t A Onderwijs Dr Colijn heeft zware dagen achter den rug. Uit de Provincie. Kerknieuws Predikbeurten. Leestafel Zoeklichtjes. De wijziging in de steun- verleening. Gemengd Nieuws. D«w> Jury la als volgt samengesteld: voorzitter: de burgemeester van Amster dam, dr W. de Vlugt; vice-voorzitter: de ■wethouder voor de Publieke Werken, S, Rödrigues de Miranda; de Directeur van dm Dienst der Publieke Werken, ir. W. A. dc Graaf; de stadsarchitect van Am sterdam, ir. A. R. Hulshoff, de architec ten prof. ir. M. J. Granpré Molière, H. f.«i der Kloot Meijburg, ir. S. Raven- «-teife» H. van der Steur en P. Vor- Verkeersonderwljs aan dienstplichtigen. Eenigen tijd geleden verzocht de K. N. A. G. den minister van Defensie, te be vorderen, dat aan de militieplichtigen tij dens hun eerste oefeningstijd eenvoudig verkeeraonderwijs zal worden gegeven. Daardoor zou aan een 20.000-tal jonge lieden, juist op den leeftijd dat zij zulks het meest noodig 'hebben, een beter begrip van het wegverkeer en een beter besef van de verantwoordelijkheid om daaraan deel te nemen, kunnen worden bijgebracht. Het is n.l, gebleken, dat 27 pet. van de slacht offers van verkeersongevallen bestaan uit personen, tussehen 19 en 29 jaar. Op den voorgrond stond, dat met het oog op den beperkten oefeningstijd voor een derge lijk verkeeraonderwijs niet veel tijd be schikbaar zou kunnen zijn, maar dat reeds enkele korte instructies en herhaal de aanwijzingen om ordelijk en volgens de wettelijke voorschriften aan het ver keer deel te nemen, 'hun invloed ten goede niet zullen missen. Dit voorstel heeft weerklank gevonden bij de autoriteiten van land- en zeemacht Nu de ingrijpende wijzigingen van bet motor- en rijwielreglement zijn afgekomen zal door de K. N. A. G. een eenvoudige geïllustreerde kleine wegcode worden sa mengesteld en gratis beschikbaar wor den gesteld voor ihet verkeers-onderwija aan dienstplichtigen. Het boekje zal dan met de specifiek militaire bepalingen aan gevuld worden. Het wordt n.l. mogelijk geacht, aan de 'hand daarvan aan de mili ciens tijdens hun eerste oefeningstijd het een en ander over bet verkeer op den weg bij te 'brengen. Te voren zullen door de K. N. A. G. aan de hand van het ver- keersonderwijsboekje een verkeersfilm voor officieren en kader voordrachten en nadere 'besprekingen worden gehouden. Dagindeeling en liefhebberijen. De bewogen devaluatiedagen vormen 't onderwerp voor een „onpolitiek inLer- view" met minister-pres. Dr H. Colijn, dat deze week gepubliceerd wordt in „De Haagsche Post". De minister-president vertelt in dit interview van de moeilijke dagen, die hij heeft doorgemaakt. Nach tenlang heeft hij niet meer dan drie uur geslapen. „Gisteren voelde ik mijl wel moe in de Kamer," zeide dr Colijn. „De leiding van het kaibinet vergt veel en ilk ben nog voorzitter van allerlei commissies ook." En met nadruk gaf dr Colijn een pluim aan zijin ambtenaren. Woordelijk zeide hij: „Maar ik heb aan de departementen voortreffelijke krachten onder mijln amb tenaren. Juweelen." De minister blijkt de monetaire gebeur tenissen der laatste dagen zich persoon lijk sterk te hebben aangetrokken, maar thans is hijl er over heen. Hij toonde den interviewer een plaat uit de „Morning Post", waarin de teekenaar hem een salto-mortale laat maken. „Dien heb ik ook gemaakt," zeide de minister, „moeten maken. Nu zullen we er het beste uit trachten te halen wat mogelijk is." Hoe reageert dr Colijn op critiek? Ook dat heeft de interviewer onderzocht en 'het bleek hem, dat de minister er over 'het algemeen ongevoelig voor is, „hoewel als ik merk, dat de critiek uit het hart komt, als ze een zielekreet ig, dan houd ik mb er wel mee bezig, dan loop ik er mee rond om te onderzoeken of ik wel gelijk heb. En natuurlijk overkomt het mij' ook wel, dat ik zelf twijfel. Dan spreekt het hier van binnen." Hoe druk het leven van den minister president is blijkt duidelijk uit de dag- indeeling, die dr Colijn voorlegde aan zijta interviewer. Reeds om kwart over zeven is het opstaan. Ontbijten. Morgenpost doorzien. Half 9: wandeling (bij grooten spoed: de auto) naar het departement, ongeveer 40 minuten, 's Avonds 6 uur: weer thuis. Half 7: middagmaaltijd. Kwart over 7: studeervertrek tot 12 uur. Om middernacht naar bed. Van 12 tot 1 uur lezen in bed. De laatste nachten heeft de minister dit, helaas, door de gebeurte nissen, die hem in beslag namen, moeten overslaan, maar anders leest hij altijd van 12 tot 1 uur 's nachts, zonder man- keeren. En kwart over 7 staat hij weer op. Biografiën en geschiedenis blijken lie velingsboeken van dr Colijn te zijn. Zoo is hij op het oogenblik bezig aan de le vensbeschrijving van Balfour en aan de „History of Europe", onlangs in vier deelen verschenen. De interviewer 'heeft hem nog gevraagd of hij er bepaalde liefhebberijen op na houdt. Deze vraag werd door dr Colijn begroet mtet een zekere verbazing. De hand met de sigaar ging de hoogte in en de minister zeide: „deze". Ten slotte deelde dr Colijn nog mede, dat een uitgever hem kortgeleden reeds verzocht heeft zijn memoires te willen schrijven. „Als ik er ooit toe kom," zoo zeide de minister, „dan mogen ze toch niet eerder verschijnen dan na mijn dood." NEDERLANDSCHE MIDDERNACHT ZENDING VEREENIGING. De Nederlandsche Middernachtzending Vereeniging komt dit jaar naar Zeeland. Zij zal haar 47ste jaarvergadering te Middelburg houden. Die vergadering zal D.V. plaats vinden op 14 October a.s., des middags 2 uur, in het Gebouw „St-Joris", Balans te Mid delburg. Eerst komen aan de orde, meer spe ciaal voor afgevaardigden, leden en cor respondenten, de gebruikelijke verslagen en bestuursverkiezingen. Maar dan in de middagvergadering te 3 uur zullen een paar onderwerpen van hoogst actueel belang worden be handeld. Die middagvergadering is ook toegankelijk voor genoodigden. Voor degenen, die nog geen uitnoodigin- gen ontvingen zijn deze gratis te ver krijgen bij den Boekhandel G. M. Feij, Burg, Middelburg. Ds Th. Delleman zal refereeren over: „Het gedwongen huwelijk". Na hem zal de secretaris der vereeniging, de heer J. N. van Munster spreken over „Waar toe Middernachtzending". Die vraag werd noodig, omdat, vooral in de laatste jaren, in Zeeland de strijd tegen de ontucht verflauwde. En dit in een tijd, dat die strijd meer noodig is dan ooit te voren. Er zal op gewezen worden, dat juist nu een krachtige actie tegen dit kwaad, ook in Zeeland, niet ontbreken mag. In een tijd, dat de publieke eerbaarheid bespotting vindt. In een tijd, dat allerlei ongerechtigheden b.v. als z.g. naakt-cul- tuur verdedigd worden. In een tijd, dat de zonde van Sodom bescherming vindt en de sexueele criminaliteit geweldig toe neemt. In een tijd, dat de kinderen, op den publieken weg, niet meer veilig zijn en de propaganda voor het Nieuw-Mal- thusianisme ongelimiteerd de bandeloos heid bevordert. In een tijd, dat de jeugd wordt vergiftigd o.m. door literatuur, too- neel en bioscoop. In een tijd, dat het hu welijk wordt bespot en echtscheidingen toenemen. In dezen tijd heeft voorwaar de Mid dernachtzending, de eenige Prot. Chr. ver eeniging, die den strijd aanbindt tegen de ontucht, en de hand tot redding reikt alle recht van bestaan, recht op gebed, liefde en belangstelling bij het Chr. volks deel. En daaraan hapert het, o.m. in Zeeland. Vandaar, dat de vereeniging naar Zeeland komt in het vertrouwen, die belangstel ling te vinden. In de avondsamenkomst in de Nieuwe Kerk, zal het Tweede Kamerlid, de heer C. Smeenk, spreken over: „Het Nieuw- Malthusianisme, een gevaar voor gezin en maatschappij". Ds O. G. Heldring, Directeur der Hel dringgestichten te Zetten, spreekt een openingswoord en Ds J. S. Hartjes van Vlissingen zal het slotwoord spreken. Diefstal van aardappelen. Dezer dagen ontdekte een landbouwer te Oostburg, dat van een hoop aardappe len, die op zijn land met riet waren toe gedekt, de afdekking was opengemaakt geweest en dat van de hoop ongeveer 200 K.G. waren ontvreemd. Diefstal. Een dezer dagen verscheen bij een win kelier te Terneuzen een persoon uit Rot terdam met de vraag of deze uit de mode geraakte kleeren te verkoopen had. Daar de winkelier inderdaad zoo'n partij had en die ook wilde verkoopen, is hij met den koopman naar den zolder van zijn woning gegaan, alwaar de goederen wa ren opgeslagen. Nadat de koop gesloten was, hebben zij tezamen die goederen in gepakt. De winkelier ging even naar be neden om touw te halen, teneinde daar mede een 15-tal kartonnen doozen waarin de goederen waren verpakt, te kunnen vastbinden. Op den zolder stonden ook nog andere doozen, die overjassen be vatten. Een paar dagen daarna kwam een klant in den winkel om een jongens- overjas te koopen. De vrouw van den win kelier zou die jas van den zolder halen en kwam toen tot de ontdekking, dat 5 van zulke jassen en 9 heerenjassen waren verdwenen, vertegenwoordigende een ge zamenlijke waarde van ongeveer f130. Het vermoeden viel toen direct op den koopman in ongeregeld goed en men ver dacht deze ervan de goederen te hebben ontvreemd. Een partij der jassen werd te Rotter dam opgespoord. Thans wordt onderzocht of die goederen door den koopman zijn ontvreemd dan wel bij vergissing mede genomen. Besmettelijke ziekten. In de week van 27 September tot en met 3 October kwamen in onze provin cie 2 gevallen van besmettelijke ziekten voor, n.l. één geval van paratyhus te IJzendijkeen één geval van roodvonk te R i 11 b e m. Middelburg. Gisteravond vierde de Ge reformeerde Mannenvereen. „Dr Herman Bavinck" haar tienjarig bestaan De voorzitter, dhr J. F. Heemskerk, verwelkomde de talrijiko aanwezigen in het bijzonder de afgevaardigden der di verse vereenigingen en de beide plaatse- lijlke predikanten, Ds Bremmei en Ds Oussoren. De secretaris gaf een overzicht van de oprichting en de geschiedenis der ver eeniging. Een der leden, de heer D. H. Lcdewijk, sprak een opwekkend woord, wijizenue Op het goed recht der Geref. Mannen- vereen. en en gunstigen invlced die van dat vereeoigingswerk 'uitgaat. Dhr J. Tevel leverde een met spanning gevolgde declamatie, welke een dankbaar applaus ontlokte. Voor en na de pauze musiceerde het salonorkest „Musica" onder leiding van den heer Calatz, wat door de vergadering op hoogen prijs werd gesteld. "Wegens verhindering van Ds J. H. Telkamp te Utrecht sprak Dr W H. van Zuylen te Wissenkerke over: Genade tn gehoorzaamheid. Spr. wees op ue eecig juiste verhouding die tussehen God cn mensohen bestaat als Zijn Genade door Hem geschonken, weer tot Hem teiug- keert in nieuwe gehoorzaamheid. Burgemeester M. Fernhout, als gast aanwezig, sprak hartelijke woorden van gelukwensch tot de jubileerende vereeni ging, wier naam wijst op een krach tigen geest, die door zijn werken nog lot ons spreekt. Moge deze vereeniging meewer ken aan de verbreiding en verdieping der Geref. beginselen. Verschillende afgevaardigden spraken felicitaties in gelijken geest uit. Het was een uitstekend geslaagde feestvergade- ring. Goes. In verband met het tragisch over lijden van brigadier Buiterman, die bij het spoorwegongeluk van 1.1. Woensdag avond den dood vond zal in de zaal van het Leger des Heils aan den Westwal a.s. Zondagavond een gedenkdienst worden gehouden om 8 uur. Heinkenszand. Gistermiddag had alhier een vergadering plaats van de dagel. be sturen der gemeenten Heinkenszand, 's Heerenhoek, Borsselen, Ovezand, Drie wegen, Ellewoutsdijk, Hoedekenskerke en Nisse onder voorzittei schap van den heer Mr Dr Mes, burgemeester van Heinkens zand. In deze vergadering werd besloten een gemeenschappelijke regeling te tref fen voor de controle op de uitvoering van de steunregeling. Een concept-reglement, dat na bespreking voorloopig werd vast gesteld, zal ter nadere goedkeuring in de gemeenteraden der samenwerkende ge meenten worden behandeld. Het ligt in de bedoeling de regeling op 1 Nov. a.s. in werking te doen treden. Gistermorgen had dhr M. Vermeu len, hulpkoster in de R.-K. kerk, het on geluk van een trap te vallen. Hij kwam zoodanig terecht da,t hij zijn pols brak. Heelkundige hulp werd spoedig verleend lerseke. De export van mosselen naar Parijs mag Dinsdag a.s. beginnen. Dit is 6 weken later dan in 1935. In die 6 weken •gingen verleden 'jaar zeker 50.000 zakken den grens over. De vraag naar Zeeuw- sohe mosselen is buitengewoon groot. 0. en W. Souburg. Een flinke verbete ring ten opzichte van het verkeer is aan gebracht bij' den overweg der Nederland sche «Spoorwegen aan de Kanaalstraat al hier. Hier zijn al eenigen tijd geleden de af sluithekken, die werden voorgereden, ver vangen door rood-wit-ijzeren afsluitboo- men. Het ijzeren hek, dat als afsluiting tussehen de Kanaalstraat en den tuin van den overwegwachter was bedoeld, is ruim een meter teruggezet. De vrijgekomen ruimte zal met basaltine-tegels worden be legd. Op dit trottoirtje, dat naast de straat zal komen te liggen, kunnen de voetgan gers zich bergen, wanneer het opgestopte verkeer bij het ophalen der afsluithekken de geheele straat noodig heeft. Aan de andere zijde van de straat is 'n gedeelte van den daar eindigenden dijk afgegraven, waardoor er niet alleen een 'breeders passage is ontstaan, doch het ook mogelijk is den Bermweg gemakkelij ker in en uit 'te komen. De zwart-puntige hekafsluiting aan de zijde van de losplaats en den dijk naar de zwemplaats is gedeeltelijk vervangen door een stevig wit-zwart geschilderd hek, dat reeds vanaf de tramhalte op valt en door zijn schildering als waar schuwer voor gevaar zeker goede diensten 'kan verrichten. De Nederl. Spoorwegen heeft hier, in samenwerking met de gemeente een waar lijk hoog noodige verbetering aange bracht. Bij de politie alhier is aangifte ge daan van diefstal van een rijwiel, het welk onbeheerd was achtegelaten voor een woning. Kaudekerke. Aanrijding. "Woens dagavond heeft op de N. Vlissingsohe weg een aanrijding plaats gehad, welke buitengewoon goed is afgeloopen. Wegens defect aan de ketting, moest een 'bakfiets-berijder zijn fiets zelf voort duwen. Daardoor liep hij vóór de reflec tor. Dat was de oorzaak dat hij door een achter hem aan komenden automobilist niet werd opgemerkt. Een aanrijding was onvermijdelijk. Met een gapende hoofd wonde en een bloeduitstorting in een zij ner bteenen werd de fietser opgenomen. De verwondingen waren echter van dien aard, dat bij per auto naar huis kon worden vervoerd. De aangeredene is J. P. te Arnemuiden. Aagtekerke. Onder leiding van den heer M. Overweg is alhier uit de leden van de Knapenvereeniging een fluitclub opge richt, bestaande uit 11 leden. Arnemuiden. Vrijdagmorgen trof de on gehuwde bakkersknecht K. uit deze ge meente, werkzaam in een bakkerij te Middelburg, een ernstig ongeluk. Bezig zijnde met het kneden met een kneedma chine werd zijn arm gegrepen door de klauw der kneedmachine en hij' zou zijn afgeknepen, indien niet op het juiste mo ment de machine was stopgezet. Het was voor K. noodzakelijk zich met de ernstig verminkte arm onder geneeskundige be handeling te stellen. De dokter ad;i*eer- do een nader onderzoek in het zieken huis. Kortgene. Verkeersstagna- tie aan 'het Veer. De veerboot, welke den dienst onderhoudt tussehen Kortgene en Wolfaartsdijk is tijdelijk uit de vaart genomen, aangezien de boot een schoonmaakbeurt noodig heeft. De „Luctor et Emergo" onderhoudt nu den dienst. Deze boot is echter niet ge schikt voor het drukke autoverkeer. Het dek is tie klein om de auto's te bergen, zoodat een gedeelte soms moet wachten tot een volgende gelegenheid. Bovendien gaat er veel tijd verloren eer de auto's op de boot staan. Allerlei capriolen moeten de chauffeurs uitvoeren, eer de auto's goed en wel op 'het dek staan. Vooral op de spitsuren, wanneer de bussen uit Goes en Middelburg, alsmede de provinciale boot Zierikzee-Kortgene aankomen, blijkt de boot onvoldoende. Is de boot eenmaal los van den steiger, dan 'kan er niet direct overgevaren wor den. De boot moet n.l. eerst een heel eind achteruit varen naar het midden van de Zandkreek en dan vooruit naar den stei ger, die men bereiken wil. Draaien kan de boot niet, want anders is er kans, dat ze op een zandbank terecht komt. Voor het smalle vaarwater is de boot ook te lang. De veerlieden staan in dezen tijd voor een zware taak. Veel praatjes en gemop per moeten ze aan'hooren. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Golmschate (toez.), A. Blanson Henkemans te Nisse. D s G. J. Breu'kelaar f. Te St. Jansklooster (Ambt-Vollenhove) is op 79-jarigen leeftijd overleden Ds G. J, Breukelaar, em. pred. bij de Geref. Kerk te Surhuisterveen. Kortgene. In de plaats van wijlen den heer J. de Regt, is in het college van no tabelen der Ned. Herv. Kerk alhier ge kozen de heer A. de Kam. Zondag 11 October 1936. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries (H.Av.), 2 u. ds Steinz (H.Av.). 6 u. ds Hansen van Kats (D'ankz.), Lokaal Chr. Bewaarschool 9.30 u. ds Steinz. Hansweert, vm. ds Plaggemars. Geref. Kerken. Geersdijk, vm., n.m. en av. ds Datema, em.-pred. te Driebergen. Kruiningen, vm. ieesdienst, nm. ds Kool- stra. D'e heer A. L. Janse de Jonge, geb. te Middelburg, slaagde aan de uni versiteit te Amsterdam voor het prop. examen geneeskunde. Geslaagd aan de Landbouwhoge school te Wageningen voor 't ingenieurs examen koloniale landbouw, de heer P. de Feijter geb. te Hontenisse. Geslaagd voor het examen van de Vereeniging van Raden van Arbeid de heer J. Karelse te Vlissingen. Aan de Mode-Academie de Leeuw van Rees te 'sGravenhage slaagde voor het examen leerares-coupeuse mej. G. M. van Haver te lerseke. God Ons Een Schild. Uit het kerkelijk leven der Gereformeerde Kerken op Zuid- Beveland. Ter herdenking van de Afscheiding op Zuid-Beveland nu een eeuw geleden, ver scheen bij Oosterbaan Le Cointre te Goes, een boekje, 173 bladzijden groot, waarin de historie van de Gereformeerde Kerken op dit eiland in groote trekken is geteekend. De heer A. M. Wessels te Goes, die met de samenstelling was belast, heeft zich met veel zorg van zijn taak gekweten. Vóór het werkje werd uitgegeven is de copie eerst aan de betreffende kerken ter inzage verstrekt, waarna een commis sie uit den kerkeraad van Goes den tekst definitief vaststelde. Na een kort overzicht van de reforma tie in Zeeland, wordt stilgestaan bij de Afscheiding in het algemeen en de voor teekenen daarvan in deze provincie. Ver volgens wordt de arbeid van Ds Budding geteekend evenals de moeilijkheden, die zich in verband met zijn optreden voor deden. Voorts wordt dan nog een hoofdstuk gewijd aan de Zeeuwen, die uit deze om geving naar Amerika trokken en dan volgt een overzicht van de geschiedenis der Geref. Kerken op Zuid-Beveland. Behalve enkele andere illustraties be vat dit boekje een aantal portretten van predikanten en andere vooraanstaande mannen op kerkelijk gebied, waarbij men zich echter heeft beperkt tot de niet meer in leven zijnden. Met belangstelling hebben wij van den inhoud van dit werkje kennis genomen. Het geeft een duidelijk overzicht van dit stuk kerkgeschie denis, die niet alleen spreekt van de kracht van het geloof en de macht der zonde, maar veelmeer van Gods trouw In het blad „Zuid-Afrika" vond ik „een karakteristiek van het, tegenwoordige, jonge Zuid-Afrika", door Prof. Malherbe. De professor is niet bijster tevreden over het tegenwoordige geslacht. „Dit is, zegt hij, die tyd van doekies, omdraai, mooi-praatjies, vleitaal, lieftal ligheid, stilweg agteraf organisatie, 'n tyd van kongresse en vergaderings wat jou kwel aan die siel totdat jy verteer raak, dis 'n tyd van hoë besluite wat jy sou sweer dis gelaai met daadgeweld en dan gebeur niks. Die gedagte is daar, maar die daad ontbreek. By ons Voortrekkersgeslag het ons daad gehad toe die waens in 'n kring getrek is, die vroue die geweer laai en die mans een pad geskiet het deur die barbare... Ons het baie trompetblasers, maar min troffelhandteerders en swaardslaners en solank ons dogters hul liefde vir hul land en hul eie nasie verruil vir koketterie met die vreemde en hul rasbloed verruil vir klatergoud, solank sal daar bresse wees in die mure van ons aardse Jerusalem, waardoor die Tobiasse en Samballats in sluip." Ik houd er niet van het verleden te prijzen ten koste van het heden. Maar als ik het geslacht van nu ver gelijk met het voortrekkersgeslacht, dat wij ook hier gekend hebben, dan weet ik toch niet of er reden is om te juichen. Ons het baie trompetblasers. Maar hoe staat het met de troffelhan- teerders en de swaardslaners? OPMERKER. ondanks menschelijke zwakheid en ver keerdheid. Naar ons werd meegedeeld is dit boekje dat aan alle gezinnen der Geref. Kerken op Zuid-Beveland werd verstrekt, niet in den handel. Eigenlijk jammer. Was dit wel het geval, dan zou het ongetwijfeld ook buiten den Geref. kriDg en meer nog in den kring der Gereformeerden buiten Zeeland, de aandacht trekken. Zij, die dat wenschen, kunnen op billijke voorwaarden bij den samensteller, den heer Wessels, nog een ex. bekomen. De uitgeefster verdient lof voor de wijze van uitvoering. Beschikking van den minister thans spoedig te verwachten? Op het departement van Sociale Zaken is gisiermiddag het overleg met de ver tegenwoordigers der groote gemeenten in zake de wijziging in de regeling van do steunverleening en de huurtoeslagen voortgezet. Bij afwezigheid van minister Slingenberg, werden de besprekingen met de wethouders van iedere gemeente af zonderlijk gevoerd, ten deele door mi Ltraaier, dijrecteuij-generaal van steun verleening en werkverschaffing, en toi deele door den heer Van Hoeven hoofd inspecteur voor de steunverleening. i e wethouders van zes van da zeven grootste gemeenten hebben overleg ge pleegd. In het begin der volgende week zal nu nog het gemeentebestuur van Gro ningen gelegenheid krijgen zijp standpunt nader uiteen te zetten, waarna de be schikking van den minister spoed'g zou zijn te verwachten. Kind uit het raam ge vallen In een pand in de Groote Vis- scherijstraat te Rotterdam is de 3-jarige B., die alleen in een kamer op de derde verdieping was, doordat het kind 't even wicht verloor, uit het raam gevallen, en op een 8 tot 9 meter lager gelegen plaatsje terechtgekomen. Het jongetje is naar het ziekenhuis gebracht, waar het aan zijn verwondingen is overleden. Landbouwerszoon door eigen wagen doodgereden. De landbouwerszoon S. te De Krim was Donderdag op het land bezig met een paard, dat den vorigen dag eenig blijk van schichtigheid had gegeven. Geheel onverwachts draaide het dier bij, waar door S. kwam te vallen, juist voor een der wielen van de kar. Töen het paard voort liep, kreeg hij een der wielen van de zwaar met aardappelen beladen kar over den hals, waardoor hij den nek brak en op slag dood was. Felle brand t e Breda. Vrijdagavond is een drietal onbewoon baar verklaarde woningen annex schuur in de Monteslaan te Breda, welke in ge bruik waren bij den k'weeker Derksen tot den grond toe afgebrand. De brand is ontstaan in een bivakkeer- wagentje van den eigenaar der Handels- Mij. „Nova" te Amsterdam, die dit wa gentje steeds achter zijn auto meevoert. Het wagentje was naast genoemde wo ningen geplaatst, terwijl de auto aan de overzijde van den weg stond. Het stond reeds in lichte laaie toen een jongeman den eigenaar waarschuwde, die zich op het kantoor van den 'heer Dterksen 'be vond. Politie en brandweer uit Breda, die telefonisch werden gealarmeerd, wa ren spoedig ter plaatse, doch toen zij ar riveerden vormden de drie woningen, die met riet waren gedekt, en waarop de vlammen van 'het wa'gentje waren over geslagen, reeds één vuurzee. Na een uur werken was gevaar voor de omliggende woningen en boschpercee- len bezworen. Alles ging in de vlammen om de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2