Scheepsbouw- en -reparatiebedrijf na de depreciatie. Gunstige ontwikkeling in de toekomst afhankelijk van het loonniveau. Onderwijs Uit de Provincie. Kerknieuws hwft dtw ecansiisrie thane *ea vrij IljSrlg rapport vastgesteld, hetwelk gebaseerd 1» op den toestand voor 20 Sept. J.l, Intussohen wordt het niet onmogelijk geacht dat het werk der oomjmiesle door de jongste feiten is achterhaald, tij het niet in het geheel dan tooh wel in be- langrijke mate. Men aoht het dan ook niet uitgesloten), dat de oommissie van minister, na kennisneming van het rapport, -te opdracht zal krijgen haar .*Hid rurils; voort te zetten. VERVROEGDE INSCHRIJVING LICHTING 1938. Thans reeds In October. Het tijdstip van de algemeens inschrij ving voor den dienstplicht, dat anders altijd in de maand Januari was gesteld, ia voor de lichting 1938 vervroegd. Die inschrijving zal thans reeds in de maand October plaats hebben. De be- doeling is nl. het aantal zittingsdagen van den Keuringsraad uit te breiden. Daardoor hoopt men te komen tot een vermindering van het aantal keurings raden, welke uit een oogpunt van be zuiniging wenschelijk wordt geacht. DE NED. SPOORWEGEN EN DE DEVALUATIE. Tarieven naar het buitenland verhoogd. Naar wij vernemen zien de Ned. Spoor wegen, nu de ons omringende landen een grooter bedrag in Nederlandsch geld eiechen voor 'het reizen in hun landen, zioh genoodzaakt de tarieven naar het buitenland aan de gestegen buitenland- echo munt aan te passen. De prijzen voot de Nederlandsche trajecten blijven na tuurlijk gelijk, doch voor de 'buitenland- sche wordt de prijs aangepast aan den koers, die geldende is in het tijdvak van de reis. Ook is de Rheingold-toeslag ver hoogd. Voorloopig is deze tot Keulen ge bracht van f 1.95 op f2.25 en voor ver dere bestemming in Duitschland van f2.25 op f2.95. DE VEILIGHEID BIJ DE ONBE WAAKTE OVERWEGEN. Een adres van de K.N.A.C. aan den minister van waterstaat. Naar aanleiding van bij haar ingeko men klachten over de onveiligheid bij on bewaakte overwegen, deelt de K.N.A.C. mede, dat zij bij het ministerie van wa terstaat heeft aangedrongen op het tref fen van maatregelen bij deze gevaarlijke punten. Zoo is verzocht, een proef te ne men met automatische lichtsignalen, waarmede in andere landen goede resul taten werden verkregen. In afwachting van de invoering daarvan is verzocht, te bevorderen, dat deze overwegen, evenals de bewaakte overwegen beter zullen wor den aangeduid. Voorts acht de K.N.A.C. het noodig, om verwarring te voorko men dat de locomotieven van de trei nen worden voorzien van een derde licht. Aangezien de ongelukkencijfers bij de onbewaakte overwegen aantoonen, dat wel het aantal ongelukken vermindert, maar het aantal slachtoffers niet afneemt, heeft de K.N.A.C. bij den minister van waterstaat op bespoediging van de be slissing op dit adres aangedrongen. DE SCHOENPRIJZEN. Naar wij vernemen heeft op het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart een bespreking plaats ge'had over den invloed welke de depreciatie van den gulden op de prijzen der schoe nen moet hebben. Bij deze bespreking zou zijn gebleken, dat van de zijde der Regeering er geen bezwaar tegen bestaat, dat in de nieuwe prijzen direct verdisconteerd worden de prijsverhoogingen der grondstoffen, hulp stoffen, fournituren e.d. voorzoover deze verhoogingen het gevolg zijn van het ver laten van den gouden standaard. VERLAGING VAN HET INDISCHE LUCHTPORTO? I. A. P verneemt, dat momenteel de P. T. T. met de K. L. M. in onderhandeling is over een zeer 'belangrijke wijziging in het luchtposttarief, welke zal ingaan, zoo- dra de AttLsterdam-Batavia-dienst met de nieuwe Douglas DG 3 vliegtuigen uitge voerd wordt. Naar alle waarschijnlijkheid zal dit met ingang van 24 April '37 plaats vinden. De P. T. T. overweegt, om vaji dien datum af alle eerste-klasse mail naar Na- derlandsoh-Indië per luchtpost te verzen den tegen een tarief, dat aanzienlijk lager iigt dan het huidige. Dit tarief is nog niet definitief vastgesteld, doch zal naar alle waarschijnlijkheid 15 of 20 cents per tien gram bedragen. Ten opzichte van het hui dige tarief van 36 cents per vijf gram beteekent dit een aanzienlijke verlaging. Indien de zaak voorigang heeft, rekent men op een postvervoer van ongeveer 565 kg per vlucht. De onderhandelingen zijn reeds in een zeer gevorderd stadium en op enkele on dergeschikte punten na heeft de zaak 'haar 'beslag gekregen. DE KOMENDE VERKIEZINGEN. De Kamerfractie van de S. D. A. P. zal, afgezien van eventueele mee- of tegenval lers bij de verkiezingen, een sterke wijzi ging ondergaan. Nu reeds staat het vast, dat niet in de Kamer zullen terugkeeren: Mej. Suze Grooneweg, en van de 'heeren: J, E. W, Duys, niet meer beboerende tot de S. D, A. P.; W, H. Vliegen, K. ter Laan, J. H. F. van Zadelhoff, Ir Ch. G. Cramer en Dï A. van der Heide. Naar gemeld wordt, heeft de Algemeens Raad van de S. I). A. P. besloten voor deze vaste setels te oandideeren: Mej. Alida de Jongt oud-Kamerlid, te Amsterdam; en voorts ds heeren: Prof. Dr J. van Gelde ren, adviseur aan het departement van Koloniën; K. de Jonge, voorzitter van den Nederlandschen Fabrieksarbeiderabond; Dr Mr M. van der Goes van Naters te Heerlen; J, E. Stokvis, oud-lid van den Volksraad in Ned.-Indlë; P. Vos, lid van don Raad van Amsterdam en J. Hommer, gemeenteraadslid van Amsterdam, TEGEN COMMUNISME, MODERN HEIDENDOM EN VRIJDENKERIJ. Gistermorgen is gedurende alle dien sten in de R.K, kerken en Kapellen van Nederland een herderlijken brief voorge lezen, onderteekend door alle vijf de bis schoppen, waarin stelling genomen wordt tegen communisme, modern hei dendom en „vrijdenkerij" „den aldoor wassenden vloed van Godloosheid en hei dendom, die de wereld met ondergang be dreigt". Mr. W. van Basten Batenburgi f. Te Utreoht is in den ouderdom van 73 jaar overleden mr W. H. J. T. van Bas ten Batenburg, oud-lid der Eerste en Tweede Kamer, oud-lid van den Centra- Ien Raad van Beroep. ANTI-REV. JONGEREN ACTIE. Te Apeldoorn werd Zaterdag de acht ste jaarlijksche toogdag van de A.R.J.A. gehouden, onder presidium van Dr L. W. G. Scholten te Utrecht, die een ope ningsrede hield, welke tot titel droeg „Dezelfde". De voorzitter deed vervolgens mede- deeling van het aan H. K. H. Prinses Juliana gezonden telegram van de A. R. J. A. ter gelegenheid van haar verloving. In aansluiting daarop verzond de ver gadering een telegram van trouw aan H. M. de Koningin. Staande werd daarop gezongen het eerste, zesde en laatste cou plet van het Wilhelmus. Aan den leider der partij', Dr H. Co- lijn, die door ambtsbezigheden verhin derd was, zond de vergadering een tele gram van verbondenheid en toebidding van kracht. De vergadering stemde daar mede in door het zingen van een couplet van Da Costa's krijgspsalm. Hierna kwamen de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, de heer A. L. deBruyne en DrG. Beeken kamp aan de orde. De rekening van den penningmeester sloot met een eindcijfer van f468.78. De verslagen werden goedgekeurd en de pen ningmeester, gehoord het rapport van de commissie van controle, van zijn 'beheer gedechargeerd. De begrooting werd vastgesteld met een eindcijfer van f500. Het verslag van den administrateur van het orgaan, den heer E. v. Ruller van Aalten, werd eveneens goedgekeurd. Met een enkel woord installeerde de voorzitter de nieuwe bestuursleden, de heeren W. Boogaards te Kapelle en T. de Boer te Aalten. Aan het einde van de morgenvergade ring hield Ds J. G. Woelderink, Ned. Herv. predikant te Ouderkerk a. d. IJssel, een toespraak over: „De kracht van ons beginsel." In de pauze vereenigde men zich aan een gemeenschappelijken koffietafel. Aan tafel brachten afgevaardigden van ver wante corporaties hun groeten over. In de middagvergadering kwam aan de orde het referaat van Prof. Dr H. Do o y e w e e r d, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, over: „De Christe lijke Staats-idee". Spr. ving zijn betoog aan met te wij zen op de actualiteit van het vraagstuk. Brunner wijst elke Christ, staat af en van de zijde van de N. S. B. c.s. is er een overweldiging van de Christ. Staatsidee. Bij de R.K. is er een verkeerde uitleg ging van 'het begrip en op hun voetspoor ook bij' 'de H. G. 'S., de Friesch Chr. Hist, en Prof. Dr H. Visscher. Bij de C. D. U. is er een ontkenning van het wezenlijke van den staat. De ooTzaken van al die dwalingen zijn innerlijk bederf van het Christendom door zijn vermenging met heidensche dwalingen en door synthese. Het geneesmiddel is het stellen van de antithese tusschen Christendom,en we reld; het zien van de Schriftuurlijke ver houding tusschen het koninkrijk Gods en Christus Jezus en de „tijdelijke" d.w.z. tot de aardsche bedeeling behoorende sa menlevingsvormen, waarin de ontbin dende werking der 'zonde door Gods ge meente gratie wordt gestuit. De Schrift legt het vaste punt in 'het hart. Herstel is er door Christus aan Wien het hart zich dus heeft over te geven. D© natuur is voortrap der genade. De totalitaire staat van 'het fascisme is een herleving van de staatsidee van Aris- toteles. Spr. stelt daartegenover de Chr. opvatting er op wijzend dat het konink rijk Gods is een totalitaire Godsstaat. De Roomsche opvatting is hier besmet door een heidensche. Voorts stond ref. stil bij de beteekenis van het Nominalisme, wijzend op de te genstelling ThomasOccam en gaf ver der een bestrijding er op wijzend dat sou- vereiniteit in eigen kring iets anders is dan autonomie. Het laatste is er alleen in verhouding van geheel tot de deelen, het eerste is een gevolg van eigen, onderling rerechillonde structuur, die haar oor sprong vindt in Gods Scheppingswil en die met name is geleerd door Dr A. Kuy- per Sr. Wat de toepassing op den staat be treft stond ref. stil zoowel bij de bestem- mingsfunctie als bij de fundeeringsfunc- tie. De eerste is rechtsgemeenschap en de tweede de andere uitsluitende zwaard macht op een bepaald grondgebied om der zonden wil. Alleen de Christ, staat ie een ware rechtsstaat, respecteerend de grenzen van andere samenlevingsvormen, omdat zij allen hun oorsprong vinden in denzelfden Schepper. Na de fouten te hebben aangegeven van Romeinschen staat en van het libe ralisme en fascisme werd tenslotte een toepassing van dit alles gegeven in de verhouding van den Staat t.o.v, kerk, gezin, school enz. Op dit referaat volgde een levendige discussie. De voorzitter dankte den hoog leeraar voor zijn doorwrocht betoog. Tenslotte sprak DsA. M. Frans- se n, Chr. 'Geref. predikant te Biezelinge en voorzitter van de Gouw Zeeland, een opwekkend woord waarvoor 'hij als titel gekozen had „Gehoorzaam de roepstem van omhoog." 'Met gemeenschappelijk gezang en dankzegging werd de welgeslaagde toog dag gesloten. Provinciale Staten. Gedeputerde Staten van Zeeland heb ben de opening van de tweede gewone zit ting der Provinciale Staten van dit ge west bepaald op Dinsdag 1 December a.s. des namiddags 1.30 uur. Streekplan voor Walcheren. Vrijdagmiddag werd in de vergaderzaal der Provinciale Staten door den Commis saris der Koningin een commissie ge ïnstalleerd. bestaande uit de vertegen woordigers van de Raden van alle ge meenten op Walcheren. In zijn installa tierede herinnerde de Commissaris er aan dat de taak der commissie zou moeten zijn, het ontwerpen eener gemeenschap pelijke regeling voor alle in haar midden vertegenwoordigde gemeenten, op den grondslag waarvan zou kunnen worden overgegaan tot het ontwerpen en vast stellen van een streekplan voor het eiland Walcheren. Op voorstel van den Commis saris der Koningin koos de commissie tot haar voorzitter Mr Dr Graaf van Lynden te Koudekerke en besloot zij tot het vor men van een kleine werkcommissie uit haar midden, bestaande, met den voor zitter, den heer Van Lynden, uit de hee ren Van Woelderen. Fernhout, Van 't Hoff, Kodde, Elout, Franse en Mal- jaars. Een afscheid. Had mevrouw A. WasOsinga reeds afscheid genomen als directrice van de Nutsbewaarschool te Vlissingen, Zaterdag 1.1. deed zijl dit van den Cursus tot opleiding van Fröbel- onderwijlzeressen in Zeeland. Men had daarvoor in de Nutsbewaarschool een reünie belegd van leerlingen en oud-leer lingen van den cursus Er was zeker alle aanleiding voor een huldiging, want me vrouw Was 'heeft dit opleidingsinstituut 12 jaar geleid en vele leerkrachten heb ben hun vorming aan haar te danken. Uit alle deelen der provincie waren de bewaarschool-onderwijzeressen, van wie verschillende reeds aan het hoofd van een school staan, gekomen, om afscheid te nemen van haar onderwijizeres, die he laas door gezondheidsredenen genood zaakt was af te treden. De bijeenkomst stond onder leiding van mej. N. Wessels uit Goes, die h§£ woord gaf aan mej M. Lems uit Ierseke. Deze sprak woorden van grooten dank namens alle oud-cur sisten en cursisten en gaf de verzekering, dat allen de liefde voor het vak en de kin deren, die mevrouw Was als een Olym pisch vuur in haar harten ontstoken heeft, brandende zullen houden en over zullen dragen. Mej. N. van Beveren uit Vlissingen voerde het woord namens de leerlingen van den huldigen A en B-cursus, niet alleen sprak zij! woorden van dank tot mevrouw Was, maar ook tot den heer D. C. Was, die als leeraar aan den cursus heeft gearbeid. Mej. Vreeke uit Domburg heeft tenslotte namens allen de scheiden de directrice een mooie leeslamp en een tinnen vaas met roode anjers aangebo den. Men bleef nog eenigen tijd bijeen en onder het gebruik .van de thee werden spel, voordrachten en zang ten beste ge geven. Mevrouw Was heeft ontroerd voor alles dank gebracht. Mej. N. Wessels uit Goes zal voorloo pig den cursus voortzetten. Middelburg. A a n r ij d i n g. Zaterdag had op den ihoek van de Vlasmarkt en de Beddewijkstraat een aanrijding plaats tusschen twee wielrijdsters. Een 33-jarige juffrouw kwam daarbij te vallen, omdat een meisje van 11 tot 12 jaar links zou hebben gereden. De juffrouw brak een enkel en is eerst naar het Gasthuis, doch later naar huis vervoerd. De commissaris van oolitie verzoekt hen, die inlichtingen over dit voorval kunnen geven, daarvan 'kennis te geven aan ihet bureau van politie. Aangehouden. De politie hield een man aan, die nog wat met de justitie te vereffenen had en stelde hem daartoe in de gelegenheid. Vlissingen. Naar wij vernemen zal op Vrijdag 30 October a.s. voot de rechtbank te Middelburg in 'behandeling komen de zaak tegen de verdachten wegens het ple gen van frauduleuze handelingen bij het Maatschappelijk Hulpbetoon en hij h'et plaatselijk Crisis-comité alhier. De heer P. G, Laernoes heeft be dankt als voorzitter der anti-rev. kiesver- eeniging alhier, Ellewoutsdljk. Loop der bevolking ever de maand September. Ingekomen: Anna, A. van den Heuvel, uit De Werken en Sleeuwijk. Vertrokken: Elite Adrianue v»n dar Voor het economische leven in Neder land is de uitwerking die de monetaire maatregolen dor regeering zullen hebben op het scheepsbouw- en op het soheeps- reparatiebedrijf uit den aard der zaak van het allergrootste belang. De meening in scheepsbouwkringen kan aldus de „Telegr.", samengevat worden als „dankbaar, maar niet voldaan". On getwijfeld zal de nadeelige marge, die be stond tusschen de offertes van de Neder landsche scheepsbouwers en van de bui- tenlandsche voornamelijk Schandina- vische scheepsbouwers verminderen, doch verdwijnen zal zij, naar ons verze kerd wordt, zeker niet. Uit den aard der zaak werd het Ne derlandsche scheepsbouwbedrijf zwaar getroffen door de devaluatie van 'tpond en van de Scandinavische valuta's. Rigou reuze aanpassingsmaatregelen en regee- ringssteun deden de nadeelige marges verminderen. Doch Scandinavië in het bijzonder Zweden behield een voor sprong en, zoo als in 1931 de reputatie van den Nederlandschen scheepsbouw zoo danig was, dat zoo mogelijk aan het Ne derlandsche fabrikaat de voorkeur ge gund werd, in de achter ons liggende vijf jaren had Zweden de kans, dank zij het enorme valuta-verschil, zijn scheepsbouw op peil te 'brengen. Thans is dus de mogelijkheid gescha pen, weer actief op de wereldmarkt op te treden. Een verbetering 'brengt dit on getwijfeld mede, doch een oplossing der moeilijkheden niet. Men kan zoo werd verzekerd logischerwijze verwachten, dat ook voor den scheepsbouw de regee- ringssteun zal komen te vervallen. Deze steun werd niet verleend op de wijze, zoo als de Benas 'dien verleende aan de Neder landsche scheepvaart, doch werd in indi vidueel© gevallen uitgekeerd, waarbij de werkgelegenheid een allesoverheerschende Bent, oud-burgemeester van Ellewouts- dijk en gezin, naar Sprang-Gapelle. Biggekerke. Zaterdagmiddag is alhier plotseling overleden in den ouderdom van 83 jaar de heer P. Dekker. Namens de A.R.-partij heeft hij de gemeente gediend als raadslid van 1904 tot 1931: als wet houder van 19'14 tot 1931 en als lid en voorzitter van het burgerlijk armbestuur van 1914 tot 1932. In deze functies heeft de overledene zich steeds een nobel mensch getoond, zoodat velen hem hoog achtten. Arnemulden. Het bestuur van het Groene Kruis heeft benoemd tot voorzit ter in de vacature J. J. v. Doeselaar, dhr J. J. Huissen, die verschillende jaren de functie van secretaris bekleedde, terwijl in diens plaats tot secretaris gekozen werd dhr J. P. Israël. Meliskerke. E'en ongeluk dat goed af liep. Zaterdagmiddag was men op het bedrijf van den landbouwer A. Houter man bezig met het klaverhooi mennen. Men was aan het laden van een voer bezig, toen plotseling de streng van de menladder brak met gevolg, dat de paar den er van door gingen en in de sprink terecht kwamen. De landbouwersknecht A. V. werd in de sprink tusschen de paarden geslingerd. Een der paarden ging aan 'het slaan, doch de knecht be hield zijn tegenwoordigheid van geest en was spoedig oip het droge. Ook de paar den waren spoedig op den kant. Zierikzee. Zaterdagmorgen botste een zwaar met zand beladen vrachtauto op den Blokweg tegen een voor hem rijdende boerenwagen, beladen met uien. Door den schok sloegen 'de paarden op hol en viel de voerman van den wagen. De man werd naar het ziekenhuis te Nooidgouwe en vandaar, na behandeld te zijn, naar zijn woning vervoerd. De paarden waren eerst met den wagon doorgerend, totdat dit voertuig tegen een boom botste en de dieren losbraken, waar na zij er alleen vandoor gingen. Zonder verdere ongelukken te veroorzaken wer den zij in de stad tot staan gebracht. Terneuzen. Mede ter herinnering aan de kwarteeuw waarin de heer J. Hui- zinga 'het ambt van burgemeester der ge meente Terneuzen heeft bekleed, is een Burgemeester Huizinga-bank gebouwd, die in het plantsoen nabij de ambachts school aan de Axelschestraat een plaats heeft gekregen. Het ligt in de bedoeling, deze bank, welke met den steun van het huldigings comité uit de ingezetenen is tot stand ge komen, Donderdag a.s. officieel in ge bruik te stellen. Voetbal. Goes. Zaterdag speelde Olympia van hier een voetbalwedstrijd tegen Uni- tas uit Kloetinge. D'e Goesenaren wonnen met 21. Qostkapelle. Zaterdagmiddag speelde Oostkapeile I een competitiewedstrijd te gen Veere II. Ruststand 2<1. Eindstand 3'1 in het voordeel van Oostkapeile. Korfbal. Goes. 'Zaterdag speelde alhier Togo I haar laatste competitiewedstrijd om het kampioenschap tegen Zeelandia I uit Hansweert. Zeelandia wist hier met 52 te winnen, waardoor zij kampioen werd van den Z. K. B. Op het terrein van Togo speelde Zar terdag S. E. O. L. T. O. uit Terneuzen een korfbalwedstrijd tegen S. S. S. uit Co- lijnsplaat. Terneuzen won deze met 9—0. factor vu, I In de eerste plaats zal men dus moe ten afwachten, of de stijging der buiten- landsohe wisselkoersen het wegvallen van den regeeringssteun zal compenseeren. In de tweede plaats, doch zéker niet minst belangrijke plaats zal dan het loon niveau primair dus de binnenlandsohe levensstandaard ongewijzigd moeten blijven. Indien naast het wegvallen van de rijks subsidies, de scheepsbouwers daartoe genoodzaakt door een hoogeren binnen- landschen levensstandaard de loonen moeten verhoogen, dan zouden deze in vloeden de gunstige uitwerking der de preciatie van den gulden volkomen teniet doen. Vrijwel analoog hiermede is de opinio der belanghebbenden in het scheeps-repa- ratie- en dokbedrijf. Nog meer dan bij den nieuwbouw is de loonfactor bij het dokbedrijf de beslissende factor ten aan zien van de rentabiliteit. De werknemers in het dokbedrijf heb ben in de depressiejaren loyaal medege werkt om de moeilijkheden te overwinnen en hebben in vele gevallen, als de op dracht tot reparatie afhankelijk was van den tijdsduur van het werk, een maximale arbeidsprestatie geleverd. Dit brengt met zich mede, dat zij dan ook van een behoorlijken levensstandaard verzekerd moeten kunnen zijn. Het dok bedrijf ziet zeer zeker de mogelijkheid dank zij den doorgevoerden rationalisa ties en dank zij de reputatie, die h'et be drijf in het buitenland geniet - om op de 'buitenlandsohe markt een grootere activi teit te ontplooien. Mits echter de loonen ongewijzigd blijven en uit dien hoofde juichte men de wet tegen de prijsstijging algemeen toe, aangezien men als gevolg hiervan een zekere stabiliteit in het be drijf meent te mogen verwachten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Arnemuiden, M. Verkerk, cand. te Buiksloot. Aangenomen naar Haskerhorne-'Oude- haske, P. A. -Stempoort, cand. te Apel doorn. Bedankt voor Nieuwe Tonge, W. Deur te Renkum. Bevestiging en intre- d e. Zondag 4 Oct. werd D's G. H. J. Marsman, gekomen van Urk, bevestigd als Dienaar des Woords in de Ned Herv. Kerk te Bruinisse, door Ds 0. Waar denburg, em. pred. te Hillegersberg, met een predikatie over Lucas 9 13 a: „Maar Hij zeide tot hen: geeft gij hun te eten". 's Middags deed Ds Marsman zijn in trede. Hij had tot tekst gekozen 2 Gor. 2 14, 15 en 16 a, in verband waarmede gewezen werd op de taak van den Evan geliedienaar. Na beëindiging van zijn predikatie richtte de leeraar zich tot den kerkeraad van wien hij, een hartelijke samenwerking verzoekt bijl zijn moeilijke taak en hoopt van hen te leeren door hun meerdere le venservaring. Vervolgens tot kerkvoogden en notabelen, tot zijn bevestiger, Ds Waardenburg, deu consulent Ds Bunjes, de ringpredikanten Ds Gerritsen en Ds Westerhof, koster en organist. Aan hen die zich aan de opvoeding der jeugd wijiden, deelde Spr. mede, dat zij! steeds Op zijn medewerking kunnen reke nen. Tenslotte richtte hij het woord tot burgemeester Hage, voor zijn aanwezig heid bij zijn intrede. Ouderling Otte riep met blijdschap na mens den 'kerkeraad Ds Marsman een hartelijk welkoml toe. Ds Gerritsen sprak namens de classis Zierikzee. D'e consulent Ds Bunjes van Sirjans- land, die de dank hem gebracht, gaarne overbrengt op Ds Weeda van Oosterland, wiens werk op zoovele en groote moeilijk heden is gestuit, geeft het werk gaarne over aan Ds Marsman en verzoekt de gemeente den nieuwen leeraar toe te zin gen Ps 119 11. De heer A. Janse. Men schrijft ons: Dé heer A. Janse, hoofd eener Chr. school te Biggekerke, die dezen zomer zeer ernstig ziek is geweest is in zooverre hersteld, dat 'hij het ziekenhuis Bethesda te Vlissingen heeft verlaten. Voor rust en verder herstel zal hij nog een paar maan den te Wolfheze in Gelderland doorbren gen. Biggekerke. Vrijdagavond had onder groote belangstelling van ouders en ge- noodigden, de installatie plaats van het nieuw benoemde hoofd der school voor Chr. Volksonderwijs de heer E. H. Iem- hoff. De voorzitter van het schoolbestuur de heer P. Janse sprak het hoofd toe, wees hem op het werk dat hem wachtte en verklaarde hem hierna geïnstalleerd. Vervolgens werd het woord gevoerd door burgemeester L, Simonse namens het dag. bestuur; door dhr C. Polderman namens het bestuur der vereen, voor Geref. school onderwijs en door dhr G. Stuij namens het personeel van die school, terwijl ds G. W. Korevaar sprak als predikant der Ned. Herv. Gemeente. De heer Iemhoff dankte het bestuur voor het in 'hem ge-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2