer op Zon dagen gedurende het zomerseizoen, een belangrijken omvang heeft dat Middel burg als centrum van ^Walcheren, de plaats is waarheen vreemdelingen, niet alleen uit overig Nederland, maar ook uit de nabij gelegen Belgische hadplaat sen en Noord-Frankrijk zich begeven om aldaar, ook op Zondagen, tegen lunch tijd aan te komen en gedurende een tijdstip dat gelegen is tussohen 11 en 3 uur, verblijf te houden; dat gebleken is, dat vreemdelingen zich alsdan gaarne willen voorzien van prentbriefkaarten, souvenirs en dergelijke reisherinnerin gen, die op de stad, als zoodanig betrek king hebben; dat bedoeld vreemdelingen verkeer zich hoofdzakelijk in het centrum der stad beweegt; dat mitsdien de wen- schelijkheid naar voren treedt in dat cen trum gevestigde winkeliers, die dergelijke artikelen verknopen, gedurende een be paald gedeelte van den Zondag in de ge legenheid te stellen hunne zaken geopend te hebben. De verordening bepaalt, dat het aan houders van winkels gelegen aan de Markt, Lange Delft, Korte Delft, Lange Burg en Lange Noordstraat, waarin uit sluitend of in hoofdzaak een of meer der navolgende waren: prentbriefkaarten, souvenirs, goud- en zilverwerken, byou- teriën, en foto-artikelen ten verkoop in voorraad zijn, geoorloofd zal zijln om hun winkels op de Zondagen, gelegen in het tijld vak van 15 Juni tot en met 15 Sep tember, van 11 tot 3 uur voor het publiek geopend te hebben, doch uitsluitend voor den verkdop van de genoemde waren. Het wrak voor de haven te IJmuiden. IJMUIDEN. Hedenmorgen is van IJuiuiden een loodsboot uitgevaren met aan boord een aantal schippers. Men zal trachten zekerheid te krijgen inzake het voor de pieren liggende wrak. Lijk opgevischt. IJMUIDEN. Hedenmorgen is binnen de pieren van IJmuiden een lijk opge vischt. Het staat vast dat men hier met het lijk van een visscher te doen heeft. Men vermoedt de Sch. 68. Ongeluk op onbewaakten overweg. BENNINGBROEK. Gisteravond is een autobus, die den dienst HoornAbbekerk onderhoud op den onbewaakten overweg te Benningbroek door een tractor van de Nederlandsche Spoorwegen in de flanlk aangereden. De bus werd geheel in elkaar gedrukt en enkele meters meegesleurd. In den wagen bevond zich een tiental passagiers. Het dochtertje van Mevr. D. uit Hoorn werd ernstig gewond. De an deren kwamen er met slechts lichte ver wondingen af. De chauffeur van de zwaargehavende bus verklaarde geen sig naal of licht van den tractor te hebben opgemerkt. Opgelicht. (SCHIEDAM. De vorige week werd hier bij de wed. R. van B. een huiszoeking verricht, daar het vermoeden bestond dat de vrouw, die daar met haar twee zoons woont en in zeer armoedige omstandig heden verkeert in haar huis een groot bedrag aan geld verborgen hield. Inderdaad kwam een bedrag van f 18.000 voor den dag. Gisteravond is zij het slachtoffer ge worden van een sluwe oplichter, die zeide te zijn gekomen vanwege de justitie om de boedelscheiding te regelen. Hij wist met een bedrag van f 13.125 de woning te verlaten. De politie tracht thans den man op het spoor te komen. Een protest. BERLIJN. Naar wij vernemen heeft de Britsche Ambassadeur te Berlijn bij het (Ministerie van Buiten'landsche zalken ge protesteerd tegen de weinig vleiende op merkingen ten aanzien van Groot Brit- tannië in de jongste redevoeringen van Goering en Goebbels, over de koloniën. De toestand in Spanje, LA CORUNA. Radio Coruna deelt mee, dat de luchtmacht der opstandelingen de vliegvelden van Barcelona heeft gebom bardeerd; talrijke vliegtuigen van de re- geeringsluohtmacht werden vernield. De opstandelingen zetten den opmarsch naar Madrid voort; op het oogenblik bevinden zij zich op slechts enkele K.M. van het vliegveld Geaafe. Aan het Noordelijk front hebben de opstandelingen Villa Vi- vioca, Beodon bezet. Hit Villa Dalajara wordt gemeld, dat de VaJksrech thank 15 militairen die hebben deelgenomen aan den opstand, ter dood hebben veroor deeld. Goes, 3 Nov. 1936. Graanmarkt. Goudgerst 7.758, Havei 77.50, Kookerwten 8.759, Schokkers 14.50, Bruine Boonen 1213, Paardeboo- nen6.50, Karwijzaad 22.50'23. Aanvoer klein. Eieren per 100 stuks 6, per 25 stuks 1.50, winkelprijs 7, Eendeneieren 6, Poel- eieren 3.50. Boter per kg. 1.50, per halve kilo 0.75, winkelprijs 0.85, Fabrieksboter 0.85, Af wijkende Boter 0.60.2e soort Boereboter 0.70. Aardappelen. Zeeuwsche bonte 1.80 2, Zeeuwsche blauwe 1.751.80. Noteering van boter- en eierhandela- ren: Boter 67,5 ct., winkelprijs 77,5, eie ren f 6 p. 100, winkelpr. 7 ct., eendeie- ren 4 ct., kleine eieren 3 ct. V. P. Z, Aanvoer 2087 eieren. Prija f8,20 p. 100 stuks, kleine f3,70—2,70. GOES, Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groentenveiling van 2 Nov. 1030 Blauwe Druiven Black Alicante A 22 27, id, B 1824, Tomaten 612, Mispels 12, Witlof 18, Schorseneeren 6, Spruiten 911, id. lie soort 8, Wijnpeen 1.90— 2.50, Kroten 4, Aardappelen 2.70, alles per 100 kg.; Prei 48, Radijs 1.10, Ra pen 23, Rammenas 1.50, alles per 100 bos; Bloemkool 59, id. He en IHe sooit 1.505, Roodekool 3.103.20, Groene Savoyekool 0.90—2.60, Gele Savoyekool 1, Boerenkool 22.50, Chin. Spitskool 1.10, Kropsla He soort 1.702.20, Meloenen 14, id. uitschot 2, Breedblad Andijvie 0.60 —1.50, Krulandijvie 0.500.80, alles pe. 100 stuks; Hazen 1.551.98, Fazanten 0.600.80, Patrijzen 0.200.26, alles pe. stuk. MIDDELBURGVeiling van 2 Nov. Boerekool 1,53,5, witte kool 1, kas- snijboonen 2538, veldsla 210, spina zie 4—10, Fransche postelein 7, savoye kool 0,2—2,5, roode kool 12, spruiten 514, witlof 323, schorseneeren 18, koolrapen 11,5, prei 1,52,5, peen 1 2, uien 12, kroten 12 ct. p. kg; peen 24, rapen 12,5, kroten 1,53, selderie 12, radijs 1,5, rammenas 15 2 ct., alles per kos; bloemkool 1,512, andijvie 0,51, kropsla 14, knolselde- rie 2 ct. alles per stuk. Bloemen: Ghrysanthen 613 ct. p. bo's, chrysanthen 7, Oranjeboom 9 ct. heide p. pot. GOES. Overleden: Elizabeth de Baar, 69 j., te Heinkenszand. 3 PCT. NEDERLANDSCHE STAATS- LEENING 1936. Zooals in onze advertentie-kolommen wordt bekend gemaakt, zal worden overgegaan tot de uitgifte van een 3 pCt Nederlandsche Staatsleening ten bedrage van f 100.000.000,tegen een koers van uitgifte van 95% pCt. De leening, welke is vrijgesteld van couponbelasting, heeft een looptijd van ten hoogste 20 jaren. Te beginnen met het jaar 1937, wordt elk jaar op 1 Decem ber, een aantal schuldbewijzen, bij loting aangewezen, A pari afgelost. Hiervoor wordt bestemd een bedrag van 5 pCt. van het nominale bedrag der lee ning. Versterkte en algeheele aflossing kan te allen tijde plaats hebben. Van het bedrag ad f 100.000.000,— is reeds f 50.000.000,geplaatst. De inschrijving kan geschieden tot op Dinsdag 10 November 1936, van des voor middags 9 tot des namiddags 4 uur, bij de in de advertentie vermelde Bank instellingen en bij het Agentschap van het Ministerie van Financiën te Amster dam. De betaling zal moeten geschieden op Dinsdag 1 December 1936, tegen in ont vangstneming van recepissen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 415% 423 Ned. Ind. Hdbk. 132 133Vs Philips 25372 258 Unilever 164 170 Amsterd. Rubber 257V2 268/69 Koninkl. Petroleum 404 404 Deli Mij. 305 315 Ned. Scheepv. Unie 85 90/91 4 pet. Nederland 1007a 1007s 4 pet, Nederl. Indië ioo7a 100% U. S. Steel 57?/s 585/a Anaconda 368/s 38 U. S. Leather 3% 3% Bethlehem Steel 54% 547/s Adj. Ohic. Milwaukee 6s/s 6V2 Cities Service 37/is 37a Intern. Nickel 46 y. 47% Shell Union 203/l8 209/l6 Kennecott Copper 45% 46% Radio Corp. 87a 8 Car Foundry 39 39 Tidewater 15% IÖVJ Midcont. Petrol 22Vs 22% Gen. Motors 55 55% American Enka 387a S77/s Dó lokale markt was heden weer zeer vast gestemd. Amsterdam Rubbers zorg den voor een verrassing door voorbeurs tot 276 pet. te stijgen. Beginbeurs was de koers circa 269' hetgeen toch nog 10 pet hooger was dan gisteren. Ook Tabaks en Scheepvaartaandeelen waren gevraagd Scheepvaart Unies kwamen zelfs boveD 90 pet. Over bet algemeen waren de openings koersen blijkbaar iets te hoog waardoor een kleine reactie intrad. Ook in de Ame- rikaansche afdeelingen was de stemming opgewekt; speciaal voor Koperwaarden bestond belangstelling. D'e Bataafsche Petroleum Mij. heeft bij verschillende werven 8 tankschepen van 9'12000 ton besteld, hetgeen de opge wekte stemming ter beurze stimuleerde. De beleggingsmarkt was goed prijshou dend, speciaal de 31/ï pet. provinciale lee ningen waren gevraagd. Wisselkoersen. Amsterdam, 3 Nov., 2.30 u. Londen 9.049.05. Berlijn 74.40—74.50. Parijs 8.598.63. Brussel 31.1831.28. New-York 1.84Vt—1.85%.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3