De S.DJ Rechtszaken Het Vrouwenhoekje ZANPKREEKQVERBRUQQINO Voor de Jeugd. A Oe bul OVERBRUGGING VAN DE ZANDKREEK. NIAA Rechtbank te Middelburg. Zitting1 van 9 October 1088. Inkomsten verzwegen. A. R., 33 bierbrou wersknecji fc, wonende te Souburg, heeft in het tijdvak Aug. 1935 Aug, 1936 te Souburg verschillende gezinsinkomstenhriefjes voor de steunre geling in strijd met de waarheid ingele verd. Hij heeft er n.l. in verzwegen dat zijn vrouw op verschillende tijdstippen in dat tijdvak gelden had ontvangen, als verdienste in werkhuizen. Verdachte bekende de feiten. Hij zegt daartoe gekomen te zijn omdat de steun die hij ontving niet voldoende was voor het gezin, waaronder 5 kinderen, waar van er eenige ziekelijk zijn. Hij heeft on geveer f80 onrechtmatig getrokken en daarom wordt er wekelijks van zijn steun f 2,50 ingehouden. De off. van justitie betoogt dat ver dachte ongeveer 50 miaal onjuiste opga ven heeft verstrekt. Eisch: 1 mnd. gevangenisstraf. De verdediger van verdachte, Mr. P. G. Adriaanse, zegt, dat er juridisch aan deze zaak niet veel te doen is, doch hij' vraagt omdat verdachte gunstig bekend staat en deze door de crisisomstandigheden tot deze feiten gekomen is, een voorwaarde lijke straf. Verduistering in dienst betrekking. A. L., 18 j.f slagers knecht te Terneuizen, heeft in den loop van 1936, te Terneuzen, toen hij in dienst was van den slager P. Overbeeke al Jaar, een bedrag van ongeveer f80, dat hij; van klanten van zijn patroon bad ontvangen voor geleverde vleeschwaren, niet aan zijn patroon afgedragen, doch zich die gelden toegeëigend. Verdachte erkent de feiten, doch zegt dat er sleohts een tekort is van f 11, en die betaalt hij in termijnen af. Hij is thans schippersknecht en in de vaart, zoodat hij zijn verplichtingen kan nako men. Eisch f 10 of 10 d. h. en 2 mnd. gevan genisstraf voorwaardelijk. .Het doen van een val- s o h e a a n g i f t e. A. de V. 38 j., land bouwersknecht te Oostkapelle, heeft op 4 September 1936 bij de politie te Oost kapelle aangifte gedaan van diefstal. Hij was destijds in dienst bij' een landbouwer aldaar, waar hij door ruzie is weggegaan. Eenige dagen daarna is hij met een vrachtrijder naar de hofstede van zijn vroegeren boer gegaan om daar zijtn kist met kleeren weg te halen. Hij bemerkte toen dat die kist niet meer op slot was en dat daaruit een geldsbedrag van f 125 was gestolen. Achteraf bleek, dat van deze aangifte geen woord waar was en verdachte bet ganscbe verbaal had ver zonnen. Verdachte was niet verschenen. De off. van justitie eischte een geldboete van f25 of 10 d. h. Overtr. Vleeschkeurings- wet. M. K., 42 j., koopman te Grijps- kerke, was in beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middel burg, waarbij hij wegens overtr. van de Vleeschkeuringswet werd veroordeeld tot een geldboete van f 15 of 10 d. b. De off. van justitie eischte bevestiging van bet vonnis waarvan hooger beroep. Overtr. Motdr- en Rij- w i e 1 w e t. M. de K., 46 j., werkms.n te Kapelle, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg waarbij; hij1 wegens overtr. van de Motor- en Rijlwielwet werd ver oordeeld tot een geldboete van f 15 of 10 d. h. Eisoh bevestiging van het vonnis waar van hooger beroep, A. B., 29 j., landbouwersknecht te Vrouwepolder had hooger beroep aange- teekend tegen een vonnis van den Kan tonrechter te Middelburg waarbij hij we gens als bestuurder van een rijwiel daar- mele over een openbaren weg rijden ter wijl men onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholb oudenden drank verkeert, dat men niet in staat moet wor den geacht dat rijwiel naar behooren te besturen, werd veroordeeld tot een geld boete van f 15 of 10 d. h. Eisoh bevestiging van het vonnis waar van hooger beroep. Niet voldoen aan amb telijk b e v e 1. J. N., 24 j., arbeider te Ierseke, had zich te verantwoorden we gens het opzettelijk niet voldoen aan een bevel krachtens wettelijk voorschrift ge daan door een ambtenaar belast met het opsporen van strafbare feiten. Eisch f 15 of 10 d. h. Uitspraak in alle zaken op 23 October 1936. Najaarsgerechten. De malsche peultjes en worteltjes zijn weer vergeten, maar onze najaarstuin geeft andere lekkernijen. Daar zijn o.a. de weinig gebruikte pom poenen, die soms tot 20 pond zwaar wor den. Men maakt er zuur of zoetzuur van maar, o.a. gevuld met vleesch of vleesch- resten of in schijven gebakken, laten ze zich bijzonder smaken (zie recepten). Ook de bleekselderij en de knolselderij zijn nu weer verkrijgbaar. De heerlijke groote stronken bleekselderij zijn veel te weinig bekend; de prijs is dit jaar heel laag, dus probeer ze eens. Knolselderij is meer bekend, maar in hoofdzaak slechts als soepgroente. Na in de soep gekookt te zijn, laten ze zich ech ter met of zonder tomaten, een fijnge hakt uitje, wat peterselie en wat Maggi's Aroma tot een heerlijke salade bereiden, die met het soep vleesch geserveerd kan worden. Een ander product van dezen tijd, of schoon niet uit den tuin, is de oude kip, die nog wel eet. maar zoogenaamd uitge legd is. Om te braden is ze meestal te taai, maar voor soep uitstekend. Het vleesch van de soepkip is dikwijls flauw van smaak, draderig en taai. Daarom doet men goed het met den gehaktmolen fijn te malen en er b.v. kippenzult van te maken, een heerlijk vleeschgerecht voor de broodmaaltijden (zie recept). Gevulde pompoen (6 a 8 pers.). 1 niet te groote pompoen, 1 pond soep- vleesch of resten vleesch, 2 eieren, 3 thee lepels Maggi's Aoma, 2 sneden geweekt oud wittebrood, zout, peper, vet of boter en schijfje spek. Snijd de pompoen in tweeën, verwijder met een lepel het zaad en de zachte dee- len en daarna met een mes de schil, wrijf de pompoen goed met zout in, giet er wat warme azijn over en laat ze een tijdje staan. Hak het soepvleesch fijn, vermeng het met het geweekte wittebrood, de ge klopte eieren, de Maggi's Aroma, zout en peper en vul de eene pompoenhelft met deze vleesc'hmassa. Snijd van de andere helft eenige schijven af en leg deze weer op het vulsel. Bind er een draad omheen, zoodat het vulsel er niet uit kan vallen. Bak in een braadslee eenige schijfjesspek, voeg nog wat vet en boter toe. Leg de pompoen erin met de platte kant beneden en bak ze in een warmen oven, onder telkens bedruipen gaar. Gebakken pompoenschijven. Eenige pompoenschijven, peper, eenige druppels Maggi's Aroma, bloem, paneer meel, ei. boter of vet om te bakken. Snijd de andere helft van de pompoen in vingerdikke schijven, wrijf ze in met zout, giet er wat warme azijn over en laat ze een tijdje staan. Strooi er daarna een beetje peper op en eenige druppels Mag gi's Aroma, haal ze aan beide kanten door bloem, vervolgens door geklopt ei en daarna door paneermeel. Maak de boter, vet of slaolie in de koekepan goed heet en bak de pompoenschijven hierin aan beide kanten bruin. Geef ze bij gebakken aardappelen en een of andere sla. Sla van knolselderij (4 pers.). 1 groote gaargekookte knolselderij, 1 eet lepel slaolie, lVi eetlepel azijn, 1 theele pel Maggi's Aroma, zout en peper. Snijd de koud geworden selderijknol in dunne plakjes, druppel er de Maggi's Aroma over, een beetje zout en peper, de slaolie en de azijn en roer allee voorzich tig dooreen. Kippensoep (6 8 pers.). 1 oude kip. 2Yk L. water, 3 theelepels Maggi's Aroma, Va kopje rijst, 1 ei, 1 klein kopje melk of room, 2 afgestreken eetlepels zout. 1 selderijknol, 1 eetlepel bloem en een eetlepel vol boter Wasch de kip. nadat ze uitgehaald is van binnen en van buiten. Zet ze op met kokend water, zout, de geschilde selderij knol en kook ze zachtjes uur. Voeg het laatste half uur de gewasschen rijst toe. Smelt de boter in een pannetje, voeg de bloem toe, roer de kluitjes eruit, doe er dan onder roeren de kippenbouil lon bij, nadat de kip en de selderijknol er uit genomen zijn. Laat de soep nog eenige minuten doorkoken Miaak de soep af met de Maggi's Aroma, liet geklopte ei en de melk of room. Elerst een gedeelte van de soep bijl 'het geklopte ei daan, daar dit anders schift. Kippenzult. 1 Gaargekookte kip, 1 L. water, 4 theelepels Maggi's Aroma, 10 blaadjes witte gelatine, 1 ui, wat fijrn- gehakte peterselie, zout, één a twee eet lepels azajln. Verwijder de beentjes, hak het vleesch fijn of draai het door den vleeschmolen. Hak ook het uitje zeer fijin, kook het gaar in i L. water, voeg hierbij de geweekte en tusschen de banden uitgeknepen gelatine, de Maggi's Aroma, de fijngehakte peter selie, 2 eetlepels kruidenazijin en het ge hakte kippenvleesch. Laat de massa, onder af en toe doorroeren stijif en koud worden. Schep de massa in kommen of potten, die vooraf met koud water zijtn omgespoeld. Leg er een wit papiertje op en giet daarop wat azijn. Vernieuw deze azijn een enkele keer. Lancaster gordijnen. Nadat de lancastergordijinen geduren de de zomermaanden hun taak verricht hebben en bijdroegen om de ai te heete zonnestralen buiten te sluiten, zal hel wellicht in den herfst niet ondienstig zijn, deze schoon te maken. Men neemt ze van de rol en legt ze telkens bij gedeelten over een tafel, waar na men ze met warm vlokken-zeepsop af- sponst, aan beide zijden, daarna met een schoone doek afneemt en met een niet te heet ijzer strijkt. Ophangen en uit gerold laten hangen totdat ze volkomen droog zijn. Wit lancaster wordt schoon gemaakt met warm zeepsop, waaraan borax is toegevoegd. SITUATIE. ..dVTGENE IEN9TEPRQFIEL. tZlM/IM/IM/iy Voor het scheppen eener vaste verbie ding tusschen Zuid- en Noordbevwland is een brug ontworpen ongeveer 3000 M. bewesten de verbindingslijn der bestaande steigers. Aan de Zuidbevelandsche zijde sluit de brug met baar landhoofd aan tegen den zeedijk van den Oosterlandpokkr bij dijkpaal 19, beoosten de inlaag, terwijl aan de Noordbevelandsche zijde het land hoofd nabij den sohorrand ontworpen is en anderzijds door een dam over bet sohar verbanden wondt met den zeedijk van den Willem Adriaanpolder, even be oosten dijkpaal 6. De overbrugging bevat van Noord naar Zuid 3 stalen vakwerkbruggen, elk ter theoretische lengte van 63,60 M., 1 stalen vakweikbrug ter theoretische lengte van 103.20 M. een beweegbaar brugdoel met een vrije doorvaartwijdte van 21,75 M. en 1 stalen vakwerkhrug ter theoretische lengte van 63.60 M. De waterpas ontworpen groote over spanning biedt een vrije doorvaartwijdte van 100 M. en een vrije doorvaarthoogte bij gewoon hoogwater van 7.50 M. De rijivloer verkrijgt een breedte van 5 M.; met inbegrip der weerszijdsche schampstrooken bedraagt de breedte tusschen de binnenkant der hoofdliggers 6 M. Buiten eiken hoofdligger der vaste overspanningen wordt een rijwielpad uit gebouwd, breed 1.25 M. dat aan de oost zijde vo'or de richting Kortgene en dat aan de westzijde voor de richting Wol- faartsdijk. Het beweegbaar brugdeel wordt ge vormd door een enkelvoudige rolbaseule- brug met electrische bewegingsinrichting en opzetinrichting, zoodat alle voor het openen en sluiten te verrichten beweging en te zamen niet meer tijd vereischen dan 4 minuten. Ten behoeve van het land- en het scheepvaartverkeer worden de noodige seinlampen aangebracht. De noordelijke, buitendijks ruim 300 M. lange toegangsweg, sluit bij den zuidwest hoek van de spuikom van den Willem Adiiaanpolder aan hij den te verbeteren weg langs den westelijken dijk dier kocm. De zuidelijke toegangsweg vangt aan iniet een viaduct, wordt met een viaduct over de trambaan geleid en sluit vervol gens aan bij den Veerweg. De geheele lengte der overbrugging van het noordelijke landhoofd tot het tram-viaduct bedraagt ongeveer 580 M. Beste Nichtjes en Neefjes I Het Oranjehoven is nog steeds niet van de lucht, want onderwijl ik deze brief schrijf en de xaadsels maak luister ik meteen naar de uitzending van het be zoek van de Koninklijke familie aan Rot terdam. Wat waren de menschen daax enthousiastl Geen wonder ook; als de Koningin met Prinses Juliana en naar verloofde een bezoek aan je eigen stad komt brengen, dan moet 'je wel juichen en zingen. En als dan plechtig bet Wil helmus klinkt en je het gejubel hoort, ontroer je, en ben je blij over zooveel liefde voor ons Oranje Huis. Hoe schoon klonk de zanghulde voor het stadhuis en eoht vroolijk het speciale verlovingslied voor Prinses Juliana en Prins Bernhard, maar het mooist en het indrukwekkendst was toch toen aan het einde 3 coupletten van het gezang „Lof zij den Heer den Almachtigen Koning der eere", gezongen werden. Heerlijk is 't, en wij moeten er dankbaar zijn, dat zoo in het openbaar Gods Naam geëerd en geprezen mag worden. Deze week zijn weer enkele nieuwelin gen zich aan komen melden. Jullie vindt ze wel in de briefjes. Arnemuiden. „Buitenmeisje". Ja, het beste is maar moed te houden, en dan, de prijsraadsels zijn toch de hoofd zaak. Wat heb jij een mooie cadeautjes gekregen, pas maar op, je zult vast nog ijdel worden. N i s s e. „Fietsertje". Het is iedere keer weer een mooi gezicht hè, als de Zeppelin overkomt. 'Hier zien we hem ook nog al eens een keertje. Het begint nu al echt herfst te worden. Brandt de kachel al V e e r e. „Margriet." Dus jij houdt ook van de huiselijke gezelligheid. Ben je prettige handwerkjes aan het maken? Jij verlangt al vroeg naar ijs! Souburg. „Boomklimmer". En was je nog op tijd uit bed en hebben ze je niet meegeklopt, want dat was dan vast ook gebeurd. Heb je al plezier in de melkerij? Dat was een fijn boek. Serooakerke. „Parker". Jullie bent natuurlijk met z'n allen achter de spuit aangegaan. Hebben ze je niet natgespo ten, dat hoort er ook bij'. Jij hebt het maar druk voor de K.V. Maak je wel graag opstellen N w. en St. Jo o s 1 a n d. „Moeders Jongste". Er werd zooveel over geschre ven in de kranten en toch wou je er nog wel meer over lezen. Fijn dat jullie ook een optocht hadden. Er zijn al zooveel liefhebbers voor een Oranjeboekje. St. Laurens. „Kernoffel". Het is wel wat koud, maar ook mooi buiten met al de herfsttinten, jullie zult daar ook wel van kunnen genieten. Ja ik heb het Ko ninklijk paar ook hooren spreken. Het was fijn he? „Ford". Ik heb al hooren voorspellen, dat het een „strenge" winter wordt, dus dan zal er zeker ook wel ijs komen. Nu, het heeft nog wel een poosje den tijd, eer jij van school gaat. O u del and e. „Oranje". Heb jij ook meegeholpen met de aardappelen en de bieten, dan zul je wel een flinke landbou wer worden. Dat was een ongeluk dat nog betrekkelijk goed afliep. Is de knie alweer beter? „De Groot". Het hindert niets, dat je nog zoo jong bent, ik zie dat je de raadsels wel op kunt lossen, en 'je briefje zag er zoo keurig uit. Ik kan begrijpen, dat jullie plezier hebben met die geit. Hoe heet je broertje? „De Ruyter". Het doet me plezier, dat het boekje toch naar je zin is al is het een ander dan je eerst was toegedacht. Als je ook zoo trouw mee blijft doen, krijg je op den duur ook zoo'n mooie verzameling. „Blondkopje". Dat was geen pleziertje ih de vacantie, heb je je erg veel pijn gedaan? Fijn dat ze je allemaal op komen zoeken, dat troost een beetje. Nog hartelijk gefelici teerd met je verjaardag. „Spring in 't Veld". Nu maar goed je best gaan doen, dat het ook werkelijk beter wordt. Zul je het niet vergeten? Heb je heerlijk bramen gegeten? Waar is het briefje van Herfst- aster gebleven Goes. „Rozeknopje". Ik zal Zaterdag eens aan je denken. Wat zul je nu goed leeren zingen, maar flink je best doen hoor, dan kom ik het volgend jaar naar je luisteren. Ja het is wel vroeg donker, maar dat heeft ook weer veel prettigs. „Schrijfstertje". Naar dat feest ben ik niet geweest, maar ik heb wel wat van de versiering gezien. Als ik er langs kom zal ik eens naar die foto gaan kijken. Nee het is nu geen weer meer voor korte mouwen. „Zilvermeeuw". Een heel werk hè, zoo'n brief. Wat heb jij een fijne ca- deaux gekregen, was bet een kroonjaar? Nu maar zorgen, dat er mooie teekenin- gen in het schetsboek komen. „Babbel- graag". Mijn vraag was of je het poesje mocht houden? Zul je 't nu niet meer vergeten? Het is niets erg hoor, maar ik denk dat ik het antwoord wel weet, of heb je twee poesen? Biggekerke. „Madeliefje". Er is er niet een die geen 'Oranjeboekje wil hebben, dus dat is nogal gemakkelijk. Kreeg de meester al die versjes mee. Jij was maar goed af met die verloting. „Moeders Oudste". Jammer, dat je het raadsel niet meer kon vinden. Had je de oplossing goed? Schrijf me dat de vol gende keer maar eens. Wat een vacantie, veel te veel hoor, maar ik denk dat jullie het niet erg vonden. Borsselen. „Zangeresje''. Mijn eerste gedachte was, een nieuw nichtje, maar dat is toch niet 'heelemaal het geval. Je hebt gelijk hoor, dat je weer mee gaat doen. Jammer, dat ik je ook niet eens kan hooren, „Rembrandt", Zoo'n groot schilder kunnen we er nog wel bij gebrui ken, Je moet maar eens een teekening in je brief doen, want Je kunt het vast wel goed. Gezellig, dat Jij je zusje nu gezel schap houdt. Krabbendijke. „Boschviooltje". Je briefje zag er nu keurig uit, maar in de vacantie heb je er ook wol meer tijd voor, Vindt je hot prettig om Moeder te helpen? Ja, het spijt mij ook wel van H. „Kerstroos". Jullie treft het maar, nu al weer vacantie. Het is mooi weer om met broertje te rijden, zoo heerlijk zonnig iederen dag! Het was bij jullie ook: de aanhouder wint. „Iris". Het is in K. ook een mooi feest geworden, en jij was maar weer goed af met die prijzen. Wat het ge wone raadsel betreft, als je de oplossing kunt vinden heb ik liever dat je die er ook bij doet. Ben je weer beter? Baarland. „Blauwoogje". Jij hebt je naam al veranderd, nu deze vind ik ook mooi hoor. Wat een heerlijk weer hadden jullie om vacantie te houden. Al vast hartelijk gefeliciteerd met je verjaar dag. „Maurits". Dat was een rare ver gissing. Jammer, dat je ook niet eerder hebt geschreven. Is het nu in orde? Nee, ik heb Zaterdag niets gezien, dat speet me hoor. 1. Voor de grooteren. Het geheel bestaat uit 44 letters. Door de 19. 15. 6. 35. 41 wordt vaak 24. 10. 21. 7. 5. 12 muziek gespeeld, 33. 11. 1. 25. 20 is een prettig spel voor de winteravonden. 4. 1. 27. 22 is doorzichtig. Een 26. 12. 14. 38. 28. 3 is geen blanke. Een 14. 34. 43. 36. 18 kun je van je hand maken, 30. 38. 37. 27. 40. 29. 2 is een bekend sigarenmerk. 11. 28. 39. 17. 9. 42. 16. 6. 8 is een ander woord voor straks. 44. 12. 15. 10. 32 is iets heerlijks. 2. Voor de kleineren. In een 3. 8. 15 wordt in en uitgevlogen. Een 4. 13. 10. 11 is een stok. De 9. 5, 2. 7. 13. 14 is soms hoorbaar. 4. 1, 11 is niet verstandig. Een 15. 6. 12 moet je leeren. Allen hartelijk gegroet van TANTE DOLLIE. HOE BALD DE PLANT VERDIENDE TOEN MOEDER ZIEK WAS. XXII. Onbeweeglijk zat Bald op de tweede balk. Bramm&tje had zich juist in bed om gedraaid en hardop gepraat. Hiji zou toch niet wakker worden, maar nee het was maar droiomen geweest. Even later tastte zijn hand in het don kere hoekje waar hij het doosje wist. Daar had hij het al, gelukkig het ram melde nog. Zoo, nu maar een balkje lager, het was hier zoo donker. Ongelukkig bekeek Bald z'n schat. Daar lagen ze nu, de twee dubbeltjes en de stuiver, alles zelf verdiend. Nog 9 dub beltjes moest hij er nu bijhebben, he wat leek dat veel ineens, nog even na rekenenja het was toch zoo. Als het nu maar droog weer bleef, die Rekke ook met z'n regen. En 't was droog. Bald ging zoo vroeg mogelijk naar school, om nog wat met de jongens te kunnen spelen. Wat zouden ze er wel van zeggen als hij' om 4 uur weer niet meeging, 't was zoo moeilijk, maar 's avods kon hij' het ook niet doen, dan moest hij' van vader z'n huiswerk maken, die zei altijd dat hij1 's middags wel mocht spelen. Kon hij maar iets verzinnen om tegen de jongens te zeggen, maar hoe hij' ooli dacht, hij wist niets. Hoe meer de groote wij'zer 's middags naar de 4 draaide hoe onrustiger Bald werd. De jongens gingen stekeltjes vangen dat deed Bald ook altijd giaag, maar hij' had nog niet durven zeggen dat hij niet mee ging. Als gewoonlijk met veel gestommel wa ren de sommenschriften opgeborgen. Na het danken zat de 'klas keurig in het gelid; als ze niet netjes zaten moch ten ze ook niet weg en om te moeten blijven, daar had nooit iemand zin in. Na de meisje zouden de jongens de klas uitgaan, toen meester zei„Wach ten jullie eens even, ik heb je wat moois te laten zien." Bald was al dicht bij de deur, hij wist nog steeds niet wat tegen de jongens te zeggen als ze straks buiten zouden ko men, en ze natuurlijk zouden vragen of hij meeging, of nee, dat zouden ze niet doen het was immers zoo gewoon dat hij meeging, maar ze zouden verbaasd zijn, als hij weer moest zeggen, ik ga weg. Maar nu zag hij een kans, zou hij nu. als de anderen bleven, ze merkten het misschien niet eens en de meester ook niet. Met een paar stappen was hij bij de deur, keek nog eens om, en ze hadden er geen erg in, gauw nueen oogen- blik later stond hij al in de gang, de laatste meisjes gingen juist de deur uit. Nu wegloopen zoo hard hij kon, ze zou den dan ook niets vragen, ja hij deed het. Maar ze kwamen niet, wel hadden ze gemerkt dat hij er niet meer was. „Waar is Bald?" had meester ge vraagd. Bald De jongens keken elkaar aan, maar Bald zag niemand. „Wat die toch heeft," zei Henk, „gis ter was ie ook al zoo gauw weg." „Nou, straks gaan we 'n zoeken, hoor" beloofde Louw. (Wordt vervolgd.) I Uitg.: N.V. Emergo" te Buren Postel Bijkanto( .1 .T. FA1 Directei Wij hebl bij de S.D te nemen, over het k Van die ook, wat c de „Sociaa van tot over het S.D.A.P. „Mag ik hij, dat ii van de pt koningschi gesproken' tot het ka mag men wel eens, 2 toch in ei genomen. Natuurli tegenoverg voorstands Het beteel vorm van nimmer a heid heeft Men zal cussie te 1 De S.D.J schap niei en in Eng men daar, daar di3Ci vraag well in het gel stituut val In ons 1] Het coif overtuiginl staatsvornf uitgang vij doet mij deelen val gewezen moet, dat| moediger trouwens ring met nu zoo af Wannee dat de S.l schap nd gelegenhej dit toch In elk daad stee| schap. In zijn I verklaardl oude soci| begin af afkeer val En het zelfde lijr In de van Oral lijk gemal officiëele f men in Wilhelmc roode raa keer van door wegl en tot vl democratij het aan zijn zich de Konin| Generaal kwam vel In 1931Ï tot voor S.D.A.P. zijn partij nomen, tl dom en j Het kaJ stemmen,! kleinzielif haar dor als ze to dat het niet zond Ve De toesl langzaan is nog De gebl de regeeif slagen zij Via Mf dat de regeering kaanschd den indrl stap vooi gen zulld in het dl draal en| wapenfa

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6