Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws Telegrammen. Marktberichten Rechtszaken Uit den Middelburgschen Raad. Hei minste tandbederf, IVOROL Afloop Verkoopingon en Aanbestedingen van het Waterleidingbedrijf op f14005,42 gewone dienst en f3834,60 kap. dienst in ontvang en uitgaaf. Colijnsplaat. Gemeenteraad. Gis termorgen kwam de Raad in spoed- eisohende vergadering 'bijeen. Afwezig met kennisgeving dhr Contant. Goedge keurd js door Ged. Staten de gemeente rekening 1935. Vastgesteld werd de ver goeding aan de bijzondere school krach tens art. 101 L.O.-wet. Bedrag f945.91. Met alg. st. werd benoemd tot onder wijzeres aan de O.L. school de eenige op de voordracht staande wachtgeldster. Mej. J. de Later uit Rotterdam, wacht geldster te St. Philipsland. Bij de rondvraag zegt dhr Hartog, dat de betreffende plaats op het haventerrein waar hij de vorige raadsvergadering over heeft gesproken nog niet is verbeterd. Er zijn nu weer brikken ingegooid. Dus is 't nog dezelfde toestand. Z.i. moest er macadam liggen. Dhr de Pree betoogt hetzelfde. Weth. van Dis zegt, dat brikken beter zijn dan macadam. Deze worden geleide lijk vergruisd. Dhr Janse gelooft dat met een paar karren zand over de brikken te gooien, het wel beter zal worden. Weth. van Dis weet niet beter of de toestand op de haven is model, wat dhr Hartog tegenspreekt. Hierna sluiting. Tholen. Tegen Vrijdag a.s. is een open bare raadsvergadering uitgeschreven. Op de agenda komen o.a. voor: Reorganisa tie gasfabriek, aanbieding, vaststelling be grooting 1937 en aangaan geldleening. DE KONINKLIJKE PETROLEUM. Sir Henry Deterding treedt af als directeur-generaal. De directie van de Koninklijke Neder- landsohe Mij!, tot exploitatie van petro leum-bronnen in Nederl.-Indië deelt naar aanleiding van de algemeene verga dering van aandeelhouders, die 17 Nov. zal plaats vinden, het volgende mede: De heer Deterding heeft den wensch te kennen gegeven, met het einde van het loopende jaar als directeur-generaal af te treden. Aan de a.s. alg. vergadering zal nu al lereerst worden voorgesteld hem een plaats in het college van commissarissen aan te bieden. Verder zullen twee nieu- wte' directeuren ter benoeming worden voorgedragen, t.w. de heeren J. M. de '310 d y en mr J. Q. Panthaleon baron van Eek. Inmliddels heeft de raad van commis sarissen aan ir. J. E. F. de Kok, thans directeur, met ingang van 1 Jan. den titel van directeur-generaal verleend. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Meppel, J. F. Berkel te Apeldoorn. Zondag 25 October 1936. Ned. Herv. Kerk. Goes, v.m. Ds de Vries, av. Ds Homburg. Driewegen, v.m. leesdienst. Hansweert, v.m. Ds Plaggemars. Geref. Kerken. Geersdijk, 9.30, 2 en 5.30 u. ds v. Noort te Schoonrewoerd. Wissekerke, v.m. leesdienst, n.m. ds Veen- stra van Colijnsplaat. Machinisten-examen. Ge slaagd voor voorloopig diploma J. P. Helm te Vlissingen en J. Kusse te Arnemuiden. Wlssenkerke. Schooljubileum Oip 1 November e.k. zal bet 75 jaar geleden zijln, dat de school met den Bijbel in de dorpskom werd geopend. Deze school is een der oudste bijlzondere scholen in Zeeland. Dit heugelijk feit zal op 2 November eenigzins feestelijk woiden herdacht, des middags met de schoolkinderen en des avonds met de jongere oud-leerlingen en op 3 November des avonds met de ou ders der leerlingen en de oudere oud leerlingen. Momenteel bezoeken i 90 leerlingen de school. De ramp van de „Van der Wijck". De Kon. Paketvaart-Mij. deelde mede, dat volgens een gistermiddag uit Soera- baja ontvangen lijlst, het totaal aantal vermisten van de ramp 49 bedraagt en wel: 8 Europeesche passagiers, 3 Euro- peesche kinderen, de marconist, 15 le den van de Inheemsche bemanning, 19 Inheenusohe dekpassagiers en 3 koelies, afkomstig uit Makassar. Behalve deze 49 vermisten zijln in to- taal 4 slachtoffers overleden, n.l. de twee Europeesche dames Wisse en Bran- des en twee inlanders. Omtrent den toestand van de gewonden kan nog het volgende worden medege deeld: de hoofwerktuigkundige Weyheru ke, de eerste stuurman Hermsen, en de vierde stuurman Stada worden nog in het ziekenhuis „Darm»" verpleegd. De geredde passagier Franken heeft het zie kenhuis verlaten. Van de Europeesche verpleegden in de Centrale Burgerlijke Ziekeninrichtinlg werden mevrouw Hartman en haar beide kinderen naar het ziekenhuis ,J)armO" overgebracht, hetwelk zij intussohen weer hebben verlaten. Thans worden in de ziekeninrichting nog verpleegd mevrouw Kramer-Tawal- yan en 16 inheemsche slachtoffers. Noodlanding nabij Soeste- berg. Even buiten bet vliegkamp Soes- terberg heeft gistermiddag de luitenant vlieger-instructeur H. Leegstra met een G I-vliegtuig een noodlanding moeten maken. Biji deze landing kwam het toe stel in aanraking roet eenig kreupelhout, waardoor het den neus in den grond boorde en bijna geheel werd vernield. De luitenant-vlieger en een leerling vlieger kwamen, op enkele schrammen na, met den schrik vrij. Paard springt op een auito. Gistermiddag heeft te Rouveen, gemeen te Staphorst, 'n niet alledaagsch onge luk plaats gehad. Toen de handelsreiziger S. Teeboom uit Amsterdam in zijn auto door Rouveen reed, is een paard boven op den wagen gesprongen. De auto werd totaal ver nield. De heer Teeboom, die alleen in den wagen zat, werd zoodanig gewond, dat hij per ziekenauto naar het ziekenhuis te Zwolle moest worden overgebracht. Het paard werd gedood. Fraude -gevallen in Ned. I n d i Blijkens het verslag der Alge meene Rekenkamer in Ned.-Indië over 1935 kreeg de Kamer kennis van 688 gevallen van onregelmatigheden (540 fraudegevallen en 148 andere, schade enz.) waarmede in totaal een bedrag van f 337.500 is gemoeid. In 40 gevallen be droeg de onregelmatigheid tussohen f 1000 en f 5000, terwijl er vier gevallen waren van f 5000f 10.000 en drie boven de f 10.000. Nachtwacht van Sittard aangehouden. Hij had tiental len diefstallengepleegd. Eenige jaren geleden is te Sittard een particu liere nachtveiligingsdienst in het leven geroepen, waarbij talrijke instellingen en particulieren zich aansloten. lederen nacht toog sindsdien de nacht waker W. op pad ten einde, naar men redelijkerwijze veronderstellen mocht de Sittardsohe burgerij te beschermen tegen roovers en inbrekers. Soms 'had hij zelfs op zijn naohtelijkeen speurtocht een of ander succes te boeken en leek hij dus nuttig werk te verrichten. Thans is echter gebleken, dat men zich in dezen algemeen vertrouwden nachtwaker schromelijk heeft vegist. De gemeentepolitie is na een grondig onderzoek overgegaan tot W's arrestatie, die in heel de stad en omgeving groot op zien gebaard heeft. Een huiszoeking, die na 's mans arre statie in zijln woning werd verricht, le verde een zoo groote hoeveelheid ge stolen goederen op, dat twee auto's noodig waren om den geheelen voorraad naar het politiebureau te vervoeren. Sinds geruimen tijd al had de politie verdenkingen tegen W. opgevat. Er wer den herhaaldelijk diefstallen gepleegd, zoinder dat mien een spoor van braak kon ontdekken, terwijl W. beschikte over de sleutels van verschillende winkels en magazijnen, waar gestolen was. Ook is het verscheidene malen voorgekomen, dat de bewoners van een huis des nachts onraad meenden te bespeuren en zich naar beneden begaven, waar zij dan den nachtwaker aantroffen die steeds klaar stond met een of andere aannemelijke verklaring van zijn aanwezigheid. Hij wilde den heer des huizes juist waarschuwen dat de deur openstond, hij meende iemand te hebben gezien, die zich op verdachte wijfce in huis ophield en dergelijke redenen meer kon men immers van den nachtwaker gewoonlijk gevoeg lijk aocepteeren. Geheimzinnige wielrijder gearresteerd. Donderdagavond laat is het de politie gelukt den geheimzinni- gen wielrijder, die sinds Zondag de stra ten van Amsterdam onveilig maakte door eenzame wandelaars met een hard voor werp op het hoofd te slaan, zoodat ver schillende personen bloedend gewond werden, te ontmaskeren. Het is de kinder politie geweest, die den venrfioedelijken dader, een 19-jarigen jongen, heeft opge spoord. Reeds Donderdagavond werd de jonge man geconfronteerd met twee van zijln slachtoffers, die in hem hun aanrander herkenden. De jongeman bleef evenwel ontkennen en ontkent ook thans nog alle schuld, hoewel de aanwijzingen tegen hem zoo talrijk zijln, dat de politie geen twijfel meer heeft aan zijn schuld. De illusie, dat de hoofdstedelijke Raad zich den laatsten tijd een weinig ging beperken in bet praten, is ons Woensdag weer ontnomen. Het was weer bar. Vier volle uren waren noodig, eer de agenda was afgewerkt, grootendeels een gevolg van het feit, dat men hier over details van een voorstel in den breede gaat rede neeren, die men in vrijwel eiken anderen Raad aan Burg. en Weth. overlaat en toevertrouwt, alsmede over vragen, waar aan in de commissies en 'bij de schrifte lijke gedachtenwisseling met B. en W. reeds behoorlijk aandacht is geschonken. Men moet niet gering denken over de voorbereiding van voorstellen. Eer deze kant en klaar voor openbare behandeling zijn, is er heel wat gebeurd: bestudee ring door B. en W. met de hoofden van dienst, overleg met de commissie van bij stand, overweging door de commissie van financiën of fabricage, veelal schrifte lijke gedachtenwisseling tusschen deze commissies en B. en W. en dan ten aller laatste behandeling in den Raad. Maar als dan vele dingen tot in den treure worden herkauwd, baat deze voor bereiding ook al weinig. Zoo liet de heer Jeronimus zich leiden door zijn persoonlijke antipathie tegen de verbetering van de Dokhaven hij bleek moederziel alleen te staan en leverde hij een uitvoerige bestrijding van dit werk, dat tot zijn verontwaardiging door het werkfonds wordt gesteund, maar dat 'n belangrijke hygiënische verbetering zal brengen. Het is daar nu een allesbehalve frissche boel. Het wemelt er van de rat ten. Maar ja, het genoemde Raadslid heeft daar enkele panden en zal enkele onkosten moeten maken. Vandaar zijn te genwerking, waarover weth. Onderdijk zich zoo boos maakte. Al geven we toe, dat deze ietwat buiten de perken ging, zoodat de voorzitter hem tot de orde riep, anderzijds begrijpen we zeer wel, dat een wethouder, die alles doet, wat hij kan om objecten voor werkverschaffing te vinden, die iets beteekenen, geïrriteerd wordt als een 'Raadslid naar zijn mee ning niet voldoende onderscheidt tus schen het eigen belang en dat der ge meenschap. Op een ander punt, dat in de stukken ook reeds grondig besproken was, kwam Mevr. Weijl toch nog terug, met het ge volg, dat daarover een discussie van je welste ontstond. Mevr. Weijl wilde men- schen, die een kind hebben aangenomen, bij de schoolgeldregeling wat ontzien. Ze kreeg hierin van niemand steun. Maar ze hield vol en pas nadat de heer Paul er op had gewezen, dat met het verzorgen van een aangenomen kind reeds bij de belasting wordt rekening gehouden, trok ze haar voorstel in. Middelburg heeft dus een nieuwe schoolgeldregeling, waarbij de gemengde hoofdsom (inkomen plus vermogen) basis voor den aanslag is. Ze is voor de groo- tere gezinnen en voor de verhouding tus schen L.O. 6n U.L.O. heel wat gunstiger dan in het eveneens noodlijdende Goes, wat zeker voor Goes niet billijk is. Naar aanleiding van vragen van den heer Mondeel werd opgemerkt, dat de Nutsapaarbank gelegenheid geeft het schoolgeld bij kleine beetjes tegelijk door middel van spaarbusjes te voldoen. Daar van wordt echter weinig gebruik ge maakt. In dit verband mag wel melding wor den gemaakt van de wekelijksche inning der schoolgelden op de Middelburgsche 'Chr. scholen door het onderwijzend per soneel. Het geeft hier een voorbeeld, dat wel ter navolging gesteld mag worden en zeker groote waardeering verdient. De heer v. d. Feltz behoorde ook tot de leden, die terugkwamen op punten, welke vóór de vergadering behoorlijk besproken waren, waarover de voorzitter merkbaar ontstemd was. Hoewel was medegedeeld, dat B. en W. aandacht zouden schenken aan de leveringen aan het Burg. Armbe stuur werd dit toch weer ter sprake ge bracht. En wat de besprekingen over het wachtgeld voor neven-betr&kkingen be treft, daaruit werd een voorstel gebo ren om dit wachtgeld te schrappen voor neven-functies, die met f 400 of minder worden gesalarieerd. Hierover hooren we later wel meer. Dat Woensdagmiddag over de straat namen heerlijk gebabbeld zou worden, was vooruit te voorzien. Enkele correcties werden aangebracht. We zullen voortaan niet meer behoeven te spreken van Lange en Korte Breestraat, Gortstraat, Singel straat en S. Pieterstraat. Bij de wijziging in de heffing der marktgelden kregen we een debatje over het meer of minder groote nadeel, dat de weekmarkt aan den plaatselijken mid denstand aandoet. Geen nieuw en ook geen zuiver plaatselijk vraagstuk. Dat na deel is er inderdaad, vooral voor som mige categoriën middenstanders. Maar de heer Boasson nam hierin het o.i. juiste standpunt in. Men moet deze zaak niet eng, maar 'breed zien en dan zullen de voordeelen van een drukke weekmarkt grooter blijken dan de nadeelen. Het voorstel tot het heffen van invoer- keurloonen op vleesch is door den voor zitter krachtig verdedigd, wat niet wil zeggen, dat er in het pleidooi geen diplo matieke duisterheden voorkwamen. Men heeft zich destijds de luxe ver oorloofd voor Walcheren drie vleeschkeu- ringskringen in te stellen. Eén van die drie, Oostkapelle, heeft een onevenredig groot aantal slachtingen naar zich toe gezogen met het gevolg, dat de kring Mid delburg een aanzienlijk tekort had te boe ken. De dorpen, bij Middelburg beboeren de, vroegen om maatregelen daartegen. Vandaar dit invoerkeurloon. Wij willen niet ontkennen, dat dit in een heel enkel geval ook wel eens hygiënische beteeke- nis kan hebben (maar dan moet elke kring in ons lieve vaderland het heffen); toch voelt ieder, dat de bedoeling een andere is. Als nu straks 'Oostkapelle óók een dergelijk invoerkeurloon heft waar toe het 't volste recht heeft kunnen de Middelburgsche slagers daarvan plezier beleven. Vóór het oude Gasthuis nog is afge broken heeft men bij den bouw van het nieuwe al een tegenvaller te boeken, zoo dat de leening met f20.000 moet worden verhoogd. De oorspronkelijke raming van de te verwachten bezuiniging zal wel te optimistisch zijn geweest, iets wat meer voorkomt. Aan den Tramsingel zal een belangrijke verkeersverbetering ontstaan,' doordat daar een trottoir en een rijwielpad zal worden aangelegd. De Lange Jan krijgt een brandbeveili ging die zoo ongeveer f5000 kost, van welker noodzakelijkheid drie A.R. leden niet waren overtuigd. Hiermede meenen wij het voornaamste van de vier uren lange zitting te hebben gereleveerd. Laffe overval te Kloosterzande. KLOOSTERZAND'E. Helennaoht is 't bejaarde echtpaar V. in zijn slaap opge schrikt door een in een laken gehuld in dividu, dat via een raam de woning was binnen gedrongen. Eerst tegen 6 uur heeft de oude vrotuw aangifte gedaan. Wat zich in dien tusschentijd precies in de woning heeft afgespeeld is nog niet bekend. Bijl een onderzoeik vond men den ouden man zwaar gewond; hij had een schot in de zijde. Operatief ingrijpen bleek nood zakelijk. In de woning was alles over hoop gehaall en men vond er drie leege hulzen en kogels. Enkele diamlanten en gouden voorwer pen worden vermist, de dader wist te ont komen. DE DIPLOMATIEKE BETREKKINGEN TUSSCHEN PORTUGAL EN SPANJE GESCHORST. LONDEN. De Portugeesche Minister van Buitenlandsche Zaken. Alboxnoz, heeft aan den Spaanschen gezant een nota doen overhandigen, waarin hij ver klaart, dat de regeering zich verplicht ziet de diplomatieke betrekkingen met de regeering te Madrid te schorsen. indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 cent. Doos 20 cent. Oostkapelle. Door notaris Blaupot ten Gate werd Vrijdagmiddag publiek ver kocht Een woonhuis met schuur en tuin alhier, A 215, groot 5 A. 2 c.A. Kooper Adr. de Kam voor f 1505. 33 A. 30 c.A. (254Vs R.) bouwland, hij den Kalfhoekschenweg. Kooper Pr Wat- tel Jz. voor f 560. Kamperland. Door de Coop. Landbouw- vereen. Landbouwbelang alhier werd op 16 Oct. j.l. aanbesteed: 22.600 kg kalizout 40 pet, 3100 kg grondnotenschilfers. Levering tussohen 9 en 14 Nov. a.s. Inschrijvers waren: Z. V. K. H. te Middelburg: kali'zout f3.96; N. V. Kunst- mesthandel v.lh. Hulshof Co. te Utrecht: kalizout f4.38; Fa. Wed. A. Schippers te Kamperland: kalizout f 4.15, grondnoten schilfers merk A O 59-60 pot eiwit en vet f 8.99 franco op wagen; C. J. van D'amme te Kortgene: grondnotensdhilfers merk A 0 58 pet eiwit en vet, franco huis f 9,23, merk Delfia franco huis f 9.43; G. Ver buig te Kamperland: grondnotensohilfers merk A 0 59 pet. eiwit en vet f 9.08, merk HVO 60 pot. eiwit en vet f9.13, beiden franco op wagen. Gegund: levering kalizout 40 pot. fran co voor dien wal te Kamperland aan de Z. V. K. H. te Middelburg. Levering grondnotenschilfers franco op wagen aan C. Verburg te Kamperland. Stand van hedenmorgen 10 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 769. Licht op voor fietsen: Zondag 5 u. 34 min. Maandag 5 u. 32 min. MIDDELBURG, 24 Oct. 1936. Groenten- veiling: Veldsla 4-10, Spinazie 5-17, Pos telein 13-18, Kaswagenaarsboonen 34, Suikerboonen 23-32, Kassnijboonen 21-42, Stokprinceaseboonen 13, Spruiten 3-16, Witlof 11-16, Schorseneeren 7-11, Kool rapen 1-2, Peen 1-2, Uien 1-2.5, Kroten 2, Savoye kool 0.5-2, Roode kool 1.5-3, Boe- rekool 1.5-2, Witte kool 0.8, Bloemkool 1.5 -14, Prei 1.5-2.5, al'les per 'kg. Peterselie 6 per ohip. Peen 2-4, Rapen 1-2.5, Kroten 1-2.5, Selderij 0.5-3, Radijs 2, Rammenas 0.5, alles per bos. Andijlvie 0.5-1, Kropsla 1-4, Kaskom- kommers 4, Knolselderie 2, alles per stuk. Bloemen: Obrysantben 1-12, per bos. Cyclamen 26, Sprengeri 3, Capsicum 4, alles per pot. Bollen: Crocus 2-10, Irissen 30, Nar cissen 4-5, Hyacinthen 51, Tulpen 65, Tijgerlelies 47, alles per 100 stuks. Konijnen f 1.10 per stuk. Fruitveiling: Tomaten 2-17, Blauwe diuiven 16-34, Frambozen 74, alles p. kg. KAPELLE, 23 Get. 1936. Groote veiling. Zure Kroetappels 4.30, Wittekool 0.85, Groene Savoyekool 1.20. Goudreinetten 10—26, Sterappels 9 24, Bellefleur 816, Fransche Reinetten 716, Cox Oranje Pippin 12—35. Jacq. Lebel 15, Bramley Seedling 1113, No tarisappels 825, Courtpendu 813, Keien 1113, Dubbele Bellefleuren 14 15, Reinette von Zuccalmaglio 814, Oranjereinetten 13, Schuttersreinetten 5 8, Lord Gemore Nonpareil 1115, Bouwmanreinetten 11, Baldwin 912, Rembours Mortier 812, Ermgaard 9 16. Campagnezoet 715, Bijenkorf 541, Hollandsch Zoet 813, Zoete Hollaart 7 12, Doyenne du Gomice 926, Legi- ponts 1625, Nouveau Poiteau 615, Gomtesse de Paris 1019, Jodeperen 6 8. Joséphine de Malines 816, Winter- suikerij 611, Groene Ghaumontel 710, Soldat Laboreur 711, Kweeperen 10, Ftoile d'Heyst 1014, B. Alexander Lu- caj 1124, B. Clairgeau 915, St. Remy 811. Pondsperen 711, Gieser Wilde man 716, Kleiperen 8—14, alles per kg.; Frambozen 4068, Black Alicante 16—28, Mispels 410, Ajuin 1, Spruiten 813 per kg.; Koolrapen 1, Bloemkool 2i0. Wittekool 13, Savoyekool 12, Roodekool 12, Knolselderij 2, Andijvie 0.50, alles per stuk; Noten 1552 per 100 stuks. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groentenveiling van 23 Oct. 1936 Blauwe Druiven Black Alicante A 18 23, id. B 17, Spinazie 10, Spruiten 12 14, id. lie soort 611, Wijnpeen 22.10, Uien 1.30, Tomaten 515. Aardappelen 0.70, alles per 100 kg.; Bloemkool 612, id. lie soort 47, id. Hie soort en stek 1.504, Roodekool 1.502.20, Wittekool 11.40, Groene Savoyekool 0.701.50, Kropsla 2.10—2.20, Breedblad Andijvie 0.60—1.50, Krulandijvie 0.501.50, Me loenen 6, Noten 0.30, alles per 100 stuks; Wortelen 2, Selderij 1.70. Rammenas 2 3, Rapen 4, Kroten 3, Prei 45, alles per 100 bos; Hazen 1.81, Fazanten 0.80 0.85, Patrijzen 0.30. alles per stuk. THOLEN, 24 October. Boerenboter f 0,73, Roomboter f 0.78. beiden per K.G. Eieren f5,80 per 100 stks. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 23 October 1936. Diefstal. J. d. V., 24 jaar, koop man tie Nieuiwerkerk, had zich te verant woorden wegens diefstal van een rijwiel- belaistingmerk in etui ten nadeele van A. v. d. Have. Eisch: f25 of 10 d. en twee mnd. gev. straf voorw. Oplichting. J. A. v. d. M., 20 jaar, expeditieknedht te O1.- en W.-Sou- burg, had zich schuldig gemaakt aan op lichting. Op 13 Januari 1.1. was hij te Koudekerke bij zekeren Sturm gekomen en had dezen valschelijk en listiglijk me degedeeld, dat verdachtes vader hout had gekocht aan den weg bij Koudekerke, doch geen geld had om dat hout te betalen, om dat bij daarop niet had gerekend; dat hij daarom gaarne f3.25 van Sturm wilde leenien om dit hout te betalen. Op deze ge zegdes heeft Sturm, die de opgedischte Verhalen van verdachte geloofde, het geld ter hand gesteld. Eisch: 2 mnd. gev. straf voorw. Vervalsching van schet sen en gebruikmaken daar van. Als verdacht van vervalsching van kalversohetsen en het gebruik maken daar van had zich te verantwoorden D'. S., 30 jaar, koopman te Waarde. Hij zou n.l. op een schets van een kalf, afgegeven in ver band met de rundveeteeltregeling, eenige van de daarop geschetste lijnen aan den kop, rechtervoorpoot enz, hebben verwij derd en eenige andere lijnen hebben aan gebracht, om die schets aldus als echt en onvervalscht te gebuiken, waaruit na deel kon ontstaan. In ieder geval heeft hij van die aldus vervalschte schets ge bruik gemaakt door ze aan koopers van een kalf, dat 'hij afleverde, over te leggen. Eisch: 4, mnd. gev. straf wegens ver valsching van de schets en het gebruik maken daarvan, hetgeen het O. M. 'be wezen achtte, daarbij opmerkende, dat, ook al zou de verdediger van verdachte straks in zijn verweer aanvoeren, dat ver dachte zelf de schets niet had veranderd, en dit dus niet bewezen moet worden ge» adht, dan toch nog overblijft, dat verdadh- te van die vervalschte schets heeft ge bruik gemaakt. De verdediger van verdachte, Mr P. C. Adriaause, advocaat te Middelburg, vangt zijn pleidooi aan met de opmerking, dat 'het bij deze zaak voornamelijk gaat over de vraag of bewijs is geleverd. Intussohen tast men volkomen in het duister waar de schets vandaan komt en er is niet in het minst bewezen, dat verdachte de sohets heuft vervalscht. Het is toch heelemaal niet Verwonderlijk dat verdachte niet meer weet van wien hij het beest op de vee markt te Den Bosch heeft gekocht. Dat toch is een veel voorkomend verschijnsel. Op grond van een en ander acht plei ter, zoowel de eerste als de tweede tenlas telegging niet 'bewezen en verzoekt de Rechtbank verdachte vrij te spreken, sub sidiair clementie te betrachten, aangezien verdachte nog nooit met den strafrechter in aanraking is geweest. Het doodelijk ongeval nar bij Ril 1 and-Bat h. De 50-jarige paardenlhandelaar J. V. te Oud-Beyerland stond terecht wegens het aan zijn schuld te wijten zijn dat een ander wordt gedood. Hij kwam n.l. in den namiddag van den 5den Juli j.l. te Rilland-Bath met, zijn auto over dien Rijksweg gereden met een

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3