Gevolgen van de munt-correctie. Kerknieuws Onderwijs tiemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Bericht! Burgerlijke Stand. Finantiëele Berichten Telegrammen. bestuur der vereeniging bestaat uit vier leden, waarbij twee benoemd worden door Ged. Staten, dén wordt gekozen door de gezamenlijke vertegenwoordigers der gemeenten, en één door de vertegenwoor digers van polder- en watersohapbestu- ren. De voorzitter stelt voor, dat de burge meester van Kortgene, de bakermat der vereeniging, als vertegenwoordiger der gemeenten zal optreden en de voorzitter van den polder Oud- en Nieuw- Noord- Beveland, ais zijnde de grootste polders van bet eiland, voor de gezamenlijke pol ders. De beer P. Zuydweg is voorzitter van genoemde polders. De voorstellen werden met applaus aangenomen. De voorzitter sprak den wensob uit, dat de besluiten van de gemeenteraden en polderbesturen voor 17 Oct. a.s. in 'het bezit van Ged. Staten moeten zijn, opdat ze in de najaarszitting behandeld kunnen worden. De beer Van Bommel van Vloten vroeg of het gewensobt zou zijn, dat bet College van Ged. Staten de poldervergaderingen bijwoonde. De beer Van der Heyde te Wissenfcerke acht dit wel noodig. De beer Th. Wolse te Kortgene eveneens. De poldervergaderingen zullen Maan dag a.s. plaats hebben, waarop de ver tegenwoordigers van Ged. Staten aanwe zig zullen zijn. De voorzitter beeft met het grootste genoegen geconstateerd, dat het enthou siasme er nog steeds is, en hoopt, dat de brug, door Noord-Beveland gehoopt, en door geheel Zeeland gewenscht, binnen afzienbaren tijd verwezenlijkt zal wor- dien. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 ceni bij vooruitbetaling. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Zweeloo, J. B. J. Schut, cand. te Soesterberg. Geref. Kerken. Tweetal te Uithuizien. S. G. Bloem te Niezijl en W. F. M. Lindeboom te Se- rooskerke (W.). Te Schiedam, P. D. Kui per te Sassenheim en D, Zwart te Aalten. Bedankt voor Zonnemaire, K. Bokma te Waardhuizen. Geslaagd aan de Vrije Universiteit voor het doctoraal exiamen Wis- en Na tuurkunde, dhr D. J. G o u m o u, ge baren! te K a m p e r 1 a n <ct. O.- en W.-Souburg. Geslaagd te Utrecht voor het examen voor assistent-apothe ker onze dorpsgenoot dhr J. Olijslager. Prins Bernhard reed te hard. Als alle morgens was het ook gister morgen tusschen negen uur en half tien zeer druk op den Amsteldijk te Amster dam. Op den Amsteldijk waren eenige poli- tie-agenten bezig met het opnemen van snelheden der naderende auto's. Menig forens, die zioh wellicht verlaat had, werd zoo het slachtoffer van zijn haast. Als de snelheid niet al te veel overschre den werd, bleef het bijt een waarschuwing, maar anders kwam onmiddellijk het onmeedoogenlooze opschrijfboekje te voor schijn. Om ongeveer kwart over negen nader de een grijize wagen, die de maximum snelheid met stukken sloeg. Een witge handschoende hand van een der agenten ging omhoog en keurig stopte de auto vlak bij den agent tegen het trottoir. Op hetzelfde mjoment zag de agent, dat de inzittende Prins Bernhard was, hetgeen hem ook bleek uit het nummerHZ 36200 dat correspondeerde met dat van de Prin selijke auto. Zeer hoffelijk maakte de agent er den Prins op attent, dat hij juist een van de verkeersregels belangrijk had over treden!. De snelheid van Z. .H bedroeg minstens tachtig K.M. Prins Blernhard verontschuldigde zich en wilde meteen de boete, die hij ver wachtte voldoen, zooals dat in Dhitsch- land veelvuldig gebeurt. De agent legde in enkele woorden uit, dat deze mogelijkheid in Nederland niet bestaat, en dat hij1 't ook beter vond om het dezen eersten keer bij een enkele waarschuwing te laten, waarop Prins Bernhard glimlachend dankte. Hij beloof de voortaan beter de maximumsnelheid in het oog te zullen houden. Vroolijk lachend om dit korte opont houd, waarop hij waarschijnlijk in het geheel niet gerekend had, en den agent nog eens vriendelijk goeden dag knikkend, startte de Prins daarop, om thans met wat geringere snelheid zijln weg naar het gebouw van de Nederland- sche Handel Mij., waar hem zijn dagtaak wachtte, te vervolgen. De rijksdaalder. In Stad-Har- denberg kwam een landbouwer op de markt, die varkens ten verkoop aanbood. Het boertje wilde de krulstaarten echter alleen van de hand doen tegen betaling in rijksdaalders, aangezien hij in den ge- devalueerden gulden geen vertrouwen meer had. En aangezien hij zaken deed met iemand, die zijn pappenheimers ken de, in casu dit boertje met zijn zonder linge begrip van de monetaire politiek, kwam de transactie tot ieders tevreden heid tot stand! De boer ontving zijn ach terwielen en ging, getroost er mee naar zijn dorp terug, in de stellige overtuiging dat de devaluatie hem thans voor de op dezen marktdag ontvangen gelden niet kon deren! Manoeuvre-humor. Men schrijft aan het „Hbld.": Bij de jongste manoeuvres werd op een bepaald punt een brug gemarkeerd met het opschrift „Opgeblazen". Dit betee- kende dat in den ontworpen strategi- schen toestand deze brug niet meer be stond en dan ook niet als overgang kon worden gebezigd. De korporaal en tien manschappen, uitgezonden op patrouille, stonden voor de brug die er, ondanks het opschrift, stevig en zeer bruikbaar uitzag. Na eenig beraad vervolgden zij hun wegover de brug. Een controleerend officier maakte do patrouille opmerkzaam op 't bordje „Op geblazen", en gelastte haar terug te kee- ren en desgewenscht de rivier door lo waden. Uit een verdekte opstelling aan de overzijde zag bij korporaal en man schappen beraadslagen over de beste ma nier om, met een minimum aan natte kleeren. over de ïivier te komen. Op een bepaald moment scheen de ver gadering tot een resultaat te hebben ge leid. Een der manschappen nam een blad papier en zette daarop letterteekens I ven later zag de officier tot zijn stomme verbazing de optocht weer de brug be treden. Zij passeerden het bord „opgebla zen" en liepen achter elkander voort. Do voorste man droeg bet papier op zijn ba jonet geprikt. Het bleek de woorden te bevatten: „Wij zwemmen Auto in vlammen. Bestuur der levensgevaarlijk gewond. Gistermiddag is een ernstig ongeluk ge beurd op den toegangsweg naar de Waal brug te Nijmegen. Een vierpersoons Citroën-auto, waarin behalve de bestuurder de heer J. R. uit Leuth, nog twee andere personen waren gezeten, kwam den oprit opgereden. Op een gegeven moment is de bestuurder de macht over het stuur kwijt geraakt en de wagen, die over den weg zigzagde, reed in volle vaart tegen een Benz-auto van den heer A. K. uit Nijmegen. De botsing was zoo hevig, dat de Citroën aanstonds in brand vloog. Toesnellende personen wisten evenwel de drie inzitten den uit den wagen te trekken. De bestuur der was zwaar gewond en bewusteloos; de beide anderen hadden minder ernstig letsel opgeloopen. De Citroën brandde geheel uit. De Benz was zwaar gehavend. De heer R. en twee van de andere slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht. De toestand van eerstgenoemde was gisteravond zeer zor gelijk. Landbouwer door tram ge grepen. Gisteravond is de landbouwer B. bij Zwolle, toen hij van het land terug keerde en langs de trambaan liep, door een goederent'ram gegrepen. De man werd een 6U-tal meters meegesleurd en bleef met ernstige inwendige kneuzingen en hoofdverwondingen langs de lijn liggen. Op advies van te hulp geroepen artsen is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. Het ongeluk is waar schijnlijk te wijten aan het feit, dat B. doof is en de tram niet hoorde aankomen. Vier woningen in vlammen o p g eg a a n. Gistermorgen is door tot nog toe onbekende oorzaak brand ont staan in een huisje, dat deel uitmaakt van een complex van vier woningen te Zeelst. De woning stond weldra in lichter laaie, terwijl de bewoners zich slechts met moeite konden redden. W., die twee van zijn kinderen uit hun bedjes haalde om ze bij buren onder te brengen, be kwam ernstige brandwonden in het gelaat. De drie naast het huisje van W. ge legen woningen werden door overslaande vonken eveneens in vlam gezet. Zij brand den alle af. Fraude met werkloozen- steun. Te Enschedé is aangehouden de 39-jarige H., penningmeester van een vakorganisatie aldaar, die wordt verdacht van fraude met steunuitkeeringen aan werklooze leden. De man vervalschte de lijsten van de leden, die reglementaire steunuitkeerin gen ontvingen, door er namen op te plaat sen van personen, die in het geheel geen steun ontvingen. De gelden gebruikte hij ten eigen bate. Gebleken is, dat deze ver duisteringen reeds enkele jaren achter een zijn gepleegd. Twee gemeente-ambtena ren gearresteerd Gistermiddag heeft de centrale recherche te Amster dam twee ambtenaren in gemeentedienst gearresteerd, die ervan verdacht worden „respi. f 2000 en f 100 in dienstbetrekking verduisterd te hebben. De verdachten, een ambtenaar aan de afdeeling grafrechten van het bevolkings register en een ambtenaar aan de af deeling ziekenhuiswezen van den dienst der openbare gezondheid, zouden kans hebben gezien in den loop der jaren tel kens kleine bedragen uit de hun toever trouwde kassen te verduisteren. Auto tegen een motor. M o t O r r ij1 d e r s gewond. Gister morgen heeft onder Schipluiden, een ernstiig motorongeval plaats gehad. Door tot nog toe onbekende oorzaak kwam een auto van de electrische cen trale der gemeente Delft, waarin de heeren H.' en L. gezeten waren, in botsing met een motorrijwiel, komende uit de richting Schipluiden, bestuurd door zekeren O. uit Delft, terwijl diens broer op de duo had plaats genomen. De gebroeders O. werden ieder aan een zijde van den weg in bet gras geworpen Beide mannen hadden de beenen gebro>- ken. De heeren van de centrale konden uit bun benarde positie worden bevrijd, ook zijl hadden verschillende kwetsuren opigelootpien. Door auto gegrepen. Een doode en een ernstig gewonde. Te Bemmel heeft een érnstig ongeluk plaats gehad dat het leven heeft gekost van een moeder van een groot gezin, terwijl haar man ernstig werd verwond. Beiden liepen 's avonds op den weg aldaar, toen zijl door een auto in den rug werden gegrepen en tegen den grond gesmakt. De 65-jarige vrouw was dadelijk dood, de man werd zeer ernstig gewond naar het ziekenhuis overgebracht. "Weer vier noodwoningen in Venlo afgebrand. Gisteravond werd de brandweer van Venlo weer ge alarmeerd voor een feilen uitslaanden brand in een complex houten noodwoning en waarvan j.l. Zondag ïeeds een blok van vier woningen in de ascb werd ge legd. Het kurkdroge en zeer brandbare materiaal, waaruit de woningen zijn op gebouwd, gaf het vuur alle gelegenheid zich snel uit te breiden. In een minimum van tij'd stond dan ook het geheele blok, omvattende vier woningen, in lichter laaie. Van de twaalf noodwoningen staat thans nog één blok overeind. Door de politie wordt een ernstig on derzoek ingesteld naar de oorzaak van dezen brand. De mogelijkheid is niet uit gesloten, dat er kwaadwilligheid in bet spel is. Landbouwer do oir stier g e- dood. Gistermiddag kwam de land bouwer V. te Varsseveld bijl het uitleiden van een stier te struikelen. Het dier schrok en viel den man aan. Deze be kwam zoo ernstige inwendige kneuzingen, dat hij eenige uren later is bezweken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Een „Brokkenhuis" te Middelburg. In navolging van hetgeen reeds jaren geleden in het buitenland is geschied zijn de laatste jaren in Nederland een aantal zoogenaamde „brokkenhuizen" verrezen, waaraan de gedachte ten grondslag ligt, dat in de buizen der gegoeden tal van kleedingstukken. meubelen en huishoude lijke goederen onbenut aanwezig zijn, welke nog uitstekende diensten kunnen bewijzen in behoeftige gezinnen. Het doel is tweeledig: oeconomisch door een bestemming te geven aan wat nog goed bruikbaar is en philanthropisch door aan hen, die onder zorgen gebukt gaan, de behulpzame band te reiken. Het brokkenhuis dient derhalve be schouwd te worden als een middelpunt, waar eenerzijds samengebracht worden bruikbare goederen, waarvoor men geen bestemming meer heeft, en anderzijds be- boeftigen tegen geringen prijs komen koo- pen betgeen van bun gading is. Voor de gevers is bet een aangename gedachte, dat hun eigendommen weder een nuttige bestemming krijgen, voor de koopers dal zij vrij in hun keuze zijn en niet bedeeld worden. De wijze, waarop de brokkenhuizen hun doel nastreven, is onderling zeer ver schillend. Hier worde slechts vermeld, hoe de Armenraad te Middelburg zich de werkwijze heeft gedacht. Hij zelf treedt slechts op als oprichter en zal zich terug trékken, zoodra de inrichting is voltooid en de leiding kan worden overgedragen aan een zelfstandig bestuur. De naam. Het woord brokkenhuis dunkt ons even onjuist als onwelluidend. Wij verlangen geen brokken, d.w.z. ge broken goederen, doch bruikbare zaken, al behoeft het geen bezwaar op te leveren dat zij eenig herstel behoeven om weer ten volle aan haar bestemming te beant woorden. B'e Gemeenteraad heeft welwillend een paar lokalen der school aan de Nieuwe Haven ten gebruike afgestaan. Daarin in stichten wij een winkel, dien wij „De Nieuwe Haven" zullen noemen niet slechts als plaatsaanduiding, doch ook in de hoop dat 'hij voor de minderbedeelden een nieuw toevluchtsoord zal kunnen zijn. De werkwijze. Wij deelen geen geschenken uit, wij verkoopen alleen, zij •he't ook tegen uiterst lage vaste prijzen. Men vreeze niet, dat de winkeliers hier van schade zullen ondervinden. Integen deel! Het ontvangen geld wordt na aftrek der noodzakelijke uitgaven voor bet opha len en herstellen der goederen in de win kels besteed tot uitbreiding van den voor raad. Ook zal worden toegezien, dat van „de Nieuwe Haven" geen misbruik wordt gemaakt door lieden, die in staat zijn in de winkels te koopen, Onzen winkel komt men niet binnen dan voorzien van een bewijs van toegang, hetwelk eerst na on derzoek! wordt afgegeven. Ten einde te voorkomen, dat goederen worden gekocht om daarmede handel te drijven, wordt een kaartsysteem ingevoerd voor de door ieder gekochte voorwerpen De koopers. Uit den aard der zaak vallen de grenzen van tevoren niet nauwkeurig te trekken. Zonder te willen treden in de werkzaamheden der diaco nieën en armbesturen, die zich ook met steun in natura bezig 'houden, komt ons samenwerking met deze instellingen van het grootste belang voor. Zij toch zijn bij uitstek bevoegd te Iv.oordeelen, welke hunner bedoelden bl\'.ons bun levenswijze in de termen valle. tot onzen winkel te worden toe. die niet voor Jan en Alleman toegaiuml ijk is. Voorzoover wij met 'werkloozen te maken krijgen, zullen wij rekening dienen te houden met den in stand gehouden B-steun van het voorma lig crisiscomité, door welken de onder steunde werkloozen gedeeltelijk reeds van kleeding worden voorzien. Zij kunnen echter ook andere behoeften hebben. En dan gaat onze gedachte ook schuchter uit naar de zoogenaamde nieuwe armen, degenen, die door het ontwrichte zaken leven in een toestand van verval zijn geraakt, waarin zij het hoofd ternauwer nood boven water kunnen houden. Onge twijfeld zullen zij een zeer verklaarbaren schroom moeten overwinnen om zich bij ons aan te melden, doch de ervaring in andere steden opgedaan geeft ons hoop, dat er onder hen zullen zijn, voor wie het een aantrekkelijke gedachte zal zijn te kunnen koopen, wat men wenscbt, in s/tede voortdurend te zijn aangewezen op betgeen men van belangstellende familie leden ontvangt. Zoo vleien wij ons met de gedachte in een gevoelde behoefte te mogen voorzien. Het doel van dit schrijven is tweeledig. Wij hopen door deze uiteenzetting geest drift op te wekken 'bij onze stadgenooten om ons streven krachtig te ondersteunen op de wijze als in de in dit nummer voor- kamende aankondiging nader wordt om schreven. In de tweede plaats doen wij een beroep op diegenen, die daartoe in staat zijn, om ter bestrijding der kosten van inrichting yam den winkel en alles wat daarmede samenhangt een bijdrage voor eens te willen zenden aan ons kantoor, Bogard straat B 43. Welaan, de band aan den ploeg; er valt w"at goeds tot stand te brengen! De Armenraad. Thans naast goudgele ook witte Purol. Dit wrijft onzichtbaar weg en daarom is Purol (wit) zoo bijzonder aangenaam voor de verzorging van bet gelaat. Zelfde prijzen. D'oos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv.) GOES. Overleden: Jannetje Oreel, 69 j., wed. van Simon Meijers. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amslerdainsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 379 384 Ned. Ind. Hdbk. 130 1277a Philips 216 214 Unilever 151 153/54 Amsterd. Rubber 2Q8Va 210% Koninkl. Petroleum 364 377 Dteli M. 275% 2847a Ned. Scbeepv. Unie 79 78% 4 pet. Nederland 100% 10078 4 pet. Nederl. Indië 997s 99% U. S. Steel 56% 57% Anaconda 3013/l8 3lVa U. S. Leather 37s 3% Bethlehem Steel 54 55 Adj. Gbic. Milwaukee 516/ia 57a Cities Service 37s 37a Intern. Nickel 47Va 48 Shell Union 18% 18% Kennecott Copper 397a Radio Corp. 87a 8% Gar Foundry 38 397a Tidewater 157ia 15% Midcont. Petrol 20 207a Gen. Motors 55 54% American Enka 33% 337a United Corporation In de morgenuren liep het Pond terug naar 9.19, waarop een herstel volgde tot 9.2'3. De dollar was weinig veranderd op circa 1.88. De handel was iets minder levendig dan de laatste tijd bet geval ge weest is, doch de stemming was weer vast, speciaal voor Kon. Olie, die tot 379 pot. en H. V. A., die tot 386 pet. stegen. 's Middags 'bij de opening bleven deze koersen ongeveer gehandhaafd, hoewel het Pond weer tot 9.19 terugliep. Later waren Oliën en H. V. A. iets meer aan geboden; Philips daarentegen liepen eeni ge procenten op. In de Amerikaansche afdeeling heersch- te een vaste stemming, echter zonder bui tengewone koersverschillen. Wisselkoersen. Amsterdam, 7 Oct., 2.30 u. Londen 9.199.22. Berlijn 75.5076. Parijs 8.768.80. Brussel 31.70—31.90. New-York 1.871.90. DE LANDBOUW IN GEVAAR? Het dagelij'ksch bestuur der Holl'and- sche Miaiatsobappij van Landbouw heeft zich in verband met den nieuw gescha pen toestand tot het Koninklijk Neder- landisch Landbouw Comité gewend. Na er op gewezen te hebben, dat van ver schillende zijidten op afschaffing der landbouwcrisislmaatregelen wordt aan gedrongen, doch 'door de regeering de prijsstijging der voedingsmiddelen wordt tegengegaan en van bepaalde zijden een verdere aanpassing van lasten en loonen nu niet meer noodig wordt ge acht, meent het dagelijksch bestuur er met klem op te mogen wijzien, dat de landbouw hier ernstig en eenzijdig in gevaar dreigt te komen. Allereerst wordt gewezen op de prijs stijging der voederstoffen. Inzonderheid de varkenshouderij, rundveehouderij en pluimveehouderij ondervinden hierdoor een groote verhooging der uitgaven, zoo dat een catastrophe dreigt en een evenre- 'dage prijsstijging niet onredelijk, doch juist redelijk zou zijn te achten. Wil de regeering, die door de crisis maatregelen hiertoe in staat is, niet aan eenige prijsstijging meewerken, dan is er geen andere weg dan de prijsstijging der voederstoffen ongedaan te maken, betgeen de regeering eveneens in de band heeft. Gewezen wordt op de invoermonopolie- winsten en op de bestaande crisis-heffing op varkensvleesch. (Reeds ingetrokken. Red. Z.) Voorts wordt de aandacht van het Ko ninklijk NederlandsCh Landbouw Comité gevestigd op bet feit, dat thans reeds blijkt, dat bij de landbouwwerktuigen, kunstmeststoffen enz. een niet onbelang rijke prijsstijging intreedt, welke ook we der de productiekosten verhoogt, zoodat he't noodzakelijk is de richtprijzen bij de veehouderij, doch ook bij den akkerbouw te gaan 'herzien. Een verbooging van prij zen khn toch moeilijk onredelijk worden geacht, indien zij alleen maar verband houdt met het duurder worden van grond- st'offenpriizen en het betreffende bedrijf zelf nog niet winstgevend is. Voorts wijlst het bestuur op bet feit, dat bet peil der lasten nog steeds stamt uit de jaren met tweemaal zoo hooge en hoogere prijzen en dat tallooze bedrijven daaronder nog gebukt gaain, zoodat aan passing aan die zijde ook bij eenige prijs stijging allerminst overbodig moet worden geacht en indien hierin niets wordt ge daan, dat dan alleen een flinke prijsver- hooging dien landbouw uit de crisisom standigheden kan vrijmaken. Het bestuur geeft ernstig in overweging een kleine commissie in te stellen, die de tallooze vragen, welke in den eerstkomen- den tijd 'n snelle oplossing zullen vragen, direct in studie neemt. Motorbootje gezonken. Twee personen verdronken. ROOND. Hedenmorgen is onder Kra- lingsche Veer een motorbootje met 4 per sonen aangevaren door een Fransche sleepboot. In de kajuit bevonden zich een 44-ja- rige vrouw en haar 8-jarig zoontje. Zij zijn, daar het bootje onmiddellijk na de aanvaring in de diepte verdween, jammerlijk verdronken. De vader en het dochtertje konden worden gered. De politie en de havendienst stellen een onderzoek in. De schipper heeft verklaard, dat de aanvaring te wijten is aan een verkeerde manoeuvre zijnerzijds. Haringlogger gezonken. IJMUIDEN. Alhier binnen gekomen schippers rapporteerden, dat op de Noordzee een aanvaring heeft plaats ge had tusschen de motortreiler Dirkje R.O. 53 en den haringlogger 'Sch. 253, schip per A. Oosterbaan. Laatstgenoemd vaar tuig zonk na een kwartier. De opvarenden van den logger werden door de bemanning van de motortreiler gered. Zij moesten echter al hun bezittingen achterlaten. Huwelijksgeschenk voor Prinses Juliana. LEEUWARDEN. Het huwelijksge schenk voor Prinses Juliana van de Friescbe vrouwen zal bestaan uit een Friesch costuum met toebehooren. Ministerieel bezoek. LEEUWARDEN. Hedenmorgen heeft de Minister van Landbouw en Visscherij, Dr L. N. Deckers, een bezoek gebracht aan Leeuwarden, teneinde een kijkje te nemen op de veemarkt, waar door het Friesch rundveestamboek de najaarskeu ring van stamboekvee wordt gehouden. Hevige ontploffing. ROTTERDAM. Hedenmiddag beeft op bet terrein van de Rio Tinto Mij', aan de Binnenhaven alhier een ernstige ontplof fing plaats gehad. Vermoedelijk doordat zich in een kelder gassen hadden verza meld, beeft in dezen kelder een ontplof fing plaats gehad, zoo hevig, dat de kade muur, waaraan de kelder is gelegen, over een lengte van plm. 50 M. is weggesla gen. Drie arbeiders werden gewond twee anderen vielen te water. Zij konden ech ter worden gered. De materieele schade is vrij' groot. De opmarsch naar Madrid. MADRID. Er is een ultimatum naar Madrid gezonden, waarin wordt gedreigd met een woesten aanval te land en uit de lucht en met repressaille-maatregelen, wanneer de stad weigert te capituleeren. Arrestatie van Radek bevestigd. MOSKOU. Officieel wordt thans beves tigd, dat Garl Radek is gearresteerd. Uit het onderzoek zou zijn gebleken dat Ra dek heeft deelgenomen aan de samen zwering van Zinofjef. Madrid gebombardeerd. PARIJS. De radio-zenders deelen mede dat de vliegtuigen der opstandelingen wederom vluchten boven Madrid hebben

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3