Kerknieuws Gemengd Nieuws Laatste Berichten Telegrammen. De uitwijzing van Neder landers uit Duitschland. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand meente, mej. Wed. A. Cevaal—Janse, overleden in den leeftijd van 95 jaar en ruim 6 «maanden. Vrouwenpolder. Dinsdagmiddag ver gaderde de Raad. Afwezig met kennis geving de heer L. Duvekot S'zn. Na ope ning der vergadering memoreerde de voorzitter de verloving van Prinses Ju liana. Aan H. M. de Koningin en het verloofde paar is namens den Raad en de ingezetenen een telegram van geluk- wensch verzonden. De voorzitter deelde o.m. mede, dat door Ged. S'taten de be grooting voor 1937 is goedgekeurd en de rekening over 1935 definitief is vastge steld. De begrooting 1937 van den Vee- en Vleesch'keuringsdienst Oostkapelle werd goedgekeurd. De geraamde ontvang sten en uitgaven bedragen in totaal f 7777. De begrooting voor 1937 van bet Burgerlijk Armbestuur, aanwijzende in ontvang en uitgaaf een totaal bedrag van f651.49, werd m.a.st. goedgekeurd. Be sloten werd tot definitieve vaststelling van de rekening 1935 van het Burgerlijk Armbestuur, aanwijzende in ontvang f 462, uitgaaf f 443, en een goed Jot van ruim f 18. Op voorstel van B. en W. werd m. a. st. besloten het bedrag der over 1937 aan het Burgerlijk Armbestuur te verleenen subsidie vast te stellen op f600. Na bespreking weTd m. a. st. besloten het schrijven van het bestuur van de K.N.A.G. inzake verlaging wettelijk ta rief c.q. verhoogde opcenten Personeele Belasdng grondslag moterrijtuigen en dat van het bestuur der Prov. Zeeuwsche Schoonheidscommissie, houdende ver zoek om subsidie, voor kennisgeving aan te nemen. De voorzitter deelde mede, dat ook het bestuur der Bijz. L. School te Vrouwenpolder om een uitkeering ineens heeft verzocht van 80 pet. der in 1921 geschatte waarde van het aan dat be stuur toebehoorende terrein en schoolge bouw ad. f 5500, of f 4400 en dat B. en W. voorstellen alsnog aan het verzoek te voldoen, welk voorstel m. a. st. werd aan genomen. Tevens werd m. a. st. besloten tot het aangaan van een geldleening tot dat bedrag tegen een rente van 4 pet. Na bespreking werd m. a. st. besloten tot goedkeuring der door het bestuur der Bijz. L. School te Vrouwenpolder over de 'jaren 1932 tot en met 1934 ingezonden rekeningen. Vervolgens werd 'het bedrag der vergoeding voor de school te Vrou wenpolder over 1934 m. a. st. vastgesteld op f 867 en dat voor de school te Gapinge op f 540. Na bespreking van 'het adres van den Ghr. Besturenbond te SeTOOskerke (W.) houdende wenken en verlangens inzake de bestrijding van de werkloosheid in den a.s. winter, werd m. a. st. besloten het bestuur van dien Bond te berichten, dat terzake van de werkloosheid in deze ge meente naar bevind van zaken zal wor den gehandeld en dat zoo mogelijk met het door hen naar voren gebrachte reke ning zal worden gehouden. Overeenkom stig het voorstel van B. en W. werd m. a. st. besloten tot 'het doen bouwen van een bergplaatsje voor de gemeente en voor 'den bewoner van de woning B 10 in de afd. Gapinge, op een gedeelte van den door afbraak der voormalige O.L. school aldaar vrij gekomen grond. Na bespre king van het verzoek om subsidie door het bestuur van de in de afd. Vrouwen polder opgerichte mondorgelvereeniging, werd besloten afwijzend op dat verzoek te beschikken. Na bespreking werd op voorstel van B. en W. m. a. st. besloten de schoolkin deren ter gelegenheid van het a.s. huwe lijk van H. K. H. Prinses Juliana van gemeentewege te doen tracteeren en daar voor een bedrag van plm. f 0.60 per kind beschikbaar te stellen. Vervolgens werd de wijze van bestrijding van de werkloos heid in den a.s. winter in den breede be sproken en werd B. en W. machtiging verleend te dezer zake op den ingeslagen weg voort te gaan. Bij de rondwaag werd door den heer Langebeeke inlichting ge vraagd omtrent den eigendom van de in den toren te Vrouwenpolder hangenden klo'k, waarop wethouder Maas hem mede deelt, dat hem uit een in het archief in gesteld onderzoek is gebleken, dat be doelde klok aan den Kerkeraad behoort. De heer Dingemanse wees op het ont staan van een vuilnisbelt in den z.g.n. Schotsenhoek en zou gaarne zien, dat zulks werd opgeruimd, terwijl door den heer Arendse inlichtingen werden ge vraagd omtrent den eventueelen aanleg van drinkwaterleiding in de afd. Gapinge en door 'hem werd aangedrongen op het uitsteken 'van de vlag op officieele dagen van de gemeentekamers. Nadat de voor zitter genoemde hoeren van antwoord had gediend, werd de vergadering ge sloten. Tholen. Naar wij vernemen heeft d8 heer Joh. Bal ontslag genomen ais sec retaris' der Thoolsche-Oranijevereeniging. Momenteel is het aan het oude Thool- sche veer 'bijzonder druk met de verzen ding van mosselen naar het buitenland. Honderden tonnen worden dagelijks op- gevangen en geschoond. Alleen Maandag j.l. werden ruim 1500 ton afgeleverd, een en ander is een groote uitkomst voor vele werkloozen, welke nu hier een tamelijk loon kunnen verdienen. De aanvoer van bieten is tot heden aan de haven alhier zeer gering. Even wel is het vervoer per auto over de brug bijizonder toegenomen. Duizenden kilo's worden dagelijks per vrachtauto vanaf het land rechtstreeks naar de fabriek vervoerd. Ned. Herv. Kerk. Viertal te Diepenheim, A. Landstra te Middelburg, T. Brakman te Oudkerk c.a., P. Prins van "Wijngaarden te Terwoldeen W. v. d. Ven te Retranchement. Beroepen te Tienhoven, J. Loos te Oudega (W.). Te Oostermeer en E'estrum (toez,), D. Siemelink te Emmer-Gompas- cuum. Aangenomen naar Terkaple, T. Dokter te Kolham. Evang. Luth. Gem. Beroepen te Stadskanaal, A. W. G. de Wit aldaar. Ds. J. W. Swaan, predikant der Ned'. Herv. Gemeente te IJmuiden voor heen te Domburg, heeft op medisch ad vies zijn ambtswerk voor eenigen tijld neergelegd. Beschadiging van den zeedijk op Ameland. Aan de Zuidkust op Ameland heeft 'het j erg gespannen. Op verschillende plaatsen is de ruim 8 km lange zeedijk zwaar be schadigd. Op meer dan één plaats bad de zee een gat geslagen, dat door het instormen de zeewater voortdurend werd bespron gen en uitgediept. Zes jaar geleden werd de dijk ook zwaar beschadigd door den noordiwester- storm. Bij nacht en ontij hebben toen ook de dijkgraaf met ingelanden en arbeiders in den letterlijken zin op de bres gestaan. Afdoende verbetering van deze zeewering bleef echter uit tot bet voorjaar van 1936, nadat in den afgeloopen winter de dijk opnieuw zeer had geleden onder de aan vallen van de sprinvloeden. Medewerking werd verkregen van het werkfonds voor de financiering van het werk. Ongeveer 4 millioen glooiingklin- kers werden voor de versterking gebruikt. In September j.l. is de dijk gereed geko men. De deskundigen hadden echter niet gedacht, dat reeds de eerste de beste noordwesterstorm bet (herstelwerk voor 'n groot de'el weer ongedaan zou maken en den nieuwen dijk op sommige plaatsen zou ondermijnen. Opnieuw is het noodig geworden met man en macht aan bet werk te tijgen om Ameland tijdens den voor de deur staan- den winter voor overstroomingen te be hoeden. De toestand van den dijk baart den ingenieurs nog steeds zorg. Echter wordt gemeend, dat men thans den toe stand meester is. D'e vernieling van den dijk vindt onge twijfeld haar oorzaak hierin, dat de nieu we dijk nog niet voldoende was bevestigd De ondergrond is nog te los. Ongelukken. Gistermiddag 'heeft op den 'Rijksstraatweg AssenGroningen een ernstig verkeersongeluk plaats gehad, waarbij, de 23-jarige landbouwer N. uit Schoonoord op slag werd gedood. N. was met zijn motorfiets op weg naar de Zuid- laardermarkt. Uit «de richting Groningen kwamen hem eenige auto's tegemoet rif- den, die hem met hun lichten verblind den. N. zag een voor hem rijdenden boerenwagen, welke was bespannen met een paard, niet tijdig en kwam met dit voertuig in aanraking. Hij maakte een zwenking naar links en kwam voor een vrachtauto terecht. N. werd door den wagen gegrepen en tegen den grond ge slingerd. De jongeman werd op slag ge dood. De 69-jarige caféhouder J. te Acht huizen is bij het station aldaar door de tram, welke op weg was van Middelhar- nis naar Ooltgensplaat, aangereden en vrijwel op slag gedood. Bliksem in kerktoren ge slagen. Bij: een onweer dat boven Vianen a. d. Lek heeft gewoed is de bliksem in den toren van de Ned. Herv. kerk geslagen. De haan en de bliksem afleider werden beschadigd. Tjalk gestrand. Gisteren be vond zich op het IJsselmeer ten Noorden van de Gooiscbe kust een vaartuig in nood. dat signalen gaf. D'e Huizer haven- boot voer daarop ter assistentie uit. Het in nood verkeerende vaartuig bleek te zijn de Lichtdrager, een motortjalk afkomstig van Heemstede, op weg via Urk naar Friesland. Het schip was op de Gooische kust gestrand. Do bemanning van de Hui zer havenboot heeft de vier opvarenden per roeiboot naar bet strand van Naar- den gebracht. Schip in noodopdeNoord- z e e Het motorschip Jagersfontein van de Holland-Af rikalijn, heeft draadloos geseind, dat bet op de Noordzee ter hoog te van Terschelling vuurpijlen beeft waargenomen. Men vermoedt, dat zich een schip in nood bevindt. De Jagers fontein is van koers veranderd om een onderzoek in te stellen. Nadere bijzonder heden ontbreken nog. Plotseling sterven. Bij den ingang der Geref. kerk te Enkbuizen is Zondagavond mevrouw Terbolrst, 'die zich ter kerk wilde begeven plotseling onwel geworden, en binnen een 'kwartier over leden. Boeken van penningmees ter niet in orde. De boeken van den penningmeester van den Hilversum- scben Chr. besturenbond, zijln, bij de door het bestuur gehouden controle niet in orde bevonden. Of er van eenigen vörm van fraude, dan wel van slordigheid sprake is, is nog niet met zekerheid uit te maken. Deze onregelmatigheden schijnen reeds over enkele jaren te loopen. De boeken zijn inmiddels op het politie bureau gedeponeerd, terwijl aan een ac countant opdracht is gegeven een grondig onderzoek in te stellen. Bende rijlwieldieven ge pakt. De recherche te Den Haag heeft een zeer goeden slag geslagen toen zij de hand wist te leggen op een -heel complot van rijlwieldieven en helers', die sinds geruimen tijd de residentie onveilig heb ben gemaakt. Achtereenvolgens zijln in totaal vijf man aangehouden, terwijl in het Westland, waar zij hun afzetgebied vonden, 'n deel van den buit reeds in be slag werd genomen. Bij een gebonden controle werd de 30- jari'ge G. V. te Loosduinen in het bezit gevonden van een zoo goed als nieuw rijwiel, hetwelk hij beweerde voor een zeer lagen prijs van zijn broer te heb ben gekocht. Een ingesteld onderzoek bracht aan 'het licht, dat dit rijlwiel eenige dagen te voren in de stad was ontvreemd. Het gevolg hiervan was, dat de 31-jarige E. V., en de 23-jarige G. J. B., beiden te Den Haag, evenals de 30-jarige C. V. werden gearresteerd en ingesloten. Een in het Westland ingesteld onder zoek bracht naar voren, dat bovengenoem de personen verschillende rijlwielen van diefstal afkomstig, aan diverse personen, wonende te Monster, Poeldijk 's-Graven- zande en Naaldwijk, hadden verkocht of doen verkoopen. Als leider van het complot fungeerde de 50-jarige W. S. Het gelukte dezen te arrosteeren-, terwijl hij in het bezit was van een, den vorigen avond gestolen lijtviel. Bij een onderzoek in zijn woning werd tevens nog goed dat van diefstal afkomstig was, gevonden. Alle aangehou denen werden naar het Huis van Bewa ring overgebracht. Als verdacht van heling van rijfwielen, werd nog aangehouden en ingesloten de 40-jarige B. M. Noodlottgongeluik oplaat- ste oogenblik voorkomen. Gis teravond te kwart voor zes had op den spoorwegovergang aan de Weesperzijde bij den Omval te Amsterdam een ongeluk plaats, dat wondergoed is afgeloopen, dank zdji de tegenwoordigheid van geest van den machinist van den materieel- Dieseltrein. De hoornen van den overweg waren ge sloten om twee treinen, n.l. een uit de richting Amsterdam en een uit de rich ting Utrecht te laten passeeren. Aan beide zijlden van de spoorboomen stond op dit spitsuur een lange file auto's, wielrijders en voetgangers te wachten tot de overweg weer vrij zou zijin. De hulp-overwegwachter beging toen een font, die bijna allernoodloftigste ge volgen zou hebben gehad. Hij! opende na melijk de boomen vóór de trein uit de richting Utrecht was gepasseerd'. Een zware vrachtauto, een tractor met aan hangwagen stond aan de Diemensche zijde van den overweg en toen de boomen opengingen, duurde het een oogenblik voor de chauffeur den moitor op gang had gebracht. Dit oogenblik tijdverlies zoui zijh redding worden. Hij1 zette tem slotte den motor aan en was bijina tot de rails gereden, toen de Dieseltrein nader de. Zoowel de chauffeur als de bestuurder van den trein zagen welk een ontzettend ongeluk dreigde. De treinbestuurder, die de 'boomen geopend zag, stelde onmiddel lijk 'het gillend alarmsignaal in werking, terwijl hij met volle kracht remde. De chauffeur had van zijn kant op hetzelf de oogenblik het stuur omgegooid, enkele centimeters voor de rails. De remmende trein schaafde langs zijin linker-voor-spat- boird, vernielde dit gedeeltelijk en kwarni een meter of tien voorhij den overweg tot stilstand. De wielrijders en voetgangers hadden zich, door het fluitsignaal van den trein gewaarschuwd, nog tijdig in veiligheid kunnen stellen. Alles is dus zonder persoonlijke ongelukken en met geringe materieele schade afgeloopen. De hulpi-overwegwaohter had, naar bij ver klaarde, het aankondigingssignaal van den Dieseltrein niet «gehoord. De verklik kersbellen voor den trein uit Amsterdam en Utrecht hadden op betzelfde oogen blik geklonken. Hijl verkeerde in de ver onderstelling dat slechts één trein moest passeeren'. De politie heeft proces-verbaal opge maakt. De hulp-overwegwachter iheeft zich ongeveer een jaar geleden aan een zelfde feit schuldig gemaakt. Inbraak te Overschie.Naar eerst thans bekend wordt, is Zaterdag avond tijdens afwezigheid van de bewo ners, ingebroken hij dr. Gerards, te Over schie. Omstreeks half zes heeft de famillie het huis verlaten en toen om ruim tien uur de zoon des huizes thuiskwam, trof hij in de wotning een grooten warboel aan, die er op wee®, dat inbrekers tus- scihen half zes en tien uur duchtig had den huisgehouden. Zoowel boven als be neden was alles overhoop gehaald en een aantal sieraden, waaronder een diaman ten broche, een gouden ring met parel, enkele antieke gouden voorwerpen, 'drie gouden tientjes, waarvan twee met den beeldenaar van Koningin Wilhelmina met hangend haar, en enkele kleine munt stukken worden vermist. De inbrekers hebben zich voorts te goed gedaan aan roggebrood en punch, die zijl in de woning aantroffen. Het zheken van eikels. Ten gevolge van de stijging van de veevoeder- prijzen is ook de prijs van de eikels in Friesland aanmerkelijk omhoog gegaan. Bedroeg deze vorige jaren f 1 per mud, thans wordt gaarne f 1.50 per mud be steed. Het eikelzoeken dat voorheen dan eigen lijk ook niet meer werd gedaan, is thans weer een bedrijf geworden, dat druk wordt beoefend. Vooal in Zuid en Zuid-Oost Friesland ziet men langs de wegen en in de bos- schen de jeugd en ook de ouderen druk bezig met 'het zoeken van eikels, hetgeen, nu de oogst zoo rijk is, een goed ioonend werk is. Zakkenrollers aan het werk. Tijidens de overdrukke najaars- markt heeft Rijssen bezoek gehad van minder gewenschte gasten. De varkens- koopman S. uit Zuna, die een portefeuille met f 250 aan een ketting in zijn binnen zak droeg, werd daar de dupe van. Onver laten hebben zijin jas open- en de porte feuille van de ketting gesneden. Elen ander,. J.W'.B. uit Holten, deed aangifte, dat hijl een hoekje met veertien briefjes van tien gulden is kwijtgeraakt. Verduistering van 1200 gulden. Verdacht van verduistering tot ©en bedrag van f 1200 ten nadeele van een te Weesp gevestigde firma is te B.eda aangehouden een daar gevestigd verte genwoordiger. De man werd voor een nader onderzoek naar "Weesp overgebracht, waarna hij wéder ter beschikking van den officier van justitie werd! gesteld. Middelburg. Veertig jaar in dienst. Dinsdag herdacht de heer G. van den Broek, expeditie'baas, den dag, waarop 'hij 40 jaar aan de meelfabriek alhier werkzaam was. De directie van de N.V. Meelfabrieken der Nedeiiandsche Bakkerij had den jubilaris met zijn echt- genoote uitgenoodigd naar Rotterdam te komen, waar zij op het hoofdkantoor door den heer J. K. P. Kraan Jr. namens de directie hartelijk geluk werden gewenscht met dit jubileum. De directeur sprak woorden van groote waardeering voor den ijver en de plichtsbetrachting van den heer van den Broek. Als bewijs van waardeering en als blijvende 'herinnering aan dezen dag bood spr. namens de directie een gouden horloge met inscrip tie aan. 'Ook van verschillende andere zijden ontving de jubilaris vele blijken van belangstelling. Dreigend conflict voorko men. Eenigen tijd geleden heeft het be stuur van de Coöperatie „De Broeder band" alhier een loonsverlaging voor haar hakkerspersonee'l van 10 en voor haar winkelpersoneel van 5 procent aan gekondigd. Na eenige vruchtelooze on derhandelingen stelde een der vakbonden een ultimatum, waarna het bestuur de loonsverlaging opschortte. Op een giste ren door de Coöperatie speciaal voor deze kwestie heiegde ledenvergadering, waarbij ook een hoofdbestuurder van den Bak- kersgezellenbond aanwezig was, werd be sloten het geschil in handen te stellen van den Goöperatieraad, en beide partijen verklaarden zich bereid zich hij den uit spraak van den raad neer te leggen. Vlissingen. Schip gestrand. Se dert Maandag lag het Noorsohe stoom schip „Beth" yan Cassablanca naar Vlis singen opi de reede voor anker. Thans is het schip afgedreven en bij Rammekens aan den grond geloopen. Sleepbootassis- tentie is ter plaatse en hoopt het schip 'heden om half vijf met hoog water vlot te krijgen. Tsrneuzen. Dinsdagavond is Geert Dils, de zanger van het Nederlandsohe lied, op getreden voor de afdeling Ooist-Zeeuwsch. Vlaanderen van het Algemeen Neder- landsoh Verbond. Uit den rijken Nederlandsohe liederen schat heeft 'hij een keur van verzen -ge kozen, en zijn zang op de luit begeleid. Het programma gaf afwisselend ernst en humeri, het volkslied en oude bal laden. Het was een genot, dezen min- nestreel te beluisteren; overal waar hij optreedt, wekt zijn zang geestdrift en be- Wondeiing. Dat deze bijeenkomst een succes mag genoemd worden, blijkt ook uit bet feit dat verschillende nieuwe leden toetraden. Eind November zal Wies Moens een lezing bonden over Vlaaunsohe -dichters in den Vlaamschen -strijd. De uitwijzing van een viertal Neder landers ingetrokken. 's GRAVENHAGE. (R.D'.P.). E,en voort gezette vriendschappelijke gedachtenwis- fct-ling tusschen bet Nederlandsche ge zantschap te Berlijn en het Duitsche mi nisterie van Buitenlandsche Zaken, heeft ertoe geleid, dat de Duitsche regeering de genomen maatregel tot uitwijzing van een viertal Nederlanders, heeft ingetrokken. Door dezen uitslag is de weg geëffend voor verdere diplomatieke onderhandelin gen teneinde het gerezen conflict volledig tot oplossing te brengen. Dioodelijk ongeval. BEDUM. Gisteren is de .13-jarige A. O'kkinga ter hoogte van de spoorweg overgang door het uitwijken, voor een vrachtauto komende uit Groningen ge grepen. Dé knaap bekwam ernstige ver wondingen aan het hoofd en is aan do gevolgen overleden. In dan storm. IJMUIDEN. Bij bet stormachtige weer dat de laatste dagen woedde heeft het stoomschip Groenland van de Mij. Noord zee, dat een lading hout in een haven van Rusland had ingenomen zijn voormast en een gedeelte van de deklast verloren. Het schip is hier binnengesleept en daarna doorgevaren naar Amsterdam. Na aldaar te hebben gebunkerd zal het zonder voor mast de reis naar Frankrijk voortzetten, aangezien voor het herstellen van het schip de lading uit de ruimen moet wor den gelost. N. G. Jannink. f ENSCHEDE. Op bijna 60-jarigen leef tijd is gisteren plotseling te Hengelo overleden de Enschedesche textiel-fabri- kant N. G. Jannink, die vele jaren leider was van de bekende textielfabriek, Ger hard Jannink Zn. ONTHULLING MONUMENT VOOR WIJLEN H.M. DE KONINGIN-MOEDER SOEST. Heden heeft te Soest, in tegen woordigheid van H. M. de Koningin, een treffende plechtigheid plaats gehad. Daar is n.l. voor de Ned. Herv. Kerk aan den grooten weg van Soest naar Amersfoort het monument onthuld ter herinnering aan wijlen de Koningin-Moeder. Nadat de burgemeester van Soest het woord had gevoerd, werd op een teeken van H. M. de Koningin het monument van zijn om hulsel ontdaan. De Koningin heeft de rede van den burgemeester beantwoord. Daarna had een défilé van vereenigen plaats. Ook de schooljeugd was door 1200 kinderen vertegenwoordigd. Voorts heeft de Koningin nog een bezoek gebracht aan het paleis van wijlen de Koningin-Moeder te Soestdijk. l— BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdam&che Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. v-arige koers 'heden 408VÏ 404/5 133 132 232' 228 159% 157% 228 220 401 406 289ll/2 284% 78% 77% 100% 100% lOOWie lOOVia 59'7/s 587/s 35% 3411/is 3V2 3% 567/is 547/a 73/io 6% 33/s 3fVs 47s/b 46V2 20 197/e 445/s 42 8V3 8 40 S8V2 157/ie 15% 21% 22 56 56 34% 34% B. V. A. Ned. Ind. Hdbk. Philips Unilever Amsterd. Rubber Koninkl. Petroleum Dteli Mij. Ned. Scheepv. Unie 4 pet. Nederland 4 pet. Nederl. Indië U. S. Steel Anaconda U. S. Leather Bethlehem Steel Adj. Ghic. Milwaukee Cities Service Intern. Nickel Shell Union Kennecott Copper Radio Corp. Gar Foundry Tidewater Midcont. Petrol Gen. Motors American Ehka De markt was vandaag tamelijk on zeker. Er was vanmorgen vooral in lo kale fondsen wat aanbod, zoodat de koersen zich algemeen lager stelden. Het pond was 's morgens 9.09V2, doch liep later geleidelijk tot 9.11 op. Ook in de Amerikaansche afdeeling stelden de noteerin'gen zioh in sympathie met New- York op een lager niveau. De omzetten waren niet overweldigend groot, hoewel de handel vrij' levendig was. Zoodra de koersen wat daalden ontstond er weer vraag, zoodat er blijkbaar spoedig weer kooplust is, wanneer de koersen beneden een zeker niveau komen. Amerikaansche oliewaarden hielden zich vrij goed. Er ging vooral veel om in Shells en Tidewater. 'Ook koperwaarden werden gekocht en deze'konden dan ook in 'het verder verloop van den beurstijd fraotio-neel verbeteren. De beleggingsmarkt was iets luier. 4 pet. Indië waren a/ia pet. lager dan gis teren. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Oct., 2.30 u. Londen 9.O8V20.10. Berlijn 74.807b. Parijs 8.62—8.67. Brussel 31.25—31.35. New-York 1.85—1.86%. Over de maand September 1936. OUD-VOSSEMEER. Geboren: Jacoba, dv. J. Bosters en M. P. Boogaart. Gehuwd; J. van der Jagt, 33 j. en J. M. Lindihout, 25 j. Overleden: M. Rijnberg, 25 j. Th. Rijs- tenbil, echtg. v. G. Feelens, 66 j. (Th. G.) POORTVLIET. Gehuwd: M. van Ast, 26 j. en A. P. Feijitel, 21 j. Joh. A. Dekkers, 25 j. en M. E. Uijl, 26 j. G. Moerland, 28 j. en G. W. van As, 23 j. Geboren: Johannes Leendert, zv. L. A. Jansen® en P. J. Bijnagte. Johanna, dv. Joh. Hartog en Chr. "W. Anthonisse. Overleden: Jan de Goffau, 86 j., wedr van K. Kok. Hendrika Anthonisse, 50 j., echtg. van M. A. Poot. Lucretia Lena van Dijke, dv. M. J. van Dijke en D. Hartog. (Th. G.) KORTGENE. Geboren: lö Oct., Levina Leuntje, d. v. Aart Cornelis Markusse en Jacomina Tannetje de Regt. (N.B.) COLIJNSPLAAT. Geboren: 8 Oct., Ma ria Wilhelmina, d. v. Jan Willem Ale- bregtse en Geertruida Jacomina Eiken hout. (N.B.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3