NATIONALE Prinses Juliana naar Duitschland vertrokken. NATIONAAL-TARIEF Kerknieuws Onderwijs Finantiëele Berichten Gemengd Nieuws LEVENSVERZEKERING-BANK ROTTERDAM Wanneer zal het huwelijk plaate hebben? Zaterdagavond te 9.02 uui is Prinses Juliana per D-trein van Apeldoorn naar Duitschland vertrokken, De Koningin deed Haar dochter tot op het perron uit geleide. Reeds ongeveer een kwartier voor het vertrek van den trein was het Ko ninklijk gezelschap in de Koninklijke wachtkamer aanwezig. Per auto was de rit van het paleis het Loo gemaakt. Het afscheid op het perron tusschen de Ko ningin en de Prinses was zeer hartelijk. Na ingestapt te zijn, verscheen de Prin ses voor het open raam van het portier van haar coupé en onderhield zich nog eenigen tijd met de Koningin. Het familiebezoek van de Prinses zal ongeveer een week duren. Prinses Juliana werd Zondagmorgen te Berlijn van den trein gehaald door haar verloofde Prins Bernhard en diens moeder. Vandaar wordt de reis voortgezet naar het slot Reckenwalde niet ver van de Poolsche grens. In de mooie omgeving van het oude slot zullen de prinses en de prins de komende dagen wandelingen en autotochten onder nemen eno.a. ook een jachtpartij organi- seeren. In een grooten kring rondom het slot zullen de wegen door landjagers worden bewaakt, ten einde er voor te zorgen, dat de hooge gasten zich geheel ongehin derd kunnen bewegen en volkomen rust kunnen genieten. Naar aanleiding van den laatsten tijd in de pers voorgekomen berichten, waar in mededeeling wordt gedaan van den datum, waarop het huwelijk van Prinses Juliana zal plaats hebben en omtrent een te maken huwelijksreis naar Ned.-Indië, is het A.N.P. bij een onderzoek gebleken, dat te bevoegder plaatse noch omtrent den datum van het huwelijk, noch om trent een te maken huwelijksreis op het oogenblik iets bekend is. Tijdens een onbewaakt oogenblik viel het ongeveer 4-jarig - dochtertje van dhr A. J. J. Taizelaar van de trap. Het meisje kwam zoo ongelukkig tereaht, dat zij één barer beenen brak. Door Dr Bernhardi werd medische hulp verleend. Kcrtgene. De gemeentebegrooting over 1937 sluit met inkomsten en uitgaven a f 65.723,95. Kapitaaldienst: inkomsten en uitgaven 1 f 7000. Een post onvoorzien van f 1702,22 en een reserveering voor latere dienstjaren van f 9000. Tijdens het hooge water van Zondag middag en -avond heeft de veerdam eeni- ge oogenbliMoen geheel onder water ge staan, zoodat het verkeer van en naar de veerboot stop lag. Om half zes was het water van den dam verdwenen en konden fietsers en voetgangers droogvoets van en naar de veerboot komen. Het hooge water heeft talrijke ratten Verrast. D'eze dieren leven in den rommel, welke op 'de vuilnisbelt en tusschen de ha'ven ligt. Uit alle holen en gaten kwa men ze geloopen. Het publiek heeft vele dieren doodgeslagen. Wissen kerke. Gemeenteraad. Vrijdag vergaderde de Gemeenteraad vol tallig. Ingekomen was een dankbetuiging van II. M. de Koningin in verband met de felicitaties ter gelegenheid van H. M. verjaardag. Aan het verzoek van Gedep, Staten om de gemeenschappelijke regeling inzake de U. L. O.-school te Middelburg te herzien werd voldaan. Vastgesteld werd een nieu we verordening op de 'heffing van school geld. Het ventverbod. B. en W. stel len voor om den prijs voor ventvergun ningen te houden op 50 cent, maar in- plaats van 1 dag nu geldig te doen zijn voor 2 op elkaar volgende dagen en voor venters van versehe viscih te doen gelden voor drie op elkaar volgende weken. De verlenging van 1 op 2 dagen vloeit voort uit de klachten, dat deze gemeente niet geheel op 1 dag afgevent kan worden. Dhr Bustraan wil goedkooper tarief, bv. 30 cent. Het zijn me'est arme mensöhen die komen venten. Dhr De Ridder zegt het nu al erg ge noeg te vinden met het vele venten. Het komt meermalen voor, als een vrouw naar voren komt, dat er brutaal opgetreden wordt en wat de armoede betreft, is ten slotte iedere gemeente verplicht zijn ar men te onderhouden. De gewijzigde verordening wordt met alg. st. vastgesteld. Wijziging der verordening op de heffing van leges met alg. st. aangenomen. Vastste'lling uitbreidingsplan voor de kom Wissenkerke eveneens. Nar aanleiding van toegezonden stuk ken inzake de overbrugging van de Zand- kreek volgt een bespreking, waarbij dhr De Ridder informeert naar de mogelijke hooge kosten van den brugbouw. De voorzitter zegt daaromtrent geen in lichtingen te kunnen verschaffen. Dhr Bustraan vraagt naar den duur der garantie. De voorzitter zegt: onvoorwaardilijk, dus misschien eindeloos. Dhr De Boer noemt bet een blanco cre- diet aan de provincie. D'e voorzitter zegt: de provincie is er ook voor de helft in betrokken. Dhr De Boer vraagt of de functie van bestuurslid kosteloos wordt verricht. De voorzitter zegt, dat het 'hem onbe kend is. Wèl weet hij, dat de aanwijzing van een bestuurslid voor Noord-Beveland veranderd ie in een vrije stemming van gemeente- en polderbesturen, Dhr De Smit informeert of ingeval de brug er komt, er rekening met de arbei ders van Noord-Beveland wordt gehouden, •De voorzitter zegt, dat dit toegezegd is. De medewerking tot overbrugging werd toegezegd met de stem van wet'h. van der Maas tegen. Daarna vaststelling gemeentebegrooting 1937. Dhr Balkenende merkte op, dat 't open baar onderwijs erg duur is. De voorzitter zegt, dat de oorzaak daar van schuilt in twee scholen met weinig leerlingen. Dhr Bustraan wensoht subsidies aan corporaties te schrappen. Die moeten maar zorgen, 'dat ze zichzelf kunnen be druipen. Bit voorstel werd niet gesteund. Dhr De Smit informeert, of de post steunregeling 'hoog genoeg is. De voorzitter hoopt van wel. In verband hiermede zegt spr.: als we de rijkssteun regeling aanhouden 'krijgen wij ook recht op het betrekken van vleesch in blik. Daarna iwerd de begrooting vastgesteld met alg. st. op een bedrag van: ontvang en uitgaaf gewonen dienst f 105.537,14 met 'n post voor onvoorzien van f 2940,93 en ontvang en uitgaaf kapitaaldienst f3713.54. Bij de rondvraag bespreekt dhr Meu- lenberg het tarief van het havengeld. Hij zag gaarne gelijkstelling met andere ha vens, zooals Colijnsplaat en Kortgene en leest de aldaar bestaande tarieven voor. Dhr De Looff acht het nog niet bewezen dat de vermindering ten goede komt aan de aardappelschippers; eerder het tegen deel. Hierover wordt nog geruimen tijd doorgepraat. Dhr D'e Boer zegt: het schijnt of we hier zitten om de belangen van de schippers te behartigen, inplaats van voor de ge meente. Weth. De Schipper meent, dat de haven zijn onkosten moet opbrengen. Dhr Van Halst noemt verlaging finan cieel gevaarlijk. Het voorstel-Meulenherg, gesteund door dhr Bustraan wordt verworpen onder toe zegging door B. en W. daft voor de levering van aardappelen in kistjes in het aan staande seizoen een ander tarief gevor derd zal worden. Dhr De Looff wil de bocht in den dijk naar den veerdam bestraten. Dhr De Boer vreest gevaar indien zulks met keien gebeurt. De voorzitter zegt overleg met deskun dige toe. Voetbal. Goes. „Olymplia" kreeg Zaterdagmid dag bezoek van S.D.O.; S.D.O. wist een kleine overwinning van 21 te behalen. Oostkapelle. Zaterdagmiddag speelde Go&tkapeile I een competitiewedstrijd te gen Serooskerke I. Buststand 01. Eind stand 02 in het voordeel van Seroos kerke I. steitk gevoeld worden. We moeten de weg blijvers gaan opwekken tot medewerking. De Insp. van 't L.O. en de Burgem. van Goes achtten het ook van groot gewicht dat de leden uit de verschillende afdeelin- gen onzer provincie een dag in het jaar gezamenlijk de belangen van het onder wijs bespreken. De heer Nobels uit Sluiskil refereerde daarna over: „Volkenrecht en Volken bond''. Door de zonde is rechtsbeveiliging noo- dig. Dank zij Gods algemeene genade is er het recht. Door het internationaal leven van dezen tijd grijpen de belangen der in gezetenen tot ver over de grenzen van den Staat. De normen waarnaar deze belan gen dienen geregeld te worden moeten in het volkerenrecht vervat zijn. Van volkerenrecht, is reeds sprake in de Oudheid, b.v. in Griekenland. In het Romeinsche rijk dat meer een eenheid was werd de behoefte aan volkerenrecht niet gevoeld. In de middeleeuwen zocht men recht bij keizer, aartsbisschop of een be paalde Universiteit, die echter de macht misten om het recht te bevestigen. Later gingen de Staten zich meer s'ou- verein voelen en achtten ze zich aan niets gebonden. Het recht van den sterkste heersöhte. Verbonden werden wel be schouwd als vodje® papier. De Fransc'he revolutie zou een nieuw recht brengen, maar bracht in principe den oorlog.. De leer der volkssouvereiniteit is onvereenig- baar met alle volkenrecht. Tijdens den wereldoorlog ontstond de roep om een Volkenbond. Ook deze idee was 'al oud. De vredesconferenties hadden den vrede niet gebracht, al hebben ze wel medegewerkt tot het zoeken naar beves tiging van -het volkenrecht. Helaa® treedt in den Volkenbond al «spoedig de macht ■op den voorgrond. Straks zal de Volken bond met groote voorzichtigheid te werk moeten gaan. De kracht van den Bond schuilt 'bij de Staten. Die moeten den vrede sluiten. Als wij ons de vraag stellen: hoe staan wij tegenover oorlog en vrede en Volken bond, dan moet voor «ons niet de vrede, maar het recht het hoogste zijn. Alles, ook dtze kwestie moet geplaatst worden in den band met Gods geboden. In de middagvergadering sprak Ds W. F. M. Lindeboom van Serooskerke, over: „Langs Nijl en Jordaan". Spr. gaf een interessante beschrijving van een reis door Palestina en Syrië. diensten te IJmuiden en Hoek van Hol land waren gestaakt. Toen het s.s. „C. Bosman" van den veerdienst EnkhuizenStavoren zich Za terdagavond om kwart voor zeven ter hoogte van den vuurtoren de Ven be vond, hoorde de bemanning aan bak- boozrdijde hulpgeroep. Men vermoedde dat er een scheepongeval was gebeurd en daarom gaf kapitein Loonstra bevel te stoppen en een sloep te strijken. Door de volslagen duisternis was het echter on mogelijk iets te kunnen waarnemen en daar er ook geen enkel licht viel te he speuren, dacht men aanvankelijk dat de steeds heviger om hulp roepende men söhen op een stuk wrakhout rond zouden drijven. Terwijl men bezig was de sloep te strijken dook echter plotseling uit de duisternis een klein model sloep op waarin twee jongens gezeten waren. Door middel van een lijn werden zij onmiddel lijk aan boord geheschen. Het waren de 19-jarige Hielke Blee- ker en de 15-jarige Cornelis Galis, beiden uit Enkhuizen, beiden werkloos, die aan het visschen waren geweest en in groo ten angst hadden veikeerd. Bange uren 'beleefden de opvarenden van 'het Griéksche stoomschip „Atlanti- cos". Het schip was op weg van Londen naar Amsterdam. De storm belette het echter, de haven van IJmuiden binnen te vallen. Door den krachtigen westenwind werd het schip in den nacht van Zater dag op Zondag voortgedreven langs de bij stormweer zoo bijzonder gevaarlijke Noordzeekust. Op de hoogte van Callantsoog raakte de „Atlanticos" in nood. Bovendien scheen er aan de machines iets te hape ren, waardoor het manoeuvreeren werd bemoeilijkt. Omstreeks half zeven Zon dagochtend zond de kapitein noodseinen uit. In een minimum van tijd was de „Utrecht" van de bergingsmaatschappij Wijsmuller, onder Kapitein Kuyper, uit Den Helder vertrokken. Weldra koos ook de „Dorus Rijkers" van de Noord-Zuid- holland'sche reddingmaatschappij zee. De beide schepen voeren naar de gron den en daar heeft de bemanning van de „Utrecht" zulk kranig werk verricht, dat de „Dorus Rijkers" in het geheel niet in hoefde te grijpen. Twee arbeiders die bezig waren met het leggen van ebonietplaten op het dak Ingezonden Mededeeling. Een hleine advertentie ln de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. (MET OPVOEDtNQSRENTE) Voor 124,80 's-]aar> verzekert 30-jarige ƒ6000,— kapitaal plus ƒ600,— opvoedingsrente Ned. Herv, Kerk, Beroepen te Dwingeloo (toez.), G. J. J. Rensink te Harkstede. Bedankt voor Doornspijk. J. H. Koster te Montfoort. Geref. Kerken (H. V.) Beroepen te Hilversum, E. L. Smelik le Rotterdam. Evang'. Luth. Gem. D'iietal te Pekela, J. van Leeuwen te Amsterdam, Dr J. A. Rust te Utrecht en J. J. Simon te Gouda. i Bevorderd tot arts de heer H. G. Tonsbeek te Kamperland. i Aan de universiteit te Amsterdam slaagde voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer H. Boasson te Middelburg. Benoemd tot (hoofd der Clhr. School te Zoutelande dhr A. Janse, eerste onder wijzer aan de Ned. Herv. school te Put ten (G.). Prov. vergadering van Chr. Onderwijzers. Zaterdag werd te Goes dn het Schut tershof de Provinciale Vergadering van Ghr. onderwijzers gehouden. De voorzitter, dhr W. 't Hooft uit Goes uitte zijn teleurstelling over het geringe bezoek. D'e burgemeester van Goes en weth. Van Melle werden 'hartelijk welkom geheeten, alsmede de Inspecteur van het L. O. te Goes. Van de andere Inspecteurs was bericht van verhindering ingekomen. In zijn openingswoord sprak de voor zitter van de groote moeilijkheden op on derwijsgebied. We zullen de handen ster ker ineen moeten slaan. Niet de revolutie in de opvoeding naar het beginsel van het humanisme brengt ons, waar we zijn moeten, maar staande op de Schrift, zullen we bidden om de lei ding van den Geest Gods. Dat we onze groote verantwoordelijkheid niet vergeten! Vanwege 't Bestuur was er een voorstel om de onkosten voor deze vergaderingen voortaan te bestrijden uit een vaste 'bij drage per lid en per jaaf, door de afdee- lingen te voldoen. Er gingen stemmen op, om de Provin ciale vergadering te likwideeren. De voor zitter legt allen nadruk op de noodzake lijke samenwerking, ook al moge de 'be hoefte daartoe in sommige tijden niet zoo BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 403V2 404 Ned. Ind. Hdbk. Philips Unilever Amsterd. Rubber Koninkl. Petroleum Deli Mij. Ned. Scheepv. Unie 4 pet. Nederland 4 pet. Nederl. Indië U. S. Steel Anaconda U. S. Leather Bethlehem Steel Adj. Chic. Milwaukee Cities Service Intern. Nickel Shell Union Kennecott Copper Radio Corp. Gar Foundry Tidewater Midcont. Petrol Gen. Motors American Ehka Tengevolge van de door „kabelstoring" gelimiteerde spreektijd moest het beurs- verslag achterwege blijven. Wisselkoersen. Amsterdam, 19 Oct., 2.30 u. Berlijn 7575.25. Londen 9.099.IOV2. Parijs 8.658.70. Brussel 31.3031.40. New-York 1.86—1.87. De storm en het hooge water. Het stormweer, dat Zaterdagavond en in den nacht van Zaterdag op Zondag menigen kustbewoner angstige oogenhlik- ken heeft doen doormaken, heeft voor zoover bekend geen slachtoffers geëischt. Wel hebben eenige schepen het op de kust moeilijk gehad. Het Grieksche s.s. „Atlanticos" kon slechts met de grootste moeite behouden worden binnengebracht; twee Noorsche walvischvaarders verkeer den urenlang in moeilijkheden. De loods- 132 132 225 230 155V2 157% 224V2 225% 390 392 285 288 76V2 77% lOOVa lOOVa 100% 100% 58 59 Va 34a/e 353/ia 3l/s 33/a 55l/s 56Va 7Va 7s/l8 3x/e 37/a 47 47Vi 189/i, 19 41 43a/n 8V« 8% 40 40 143/a 147/a 20 20V2 54% 55V2 34. 357/a van de in aanbouw zijnde leerfabriek te Huizen, konden zich bij een hevigen ruk wind niet staande houden. De 25-jarige H. uit Sl'iedrecht viel door de dakbedek king op een zes meteT lager gelegen be- tonvloer. Hij werd met een hersenschud ding en een gebroken dijbeen naar de Ma'jellastichting te Bussum vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. De andere arbeider is aan spanten blij ven hangen, waardoor hij slechts enkele schrammen opliep. Bij Schiermonnikoog kreeg men door den storm last van buitengewoon hoog water. De veerboot „Brakzand" die Zondag ochtend omstreeks elf uur wilde binnen- loopen, kon de steiger niet bereiken. Mei behulp van een vlet werd met groote moeite de post aan wal gebracht De duinvoet aan het Noorderstrand heeft veel te lijden gehad. In Scheveningen was een menschen- menigte op de heen als in den afgeloopen zomer nog maar zelden is gezien. Hon derden automobilisten en duizenden wan delaars waren naar den waterkant ge togen om den zwaren herfststorm op de kust te zien beuken. De zee was buitengewoon onstuimig. De golven kwamen tot op de boulevard en van het strand was in den middag geen duimbreed meer te zien. Het water gutste over de trottoirs en over den weg. Zondagmiddag was er door den storm een zeer hoogen waterstand in de Nieuwe Maas en de Rotterdamsche ha vens. Een aantal kelders in de binnen stad liep vol en moest worden leegge pompt. In sommige gedeelten kwamen de straten blank te staan, zoo aan de 'Oos- teikade en de oude Plantage. Benauwde oogenblikken heeft men in den Stormpolder bij Krimpen aan den IJsel doorgemaakt. Het water was daar gestegen tot een handbreed onder de kruin van den dijk. 's Avonds stond evenwel vast, dat de dijk het wel zou houden. «Schoorsteen uit elkaar geslagen. Vermoedelijk doordat de rookkamer verstopt was, is gisteravond een schoorsteen in een pand aan den Dordtsdhen Straatweg te Rotterdam uit elkaar geslagen. De ontploffing, die op zolder plaaAs vond was zoo hevig, dat de brokken steen tot op honderd meter van het pand werden! weggeslagen, D'at er geen persoonlijke ongelukken te betreuren zijn geweest valt nog te verwonderen, want niet alleen dat voorbijgangers op het mo ment van de ontploffing groot gevaar Ho pen door de vallende brokken steen ge troffen te worden, maar op de eerste eta- ge lag in de onmiddellijke nabijheid van den schoorsteen een viertal kinderen te slapen. Hoewel de schoorsteen op de eer ste, evenals op de tweede étage, geheel werd opengescheurd, heeft geen van de kinderen letsel opgeloopen. Inbrekers aan het werk. In den nacht van Zaterdag op Zondag is op drie plaatsen in Bergambacht in braak gepleegd. De daders, die elk der drie woningen doorzochten wisten bij ds H. Ewoldt, predi kant der Ned. Herv. kerk, f 50 benevens een paar horloges buit te maken, bij' den rustend landbouwer, den heer W. de Groot, hebben zij, eenige gouden sieraden gesto len en bij den heer P. van den Bosch, een bedrag van f 80. Daders onbekend. Enkele bijzonderheden wijzen erop, dat dezelfde personen aan het werk zijn ge weest, die dezer dagen te Pijnacker en te Moordrecht hebben ingebroken. Stuk peen in de luchtpijp. Het driejarig dochtertje van den heer Timmerman te Nijverdal had het onge luk, toen het bezig was met het eten van een wartel, een stukje daarvan in de luohtpijp te krijgen. Ofschoon de genees heer nog getracht heeft dit te verwijde ren, moicht hij daarin niet slagen, met het gevolg, dat het kind na eenigen tijd is gestikt. Kerkinbraak te Sneek. Gistermiddag is te Sneek ingebroken in een der Geref. kerken, de z.g. Noorder- kerk. Twee offerblokken met geld werden door den dader meegenomen. Jongen door autogegrepen. Zaterdagavond is het zevenjarig zoon tje van den heer S., dat den rijksweg na bij het station Wouidenberg-Soherpenzeel wilde oversteken, door een personen-auto gegrepen. In ernstigen toestand werd het ventje naar het ziekenhuis overgebracht, waar het aan de bekomen verwondingen overleed. Onvoorzichtig overgesto ken. Zaterdagmiddag beeft op den rijksstraatweg 's HertogenboschNijme gen!, Onder de gemeente Heesch een ernstige aanrijding iplaats gehad. Drie kinderen van den caféhouder v. d. K. staken plotseling den weg over, toen een auto in voile vaart naderde. De bestuurder trachtte nog door krachtig remmen een aanrijding te ontwijken. Een achtjarig meisje werd gegrepen. Haar toestand is zeer zorgwekkend. Brand in den nacht. Tijdens een Noordwester storm is in den nacht van Zaterdag op Zondag brand ontstaan in de groote boerderij van F. Bosscha te Nyehaske, gem. Heerenveen. D'e bewo ners werden in hun slaap door het vuur verrast. Toen de echtgenoote van den heer Bosscha door het geknetter der vlam men en den verstikkenden rook wakker werd, vielen de stukken brandend hout reedis in de slaapkamer naar beneden. In allerijl werden de overige huisgeno'o- ten gewaarschuwd, die zich ternauwer nood in veiligheid konden stellen, enke len met brandwonden aan armen en beenen. Toen de brandweer verscheen, viel van de boerderij' niets meer te redden. De geheele boerderij met .schuur en stallen brandde tot den grond toe af. Van de inboedel kon niets worden gered. R ij n s c h i p in brand. Het te Rotterdam thuishoorende Rijnschip „Ma jo", schipper Wilson, geladen met '5500 pakken stroo, komende van Zoutkamp met bestemmin naar Brussel is 'Zondag morgen tijdens den vliegenden Noord- Westerstorm ten Westen van Ameland op 'het Friesche wad van zijn ankers 'gesla gen en daarna in brand geraakt. Met groote moeite is het schipper Vis- scher van de sleepboot „Leba", thuis hoorende te Zwartsluis, gelukt, de vijf opvarenden, de schipper, zijn vrouw, een knecht en twee kinderen te redden. Hij heeft ze te Oostmahorn aan wal gebracht. Intusschen stond het stroo van den „Majo" van voor tot achterschip in lich ter laaie. Later is de Majo op ongeveer 500 meter van den aanlegsteiger van Holwerd gestrand. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat een vonk uit de 'kachelpijp in het stroo is gevallen. Op slag gedood. Gistermid dag stak het zesjarig dochtertje van den heer B. te Valkenswaard den weg over om zich naar haar 'grootmoeder te 'be geven. Op hetzelfde oogenblik passeerde een m|otarrij!der. Een aanrijding was on vermijdelijk. Het meisje werd tegen den grond geslingerd en op slag gedood. Rare kostganger. Een aard appelmesje, eenige vorken en lepels, een penhouder en een fleschje inkt, behooren tot bet menu, dat de 28-jarige Naaldwij- ker St. in het Huis van Bewaring zon der „schadelijke gevolgen" reeds heeft verwerkt, vertelt „D'e Telegraaf". D'at lid van een minder goed bekend staande familie, heeft niet veel op met het verblijf in de gevangenis. Hoewel momenteel nog drie broers we gens diverse delicten in hetzelfde gebouw verblijven, wil St. er liever uit; hetzij dood of levend. En, door de verwerking van gemeld uitzonderlijk menu, wil hij zijn doel trachten te bereiken. Een mesje behoort niet direct tot de lichtverteerbar i kost, en zwakke magen kunnen er wel eens last van krijgen. Ook St.. kreeg een minder prettig gevoel in zijn maag toen hij dit voorwerp had geconsumeerd. Hij

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3