De nieuwe monetaire politiek. Een mededeeiing van de drie Nederl. Middenstands bonden. Onderwijs Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Politieberichten. Telegrammen. Laatste Berichten Kerknieuws Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand Nog geen 3 Cent per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf0.20 Elke prijsverhooging is nog geen prijs opdrijving. Nadat in de afgeloopien dagen de hoofd besturen van de drie Nederlandsche mid denstandsbonden zioh tot bun leden heb ben gewend met bet verzoek medewerking te verleenen 'bij bet tegengaan van prijs- opdiijlving, achten de hoofdbesturen het, in verband met den ingetreden toestand, gewensc'ht, thans eenige nadere mede- deelingen tot het publiek te richten. Het is in de afgeloopen dagen wel eens voorgekomen, dat het publiék terecht, maar ook veelal ten onrechte, bezwaar heeft gemaakt tegen prijsverhoogingen, welke in winkels hebben plants gehad. Er is voor de middenstandsbonden uiteraard geen aanleiding om het publiek te vragen niet meer toe te zien op even tueels [prijsopdrijving. Wel echter is er alle aanleiding om duidelijk te maken, dat niet elke prijsverhooging prijsopdrij ving mlag worden genoemd en vervolgens, dat het uitermate gewenscht is, dat het publiek, omdat de goede naam van den winkelier dikwijls op het spel staat, met onderscheid ooirdeelt. Niet elke prijsverhooging is prijsop drijving; immers door de waardedaling van den gulden is elke import duurder geworden, hetgeen beteekent, dat de goederen, welke geheel of ten deele uit het buitenland komen, hier te lande in meerdere of mindere mate in prijs zul len moeten worden verhoogd. De winkelier zal daarmede rekening hebben te houden, ook met betrekking tot zijn aanwezigen voorraad. Zou bij' den bestaanden voorraad opruimen tegen de voor hem geldende prijizen, dan komt het in de meeste gevallen hierop neer, dat hij niet voldoende geld ontvangt, om straks tegen de hoogere prijken een zelfden normalen voorraad aan te koopen. Wil de winkelier verzekerd zijn van den geregelden voortgang van zijn zaak, dan moet hij nu rekening houden met den hooger geworden inkoopprijs, ook wanneer deze eerst straks zijh invloed doet gelden. Een tweede moeilijkheid is deze, dat de prijszetting van den winkelier bijlna steeds afhankelijk is van de prijszetting van grossier of fabrikant. De winkelier timmert echter met zijn prijzen aan den weg; de prijzen van grossier en fabri kant zöjln voor het publiek onzichtbaar. Prijsstijging merkt het publidk alleen in den winkel. Het is geneigd, daartegen onmiddellijk te protesteeren, want het weet niet, dat de winkelier practisch tot die prijsverhooging is gedwongen, omdat zijn inkoopprijzen zijn verhoogd. De besturen van de drie Nederlandsche 'middenstandsbonden verzoeken het pu bliek, met een en ander rekening te wil len houden. Gevallen waarin kennelijk van prijls opdrijving sprake is, brenge men onmiddelijlk aan bijl de bevoegde autori teiten. Bij het beoordeelen van prijsop drijvingen ga men rustig en met onder scheid te Werk; opdat niet direct een blaam worde geworpen op den winkelier. Achteraf zou dan na onderzoek blijken, dat ten onrechte een klacht is ingediend, rrfaar de schade welke de winkelier als gevolg van de ongegronde klacht onder vond, is daarmede niet goedgemaakt. Een adres inzake de spelling. Voorzitter en Secretaris der „Vereniging tot Vereenvoudiging van onze Spelling", handelende namens de leden van hun Vereeniging, waarbij 22 organisaties op het gebied van het onderwijs zijn aan gesloten, hebben zich tot de Ministerraad gewend met het verzoek het Koninklijk Besluit van 18 Juli 1936 nopens de spel- ling wel te willen intrekken. Zij doen dit op grond van hun over tuiging, dat, tengevolge van dat Besluit, de eenheid van spelling, die sedert 1 Sep tember 1934 in de school bestaat, weer wordt verbroken en dat daardoor ook in de Maatschappij, waar ieder verlangt naar rust op spellinggebied, de verwarring weder in ernstige mate zal toenemen. Met name zijn zij van meening, dat het voorschrift van een biezondere schrijf wijze voor de „hogere stijl" een bij uit stek vaag begrip een voortdurende onzekerheid zal veroorzaken, en dat de aangekondigde lijst van woorden „met kennelijk mannelijk geslacht" alle weten schappelijke en practische grondslag, en dus alle gezag, zal ontberen. De Burgemeester van Waddinxveen door, een venter mishandeld. Waddinxveen is gistermiddag in rep en roer gebracht door een sensationeele ge beurtenis. Een woest geworden venter heeft een kapper bedreigd met een mes en voorts den burgemeester van Wad dinxveen, die zich juist in den kappers salon bevond, door een vuistslag in het gezicht bloedend gewond. De dader is een broer van Marinus van der Lubbe, wel bekend van den brand in het Rijksdag gebouw te Berlijn. De kapper L. J. Schalkwijk heeft een dames- en heerenkapsalon en daaraan verbonden een zaak in tabaksartikelen. Door schuifdeuren zijn de lokalen van elkaar gescheiden. Gistermiddag kwam in den winkel een koopman met negotie, op het oogenblik, dat de kapper den burge meester van Waddinxveen, den heer P. A. Troost, aan het scheren was. De eige naar van de zaak wilde niets van den man koopen. Daarop is de venter kwaad geworden. Hij haalde een mes uit den zak en liep daarmee dreigend op den 41- jarigen heer S. toe, die vluchtte. Op het geroep van den kapper kwam burgemeester Troost den salon uitloopen om te zien wat er aan dei hand was. Toen de indringer den heer Troost opmerkte, vroeg hij hem: Ben jij de burgemeester? Op hetzelfde oogenblik, dat deze beves tigend antwoordde, gaf de venter-den 58- jarigen burgemeester met de vuist een harden klap in het gelaat, dat bloedend werd gewond. De burgemeester liep on middellijk naar buiten om de politie te roepen. Van deze gelegenheid maakte de aanvaller gebruik om op de vlucht te slaan. Een gemeente-veldwachter en de chef veldwachter gingen den vluchteling ach terna en vonden hem in een tuin achter een woning, waar hij zich had verborgen. Toen hij daar ontdekt werd, was zijn woede nog niet bekoeld en krachtig ver zette hij zich tegen de politiemannen. Een hevig gevecht ontstond, waarbij een veld wachter aan gelaat en handen werd ge blesseerd. De agenten grepen hun gummi stok en na een regen van slagen gaf de venter zich tenslotte over. Zwaar ge boeid is hij naar het gemeentehuis over gebracht en daar in de cel opgesloten. De burgemeester bleek een flinke wonde bij het linkeroog te hebben bekomen. De dader is de 29-jarige J. C. v. d. L., reizend venter, gedomicilliëerd te Dor drecht. D- e voortvluchtige ge meente-ontvanger van Hin de 1 o o p e n gearresteerd. De 25-jarige gewezen gemeente-ontvanger van Hindeloopen, P. v. V., die sedert 29 Mei j.l. voortvluchtig was met medene ming van een 'bedrag van f 4000, dat bij uit de gemeentekas had ontvreemd, is Zaterdagavond in een hotel in het cen trum van Nice door de Fransche recher che gearresteerd. Hij heeft, naar de Crt. meldt, een bekentenis afgelegd. Hij werd nog in het bezit gevonden van een bedrag van f 2500 en 600 francs. Dezer dagen zal hij door de Fransche recherche tot de grens worden geleid en aan de Nederlandsche politie worden uit geleverd. Leerling-verpleegster aangereden. Mej. K. leerling-ver pleegster te Franeker, is door een auto aangereden. Het slachtoffer kreeg een schedelbasisfractuur en een beenfrac tuur. De toestand is zorgwekkend. Inbreker dringt slaapka mer binnen. Gisternacht drong een onbekende man bet huis van de weduwe M. te Bemmel (bij Nijimegen) binnen. Toen de zoon des huizes naar de markt was gegaan, is de dader door het achter huis in de slaapkamer der woning bin nengekomen. Hij; zooht de geheele kamer af naar geld, dat onder het bed moest liggen. De man werd do'or de weduwe M. verrast en gegrepen. Hij wist evenwel te ontvluchten met meeneming van een kistje, waarin evenwel niet het geld, doch papieren waren opgeborgen. Later heeft men het kistje terug gevonden op den Maasdijk. In verband miet deze inbraak is gister middag te Nijimegen zekere G.J. uit Gendt gearresteerd. De man heeft een volledige bekentenis afgelegd. Door een stier getrapt. Gistermiddag was de landbouwer O., te Werven (gem. Heerde) bezig met het wasschen van een stier, welke bestemd was voor een tentoonstelling. Plotseling trapte het dier den boer en wel zoodanig, dat deze bijna onmiddelijk na het gebeur de aan zijn. verwondingen is overleden. Verdronken. Onder Au'gusti- nusga is gisteren het 7-jarig zoontje van den -heer van H. al spelende bij: een brug voor de sluisdeuren in de vrij diepe vaart geraakt en verdronken. Zijh broertje, die den ernst van het ongeluk niet besefte, ging inplaats van de omwonenden te waarschuwen, gewoon -naar huis en ver telde, dat zijn broertje in de vaart lag. Onmiddellijk schoot men te hulp, doch toen was het te laat. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 6 October 1936. De volgende [personen waren gedag vaard: G.P. 38 jaar, werkman, te Yerseke, wegens mishandeling van W.J. de Leeuw Eisch: en Uitspraak: f10 b. of 5 dh. P. J1. G. 50 jaar, koopman, te Vlissingen, wegens mishandeling van Cornells Noom. Eisoh: en Uitspraak: f 10 b. of 5 db. M. K.. 36 jaar, koopman te Zierikzee, wegena verduistering van een bankbiljet van f 10, toebeboorende aan Pa. Aa. Ha. Zeijler. Eisch: 1 Maand gev. str. Uitspraak: 14 d. gev. str. St. S. 18 jaar, veldarbeider, te Brou wershaven wegens diefstal van 'n paling fuik. Eisch: en Uitspraak: f 10 b. of 5 dh, G. T. 31 jaar, landbouwersknecht, te Ouwerkerk, wegens diefstal van een plank, subsidiair werd hem verduistering van die plank ten laste gelegd. Eisch: en Uitspraak: f 15 b. of 10 dh. A. O. 48 jaar» werkman, te Ouwerkerk. wegens idem. Eisch: en Uitspraak: f 15 b. of 10 dh. L. K. 28 jaar, werkman, te Ouwerkerk. wegens idem. Eisch: en Uitspraak: f 15 b. of 10 dh. D1. G'. 19 jaar, koopman te Wemeldlnge, wegens diefstal van een rijwielbelasling- plaatje, toebehoorende aan J. G. Roose, nabij Koudekerke. D. G. voornoemd, werd ook nog ten laste gelegd dat hij omstreeks 3 Septem ber 1.1. te Souburg een fleschje met Eau de Cologne, toebeboorende aan J. Luijk, beeft weggenomen. Eisch: 2 mnd. gev. str. Uitspr. 1 mnd. gev. str, A. D'. 28 jaar, particulier-veldwachter, wonende te Biervliet, wegens mishande ling van Abraham Wisse. Eisch: f 25 b. of 20 dh. Uitspraak: f 20 b. of 10 dh. E. T. 23 jaar, arbeider, te Schoondijke, wegens beleediging van den gemeente^ veldwachter 't Jong. Eisch: en Uitspraak: f 15 b. of 10 dh. J. P. A. H. 42 jaar, werkman, te Mid delburg, wegens beschadiging van een ijzeren beugel en een privaatdeksel, toe behoorende aan de gemeente Middelburg. Eisch: en Uitspraak: f 20 b. of 10 dh. DE DEVALUATIE VAN DE LIRE DREIGT HET ECONOMISCH EVEN WICHT IN MIDDEN-EUROPA TE VERSTOREN. De Tsjechische sociaal-democraten schij nen te vreezen, dat door den Italiaan schen maatregel het doel van de devalua tie van den Tsjechischen kroon, voor goedkoope waren een grooteren afzet te vinden, niet bereikt zou kunnen worden en daarom een veel grootere devaluatie, dan de eerste, te verlangen. De officieuze Prager Presse stelt de vraag of de Italiaansche devaluatie geen terugslag zal hebben op het geheele econo mische gebied, dat Mussolini zich in Mid den-Europa heeft opgebouwd. De Oosten rijkers lijden door de devaluatie van de lire zulke ernstige en blijvende verliezen in hun export, dat zij deze wel niet an ders te boven zullen komen dan door het ondernemen van de stappen, die zij tot nog toe hebben geweigerd te doen, Ook Zuid-Slavië, dat in Italië zijn voor naamste afnemer heeft, zal zich nog eens ernstig moeten beraden. D'e devaluatie van de lire brengt ook voor Hongarije buitengewoon belangrijke gevolgen met zich mee. De Hongaarsch- Italiaansche clearing is thans automa tisch verbroken. Hongarije zal zich waarschijnlijk op grooter schaal op de Duitsc'he markt aan gewezen zien. D'e Engelsche meening is vooral getrof fen door het politiek aspect van de Ita liaansche devaluatie. Wat het economisch aspect betreft, wijst men er op, dat de door Mussolini genomen beslissing niet kan nalaten een reactie uit te oefenen op het Engelsc'h- Italiaansche handelsverdrag, waarover thans te Rome wordt onderhandeld. Varkens en pestziekte. In verband met de heerschende pest ziekte onder de varkens is bet gewicht, waarop biggen voorzien moeten zijn van blik- en tatoueermerken, t ij d e 1 ij k ver hoogd en van 10 kg. op 30 kg. gebracht De biggen zullen beneden het gewicht van 40 kg. niet als varkens geteld wor den, zoodat ze tot dat gewicht vrij kunnen worden gehouden. Beneden het gewicht van 30 kg. zal ook gemerkt worden, wanneer de eigenaar hiertoe zijn uitdrukkelijken wensch te •kennen geeft bij den afdeelingskantoor- houder. D'aar, waar varkens tot 30 kg. niet ge merkt zijn, loopen de fokkers kans om te zijner tijd door verlaging der ge- wichtsgjjgns plotseling in overtreding te geraken, zoodat zij' dus verstandig doen te zorgen niet meer biggen in voorraad te houden dan waarvoor zij merken beschik baar hebben. Middelburg. Gevonden voorwerpen: Kinderarmbandje, Bajens, Rozenstraat W 24; Belastingmerk, Izeboud, Noordsin gel S 185; Klein sleuteltje, Sinke, Bellink- straat G 161; Halskettinkje, J. G. Pluij- merS, Houttuinen Q 36 a; Belastingmerk, J. Nolet, Schuitvlotstraat N 164; Mantel band, J. Wielemuker, Gortstraat K 15; Inktlap, J. de Koningk, Isabellegang, Kuiper; Lorgnet, Wasscherij N. Vliss. weg E 91; e'en paar dameshandschoenen, J. H. Volkers, Noordweg B 165; Vulpotlood, P. Biondima, Rozenstraat. W 213; Padvin- dersfluit, F. D'umon Tak, Molenwater M?; Hondenpenning No. 14, Goossens, Park v. Nieuwenhove S 156; Twee Sleuteltjes, Magielse, Dokstraat P 171; Port, m. Lips- sleutel, Minderhout, Nieuwpoortstraat T 194; Mantelband, Hoek, Bagijnhofstraat E 203; Gouden boerinnenbroche, W. Dier- manse, Seisweg R 185; Twee belasting biljetten, Pattenier, Bogardstraat; Kin derschoentje, v. Schaük, D'amp. singel T 206; Wollen das, J. v. Gemert, Reigerstr. A 115; Port. m inhoud, Jongepier, Noord- weg B 13; Blauwe muts, v. d. Brooke, Noordweg B 9; Parelsnoer, Do Witte, Bu reau van Politie; Parapluie, Mej. Paas- sen, Bree E 119; Kindermanteltje, L. Pe tiet, Domb. Schuitvlot Q 213; Potlood, L. Hendrikse, K. GiststraeJ A 126; Huis sleutel, A. Ooms, Hen.'...:ikstraat W 57; F aar damechandsöhocnen, Wed. Abra- hamse, Vlasmarkt L 13; Gewicht 5 kg, P. Dekker, Na: S 251; Zweep, Flieren- burg, Breestraat 0 181; Belastingmerk, De Kam, Jodeng'ang R 220; Padvinders- riem, D. Janse, Segeersweg V 100 b; Bal, v. Voorst Vader, Dam N.Z. G 77; Bril, Schot, Noordweg S 248; Kampeertent, D. Joziasse, Serooskerke, B 150; Pakje 'be- hang'linnen, M. Polak, Rouaansche kade G 142, Kinderschoentje, De Klerck, N. Vliss. weg K 85; Band van een regenjas, Meulmefester, Wagenaar straat E 111 c; Ring met sleutels, C. Petiet, Dornb. Schuit- vlot Q 212; Damesrijwiel, Firma v. d. Harst, Lange Burg; Port. m,et inh., Gem. veldwachter, St Laurens. DE HEFFING OP HET VARKENS- VLEESCH BUITEN WERKING GESTELD. DEN HAAG. Gezien het verloop van de varkensmarkt, heeft de Minister van Landbouw en Visscherij gemeend in over eenstemming met de door de Regeering gevolgde politiek ten aanzien van de prijzen der eerste levensbehoeften de hef fing op het varkensvleesch buiten wer king te moeten stellen. Verwacht wordt hiervan, dat de zich op de varkensmarkt voordoende prijsstijging, zich niet op de vleeschmarkt zal doen gevoelen. De prijs van het consumptiezout zal voorioopig niet stijgen. DPN HAAG. Het bestuur der zout- confentie heeft telegrafisch aan den Mi nister van Handel, Nijverheid en Scheep vaart meegedeeld, dat door de gewijzigde monetaire politiek de prijzen van con sumptiezout voorioopig niet zullen wor den verhoogd en over een lange periode zullen worden gehandhaafd, tenzij loo- nen, grond- en hulpstoffen belangrijk in lfrijs mochten stijgen. President Goemboes overleden. BOEKARFST. D'e Hongaarsche Minis ter-President Goemboes is hedenmorgen overleden. Kabinet dient zijn ontslag in. BOEDAPEST. Het Kabinet heeft na een buitengewone zitting zijn collectief ontslag ingediend. De Rijksbestuurder heeft den plaatsvervangend Minister-Pre sident D'arangi voorioopig heiast met de w'aarneming der regeeringszaken. In het begin van de volgende week zal een nieuwe regeering worden gevormd. Geen ontbinding van de fascistische partijen. LONDEN. Van officieele zijde wordt formeel ontkend, -dat de regeering voor nemens zou zijn over te gaan tot ontbin ding van de fascistische partijen en groe pen. Ministerieel bezoek. De minister van Sociale Zaken zal Donderdag, vergezeld van den hoofd-in- specteur voor werkverschaffing de heer Meijer de Vries, een bezoek brengen aan werkverschaffingen in Zeeland. Hij zal dan o.m. de Provinciale commissie voor werkverschaffing installeeren. Schaken. Te Vlissingen speelde gisteravond de VHssingadhe schaakclub tegen de Arbei- derssdhaak'groe'p. De uitslag was 63 voor eerstgenoemde vereeniging. MIDDELBURG. Brandbeveili ging van den Abd ij toren. In de vergadering van 26 Februari j.l. vereenig- de de gemeenteraad zich met het voor stel van B. en W. tot restauratie van den Langen Jan, doch na uitvoerige discussie werd de beslissing over het aanbrengen van een brandbeveiliging tot later aan gehouden. B. en W. stellen voor te besluiten tot uitvoering der brandbeveiliging volgens het oorspronkelijk idee en daarvoor een crediet van f5225 (f4750 plus 10 als omslag voor den dienst van gemeente werken) toe te staan, te dekken door een geldleening. Tegen onnoodige prijsop- d r ij v i n g. Ook in onze gemeente is de politie diligent inzake het voorkomen van onnoodige prijsopdrijving en heeft zij zich genoodzaakt gezien in enkele gevallen reeds handelend op te treden. Smokkelaars loopen tegen de lamp. De ambtenaren der belasting alhier hebben in samenwerking met de politie bij verschillende personen cigaret- tenpapier, dat ongedekt vervoerd werd, in beslag genomen en deswege proces verbaal opgemaakt. Vlissingen. Werkloosheid. Bij de arbeidsbeurs staan deze week in geschreven 72'5 werkloo'zen, van wie 100 bij de werkverschaffing zijn te werk 'ge steld. Verleden week was het totaal 710. De „Ingenieur" schrijft: De teerling is geworpen I Met volle bewustheid en waardigheid. Eervoller had de afgedwongen overgave van den Iaatsten verdediger van het fei telijke goudblok niet kunnen geschieden. En evenmin op gunstiger tijdstip. Immers een onverzwakte gouddekking is ter beschikking gebleven, teneinde zelf de macht in handen te houden bij de uit eindelijke waardebepaling van den gul den. Speculatie en belangrijke winst nemingen zijn achterwege kunnen blijven, dank zij de consequente houding tot het laatste moment. Consequent zijn de handelingen van de regeering ook nó. het prijsgeven van den gouden standaard. Met bewustheid wordt eenzelfde koers bij verzette bakens aan gehouden; doel is de voorspoed van het Nederlandsche volk als geheel. Dezelfde vaste hand van den stuurman is voel baar en wekt het vertrouwen in binnen- en buitenland. Het gansche land toont zich, evenals bij andere belangrijke mo menten, een nationale eenheid. In deze eenheid neemt de ingenieurs wereld een afzondei lijke plaats in. D'e in dustrie. waaraan zoovelen onder hen hun beste krachten wijden, ziet door een gun stiger exportmogelijkheid en een te ver wachten grootere vraag naar Neder- landsch fabrikaat, een betere toekomst naderen. Al zal de groep der speciale devaluis- ten een lage waardebepaling van den gul den voor den oeconomischen toestand van het land gunstiger achten, zoo heb ben wij toch vertrouwen, dat eensgezind heid zal heersehen in den thans aange vangen overgangstijd, en dat het „inge nieurs-blok" de regeering in haar moei lijke taak met volle kracht zal steunen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Giessen-Oudkerk, cand. M. Verkerk te Amsterdam-N. Bevestiging en intrede. De intrede bij de Ned. Herv. Kerk te Seroos kerke van cand. Ph. A. Warners, is be paald op 1 Nov. a.s. Bevestiger zal zijn Ds P. Warners van Doetinchem. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amslerdamsehe Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 385 379 Ned. Ind. Hdbk. 127% 130 Philips 219% 216 Unilever 155 151 Amsterd. Rubber 211 20872 Koninkl. Petroleum 366 364% D'eli Mij. 291 275% Ned. Scheep v. Unie 82 79 4 pet. Nederland 1001 100% 4 pet. Nederl. Indië 995/s 997/e U. S. Steel 57% 56% Anaconda 31 3013/ie U. S. Leather 33/e 33/s Bethlehem Steel 55 54 Adj. Chic. Milwaukee 6 515/lB Cities Service 33/s 33/e Intern. Nickel 46% 47V2 Shell Union 18% 18% Kennecott Gopper 40% 39"/i6 Radio Corp. 8V2 878 Car Foundry 39% 38 Tidewater 157//l8 153/l8 Midcont. Petrol 20% 20 Gen. Motors 55V2 55 American Ehka 35% 33% Unieted Corporation 1 Heden was de gulden vaster dan gis teren, er was vrij veel aanbod in Ponden, die van 9.31 tot 9.25 terugliepen, waarna een herstel intrad tot circa 9,28. Ook de andere wisselkoersen waren meerendeels lager. Onder invloed hiervan was de groote kooplust, die zich gisteren en vo rige dagen op de fondsenmarkt openbaar de, wel wat minder en de handel over 'het geheel iets kalmer, hoewel de omzetten nog behoorlijk waren. De koersen waren over de geheele linie lager, terwijl laat- beurs het Pond Sterling tot 9.23 terug liep, hetgeen niet zonder uitwerking bleef op de effectenkoersen. Wisselkoersen. Amsterdam. 6 Oct., 2.30 u. Londen 9.22'9.26. Berlijn 74.75—75.25. Parijs 8.75—8.85. Brussel 31.50—32. New-York 1.87—1.90. MIDDELBURG. Bevallen: W. A. C. Otte-van Luipen, d.; G. J. Ti&sink-Patte- nier, z. (M. C.) Van 15 October. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Bos- schaart, 24 j. en J. G. van Maldeg'em, 23 j.; J. B. W. Jutte, 23 j. en S. Meijer», 23 j.; G. G. Vader, 59 j. en G. M. Robera, 27 j. Getrouwd: P. W. J. Falhaber, 37 j. en H. G. A. Hollaers, 23 j.; G Minderhoud, 22 j. en H. Belfroid, 18 j.; G. H. Huis man, 22 j. en T. Grootjan», 19 j.; G. Kooper. 20 j. en A. J. Risseeuw, 18 j. Bevallen: I. R. E.. van Harmeien geb.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3