Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw Burgerlijke Stand. wijl 8e op em fiat* gewtan zijn, rioh wel t degelijk moeten overtuigen of 'het verkeer door hen niet wordt in gevaar gebracht. De raad heeft dit punt aangehouden tot een volgende vergadering. 'a Haar Abtakarka. De Raad vergaderda Zaterdagnamiddag. Dhr Vermue waa af* wetig sonder kennisgeving. Na opening der vergadering releveert de voorzitter allereerst da verloving van Prinses Juliana en deelt mede dat hij na mens de gemeente een telegram van ge- lukwensch heeft gezonden. Door Gedepu teerde Staten is goedgekeurd, dat voor 1637 het Armbestuur f 500 zal bijdragen in de kosten van werkverschaffing. Nu volgt behandeling der gemeentebe- gxooting 1937. Na bespreking wordt be sloten den post voor het klokluiden te handhaven. Besloten wordt met 31 December a.s. de commissie van toezicht op het lager on derwijs op te heffen. Nadat de voorzitter nog enkele vragen inzake de werkverschaffing in den aan staanden winter heeft beantwoord, wordt de begrooting voorloopig vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 15.514,31 met een post van f 144.95 voor onvoorzien. Vervolgens wordt 'het verslag der ge meente over de jaren 1931-'35 aangebo den. De rondvraag levert niets op, waar na sluiting. Driewegen. Bevolking over de maand September. Ingekomen: G. N. de Graai, van Ahhkerk; 'L. Th. M. van Urk, van Noordwijk; M. Smallegange, van Goes. Vertrokken: W. Terwoert, naar Koude- kerke; P. Smallegange, naar Lewedorp (gem. 's-H. Arendskerke)G. N. de Graaff, naar Gouda; Anth. van Antwer pen, naar Ovezand. O. en W. Souburg, Vrijdagavond is 'het in de Burgstraat tusschen twee overbu ren, die met elkaar in ruzie leefden, tot een formeele veohtpartij gekomen, waar bij rake klappen zijn uitgedeeld. Een der vrouwen werd de muts van het hoofd ge trokken. De armen werden haar bont en blauw geknepen, terwijl haar gezicht zóódanig was 'bewerkt met handen, die nog zwart van het kachelpoetsen waren, dat de afgeranselde juffrouw meer op een negerin dan op een blanke geleek. Natuurlijk moest de politie aan de zaak te pas komen. Gedurende de winkelweek was over dag zoowel als des avonds heel wat volk op de been. We hebben het op Souburg nog maar zelden zoo gezien. De etalages in de winkels hadden veel bekijks. Hoe wel dit jaar geen wedstrijd in etaleeren werd gehouden, heeft dit allerminst af breuk gedaan aan de lust en moeite, waarmede de winkeliers getracht hebben hun uitstallingen zoo mooi mogelijk te doen zijn. De medewerking van het Sou- burgsche en Ritthemsohe muziekcorps gedurende deze feestweek, 'heeft de stem ming er in gehouden tot de sluiting toe, terwijl de zangvereen. „Uitspanning door Inspanning" zeer velen een genotvollen avond schonk. Jammer genoeg was het vaak erg rumoerig. De Signaalafdeeling van „Achilles" te Middelburg, zoomede de Marinekapel hebben eveneens ruim schoots bijgedragen tot het welslagen der winkelweek. De turnvereeniging „Volhar ding" was eveneens paraat en gaf een welgeslaagde uitvoering op het Marnix- plein en begeleidde met haar muziek de rondgangen door Souburg. Zaterdag middag was het feest voor de jeugd op het Oranjeplein, waar onder goede lei ding kinderspelen werden uitgevoerd. Des avonds werd 'het feest met muziek van Souburg, nadat Ritöhem zich eerst had doen hooren, besloten. Burgh. D'e heer W. G. Boot Wzn., heeft tegen 6 Januari 1937 ontslag gevraagd als burgemeester en secretaris der ge meente Burgh. De heer Boot werd in 1888 tct secretaris dezer gemeente be noemd en in 1918 tot burgemeester. Bergen op Zoom. In jaarvergadering kwam de Alg. Ned. Chr. Amb. Bond, afd. Bergen op Zoom, bijeen. In zijn openings woord betreurde de voorzitter het, dat er nog zoovelen zijn waar we samen mee optrekken naar de kerk of politieke ver gaderingen, die verre staan van den so cialen. strijd onzer dagen. Uit het jaar verslag bleek, dat er door de afd. ge werkt is aan alle mogelijke acties op het sociaal gebied. Niet (het minst voor de verplegende». De Novenrber-aetie kwam ter sprake. De afd. hoopt ook. weer actief aan de propaganda voor 'het C. N. V. mee te werken. Ook voor 'haar eigen afdeeling zal gewerkt worden om het ledental bo ven de 50 te doen stijgen. Besloten werd om een cursusvergadering te houden. En kele interne aangelegenheden werden na der besproken en afgedaan. Door hun dienstbode vergiftigd. Vloeibare nicotine in den wijn gedaan. Ta De Steeg heeft zich een ernstig geval van opzettelijke vergiftiging voorgedaan, waarbij de personen, die ais slachtoffer moesten vallen slechts ternauwernood aan den dood zijn ontsnapt. In verband met deze zaak heeft te Doe- tinchem de arrestatie plaats gehad van een 23-jarig meisje dat dienstbode was bij de betrokkenen, een bejaard echtpaar, wonende te D'e Steeg. "Wat nu het voorgevallene betreft, het meisje zou dezer dagen een poging heb ben gedaan om het eohtpaar te vergifti gen met vloeibare nicotine. Taan de man een glaa wijn gebruikte, van een reeds eerder aangebroken fleeoh, werd hij reeds bij den eersten teug zeer ernstig onwel. Terstond werd een dokter gewaarschuwd. D'eze constateerde, dat de man moest zijn vergiftigd, waarom hij ln allerijl een tegengif toediende. Daarop heeft de dokter den wijn onderzocht, waarbij hij de verrassende ontdekking deed, dat deze een groote hoeveelheid vloeibare niootine bevatte, voldoende om tientallen menschen te vergiftigen. Aan het directe ingrijpen slechts had hei slachtoffer dan ook zijn behoud te dan ken. De verdenking viel aanstonds op de dienstbode, die met vacantie in Doetin- chem verbleef. De politie werd gewaar schuwd en inspecteur Versteeg uit Velp heeft het meisje in Doetinchem gearres teerd en naar Velp overgebracht. Bij het verhoor door den Commissaris legde zij al spoedig een bekentenis af. Zij bad vóór zij op vacantie ging de nicotine in de aangebroken flesch wijn gegoten. Als reden van haar daad gaf zij op, dat mevrouw haar voortdurend bevitte. Roofoverval in de duinen. Vrijdagavond kwam een man in de con- sumUptieteiit gelegen in Meyerdeal te Wassenaar. Aan de vergpmninghoudster, die zich alleen bevond, vroeg hij een kop koffie. Toen de juffrouw die klaar maakte en met den rug naar den man stand gekeerd,greep deze haar plotseling krachtig beet en duwde haar met ge weid de keuken in, terwijl hij trachtte haar de keel dicht te knijfpen. De juffrouw, die zich hevig verzette, wist zich tenslotte los te rukken. Hier op nam de indringer een brandend petro leumstel en gooide dat naar de juffrouw. Deze werd gelukkig niet geraakt, dooh wel ontstond er een begin van brand, dat later ia gebluscht. Ziende, dat dit niets had geholpen, greep de man een volle flesch room en sloeg die op het hoofd van de vrouw stuk, waarop zij in elkaar zakte en bleef liggen. De dader ging hierna naar voren en deed een greep in de geldlade. Onder wijl ©chter kwam de vrouw weer bij kennis en liep door de achterdeur naar buiten, waar zij om hulp schreeuw de. De man liep baar ook hier ach terna, doch verdween eensklaps in het duister. Doordat de tent vrij eenzaam is ge legen in een uitgestrekt duinenterrein kon de man ongehinderd vluchten. Toen hulp kwam opdagen, was er geen spoor meer van hem te bekennen. Zijn slachtoffer is er met kleine wond jes en een flinken buil op bet hoofd afgekomen. Een bedrag van f 10 f 15 is ontvreemd. Ziekte önder weidende melkkoeien in de Wieringer- meer. In het Noordelijk deel van de Wieringermeer, het gedeelte Onder Wie- ringen, heerscht in bevige mate diarrhee onder het vee. Deze ziekte is zoo erg, dat niet alleen de kwaliteit van demellk beduidend minder is geworden, doch ook de productie van de koeien bedenkelijk is achteruitgegaan. De veearts, die bij de dieren werd ge roepen, staat voor een raadsel. Zijn ad vies, om de snel verarmende dieren op stal te zetten en droog- en krachtvoer te voeren, gaf echter direct zichtbaar resul taat. Het vee, dat er het allerergst aan toe is, heeft echter geruimen tijd noodig om op te knappen. Naar de oorzaken tast men nog vol komen in het duister. Men hoort beweren, dat deze ziekte ook in vroeger drooggelegde polders is opgetreden. Het typische verschijnsel, dat in de eane poflderafdeeling het vee wel en in de andere polderafdeeling niet is aangetast, spreekt zulks echter tegen. Teneinde een en ander nader te onder zoeken, heeft d9 Wierin germ eer-directie dezer dagten een commissie ingeetcM. Honderdguidensvooraoht briefjes van tienl „De gulden zal met twintig a dertig procent devEt- lueerenl" las een boertje uit de omgeving van Enschedé in de krant. En met zijn ega overwoog hij, wat hem te doen stond. Hij nami een „kloek" besluit. H'ijl ging met honderd zilveren guldens naar een café. En bood ze daar te koop aan A'j mi'j aohc briefkes van tien d'r vuur dood, kud'j ze krieg'nl zei hij in zijln gemoedelijk Twentsch taaltje. Nee, antwoordde een der menschen, die rich in de zaal bevonden; je kunt er van mij tien briefjes van tien voor krijgen. Niks d'r van! luidde het antwoord. Dow hoof's 'n strop alléén nioh te drèèg'n: (je behoeft de strop alleen niet te dragen). En dow hoof's mi'j nioh alleen breefkes van tien te doön; met aandere zdn'k ok tevrèè. Ok dubbelkes en kwartjes kan 'k broek'n (ook dubbeljes en kwartjes kan ik gebruiken Zoo werd er nog wat over en weer gepraat. En het slot van het tragi-komisoh lied was, dat de boer zijn honderd guldens verkocht voor aciht tien-gulden-briefjes. Waarop hij opgelucht weer huiswaarts keerde Orde vodr belastingbeta lers. Het gemeentebestuur van een Chileensche stad heeft besloten, om trouwe belastingbetalers in het vervolg te beloonen. Een ieder, die bewijteen kan, dat hiji ge- rudimen tijd achtereen op tijd zijn belas ting her-ft 'betaaldf, ontvangt bet eere metaal van plichtsgetrouw burger. Op deze wijze hoopt men in de toekomst op regelmatige wijze de belastingen te kunner inner Auto duor trt£tó gegrepen. Zaterdagmorgen ie een luxe-auto op den ombewaakten overweg te Nieuwer- Amstel tegen een poseerenden trein ge reden. De auto kwam tegen den tweeden wagon terecht en werd geheel vernield. De be stuurder, de reiziger G.G, Roelfsemo uit NieuwozvAmetel sprong op het laatste oogenblik uit zijln wagen en kwam met den schrik vrij. Vlam sloeg in pan met vet. Zaterdagmorgen is brand uitgebroken in den eetsalon van den heer van A. te Eindhoven. Het huis is geheel uitgebrand, Ver zekering dekt de schade. De brand is ontstaan in de keuken, doordat de vlam in een pan vet is geslagen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur 1 In verband met het ingezonden stuk in uw blad van Vrijdag 2 dezer van d'hr van 't Hof alhier, verzoek ik u beleefd als antwoord hierop plaatsing van het volgende. De inzender schrijft in zijn stuk, dat het door mij genoemde bedrag van 500 gulden in de laatst gehouden raadsverga dering uit den duim is gezogen. Deze beschuldiging is absoluut onwaar wat de inzender zeer goed kan weten. Hoe ik aan het door mij genoemde be drag kom kan blijken uit het volgende. In een raadsvergadering, gehouden vorig jaar October, bij behandeling toelating leerlingen cursus voor de rijpere jeugd, is door den voorzitter verklaard, dat bet bedrag op de begrooting 1935 voor leer middelen f500 opgebruikt was en hij daarom voorstelde deze post met f 50 te verhoogen, wat door den raad werd ge weigerd. Indien dus over het göheele dienstjaar 1935 volgens inzender f428.34 is ge bruikt en in 'October van het loopende dienstjaar verklaard wordt dat de post, groot f500, reeds is opgebruikt, begrijp ik niet dat toen niet door den inzender hiertegen is geageerd. Of gelden mis schien tegen een voorzitter en een raads lid niet dezelfde motieven, als de 2e her haalt wat de eerste heeft gezegd Intusschen schijnt de inzender precies met dezen post der rekening op de hoog te te zijn, beter dan de raadsleden, want deze hebben de rekening 1935 nog niet gezien. Ook met oude nota's van vorige jaren, voor hij hier was, schijnt zulks het geval, wat blijkt uit het vervolg van zijn schrijven. Voorts schrijft hij dat buiten den raad om niets is gebeurd. Wel 'heeft hij f45.60 axtra boven de 'begrootings- post van 1936 mogen besteden voor 4 deeltjes Ned. Taal. Wie 'heeft die f45.60 extra toegestaan? De raad, welke hiertoe alleen bevoegd is, in dit geval toch zeker niet. Voorts schrijft de inzender over oude rommel aan zijn school. Zulks kan ik zeer goed begrijpen. Wanneer het nog goed bruikbare wordt (opgeruimd, watt blijkt uit uitlatingen van ouders van schoolgaande kinderen, blijft ten slotte „de oude rommel" over. Als ten slotte inzender het zijn plicht acht 'het lezend publiek eenige ophelderingen te geven, doe hij het op de juiste manier en ver- ■valle niet in de fout waarvan hij anderen beschuldigt. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte. S. ALMEKINDERS, Lid van den Raad te Borsselen. Geachte Redactie! Naar aanleiding van het in Uw blad van 1 October voorkomende ingezonden stuk van het hoofd der openbare school te BocsaeJe, den hoor M. van 't Hof, wensen ik slecüts het volgende op te merken: De piëteit tegenover zijn ouden collega, hij heeft dit re8ds kort na zijn komst te Borssele getoond, is allesbehalve zoo groot, als hij wil doen voorkomen. Dat ik de school, wat betreft leermid delen en schoolmeubilair in een allerbe- dioevigsten staat 'heb achtergelaten, ont ken ik ten stelligste. Natuurlijk was niet alles nieuw, wat financieel een voordeel voor de gemeente ia gebleken, want mijn opvolger heeft tal van pas nieuw aange schafte leerboeken door andere vervan gen en wel boeken, die op zeer veel scho len nog steeds gebruikt worden. Ook schafte hij leermiddelen aan, die ik niet noodig achtte en nog niet noodig acht, maar daarover kunnen de meeningen verschillen. Als alles nog aanwezig is, wat er, toen ik mijn ambt neerlegde, aanwe zig was, laat dan iedereen komen zien naar dat materiaal en ik ben in. het minst niet bevreesd, dat men dan een oordeel over mij zal uitspreken, als de beer van 't Hof doet. Het schooltoezicht tijdens de 25 jaar, dat ik hier hoofd der school was, heeft menig schoolopziener of inspecteur meer malen de school bezocht maakte nooit op- of aanmerking over den staat van leermiddelen of meubilair. De uitdrukking „en toch is er ook al tijd veel geld besteed. In de school is daar weinig van zichtbaar", houdt zooveel als een beschuldiging van ongeoorloofd han delen in. Dit en ook al het overige deert mij niet, daar ik overtuigd ben steeds mijn plicht te hebben betracht en het be lang der school en het onderwijs te heb ben behartigd. Ik hoop van harte, dat het onderwijs aan de openbare school te Borssele verbeterd zal zijn bij de per soonswisseling, want, al deed ik mijn plieht «n al heb ik bij mijn beengaan zeer veel blijken van achting en van waardee ring van mijn werk van de zijde van mijn oud-leerlingen ondervonden, ik weet, dat iedere werk voor verbetering vatbaar ie. Op verdere ineinuatiee zal ik niet ant woorden. Met dank voor de plaateing, H, DE PRIESTER, oud-hoofd der school te Borasele. De tentoonstelling voor Jong pluimvee te Hannover op 1618 October a.s. Nauwelijks is de geweldige wereldten toonstelling te Leipzig afgeloopen, of men begint in Duitschland al weer met het organiseeren van de 'bekende tentoonstel ling voor jong pluimvee te Hannover. Met deze zeer belangrijke show wordt feitelijk het Duitsch seizoen geopend en nu meer en meer op sportgebied naar in ternationaal contact en vergelijking ge streefd wordt lijkt 'het mij wel van belang onze pluimveeliefhebbers op de komende tentoonstelling te wijzen. Hannover is al van ouds beroemd om deze tentoonstelling, waar alleen jong pluimvee toegelaten wordt en die dus al jaren lang tot vroeghroed geleid 'heeft, ja ren en jaren voordat de nutfokkers daar mede begonnen. Hannover slaagde er steeds in met goede dieren voor den dag te komen en dit jaar zal dat speciaal het geval zijln!, daar vele fokkers met het oog op de wereldtentoonstelling al heel vroeg met broeden begonnen zijn. Er zijn dus dit jaar beter uitgegroeide dieren in grooter getale aanwezig dan anders. Het is feitelijk de 64 ste tentoonstelling, die de pluimveevereeniging te Hannover, die in 1869 opgericht werd, organiseert, doch in de laatste jaren is de gebeele pluimveehouderij in Duitschland opnieuw georganiseerd en is deze show bevorderd tot de z.g. rijks-jong-pluimvee-tentoon- stelling. Het tentoonstellingswezen viert zijln hoogtepunt in de z.g. rijks-rastentoon- stelling en om daar het gehalte hoog op te voeren worden daar alleen fokkers toe gelaten, die op voorafgaande tentoonstel lingen reeds een prijs haalden. Men moet dus reeds bewezen hebben wat goeds te 'kunnen produceeren voor men op deze z.g. overwinnaars-tentoon stelling (Sieger-Schau) toegelaten wordt Welnu, Hannover is een der tentoonstel lingen waar men onderscheidingen kan halen, die de poorten voor de Sieger- Schau openen. Vandaar dus dat Hanno ver mooie dieren trekt. Uit geheel Duitsch land komen de inzendingen binnen en het bezoek is vanzelf al groot omdat ook talrijke clubs hun club-show en hun jaar vergadering daar houden. De hoogste Onderscheiding is, afgezien van de tal rijke geld-prijzen, waar de Duitscher veel minder gebrand op is als de Hollander, het z.g. blauwe lint van Hannover. Het gaat daarom meer om de eer dan om bet financieele voordeel. Nu wij op de wereldtentoonstelling te Leipzig gezien hebben hoe uitstekend Duitschland voor den dag kan komen, is het natuurlijk zaak met het oog op de toekomst voortdurend op de hoogte te blijven van het peil der Duitsche ras dieren en bovendien valt daar voor de fokkers uit andere landen ook heel wat te leeren. Alleen dieren voorzien van of- fioieeeele voetringen worden toegelaten. Ototrenlt de belangstelling onder de fokkers krijgt men een idee als wij' de volgende lijlst van de deelnemende spe- ciaal-clubs beschouwen: Hoenders 53, Krielen 13, Groote Hoenders en water vogels 4, duiven 30. Totaal dus 100 speciaal-clubs. Een leger van 68 keurmeesters is 'be noemd om al deze dieren te beoordeelen, dus dat is ook niet -.cis!, Do tentoonstel ling omvat 14 aMeoLkigsn, waarvan ik venneld|:| raspluimvee, postduiven, fok- toornen, nutpluimvee, gecontroleerde pro- duotie-dieren, rijksstaruboekdieren, fok- banen, eieren, geslacht pluimvee. Ver der inzendingen van wetenschappelijken aard, pers en literatuur, voederfirma's, industrieels inzendingen en jeugdige fok kers. Hannover ligt niet ver van onze grens, de 'belangstellenden kan ik een bezoek aan deze interessante tentoonstelling wel aanbevelen. Dr B. J. 0. TE HENNEPE. (Nadruk verboden Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr te Hennepe, Heemraadsingel 84 te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Van 2428 Sept. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. Pot, 23 j. en H. G. Corveleijn, 25 j.; J. H. Ott, 26 j. en J. A. Rotinsulu, 19 j.; J. F. Sa- lomé, 25 j. en L. G. Timmerman, 24 j.; P. Meulenberg, 21 j .en P. Sio, 23 j. Bevallen: M. D. Woltering geb. Ver burg, z.; G. A. J. van de Velde geb. Leinse, z.; M. Kropman geb. Lenaerts, (levenl.) Overleden: D. Sanderse, 29 j.. man van S. in den Bosch; P. de Nooijer, 51 j., ongeh. (V. G.) Van 2330 Sept. SOUBURG. Ondertrouwd: J. Meijers, 24 j. en N. v. d. Putte, 26 j.; F. Roelse, 26 j. en P. van Splunder. 26 j.; A. W. Bouff, 29 j. en C. EStam, 25 j. Getrouwd: J. A. de Ruijscher, 24 j. en A. M. Bosdijk, 22 j.; H. H. Mulder, 28 j. en J. van de Vrede, 23 j. Bevallen: P. N. Buurmeester geb. Streefkerk, s. Overleden: M. J. Wulff, 8 d., d. (V. C.) Over de maand September 1886, '■-HEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 9, Fieter Ver ijzer, 26 J. jm, te Borsselen en Jacoba Paaa dekoopor, 27 j, jd. 24, Willam Gij&bertus Drever, 59 j. wedr van Janna van Soholk, te Goes en Maria Cor nelia Rottier, 44 j., gesch. echtg. van Mar rinus Domme. Geboren: 2, Jan, zv. Jacobus Cornells Vermue en Jozina Remijn. 2, Pieter, zv. Pieter Jansens en Janna Scheele. 14, Si mon Hendrik Jan, zv. Adriaan Zuidweg en Cornelia Bakker. 15, Pieter, zv. Jaco bus Pieter de Regt en Sophia Tannetje Breure. 17, Adriaan Jacob André, zv. Jacob 'Danker Weststrate en Martina Deuntje van der Hage. 18, Helena Hen- drika, dv. Pieter Eversdijk en Janna Traas. 28, Frederik, zv. Frederik de Jon ge en Jacomina Maria Dees. Overleden: 6, Cornelis Schippers, 70 j., ongéh. 23, Thomas Visser, 21 j. ongeh. ELLEWOUTSDIJK. Overleden: Jan Wolse, 53 j., echtgenoot van Wilhelmina Wagemaker. 's GRAVENPOLDER. Geboren: 11, Jan Willem, z. v. Laurus Kopmels en Adria- na Bosman; 14. Willem Govert, z.v. Cor nells de Jonge en Willemina Boogerd. Gehuwd: 4, Izaak Koole, 27 j. jm. te Borssele en Elizabeth, 23 j. jd. KRABBENDIJKE. Geboren: 4, Johan na, d. v. Pieter Nieuwenhuize en Neeltje Helena Kaat; 4, Anthonie Marinus, z. v. Willem Frederik van den Berge en Neeltje Helena Hoogstrate; 7. Stoffelina, d. v. Ary Kriekaard en Cornelia Min- naard; 15, Dina, d. v. Cornelis van Iwaarden en Jannetje Grootjans; 23, Geeitruida, d. v. Abraham Luteyn en Pi ternelia Sinke; 25, Johannis Corne lis, z. v. Hendrik Kok en Jacoba van Luyk; 30, Neeltje Martina, d. v. Foort Tiamper en Maria Neels. Gehuwd: 3, Pieter Nieuwenhuyse, 22 j. en Leuntje Lobbezoo, 21 j.; 3, Izak Kaan, 31 j. en Willemina Kornelia Verburg, 34 j.; 17. Jan van den Boomgaard, 27 j. te Rilland-Bath en Catalina Lamper, 25 j. Overleden: 12, Cornelia Steketee, 75 j., weduwe van Johannis de Kok: 15, Le- vina Dtonkers, 66 j., echtgenoote van Omer Schrier. 'RILLAND-BATH. Geboren: 5, Jan, z. v. M. Lambregtse en K. Weststrate. Overleden: 14, Elisabeth Moeliker, 60 j., echtg. v. J. Daane; 6, te Poortvliet, Jan de Goffau, 86 j. wdn. v. K. Kok. (I. C.) KATTENDIJKE. Overleden: 17, Cor nelia Karelse, 86 j., weduwe van Jan Wil lem Roeleven. WISSENKERKE. Gehuwd: 30 Sept. Stephanus Huibregtse, 23 j. jm. te Co- lijnsplaat en Neeltje Flipse, 18 j. jd.; Cornelis Izak Flipse, 28 j. jm. en Janne tje Johanna van de Vreugde, 26 j, jd (N. B.) ST. LAURENS. Ondertrouwd: L. Schout, 27 j. jm. en J. E. Verbeek, 23 j.jd. Getrouwd: J. J. van der Mooren, 20 j. en A. van Maldegem, 28 j. jd. (M. G.) K'ORTGENE. Geboren: 24 Sept. Geer- truida, d. v. Cornelis Verwei en Adrians Cornelia Wolse; 25 Sept. Adriaoa Anna, d. v. Adriaan van der Maas en Lena Heiltje Vogelaar. (N. B.) Van 2128 September. WESTKAPELLEOverleden: N. Min- derhoud, 61 j., ongeh. (M. C.) Van 26 Sept.3 Oct. IERSEKE. Geboren: Janna Jannetje, d. v. Adriaan Mol en Jacoba Janna Ver- sohuure. Overleden: Hubertus Gerreisen, 29 j., echtg. v. Adria.ua Bom; Pieter de Veil, 68 j. echtg. v. Johanna Caliiarina Cor nelia Kuijper. (I- C.) Van 24 Sept.1 Oct. KRUINTNGEN. OverledenFrancois Timmerman, 85 j. wdn. v. Neeltje Lau- rina Franse. (I. C.) WEMELDINGE. Geboren: Anthonie, z. v. W. Jeremiasse en A. Minnaard. Overleden: te Made e.a., Marinus West strate, 19 j. jm. (I. G.) TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 6 Oct.: Zwakke tot matige wind uit O. richtin gen, 'helder tot licht of half bewolkt, waarschijnlijk droog, lichte nachtvorst, weinig verandering in temperatuur over dag. Stand van hedenmiddag 3 u. Stand van Zaterdagmorgen 10 u.: 775. Licht op voor fietsen: Dinsdag 6 u. 9 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6