IBIS SHAG ALS DE LIEFDE RIJPT Dobbefmann lekker...man? ven een hoogere contributie bezorgen dan de ziekenfonds-ziekenhuisvereenigingen. Dit ie geen behandeling op gelijken voet. Waarom wil men ons verbieden te oon- ti acteer en met specialisten? Waarom wordt hier een wettelijk recht buiten wer king gesteld? Is men bang voor ons? Moet de specialist beschermd worden tegen ons? (Gelach.) Het is nog niet zeker, dat we in den Gen- tralen Raad vertegenwoordigd zullen zijn Volgens Spr. is het zelfs niet de bedoeling. De Centrale Raad zal zoo worden samen gesteld, dat de zorg voor het schaap aan den wolf zal worden toevertrouwd. Het bestuur der federatie heeft dan ook om al deze redenen besloten tegen deze wet te protesteeren. Rechten en plichten willen we gaarne aanvaarden, maar we willen niet aan handen en voeten gebon den worden aan ziekenfondsen. We wil len zelfstandig blijven. De bepalin gen omtrent de vereenigingen voor zieken huisverpleging dienen uit de wet te ver dwijnen. Na de pauze weid gelegenheid gegeven vragen te stellen of opmerkingen te maken. De heer Maas van Biervliet meende er nog eens nader op te moeten wijzen, dat men bij aanvaarding van de wet een scheidslijn zal trekken tusschen hen, die beneden de weistandsgrens der zieken fondsen vallen en hen, die er boven zijn. Men zal de bokken van de schapen schei den juist in een tijd, dat men eensgezind heid moet bevorderen. De heer Stolk antwoordde, dat de wet inderdaad scheiding zal brengen. Er zul len komen vereenigingen voor zieken- huisverpleging met en zonder welstands- grens. maar of de laatste buiten de wet zullen vallen, is niet zeker. Spr. meende, dat ook de gemeentebesturen bij deze wel belang hebben. Daarom is contact gezocht en verkregen met de vereen, van Ned. Ge meenten. 'De hoor de Nooyer uit Renesse vroeg of hij het goed heeft dat de wet wel niet direct een verplichting inhoudt om zich bij de ziekenfondsen aan te sluiten, doch wel indirect in verband met de ziektewet. De heer Stolk zegt, dat dit volkomen juist is gezien. De wet zal voorschrijven, dat men verzekerd moet zijn bij een in stelling, die geen winst beoogt, dat zijn dus de ziekenfondsen. De heer de Lange uit Goes vroeg, hoe het Federatiebestuur nu denkt verder te werken. Moet men zich niet tot de volks vertegenwoordiging wenden? Het geldt hier een mooi werk, dat men toch maar niet zóó kapot mag laten maken. De heer Stolk zeide, dat de ziekenfond sen reeds een demonstratievergadering hielden, doch dit gaat met kosten en moei ten gepaard en de inlichtingen kunnen in zulk een groote bijeenkomst minder ge makkelijk worden gegeven, dan in een kleineren kling. Daarom heeft het bestuur streekvergaderingen belegd. Men had zich reeds tot de pers en de Kamerfracties gewend. Drie fracties be paalden reeds een dag voor een samen- spreking, twee zullen dit nader doen. De 'heer Dtr Reilingh uit Middelburg meende beluisterd te hebben, dat de in leider bezwaar had tegen controle en te gen de reserves. De heer Stolk zeide geen controlevrees te hebben, maar wèl heeft hij bezwaar dat er een staatscontrole zal ontstaan, die duur zal zijn. Elke vereeniging dient zelf voor controle te zorgen. Een motie. Hierna werd z. h. st. aangenomen een motie, waarin de vergadering constateert, dat de in het wetsontwerp ontworpen re gelingen strijdig zijn met een goede rege ling van de aiekenhuisverpleging, zooals die door middel van de vereenigingen voor ziekenhuisverpleging voor alle groepen der bevolking bereikbaar is; dat derhalve door het ongewijzigd tot stand komen daarvan de volksgezondheid niet wordt bevorderd, doch wordt geschaad; en doet een beroep op de Kamer, om haar mede werking aan de tot stand koming van deze bepaling niet te verleenen. Tenslotte werd in principe besloten tot vorming van een streekverband in Zee land. De heeren Onderdijk uit Middelburg en De Jonge uit Terneuzen zullen voorloo- pig als voorzitter en secretaris fungeeren. DE KRUISER „DE RUYTER" TE VLISSINGEN. Zeer groote belangstelling. Zooals bekend lag Hr Ma kruiser „De Ruyter" van Vrijdag tot heden in de bui tenhaven van Vlissingen gemeerd. Be halve dat zeer vele autoriteiten en andere genoodigden, alsmede de mannen van de marine en ook van het leger, voor zoover tot de garnizoenen Vlissingen en Middel burg 'bdhoorend, een bezoek aan dezen nieuwen grooten oorlogsbodem brachten, heeft het schip ook verder ontzaglijk veel belangstelling getrokken. Dit bleek o.a. op Zondagmiddag, toen duizenden en nog eens duizenden uit Vlissingen, uit andere plaatsen op Walcheren, met name Mid delburg en ook uit andere deelen van Zee land naar de buitenhaven trokken en het daar een groot parkeerterrein was van auto's en rijwielen, terwijl het op het ter rein vlak voor het schip een ongekend ge drang werd, dat zelfs flauw vallen van kinderen tot gevolg had. Het doel van al deze menschen waa om gelegenheid te krijgen het schip te bezoeken, maar velen begrepen, dat daaraan groote moeilijk heden verbonden waren en gaven het plan op. Toch moeten nog ver over de 3000 per sonen de trappen naar en van het schip gepasseerd zijn. Men mocht dan alloen nog maar op het dek een kijkje nemen. Des avonds maakten maar weinigen den gang naar de buitenhaven, maar zij die er heengingen, hebben een kijkje gehad op de aardige verlichting van al de patrijs poorten, waardoor men in de verschillen de vertrekken van het schip, o.a. de messroom e.d., een blik van buiten af kon slaan. Ook nu maakte de kruiser een magi- stralen indruk. INGRIJPENDE VERANDERINGEN IN DEN MOSSELHANDEL. Men schrijft ons uit Ierseke: Binnen enkele dagen zal de Belgische regeering ingrijpende maatregelen nemen inzake den invoer van mosselen. Tot op heden heeft het Centraal Verkoopkantoor te Bergen op Zoom gemeend de mosselen te kunnen verkoopen tegen door de combi natie vastgestelde prijzen. Dit zal nu spoedig veranderen. De Belgische regeering zal voortaan zelf de prijp vaststellen, waartegen franco ter plaatse geleverd kan warden. Liberale Staatspartij De Vrijheidsbond. De centrale kieskring Zeeland van de Liberale Staatspartij De Vrijheidsbond heeft candidaat gesteld voor de Tweede Kamer der Staten Generaal de heeren 1. dr S. E'. B. Bierema, 2. mr G. A. Boon, 3. H. D. Louwes, 4. mr J. Linthorst Homan, 5. J. M. van Bommel van Vloten. Zeeuwsch-Brabantsche Turnkring van het K. N. G. V. Op Zaterdag 21 November zullen te Bergen op Zoom uitgaande van de ZEB'RA, zaalwedstrijden plaats hebben. Deelgenomen wordt door de vereenigin gen Volharding, Goes; V.T.V., Vlissingen. Prins Hendrik, Breda; O.Z.O.S., Ierseke; Sparta en Udi, Bergen op Zoom en Wil- helmina, Middelburg. Waterschappen, enz. Bij Kon. besluit zijn benoemd: a. tot dijkgraaf van het waterschap Ooster- en Sint-Jansland, G. M. Zeijler. te Ooster- Iand; b. met ingang van 10 October tot dijkgraaf van den Kreekrakpolder, H. van Gorsel te Rilland-Bath; c. met ingang van 1 Nov. tot lid van het bestuur der water- keering van het calamiteuze waterschap Biuinisse P. L. Krepel te Bruinisse. Zetel der gemeente Vogelwaarde. Van Gedep. Staten is bericht ingeko men, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 1 October j.l., waarbij Rapenburg werd aangewezen als zetel der gemeente. Thans ia dus definitief beslist, dat het gemeentehuis dei gemeente Vogelwaarde te Rapenburg in de voormalige gemeente Stoppeldijk zal gevestigd blijven. Middelburg. Een ernstig onge luk. De 74-jarige V., die tijdelijk het werk van zijn onder dienstziijnden zoon bij een landbouwer had overgenomen, kwam met zijn arm tusschen een snijmachine met bet gevolg, dat de axm zeer ernstig be schadigd werd en in het gasthuis tot ver boven den elleboog moest worden ge amputeerd. dat een kachelpijp uit den schoorsteen schoot. De bewoners geassisteerd door de buren slaagden er in, den brand met emmers water te blussohen, zoodat erger voorkomen werd. Koudekerks. Vrijdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk een propaganda-avond gehouden in het belang van den Ned. Cbr. Blindenbond. Ds van Kooten opende deze bijeen komst met gebed. Daarna las de heer Iokerse uit Vlissingen in brailleschrift Psalm 90. naar aanleiding waarvan D's van Kooten een inleidend woord sprak. De heer G. Wagemaker te Hilligers- berg hield hierna een propagandarede, waarin hij duidelijk deed uitkomen, dat een blinde tot het verrichten van veel productieven arbeid in staat is. Daarvoor dienen ze echter speciaal te worden op geleid en dit kost geld. Hij wekte daarom ernstig op, contribuant te worden van ge noemden Bond. Na de pauze werden een groot aantal lichtbeelden vertoond, waaruit bleek, dat ook een blinde tot zeer moeilijk handen werk kan worden opgeleid, zelfs tot het verrichten van volwaaidigen kantoor- arbeid. De zangvereeniging „Soli Deo Gloria" verleende zeer bereidwillig haar mede werking, door een zestal liederen ten ge- hoore te brengen. Mej. P. Bassie droeg een lid voor getiteld „de Blinde". Jammer, dat er voor dit werk zoo be droevend weinig belangstelling getoond werd. Loop der bevolking. Gevestigd; Mej. M. Gerritse, B 173, uit Doorn, Mej. C, Boone, 'G 26, uit Zoute- lande; R. J. Kest en gezin, E 201, uit Mid delburg; W. de Rijke en gezin, E 184a, uit Middelburg; J. Maljaars, B 46, uit Bigge- kerke; Mej. G. Mange, D 78, uit Middel burg; J. G. Slim men, B 236, uit Middel burg; Mej. J. Flipse, E 142, uit Vlissin gen; J. van den Driest, G 68, uit Aagte- kerke; J. J. Bergsma, B 96 a, uit Zoute- lande; I. van Sluijs, B 241, uit Biggekeike; D. Labruijère en gezin, E 54, uit Middel burg; P. J. Terwoert, A 72, uit Nijmegen; Mej. J. Geertse, A 138, uit Biggekerke; Mej. G. L. van Dijk, E 155, uit Leeuwar den; C. de Kuijper en gezin, E 20, uit Middelburg. Vertrokken: J. de Witte, van B 235, n. 0.. en W.-Sou!burg; L. A. Gijsouw, van B 142 naar O.- en W.-Souburg; Mej. E. T. Langejan, van G 40 naar MiddelburgA. Frederiks en gezin, van E 20 naar Mid delburg; Mej. A. G. Acda, van D 219 naar Haarlem; H. van der Bend en gezin, van B 318 e naar Vlissingen; Mevr. de wed. C. Kole geb. van Westen en gezin, van E 202 d naar Dordrecht; Mej. W. de Pag- ter, van C 56 naar Ritthem; A. de Potter, van A 213 naar Biggekerke; Mej. E. Wie- lemaker, van B 178 naar Vlissingen; H. A. Verhulst en gezin, van D 29 b naar Middelburg. (VI. G.) Meliskerke. Vrijdag vergaderde de Raad Afweizig dhr Francke. Na opening met gebed zegt de voorzit ter een felicitatie-telegram te hebben ver zonden aan Prinses Juliana en Prins Bern'hard bij hun verloving namens den Raad. Een vervroegde uitkeering van f 500 is gedaan aan de bewaarschool. Binnenkort heeft ze ongeveer f 1500 te ontvangen we gens het gewonnen pleit in hooger beroep. De gemeenteleening, groot f 6900 a 4 pet is nog niet geheel volgestort. B. en W. hopen, dat dit binnenkort toch zal plaats hebben. D'e opcenten op de fondsibelasting wa ren vorig jaar bij ex'tra vergunning ge bracht op 75. B. en W. stellen nu voor 55. Al'zoo goedgevonden. De voorzitter deelt no'g mede, door be middeling van dhr Visscher te Middel burg van de gemeente Driebergen gekocht te hebben 20 brand/helmen en 320 m slan gen voor de brandspuit, alles voor plm. f 120. De slangen zijn gedeeltelijk nieuw. De Raad keurt deze handeling goed. Nu ban van grooteren 'afstand het water wor den opgepompt bij eventueele brand. Behandeling begrooting 1937. Dhr Spruyt zou voortaan graag bij de begrooting ook ontvangen een duidelijke memorie van toelichting en ook een uit gebreide agenda voor de raadsvergaderin gen en dan liefst wat vroeger bezorgd. De 2 maal 24 uur wordt precies in acht ge nomen. Dit is wettelijk in orde, doch vroe ger dan 2 dagen zou gemakkelijker zijn. Ingezonden Mededesllng. Kent U de Ibis-pijp? Zoo niet, vraagt Uw winkelier De voorzitter zegt, dat het moeilijk kan. De gegevens en voorschriften komen soms nog laat binnen en een memorie van toe lichting geeft weer meer werk. Dhr De Buck is tevreden over den gang van zaken. Voor een kleine gemeente is wa't wij krijgen voldoende om er ziöh als raadslid in te werken. D'hrn Huijsman en Dekker spreken in gelijken geest. De post sehrijifloonen wil dhr Spruyt afvoeren. Dit vindt geen ondersteuning. Ook wil hij de verzekeringsposten schrap pen. Dit kan niet, zegt o.a. de voorzitter, want de polis tegen schade bij brand b.v is pas vernieuwd. De posten blijven ge handhaafd. Dhr Dekker zou de rijwieltoelage van den veldwachter willen schrappen. Dit lijkt hem niet meer noodig. Volgend jaar. zegt de voorzitter, komt de nieuwe verordening op de helling, dus kan dat dan besproken worden. Goedgevonden. De post van f 60 voor bediening brand spuit is volgens d'hr Spruyt te laag. B. en W. achten het voldoende, waarom niet tot verandering besloten werd. Met een kleine post van onvoorzien wordt nu 'de begrooting vastgesteld op f 15.262. Rondvraag. Dhr Wisse wil het perso neel met de brandspuit laten oefenen. Dhr Dekker vraagt vernieuwing van het hek bij den ingang van de Herv. Kerk (Oude begraafplaats) en dhr Spruyt vraagt naar de bergplaats voor de nieuwe brandspuit. B. en W. verklaren op een en ander te zullen letten. Hierna sluiting. Terneuzen. De A.-R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" kwam in open bare vergadering bijeen onder leiding van den voorzitter, dhr H. R. J. van der Veen. In zijn openingswoord heeft hij ook den burgemeester, mr P. Teilegen, ver- W' lkomd. Hij herinnerde aan de verlo ving van Prinses Juliana, sprak over de devaluatie en gaf een indruk van den Landdag te 's Gravenhage. Met de voorstellen van het Centraal Comité voor de verkiezing 1937 kon de vergadering zich vereenigen. Hierna hield dhr C. van 't Leven een referaat over „D'e Christeljjk-Democrati- sche Unie", op welke inleiding nog be- spieking volgde. Stavenisse. Na 50 jaar ontslag. Door B. en W. is aan dihr D. Roozemond op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoofd van de dienstplichtige brandweer alhier, zulks met ingang van 15 Nov. a.s., onder dankbetuiging voor de vele diensten gedurende meer dan 50 jaren in verschil lende rangen bewezen. In verband met een voorgenomen reor ganisatie, n.l. 'het vrijwillig maken van de brandweer, zal de ontstane vacature niet worden vervuld, doch waargenomen worden door den leider van de vrijwillige brandweer, dhr A. G. van IJsseldijk, wet houder detzer gemeente. F E U IL L ETON Uit het Engelsch. 113) o— Paul boog zijn hoofd en greep zijn vrouw, die tegen zijn schouder gezonkeD was. Sylvia kon zich de inhoud der woor den nauwelijks realiseeren, toch was het of haar hart stilstond. Paul had zijn jongen liefgehad; zijn trots en idealen hadden zich den laasten tijd om zijn zoon geconcentreerd. Maar hij had gehoopt op meer kinderen. Hij zou behagen geschept hebben in een huis vol kinderen. En of schoon zijn hart pijnlijk getroffen was door de wonde die aangebracht was, vreesde hij erger voor Sylvia. Zijn vader trots was immer grooter geweest dan zijn vaderliefde en hij had vele andere dingen, die zijn leven viüden. Hij trachtte zijn vrouw te bewegen een poosje te rusten, doch ze kon geen rusl vinden in haar eigen kamer. Hij knielde naast haar neer en stelde haar schuch ter, schroomvallig voor samen te bidden Maar Sylvia schudde het hoofd en stond op om weer terug te keeren Daar haai plaats, naast de wieg. Ze had nog nooit gebeden, anders dan als bloote vorm. Ed er was een stem in haar binnenste, die haar toefluisterde, dat het huichelen zou zijn. nu ze in nood zat, daartoe de toe vlucht te nemen. Paul ging naar zijn studeervertrek, waar Einly hem op den voet volgde me» thee; de eenige vorm van troost, welke haar medevoelend hart kon verzinnen Paul dronk het dankbaar op. De uren van den dag gleden voorbij. De stad ontwaak te, blinden werden opengeworpen, rook pluimen stegen uit de zwarte schoorstee- nen de blauwe lucht in. Het geschreeuw van venters, het geratel van wagens, he» geklepper van haastige klompevoeten werd op straat vernomen. Maar nog ontwaakte Sylvia's jongen niet, nog riep hij niet om haar. zooals andere morgens. En hoe verder de zwoel- heete Junidag zich voortsleepte, des te flauwer en onregelmatiger werd zijD ademhaling. Paul slenterde den ganschen dag van zijn huis naar zijn kantoor en terug, zooals hij gedaan had op dien De cemberdag, toen de jongen geboren was. Maar ditmaal, ofschoon een knagende pijn aan zijn hart vrat, was hij niet zoo zeer de wanhoop ten prooi als toen. Syl via zelf dreigde deze keer geen gevaar, tenzij haar hart van felle smart zou breken. Vlissingen. De heer J. Nieuwschepen heeft zijn benoeming tot lid van den ge meenteraad (vao. P. G. Laernoes) aan genomen. Goes. Arrest gevraagd. Dezer dagen, tegen het middernachtelijk uur, kwam een Goesohe caféhouder op het po litiebureau verzoeken een man wegens dronkenschap te arresteeren en nachtver blijf te verleenen. Nu komt zulks wel meer voor, maar het bijzondere van het geval was, dat die mande caféhouder zélf was. Hij gaf zichzelf dus aan als dron ken en wilde in arrest gesteld worden. Waarschijnlijk wilde hij als afschrikwek kend voorbeeld dienen. En nu was deze caféhouder inderdaad eenigszina „onder den invloed", maar niet zoodanig, dat dit een arrest zou ge wettigd hebben. En dies wees de politie het vriendelijke verzoek af en stuurde den caféhouder naar zijn eigen woning om zijn roes uit t'e slapen. (Mid. Grt.) 1 Het moet in de bedoeling liggen, de inspectie der directe belastingen, thans gehuisvest in een particulire woning op b6t Ravelijn, onder te brengen in het leeg staande gebouw van den Raad van Arbeid. In de te Maastricht gehouden alge- meene vergadering van den Alg. Ned. Pol. Bond is 'benoemd tot lid van het hoofd bestuur van dien bond, dhr Joh. Borrie, agent van politie alhier. Kloetinge. Naar wij vernemen, heeft de voetbalvereniging „Unitas" alhier, naast ■het voetbalspel ook de gymnastiek-be- oefening ingevoerd. Dank zij de medewerking, welke deze vereeniging mocht ondervinden, wordt het de leden, die 's winters geen gelegenheid hebben het voetbalspel te beoefenen mo gelijk gemaakt, op Vrijdagavond aan gym nastiek te doen. Over alle toestellen, die voor het be oefenen van deze sport noodig zijn, heeft Unitas de beschikking gekregen van Volksweerbaarheid. Als leider treedt op dhr H. Bliek, tevens secretaris der ver eeniging. Wemeldinge. Het sleepschip „André Ohenier", dat alhier werd aangevaren en zware averij 'belkiwam, wordt alhier gelost, omdat 'het niet zeewaardig genoeg is om de reis naar zijn bestemming voort te zet ten. Met de lossing van de lading, be staande uit tarwe, haver en celluloid, is bereids met materieel uit Rotterdam van de bergingsi-Mij. van W. A. van der Tak begonnen. Gevonden een rijwiel'belastingmerk. Inlichtingen te bekomen bij den gem.-veld wachter. (Belangeloos bericht). Borssele. Zaterdag trof de koopman S. het ongeluk, dat terwijl hij met den slin ger zijn auto op gang maakte, de slinger met zulk een kracht terugsloeg, dat zijn arm werd gebroken. Geneeskundige hulp was spoedig aanwezig. Fen paar jaar ge leden was S. hetzelfde ongeval over komen. Waarde. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat bij den sluiswachter de Smit een varken is geslacht dat een gewicht had van 611 pond. Het beest was gebo ren 17 Aug. 1935. Kruiningen. Zaterdag 1.1. hield de afd. Kruiningen van den Bijz. Vrijw. Land storm een schietwedstrijd mot scherp. Af stand 100 m. Burgemeester B. G. de Mul reikte na afloop de prijzen uit als volgt: 1. G. Duindam, 44 p., zilveren potlood; 2. Jer. Waverijn, 36 p., zilveren lepeltje miet wapen van Kruiningen; 3. 0. Koster, 37 p., tabakspijp; 4. P. Wondergem, 36 p., vouwstoeltje; 5. L. Klaassen, 33 p., siga ren; 6. H. Maat, 30 p., presenteerblad; 7. S. de Rijder, poedelprijs. De eerste, tweede en zevende prijs wa ren beschikbaar gesteld door den burge meester. Arnemuiden. Bij het binnenvaren der visschersboO't is even voor Breskens do visscher J. v. d. K., overboord gevallen, toen hij een partijtje visch (het z.g. zootje) over wou geven aan een ander vaartuig dat langs zij voer. Zijn. broeder schipper C. v. d. K. van de Am. 20 sprong hem bijl, en wist hem te redden. Zaterdagmorgen ontstond in de achterwoning van de fam. M. in de Roomsche straat een binnenbrandje, door Weder daalde de nacht over de heuve len. weder stonden de machines in de fabriek stil. Maar deze keer was het een storm en onweder De donder ratelde over de stad en bliksemschichten doorkliefden de lucht. 'Soms zelfs zette een felle blik semschicht de donkere ziekenkamer in hellen gloed. De drukkende hitte maakte plaats voor een verfrisschende koelte. Doch toen de oude hangklok in de vesti bule bet middernachtelijke uur meldde met tergend-langzamen slag, kwam de En gel des doods kloppen aan de woning van Paul Scriven. En ongevraagd trad hij de prettige kinderkamer binnen. Toen hij zijn weg vervolgde droeg hij in zijn kille ar men de ziel van Sylvia's eerstgeborene Gedurende enkele oogenblikken wist niemand wat er gebeurd was. Het kleine hartje had zoo ongemerkt opgehouden te kloppen. Toen stond de verpleegster op en nam een lamp van de tafel. Ze hield het voor de oogen van het kind en luisterde naar zijn ademhaling. Maar het leven was geweken, ze zette de lamp weer op zijn plaats. „Het is gebeurd", fluisterde ze onhoor baar tegen haar collega, doch Sylvia had de beweging van haar lippen gevolgd en begrepen. Met een hartverscheurende kreet stond ze op, wankelde door de ka mer en viel met een slag bij de wieg neer. Dien ganschen dag lag Sylvia in een toestand van gevoelloosheid in haar ka mer neer. Menschen kwamen af en aan loopen in het sterfhuis, doch alleen Emly stond ze te woord en zond ze allen terug. Sylvia was zich van niets van dat om haar heen gebeurde bewust; ze dacht zelfs niet aan het feit, dat de weinig restende uren, welke het lichaam van haar lieve ling nog bij haar was, snel heenvloden. Hij stierf Donderdagnacht. Niet voor den Zaterdagmorgen herinnerde ze het zjoh. dat ze welhaast haar zoon voor goed kwijt zou zijn. Ze sprong van haar bed, nog gekleed in de sneeuwwitte ja pon, waarin ze bij hem had gewaakt. Ze voelde zich duizelig en moe toen ze haar slaapvertrek verliet en met wan kele tred naar de sterfkamer liep. Ze had alle troost van de hand gewezen. Paul had ze met nietszeggende woorden weg gezonden en zich onttrokken aan zijn lief- koozingen. Alle licht en vreugde was uit haar leven verdwenen, al haar energie en levensmoed had ze op eenmaal verloren. Met benevelden blik tastte ze naar de deurknop van wat eens de kinderkamer was geweest en trad naar binnen om nog een laatste blik op haar gestorven lieve ling te werpen. Sylvia had zoo begeerd deze kamer een behoorlijk aanzien te geven. De groen- met-witte gordijnen waren neergelaten voor de lage, breede vensters. D'e zonne- stialen speelden op de bladeren en tak ken van den tuin beneden, maar wer den buiten het vei trek gehouden. Bloeien de lelies stonden in slanke vazen op ta fel en de schoorsteenmantel. Sylvia hui verde toen zij ze zag. Het waren doods bloemen. En in de boek van de kamer stond de wieg. keurig verzorgd, als iets overbodigs. Zes maanden lang was die wieg het middelpunt van Sylvia's leven geweest en nu stond ze achteloos daar neer. Midden in de kamer vond ze haar kind. Hij lag reeds in een kleine witte doodkist. In zijn smetteloos wit kleedje, dat ze zelf voor hem gemaakt had, het mooie kantmutsje op zijn lieve hoofdje, lag 'hij, alsof hij pas rustig en blij terug gegaan was tot God, Die hem ook gege ven had. Sylvia kwam in felle opstand tegen de koude ongevoeligheid van den onverbid- delijken dood, terwijl ze steeds staarde op het ontzielde lichaam van haar eenigst kind, dat haar nooit meer noodig zou heb ben, nooit meer om haar roepen zou. Hij was niet meer het kleine, lieve aanhan kelijke kind. wiens leven van het hare af hankelijk was. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2