DE ZEEUW ALS DE LIEFDE RIJPT Hevige SNIIWOND IN DEN VINGER KLOOSTERBALSEN leder9pak HONIG's®VERMICELLI honig'j Bouillonblokje GRATIS TWEEDE BLAD HET ADRES A. WILKING Voor den Zondag Wat er deze week voorviel Rechtszaken FEUILLET ON. BLOEDT VERSCHRIKKELIJK Verband mat KLOOSTERBALSEN genaast da wond In 24 uur „Geen goud zoo goed" VAN ZATERDAG 31 OCT. 1933, Nr 27. HIJ HEEFT ZICH OMGORD. De Heere is bekleed met sterkte, Hij heeft zich omgord. Psalm 93:1. Het Oosten is het land Tan de breedo sleepende gewaden. Wanneer echter de arbeid drong of eeD reis moest worden begonnen, dan kwam de gordel Toor den dag en werd het kleed opgegord. En als de krijgstrompet ten oorlog riep, dan werd de malienkolder aangegespt, Van een krijgsman die zoo was toegerust werd gezegd: Hij heeft zich omgord. Zoo zegt nu de Psalmdichter, dat de Heere zich omgord heeft. In deze aardsche bedeeling is or strijd tusschen God en Zijne vijanden. Soms schijnt het alsof de vijanden aan de win nende hand zijn en treden zij met groote driestheid op, maar dan toont weer de Heere zijn macht en mogendheid, zoodat Zijn haters met ontzag vervuld worden. Wanneer de Heere zoo Zijn sterkte doet gevoelen en toont dat Hij alleen sou- verein is, dan zegt de dichter: De Heere ïegeert; Hij is met hoogheid bekleed; De Heere is bekleed met sterkte, Hij heeft zich omgord. Zoo was het bij de verlossing uit Egypte. Zoo was het toen Vorst Messias als overwinnaar uit het graf verrees. En altijd weer zal het, wanneer de vijanden Gods op het hoogst woeden, blijken, dal de Heere zich omgord heeft, dat God de Heere regeert. Hierin is veel troost voor Gods volk Vooral in donkere tijden. Wanneer de macht van de zonde zich op vreeselijke wijze openbaart, dan komt ook de Heere en breekt het geweld van hen 'die Hem en Zijn volk gram zijn. Als de Heere zich omgort, dan hebben de schenders van Zijn wet en de vijanden van Zijn volk reden om te beven. Maar dan daagt ook het heil voor het volks Gods. Het kan erg donker worden voor hen die den Heere vreezen. Maar de Heere heeft zich omgord en daarom zongen zij: Wij steken 't hoofd omhoog en zullen d'eerkroon dragen. Niet omdat zij sterk zijn in zichzelf, maar: Door U, door U alleen, om 't eeuwig welbehagen I Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectle Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST Rechtbank te Middelburg,. Ziting van Vrijdag j.l. DE MALVERSATIES BIJ MAAT SCHAPPELIJK HULPBETOON EN CRISISCOMITE TE VLISSINGEN. (Vervolg.) Vervolgens werd als verdachte gehoord J. P. L., 41 jaar, adj.-commies ter se cretarie en secretaris van het pl. crisis comité te Vlissingen. Als eerste getuige in diens zaak ver soheen de schoenmaker Bergmans te Vlis^ singen, die verklaarde in 1932 te zijn fail- Uit het Engelsch. 123) HOOFDSTUK XXXI. Philippa was halverwege haar verhaal, toen George Tancred de trap opkwam Zijn auto was den hoek van Park Row om komen suizen, twee minuten nadat Dicky de Hoogstraat ingestapt was, en hij was driftig uitgevaren tegen Suzanna, toen hij tot de ontdekking kwam, dat zijn jongen niet thuis was. Met een ongeduldig en wrevelig gebaar had hij haar weggezonden om Dicky te gaan zoeken en had toen onrustig plaats genomen aan de kaaluitziende theetafel, waarop voor twee personen gedekt was. Hij zag een groote krentekoek voor Dicky liggen en voelde in zijn drift lust deze het venster uit te slingeren. Maar onge twijfeld zou zulks niet naar Dicky's ge noegen zijn. Waar kon het kind zijn? Er moest iets aan gedaan worden om aan zijn lust tot zwerftochten op zijn eentje door de ge- vcarlijk-drukke straten een eind te ma- liet gegaan, terwijl zijn voorraad schoe nen is toegevallen aan het crisis-comité te Vlissingen. Van later door hem in repa ratie ontvangen schoenwerk, bleek hem, dat daaronder schoenen waren, afkomstig uit zijn faillieten boedel en die aan het crisis-oomitó waren afgestaan. Hij ont ving die schoenen van verdachte L. in reparatie. Op een vraag van den President of ge tuige eenige malen goederen van verdach te L. heeft ontvangen, antwoordt hij be vestigend. L. had hem gezegd, dat als hij iets noodig had, hij dat dan wel kon krij gen. Getuige ontving o.a. ook kleeren voor een werkloozen broer te Souburg. Verdachte verklaart hierop, dat hij die goederen niet heeft aangeboden, doch dat zijp medeverdachte de W. daarom had gevraagd. De getuige Suurmond, werkzaam op het bureau voor Sociale Zaken te Vlissingen, had de opdracht de inhoud van de collec tebussen van het pl. C. G. te controleeren en de inhoud daarvan na te gaan en op te tellen, Den laatsten tijd deed hij dat met verdachte L. gezamenlijk. Hij had daarvoor van niemand op dracht gekregen, doch dat was, zooals ge tuige zeide, zoo „gegroeid". In 1935 is verdachte bij getuige geko men, zeggende, dat hij een 'bedrag van f35 uit de collecten moest hebben. Dat bedrag is geleidelijk afgegeven in een tijdsverloop van ongeveer vier maanden. Getuige vertrouwde zulks en 'heeft het ge vraagde aan verdachte L. afgedragen. Get. kan zich niet meer herinneren of verdachte L. toen gezegd heeft te handelen in opdracht van zijn medeverdachte L. (destijds wethouder). Hij wist toen niet waarvoor en voor wien het geld bestemd was, doch later heeft hij zulks vernomen. Verdachte, ondervraagd, geeft toe meer dere paren schoenen van het pl. G. G. voor zijn gezin te hebben gebruikt. Doch voor de schoenen die hij nam ruilde 'hij andc. e. Rechter Muller: Kocht u dan zooveel paren schoenen die niet pasten, zoodat u die moest ruilen? Een wonderlijke manier van doen is dat. Officier: Uw vrouw voud dat toch wel vreemd, want die vroeg: „Gaat dat zoo gemakkelijk?" Verdachte geeft dit laatste toe. President: U weet toch drommels goed, dat goederen uit den voorraad van het pl. G. G. niet mogen worden verstrekt aan inwoners buiten de gemeente. Verdachte antwoordt daarop bevestigend. President: U hebt in 1935 een reis ge maakt naar Den Haag met wethouder L. en nog een heer en uw vrouw. "Werden de verteringen in Den Haag gemaakt door wethouder L. betaald? Verdachte: Voor 95 procent. President: Doch na de reis heeft L. toch gezegd: ik moet daarvoor nog f 35 heb ben. Heeft L. toen ook niet gezegd, dat moet je in drie parten afhouden op de opbrengsten der collecten? Verdachte: Ja. President: Vindt u een dergelijke han delwijze niet buitengewoon incorrect en heeft u dat gedaan, omdat uw chef dat zeide te doen? Verdachte antwoordt ook hierop beves tigend. De Officier van Justitie acht deze zaak niet de belangrijkste en zal ze summier behandelen. Verdachte was in zijn kwa liteit van secretaris van het pl. G. G. ver antwoordelijk. Dit werd hem wel moeilijk gemaakt, omdat meerderen tot de opslag plaatsen toegang hadden, terwijl alles wat er uitging niet geregeld werd geadmini streerd. Wat de ten laste legging van het ont vreemden der schoenen aangaat staat het vast, al geeft verdachte daaraan een an dere uitlegging, dat zulks inderdaad is geschied. Zulks blijkt ten overvloede uit gezegden van verdachte's vrouw zelve. Deze verdachte is meer te beschouwen als een werktuig in handen van anderen, die verschillende opdrachten voor and- ren uitvoerde. Bij het vorderen van de straf tegen de zen verdachte wil het 0. M. rekening houden met 'het feit, dat verdachte's han delingen in hoofdzaak voortsproten uit den wil van anderen, die de lakens uit deelden en daarom staat de Officier daar tegenover in mildere beoordeeling. Doch het is niet weg te cijferen, dat verdachte, die een vertrouwenspositie had, voor dien wil niet had moeten zwichten. Gevangenisstraf zal hier niettemin ge vorderd moeten worden en de Officier eischt tegen verdachte een gevangenis straf van twee maanden, met aftrek van het voorarrest. ,Als moeder van een groot gezin, had ik het ongeluk mij bil 't brood snijden een flinke jaap in den wijsvinger te geven. Het bloedde verschrikkelijk. Een van mijn kinderen bracht dadelijk den Kloosterbalsem, die in mijn huisgezin met kinderen telkens van pas komt. Na een doekje met dezen geneeskrach- tigen balsem op mijn vinger te hebben gedaan, hield het bloeden dadelijk op en de hevige wond was tot mijn ver- bating in 24 uur geheel geheeld en totaal genezen." B D ,e A If If E D'C OftioiNML rem muu Onovertroffen b|| brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrljfmiddel b|| Rhenmatiek, spit en p||nl|jke spieren Schroefdoos 35 et Potten i 62*/» ct en f 1.04 De verdediger van verdachte, Mr A. van der Weel, adv. proc. te Middelburg, vangt zijn pleidooi aan met te zeggen voor een ongewone moeilijkheid te staan, die niet voortvloeit uit bezwarende feiten, doch uit verlichtende omstandigheden. In hoeverre nu is verdachte L. verant woordelijk. Zijn eigen arbeid van adj.- commies ter secretarie vervulde hij voor beeldig. Hij was het niet die de verkeerde geest in het pl. G. G. bracht. Ohefs en pu bliek zijn vol lof over zijn werk als gem. ambtenaar. Integendeel, hij heeft juist tegen de verkeerde mentaliteit nog strijd gevoerd, doch zonder succes. Zijn fout is, dat hij daaraan niet ten volle weerstand heeft geboden. Zulks komt volgens verdediger, door de toeschie telijkheid en 'hulpvaardigheid van ver daohte. Volgens pleiter heeft verdachte het Co mité niet benadeeld. Ook niet ten aanzien van de sohoenenkwestie, want hij zette voor weggenomen schoenen andere in de plaats. Zoo ook is verdachte er toe ge komen tegemoet te komen aan de wen- schen van de W. ten opzichte van de hulp aan diens te Souburg wonenden broer. Overigens is het de vraag of men een be hoeftige te Souburg niet mocht helpen, en ook, of men wel een formeel bestuursbe sluit mag vergen voor de verleende 'hulp, terwijl een zoodanig formeel besluit nooit werd genomen, omdat immers tenslotte de aanwijzing van L. (wethouder) hetzelfde beteekent als een bestuursbesluit. Wat de reis naar Den Haag betreft, gaat het hier over de wijze waarop die reis is geschied, n.l. per auto en niet op de goedkoopste manier per trem. Doch gebrek aan zuinigheid is niet strafrechte lijk te vervolgen. L. (wethouder) mocht dan ook decla- reeren, ook al was niet zuinig uitgegaan, mits er maar niets anders werd betaald dan reis- en verblijfkosten voor degenen, die werkelijk voor hiet Comité reisden. Dus niet voor de echtgenooten, doch daar voor is ook niet gedeclareerd. L. (wethouder) mocht het geld decla- reeren en L. (verdachte) mocht het hem dus afdragen. Slechts kan bezwaar ge maakt worden tegen den vorm, waarin dat geschiedde. Dit mocht niet geschieden uit de opbrengst der collecten. Doch dit gaat tegen den vorm en de dagvaarding had zich daar dan tegen moeten richten, niet tegen het feit, dat het geld aan L. (we- houder) werd gegeven. Wat verdachte te verwijten is, staat vèr af van het „schandaal", zooals het in woord en geschrift is besproken. Verdach te hééft slechts geringe schuld en heeft wéinige ernstige feiten begaan. Pleiter verzoekt de rechtbank dan ook met vrijmoedigheid verdachte eventueel voorwaardelijk te veroordeelen. Ex-wethouder L beklaagdenbank. in de Alsnu kwam in behandeling de zaak tegen P. G. L., 55 jaar, destijds wethou der te Vlissingen, vice-voorzitter van het Plaatselijk Crisis-Comité aldaar. Als eerste getuige werd gehoord W. de Wolf, destijds administrateur van Maat schappelijk Hulpbetoon te Vlissingen, die Verklaarde dat in 1935 besloten was de administratie van Maatschappelijk Hulp betoon onder te brengen in een apart ge bouw, hetwelk daarvoor moest worden in gericht. Voor de stoffeering daarvan werd opdracht gegeven aan den stoffeerder Pervoost te Vlissingen tot een bedrag van f355. Men deed dit om Pervoost te hel pen. Get. heeft de stoffeering en meubi leering enzoovoort in de kelders van het nieuwe gebouw opgeborgen. Een en ander is geschied met en in opdracht van L., destijds wethouder. Get. heeft aan B. en W. een tegemoetkoming verzocht voor de stoffeering van zijn woning die boven dat gebouw is gelegen, doch dat is afge wezen. Bovendien leverde de firma Van der Sande acht tot negen bureaux. Eén daarvan paste niet bij de meubileering, waarna dit bureau is terzijde gezet, doch later beeft wethouder L. gezegd, dat get. dit bureau maar moest houden, waarop hij dit in zijn woning heeft geplaatst. Omdat men later dacht moeilijkheden mét de nota van Pervoost te krijgen, is get. toen in opdracht van L. de wethou der, naar Pervoost gegaan om de specifi catie daarvan te doen wijzigen. President: En toen 'hebt u dien man maar laten schrijven? U hebt tegen hem gezegd, toen Pervoost opmerkte, de gege vens niet meer te weten, schrijf maar op wat ik dicteer. En hoe bent u eigenlijk tot die bedragen gekomen? 'Getuige: Die had ik in mijn hoofd en die zijn allemaal juist. President: En er staan vier stoelen op van f 7.50 per stuk. Dat is toch onjuist? Getuige: Ja. President: Bovendien staat er de ge levérde zijden doek niet op. U moet dus toegeven, dat enkele bedragen valsch zijn, doch de rekening in het algemeen juist is. Getuige: Ja. De Officier van Justitie tot getuige: U hebt aanvankelijk verklaard, dat een der bureaux ging trekken en er daarom is uitgenomen. President: In de kamer van uw woning trekt dat bureau dus niet! U had dat toch aan den leverancier moeten terugzenden. Bovendien zijn de rollen linoleum door Pervoost geleverd in uw woning terecht gekomen en niet bij Maatschappelijk Hulp betoon, op naam van welke instelling de nota was gesteld. Die nota is f 105 te hoog ten koste van uw woning. Getuige Pervoost, meubelhandelaar te Vlissingen, heeft de leverantie gehad voor de stoffeerine van het gebouw van Maat schappelijk Hulpbetoon. Na de levering rijn er nog eenige goederen geruild. Na dien is getuige De Wolf gekomen, die zei de, nog een nadere specificatie te moeten hebben. Voor zoover get. zich nog kan herinneren, heeft hij er toen niet bijge zegd, dat hij in opdracht van wethouder L. kwam. Ingezonden Mededeeling. ken en toch, was het niet iets heel na,- tuurlijks voor een jongen van zeven jaar? Andere jongens van zijn leeftijd zwier ven immers van 's morgens vroeg tot 's avonds door de stad. Job Waggitt was een van Dicky's in tiemste vrienden. Ongetwijfeld zou Suzan na hem vinden naast het bed van den ouden man, waar hij reeds menig uurtje had zoekgebracht na het ongeluk. Ze spraken dan wijsgeerig over allerlei za ken welke ze van gewicht achtten voor hun conversatie. Dr Tancred schonk zichzelf een kop thee in, doch liet het onaangeroerd staan. Hij snuffelde de ontvangen corresponden tie door, maar vond er niets belangrijks bij. Toen ging hij naar de apotheek, en zag daar het een en ander na. Spoedig schoof hij echter driftig zijn stoel achter uit en liep de gang in. „Ik moet zelf maar eens naar den jon gen zoeken", zei hij hardop en wandelde de straat op. Met een diepen rimpel op zijn voorhoofd liep hij Park Row in. Hij had bijna den ganschen nacht ge waakt en voelde zich erg vermoeid. Maar het trieste huis, dan zijn „home" moest voorstellen, was oneindig veel triester en stiller zonder zijn vroolijk-snappenden jongen, die hem altoos opgewekt en ver rast in de gang tegemoet snelde in de zeldzame gevallen, dat hij vóór theetijd thuiskwam. Dicky zou wel niet zijn weg geslopen, wanneer hij geweten had, dat zijn vader reeds op weg naar huis was. Toen Dr Tancred de klink oplichtte en Juffr, Waggitt's keuken binnenstapte, zette ze juist een ketel op het vuur. Ze keek hem even verschrikt aan. Dacht de dokter, dat het minder met Job was, dat hij nu alweer aankwam? Ze had er zoo juist nog met een dankbaar hart over gedacht, hoe prachtig haar man alweer herstelde. Neen, dat kon het niet zijn. Het was iets anders dan Job Waggitt, dat Dr Tancred vanmiddag bezwaarde. Hij zag er zoo vermoeid en afgemat en zelfs onverzorgd uit, dat Juffr. Waggitt een oogenblik wenschte, dat hij haar zoon was, zoodat ze hem zonder plichtpleging in haar gemakkelijken stoel kon duwen en een kop sterke thee voor hem maken. „Hé, dokter", zei ze hartelijk. „U ziet er overwerkt uit, dat doet u. Ik gevoel me den lust bekruipen, u eens wat voor te schrijven. Hal hal hal Dat zou wel een brutaal stukje van me zijn, vindt u niet? Maar gaat u zitten en kom eens even op verhaal. Job maakt het uitste kend, hij heeft u niet noodig. Ja, hij is wel een dankbare patiënt voor u." „Dat is hij", stemde Dr Tancred toe en keek de gezellige keuken eens rond. „En u zult hem, als alles goed gaat, denkelijk de volgende week wel weer beneden heb ben. Ik wilde, dat ik er op rekenen kon, zulk een gezellig hoekje bij den haard te hebben, als ik eens zeventig jaar ben." Juffr. Waggitt lachte als een jong meisje. „Ja, Job en ik", zei ze, „zijn als de twee helften van een schaar. Wij schui ven vaak langs elkaar heen, maar voelen ons gescheiden toch nooit op ons gemak. Maar Job heeft al zijn moed moeten bij eengaren, voor hij Sarah Smiles ten huwe lijk vroeg. Dr Tancred, een wenk helpt een blind paard al evenmin als een knip oogje. Ik ben geen ij dele toekomstvoor speller, maar dit wil ik u toch zeggen, het geluk ligt voor u voor het grijpen. Neemt u mij m'n onbescheidenheid niet kwalijk." George Tancred fronste zijn wenkbrau wen en zuchtte. „Weet u misschien waar Dicky is?" vroeg hij lusteloos. „Ja, zeker, weet ik dat", antwoordde Juffrouw Waggitt. „Hij is op het oogen blik boven in de slaapkamer van mijn ouden baas en zit daar als een koning zoo behagelijk op Juffrouw Philippa's schoot, te luisteren naar een verhaaltje, dat zij hem vertelt. U kunt ook wel naar boven gaan." In de gezellige slaapkamer hoorde nie mand hem de trap opkomen. Philippa zelf was geheel verdiept In haar verhaal D'e Kamer beeft een bij uitstek moeilijk karwei te behandelen gehad: de her ziening van de pachtwet. Reeds meer malen is to aan de orde geweest, maar na deugdelijke voorbereiding en serieuze 'be spreking is deze wet dan nu toch in eerste instantie afgehandeld. De Kamer is nu zoo ongeveer toe aan den begrootingsarbeid. Reeds verschijnen de voorloopige verslagen, waarbij we uit het meer algemeen verslag te weten kwa men dat verscheidene leden hadden ge pleit voor een terugkeer tot een normaal parlementair kabinet, ook al had men voor den arbeid van dit ministerie veel lof. Van het lang verwachte rapport van de commissie van Loon is dan nu het een en ander gepubliceerd. Het blijkt, dat de grootst mogelijke meerderheid dezer com missie het door „Landbouw en Maat schappij" gepropageerde stelsel (heffing aan de grens) afwijst. We zien dus, dat deze organisatie de problemen toch niet zoo dóór heeft als men uit de pompeuze propaganda die ze voert zou afleiden. Tot welke practijken ze haar toevlucht neemt, is Maandag in de Z. L. M.-verga- dering te Goes wel gebleken. Een hoogen indruk kreeg men daarvan nu juist niet. Helaas stond deze week in het teeken van natuurrampen. Vele landen werden geteisterd door storm en 'hoog water. Ook hier te lande kwamen schipbreuken voor en moesten verschillende menschen het leven laten. In België kende men ook politieke stor men. De Rex-beweging die bepaalde trekken gemeen heeft met het nationaal- socialisme en van de critiek schijnt te leven had tegen Zondag te Brussel groote betoogingen willen organiseeren. Deze werden met veel moeite en krasse maatregelen voorkomen. Maar daarmée zijn de politieke wateren nog niet tot rust gekomen. Duitschland gaat zich, blijkens de groo te woorden van den economischen dicta tor Goering, nog meer op de autarkie (zelfvoorziening) instellen, teneinde gel den vrij te maken voor de bewapening. D'aaimee wordt het niet alleen een steeds groo'ter gevaar voor den vrede, maar staat het ook het economisch wereldher stel grootelijks in den weg. Vooral de kleine Staten maken een tijd van zorg door. Het beginsel van de col lectieve veiligheid, dat in het Volken- bondsverdrag is gestipuleerd is ernstig geschokt. Zij gevoelen zich na wat Japan straffeloos ten opzichte van China, Italië ten opzichte van Abessynië geeft gedaan, bij het toenemen van de bewapening in landen als Duitschland en Italië die de democratiën bedreigen ongerust. Dé rede van koning Leopold is daar van bet bewijs. Een ander sprekend voor beeld ia de Kleine Entente in Zuid-Oost- Europa. Déze staten liggen in den ge vaarlijken stormhoek van Europa, inge sloten tusschen drie groote mogendheden, Duitschland, Italië en Rusland, die tot de tanden gewapend zijn. Elr heerscht thans agitatie in de Kleine Ententelanden. Tatarescu, de Roemeen sche premier, beeft de vorige week on verwacht Belgrado bezocht. Zondag j.l. is de Joegoslavische premier, naar Sofia en Angora vertrokken, naar men ver moedt om met Bulgarije en Turkije over aansluiting bij de Balkanstaten te be raadslagen. En dezer dagen is koning Ga- rol te Praag aangekomen. Ei* zijn voor de Kleine Entente inderdaad groote proble men aan de orde. Get. 'kon niet zoo gauw vinden wat hij precies geleverd 'had en schreef de speci ficatie toen maar zooals De Wolf haar dicteerde. President: Op de nota komen voor vier fauteuils die niet zijn geleverd en u bent later nog in de woning van De Wolf ge weest en hebt daar de zijden doek en het linoleum aangetroffen. Getuige: Ja, dat was er. President: Kon u zich toen niet inden ken dat een en ander toch niet goed kon rijn. Getuige: Ik kon mij toen niet goed meer herinneren wat ik had geleverd. Getuige Louwerse, eerder gehoord, zegt dat in 1935 een reis naar D'en Haag is en Dicky's aandacht was geheel en al op haar geconcentreerd. Hij verroerde zich niet, bang haar verhaal ontijdig te doen eindigen, waarna hij wel weer naar zijn eenzame kinderkamer en naar Eliza teruggebracht zou worden. De slaapkamerdeur stond even op een kier en door de nauwe spleet bij de schar nieren kon George Philippa in haar stem mige japon, met zijn jongen op haar schoot, zien zitten. Eenmaal eerder had hij haar zoo gezien, doch slechts voor een oogenblik. Nu lag daar iets anders in haar blik, iets droomerigs, weemoedigs, bijna iets droevigs, dat hij niet kon ver klaren, doch dat Dicky daar niet had veroorzaakt. De kleine jongen zag haar diep in de oogen, doch haar blik dwaalde ver weg Ze keek het venster uit, naar de weinige strepen blauwe hemel, welke boven Park Row te zien waren. En terwijl ze haar verhaal vertelde, trilden haar welgevorm de, welbespraakte lippen een paar maal. George Tancred voelde een machtig ver langen in zich opbruisen zijn jongen uit Philippa's armen te rukken en haar voor immer aan zijn hart te drukken, zonder op eenig woord van weigering acht te slaan. Maar zij had hem immers weg gezonden. (Wordt vervolgd.;

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5