IBIS SHAG ALS DE LIEFDE RIJPT J VOORDE PIJP Dobbelmanii w', lekflcer...mcm? Uit de Provincie. Kerknieuws Onderwijs Ingezonden Mededeellng. KPfS Rookt IBIS bij voorkeur uiteen IBIS-pijp. Bij Uw winkelier verkrijgbaar. komende hsrborekening der marinepensi oenen eveneens gepaard zal gaan met de gelijkstelling der marinepensioenen van vóór 1920 met de gekorte pensioenen van na 1920. Dit vertrouwen vindt ook zijn oorzaak in de te verwachten stijging van den Hö- vensstandaard, waarvan vooral de circa honderd in pensioen achtergeblevenen z.g. oudgepensionneerden der zeemacht in nog grootore mate dan voorheen de dupe zul len worden en dat aan den lijve zullen ge voelen. INVLOED MUNTCORRECTIE IN ZUID-LIMBURG. Toenemende bedrijvigheid en vreemde lingenverkeer. Uit Maastricht wordt aan de Telegr. gemeld'. Een dag of tien geleden is de munt- correctie ingetreden, en wij kunnen dus nu wel eenigzins nagaan of het optimis me der eerste oogenblikken voorbarig is Over het algemeen schijnt het effect der monetaire maatregelen gunstig te zijn. Opvallend i9 het toenemende ver keer van buitenlandsche auto's, vooral van Belgische, doch ook van Duitsche. Wel is het uitgaan nog wat duurder dan in België, doch niet meer zooveel, dat buitenlandsche bezoekers hierdoor afge schrikt behoeven te worden. Was Maastricht, vóór de muntcorrec- tie van België in 1935, weer eenigermate het koopcentrum voor het Belgische achterland geworden, nu begint men andermaal klanten uit Luikerland en de Kempen to zien. Enkele restaurants en lunchrooms poogden trouwens al gerui- men tij'd op het Belgische prijsniveau te komert. In de jongstleden zitting der Kamer van Koophandel werd zelfs aangedrongen op het voeren van een reclame-campagne in het Belgische achterland. Ook in industrieele kringen handhaaft zich het optimisme. Verschillende fabrie ken konden verzuimdionsten laten ver vallen, werkloos personeel aannemen en de bedrijvigheid opvoeren. Of dit alles aan de muntcorrectie te danken is, hoor den we betwijfelen; de opleving zou ook voor een deel aan het seizoen zijn toe te schrijden. In ieder geval mag men zeggen, dat de gedrukte stemlming, welke hier zoolang heeft geheersoht, is geweken en dat men met meer vertrouwen de toe komst tegemoet ziet. Natuurlijk is niet iedereen optimistisch. Hier, evenals elders aan de grens, is de klad in de smokkelarij gekomen. Alleen suiker en margarine is nog loonend. H. Stulemeyer. f Gistermiddag is het St. Franeiseus- ziekenhuis te Rotterdam waar hij reeds geruimen tijd verpleegd werd overleden de heer H. Stulemeyer, oud- FEUILLETON. Uit het Engelsch. 108.) o— „Het was tenslotte d'at kleine busje op den schoorsteenmantel dat me tot inkeer bracht. Zoo dikwijls ik er iets inwierp, was het alsof het me verwijtend aanzag en me vroeg, wat voor waarde een offer zonder liefde heeft. Ofschoon ik me met alle macht verzette, kon ik tenslotte niet langer. Veertien dagen lang heb ik het volgehouden. Toen begreep ik ten volle, dat liefde beteefcent een offer brengen. En dat offer heb ik toen gebracht. Tk go- loof, dat ik voor dien tijd nooit echt van Job had gehouden; toen pas begreep ik dlat hij de man was, die God mij had ge schonken. De tijden werden langzamerhand beter en Job werd een flinke, trouwe arbeider, de vlijtige wever zooala jullie 'hem gekend hebben. We kwamen terug in de St An drew's kerk en ik geloof, dat er maar weinig van die daar geregeld kerkgaaa, van deze geschiedenis van Job en mij weten. Het doosje op den schoorsteen mantel staat ®r nog altijd, ofschoon het al dikwijls geledigd ia. Ik heb zoo de jaren wethouder van Rotterdam, oud-lid van de Tweede Kamer voor de R.K. Staats partij, oud-burgemeester van Bergen op Zoom en Schiedam. De heer Stulemeyer werd 17 October 1867 geboren; hij bereikte dus bijna den leeftijd van 69 jaar. Denaturatie fabrieksaardappelen. Van bevoegde zijde verneemt het A.N.P., dat in tegenstelling met bet bericht van den 25sten September 1936, besloten is, dat met ingang van 1 April 1937 ook voor de consumptie geschikte fabrieks aardappelen, voor zoover zij voldoen aan door de Nederlandsche Akkerbouwcen- trale nader te stellen eischen, ter dena- turatie kunnen worden aangeboden met een vergoeding van f 1 per 100 kg. Herstel huurbijslag. Het bestuur van het Nederlandsch Ver bond van Vakvereenigingen beeft den minister van Sociale Zaken een telegram gezonden, waarin het aandringt op her stel van de huurbijslagregeling van voor 13 September. Vergadering; Centra-winkeliers. De firma Duvekot had baar afnemers uitgenoodigd tot een vergadering in het Schuttershof te Goes op Donderdag j.l. Eenzelfde vergadering is gehouden in de „Vergenoeging" to Middelburg. Er was een vrij groote opkomst van belangheb benden. De inleider, dhr Ir H. v. Heijst, leider van de Verkoops-organisatie van de In- koopoentrale te Amersfoort, besprak het ontstaan van den winkelier, de samen werking met den grossier en de moeilijk beden van de vrije winkeliersstand ten op- ziöhte van andere bedrijfsvormen, zooals groot-winkelbedrijf en coöperaties. Het streven van de Inkoopcentrale en haar leden, waarvan de firma Gebr. Du vekot er één is, is gericht op een vrijwil lige samenwerking van een 12-tal van de grootste grossiers in Nederland en den vrijs taanden winkelier. De vrijstaande winkelier moet zich bewust worden van zijn taak in de samenleving, voor welke taak hij met recht zijn levensonderhoud mag opeisoben. Wanneer de werkzaamheden van den vrijstaanden winkelier overbodig waren, dan zou bij reeds lang zijn verdwenen, doch cijfers toonen aan, dat nog altijd 70 pet. van de kruidenierswaren in Neder land door den vrijstaanden winkelier ver kocht worden. Na de pauze, waarin verfrissohingen wer den aangeboden, werden nog door de aan wezigen vragen gesteld, die verband hiel den mtet de momenteele moeilijkheden van het bedrijf. In het algemeen mag worden gezegd, dat dezen middag, welke een nieuwtje in de kruidenierswereld is, als zeer geslaagl kan worden beschouwd. De firma Gebr. Duvekot deed hiermede een goed werk voor haar klanten. De gedupeerde mosselhandelaren vergaderen te Bergen op Zoom. Zaterdagmiddag vergaderden in Hotel „De Schelde" te Bergen op Zoom de ge dupeerde moslselhandelaren. De vergade ring was uitgeschreven door Mrs. Hartog Dirven te Bergen op Zoom en stond onder leiding van Mr Hartog. Zij; werd bijgewoond door 'het lid der Tweede Ka- mer, dhr Drop. Het doel der vergadering werd uiteengezet door Mr Dirven, die in korte trekken weergaf boe door de combi natievorming, welke onder het oude be stuur van bet G. V, K. is tot stand geko men, verschillende handelaren zijn uit gesloten. De vraag is nu, hoe wij deze ge dupeerden daar weer in opgenomen krij gen. Vooralsnog ligt het voor de hand, dat de Minister het combinatiestelsel niet heeft losgelaten maar dit wil behouden. Vrijheid van handel zal nog niet zijn te verkrijgen, en daarom moeten we midde len beramen hoe wij deze mensohen daar weer krijgen ingeschakeld. Dhr Drop zotte verschillende dingen uiteen, waarover een hreede bespreking werd gevoerd. Verschillende aanwezigen wilden een vrijen handel, doch er werd betoogd, dat dit zeer moeilijk te krijgen zal zijn omdat er verschillende bezwaren aan vast zitten. door meer dan 300 pond naar de spaar bank gebracht, maar de tienden waren steeds voor den Heere. Op menige Zater dagavond is er een shilling uitgenomen voor brood voor hongerige kinderen. Als de moedez'S1 geen geld meer hadden om de grage monden der kinderen te vullen, dan waren bet mijn tienden, welke ben uitkomst brachten. Liefde is zich geven. Geven moet zijn liefde bewijzen. Eens zul len jullie dat ook ten volle verstaan en mijn woorden toestemmen". Er hing een behagelijke atmosfeer in de geriefelijke keuken, die zoowel Sylvia als Philippa weldadig aandeed. Geen van beide zei iets. Juffrouw Waggitt keek van de een naar de ander, terwijl ze haar brei werk neerlegde en Job's avondeten ge reed ging zetten. Zij1 begreep dit stilzwij gen beter dan de beide vrouwen zelf. Ze bad haar liefdesgeschiedenis niet tever geefs verteld. Sylvia deed haar handschoenen aan, deed haar voile neer en sloeg haar bont oi, 'Zo stond van haar stoel op en stak juffrouw Waggitt haar hand too. „Ek zal uw geschiedenis niet weer ver zei ze. Philippe bleef nog. 'Ze liep op de oude vrouw, die bij het vuur stond, toe en lei bei haar handen op haar schouders. „Juffrouw Waggitt," zei ze. „Ik weet wel waarom u ons deze geschiedenis hebt Als gevolg van deze discussie werd' be sloten een commissie te vormen welke po gingen bij 'het Centraal Verkoopkantoor zal aanwenden om deze gedupeerde men- schen in de combinatie opgenomen te krijgen. Voorzitter van deze commissie is Mr A. J. Dirven, leden dbrn C. Lindenberg Gz. en J. Bom Lz. te Ierseke, A. Jumelet te Bruinisse en B. W. Baai te Tholen. De commissie zal met den grootsten spoed proüeeren deze zaak in bet reine te brengen. Overbrugging Zandkreek. In het Zaterdag opgenomen artikel over de ontworpen brug tusschen Zuid en Noord-Beveland is gemeld, dat de brug gedacht is ongeveer 3000 M. bewesten de verbindingslijn der bestaande steigers. Dit moet zijn 300 M. Vlissingen. De „De R u y t e r" to Vlissingen. Vrijdag 16 dezer te circa 2 uur, wordt de kruiser „De Ruyter" alhier verwacht, waar 't schip naar alle waarschijnlijkheid ligplaats zal nemen in de buitenhaven achter bet station. De Ma. rine-kapel zal bij de aankomst op den wal muziek ten gehoore brengen. Zaterdagmiddag 17 October wordt het schip ter bezichtiging gesteld voor het marinepersoneel en officieren met 'hun ge zinnen, terwijl dan ook enkele autoritei ten aan boord zullen komen. Het publiek heeft dan echter geen toegang. Uitsluitend opZondagl8 October wordt de „De Ruyter" voor het publiek ter bezichtiging gesteld, d.w.z. dat men toegang zal kunnen verkrijgen tot bet bo- vensahip en het opperdek; tot de overige gedeelten van den kruiser kan geen pu bliek worden toegelaten. Aan boord mag niet worden gefotogra feerd. De kruiser zal Maandagmorgen 19 Oct. vertrekken. Kruidingen. Vrijdag werd in een der jachtvelden ten Oosten van het kanaal van Zuid-Beveland de 1000ste (duizend ste) patrijs van dit jaar geschoten. Hansweert. Het motorschip An je, ge laden met suikerbieten naar Dinteloord, iis nabij den Kruispolder omhoog' gevaren en blijven zitten. Het is den schipper niet gelukt op eigen kracht vlot te komen. Gisternacht met hoog water is bet met behulp van de sleepboot Hollandia wél mogen gelukken, zoodat bet schip de reis weer heeft voortgezet. i De heer J. Geldof, sluiswachter te Veer©, wordt met ingang van 16 Oct. a.s. overgeplaatst als sluiskneoht naar Hansweert. Ierseke. De devaluatie heeft voor onze plaats wat de export van oes ters en mosselen betreft geen schadelijke gevolgen. Integendeel, de meeste firma's in die producten hebben in bet buitenland voor hun w'aar dezelfde prijs kunnen handha ven en ontvangen dus meer guldens. Anderzijds is echter in het aanschaf fen van materiaal of vracht of werkloon eenig© prijsstijging ingetreden. In 't alge meen gesproken kan gezegd worden dat de waardevermindering van den gulden voorloopig een gunstigen invloed zal heb ben op de zwaarbeproefde oestercultuur. Serooskerke (W.). Het comité voor Chr. Winterlezingen is met zijn voorbereidend werk gereed gekomen. De eerste lezing zal D.V. gehouden worden in November door Ds C. von Meijenfeldt te Alkmaar. Voor de tweede in December heeft Prof. Dr A. M. Brouwer uit Utrecht zich bereid verklaard. Ds W. H. v. d. Vegt uit Goes hoopt te spreken op 29 Jan. 1937, terwijl Ds G. Bos, Ned. Herv. predikant te 's-Gra- venhage, den 26sten Februari de rij zal sluiten. Bruinisse. Aanvaring. Vrijdag morgen is het visschersvaartuig BRU 16, dat op weg was met een lading mosselen naar Ierseke, in aanvaring gekomen met een spits, varende van Terneuzen, onder Vianen (gem. Ouwerkerk). D'o BRU 16 be kwam een gat in den voorsteven en maak te water. De spits 'heeft het vaartuig op de Oost^rlandsche slikken aan den grond gezet. Later is het vaartuig door de ber- gings-mij Van der Tak Hoogenboezem leeggepompt en 'tgat voorloopig gedicht. De opvarenden kwamen er met een nat pak af. verteld. En ik beloof u, dat ik uw les niet zal vergeten. Maar uw weg was een rechte. U begon niet verkeerd, zoodat u later terug moest zooals zooals ik." Juffrouw Waggitt hield even op met baar werk. „Kind," zei ze. „Ik heb ook niet steeds aanstonds den juisten weg gekozen. Maar, Philippa, daar zijn vaak kromme wegen, die toch tot het doel leiden. En veel wat verkeerd gedaan is, kan later nog her steld worden." Met een onderdrukte snik drukte Phi lippa plots een zoen op de rimpelige wang van haar oude vriendin 9n vertrok naar huis. Ondanks haar haast om te vertrekken, liep Sylvia langzaam en in gepeins naar huis. Ze had de ware beteekenis van het verhaal, dat ze zoo 'juist gehoord had, niet begrepen, maar toch 'had het indruk op baar gemaakt. Ze liep kalm de Hoog straat door en trad haar woning binnen. Paul was nog niet thuis gekomen en de baby sliep nog. Voor de eerste maal sinds weken had ze eens wat tijd over en wist niet, wat er mee aan te vangen. Ze slenterde de huiskamer binnen, doch vond het daar ongezellig leeg na hun voertiendaagschë afwezigheid. Ze ontdeed zich van hoed en mantel en verwisselde haar japon voor een lange, zwart© avond japon. Toon vroeg ze Emly naar hot een Voethal. Goes. Zaterdagmiddag speelde Olympia I een voetbalwedstrijd tegen een elftal van het Z.L.M.-personeel. Olympia won deze strijd met 5<1. Scheidsrechter was G. Brand. Robur Hl speelde alhier Zaterdag een voetbalwedstrijd tegen Olympia III. Robur wist hier te zegevieren door met 75 te winnen. Waarde, De Zaterdag gespeelde voetbal wedstrijd om een beker tusschen Waarde en Violent te St. Maartensdijk werd door Waarde gewonnen met 32. HET GRAAN EN DE GULDEN. Het Comité van Graanhandelaren heeft zich opnieuw met een uitvoerigen brief tot minister Deckers gewend. Het maakt de gevoelens en wenschen kenbaar, welke in den handel in buitenlandsche granen leven in verband met den invloed, die van bet verlaten van den gouden stan daard zou kunnen uitgaan op de door de regeering gevolgde landbouwerscrisispoli- tiek. Betoogd wordt o.m., dat de handel in buitenlandsche granen zich, in de over tuiging, dat de landbouwcrisismaatregelen van tij'delijken aard zouden zijn, uit over wegingen van algemeen belang daarbij heeft neergelegd, hoewel hij er zeer groote schade door heeft geleden. De hoop bleef steeds gevestigd, dat bij' stij ging van het internationale prijspeil de monopolieheffingen op granen en voeder- artikelen zouden woiden afgeschaft of althans verlaagd. Thans wordt het dan ook voor de Regeering het psychologisch moment geacht om vele der bestaande landbouwcrisismaatregelen te laten ver vallen en tot vei laging der heffingen over te gaan. Hoezeer ook de graanhandel de ver laging der heffingen aan de grens, die zoo sterk bijdragen in de belemmering van het handelsverkeer, zou toejuichen, wordt de minister er op gewezen, dat zoowel importeurs als binnenlandsche handelaren en de graanverwerkende in dustrieën daarvan aanzienlijke verliezen zouden lijden, indien zij' niet schadeloos zouden worden gesteld voo. de waarde daling, die hun voorraden zouden onder gaan. Immers zouden alle ingeklaarde voorraden op het moment van de ver laging der heffingen zooveel minder waard zijn als die eventueele verlaging zou bedragen. -ó* Ned, Herv. Kerk. Beroepen te Aalsum en Wetzens, J. N. de Ruiter, cand. te Utrecht. Geref. Gemeenten. Beroepen te Terneuzen, M. Heikoop te Utrecht. Bevestiging en intrede. Zondag werd de vacature in de Ned. Herv. Kerk te Domburg, ontstaan door bet vertrek van Dis Queré naar Numans- dorp vervuld, door de overkomst van Ds F. G. H. N i c o 1 a i van Jutphaas. Des morgens werd hij bevestigd door Ds P. Six-D'ijkstra van Baambrugge met een predikatie over Johannes 1 vers 8 Dés middags verbond Ds Nicolai zich aan zijn nieuwe gemeente met de woor den uit Romeinen 1 vers 16. Na beëindiging van de prediking richtte hij zich tot den kerkeraad, kerkvoogden en notabelen, consulent, bevestiger, ring- predikant, burgemeester, organist, koster, de jeugd en ten laatste tot de gemeente. Daarna sprak D's Jellema van Grijps- kerke namens den ring, waarna Ds Pan- huise van Aagtekerke. als consulent, na mens den kerkeraad woorden van wel kom sprak. Op zijn verzoek werd den nieuwen predikant Gez. 91 vers 3 toege zongen. Voor beide diensten, maar vooral des middags was veel belangstelling. Alg. Synodale commissie Ned. Herv. Kerk. De Najaarszitting van de Alg. Synodale Commissie der Ned. Herv. Kerk zal Dinsdag 17 Nov. in het gebouw der Synode te 's-Gravenhage on der presidium van Dr P. Smit, van Heu- men (Geld.) aanvangen. en Einder ,doch nog kwam Paul niet. Sylvia liep zijn studeervertrek 'binnen om te zien of ze daar ook een reden voor zijn langdurig uitblijven 'kon vinden. Maar het was er ongewoon netjes, be halve dan een stapel correspondentie, die haastig doorgesnuffeld en toen onopge ruimd was blijven liggen. Sylvia stond een moment stil, luisterend naar het zin gen van een lijster in den tuin, terwijl haar oogen rustten op de perken vergeet- mij-nietjes, die het tuinpad omzoomden. Spoedig zou het daar weer een planten en bloemenweelde zijn, veel groen met tallooze kleurschakeeringen. De blauwe pracht van de bloeiende ver- geet-mij-nietjes riep plots de herinnering wakker aan dien wonderscboonen tijd, doorgebracht in de alpen. Ze wilde er niet naar terugverlangen de laatste tijd was immers nog veel schooner ge weest. Toch kwam er een teleurstellende trek op haar gelaat. Ondanks haar moe derweelde miste ze den laatsten tijd toch iets, ze wist zelf niet wat. Reeds eenige malen had het geschenen, dat 'het leed ook haar woning zou bin nen treden, doch nog steeds was het ge vaar afgewend. Toch huiverde ze bij de gedachte, dat ook haar leven niet altijd voor smart en leed zou gespaard blijven. Maar waarom zou ze zich op dezen stra- lenden (Meidag beangst maken over iets, A.-R. PARTIJCONFERENTIE. Het ligt in het voornemen van het Centraal-Comité, evenals zulks sinds en kele jaren de gewoonte is geworden, ook ditmaal weer een 2-daagsche partij confe rentie te houden te 's-Gravenhage, ter be spreking van enkele actueele vraagstuk ken op politiek gebied. Met het oog op de naderende stembus zullen de te behandelen onderwerpen zich nauw aansluiten bij het ontworpen en reeds gepubliceerde Verkiezingsmani fest. De heeren Prof. A. Anema, J. J. C. van Dijk, C. Smeenk en J. Schouten zul len D.V. resp. inleiden de onderwerpen: „Rechtsbeginselen in het internationale volkerenleven"; „Versteviging van de weermacht"; „Arbeid tot economisch her stel"; „Politiek beleid in algemeenen anti revolutionairen zin". Voor de deelneming aan de conferentie zullen dezelfde regelen gelden als ten vorigen jare. De besturen der Kamerkies- kringcentrales ontvangen daaromtrent binnen enkele dagen nadere mededeelin- gen. De conferentie zal vermoedelijk worden gehouden op Donderdag 5 en Vrijdag 6 November e.k. in een der zalen van den Dierentuin. Bureau C.C.: R. A. DEN OUDEN. Aan de universiteit te Amsterdam slaagden voor het prop. examen genees kunde de heeren C. Orbaan Jr. te Mid delburg; J. W. Tonsbeek en J. E. de Bourgraaf. BESCHERMING TEGEN LUCHTAANVALLEN. Rangschikking van gemeenten in drie gevarenklassen. In „Staatsblad'' no. 386 is opgenomen een Koninklijk besluit ter uitvoering van de wet van 23 April 1936, betreffende be scherming tegen luchtaanvallen. Bij dit besluit is een lijst gevoegd, blij kens welk© de gemeenten gerangschikt zijn in drie gevarenklassen. In de eerste gevarenklasse zijn ge rangschikt do volgende gemeenten: Am sterdam, Den Helder, Dordrecht, Gorin- ohem, 's-Graverihage, Haarlemmermeer, Mui'den, Naarden, Papendrecht, Rotter dam (behalve Hoek van Holland), Soest, Utrecht, V e e r e, Velsen, Vlissingen, Weesp, IJsselmonde, Zaandam en Zwijn- dredht. In de tweede gevarenklasse zijn o.a. de volgende gemeenten gerangschikt: Bergen op Zoom, Middelburg, O.- en W.-S o u b u r g, Roosendaal. In de derde gemeenteklasse zijn de ove rige gemeenten gerangschikt. Artikel 2 van het besluit luidt: Wan neer uitvoering is gegeven aan alle bij zondere voorzieningen, welke de Minis ter van Binnenlandsche Zaken voor het bouwen, het geheel of voor een gedeelte vernieuwen, het veranderen of het uit breiden van woningen of andere gebou wen, op grond van art. 6, eerste lid der wet, betreffende bescherming tegen lucht aanvallen, heeft gesteld, geeft de belang hebbende daarvan kennis aan voornoem den minister. Binnen ©en maand na ontvangst van de in het vorige lid bedoelde kennisge ving biedt voornoemde minister den be langhebbende een bepaalde som aan ter vergoeding van de kosten, bedoeld in het tweede lid van art. 6 van vorengenoemde wet. Indien de rechthebbende binnen den in het vorige lid bedoelden termijn geen aan bod heeft ontvangen of indien hij het aan geboden bedrag niet voldoende acht, kan hij het geschil op de gewone wijze aan brengen bij den rechter, binnen wiens rechtsgebied de woning of het gebouw ligt of komt te liggen. D'e minister is, indien daartoe naar zijn oordeel aanleiding bestaat, bevoegd op verzoek van den belanghebbende een voor schot te verlteenen inzake de kosten, als bedoeld in bet tweede lid. Artikel 3 luidt: Ten minste acht werk dagen vóór den aanvang van een oefe ning, als bedoeld in art. 10 van de wet betreffende bescherming tegen luchtaan vallen, 'brengt de burgemeester bij open dat in het geheel nog niet aanwezig was? Het verhaal van juffrouw Waggitt had haar natuurlijk weekhartig gemaakt. 'Sylvia's oogen dwaalden weer den tuin in. Paul's woorden van den vorigen avond kwamen haar weer te binnen. Hij had gezegd, dat God reeds geruimen tijd met hem bezig geweest was, doch dat hij nu zijn hart had opengezet en dat God's Geest zijn intrek daarin had genomen. Sylvia begTeep er niets van, wat hij daar mede bedoelde, evenmin als ze juffrouw Waggitt's woorden begrepen bad, toen die steeds maar weer had gesproken van de ware liefde, die bestond in het brengen van een offer. „Ik heb altijd gemeend, dat liefde was terugontvangen van wat men zelf eerst geeft," mijmerde ze. „Ik zou Paul ten minste nooit liefgehad hebben, als hij mijn liefde niet had beantwoord." Plots 'herinnerde ze zich weer de woor den, die ze eens ergens had gelezen. Die zijn leven wil behouden, die zal het ver liezen, maar zoo wie zijn leven wil ver liezen om mijnentwil, die zal het behou den. Op dat oogenblik hoorde ze Paul bin nenkomen; ze liep de gang in hem tege moet. Haar hart was nog berstens vol van vragen, toch begon er reeds iets te lichten in haar geest. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2