I BIS SHAG Dobbelmcmn lekker... man! Ingezonden Mededeellna VOOR DE PIJR Kent U de Ibis-pijp? Zoo niet, vraagt Uw winkelier. vroeg of in zake de vestigingseischen ook de gemeentebesturen kunnen worden in geschakeld. De heer Janse uit Goes vroeg of het borgstellingsfonds voor deze kamer den doofpot is ingegaan. De heer Simons uit Goes hield een be toog, waarin hij er zich tegen verzette, dat de landbouwcoöperaties ook huishou delijke artikelen inslaan en verkoopen. De heer Jeronimus, ook lid der kamer, zeide, dat hij den middenstand van een breeder standpunt beziet dan de inleider. Er zijn middenstanders niet alleen bij het klein-bedrijf, doch ook bij het groot-be drijf. Spr. stelde de vraag wat het Minis terie van Handel doet ter 'beteugeling van het werk op handelsgebied met behulp van het Ministerie van Landbouw van door Landbouw opgerichte coöperaties. De heer v. d. Sande uit Vlissingen zou in de eerste plaats gaarne de zakelijke belasting op de bedrijven willen zien af geschaft. De heer Mr. Schmal begrijpt, dat het minder aangenaam is, dat de landbouw coöperaties zich op uitgebreid handels terrein gaan 'bewegen. Dit heeft dan ook de volle aandacht van de regeering en van den Midden3tandsraad en een com missie uit dien raad heeft overleg ge pleegd met do coöperaties. Men kwam wel tot elkaar, maar een afdoend resultaat is nog niet bereikt. De Regeeringscommis- sarissen bij handel en bij landbouw letten goed op een 'en ander. Als men klachten heeft is 'het de weg om door tusschen- komst van de 'Kamer van Koophandel deze bekend te maken bij de departemen ten. Spr. wijst op het gevaar dat wat de landbouwcoöperaties zouden laten vallen, door de verbruikscoöperaties zou worden opgenomen. Inzake de vestigingseischen zegt spr. dat het de bedoeling is, ieder in het vak te brengen, waar hij thuis hoort. Men moet met die kwestie voor zichtig beginnen en het zal vak voor vak plaats hebben, waarbij men veel leeren kan. De eischen sullen ook gelden voor coöperaties en groote winkelbedrijven. Wat betreft het inschakelen van den mid denstand bij de verstrekking van waren tegen lagen prijs aan werkloozen, zeide spr. dat de ervaring leert, dat men voor zichtig moet zijn en volledig op de bona fide medewerking der middenstanders moet kunnen rekenen. Inzake de borgstel lingsfondsen is hier en daar vertraging ontstaan, omdat de gemeenten, die onder toezicht staan, nog niet zeker waren te mogen medewerken. Thans heeft de Minister van Binnenlandse he Zaken bepaald dat dit mag. Inzake de zakelijke belasting op het be drijf zeide spr., dat dit een gemeentelijke zaak betreft. Met dank aan spreker en vragenstel- Iers sloot de voorzitter de samenkomst. DE ROOFOVEFVAL TE KLOOSTERZANDE. Het onderzoek naar den dader van den laffen roofoverval te Kloosterzande en diens vermoedelijke handlangers wordt nog steeds voortgezet. Men zoekt een tweetal voortvluchtige personen, wiens verblijf men tot op heden niet heeft kun nen ontdekken. Het zijn de 37-jarige let terzetter J. H. Langenkamp, afkomstig uit 's-Gravenhage, en de 24-jarige tim- meiman B. Polman, afkomstig uit Zut- phen. In den laatsten tijd hadden zij de gewoonte langs de huizen te venten, ter wijl zij tot vlak voor de misdaad te Kloos terzande herhaaldelijk in Zeeuwsch- Vlaanderen vertoefd moeten hebben. Blij kens getuigenverklaringen aan de mare chaussees zou althans een dezer perso nen des avonds voor den nachtelijken roofoverval nog ten 'huize van J. de W te Kloosterzande geweest zijn, die, zooals men weet, is ingesloten in het Huis van Bewaring te Middelburg. Beiden moeten goede bekenden van de politie zijn. Per radio werd opsporing en voorgeleiding van het tweetal verzocht. In verband met den roofoverval, welke in den nacht van 23 op 24 October op bet landbouwers-echtpaar V. te Kloosterzan de is gepleegd, is gisteren de vermoede lijke dader, zekere B. P., te Apeldoorn aangehouden. Kamer van Koophandel an Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden. Deze Kamer van Koophandel en Fa brieken vergadert Vrijdag a.s. Het eerste voorstel is dat om den ambtenaar der Kamer met ingang van 1 Jan. a.s. een verhooging zijner jaarwedde van f 200 toe te kennen. De fin. comm. vereenigt zich met het voorstel van het bureau, om aan het Eco nomisch Instituut voor den Middenstand een verhoogd subsidie toe te kennen, doch slechts tot f 50 per jaar en niet f 100 zooals het bureau voorstelt. Het derde voorstel is er een naar aan leiding van het verzoek van de Vereen Nederland in den Vreemde om een finan- cieele bijdrage. Het bureau waardeert hel werk, dat deze vereeniging verricht. Zij heeft reeds vaak de Nederlandsc'he belan gen in den vreemde verdedigd. Het bureau stelt voor voor 1937 f 10 toe te staan. Ter vaststelling biedt het bureau aan de ontwerp-begrooting voor 1937. Deze wijst in ontvang en uitgaaf aan f 15500, w.i. een vermoedelijk goed slot van f 1500 en een post onvoorzien van f 244,87, Het stamkapitaal der Kamer is f87.500 groot, waarvan f30.000 belegd is in de N.V. Haven van Vlissingen en f 57.500 in 4 pet. Nederland van 1931, 1934 en 19331. Een der leden van de Comm. van fin. stelt voor ten behoeve van de vereenigin- gen voor Vreemdelingenverkeer f 750 in plaats van f 250 'uit te trekken. Het laatste voorstel was dat inzake de regeling der retributie inzake de Waren wet. Het bureau herinnert er aan, dat toen de regeering terugkwam op het plan tot opheffing van de Keuringsdiensten ivoor Waren, wel de mogelijkheid werd ge opend een deel der kosten door het hef fen van een retributie op de belangheb bende 'bedrijven te verhalen. De grootte van de retributie werd bij K.B. van 22 Februari j.l. afhankelijk gesteld van al dan n'iet ingeschreven zijn in het Han delsregister en bij inschrijving in dit re gister van de klasse, waarin de zaak is geplaatst. Het doet volgens het bureau vreemd aan, dat dit K.B. is tot stand gekomen zonder dat het gevoelen van de Kamers van Koophandel werd ingewon nen. Zooals niet te verwonderen is, werden toen de aanslagbiljetten voor deze bij dragen aan belanghebbenden waren uit gereikt, terecht vele 'bezwaren geuit. Het wil ook het bureau voorkomen, dat de schaal, loopende voor bijdragen van f 1 tot f40; niet zeer gelukkig is ineengezet, Alleen voor de 'bijdragen voor de Keu ringsdiensten moet door de kleinere zaken het dubbele worden bijgedragen van het geen dat zij voor het Handelsregister moeten offeren, en in vele gelvallen is het al moeilijk de kleinere bedragen voor het Handelsregister te innen, hoeveel be zwaarlijker zal het hoogere bedrag voor de Warenwet kunnen worden opgebracht. Het doet ook wel vreemd aan, dat niet in het Handelsregister ingeschreven za ken, zonder personeel, slechts één gul den moeten betalen, terwijl een zaak die voor bet Handelsregister in de laagste klasse in aangeslagen reeds f 5 moet bij dragen. Ook wekt het zeker bevreemding, dat waar de Warenwet het maximum ook voor de grootste zaken heeft gesteld op f 40, voor de kleinste in het Handelsregis ter ingeschreven zaken reeds f wordt gevraagd. Het bureau stelt dan ook voor aan den Minister (van Sociale Zaken een schrij ven te richten om hem er op te wijzen, dat de regeling van de retributie voor de Warenwet, zooals deze thans geldt, tot vele onbillijkheden aanleiding geeft en het beslist noodig is hierin ten spoedigste wij ziging te brengen in dien geest, dat voor al de kleinere bedrijven veel minder be last worden dan thans het geval is. Het leven der vrouw in Zuidelijke landen. Over dit onderwerp sprak Donderdag voor de afd. Goes en Vrijdag voor de afd. Middelburg van den Ned. Chr. Vrouwenbond, de bekende schrijfster Mary Pos. Wanneer wij, aldus spr., over dit leven hooren, weten wij, dat wij nooit genoeg onze positie kunnen waardeeren. Haar werk als journaliste heeft haar op haar reizen nauw in aanraking gebracht met het leven der vrouw in Italië; hier heeft zij een diepen blik kunnen slaan in de moeilijke positie, die de vrouw daar nog inneemt. Ten opzichte van de vrouw heeft in Italië de tijd stil gestaan. Geen vrouw waagt zich 's avonds alleen op straat; het zwaarste werk is voor de vrouw, en als 's avonds, na den snik- heeten dag, de mannen op straat wat verfrissching en verpoozing zoeken, zijn zij gedwongen op haar weinig frissche kamer te blijven. In haar gesprekken met Mussolini is spr. gebleken, dat de Duce er niet anders over denkt, dan de overige heeren der schepping in Italië. Volgens Mussolini is de missie der vrouw te zijn; een goede bestierster der huishouding, een goede moeder voor haar kinderen. In Italië is een ongehuwde vrouw absoluut niet in tel, bestaat er voor haar geen ar beidsveld, waarin zij volle bevrediging kan vinden. Het aantal ongehuwde moe ders is in Italië ontstellend groot, de staat zorgt op afdoende wijze voor deze moeders en haar kinderen. Een ltaliaansche vrouw heeft buiten gewoon veel charme, alles is er op ge richt in haar leven den man te bekoren. Een ltaliaansche vrouw zal nooit een levenskameraad voor haar man zijn, ze is alleen huisvrouw en moeder. Een uitzondering zou spr. willen maken voor de Waldenzer vrouwen. Dit bergvolk in het Noorden van Italië, dat door de eeuwen heen zijn kerken heeft weten te bewaren, is veel meer ontwikkeld dan het overige deel van Italië, 't Protestantisme was voor de vrijmaking der vrouw van zeer groote beteekenis. Staat in Italië het leven der vrouw, vergeleken bij dat der vrouwen in de meer noordelijke landen, op een laag peil, hoeveel te erger is het bijv. in Portugal. Hier heerscht naast grooten rijkdom de diepste armoede. In Lissabon en Oporto heeft spr. de vrouwen slavinnen-arbeid zien verrichten. Ze heeft zwangere vrou wen tot den laatsten dag kolen zien sjouwen of zakken zand bij 't lossen der schepen en drie dagen na de geboorte van haar kindje, zag zij ze weer aan dezen arbeid. Vreeselijke toestanden heeft Mary Pos gezien in de gevangenissen van Por tugal. Na haar vele buitenlandsche reizen is spr. tot de conclusie gekomen, dat het nergens ter wereld zoo goed is als in Nederland, maar dat er ook nergens ter wereld zoo veel ontevredenheid heerscht. Wij hebben het zoo goed, dat wij onzen eigen rijkdom niet meer kennen. Met een ernstig woord, waarin zij alle aanwezigen wees op de groote zegeningen, die ieder in eigen persoonlijk leven heeft, besloot Mary Pos haar voordracht. Ingezonden Mededeeling. Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bi] apothekers en dro gisten f 0.75 per flacon. Nieuw Raadhuis voor Vogelwaarde. De raad van Vogelwaarde besloot Zaterdag tot den bouw vau een nieuw gemeentehuis met burgemeesterswoning te Stoppeldijk. Zeeuwsch-Vlaamsche vrachtauto's in Frankrijk overrompeld. Uit Tourcoing, aan de Belgisch-Fran- sohe grens, wordt aan het „Handelsblad van Antwerpen" gemeld: D'rie machtige autocamions van een fir ma uit Breskens, in Holland, met aard appelen geladen en op weg naar Linseles, reden voorbij de kolenstapelplaatsen van de mijnen van Bruay, te Tourcoing, toeu zij door een stakingspiket werden aange vallen. D'e ze laatsten, in den waan, dat er kwestie was van een kolenvervoer, wier pen steenen naar de autobus en sneden de banden door. D'e plaatselijke politie werd overrom peld en moest een beroep doen op de mo biele wachten, die er in slaagden zeven der aanranders aan te houden. Zij zullen vervolgd woiden voor inbreuk op de vrij heid van den arbeid. Eenige opleving te Middelburg. Te Middelburg valt de laatste weken eenige opleving in de bedrijven te bespeu ren. Dezer dagen is de Meelfabriek dei Vereenigde Bakkerijen, die langen tijd stil g legen heeft, weer beginnen te draaien. Een twintigtal arbeiders zijn inmiddels reeds aan het werk gegaan. Ook bij de Vitrite Works schijnt 'het iets beter te gaan, daar ook in dit bedrijf de laatste dagen weer arbeiders zijn aange nomen. Keuringsraad Middelburg en Breda. Als gevolg van de inkrimping van het aantal keuringsraden is thans de ge- heele Provincie Zeeland, alsmede het Westelijk deel van Noordbrabant vanaf Breda, komen te beboeren tot den keu ringsraad Middelburg en Breda. AdresVoormalig Militair Hospitaal, Middelburg. Vlissingen. Deze gemeente heeft van jhr mr A. M. Snouck Hurgronje, secretaris generaal van het departement van Bui tenlandsche Zaken te 'sGravenhage ten geschenke ontvangen een deel van het ar chief van het voormalig Kuipersgilde van Vlissingen. lerseke. Door den minister van Sociale Zaken is de zoogenaamde steunvisscherij met ingang van 1 November geheel stop gezet. Deze steunvisscherij had ten doel de oesterperceelen schoon te maken van slippers enz. Wat nu? De geheele handel in mosselen op België is in de war, dank zij de reglementeering door de Belgische overheid. Had men voorheen aan een uit voervergunning van het Centraal Ver koopkantoor voldoende om de grens te passeeren, nu moet men ook nog een in- voerconsent hebben. Ook over den prijs schijnt men het nog niet eens te zijn. Maar dat zal eerstdaags wel aan de orde komen. Doel der Belgen is om de mosse den goedkooper dan tot nu toe te betrek ken en alle leurders en kleine negotian- ten te weren. Men vreest, dat een en ander niet zal leiden tot meerderen omzet. De geheele reglementeering is waar schijnlijk een gevolg van de bemoeiing, die onze regeering met den mosselhandel heeft genomen; zuiver een represaille maatregel. Schore. Vrijdagmiddag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. De hear Bierens was met kennisgeving afwezig. Allereerst herinnerde de voorz. aan de verloving van H. K, H. Prinses Juliana. B. en W. zullen aan het gemeentehuis een brievenbus laten aanbrengen. De gemeenteibegrooting voor 1937 werd met algemeene stemmen vastgesteld met voor den gewonen dienst een ontvang en uitgaaf van f 28.479,42 en voor den ka- pitaaldienst een ontvang en uitgaaf van f 2439, terwijl de begrooting 1937 van den keuringsdienst voor vee en vleesch werd goedgekeurd met een ontvang en uitgaaf van f 7599,35. Aan Ged. Staten zal worden gevraagd om vrijstelling van de verplichting om aan de o.l. school onderwijs te doen ge ven in het vak lichamelijke oefening, zulks voor het jaar 1938. Met algemeene stemmen werd beslo ten tot opheffing per 1 Januari 1936 van de commissie van toezicht op het lager onderwijs. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim zijn herbenoemd de heeren W. Karelse, J. van Nieuwenhui- ze en G. Zoetewiji Jzn., terwijl in de vaca tures, ontslaan door het niet meer her benoembaar zijn van de leden A. G. Mar- tijn en P. M. Stevense, zijn gekozen de heeren P. Deurloo en J. van Koeveringe Hzn. Ten aanzien van de vacature van onderwijzeres aan de openbare lagere school werd op voorstel van B. en W. met alg. stemmen besloten om in de vacature gedurende bet tijdvak 21 September - 31 December 1936 te voorzien door aanstel ling van een tijdelijke onderwijzeres en omj met ingang van 1 Januari a.s. een kweekelinge met akte aan te stellen, in dien alsdan slechts twee leerkrachten voor Rijksrekening aan de school ver bonden mo'gen blijven. De heer Mieras achtte benoeming van een kweekeling voor den duur van een jaar minder ge- wensoht aangezien er omstandigheden kunnen zijin, welke benoeming voor een korter tijd gewenscht maken. De voor zitter zeide, dat B. en W. zich dienaan gaande nog nader zullen beraden. Ver der vroeg de heer Mieras of de onder wijzer ook zal solliciteeren naar een be trekking, gelijkwaardig aan die te Schore, waarop de voorzitter bevestigend ant woordde. Wordt de heer Deurloo te zijner tijd elders benoemd, dan kan weer een onderwijzeres voor vast aan de school verbonden worden. Aan de Waterleiding-Maatschappij werd toestemming verleend om wijziging te brengen in het buizennet, welke wijzi ging noodzakelijk is in veiband met de kanaalverbreeding. Tevens zal de maat schappij opdracht worden gegeven voor het plaatsen van een tweetal brandkra- nen t.w. bij1 Eigen Erf en bij; de gebouwen in den Zandweg ten oosten van het ka naal. Bij de rondvraag wees de heer Polder man op de wenschelijkheid om in de po litieverordening op te nemen het verbod om postduiven gedurende zekeren tijd te laten uitvliegen, aangezien van deze dui ven schade wordt ondervonden. De heeren Glerum en Rijn gingen hiermede accoord, terwijl de heer de Vrieze van meening was, dat die schade al heel gering zal zijn. De heer Mieras was van meening, dat het verbod bezwarend zal zijin voor hen, die aan wedvluchten deelnemen. De voor zitter zeide, dat deze aangelegenheid in B. en W. nader onder het oog zal worden gezien. Verder achtte de heer Polderman de leeftijd voor stieren, welke niet losloopend mogen worden aangetroffen (6 maanden en ouder) te laag; hij' zou liever de grens bepalen op ongeveer 15 maanden. Ook deze aangelegenheid zuil B. en W. nader bezien. De heer Mieras vroeg wanneer de steunregeling in werking treedt, waarop de voorzitter mededeelde, dat zulks zal gebeuren zoodra dit noodig blijkt. Ver volgens vroeg de heer Mieras in welke mate de Schoorsche werkloozen hebben geprofiteerd van de extra-uitkeering ter gelegenheid van de vei loving onzer Prinses. De voorzitter zeide, dat te Scho- re geen personen waren welke voor leze extra-uitkeering in aanmerking kwamen. Oudelande. Vrijdagavond kwam de Ver. van Oud-leerlingen van land- en tuin- bouwcursussen in vergadering bijeen on der voorzitterschap van dhr A. W. Bu- teijn. Besloten werd tot houden van een 4-tal vergaderingen in den winter waar in verschillende onderwerpen zullen wor den behandeld. Dhr Bottenberg' hoopt te spreken over: „Dë nieuwere meststoffen". I Dhr A. W. Buteijn over: „Onderstam- i men". De vraagpunten van den Bond zul len door de leden in behandeling worden genomen, terwijl nog getracht zal worden een spreker van elders te doen optreden. Biggekerke. Vrijdagavond hebben on der leiding van den burgemeester ten ge meentehuize besprekingen plaats gehad met personen van verschillende richtin gen en organisaties omtrent het maken van plannen voor een feestviering ter ge legenheid van het aanstaand huwelijk van Prinses Juliana en Pr'ns Bernhard. Gevormd werd een eerecomité bestaande uit den burgemeester en de beide wethou ders, terwijl een regelingscommissie is sa mengesteld met als voorzitter D's G. W. Korevaar, sec. dhr I. A. de Moor, pen ningmeester K. Polderman. Verder heb ben in de commissie zitting: Mevr. Kore vaarStolk en Mej. L. Wondergem en de heeren E. H. Semhoff, G. Stuij, L. Harpe, A. de Voogd, D'. Wijkhuijs, W. Gorbijn, G. Glarisse, Joh. "Wisse, J. Dekker en een vertegenwoordiger van de Geref. Jonge- lmgsvereeniging. D'e commissie zal thans verdere plannen uitwerken. Souburg. E'en man aangereden. Zaterdagavond had alhier op den Nieu wen Vlissingschen weg, ter hoogte van de tramhalte, een aanrijding door een auto plaats, welke ernstige gevolgen had. Toen de ruim 76-jarige heer L. zich huis waarts begaf, en bij het tramhuisje den weg overstak, werd hij door een personen auto, die hij vermoedelijk te laat bemerkt heeft, aangereden. In bewusteloozen toe stand werd hij bij den heer G. binnen gedragen. Een dokter, die spoedig aan wezig was, oordeelde, dat de ongelukkige, die een hersenschudding, een wond aan het achterhoofd en een gecompliceerde beenbreuk had bekomen, niet vervoerd kon worden. Zondagmorgen werd hij uit de woning van den heer G. per zieken auto naar het St.-Jozeph Ziekenhuis ver voerd, waar bleek, dat zijn toestand hoogst ernstig was. Nader vernamen wij, dat de auto, die inmiddels Zaterdag door de verkeerspolitie was geïnspecteerd, in orde was bevonden. De chauffeur had geen schuld aan het ongeluk. Ritthem. De af deeling Ritthem van den B. V. L. hield Donderdagavond haar al gemeene jaarvergadering onder leiding van den Burgemeester. Deze wees in zijn openingswoord op het bestaansrecht van den B. V. L. en spoorde de leden aan tot trouw en volharding. Aan de deelnemers van den in den afgeloopen zomer gehouden schietwed strijd werd door hem de prijzen uitge reikt. Db uitslag van dien wedstrijd was: 1. A. Poelman; 2. G. Roelse, 3. H. Allaart, 4. J. M. Gevaal; 5. A. Hoogesteger; 6. W. Cevaal; 7. L. Koppejan; 8. J. Riemens; 9. K. Louwerse; 10, G. Gornelisse; 11. P. Jobse; 12. P. de Groot. Tot secretaris-penningmeester werd be noemd de heer K. Louwerse. Besloten werd dat de afdeeling zal bijdragen aan het huldeblijk voor den commandant Bier man en aan het door den Landstorm aan te bieden huwelijksgeschenk aan Prinses Juliana en Prins Bernhard. Arnemuiden. Vrijdagavond vergaderde de A.-R. Kiesvereeniging voor het eerst in dit winterseizoen, onder leiding van dhr J. J. C. v. d. Graaff. Na bespreking werd het concept-verkiezingsmanifest en het voorstel inzake de candidaatstelling 1937 aanvaard. Dhr A. Schuit, wethouder, leverde een causerie over Gemeente-politiek. Verschil lende practische vragen werden door refe rent naar genoegen beantwoord. Ds Scho ling deed verblijdende mededeelingen over het werk der Arja-club „Groen van Prin- sterer" en vroeg meer belangstelling van de Kiesvereeniging. Dhrn A. Schuit en A. Cornelisse Jz. zullen de eerstvolgende Arja-vergadering namens de Kiesvereeni ging bezoeken. Het financieel verslag sloot met een klein batig saldo. Enkele leden drongen aan om meer te vergaderen, waarop besloten werd in November op een nader te bepalen datum weer te vergaderen. Dan zal het onder werp „Devaluatie" door den voorzitter worden ingeleid. Westkapelle. Vrijdagavond vergaderde „Het Groene Kruis". Onder de ingekomen stukken was o.a een schrijven van den Min. van Sociale Zaken, waarin werd medegedeeld, dat in de gevallen, waarin rijks-subsidie wordt toegekend voor personen, die in dienst vau particuliere instellingen onder het genot van een overeenkomstige belooning als die der Rijksambtenaren geiijksoortigen arbeid verrichten, de belooningen van deze personen een overeenkomstige verla ging zullen moeten ondergaan als die der Rijksambtenaren. Naar aanleiding van dit schrijven werd het salaris van den magazijnknecht met 5 pet. verminderd. Naar aanleiding van een schrijven van de Zeeuwsche Melkpropagandakern werd besloten in de voorjaarsvergadering een lezing te doen houden over melk en zui velproducten. D'e begrooting voor 1937 werd vastge steld met een totaal aan inkomsten en uitgaven van f 1545. Die der „t.b.c.-be- strijding sluit met een totaal aan inkom sten en uitgaven van f 665. Medegedeeld werd o.a. dat hierbij de post subsidie van de gemeente dit jaar is verhoogd met f 25 en alzoo gebracht op f 100. Over de tarieven bij bet gebruik van de hoogtezon gaf dr Huygens een toelich ting. Over den post bodeloon ontstond een breedvoerige bespreking. Na gehou den stemming werd het loon bepaald op 2 cent per kwitantie (thans 2V2 cent). Voor den tijd van één jaar werd tot magazijnknecht herbenoemd de heer H Lievense. Als bestuurslid werd herkozen Ds Reus. Na bespreking werd besloten ook do benoeming van een bode slechts voor één jaar geldig te doen zijn. Bij tweede vrije stemming werd uit do liefhebbers met 18 st. benoemd de heer A. Gabriëlse Stz., de tegenwoordige func tionaris. N.- en St. Joosland. Vrijdagavond ver gaderden ongeveer een zestigtal personen in een der lokalen van de O.L. school in verband met het a.s. huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. D'e burgemeester deelde mede, dat hij een voorloopig comité had samengesteld, waarin bijna alle vereenigingen zijn ver tegenwoordigd door de voorzitters. (D'e namen zijn reeds vroeger vermeld). Goedgevonden werd dit voorloopig comité als definitief te benoemen, nadat nog aan vulling had plaats gehad met eenige hee ren en dames. Besloten werd eerst een inzameling met een lijst te houden voor de feestviering en later voor het hulde blijk. D'oor het comité is als eere-voor- zitter benoemd de burgemeester, als voorz. dhr G. Brakman, als secretaris dhr L. Sluimer en als penningmeester dhr P. van Leerdam Gz. Bruinisse. In de Vrijdag gehouden ver gadering van den Dijkraad werd behan deld de omschrijvingen A en B van de werken voor het dienstjaar 19371938, welke door den dijkraad werden goedge keurd. In de omschrijving is opgenomen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2