ALS DE LIEFDE RIJPT Brand- akker s Kloosterbalsem wonden Staten-Generaal bedek ze dadelijk met Uit de Provincie P Ckl zo° 9°ed Draai voor 't leer! Groote doos 10 cent. Extra groote doos 15 cent. Van de opvarende passagiers worden vermisthet echtpaar G. P. Carli, de heer S. Raaff, de heer Exley, mevrouw Wisse en baby, de heer J. van Egmond en het echtpaar Matatita met twee kin deren. Van de bemanning worden nog ver mist: de marconist M. J. Uytermerk, de ladingklerk I. J. M. Hengst, de leerling- ladingklerk J. Latuperissa. Voorts wor den van de bemanning en dekpassagiers nog 59 inbeemschen vermist, wier namen nog niet bekend zijn. Van de passagiers werden gered: de heer M. Franken, het echtpaar R. H. Kramer, de heer A. Granen, mevrouw S. Raaff, de heer H. Mangelaar Meertens, de heer E. G. Hudson, de heer Rochester, het echtpaar D. Polsky, de heer A. M. Sohoevers, de heer G. G. Gerdingh, me vrouw Hartman met twee kinderen en mevrouw Brandes. Van de bemanning werden gered: de gezagvoerder B. C. Akkerman, de stuur lieden H. J. M. Hermsen, C. Harder, H. C. Verseput en J. F. Stada, de werk tuigkundigen G. A. Weyhenke, Ghr. van Oversteeg, H. G. Geysen, J. H. Bax, A. L. Goossens, A. F. G. Smeets en P. Lol- kema, de hofmeester J. B. Verhaar. Voorts zijn van de bemanning en dek passagiers galred 121 'inheemschen. De 'kantoren van alle scheepvaartmaat schappijen heschen na het bekend wor den van de ramp de vlaggen halfstok. Volgens een Aneta-telegram uit Soera- baja zijn gisteren van de 59 nog ver miste leden van de inlandsche beman ning en inlandsche passagiers nog 39 in veiligheid gebracht. Do directie van de Koninklijke Paket- vaart Maatschappij deelt mede, dat vol gens de laatstverkregen opgave 167 in landers van het totaal van 187, die zich aan (boord bevonden, definitief in veilig heid zijn gebracht. Van de vermiste Europeanen is 'het stoffelijk overschot van mevrouw Wisse te Soerabaja aangebracht. Aneta verneemt nog, dat tot dusver geen verdere Euro pe esche vermisten meer te recht zijn, zoodat vermoe de- lijk het totaal aantal slacht offers zal bedragen: 14 Euro peanen en 20 inlanders.. EEN VERKLARING VAN OUD GEZAGVOERDER. Het is mi] een volkomen raadsel. Aan het materiaal wordt veel zorg besteed. Een oud-gezagvoerder van de K. P. M. verklaarde in een persgesprék „Het is mij een volkomen raadsel, dat een dergelijke ramp bij de K. P. M. kan voorkomen. Ik ken de „Van der Wijckl" Ik heb er korte tijd ter vervanging van den gezagvoerder dienst op gedaan en het is een prachtig zeewaardig schip, gelijk trouwens de geheele vloot van K.P.M. Ik mag dit zeggen, omdat ik gedurende mijn 26 dienstjaren op niet minder dan 80 schepen van de Maatschappij' heb ge varen en ik kan u uit eigen ervaring de versoker-ing geven, dat er geen Maat schappij i®, die zooveel zorg aan het materiaal besteedt als de K.P.M. Dit moet trouwens wel, daar de sche pen uitsluitend in de tropen dienst doen 9n dus bestand moeten zijn tegen de waarlijk niet geringe invloeden van den klimatologischen toestand. Het metaal roest snel en het hout kan krimpen, wan neer niet eerste klas materiaal wordt ge bruikt. Een oogenblik heb ik nog gedacht aan een verschuiving van de vracht: hier door kan een schip als de Van der Wijck eenige graden slagzij maken, doch daar uit valt een catastrofe, die zich binnen 5 minuten afspeelt, naar mijn gevoel on mogelijk te verklaren. Ex is in de buurt van Soerabaja wel eens een schip gekapseisd, het gouver nementsvaartuig „Zeemeeuw", dat op laag water kwam en door de zuiging op een bank getrokken werd, maar waar de „Van der Wijck" op een diepte van 22 FEUILL ETO N Uit het Engelsch. 115) _-o— En toen waarom moest ze op dit oogenblik plotseling terugdenken aan dien donkeren winteravond, toen ze dien kleinen, kreupelen jongen gevonden had temidden van een tierende menschenmas- sa en ze het ventje in haar sterke armen naar zijn buis gedragen 'had? Ze staardo op haar handen, die nu werkloos in haar schoot lagen. Sylvia had gezegd, dat ze een vrouw zonder armen was. Toen ze Dicky in haar armen gekoesterd had btj hot vuur, had hij in kinderlijke openhar tigheid verteld, dat zijn vader eens het zelfde van haar had gezegd. Eon Venus! Een sterke, dappere, schoona vrouw uit do antieke wereld. Een heldin Daar voor hadden allen haar gehouden. Maar niemand had in haar een inoeder gezi en, behalve dan misschien de kleine Dicky Tancred, die in 'haar oogen dezelfde tee- derheid ontdekt had, welke hij Ias in de oogen van de madonna op zijn geliefde plaat. Maar ziet niet juist het kinderoog het scherpst, omdat het misschien het meest onbevangen ziet? meter water voer, kan er geen sprake van zuiging zijn. Het vaarwater is uit stekend, goed betond en veilig te bevaren, doordat men leiding heeft aan de lichten op de Java-kust. Riffen zijn er in deze koers niet en het ia trouwens onmogelijk, dat een bemanning, aan wie zulke ontzag lijk hooge eischen worden gesteld als bij de K.P.'M. het geval is, een navigatie-fout zou maken, die een dergelijke catastrofe tot gevolg kan hebben. Nog nooit is er bij mijn weten op de Nederlandsche vloot een ramp van dezen omvang gebeurd en dat dit juist bij onze maatschappij moest gebeuren, waar men met pleizier vaart, omdat het best mogelijke materiaal nog niet goed genoeg is het is mij een vol komen raadsel Er moet iets ontzettend aan boord zijn gebeurd, dat zoo'n solide, mooi schip als de „Van der Wijck" in zoo korten tijd ten onder kon gaan. Ware dit gebeurd in de Molukken of in de buurt van Nieuw- Guinea, waar de route gevaar oplevert, dan zou men denken aan een rif. Op deze koers kan hiervan geen sprake zijn. We moeten dus de nadere berichten maar afwachten." TWEEDE KAMER. Exploratie Nleuw-Guinea. Ver- heoging Defensie-begrooting. Vo gelbescherming. De Tweede Kamer heeft gisteren zonder veel discussie een aantal wetsontwerpen van nogal uiteenloopenden aard aange nomen. Minister Colijn verkreeg z. 'h. st. de goedkeuring van het contract, waar bij aan de N. V. Mijnbouwmaat- schappij Nederlan dN i e u w- Guinea in laatstgenoemd gebied een terrein van bijna 6 millioen 'ha ter explo ratie wordt gegeven voor den tijd van vijf tig jaar, waarbij Indië, behalve 4 pet. van de bruto-opbrengst, ook 3 pet. van de waarde der gewonnen delfstoffen ontvan gen ral. De maatschappij zetelt te 's-Gra- verihage; all'e firmanten, op één na, zijn Nederlanders. Bij dit ontwerp hebben de hoeren Co- lijn en Joekes woorden van deelneming gesproken met de pas plaats gehad heb bende scheepsramp in Indië. Eveneens werd z. 'h. st. goedgekeurd de verhooging van de begroo- ting van Defensie, noodig ge worden door extra uitgaven voor het on der de wapens houden van miliciens bij K. B. van 11 Maart 1936, alsmede voor de eerste annuïteit van het Defensiefonds. Men herinnert zich, dat in de Kamer geponeerd werd, dat de troepen niet dan bij de wet onder de wapenen konden ge houden worden. Minister 'Golijn daaren tegen meende, dat art. 187 van de Grond wet niet sloeg op een maatregel, waarbij dienstplichtigen, die in werkelijken dienst waren, onder de wapenen worden ge houden. De Minister heeft daarop de twistvraag voorgelegd aan den Raad van State en dit College verklaarde de meening van den minister te zijn toegedaan. Minister Golijn heeft echter dit advies van den Raad van State niet zonder meer als wapen tegen zijn opponenten willen bezigon, maar er zich bovendien mee ver- eenigd, een zoodanige wijziging van art. 187 der Grondwet voor te stellen, dat dit artikel een ondubbelzinnige strekking krijgt in den geest van zijn tegenstanders. Een royale houding die algemeen waar deering vond. De gevraagde goedkeuring van een tweetal handelsverdragen met Duitschland (goederenverkeer) en de Ver. Staten van Amerika (handelsverdrag) werd grif Verleend. "Wat meer tijd w'as noodig voor het ont werp tot bescherming van in het wild levende vogels. Een algemeen vangverbod van wilde zangvogels is de Minister van land bouw blijven afwijzen. Het betreffende ar tikel, dat vergunning mogelijk ma'akt om bepaalde soorten beschermde vogels voor de kooi of de jacht te vangen, vervoeren of verkoopen, is met 42 tegen 29 stemmen aangenomen. Op bijna gelijke wijze, 40 tegen 29 stem men, is een amendement van de Commis sie van rapporteurs aangenomen, dat be halve het belang van den vogelstand, of ter voorkoming van schade aan land-, tuin- of 'boschbouw of aan de visscherij, ook schade aan de jacht motief kan zijn om te bepalen, dat sommige soorten vo gels niet worden gerekend tot de be schermde vogels. Het artikel, dat het zoeken en rapen van eieren van kie viten mogelijk maakt, heeft nogal be langstelling getrokken. Mr van Dijken zag zijn amendement overgenomen, waardoor de zoeker of raper zijn werk slechts mag verrichten behalve op eigen terrein, in ge zelschap van 1 of met schriftelijke toe stemming van den eigenaar, resp. gebrui ker. Deraaptijdis opnieuw ingekort en kan nu niet langer dan van 1 Februari tot 20 April duren; bij bestuursmaatregel ia echter vroegere sluiting mogelijk. De heer Van Zadelhoff had nog een succesje, doordat de Minister zijn amandement overnam om de massavangst van beschermde vogels (met behulp van vallen, kooien, netten, strikken, lijmstok ken e.d.) te verbieden. Vandaag komen o.m. de nieuwe pacht wet en 'hét initiatief-voorstel Ter Laan tot wijziging van de leerplichtwet aan de orde. zijn pijnlijk, ze genezen moeilijk en laten vaak lilteekens na. Behandel ze daarom zorgvuldig, de pijn verdwijnt direct, de wonden of blaren blijven zuiver en genezen snel. DRUKTE OP DE GOESCHE VEILING. Het cijfer van vorige week nog overtroffen. Men schrijft ons: Was men vorige week Dinsdag, 13 Oct. algemeen van meening, dat toen het top- cijfer op de aanvoerveilingen zou zijn bereikt, dit is gebleken onjuist te zijn, daar gisteren 20 October voor niet min der dan ruim f40.000 op aanvoer werd verkocht, zoodat het omzetcijfer van de vorige week met nog ruim f4000 werd overschreden. De aanvoer van le kwaliteit fruit was 13 'October ruim 68.000 kg. en thans 95.000 kg., een vooruitgang van 27.000 kg. Uit het eigen pakstation werd onge veer 30.000 kg. meer aangevoerd dan de vorige week, een bewijs, dat de kwee kers meer en meer hiervan gebruik gaan maken. De kweekers, aangespoord door de hooge prijzen, die worden besteed, rui men momenteel hun fruit zeer hard, van daar de groote aanvoer. Sommigen schijnen niet te weten, wat het woord „aanvoerveiling" beteekent en waren van meening, dat op de veiling te Goes, wel eens een grooter bedrag aan omzet plaats vond, doch dan was dat op de zoogenaamde groote- of monsterveilin gen, waarbij niets is aangevoerd, terwijl bij aanvoerveilingen al het fruit in de gebouwen staat opgesteld en dus ook weer moet worden weggeladen, wat aan vele handen werk verschaft. Goes. D'e collecte voor de commissie van samenwerking bracht deze week f 52.99 op. De op 20 Oct. gehouden Vlaggetjes dag ten bate der aid. Goes van 't G. G. voor Kinder-herstellings en vacantie kolonies heeft f 266.73 opgebracht. Kloetinge. De Arjaclub „Groen va i Prinsterer hield gisteravond haar maan- deüjksche vergadering welke zeer goed bezocht was. Dtoor A. Hooges-teger werd een inleiding gehouden over Artikel 8 van het program van beginselen, „de Volksinvloed", waarop een zeer drukke Juffr. Waggitt zat stilzwijgend tegen over het meisje, dat haar gezocht had met het onbewust gevoel, dat ze in haar iemand zou vinden, die haar zou kunnen begrijpen en helpen. Haar bewegelijke mond stond een paar minuten stil, alsof ze bezig was de gedachten te lezen, welke zich op dit oogenblik in Philippa's hart vermenigvuldigden. Enndelijk sprak ze. „Vanmorgen", begon ze, „kwam Emly al voor het ontbijt bij mij aan de achter deur. En huilen dat ze deed, haar oogen waren opgezwollen van al het huilen dat ze de laatste dagen heeft gedaan. Ik mag Emly graag lijden. Ik heb al tegen Job gezegd, als we ons testament opmaken moeten we Emly vooral niet vergeten. Ze heeft van dat echte Smiles-bloed in haar aderen, die Emly, Ze is niet zoo'n nieuwerwetsche ééndagsvlinder. Ze houdt van haar mevrouw. „O, tante Sarah, zegt ze tegen me, kunt u niet eens komen. Meneer sluit zich maar op in zijn stu deerkamer en mevrouw wil niets van hem weten. Ik heb zelf gehoord, dat ze hem wegstuurde. En ik durf haar het ontbijt niet brengen en gisteren heeft ze den heelen dag' ook al niets gegeten. U kunt de mensc'hen altijd zoo goed troosten, tante Sarah; en toen barstte ze weer in snikken uit. Kunt u niet eens komen en ieta voor mevrouw doen? Haar hart breekt nog!" „Emly. antwoordde ik, meisje en ik legde mijn hand op baar schouder 1 mis schien begrijp je eens waarom ik niet ko men kan. Als je zelf eens een kind tegen je boezem mag drukken en God gevj je dat te beleven, Fmly, dan zal ik je niet meer behoeven te vertellen, waarom ik nu niet mee kan gaan. Ik heb zelf nooit een zoon gehad, kind. Einly keek mij ter neergeslagen aan. maar ze zei niets meer. Ze had me begrepen. Ik behoefde niets meer te zeggen. Als je mevrouw echter begreep dat bet de Heere is, Die het kind haar ontnomen 'heeft, zou ze mijn troost niet noodig hebben, Emly. Maar Hij, Die geeft op Zijn tijd en ontneemt als het Hem behaagt, geprezen zij Zijn Naam, heeft mij nooit een kind geschonken, liefste. Mijn plaats is vandaag niet naast Mevr. Scriven." Philippa wierp 'haar een dankbaren blik toe. hoewel er nog tranen blonken in haar oogen. „U hebt meer verstand dan wij alle maal", zei ze. „Ik had dat moeten beden ken. Neen, nu ben ik niet meer gekwetst. Arme Sylvia „Misschien is het wel een gelukkige Sylvia", antwoordde Juffr. Waggitt. „Wij hebben deze smait wel niet behoeven te lijden, maar wij hebben ook gemist, wat zij heeft gekend: moederweelde. Maar bespreking volgde. G. Nieuwdorp gaf een j politiek maandoverzicht, dat ook aan leiding gaf tot verschillende vragen. Door de afgevaardigden naar den toog- dag te Apeldoorn werd verslag uitge bracht. (Belangeloos bericht.) Nisse. In de Maandagavond gehouden raadsvergadering waren allen aanwezig. De verordening op de heffing van vee en vleesch werd gewijzigd waarbij werd be paald, dat keurloon van een veulen f 2.50 zal bedragen. Op verzoek werd het derde schoollokaal beschikbaar gesteld voor het geven van Zondagsschoolonder wijs (zulks tot wederopzegging) op voorwaarde, dal eventueele te maken kosten van werk zaamheden voor rekening van aanvrager komen. De vernieuwing van een gedeelte dorpstraat werd gegund aan Gehrs. Jan sen alhier voor de som van f 1693. Schore. Maandagavond is ten ge meentehuize onder leiding van den burge meester een vergadering gehouden met het doel te komen tot oprichting van een commissie voor de a.s. feestviering bij het huwelijk van H. K. H. Prinses Julia na. Deze vergadering was ondanks de ongunstige weersomstandigheden zeer goed bezocht en men was algemeen van meening, dat ook hier uiting 'diende te worden gegeven aan de dankbaare ge voelens in dezen. Voor de nadere regeling is een com missie benoemd, bestaande uit Mevr. van den Brink-Glerum en de heeren W. Snoep, W. Rijn Czn., Jan van Koeveringe Hzn., Jacob Karelse, A. Leijs, Jacs. Sm all e- gange,, P. Sterk, G. Rijin J. Pzn., M. Joosse, Jacob Mieras Nzn. en Fr. de Jonge. 's Heer Arendskerke. Gemeente raad. Maandagmiddag kwam de ge meenteraad voltallig bijeen. Allereerst memoreerde de voorzitter de verloving van Prinses Juliana met Prins Bernhard. De voorzitter deelde mede, dat de ver laging der personeele belasting van 160 op 145 opcenten, alsmede die der ge meentefondsbelasting van 60 op 55 ko ninklijk is goedgekeurd. De door wijlen Jhr U. E. Lewe van Nijenstein, oud-burgemeester der gemeen te, geschonken cadeaux, w.o. een tegel tableau en een antieke tafel, werden door den raad met dank aanvaard. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegrooting, dienstjaar 1936, waarop onder meer voorkwam een be drag van f 10 als jaarwedde voor den door B. en W. benoemden plaatselijken deurwaarder, dhr J. M. de Kok te Goes. Dhr Lindenbergh vroeg wat hiervoor ge daan moest worden. De voorzitter ant woordde, dat deze belast is met de be- teekening van stukken betreffende ver volging ter invordering van plaatselijke belastingen en tenuitvoerlegging van dwangbevelen. Met alg. stemmen aange nomen. Daarna kwam aan de orde een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van los-, laad-, lig- en havengelden voor de haven Zuid-Kraaijert. De voorzitter deelde mede, dat de bedragen ontleend waren aan de oude verordening en de heffing niet hooger is geworden, terwijl B. en W. van tevoren advies hebben in gewonnen bij de Schippersvereeniging „Schuttevaer". Dhr Goedegebure vond een heffing van 12 cent per 1000 K.G. suikerbieten nogal aan den hoogen kant. De voorzitter ant woordde, dat een dergelijke heffing niet hoog is te noemen. Met alg. stemmen werd tot vaststelling besloten. De begrooting voor het dienstjaar 1937 van den gemeenschappelijken keurings dienst van vee en vleesch in den keu ringskring Heinkenszand, werd m. a. s. aangenomen, onder opmerking van B. en W., dat het bedrag van f 75 voor waterleiding en licht voor den keurings veearts hen vrij hoog voorkwam. Door B. en W. werd den raad voor gesteld de jaarwedde van den nieuw te benoemen controleur voor de steunverlee- ning en werkverschaffing, in nader over leg met het departement van Sociale Zaken, vast te stellen op f600. Dhr Lindenbergh vroeg wat dat voor een man moest zijn en waar die zou moeten wonen. De voorzitter antwoordde hierop, dat dit een persoon zou moeten zijn, die over wicht op de werkloozen moet hebben en verplicht zou worden in de gemeente te wonen. Spr. zeide, dat B. en W. t.z.t. een oproeping zullen doen. Dhr Janse vraagt of er veel werk aan die betrekking verbonden is. De voorzitter zegt, dat de werkzaamheden in de zomer maanden niet veel zullen zijn, waarna dhr Lindenbergh vroeg of dit een neven betrekking dan wel een volledige betrek king zou zijn, waarop de voorzitter ant woordt, dat dit wel een nevenbetrekking zou kunnen zijn. M.a.s. werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Aangeboden werd het vijfjaarlijksch verslag van den toestand der gemeente over de jaren 19311935. Vervolgens werd overgegaan tot be handeling der gemeente-begrooting 1937. M.a.s. werd de tijdelijk bestaande korting van 4 en Zy2 op de jaarwedden der gemeenteambtenaren, welk in 1937 zou afloopen (aanvankelijk was het de be doeling deze tijdelijke korting om te zet ten in een vaste verlaging), op voorstel van B. en W., in verband met de deva luatie, met 1 jaar verlengd. De post „ontwikkeling en ontspanning werkloozen", aanvankelijk op de begroo ting voor „memorie" geraamd, werd op voorstel van B. en W. gebracht op f300. De voorzitter deelde mede, dat op het ontwerp begrooting 1937 v. h. Burg. Arm bestuur van 's-Heer Arendskerke een be drag van f 1500 als bijdrage in de kosten van krankzinnigenverpleging, alsmede een bedrag van f 100 als bijdrage in de jaarwedde van den gemeente-geneesheer, waren geschrapt, hetgeen B. en W. zeer speet. De heeren Lindenbergh en van den Dries meenden, dat de gemeente hiervoor reserves vormde, en deelden mede, dat genoemde bedragen derhalve van de be grooting van het Burg. Armbestuur wa ren afgevoerd. De voorzitter antwoordde, dat de reserves gevormd werden op voor schrift van Ged. Staten, om zoo noodig voor een later dienstjaar te kunnen die nen. Dhr v. d. Dries vond het billijk, dat ook het Groot Armbestuur van 's-Heer Hendrikskinderen zou bijdragen in de kosten van krankzinnigenverpleging, waarop dhr Vermeule antwoordde, dat genoemde instelling niet zoo goed bij kas is. Dhr Lindenbergh stelde voor het bedrag van f 1500 op de gemeente-begrooting te schrappen, waarna dit voorstel in stem ming werd gebracht en met 2 tegen 9 stemmen werd verworpen. Tegen stem den de heeren Lindenbergh en Van den Dries. Nadat de raad ongeveer een half uur met gesloten deuren had vergaderd, werd m.a.s. aangenomen de jaarwedde van den te benoemen havenmeester vast te stel len op f 800. Hierna sluiting. Westkapelle. De Noordwester storm, die ook hier, vooral in den nacht van Maandag op Dinsdag, met groote hevigheid heeft gewoed, heeft slechts op enkele plaatsen aan den dijk schade aangericht. Het betrof enkele kleine plekken, waar bazaltsteenen uit de glooiing zijn gewerkt. De beschadigde ge deelten worden dadelijk weder hersteld. De zee atond heel woest en joeg haai hooge, schuimende golven tot over de steenen glooiing. Oost- en West-Souburg. Gisteren (Dins dag) is de oudste ingezetene dezer ge- Ingezonden Mededeeling. juffr. Philippa, u hoefde dat niet te mis sen, het is uw eigen schuld. Meid, ik maak me wel eens bezorgd over je en over hem." Philippa ging weer ritten. „Het is te laat", zei ze toen vlug. „U weet dat niet. Maar dat is nu voorbij. Ik kan niet meer ongedaan maken, wat ik eens, in onwetendheid, gedaan heb." Juffr. Waggitt glimlachte. „O, meisje", begon ze, en de vriende lijke, meelijdende glans kwam weer in haar oogen. „O, meisje, als je maar ge duld had. Als je maar gelooven en wach ten kon. Maar deze beide zijn juist de moeilijkste dingen in het leven en het valt ons zwaar, ze te leeren." Philippa schudde het hoofd en de oude vrouw zei niets meer. Ze volgde stilzwij gend haar gast naar de deur en staarde haar na, totdat ze de straat uit was. Ze bewonderde 'haar slanke, fiere gestalte, haar vastberaden tred. Juffrouw Waggitt bad Philippa nooit vergeleken met een vrouw uit de klassieke oudheid. Daarvan had ze zelfs nog nimmer gehoord. Even als de kleine Dicky Tancred had ze reeds lang heel iets anders in haar ontdekt en nog geen reden gehad, haar zienswijze te wijzigen. „D'e dag zal komen", zei ze, onderwijl ze haar deegbewerking weer hervatte. „Dë dag zal komen, even zeker als dit deeg gaar en bruingebakken weer uit de oven te voorschijn komt." Dten volgenden dag stond Philippa met Paul en Romney bij het versch gedolven graf en zagen ze de kleine doodkist met het ziellooze lichaam van Paul's zoon in de groeve zinken. Zoo teer, zoo heel jong nog was dit brooze lichaampje geweest en het nu reeds te moeten afstaan aan den onver- biddelijken dood was zoo wreed. De drie menschen aan de geopende groeve voel den zich zoo nameloos nietig en machte loos; hun geringe kracht kon den zoon niet teruggeven aan de moeder, hun stumperige troostwoorden konden de haag niet doorbreken, die de felle smart had gebouwd om de zielsbedroefde moe derziel. Boven op den heuvel, waar de walmige rook van de stad schijnbaar niet kon ko men, tusschen het frissch groene gras, onder de bloesemde boomen, was het graf gedolven. D'e vogels zongen geen treur zang, maar een klaterend loflied, de bloe men asemden hun lieflijkste geuren uit, de natuur vierde zijn feest van geuren- weelde en kleurenpracht, toen de kleine schaar van treurende menschen zich van bet graf verwijderde. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2