Binnenland Belangrijke opdracht voor de Nederlandsche Scheeps bouw. Uit de Provincie. De Kruiser en de Zondag. Kerknieuws ten aanzien van de radio meer bevoegd heden heeft dan ten aanzien van de pers, zorg zal dragen, dat bij een eventueele re geling van regeeringswege de bestaans mogelijkheid van den omroep, welke voor een groot gedeelte op het eigendomsrecht der programma's berust, niet in gevaar zal worden gebracht. PRINS BERNHARD BEZOEKT IJMUIDEN. Prins Bemhard bracht gistermiddag een bezoek aan het hoogovenbedrijf in IJmui- den. Z.D. arriveerde te 12.15 uur aan het Casino van het bedrijf in gezelschap van zijn particulier secretaris Jhr Röell en Mr D. Crena de Iongh, president van de Nederlandsche Handel Maatschappij, ten einde aldaar de lunch te gebruiken. Het gezelschap werd ontvangen door de directie van het bedrijf, de heeren ir G. A. Kessler en ir A. H. Ingen Housz. Aan de lunch zaten mede aan ir C. Wolterbeek, hoofd-ingenieur van den rijkswaterstaat en de procuratiehouders van het bedrijf en de nevenbedrijven. Onder geleide van ir Wolterbeek begaf de Prins zich te 13.30 uur met zijn gezel schap en de directie van de hoogovens naar de Noordersluis om deze te bezich tigen. Vervolgens keerde men naar het hoog ovenbedrijf terug om een wandeling door dit bedrijf en vervolgens door het bedrijf van de „Mekog" te maken. Voordat de Prins met zijn gezelschap het terrein van de hoogovens verliet, heeft hij nog da brandweer-afdeeling bezichtigd, die in volle uitrusting was opgesteld. Aan den uitgang van de fabriek stond een groot deel van het personeel opge steld, die den hoogen bezoeker luide toe juichte. Na het bezoek aan de hoogovens en Mekog werd nog een bezoek gebracht aan de nieuwe buizenfabriek, waar Z.D. de verschillende installaties bezichtigde. Te ongeveer half vijf is de Prins weer per auto vertrokken. HET NATIONALE HUWELIJKS GESCHENK. Nat. Jongeren Verbond doet weer mee. Het hoofdbestuur van het Nationaal Jongeren Verbond deelt mede, dat het in verband met het feit, dat de beslissing thans is gevallen in zake den vorm van het aan het Prinselijk paar aan te bieden nationaal huwelijksgeschenk, en mede in vex band met den principieelen wensch on voorwaardelijk gehoor te geven aan het uitdrukkelijk verlangen van het Prinselijk, paar om sloohts één geschenk namens het geheele Nederlandsche volk te ontvangen, alle leden heeft aangespoord om zooveel mogelijk behulpzaam te zijn en hun me dewerking te verleenen bij de thans be gonnen inzameling van geiden voor het nationaal huwelijksgeschenk. OVERZICHT VAN HET WEER IN OCTOBER. Het Kon. Ned. meteorologisch instituut in de Bildt meldt: Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtend-temperatuur een halve graad beneden normaal. In de eerste de cade was de temperatuur 4 graden bene den, in de tweede en derde decade respec tievelijk een halve en twee graden boven normaal. D'e grootste afwijkingen kwamen voor op den 8don en den 31sten: respectieve lijk 7 graden beneden en 4Vz gr. boven normaal. De gemiddelde maximum-temperatuur was l'/s gr. beneden normaal; het gemid delde minimum ongeveer normaal. Het aantal dagen met een minimum temperatuur beneden het vriespunt be droeg in de Bilt 6 tegen 3 normaal. Deze vorstdagen kwamen alle in de eerste helft der maand voor. De neerslag varieerde tusschen 10 pet boven en 20 pet. beneden normaal, be halve in Groningen en Zuid-Limburg, waar ongeveer 20 pet. meer dan de nor male hoeveelheid viel. In de Bilt werden 117 uren zonneschijn waargenomen, tegen 103 normaal. DE VEILIGE WEG. A.N.W.B.-verkeersfilm In 70 plaafóen. Gedurende den aanstaanden winter zal de A. N. W. OB. in een 70-tal gemeenten propaganda-avonden organiseeren, waar een film over de verkeersveiligheid, geti teld „De Veilige Weg", vertoond zal worden. Aan de vertooning van deze ge luidsfilm zal een lezing over het werk van den A. N. W. B. vooraf gaan, die in het hijzonder de bevordering van de veiligheid van het verkeer naar voren zal brengen. Een tentoonstelling van het BoncLs- werik, tegelijkertijd te houden, zal dit be langrijk onderdeel van den arbeid van den A.N.W.B. nog eens extra belichten. GEEN OPGELEGDE SCHEPEN MEER TE AMSTERDAM EN ROTTERDAM. In de haven van Amsterdam zijn per 1 November geen opgelegde schepen meer aanwezig. Het eenige sohip, dat enkele weken geleden nog opgelegd was, de „Enggano" ia intussohen ook uitgevaren en de maandelijksohe publicatie omtrent opgelegde schepen, een typisch crisisver schijnsel, kan verder achterwege blijven. Rotterdam, dat méér schepen in zijn ha vens opgelegd had, was Amsterdam reeds voorgegaan. De reserve aan schepen, die de Neder-| landsche reedereijen gedurende de crisis- jaien hadden, is hiermede dus uitgeput, hetgeen aan tweeërlei oorzaak kan wor den toegeschreven. De soheepvaartbewe ging nam in de laatste maanden krach tig toe en de Nederlandsche koopvaardij vloot slonk door slooping en verkoop naar het buitenland tot ongeveer driekwart van zijn sterkte in de laatste jaren voor de crisis, Dat de reserve aan schepen thans uit geput is, beteekent niet, dat er nu ook geen reserve aan scheeps ruimte meer is. Er varen nog genoeg schepen, die niet ten volle bevracht zijn. Maar toch zagen verschillende reederijen zich reeds ge noodzaakt, schepen bij anderen te charte ren, om in hun behoeften te voorzien. En dit geeft weer hoop, dat er straks wetr behoefte zal zijn aan nieuwe sche pen. VERLAGING VAN MARGARINE ACCIJNS. Om prijsstijging te voorkomen. Bij beschikking van den Minister van Lanlboiuw en Visscherij1 is met ingang van 1 Nov. j.l. de heffing voor ge mengde margarine verlaagd van 44 80 tot 42,60 ct. p. kg., die van margarine, welke voor miengers is bestemd van 5454 tot 52 ot. en die van ritueele margarine van 49,75 tot 47,30 ct. Evenals bij' vorige gelegenheden, zegt het H d b 1., bemerkt de consument er niets van. De heffingsveranderingen die nen slechts, om de prijzen op dezelfde hoogte te kunnen houden. Na de depreciatie van den gulden is de totale accijns op gemengde margarine dus verlaagd eerst met 1 cent (voor de 10 pet. boter) en thans met 2,20 cent (voor de 90 pc. margarine), dus in totaal mjet 3,20 cent. Bij een wekelij'ksche con sumptie van ongeveer 1000 ton derft het Landbonwcrisisfonds dus f 32.000 per week aan margarineheffingen. Vergeleken bij 2 Juni is de heffing op gemengde margarine nu reeds in totaal verlaagd van 48,40 op 42,60 cent, dus 12 pet., ongerekend de accijnsverlaging voor de mengboter. CRISISHEFFING OP KOFFIE VERVALLEN. Met ingang van heden. De crisisheffing op koffie, welke op 6 October j.l. reeds was teruggebracht tot 6 ct. per k.g., zijnde de helft der oor spronkelijke heffing, is, naar de regee- rijogspersddenst mededeelt, met ingang van Dinsdag 3 Nov. geheel vervallen. Tengevolge van dezen maatregel zal een prijsverhooging van het artikel, welke anders wellicht noodzakelijk zou zijn, voorshands achterwege kunnen blijven. DE GRAANRECHTEN. De vereeniging van broederijen en pluimveefokbedrijven heeft een telegram aan den minister van landbouw en vis scherij gezonden naar aanleiding van de persmededeeling, dat bij de regeering niet het voornemen bestaat, vooralsnog tot verlaging der monopolierechten over te gaan. Zij maakt er den minister op attent, dat in vei band met de huidige positie op de Engelsche en onze binnenlandsche markt, de exportbijslag voor de pluim veehouders geen volledige restitutie der graanrechten beteekent, zulks in tegen stelling met de in deze ontvangen toezeg ging, zoodat de pluimveehouders onder de graanrechten gebukt blijven gaan. Zij verzoekt den minister, zoowel het belang van de in de verdrukking geko men pluimveehouders, als dat van de consumenten te willen bevorderen, door tot een rechtstreeksche restitutie over te gaan, zulks tot het tijdstip, dat het stel sel der mono'polierechten kan worden ge- likwideerd. De Eerste Kamer. De voorzitter van de Eerste Kamer is voornemens, zijn voorstel aan de cen trale afdeeling, betreffende het op Don derdag 5 November a.s. te houden af- deelingsonderzoek, aan te vullen met het wetsontwerp tot goedkeuring van de (overeenkomst nopens het goederenver keer tusschen Ned.-Indië en Duitsch- iand, alsmede van het tweede verdrag tot wijziging van het Nederlandsch- Duitsehe douane- en credietverdrag van 26 Nov. 1925, beide op 6 Juni 1934 te Berlijn tusschen Nederland en Duitsch- land gesloten. De N.S.B. ontmaskerd. D'e brochure van den ex-N.S.B.-leider Wessels „D'e N.S.B. ontmaskerd", waar van de oplaag reeds tot 50.000 ex. is ge stegen heeft uit den aard der zaak in het kamp der N.S.B. nogal deining veroor zaakt. De heer Mussert die verklaart dergelijke schotschriften niet te willen le zen, heeft er niettemin ongeveer de heele voorpagina van „Volk en Vaderland" over vol geschreven. Natuurlijk krijgt de heer Wessels de volle laag. Maarde feiten en de argumenten in de brochure naar voren gebracht blijven onbesproken. Een veel zeggend zwijgen. N.S.B. imiteert postzegels. Als nieuw middel ter bevordering van de suggestie „Mussert Wint" heeft de propagandaleiding' van de N.S.B. imita tiepostzegels uitgegeven in een bruine kleur met het portret van Mussert, Dit ze gel wordt geplakt naast het frankeerzegel der Nederlandsche Posterijen. „Het Volk deelt mede, dat de directie der P.T.T. terstond na het uitkomen der fascistische propaganda-zegels een tele grafische mededeeling heeft gezonden aan alle hoofden van dienst, met de order, dat alle brieven en stukken met deze zegels aan de afzenders geretourneerd dienen te worden. Het besluit van de Posterijen berust op art. 14 van het Postbesluit van 1925, waarbij het verboden is zegels, stempels en stempelafdrukken te gebruiken, die na bootsingen zijn van de van rijkswege uit gegeven zegels en stempels. EEN ORDER DIE AAN DUIZENDEN HANDEN WERK VERSCHAFT. Ook Vlissingen krijgt een deel. De Bataafsche petroleum Mij. heeft een order van 8 tankschepen bij Nederland sche werven geplaatst. Besteld zijn bij Wilton-Feyenoord 2 tankschepen, bij Ned. Scheepsbouw Mij. 2, Mij. de Schelde 1, Rotterdamsche droogdok Mij. 1, Ned. Dok Mij. 1 en Fa. v. d. Giesen 1. Naar ons wordt verzekerd is met deze opdracht gemoeid een bedrag van circa 11 a 12 millioen gulden, zoodat deze or der dus aan duizenden handen geruimen tijd werk zal geven. Directeur P.T.T.-kantoor. Bij beschikking van den directeur-gene raal van de Posterijen, Telegraaf en Tele fonie is met ingang van 1 December aan gewezen als directeur van het P.T.T.- kantoor te Groenlo, de commies van de P.T.T., de heer J. F. van de Ven, thans directeur van het P.T.T.-kantoor te Axel. Middelburg. Op de tentoonstellig van „Het Raskonijn" te Oosterbeek. gehouden op 31 October en 1 November, behaalde de heer P. J. den Hollander, met Ned. Havana ram jong een eerste en twee eere- prijzen, met Alaska voedster jong een eersten en eereprijs, de heer A. A. Cle ment met witte Weener ram oud een der den prijs. Vlissingen. Onderscheidingen b ij „De Schelde". Gisteren had de jaarlijksche uitreiking plaats van me dailles, getuigschriften en gratificatiën voor 40- en 25-jarigen dienst bij de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde". De uitreiking geschiedde door de direc tie, in tegenwoordigheid van hoofdambte naren, afdeelingschefs, het bestuur der bazenvereeniging, het bestuur der arbei dersvertegenwoordiging, de bazen der fa- brieksafdeelingen, waaruit werklieden voor een medaille in aanmerking kwa men, alsmede van het bestuur der afdee ling Middelburg van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Onder het aanbieden van hartelijke ge- lukwenschen aan de jubilarissen, werden uitgereikt: De gouden medaille van de N.V. met bijbehoorende gratificatie voor 40-jarigen dienst aan 4 ambtenaren en 12 werklie den, n.l.: W. J. R. Ceulen, F. Mannart, J. van der Peijl, J. A. Slager, J. J. Del- voye, B. M. Evers, P. Floresse, P. Goed hart, J. Heijkoop, C. M. Kole, J. J. Peters, J. van Son, J. Ph. J. J. Sorel, W. Ver- hage, J. J. de Waal en P. Wisse. De zilv. medaille der N.V. met gratifi catie voor 25-jarigen dienst aan 3 amb tenaren en 2 bazen, n.l.: C. H. Bouma, W. H. v. d. Schaft, D. Stok, W. Sohier en P. Visser. De zilveren medaille met vereerend ge tuigschrift van de Ned. Mij voor Nijver heid en Handel en gratificatie van „De Schelde" voor 25-jarigen dienst aan 26 werklieden, n.l.: M. C. Abrahamse, H. G. van Beusichem, J. Brasser, G. de Bruijne, J. Dingemanse, J. Dingemanse, H. Elich, C. v. d. Endt, G. J. Folker, J. J. de Groot, A. A. Guequèrre, J. H. C. van Houcke, J. W. Luwema, G. Marinissen, S. Meer man, L. Nonnekes, L. Pereboom, J. A. v. d. Plassche, J. H. Plasse, N. J. Rolfes, A. de Rijcke, J. J. Schuering, J. Schuur- biers, D. van Soelen, P. Steendam, C. J. Steutel. In totaal werden tot nu toe uitgereikt aan: 294 ambtenaren, bazen en werklie den de gouden medaille van „De Schelde" voor 40-jarigen dienst; aan 119 ambtena ren en bazen de zilveren medaille van „De Schelde" en aan 836 werklieden van de Mij voor Nijverheid en Handel voor 25-jarigen dienst, terwijl 33 ambte naren, bazen en werklieden de gratifica tie van „De Schelde" voor 50-jarigen dienst kregen. Krabbendijke. Vrijdagavond vergaderde de A.R. Kiesvereeniging onder voorzit terschap van dhr M. Maas. Het verkie zingsmanifest werd besproken, waarmede genoegen genomen werd. Tot plaatsver vangend afgevaardigde naar de Centrale werd benoemd dhr J. Harthoorn Gz. Kruiningen. Maandagavond vergader de de gemeenteraad voltallig. Medege deeld wordt, dat het reglement van het Burg. Armbestuur door Ged. Staten is goedgekeurd, alsmede de gewijzigde ge meentebegroting 1936, waarbij de hoof den der bewaarscholen op hun vroeger salaris zijn gebracht. Voorgelezen wordt een verzoek van A. Kuzee te Hansweert, om standplaats vergunning voor de geheele gemeente om ijsco en patates-frites te verkoopen. De voorz. zegt, dat B. en W. meenen, als ieder in zijn wijk bleef, er een bil lijke verdeeling was. Dhrn Burkunk en Witte bestrijden dit. De voorz. zegt, dat dhr Kuzee erg soepel is behandeld. Toe gezegd wordt, dat bij buitengewone ge legenheden vergunning gegeven zal worden. Bij de vaststelling wachtgeld helpsters bewaarscholen stelt dhr Witte voor het vorige traktement van Mej. Baveco als maatstaf te doen gelden. De voorz. zegt, dat B. en W. zulks ook gedacht hadden, doch dat Ged. Staten dit moeten goedkeuren. Goedgevonden wordt dit te vragen. Goedgevonden wordt om voor een te houden landbouwwintercursus een gratis verlicht en verwarmd lokaal beschikbaar te stellen. De rekening der gemeente over 1935 wordt voorloopig goedgekeurd, eveneens de rekening van het Burg. Armbestuur 1935, waarbij dhr de Bat opmerkt, dat hij bij het nazien dier rekening vele achterstallige pachten heeft opgemerkt van 1931 en 1932. De pachters schijnen daar nooit om gemaand te zijn. Spreker meent, dat zulke pachters niet meer voor pacht in aanmerking komen. Na nog enkele opmerkingen wordt ook deze reke ning goedgekeurd. Thans komt in behandeling de begroo ting 1937 der gemeente en van Burg. Arm bestuur. Algemeéne beschouwingen worden niet gehouden. Bij onkosten stembureau stelt dhr de Bat voor de zittende leden f 3 per dag uit te betalen. Door Ged. Staten is deze bil lijke vergoeding geschrapt, terwijl ze hun eigen traktement onaangeroerd laten. Wordt met algem. stemmen aangenomen. Bij post Straatverlichting zegt de heer Burkunk, dat het licht onvoldoende is. De voorz. zegt, dat B. en W. dit ook mee nen, doch er dient op bezuinigd te wor den. Dhr Witte zegt, dat op het station Kruiningen de verlichting slecht is. De voorz. zegt toe bij S.S. hier weer eens op te zullen wijzen. Dhrn Burkunk, Kole, v. d. Straaten en Witte verklaren zich tegen de subsidie Burgerwacht. Dhr de Groof wijst op de bezwaren om van Hansweert op Kruiningen te begra ven als de nieuwe verbinding over Vlake klaar is. De voorz. zegt, dat de weg iets langer wordt, doch het wachten voor de brug is dan uitgesloten. B. en W. zullen er echter aandacht aan schenken. Getracht zal worden het stationsplein en den weg alsmede den Zanddijk van Lindeboom tot Hansweert op het Prov. wegenplan geplaatst te krijgen. Dhr de Bat vindt het een bezwaar, dat er verschil in schoolgeldheffing is met buurtgemeenten. De voorz. zegt, dat als we geen extra subsidie meer behoeven, we het zelf kunnen regelen. Nu zijn we gebonden. Dhr Burkunk ziet een onbillijkheid in het contract met de P.Z.E.M., om te be talen bij een nieuwe aansluiting. De voor zitter zegt, dat in dezen geest met de P.Z.E.M. al eens van gedachten gewisseld is. Hij wil het gaarne nog eens ter sprake brengen. Bij den post subsidie Burg. Armbestuur, zijnde f 12000,wil dhr Witte dit bren gen op f 8000, de steunregeling door laten gaan in de zomermaanden en den post steun verhoogen met f 4000. In die f 4000 geeft het Rijk toch ook subsidie. De voorz. zegt, dat de steunverleening dit jaar tot 1 Juli beeft gewerkt en 1 Nov. weer in werking treedt. In dien tijd waren er op Kruiningen geen werkloozen, wel te Hansweert. Hij meent, dat het Burg. Armbestuur en ook B. en W. hun plicht in deze doen en gelooft, dat deze regeling de beste is. Dhr de Bat zegt, dat we met den steun op een hellend vlak staan. Hij! wordt steeds hooger. De kerkbesturen hebben ook hun plichten en zij die daarin bij dragen zitten voor een dubbelen last. De 'heer Burkunk zegt, dat de heer de Bat vergeet te zeggen, dat zij juist niet verzekeren, waarop deze antwoordt, dat elk Christen verplicht is voor armen en weezen te offeren. Het voorstel-Witte wordt na eenige be sprekingen met 8 tegen 3 stemmen ver worpen. De begrooting Burg. Armbestuur wordt ongewijzigd vastgesteld tot een bedrag van f21319,22. Bij werkverschaffing deelt de voorz. mede, dat B. en W. over meer delfwerk met den Polder hebben gesproken tot een bedrag van f 1300 en dat het uitbrei- dingsterrein wat nog onbebouwd is, zal worden gelijkgemaakt, terwijl de dem ping Meidam en van enkele slooten> op Kruiningen afstuit op de groote kosten aan materialen en die van de sloot bij de kazerne te Hansweert op te weinig mede werking der bewoners. Dhr Burkunk wil de Weel dempen met grond van de kanaalwerken en dan voor bouwgrond beschikbaar stellen. De voor zitter zegt, dat de Weel veel verbeterd is. Als de menschen zelf meewerken kan het nog beter, doch de kosten voor een nieuwe stortplaats zouden niet gering zijn. Dhr Kole wijst op dempen der slooten aan den Grintweg, doch de voorz. zegt, dat deze nog van het Rijk zijn. Hierover wordt onderhandeld. Dhr Burkunk zegt, dat de pas gelegde gasbuis alleen dient om in het vervolg het gas uit Brabant te betrekken en dus hebben de gemeenten hier niet in te be talen. De voorz. is het hiermede eens. Ook andere gemeenten meenen dit. De begrooting wordt daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen tot een bedrag van f63246,85 met een post van onvoorzien van f 1097,35. De voorz. dankt den raad voor de aangename wijze waar op deze begrooting is behandeld en sluit de vergadering. Terneuzen. Maandagavond hield de A.R.J.A. „Pro Rege" haar derde jaarver gadering onder leiding van haar voorzit ter Mr H. van der Belt. D'hr J. Huijssen leverde een inleiding over: „Het A.R. beginsel voor de inter- Het is wel jammer, zegt onze „Rot terdammer", dat wat in Vlissingen met de bezichtiging van de kruiser „De Ruy- ter" gepasseerd is, ook te Rotterdam moest plaats vinden. Immers had aan vankelijk de commandant bepaald, dat 't mooie schip al leen op Zondag ter bezichtiging kon worden gesteld. En dat, nadat hiertegen te Vlissingen zoo ern stige bezwaren waren ingebracht. Het is wel teleurstellend, dat de ma rine-autoriteiten zoo onkundig zijn van de godsdienstige overtuiging van geen gering deel van het Nederlandsche Volk en dat men, na daarop gewezen te zijn, zoo hardleersch is. 'Geen wonder, dat zoowel bet Ministe rie van Predikanten der Ned. Herv. Ge meente te Rotterdam als de Raad va.n verschillende Gereformeerde Kerken een telegram 'betreffende deze zaak naar het Ministerie van Defensie gezonden hebben. En daar was men gelukkig niet doof voor deze bede. Want Zaterdagmorgen ontvingen zij de mededeeling namens den Minister, dat de kruiser niet alleen op Zondag, maar ook op een werkdag, waar schijnlijk Maandag, ter bezichtiging ge steld zal worden. Wij zijn, met de adressanten, dankbaar voor deze beschikking, welke we aldus lezen, dat er Maandag niet alleen toe gang zal zijn voor hen, die bijdragen zon den en voor uitgenoodigde organisaties (gelijk reeds bekend was) maar ook voor het publiek. Echter blijft dan nog bet bezwaar, dat met de bezichtiging ook de Zondag ge moeid is en dat het personeel aan boord gehouden wordt om daaraan zijn mede werking te verleenen. De marine-autoriteiten schijnen nog niet in te zien, dat de schepeling, naar Gods bestel, recht heeft op Zondags rust, voorzoover zulks in verband met de dienst mogelijk is. En dat is hier het geval. Voor de halve ommekeer zijn wij met de adressanten, dankbaar; op volledige erkenning van den Zondag dringen we aan. Daartoe verplicht niet alleen do tra ditie welke „de Ruyter" verbindt aan den zeeheld, wiens naam het schip draagt, doch veel meer het gebod des Heeren „Gedenk den Sabbathdag, dat gij dien heiligt." nationale politiek". Door enkele leden werden bijdragen geleverd, terwijl secre taris en penningmeester hun verslag uit brachten. Di ie nieuwe leden zijn toegetreden. Bruinisse. Gemeenteraad. Maan dagavond vergaderde de gemeenteraad. Ingekomen was een schrijven van B. en W. van Haamstede om in te stemmen met het verzoek door ben aan de direc tie der K.L.M. gedaan, om de vliegdien- sten op de Zeelandlijn gedurende de win termaanden niet geheel stop te zetten doch al was het maar 3 maal in de week, den dienst te laten uitvoeren, zulks in ver band met de zakenlieden en andere per sonen, die geregeld van dit middel van vervoer gebruik maken. De landingsgel den zullen door de gemeente Haamstede gedragen worden. Met alg. st. werd be sloten aan dit verzoek te voldoen. Voorts brengt de voorz. ter sprake de op Zaterdag j.l. gehouden aanbesteding voor de verwijdering van plm. 2000 kub. M.slik uit de haven. Door deskundigen was het uit te voeren werk begroot op 70 ct. per kub. M. Inschrijvers waren C. Hoek alhier 95 ct. p. kub. M,; J. Hoo- gerh'uis, Sirjansland 93 ct, J. v. d. Ouden, alhier 89,5 ct., M. v. d. Velde 89 ct. en M. Haak 84 ct. Verder was er een inschrijving van A. Bouw uit Sliedrecht, die het werk wilde uitvoeren voor f 1110, of 55,5 et. p. kub. M. Deze kwam niet in aanmerking, daar hij het werk met een baggermolen wilde uitvoeren, terwijl in het bestek vermeld was, dat 'tmet hand kracht moest geschieden. B. en W. konden omtrent de gunning niet tot overeenstemming komien. Daar om wordt een beroepi gedaan op den Raad, om in dezen te beslissen of het werk aan den laagsten inschrijver gegund moet worden of niet. Daar de laagste in schrijver 14 ct. boven de raming is, wil len B. en W. de verantwoordelijkheid al leen niet dragen. Deze zaak wordt breedvoerig bespro ken. Tenslotte werd besloten om een nieu we aanbesteding uit te schrijven, waarbij van mechanische kracht gebruik gemaakt mlsLg worden. Daarna sluiting. Voor de op 1 Jan. a.s. vacant ko mende betrekking van gemeenteveld wachter hebben zich 15 sollicitanten aan gemeld. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Bergum, W. J. Klaar te Renesse-Noordwelle. Naar Prot. Kerk in Ned. Indië, W. Sikken te Made (N.-Br.) Bedankt voor Amsterdam, Dr H. J. Honders te Wassenaar. Geref. Kerken. Bedankt voor Schiedam, D. Zwart te Aalten. Emeritaat. Wegens voortduren de ongesteldheid ziet Ds J. Estié sedert 14 Oct. 1928 predikant der Geref. Kerk te Beekbergen, zich genoopt emeritaat te nemen. De kerkeraad van de Geref. Kerk te Nijverdal 'besloot over te gaan tot bet beroepen van een tweeden predikant.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2