Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtszaken Burgerlijke Stand willen hebben, dat ook voor latere gele genheden de leiding in handen zou kun nen nemen. De voorzitter achtte dit nog niet direct wenschelijk. Hierover kan later altijd nog gesproken worden. Domburg. Vrijdagavond had alhier we gens opheffing, de laatste vergadering plaats van de afdeeling Domburg van het Nat. Grisis-Gomité. Deze bijeenkomst werd eerst nu gehou den aangezien het de wensch was der le den, dat de voorzitter van het comité, de heer L. J. van Voorthuijsen, deze laatste vergadering zou leiden, wat nu na zijn herstel mogelijk was. De secretaris gewaagde in zijn verslag van het zeer vele, dat door het crisis comité in zijn 5-jarig bestaan is verricht. Na afdoening der zaken sprak de voor zitter een dankwoord tot allen die hem tei zijde hadden gestaan bij het doen func- tioneeren van dit comité. Het comité tot het houden van Chr. win terlezingen hoopt een viertal sprekers dezen winter op te laten treden. Op 26 November a.s. D's N. Buffinga van Rot terdam met het onderwerp: „God en het wereldleed"; D's P. J. F. van Voorst Va der van Middelburg op 10 December over: „D'e Boodschap van Maleachi voor onzen tijd"; Ds A. H. Oussoren van Middelburg op 28 Januari over „Nehemia" en D's J. W. Swaan van IJmuiden op 16 Februari 1937 over „Een blik op eigen tijd (na 10 jaar). Serooskerke (W.) Vrijdagavond verga derde de afd. van den Ghr. Jonge Boeren- en Tuindersbond voor de eerste maal in deze wintercampagne onder lei ding van haar voorzitter dhr P. J. Abra- hamse. Behandeld werd een inleiding door Jac. Meijers Jz. getiteld „Varkens teelt". Wegens bedanken van den voorz. werd gekozen in zijn plaats dhr Adr. Ton. Besloten werd dezen winter nog vier keer te vergaderen. (Belangeloos bericht.) O.- en W.-Souburg, Kerktelefoon. Gisteren werd in de Geref. Kerk alhier de z.g.n, dooventelefoon in gebruik geno men. Een zestal leden der gemeente wer den daardoor in de gelegenheid gesteld, om, nadat ze dit jarenlang hadden ge mist, weer het genot te smaken de preek te kunnen beluisteren. i De pols gebroken. Vrijdag middag had mej. de S. alhier het ongeluk om van een schoonmaaktrap te vallen en daarbij haar pols te breken. Nadat te Vlissingen een foto gemaakt was van haar pols moest mej. de S. zich naar het ziekenhuis te Middelburg begeven alwaar de pols gezet werd. Koudekerke. Alhier is een plaatselijk comité opgericht, dat zich tot taak: ge steld heeft de inzameling^van gelden ten behoeve van een huwelijksgeschenk voor H.K.H. Prinses Juliana. Eere-voorzitter van dit comité is de burgemeester en leden de heeren P. J. Te* woert Jr., G. de Vries, J. Kraamer, J. Bosch en Zuster A. de Ridder. (Be langeloos bericht.) Grijpskerke. Gemeenteraad. In de Vrijdag gehouden Raadsvergadering wij'dde de voorzitter enkele woorden aan de verloving van H. K. H, Prinses Julia na. Namens deze gemeente is een tele gram van gelukwensch verzonden. Oip een verzoek van de afd. Grijpskerke van den Ned. Chr. Landarb. Boind, om a.s. winter aan haar werklooz© leden kolen- toeslag, alsmede zoo noodig op Chr. feestdagen uit'keering te verstrekken, wordt gunstig beschikt. De heer Cevaal is er voor, dat ook ongeorganiseerden hier in kunnen deelen, waartoe wordt beslo^ ten. Van den Raad van State is bericht ont vangen, dat op 4 Nov. a.s. de zaak in behandeling komt, betreffende het door den raad ingesteld beroep tegen het be sluit van Ged. Staten, waarbij' dit college op grond van het bepaalde in de gemeen tewet, een bedrag voor schrijfloonen op de begroeting 1936 heeft gebracht. De voorz. vraagt, of de raad bijl de behande ling dezer zaak vertegenwoordigd wil zijn. Beslaten wordt, geen vertegenwoor diger van den gemeenteraad hierheen te zenden. In verband met reorganisatie der brandweer, tengevolge aanschaffing mo- torbrandspuit, wordt een verordening vastgesteld betreffende de vrijwillige brandweer. Daar de begrooting 1936 nog niet goedgekeurd is, en uitgaven in ver band met aankoop brandspuit mioeten worden gedaan, wordt besloten aan Ged. Staten machtiging te vragen buiten de begrooting om, te mogen beschikken over een bedrag van f 1000, teneinde bedoelde uitgaven te kunnen doen. In verband met terugbetaling waarborgsom ondeiwij®, wordt besloten met de Bank v. Ned. Ge meenten een overeenkomst aan te gaan betreffende belegging dezer gelden. Aan Ged. Staten zal wederom toestem ming worden gevraagd, om zoo noodig met de uitvoering der regeling loontoe- slagen aan den landbouw, voort te mogen gaan. Daarna komt in bespreking be grooting 1937. De heer v. Sluijs spreekt z'n voldoening uit over de samenstelling der begrooting, voornamelijk wat betreft de tegemoetkoming der werkloozen, wel ke uit geraamde bedragen blijkt. Bij volgnummer 13, post Schrijfloonen, welke memorie is geraamd, laat de heer Cevaal een scherp protest hooren aan het adres van B. en W., niet begxij'pende, dat in dezen weer een dergelijke houding wolrdt aangenomen. Hij' stelt dan ook voor f 150 op dezen post uit te trekken, welk voorstel door de heeren de Buck en de Nood wordt ondersteund. De heer de Nood zegt, dat juist hierom de begroo ting 1936 niet is goedgekeurd, en vraagt of nu daarbiji ook nog de begrooting 1937 moet worden gevoegd. Dhr van Sluijb is er tegen om hier voor een bedrag uit te trekken. Hij wenscht de beslissing van de Kroon in dezen af te wachten. Wordt de Raad in het ongelijk gesteld, dan kan hierin nog altijd o;p andere wijze worden voor zien. Het voorstel van dhr Cevaal wordt verworpen met 4 tegen 3 st. Voor de hee ren Cevaal, de Buck en de Nood. Tegen de heerei^ G. Louwerse, Geschiere, A. Louwerse en v. Sluijs. De begrooting wordt daarna vastge steld op f 23.066 gewonen dienst en f 1000 kapitaaldienst. Bij de rondvraag stelt dhr de Nood een vraag aan het adres van den secre tarie, 'Oif het gerucht waarheid bevat, dat bijl ten aanzien van de verbouwing gemeentewoning, de begrootingssom hier van aan belanghebbenden, die bij dit werk waren betrokken, zou hebben mede gedeeld. De secretaris antwoordt, dat ook hem het gerucht ter oore is gekomen. Hij' is echter hierop niet ingegaan, zich van zoo iets geheel vriji wetende. Nu de heer de Nood het echter ter sprake brengt, wil bijl op deze plaats de ver zekering geven, hieraan geheel onschul dig te zijn. De menschen zou hij kunnen bedriegen, maar niet een Almachtig God, Wiens alziend oog ook over deze zaak gaat. Daarom kan hij! dhr de Nood de verzekering geven, zich hieraan niet te hebben schuldig gemaakt. Dhr de Nood verklaart met het ant woord van den secretaris tevreden te zijh, en verzoekt dan nu, dat raadslid, want, zooals hem ter oore kwam is dit gerucht afkomstig uit het midden van den raad, te spreken en zijn gezegde in te trekken, zoodat deze zaak alsdan voor elkaar is. Daar niemand der leden het woord wenscht, vraagt dhr de Nood het raads lid te mogen noemen, waarop hiji den naam van 'het lid A. Louwerse noemt. Deze verklaart echter er zich niet van bewust te zijin zooiets te hebben gezegd. Hij zegt, ook niet te gelooven, dat de secretaris de begrootingssom heeft mee gedeeld aan anderen. De secretaris zegt nog, hoe het gerucht hem ter oore is ge komen, en noemt L. Davidse, die werk zaam was bij den heer Louwerse, en van wien hem werd medegedeeld, dat deze het gerucht publiek maakte. Daarna sluiting Bruinisse. Vrijdag vergaderde de Ge meenteraad. Afwezig dhr Van Vessem. B. en W. stellen voor een geldleening aan te gaan van f 5000 tegen een rente van ten hoogste 414 pet. voor de finan ciering van de havenwerken over 1936. Aflossing f200 per jaar. Aldus besloten. Van de P.Z.E.M. was een schrijven in gekomen, dat met den aanleg van de ver lichting van den D'orpsweg zoo spoedig mogelijk een aanvang zal worden ge maakt. Van de beide landarbeidersbonden was een verzoek ingekomen om brandstoffen- bijslag voor hunne leden. Besloten werd om vanaf 1 Nov. a.s. bovengenoemden bijslag te verleenen. D'e afdeeling Bruinisse van den Kon. Middenstandsbond heeft, behoudens goed keuring van B. en W. besloten tot het organiseeren van een winkelweek van 26 Nov. tot 5 Dec. HET GAAT BETER MET DE MIJNEN. Grooter omzet, minder werkloosheid. De totale netto-productie der gezamen lijke steenkolenmijnen in Limburg be droeg gedurende de maand September 1936, 1.131.008 ton steenkolen, een hoe veelheid die sinds Maart 1933 niet meer werd geproduceerd. De productie bedroeg le kwt. 2e kwt. 3e kwt. in 1936 in 1935 3.032.599 ton 2.893.224 ton 2.984.534 ton 2.914.385 ton 3.328.237 ton 2.987.667 ton Totaal 9.345.370 ton 8.795.276 ton of dit jaar ruim 550.000 ton meer dan gedurende de eerste drie kwartalen van 1935. In aanmerking nemend de in de laatste weken verbeterde situatie in het mijnbe drijf, waarbij het aantal veizuimdiensten wederom sterk afnam, verwacht men ge durende het laatste kwartaal van het loopende jaar een nog grootere opbrengst, zoodat de totale productie van steenkolen over 1936 ongeveer dertien millioen ton zal bedragen. Een niet minder verheugend verschijn sel is, dat de personeelsterkte in het mijn bedrijf sedert Juli j.l. toenemend is. Het totaal aantal arbeiders dat op 1 Juli j.l. 28.604 bedroeg, is gestegen tot 29.017 op 1 October j.l. of met ruim 400 1 Bij de volgende particuliere mijnen, n.l. Domaniale, Laura, Julia en Willem- Sophie, werd in September een dag meer gewehkt dan in dezelfde maand van '35, n.l. resp. 21, 22, 22 en 21 dagen. De vier 'Oranje-Nassau-mijnen sloegen het record. Werd in September van 1935 slechts 18 werkdagen het bedrijf regel matig uitgeoefend, dit jaar steeg dat aan tal tot 25. Ook de 'Staatsmijnen telden meer werk dagen, n.l. 25, tegenover 21 in September van verleden jaar. Zeldzame smokkelbuit. Vrijdagavond heeft de Heerlensche poli tie een goede vangst gedaan. Zij wist n.l. beslag te leggen op een smokkelauto met niet minder dan 12.000 paar zijden da meskousen. D'e wagen was bij De Locht zonder stoppen de Nederlandsche grens gepasseerd. In Heerlerbaan zette de ge waarschuwde politie eveneens per auto een achtervolging in en in de wilde jaoht, welke nu volgde, wist de po litie een der banden van den smokkel auto stuk te schieten, waardoor de smok kelaar in Olrsbeek gedwongen was te stoppen, Hij zag evenwel nog kans in de duisternis te ontkomen. Auto en kousen werden in beslag ge nomen. Typhus te Ammerstol, Het aantal gevallen van de te Ammerstol voorkomende besmettelijke ziekte, typhus, bedraagt tien. Vijf patiënten zijn naar het ziekenhuis te Gouda vervoerd, van wie, zooals gemeld, een is overleden en twee zijn er naar het ziekenhuis te Utrecht ge- biacht. Voorts worden nog drie personen die in observatie waren genomen en bij wie de ziekte officieel is vastgesteld, thuis verpleegd. Deze hebben de ziekte in lichte gTaad. D'e toestand van alle patiënten is gunstig. De laatste dagen zijn geen nieuwe ge vallen geconstateerd en ook bevindt zich niemand meer in observatie, meldt de „Telegr." Met hoofd tegen boom ge - slagen. Gistermiddag passeerde een vrachtauto den tol te Vreeswijk, toen een der inzittenden, de 18-jarige timmerman de R. uit Giessendam, het hoofd buiten de cabine stak om iemand iets toe te roepen:. Dit had tot noodlottig gevolg, dat bijl miet een boom in aanraking kwam en een scbedelbasisfractuur opliep. Na enkele oogenblikken is het slachtoffer overleden. HET EINDE DER TEELTREGELING VOOR HET PLUIMVEE? Voor de hoenderrassen, welke bruin- schalige eieren produceeren, is het principe der „teeltregeling" losgelaten. Naar gemeld wordt, heeft de Eieren- en Pluimveecentrale besloten, om met het principe der teeltregeling voor de Pluim veehouderij te breken voor wat betreft de rassen, die bruinschalige eieren leggen. Verwacht wordt, dat dit het begin is van de liquidatie van het geheele teelt- verbeteringssysteem. Het „Hdbl." herinnert hierbij aan de woorden van minister Deckers, uitgespro ken in de zitting van de Tweede Kamer d.d. 12 Maart 1936 „Ik hoop binnen niet al te langen tijd in de gelegenheid te zijn, aan de belang stellenden in deze zaak mede te deelen, dat de regeling, welke door den geaeh- ten afgevaardigde den heer Van den Heu vel wordt gewraakt, een einde zal ne men." Welnu, aldus het „Hdbl.", de thans nog vigeerende regeling loopt per 31 Dec. aanstaande af. Laat de minister derhalve spoedig mededeelen, dat aan het leven van dit invalide en thans reeds geampu teerde crisiskind definitief een einde is gekomen, waarmede tegelijk aanzienlijke bedragen voor het Landbouwcrisisfonds bespaard zullen worden, welke bedragen mede door de pluimveehouders, in den vorm van heffingen op granen, dier- en vischmeel, moeten worden opgebracht. Tegelijk wordt daarmede dan voldaan aan den wensch van den Rijkspluimvee- teeltconsulent Tukker, die op den tienden Pluimveedag van de Commissie voor Pluimveebelangen uit de Geldersch-Over- ijselsche Mij. van Landbouw, welke in den afgeloopen zomer werd gehouden, uitriep, „dat niet de kuikenleveranciers, doch de kuiken k o op e rs hebben uit te maken welk materiaal voor hen het beste is." Deze volkomen juiste gedachtengang staat echter in scherpe tegenstelling met den dwang, welke den kuikenbroeders door de thans nog geldende „Teeltregeling" wordt opgelegd, namelijk de door hen in te leggen broedeieren van bepaalde bedrij ven te betrekken, waardoor zij niet aan die ook door den heer Tukker terecht naar voren gebrachte billijke verlangens der kuikenkoopers kunnen voldoen 1 Coöperatieve Landbouwvereenigiing, „Eiland Walcheren''. In het Militair Tehuis te Middelburg had Zaterdagmiddag de algemeene verga dering plaats van de Coop. Landbourwver. „Eiland Walcheren", waarbij tevens het 20-j'arig bestaan van de Vereen, werd 'herdacht. De voorzitter, d'hr B. Franse van Arne- muiden, heette in het bijzonder wel'kom den 'adviseur, d'hr C. Zwagerman, en wees er op, dat 20 jaar coöperatie achter ons ligt. Op 24 Juni 1916 werd de coöperatie gesticht en de kroon gezet op het vele stille werk, voornamelijk onder de stuw kracht van dhr Zwagerman. In opdracht der vergadering gingen wijlen dhr A. Minderhoud en spr. 'het pakhuis „D'e Hoop" koopen. Spr. was destijds over tuigd, dat binnen afzienbaren tijd alle landbouwers op Walcheren al 'hun be drijf sbenoodigdhe den van hun eigen zaak zouden betrekken, doch na 20 jaar is nog niet tot allen doorgedrongen het gezegde: „Koopt toch bij anderen niet, wat eigen zaak U biedt". Als men echter ziet wat bereikt is, dan hoopt en ver trouwt spr., dat dit mooie resultaat ande ren tot nadenken en inkeer zal brengen. De vereeniging staat financieel sterk, sterker dan iemand ooit had durven ver wachten. Het hangt van de landbouwers van Walcheren zelf af, of zij hun eigen zaak kloek en sterk willen doen zijn. Spr. weet, dat de tijdsomstandigheden ook aan de vereeniging vele moeilijkhe den veroorzaken, maar die zullen over wonnen worden, als men begint met zich zelf te overwinnen. Met dankbaarheid mag men erkennen, dat Gods zegen op den 20- jarigen arbeid gerust heeft, Spr. hoopt, dat men ook voor het vervolg zoo mag samenwerken, dat Gods zegen op den ar beid rusten kan. Maar dan rust op de leden do taak met energie en offervaar digheid, in vertrouwen samen te werken. Spr bracht dank aan zijn medebestuurs leden, aan den directeur, het pakhuisper- soneel, de boden der dorpsvereenigingen en allen, die de zaaik in het boekjaar 1935 1936 hebben gesteund. Het jaarverslag van den secretaris, dhr C. Loulwerse uit Domburg, stond ook in het teeken van het vierde lustrum. Wij ontleenen er aan, dat van het eerste be stuur nog zitting hebben de heeren G. van de Putte te Vlissingen en B. Franse te Arnemuiden, dat dlhr J. Philips© sedert 4 Juni 1919 directeur is; dat in 1924 de eerste schuld vrije balans werd goedge- keurd. Van de adviseurs is alleen dhr C. Zwa german no'g over. De directeur, dhr Philipse, lichtte hier op de omzetrekening en 'de balans toe. Omgezet is aan voederartikelen, zaai- en pootgoed in 'het vereenigingsjaar 1 Juni 1935—31 Mei 1936 806.998 kg voor 52.833 gld. tegen 1.052.807 en f 69.799 in 1934 1935. Aan meststoffen en bestrijdings-ar- tikelen vo'or plantenziekten 3.135.439 kg voor f 108.841 en 2.930.476 kg en f 102.462. Aan de dorpsvereengingen kon te zamen een reductie gegeven worden van f 1428,15 Het saldo verkooprekening is f 6530 tegen vorige boekjaar f 9069. De rekening wijst een goed slot aan van f 2959. In 'het verslag van directeur en bestuur lezen wij o.a. Er is thans in Zeeland op alle eilanden gelegenheid, meer in grooter verband gezamenlijk zijn benoodigdheden aan te koopen. Men is op den goeden weg, doch volglt dezen nog te langzaam, voor al wanneer men ziet naar andere deelen van ons land. Het is in het afgeloopen tijdvalk gelukt, gebouwen en inventaris practisch af te schrijven. Rekeningen en verslagen werden goedgekeurd. Besloten werd goed te vinden, dat het crediet bij de Boerenleenbank terug ge bracht wordt van f 100.000 op f 50.000. D'e vergadering herkoos d'hr B. Franse tot bestuurslid en koos of herkoos tot le den van de commissie van toezicht d'hrn J. Looise Sr en A. Aarnoutse, Gapinge; A. de Lange, Koudekerke; G. Cornelisise, Middelburg; P. de Kroo, Veere en L. Maas, Vrouwepolder. Hierna verkreeg dhr Zwagerman het woord. Vele zijner idealen zijn verwezen lijkt. Op ander gebied is niet bereikt wat men verwachtte. Het was voor velen des tijds een moeilijke overgang naar de coo- peratieve idee, doch dank zij de voor mannen, aan wie spreker dank en hulde brengt, is veel bereikt. Spr. brengt vooral hulde aan den 'directeur. De vraag, of de coöperatie nuttig en prijsregelend werk zaam is geweest, beantwoordt spr. beves tigend. Dit geldt ook voor de vraag of de vereeniging voldaan heeft aan haar be langrijke doelstelling: het leveren van de allerbeste kwaliteit. D'oob niet bevestigend kan spr. ant woorden op de vraag of de coöperatie in het hart en den geest van de W'alehersche boeren en tuinders de plaats heeft inge nomen, die spr. 'had verwacht. Zeker is er een betrouwbare kern van lieden, die alles bij de coöperatie koopen; anderen doen het af en toe, Spr. komt tot de be rekening, dat 40 pet ongeveer bij de coö peratie koopen. Toch is spr. na 20 jaar niet ontevreden, al meent hij, dat er een krachtige propaganda noodig en ge- wenscht is ook door de dorpsvereeniging- gen. De voorzitter sloot zich hierbij aan. Politierechter te Middelburg. Zitting van 20 October 1936. De volgende vonnissen werden o.a. uit gesproken Verboden vervoerJ. de V., 21 jaar, veldarbeider, Axel, f25 b. of 10 d. h.; J. de V., voornoemd, f 25 b. of 10 d. h. plus f25 b. of 10 d. h. Verboden nederlage van sigarettenpa pier: S. d. H., 51 jaar, Haamstede, f 10 b. of 5 d. h.; L. v. L., 33 jaar, koopman, Goes, f30 b. of 10 d. h. Verboden vervoer van sigarettenpapier: M. M. J. de P., 42 jaar, zonder beroep, Waterlandkerkje, 1 maand gevan.; S. P., 25 jaar, wielrenner, Souburg, f 50 b. of 25 d. h.; H. K., 23 jaar, arbeider, Middelburg, f30 b. of 15 d. h. Overtreding Motorrijtuigenbelastingwet: E. B. de M., 19 jaar, monteur, Oostburg, f 15 b. of 5 d. h.; J. Z., 20 jaar, chauf feur, Goes f3 b. of 1 d. 'h.; M. Z., 29 jaar, taxi-ondernemer, Goes, f 15 b. of 5 d. h.; J. G., 31 jaar, expediteur, Goes, f 15 b. of 5 d. h.; J. G., voornoemd, f5 b. of 2 d. h. J. G., voornoemd, f 10 b of 5 d. h.; J. H., 38 jaar, carrosserie maker, Goes, f 10 b. of 5 d. h.; I, J. B., 28 jaar, handelaar, Groede, f 10 b. of 5 d. h.; L. A. D., 30 jaar, garagehouder, Zierikzee, f 10 b. of 5 d. h.; P. C. G., 27 jaar, chauffeur, Schoondijke, f 10 b. of 5 d. h. Overtreding van de Rijwielbelasting wet J. S., 21 jaar, zonder beroep, Zie rikzee, f 10 b. of 5 d. h.; J. H., 21 jaar, zonder beroep, Ter Neuzen f 10 b. of 5 d. b. Inbeslag genomen auto bus teruggegeven. De president van de Rotterdamsche rechtbank heeft uitspraak gegeven in het kort geding, dat de touringcar-ondernemer G, v. d, Graaf tegen den Staat der Nederlanden aanhan gig had gemaakt, waarbij hij teruggave vorderde van de op 7 October door den controleur van de Rijksverkeersinspectie in geslag genomen autobus, wegens ge grond vermoeden, dat daarmee een ver boden autobusdienst op Amsterdam werd onderhouden. De president heeft teruggave van do autobus gelast en in zijn vonnis overwo gen, dat uit de verklaringen van do go- hoorde getuigen is gebleken, dat do be wuste autobus op het tijdstip der in be slagname verhuurd was aan een gezel schap, dat er een reis mee naar Haarlem en terug zou maken, zoodat het langer vasthouden van de autobus in redelijk heid niet als middel k'an worden be schouwd om een verboden autobusdienst te beletten. Hooger beroep. Door D. R., 35 jaar, koopman te Terneuizen, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg, van 13 October 1,1., waarbij hij, met bekrach tiging van het verstek-vonnis, wegens mis handeling is veroordeeld tot 1 maand ge vangenisstraf. 'Faillissementen. Het fail lissement van A. Walg, manufacturier te Goes, curator Mr H. C. J. Zaaijer te Goes is geëindigd met een uitdeelingslijst, zon der eenige uitkeering aan de concurren te sdhuldeisohers. MIDDELBURG. Overleden: J. Melse, 43 j., geh. met A, P. Overtveld. Ondertrouwd: L. Labruijère, 25 j. en L Adriaanse, 27 j.; G. J. Rijn, 24 j. en II. M. Olree. 24 j.; L. Scheijbeler, 29 j. en L. Abrahamse, 19 j.; Th. G. Versnijveren, 33 j. en A. J. Koeman, 28 j. Getrouwd: P. de Boks, 24 j. en M. II. Walraven, 25 j. (M. G.) Yan 1922 October. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. P. de Wolff. 22 j. en A. Geertse, 21 j.; G. J. Mommaas, 23 j. en H. Bok, 21 j. Getrouwd: J. B. W. Jutte, 23 j. en S. Meijers, 23 j.; F. Grimminck, 30 j. en G. Folker, 19 j. Bevallen: G. D'. A, V. van Haga geb. Sinninghe D'amsté, d.; E. Merk geb. Hoonderd. d.; G. Tëeuwen geb. Meerman, z.; H. A. E. Baron van Tuyll van Seroos- kerken geb. Jonkvr. Prisse, z. Overleden: R. Braam, 57 j., vrouw van G. de Voogd. (V. G.) Van 1217 October. WESTKAPELLE. Bevallen: M. Kaland geb. Simpelaar, d. Overleden: W. Verbage, 74 j., ongeh. (M. C.) Van 1724 October. IERSEKE. Gehuwd: Anthonie Joos Butijn. 27 j. jm. en Janna Lena van de Velde, 24 j. jd.; Jan Klap, 21 j. jm. to Wemeldinge en Huberta Adriana van Liere, 21 j. jd. Ondertrouwd: Albertus Onderdijk, 24 j. jm. te Wemeldinge en Neeltje Cornelia Simonse, 23 j. jd.; Marinus Cornelia Franciscus Rijk, 35 j. jm. te Goes en Leuntje Pieternella Korstanje, 28 j. jd. Geboren: Pieternella. d. v. Willem de Rooij en Jannetje D'ina D'ijkwel; Frans Dingenis, z. v. Frans D'ingenis Sinke en Jacoba Johanna Rottier. Overleden: Leuntje, 1 dag, d. v. Din genis Marinus de Koeijer en Leuntje Martijn. (I. G.) Van 1522 October. KRUININGEN. Getrouwd: Johannes Walraven, 32 j., te Rilland-Bath en Maatje D'igna Kok, 28 j. (I. G.) WEMELDINGE. Ondertrouwd: J. Rouw, 27 j. jm. en J. de Schipper 24 j. jd. (I. G.) Van 1824 October. VROUWENPOLDER. Ondertrouwd: A. P. de Wolff, 21 j. jm. en A. Geertse, 21 j. jd.; J. Wisse. 22 j. jm. en M. Besuijen, 22 j. jd. (M. C.) COLIJNSPLAAT. Geboren: 16, Jannie Catharina, d. v. Cornells de Regt en Pie ternella Kramer. (N.B.) WISSENKERKE. Gehuwd: 21, Jacobus A'driaan Wirtz, 27 j. jm. en Pieternella Ve rsluis, 28 j. jd.; Abraham Versluis, 21 j. jm. te Bandoeng N.-I. en Marie Stodol- lik, 23 j. jd. (N.-B.) TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 27 Oct.: Meest krachtige, tijdelijk wellicht stormachtige, later afnemende Z. tot W. wind, betrokken tot zwaar bewolkt, re genbuien. aanvankelijk zachter. Stand van hedenmiddag 3 u. Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 769 Licht op voor fietsen: Dinsdag 5 u. 30 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6