NAT ION ALE Gemengd Nieuws Het probleem van den gedepricieerden gulden. Telegrammen. Burgerlijke Stand WEEK-ABONNEMENTEN Laatste Berichten Finantiëele Berichten Land- en Tuinbouw stelde vertrouwen sa de verschillende sprekers voor hun goede wenschen waar na hij in een toespraak zich richtte tot de ouders. NAAR EEN BETERE TOEKOMSTT Oud-minister Steenberghe heeft zich in een voor de Kamer van Koophandel te Tilburg gehouden rede, in optimistisohen zin over de toekomst van het zakenleven uitgelaten, Mr Steenberghe is, gelijk bekend, steeds een voorstander van devaluatie geweest. Terwijl het Kabinet-Golijn het zoowel op m o r e e 1 e als op economische gron den ongeoorloofd achtte devaluatie van den gulden te bevorderen, meende minis ter Steenberghe, dat devaluatie moest worden aangegrepen om tot betere toe standen te geraken. Thans is noodgedwongen de goudbasis losgelaten en zal het na korter of langer tijd tot devaluatie moeten komen. Dit geeft, naar de heer Steenberghe te Tilburg 'betoogde, reden om optimistische verwachtingen te koesteren. Wanneer 1 zoo zeide hij de regee ring de devaluatie zóó hanteert, dat het devaluatiepercentage het verschil in kost prijs, dat ook na de toepassing van de aanpassingspolitiek tusschen ons bedrijfs leven en dat van het buitenland is blijven bestaan, overbrugt, zal de stimuleerende invloed hiervan zich reeds spoedig in ons bedrijfsleven manifesteeren. Ik leg den nadruk op het economisch element, dat 'bij de bepaling van het de valuatie-percentage moet overheerscben. Zoowel een te groot als een te klein per centage 'zou verkeerde gevolgen teweeg brengen. Een te klein percentage zou voor het bedrijfsleven dit funeste gevolg heb ben, dat het dan niet overbrugde verschil met het internationaal kosfenpeil, alsnog door een opnieuw te voeren aanpassings politiek zou moeten worden bestreden. Ik zeide zoo juist, dat reeds spoedig een verbetering' in de bedrijvigheid zal kun nen worden geconstateerd. De beste resul taten zullen echter eerst na eenige maanden zich vertoonen. Dit heb ben wij ook in Engeland en België gezien, waar 7-8 maanden na de devaluatie het normaal welvaartsniveau wederom is be reikt. Ook op het gebied van de prijzenpolitiek zal de devaluatie goed moeten worden toe gepast. Ook hier hangt van de uitvoering alles af. Ik ben het er geheel mee eens, dat de wet tegen de prijsopdrijving nood zakelijk was, doch net zal ook noodig zijn de werking van deze wet strikt te beper ken tot de o n r e d e 1 ij k e prijs veriioo- gingen. Dit is gelukkig ook duidelijk naar voren gekomen in de hedenavond gepubli ceerde circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken aan de burge meesters. Een normale prijsverhooging, welke liet gevolg is van de stijging van den kost prijs, mag niet worden tegengehouden. Zal men dus volkomen logisch hier en daar voor sommige artikelen betrekkelijk groote prijsverhoogingen te zien krijgen, zoo heteakent dit toch niet, dat de kosten van levensonderhoud in het algemeen be langrijk zullen worden verhoogd. Immers voor de kosten van levensonderhoud spe len de prijzen van de levensmiddelen een voorname rol. Bij een oordeelkundige en resolute han- teering zonder uitstel van de Landbouw- Crisiswet, met inachtneming van de ge rechtvaardigde belangen van den land bouw, is het mogelijk de prijzen van de levensmiddelen op hetzelfde peil als vóór de devaluatie te handhaven. Een en ander met bovendien de voor ons geheele volk en in het bijzonder voor den landbouw groote winst van een ver mindering van de staatsreglementeering op dit terrein. Mr Steenberghe eindigde met le con- stateeren, dat wij thans, zooals hij dit reeds vele malen gezegd heeft, eindelijk de basis gelegd hebben voor een actieve welvaartspolitiek. Vijfjarig meisje dood gereden. Gistermiddag stak het 5- jarig meisje E. P. op den Rijksstraatweg ,te Haarlem den weg over. Hbt kind mjerkte niet, dat een auto naderde. De chauffeur kon niet tijidig meer stoppen en reed het meisje aan, dat ernstige won den aan het hoofd bek waan. Op dokters advies is het kind naar de Mariastich- ting overgebracht, waar het in den loop van den avond aan de gevolgen is over leden. T ijl d e n s kerkbezoek in gebroken. Zondagmorgen hebben on- genoode gasten een bezoek gebracht aan de woning van den heer S. te Vlaardin- gen. Terwijl de bewoners naar de kerk waren, hebben zij kans gezien ongemerkt de woning binnen te dringen. Uit een linnenkast, welke in de voorkamer stond, hebben zij een aanzienlijk bedrag aan geld ontvreemd, hetwelk toebehoorde aan de Chr. Meisjesvereeniging, waarvan de dochter van den heer S. penningmees- teresse ia. Daarna zijn zij naar boven ge gaan, waar zdj eveneens een groot bedrag aan geld wisten buit te maken. 'Drie boerderijen vrijwel geheel afgebrand. Zondagavond is door tot nu toe onbekende oorzaak brand ontstaan in de boerderij van de fa milie A. van den Bogert te Hedel. De bewoners die zich ter ruste hadden bege ven, moesten in nachtgewaad het bran dende huis verlaten; Het vuur greep met groote snelheid om zich heen en (doeg weldra over naar da twee aangrenzende boerderijen van P. van Hemert en G. v. d. Bogert Dzn. Het grootste gedeelte van de inboedels der drie woningen is verloren gegaan, evenals groote hoeveelheden hooi en stroo. Gevaarlijke inbrekers. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben drie inbrekers getracht hun slag te slaan door in te breken in het huis van den sluiswachter Voskamp te Laag Keppel. Voskamp, die een alleenwonende man op leeftijd is bemerkte echter onraad en begaf zioh naar beneden. Hierop zetten de dieven het op een loopen, maar Vos kamp wist ondanks zijn leeftijd een hun ner in te halen en trachtte dezen man te arresteeren. De dief trok hierop een groot mes en gaf den sluiswachter een tweetal steken, die hem in de dij en een zijde troffen. Ernstig gewond was V. genood zaakt om den man los te laten, die daarop in de duisternis verdween. Voskamp had nog de kracht om om hulp te roepen en binnen korten tijd wa ren de politie alsmede een geneesheer ter plaatse. De verwondingen waren van dien aard, dat overbrenging naar het zieken huis te Doetinchem noodzakelijk was. Hier is Zondagmorgen operatief ingegre pen. De inbrekers moeten goed op de hoogte van de situatie znjtn geweest, immers de sluiswachter had tijdelijk een groot be drag in zijn bezit. Trambotsing te Rotter dam. Geen persoonlijke on gelukken. Gisteravond is op> den 1 oek van den Mathenesserweg en de Dirk Da- nestraat te Rotterdam een tramwagen met bijlagen in volle vaart op een motor wagen gereden. Daar er in den motor wagen geen passagiers zaten, omdat de tram juist aan het eindpunt kwam, zijn geen persoonlijke ongelukken te betreu ren. De materieele schade is vrij! groot. - Noodwoningen afge brand. Zondagavond is brand uitgebro ken in een der noodwoningen, die op de Kleine Heide te Venlo staan, tengevolgde waarvan in luttele uren vier woningen in de asoh werden gelegd. Bet blussohingswerk, dat allereerst door de duisternis verre van gemakkelijk was„ werd nog bemoeilijkt door den groo- ten afstand vanwaar het blusohwater moest worden gehaald. Gelukkig waren van de vier woningen er drie onbewoond. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. De politie heeft een uitgebreid onderzoek hiernaar ingesteld. Aan zijn wonden over leden. De 45-jarige dr W. J. van de Boven van Genderen Uit Rotterdam, die Vrijdag toen hij op den Nieuwen Binnen weg fietste, -onder een auto is gekomen, is aan zijn verwondingen overleden. Nogmaals de Bloemen- en Fruitientoon- stelling te Wemeldinge. Ter aanvulling van het verslag in ons blad van Vrijdag j.l. omtrent genoemde tentoonstelling, meldt men ons nog het volgende: „Wat betreft het verder nog aanwezig zijn op deze tentoonstelling van verschil lende inzendingen buiten mededinging, mag vooral nog wel even de aandacht ge vestigd worden op de schitterend uitblin kende stand met verpakt fruit, waarmede de Veilingsvereen. „Zuid-Beveland" te Goes, speciaal met 'haar reclame voor het Pakstation, uitkwam. Boven de keurig oordeel- en vakkundig verpakte 36 krat ten le kwaliteit fruit, stond tegen een zwarte aohergrond opgesteld 'n reclame lichtbak, die met enkele woorden de kwee kers opwekte hun fruit in genoemd Pak station te laten sorteeren en verpakken, terwijl ireclamekaart'jes met dezelfde op wekking aan de fruitkweekers werden uitgedeeld. Naast deze lichtreclame wa ren pot'bloemen met daartusschen mooie trossen witte druiven aangebracht, die aan weerszijden trapsgewijze de stand af sloten. Deze druiven waren evenals de ver pakte appelen en peren afkomstig van leden dezer vereeniging, die ze zelf had den gekweekt, hetgeen voorzeker niet kan worden gezegd van al 'het tentoongestelde te Wemeldinge. De veiling van Goes bleef met haar stand buiten mededinging omdat het de bedoeling was om een voorbeeld te geven omtrent de sorteering en verpakking van fruit en aldus opvoedend op te treden, terwijl het weghalen van prijzen niet op den voorgrond stond. Voor koelhuisdruiven bij kweekers niet veel animo. In het Westland zijn de aankoopen van druiven ten behoeve voor bewaren in de koelhuizen thans in vollen gang. Evenwel blijkt, naar de „Rott." meldt, dat de kweekers dit jaar daarvoor weinig animo bezitten. Toen het vorig jaar de prijzen der druiven vrij snel terug liepen, gingen tal van kweekers er toe over, zelf de druiven op te slaan in koelhuizen, dan wel op zolders te bewaren. De uitkomsten waren toen evenwel zoo ongunstig, dat velen hiervan nu terug ge schrokken blijken te zijn. Als gevolg hiervan is de aanvoer van druiven aan de veilingen thans grooter dan in denzelfden tijd van het vorig jaar. In de prijzen bestaat echter niet veel verschil; aan de veiling te Naaldwijk I bleek de middenprijs in September f 19.76 per 100 kilo te aijn, «a het vorig jaar f 10. Hij blijft voor ons vier kwartje*, tien dubbeltjee en honderd centen waard. Het bericht, dat in ons land de gouden standaard is losgelaten en dat, zooals het populair wordt uitgedrukt, de gulden ge devalueerd is, heeft menigen braven burger iheel wat kopzorg gekost. Volstrekt niet ieder begrijpt, wat er nu eigenlijk aan de hand is. Men heeft hoe ren spreken van koersdaling van den gulden, van een waardevermindering van misschien ongeveer 20 pet. enz., maar hoe dat nu eigenlijk in elkaar zit begrijpt men niet. Misschien kan een populaire beschou wing van een medewerker van het Hdbl. sommigen uit den droom helpen. Hij vertelt dat hij in een kruideniers- winkeltje kwam, waar een oud moeder tje in ruil voor een bankbiljet van f 25 tien rijksdaalders vroeg. Maar 'geen gul dens zij ze, want die zijn maar 80 cen ten waard, wat den kruidenier zichtbaar deed verbleeken. Wij hebben toen iets van onze wijsheid gelucht over de beteekenis van hetgeen er nu gebeurd is. Kijk eens 'beste menschen, zeiden wij met het geleerde gezicht van iemand, die een ander uit den droom wil helpen, wees u maar niet hang, dat u straks voor het geld, dat u waarschijnlijk op de spaar bank hebt staan minder zult terugkrijgen dan het volle bedrag, dat u gestort hebt plus de rente, indien u het te eenigertijd mocht noodig hebben. Ook het geld, dat u ontvangt en dat u bezit blijft hetzelfde. Het blijft te allen tijde voor u 'en mij onveranderd. Ik zal nu even in het kort trachten uit te leg gen, wat er gebeurd is. Er ligt in Ne derland bij1 de Nederlandsche Bank een zeer groote goudvoorraad, wel 670 mil- loen gulden. Dit goud dient als zekerheid voor alle bankbiljetten, die er in omloop zijn, dus voor dat lapje van 25 gulden, dat deze dame zoo juist heeft gewisseld. Als zij het geld niet behoeft uit te geven, had zij het dus even goed kunnen be waren, eigenlijk veel beter, want dat zil ver neemt maar plaats in. Andere landen hebben ook een goud voorraad, maar toch bijna allemaal min der dan Nederland in verhouding tot de uitstaande bankbiljetten. Nederland is dan ook rijker dan de meeste andere lan den. Die andere landen hebben natuurlijk andere betaalmiddelen dan wij, in En geland hebben wij het Pond Sterling in Frankrijk den franc enz. Die Ponden zijn reeds verscheidene jaren geleden minder waard geworden, de Fransche franc en de Zwitsersche zijn de laatste 'dagen ook in waarde gedaald, als men ze tegen gul dens omrekende. Dit 'had tot gevolg, dat de menschen Ponden ging koopen, want men behoefde er maar weinig guldens voor te betalen, ongeveer f 7.50 per pond sterling. Die Ponden moesten met guldens worden be taald, zoodat er veel aanhod in guldens kwam en iets waar veel aanbod in komt, daalt in waarde. Ja, dat begrijjp^ik, zei de kruidenier, dit is mij laatst nog gebeurd met Goed, zei i'k, laten wij bij den gul den 'blijven. De Nederlandsohe bank, die voor die betalingen aan het buitenland zorgde, moest daarvoor goud geven als zij wilde voorkomen, dat er al te veel aanbod in guldens kwam, zoodat de waarde te veel zou dalen. Dat had zij nu eenmaal beloofd aan de Nederlandsohe regeering en in normalen tijd is dat ook heel goed, want dan gaat het alleen maar om 'kleine bedragen, die na eenige dagen dikwijls weer terugkomen. Maar nu wij het eenige land waren, die een hoogen gulden had den, zou het goud in groote bedragen zijn weggevloeid en dat wilde de Regeering voorkomen. Daarom heeft zij den goud- uitvoer stop gezet, maar het gevolg is, dat de waarde van den gulden in het bui ten 1 a a d nu is gedaald, omdat nu al leen nog maar in guldens en niet in goud kan worden betaald. Het komt er dus op neer, dat de ponden en de dollars voor ons duurder zijn geworden en dat wij al les wat wij in 't buitenland koopen, duur der moeten betalen. Maar u dient niet te vergeten dat vroeger, d.w.z. vóór 1931, de waarde van het pond sterling nog veel 'hooger was dan nu. U weet mischien wel dat het toen f 12 waard was en nu ca. 'f 9. De gulden is dus nog altijd meer waard tegenover het pond dan vroeger. En met den franc is het verschil nog veel grooter Die was vóór den oorlog 50 cent en nu nog maar 9 cent. Het is dus eigenlijk niet zoo heel erg wat er gebeurd is. Alleen zou het kunnen zijn, dat de goederen, die wij uit het bui tenland invoeren wat duurder worden. Maar 'het is te hopen en hier keek ik den kruidenier eens goed aan dat de winkeliers de prijzen niet noodeloos op slaan. Daartegen zullen de regeering en het gemeentebestuur trouiwels wel waken. Dat zal ik zeker niet doen, zei de kruidenier. Ik kreeg mijn zoute drop voor een dub beltje, denzelfden prijs van verleden week en wilde vertrekken. Ik dank u wel mijnheer, zeide het vrouwtje; heel veel heb ik er niet van be grepen, maar ik geloof nu wel, dat ik niet bang behoef te zijn, dat 'het beetje geld, dat ik bezit minder waard zal worden. Geeft u mij eigenlijk dat briefje van 25 maar terug, zei ze tot den winkelier en wij stapten samen den winkel uit. De zon was doorgebroken, het straat rumoer klonk hetzelfde als anders en ik ging met mijn 90 oenten en het zakje drop naar huis. Aanbieding van een nationaal geschenk. ROTTER! v Hedenimbrgen heeft aan boord van de Zaterdag in dienst gestel den kruiser „De Ruyter" de aanbieding plaats gehad van het nationaal geschenk waarvoor de gelden waren bijieengebraoht door het comité „De Marine". Dit geschenk bestaat uit een volledige radio-installatie, met 17 vertakkingen door het geheele schip. Overreden en gedood. BARNEVEILD. Hedenmorgen is het 2- jarig zoontje van de faonilie S. alhier door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Kindje onder zand bedolven. OLDEBBjOEK. Terwijl eenige kinderen Zaterdagmiddag te Wezep in een zand kuil aan het spelen waren, stortte een gedeelte van de kuil in waardoor een 3-jarig jongetje werd bedolven. Toen de kleine was bevrijd, bleken de levensgees ten reeds geweken. Het nieuwe motor- en rijwlelreglement. DEN HAAG. Heden wordt afgekon digd Stbl.578 houdende een K. B. van 18 September 1936 tot nadere wijziging van het motor- en rijwielreglement. De nieuwe verkeersbepalingen houden als voornaamste in, instelling van voorrangs wegen, verbod van geluidsignalen des nachts, verliohtingsvoorschriften, verbod van hinderlijk stilstaan en verlichting voor stilstaande auto's. Zoo moeten o.a. auto's langer dan 9 M. een tweede rood achterlicht hebben, terwijl verblindend licht is verboden. De Lire gedevalueerd. ROME. De Lire is gedevalueerd tot het peil van 4.677 gram goud. Bombardement van Middellandsche Zee-havens. LISSABON. De commandant van den Nationalisten-kruiser „Aimirante Cerve- ra" deelt mede dat het bombardement van de havens aan de Middellandsche Zee, van Malaga tot Barcelona in den nacht van Maandag op Dinsdag zal begin nen. TOKIO. Dé typhoon, die Hokkadio ge teisterd heeft, heeft 10 personen gedood en 25 gewond; 200 huizen werden vernield 600 overstroomd, 61 visschersschepen ver gingen. Te Saphalin heeft de stormwind 1000 huizen vernield en 6000 onder water gezet, GOES. Huw. Afk.: Gommert Antondsse, 29 j. jm. en Klazina Janna Castel, 25 j. jd. te Driewegen. Geboren: Aaltje Blasina, d. v. Adriaan Gorsse en Suzanna Jacoba de Kubber Leny Pieternella, d. v. Marinus van der "Weele en Pieternella Gatharina Fierloos. Johanna, d. v. Jan Verheule en Maria Onderdijk: Gornelis Hendrik, z. v. Abra ham Jan de Klerck en Johanna Jozina de Hullu te Kloetinge. Overleden: Abraham Adriaan Kloos terman, 63 j. e. v. Jannetje Gatharina Polderdijk. lil alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Veenendaal (vac. wijlen N. v. d. Snoek), W. L. Mulder te Hoevela ken, A. v. d. Kooy te Maarssen en L. Vroegindeweij te Waddinxveen. Aangenomen naar Zweeloo', D'rs J. R. J. Schut, cand. te Soesterberg. NED. BIJBELGENOOTSCHAP. Prov. Com. Zeeland. Heden vergaderde te Goes onder voor zitterschap van Dis v. d. Most van Spyk te Kortgene de Provinciale Commissie van het Nederl. Bijbelgenootschap met de afgevaardigden der afdeelingen. Ook was aanwezig de algemeen secr. Binnenland N.B.G. Ds Boeke te Amster- Ingezonden Mededeellng. LEVEN SV ERZEKERING-BANK ROTTERDAM BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdainsclie Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. Ned. Ind. Hdbk. Philips Unilever Amsterd. Rubber Koninkl. Petroleum D'eli Mij. Ned. Scheepv. Unie 4 pet. Nederland 4 pet. Nederl. Indië U. S. Steel Anaconda U. S. Leather Bethlehem Steel Adj. Chic. Milwaukee Cities Seivice Intern. Nickel Shell Union Kennecott Copper Radio Corp. Gar Foundry Tidewater Midcont. Petrol Gen. Motors American Enka United Corporation Het verder oploopen van de wissel koersen was oorzaak dat ook heden weer een groote koopbeweging inzette op de ochtendbeurs. Daar het niet mogelijk is een basis te vinden ter beoordeeiing van de merites van verschillende fondsen, be hoeft het geen betoog, dat het koopen in het wilde weg door het publiek, groote gevaren met zioh brengt. Te eeniger tijd zal het egalisatiefonds ingrijpen voor het corrigeeren der wisselkoersen. In dat geval kan bij een dalende tendenz op de valutamarkt een reactie ter beurze moei lijk uitblijven. Ook op de middagbeurs heerschte weer groote activiteit met flinke koersfluctuaties voor de hoofdsoorten. De hooge openingskersen konden later niet gehandhaafd blijven. H.V.A. die aanvan kelijk van 384 tot boven 390 opliepen, vie len terug tot 385 pet. Ook Olies liepen la ter iets terug. Beleggingsfondsen eerder iets aange boden. Geld was wat minder ruim op circa 3 pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 5 Oct., 2.30 u. Londen 9.320.37. Berlijn 75—76. Parijs 8.809. Brussel 31.8032.10. New-York 1.88—1.92. 375 385 126/27 1271/» 218 219% 151 155 203 211 360 366 288 291 81% 82' 100*4 10O1 100 996/e 56VÜ 57% 305/s 31 33/s 33/s 55 55 5% 6 3/4 33/8-V2 47% 46% 18% 18% 39 Vs 40% 8 8V2 40 39% 15 157/l« 20 20% 541/» 55% 39 35% dam. De voorzitter herdenkt met weemoed wijlen Ds G. van Dis te Zaamslag, die in de vergaderingen nooit ontbrak en veel voor het N.B.G. deed. De voorzitter deelt verder mede, dat de secretaris, de heer A. de Lange, wegens andere werkzaamheden als secretaris heeft moeten bedanken. "Wel blijft hij lid der Prov. Commissie. Tot secretaris wordt benoemd het lid der Prov. Comm. Ds J. E. Visser te Domburg. Ds Boeke deelt mede dat de termijn voor de groote inzameling aanvankelijk 1 Mei afloopend, is verlengd tot bet na jaar. Tot lid der Prov. Comm. wordt be noemd (vacature-Ds van Dis) Ds E. Raams te Hoek. Nu komt in bespreking het oprichten van nieuwe afdeelingen. Mededeeling geschiedt, dat Op Walche ren zijin opgericht de afdeelingen: Arne- muiden e.o., Serooskerke e.o., Koudeker- ke, Zoutelande (met Biggekerke en Melis- kerke) en Souburg met Ritthem. De splitsing der afdeeling West Z. Vlaanderen is nog in bespreking. D's Boeke doet een krachtig© opwekking uitgaan om te groote afdeelingen te split sen. Het werk kan dan meer intensief geschieden. Ds Raams zegt toe, dat Ook in Oost- Z.-Vlaanderen splitsing zal worden over wogen. Wat Schouwen-Duiveland betreft, rap porteert D's Sarraber te Burgh, dat in voorbereiding is de oprichting van een nieuwe afdeeling: Bruinisse met A. J. Polder en St. Philipsland. In November zullen daar zoo molgelijk bijeenkomsten worden gehouden. Ds de Bruyn te Wemeldinge deelt me de, dat Zuid-Beveland-Oost zal worden gesplitst in drie afdeelingen: le Wemel- dinge-Ierseke, 2e Rilland, Krabbendijke en Waarde, 3e Kruiningen, Scthore, Hjansweert en Biezelinge. De splitsing van afd. Heinkenszand zal nog onder het oog worden gezien. Uit alles blijikt, dat er voor den arbeid van het N.B.G. wel veel sympathie wordt gevoeld en ook gaarne wordt bijlgedragen mits de afdeelingen actief zijn. Nadat de voorzitter rapport had uitge bracht over de laatstgehouden vergade ring van de Centrale Commi Binnen land, volgt behandeling van de agenda der e.v. vergadering van die commissie. Sympathie wordt uitgesproken met het idee om provinciale vertegenwoordigers aan te stellen, die in samenwerking met het Hoofdbestuur en de Prtfv. Commissie alleen tegen vergoeding van onkosten bij

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3