Bedankt voor Genamuiden, L. Blok te Gemengd Nieuws redding op eigen gelegenheid naar hun woningen teruggekeerd. Wetsontwerp tot nieuwe regeling van de pacht. wachting, dat de rechter dezen wel zal verlagen. Telegrammen. bij kleine boeren geplaatste jeugdige Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten Brandwijk. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Rotterdam, G. Riemers te Bus sum. Geref. Kerken in H. V. Beroepen te Enschedé, E, L. Smelik te Rotterdam. Beroepbaar. De heer Js.v.d. Linden, te Leeuwarden, camd, aan de illheol. school ite Kampeni, is door de classis Leeuwarden beroepbaar verklaard in de Geref. Kerken. DE NOODLOTTIGE RAMP VAN DE „VAN DER WIJK". Hartroerende tooneelen. Het was aanvankelijk moeilijk zich voor te stellen, seint Aneta uit Soerabaja, welk een ontzettende ramp de ondergang van de „Van der Wijk" beteekende, maar toen allengs de details meer bekend werden en de eerste geredden zioh op het agentschap van de K.P.M. kwamen melden en daar hun verhalen deden, ging men pas ten volle den omvang van deze verpletterende ramp gevoelen. De verhalen in allen eenvoud gedaan klonken bijna alle gelijkluidend. Zijl ga ven weer hoe plotseling de ramp geko men was, zoo absoluut onverwacht, ter wijl iedereen sliep. Het schip helde ge weldig en het water drong binnen. Niemand kon zich verder staande houden en een ieder gleed in zee. De equipiage heeft zich uiterst flink gehouden en deed wat nog mogelijk was. Hartroerende tooneelen speelden zich af op zee, toen de massa drenkelingen zioh trachtte drijvende te houden, zich vastklampend aan alles wat zij maar onder hun hereik konden krijgen. Ooggetuigen verhalen, hoe bijna ieder een gilde uit doodsangst, doch weldra werd 'het stiller, en probeerde iedereen zich zoo goed mogelijk op de golven drijvende te houden. De toestand was angstwekkend totdat in den vroegen ochtend de „Plancius" (eveneens van de K.P.M.), voorbij voer op ongeveer 100 meter afstand van de plaats des onheils, waar de drenkelingen ronddreven. Toen- zoo verhalen ooggetuigen begon op nieuw het gegil, opdat men hen op de „Plancius" zou hooren, en men vandaar redding zou kunnen brengen. Een ontzettende teleurstelling en de grootste wanhoop maakte zich meester van de drenkelingen, toen men bespeur de, dat de bemanning van de „Plancius" niets van dit alles had gehoord. Tot ge weldige ontzetting van alle schipbreuke lingen voer de „Plancius" door in de richting van Soerabaja. Deze ontzetting, toen de redding nabij scheen en men het schip voorbij zag gaan was wel zoo verhaalde men den ver tegenwoordiger van Aneta het vreese- lijkste moment in dit verschrikkelijke drama. Verder was ook de doodsangst voor haaien de voornaamste reden tot ontzetting van de ronddrijvende drenke lingen. Bij het reddingswerk door de Dornier- vliegiuigen, welke van de marine-basis Soerahaja onmiddellijk waren afgezon den speelden zich ontroerende tooneelen af. Een zevenjarig meisje, het dochtertje van mevrouw Hartman, die hoven op een tafel ronddreef, wilde daar zelfs niet van daan. toen de bemanning van de Dtor- niervliegboot haar probeerde weg te ha len. Voortdurend schreeuwde zij „mam mie" en toen zij eenmaal gered was en op het Soerabajasche vliegveld Morok- rembangan was aangebracht, bleef zij doodverschrikt in een hoekje zitten. Mevrouw Wisse werd bij de redding nog levend aangetroffen, doch te Morok- rembangan bleek zij reeds te zijn overle den tot ontzettende ontsteltenis van haar echtgenoot, dr Wisse uit Modjokerto, 'die reeds zeer vroeg gewaarschuwd was en wien men aanvankelijk had medegedeeld dat zijn vrouw nog leefde. D'e heer Hudson, die gered is, kon niet meer spreken, daar hij door het he vig gegil om hulp zijn stem was kwijtge raakt. De heer Franken, uit Batavia afkom stig, werd opgenomen in het ziekenhuis te Soerabaja, hij was niet gewond doch was totaal overspannen van zenuwen. Hulp der visschersbevolking. Behalve door de bemanning van de Dorniers, is schitterend reddingswerk ver richt door de visschersbevolking van de dessa Brondong, waar vele schipbreuke lingen werden aangebracht. Het aandeel dat de visschersbevolking van Brondong in het reddingswerk heeft gehad, mag zonder overdrijving zeer groot genoemd worden. Zonder hun hulp zou het aantal dooden aanzienlijk grooter geweest zijn. Verschillende vaartuigen namen aan dit reddingswerk deel, n.l. een groote prauw van den inlander Kaslibin uit Blinbing, waarmede 53 drenkelingen wer den opgepikt. Vooits redde de prauw van den inlander Sratti 21 menschen, die van Troenoredjo 22, die van Mardjiki 17, en die van Modwie 32 drenkelingen. Te Brondong was alles in rep en roer. Alle geredden waren buitengewoon uit geput van de doorstane ellende en In verband met den tijd waarop de ramp plaats greep zeer summier gekleed. De telling, door de ambtenaren van het binnenlandsch bestuur aangehouden, gal aan, dat 22 Europeanen en 117 inlanders gered waren. Dit geeft, wat de inlanders betreft een eenigszins ander getal dan dat door de redders opgegeven, maar vermoedelijk waren er enkele inheemsche drenkelin gen, die in de buurt thuishooren, na hun Te Brondong was uiteraard niets ver krijgbaar wat noodzakelijk was voor de allereerste behoeften van de geredden, zooals kleeding, voedsel en een plaats waar de uitgeputte menschen van hun ontzettenden schrik ietwat konden be komen. Daarom werden uit Toebang alle be schikbare auto's gerequireerd om de ge redden zoo snel mogelijk weg te voeren. Verklaringen van den gezagvoerder. De gezagvoerder van het vergane schip kapitein Akkerman, verklaarde nog steeds niet te weten aan welke oorzaak de ramp moet worden toegeschreven. „Ik sta hier voor een raadsel", was het eenige wat hij kon zeggen. Hij was vol deelneming over het lot, dat den marco nist heeft getroffen. „En die arme jongen aan het radiotoestel, die nog heeft ge tracht zijn noodseinen uit te zenden, is slachtoffer geworden van zijn inteps plichtsgevoel", zoo zeide hij met tranen in de stem. Hoogstwaarschijnlijk is hij met de kop telefoon aan het hoofd met het schip in de diepte verdwenen. Ongetwijfeld hebben aan hem de vele geredden hun leven te danken. Het zeewater was vettig van de olie, ik geloof, dat dit de reden was, dat zich geen haaien in de buurt bevonden. Naar de „Ned." verneemt, is m e- vrouw A. Wisse, die onder de slacht offers van deze scheepsramp behoort, de echtgenoote van Dr J. Wisse, arts te Mod jokerto, een zoon van Prof. G. Wisse van Driebergen. Mevrouw Wisse was met haar tweejarig zoontje Robbi en enkele bedienden op weg naar Bandoeng, waar haar man zich binnenkort zou vestigen. Zooals gemeld is ook de baby om het leven gekomen. Als tragische bijzonderheid kan nog gemeld, dat Dr Wisse juist om zijn twee jarig zoontje, die verandering van kli maat noodig had, besloten had zich te Bandoeng te vestigen. Da smokkelhandel tiert weer welig. Men schrijft uit de Belgische grensstreek aan de „Msb.": Dezer dagen hebben we er reeds op ge wezen, dat het toesluit van de Nederland- sche regeering om den gouden standaard te Verlaten, ook in de Belgische grens streek een toestand van onzekerheid ge schapen heeft. Intusschen, nu de gulden stabielere as pecten is gaan vertoonen, is meteen aan dien toestand van onzekerheid en ver warring voor een belangrijk deel een eind gekomen. De smokkelhandel tiert opnieuw en wei nig minder d'an voorheen. De smokkelaars zijn nu eenmaal niet voor niets ondernemende en vindingrijke lieden. Zij hadden den tijd van hun be dwongen rust toenut om met hun Belgi sche hoterleveranciers te gaan conferee- ren. Als vrucht van deze samenwerking werd door de Belgische industrie 'n nieuw margarine-merk aan de markt gebracht, dat behalve een goedkoopen naam, ook een goedkoopen prijs kreeg. De Belgen doopten deze margarine namelijk met den naam „Kéukenpietje" en ze leverden 'dit surrogaat aan de Nederlandsche smokke laarsgemeenschap voor den civielen prijs van ongeveer f 1.80 per doos van zes kg. Dlaar kan natuurlijk geen Nederlandlsoh fabrikaat met zijn crisistoeffingen en zijn percentage natuurboter tegen op. Zoodat het voor de hand ligt, dat na de voorspoe dige geboorte van dit spiksplinternieuwe Belgische margarinewioht, opnieuw de smokkelaars uit Brabant en verder Neder land de Belgische grens overtrokken, om zich hij onze Zuiderburen de noodige voorraden van dit 'blijkbaar zeer begeerde product aan te schaffen. Verduistering te Gro ningen. Op Verzoek van den officier van juistitie te Groningen is gistermorgen te Amsterdam, aangehouden de 45-jarige J. H. G„ oud-directeur van de coöperatie „De Toekomst" te Groningen en gewezen soe.-dem. lid van den Gemeenteraad al daar, .als verdacht van verduistering van gelden ten nadeele van deze coöperatie. D oor auto gegrepen. Gis termiddag wilde op den rijksstraatweg Denekamp-Oidenzaal de vrouw van den landbouwer Stenebrink uit Beuningen per fiets den straatweg oversteken. Zij deed dit zonder eenig toeken te geven, waarop een haar achterop rijdende personenauto uit Ol'denzaal haar aanreed. D'e 40-jarige vrouw bekwam ernstige verwondingen aan 'het hoofd en overleed bijna onmiddellijk na het ongeluk. Ondeugdelijke makreel te Groningen. De provinciale Keu ringsdienst van Waren te Groningen heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de deugdelijkheid van dezer dagen, zoowel in Groningen zelf als in de pro vincie verkochte makreel. In samenwerking met de politie is de keuringsdienst een vergiftigingsgeval op het spoor gekomen, waarbij een taxi chauffeur is betrokken, die in de directe nabijheid van bet station een makreel had gekocht. Het gevolg was, dat biji vijf winkeliers den aanwezigen voorraad ma kreel in beslag werd genomen. Bij twee van deze vischhandelaren bleek de ge stoomde makreel in kennelijken staat van ondeugdelijkheid te verkeeren. Tegen beide personen is proces-verbaal opge maakt. De toestand van den chauffeur is gunstig. 'Daad van een krankzin nige. Dinsdag heeft een jongeman te Amsterdam, overdag, in de buurt van het Waterlooplein en op den Amstel, des avonds in de Huidenstraat, onder het voorbijrijden op een fiets, aan voorbij gangers, zonder eenige aanleiding, met een ijzeren voorwerp een slag op het hoofd toegebracht], De man is telkens ontsnapt. In de drie gevallen, die tot nu toe ter kennis van de politie zijin gekomen, zijn de aldus aangeranden, onder wie een vrouw, verwond, weliswaar niet ernstig, maar toch zoo, dat zij ziidh hebben moeten laten verbinden. De politie vermoedt, dat men te doen heeft, met een ontsnapten verpleegde van een inrichting voor geesteszieken, te Zeist. Het is nog niet gelukt hem aan te houden. Blinde uit gesticht ont voerd. Eenige Nieuwkoopsohe jongelui hebben het brutale stukje uitgehaald om hun vriend J. v. d. W., die vier jaar ge leden op de Nieuwer kerksche plassen door een sohot hagel uit het geweer vaii den oiud-veldwachter het gezichtsvermo gen verloor en sinds eenigen tijd in het R.K. Blindengesticht te Graven was opge nomen om een vak te leeren, heimelijk te ontvoeren. Zondag brachten zij per auto den ver pleegde een bezoek en kregen toestempiinig om zijtn slaapkamer te bezichtigen. Daar pakten zij ijlings de eigendommen van v. d. W. bijeen en wisten ongezien met hem het gesticht te verlaten en in de auto naar Nieuwkoop te rijden. Bezwaren van de samenwerkende orga nisaties van grondbezitters. De vereenigingen Het Grondbezit, Het Friesch' Grondbezit, de Nederlandsche Bond van Landverpachters, de Roomsch- Katholieke vereeniging van Eigenaren en Beheerders van Landelijke Bezittingen, de Vereeniging tot bescherming van den Grondeigendom in de Langstraat e.o. en Het Limburgsch Grondbezit, vertegen woordigende voorzoover bekend alle bij de pacht betrokken georganiseerde grond eigenaren in Nederland, van verschillen de richting en politieke overtuiging, heb ben zich tot de Tweede Kamer gewend met een request, houdende haar gemeen schappelijk oordeel over bovengenoemd wetsontwerp. Met nadruk wordt betoogd, dat deze wet niet als een sociale wet kan worden beschouwd en dat zij de gegadigden voor landgebruik met niet één vermindert, noch het areaal der beschikbare gronden ver groot, zoodat zij' alleen tot een verstar ring voert, die de concurrentie tusschen de grondgebruikers (niet alleen pachters!) sterk zal verhoogen. Dat de Memorie van Antwoord alleen de verpachters aansprakelijk stelt voor de goede uitvoering en het slagen van deze wet en de verpachters met nog scherpere maatregelen dreigt indien het met de uit voering, naar te verwachten is, spaak loopt of de pacht als vorm van grond gebruik zal afnemen, geeft adressanten aanleiding tot een scherp protest, daar er bij de pacht ook pachters zijn betrokken. Het ontwerp opent voor den pachter de gelegenheid op tal van wijzen zelfs tegen de goede bedoelingen van den wet gever in den verpachter lastig te val len en zich geldelijke voordeelen te ver schaffen, en in vele gevallen kan hij, zonder eenig risico, door geheel lijdelijk te blijven den verpachter tot het instellen van allerlei vorderingen nopen. Dit is een gevolg van den opzet van het ont werp, in de M. v. A. erkend, den pachter tegen den verpachter niet ook den ver pachter tegen den pachter te bescher men. Opzegging van pachters, die op grond van hun gedrag buiten de overeenkomst om, niet te handhaven zijn wordt vrijwel onmogelijk gemaakt, hetgeen te meer klemt als pachter en verpachter op het zelfde erf of landgoed moeten samenwo nen. Het verpachten op zichzelf zal door de ingewikkelde 'bepalingen met haar on voorziene consequenties en de groote on zekerheid en vertraging, die de ingrijp pende administratieve bemoeiing der pachtkamers medebrengt, zooveel kennis van zaken veieischen, dat de verpachter het verpachten liever aan deskundigen zal overlaten. Het is voor geen betwisting vatbaar, dat juist de z.g.n. „goede ver pachters", ondanks hun gedrag, grooten overlast en moeilijkheden zullen onder vinden en dat juist zij zich daarom het eerst van de pacht zullen afwenden. Wat de continuatie en de op zegging 'betreft, de pachter pacht den grond alleen tot gebruik voor landbouw doeleinden; dit behoort in de wet ver meld. Als de grond van bestemming ver andert, of de verpachter of zijn naaste familie dezen zelf noodig heeft, heho-ort de pachter niet voor onbepaalden tijd het gepachte te behouden, alsof hij het eigen domsrecht had gepacht. De redelijke con tinuatie zou zeer voldoende verzekerd kunnen worden door een vergoeding aan den pachter, gelijkstaande met hoogs tens een jaar pacht, ingeval van onrede lijke opzegging of niet verlenging van de overeenkomst, als het gepachte aan een ander wordt verpacht. Adressanten hebben groot bezwaar te gen het ingrijpen in pas aangegane over eenkomsten en tegen de geheele regeling van de artt. 813 en 25, waarvan eerst genoemde behoorden te vervallen. Hoofd bezwaar is, dat de pachter verleid wordt een boegen prijs te bieden in de ver Voorts worden tal van verbeteringen gevraagd voor de regeling van; de ver goeding van verbeteringen ('bindendver klaring van de schatting der te maken kosten, schade aan andere gronden, af trek slecht onderhoud); het remissie- recht '(machtiging van den rechter nood zakelijk, rentebetaling over ten onrechte ingehouden pacht, compensatie met een of meer der voorafgaande drie jaren); de reparatiën (eveneens alleen na mach tiging door den rechter en eenzelfde re geling voor den verpachter); de verplichting tot het aangaan eener schriftelijke overeenkomst (vrijstel ling voor pachten beneden f 100 per jaar, maatregelen tegen den pachter, die het gepachte in gebruik neemt, doch opzette lijk weigert te teekenen, als sanctie een boete door den rechter te bepalen) en van de overgangsbepalingen (ontbinding van loopende overeenkomsten). Opgemerkt wordt voorts, dat de be rechting van pachtzaken zoo weinig mo gelijk kosten moet medebrengen, omdat de pachter door lijdelijk te blijven den verpachter tot tal van vorderingen kan nopen en deze bij hooge kosten en een pacht van weinig guldens, van zijn vor dering zou moeten afzien. MINISTER DECKERS MAAKT BACON-„OPZETJES" ONMOGELIJK. Naar het Hdhl. vernam, zal de van 4 November af geldende aanbesteding van het hacon-slachten voor de Veehou derijcentrale betrekking hebben op een termijn van een half jaar, het dubbele dus van tot dusver. De particuliere fa brieken moeten inschrijven voor 45 pet. >yan hun vastgestelde fabriekscapaciteit (tot dusver 35 pet.). Indien de inschrijvingsprijs den minis ter t e h o o g voorkomt, geschiedt blijkens de inschrijvingsvoorwaarden géén toewij zing, en wanneer vroeger of later blijkt, dat weer een geheime afspraak is ge maakt, zal de minister de overeenkomst zonder éénigerlei schadevergoeding te niet doen. Zooals men weet, bedroeg de vorige in schrijvingsprijs hij slechts 35 pet. der capaciteit, f2.40 a f2.60, waarvan f 0.60 „opzet". Hierin heeft de minister dus thans een maatstaf voor de prijstoeoor- deeling. De strijd in Spanje. BARCELONA. Uit van het front in Aragon ontvangen berichten blijkt, dat de regeeringstroepen gister een hevig of fensief hebben ontketend in de buurt van Huesca dat geslaagd is. Ten Noorden van Huesca zijn de regeeringstroepen op gerukt in de richting van Ghimilla. Zij hebben Alerre bezet. In den sector van Tardiente hebben de opstandelingen ge tracht een hevigen aanval te ondernemen, welke werd afgeslagen. D'e opstandelin gen hebben zioh tot op 12 K.M. ten Noor den van Saragassa moeten terugtrekken. WERKLOOSHEIDSSTATISTIEK. Meer dan eens wezen wij er op, zegt onze N. Pr. Gr. C r t, dat onze werk- loosheidssatistiek betrouwbaar is, maar dat aan die van andere landen alles ont breekt, zoodat vergelijkingen niet moge lijk zijn. Hier geeft men den toestand weer zoo als die is. In het buitenland wordt menig maal de statistische leugen gebruikt om de werkelijkheid te verdoezelen. De „Nederlander" geeft daarvan een voorbeeld inzake de Duitsche statistiek. Prof. Visscher, die onze partij verliet, is nu reeds zoover afgedwaald, dat hij ons volk Duitschland als een goed voor beeld voor oogen stelt. Het zou aan de Duitsche regeering ge lukt zijn de werkloosheid in sterke mate terug te dringen. Volgens de officiëele opgaven zou het aantal werkloozen sinds 1932 hebben be dragen zes millioen twee honderdduizend. Thans zou het aantal werkloozen een millioen zijn. Welk een succes voor het nationaal- socialistisch bewind. Maar de „Nederlander" gaat dat cijfer nu eens nader bekijken. Het blijkt, dat het slechts aangeeft de werkloozen, die bij de arbeidsbeurzen staan ingeschreven. Maar wie blijven nu buiten deze sta tistiek? De „Nederlander" geeft deze opsom ming: 1. De groep der in werkverschaffing te- werkgestelden. 2. De groep dergenen, die op bijzondere voorwaarden in dienst zijn gesteld bij groote werken. 3. De zeer belangrijke groep der ar- beidsdienstplichtigen, die op 200 250.000 kan worden gesteld. 4. De groep dergenen, die zich om poli tieke redenen schuil houden of in con centratiekampen, gevangenis e.d. verblij ven. 5. De groep der van school gekomen kinderen, die geen arbeid vonden en toen te werk zijn gesteld bij het z.g. „land- jaar" of „huishoudjaar". 6. De groep der vrouwen, die als ge volg van een arbeidsverbod haar faedrijfs- arheid verlieten voor huishoudelijk werk of huwelijk. 7. De groep der landarbeiders, wier trek naar de steden is verhinderd óf die werkzaam waren in de industrie, doch gedwongen ontslag kregen en naar het platteland zijn teruggeplaatst. 8. De groep der met steun van het Rijfc werkkraohten (1625 jaar) uit de steden, de z.g.n. „Landhilfe". Hierbij dient te worden opgemerkt dat deze steun in '86 is stopgezet. 9. De uitermate talrijke groep der S.A. enS.S. mannen voor zooveel zij dezen dienst niet naast een normale eoononii- sohe functie waarnemen. 10. Tenslotte dient gewezen op den steeds meer menschen vragenden leger dienstplicht. Na de uitbreiding van en kele weken geleden is het aantal van deze groep, nog zeer aanmerkelijk vergroot. Hieruit ziet men wat de Duitsche sta tistiek waard is. Als wij ook eens gingen aftrekken, zou onze lijst er heel anders uitzien. Maar het is voor een volk beter de werkelijk heid te kennen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdam&che Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers 'heden H. V. A. 404/5 408Va Ned. Ind. Hdbk. 132 132% Philips 228 230-1 Unilever 15714 158 Amsterd. Rubber 220 22lVa Koninkl. Petroleum 406 409%-10 Dtli Mij. 284Va 288% Ned, Seheepv. Unie 7754 77% 4 pet. Nederland 100% lOO'/s 4 pet. Nederl. Indië 100 Vu lOOOi. U. S. Steel 587/s 58% Anaconda 3411/n Sö'/a U. S. Leather 3Vs 3s/a Bethlehem Steel 547/8 543/a Adj. Chic. Milwaukee 6 6la/n Cities Service 33/e 3Va Intern. Nickel 46% 47 Shell Union 197/a 201/i8-1/a Kennecott Copper 42 429/IB Radio Corp. 8 S&Va 8% Gar Foundry 38%-9 Tidewater 15% löVa Midcont. Petrol 22 21% Gen. Motors 55 56 American Enka 34% 34Va De markt was heden vrij rustig, doch het koersverloop was niet ongunstig te noemen. Voor Kon. Olie, die in de voor beurs tot 413 gegaan waren, bleef ook vanmiddag de stemming; goed en open den deze aandeelen op plm. 410. 0'ok ver der waren de localen m'eerendeels hooger. De Niva's verkocht plm. 21.000 ton Supe rieur, hetgeen de suikermarkt aangenaam stemde. Voor Ru'bber-aondeelen bestond goede vraag, terwijl Tabakkon zich op de hoogere slotkoersen van gisleren goed handhaafden In de Amerikaansche afdeeling waren Olieën weer favoriet. Voor Kunstzijde aandeelen, die lager openden, ontstond later wat m'eer vraag. De beleggingsmarkt was prijshoudend. In pandbrieven was iets ruimer handel. De directies van som- mi'go hypotheekbanken schijnen iets meer te voelen voor het opnemen van aanbod en daardoor de koersen te stimuleeren. Prol. 2%—Va. Wisselkoersen. Amsterdam, 22 Oct., 2.30 uur. Londen 9.099.10. Berlijn 74.70—74.90. Parijs 8.568.62. Brussel 31.20—31.30. New-York 1.85%—1.86%. MIDDELBURG. Bevallen: K. van Bel- zen geb. Van Belzen, d.; S. L. van D'ors- selaar geb. Glerum, d.; A. G. Janse geb. De Ruijter, d.; M. Verhage geb. Pieter- se. d. Overleden: W. F. H. K. van Gent, 68 j., ongeh. z.\ W. D'aniëlse, 62 j., geh. met N. Gijsouw. (M. G.) SGHERPENISSE. Geboren: Krina Pie- ternella, dv. A. Houke en K. P. Mol. Lena Cornelia, dv. H. M. Paulusse en D. J. de Korte. Izak Cornells, m. J. A. Geuze en T. J. van Hemert. Hubrecht Johannes, zv. C. L. M. Apdriesse en J. P. A. Nelisse. Willemijna Maatje, dv. H. Bolier en M. van 't'Hof. Overleden: Cornells Vos, 69 j., ongeh. (Th. G.) Boter-noteering. De commissie-noteering voor Ned. boter is voor de komende week vastgesteld op 01 cent per K.G. De boter-noteering Kopenhagen is vast gesteld op ongeveer 85 cent per K.G. MIDDELBURG, 22 October 1936. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim. Kleine groene erwten en kroonerwten f 8f 9, schokkers f 12—f 13,25, witte boo- nen f 15,50f 18, lange bruine boonen f 12 f 13,50, ronde bruine boonen f 14,50f 16. Aangevoerd door boerinnen: Boter f 0,821/2, kipeieren f 6, poelje-eieren f 4, eendeieren f 5, kalkoeneieren f 6. Aangevoerd door handelaren: Boter f 0,80, kipeieren f 5,50, poelje eieren f 4, eendeieren f 4,50. Part. prijs van den marktzetter. Boter f0,90, kipeieren f7, poelje-eieren f5, eendeieren f6. Part. prijs van den handel: Boter f 0,87%, kipeieren f 6,45, poelje eieren f4,50, eendeieren f4,80. Veilingsvereeniging Walcheren. Aan voer 9000 eieren.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3