Tarwe-, meel- en broodprijzen. Notarishuis Middelburg Uit de Provincie Het Vrouwenhoekje Voor de jeugd. Maandag Kijkdag Inboedel enz. enz. Een week later bracht hij zijn zusje mee, en den derden Zondag nog vier an dere speelkameraadjes. Ook belde een moeder aan, met baar kinderen bij zich, om te vragen of deze ook mochten komen. En zoo was het aantal kinderen der eer ste Zondagsschool in minder dan zes weken gegroeid tot over de dertig. In een christelijk tijdschrift wekte Ca- paaose anderen op een dergelijke Zon dagsschool op te riohten. Deze oproep vond bij velen gehoor, eerst in de groote steden, later ook op het platteland, al was het hier soms met tegenwerking en be spotting. Vooral na 1850 nam het aantal Zon dagsscholen zeer toe. Op 15 Dec. 1874 overleed Capadose op 79-jarigen leeftijd. Hij, de vader van het hedendaagsche Zondagsschoolwezen in Nederland, heeft nog mogen aanschouwen hoe het boompje, door hem geplant, uitgegroeid is tot een grooten boom met vele en rijke vruchten. De eerste Zondagsschoolonderwij- zers(essen) hadden niet altijd en vooral niet dadelijk de gave om te vertellen. Zij wisten ook niets af van tucht of metho diek. Maar zij hadden een hart, dat in nerlijk bewogen was met het lot van zoo veel kinderen, die nooit van den Heiland hoorden. Zij wisten die kinderen des Zondags een uur om zich heen te verza melen, om hun met den rijken inhoud van den bijbel bekend te maken. D'e liefde tot Christus was het die hen drong. Schrijver dezes heeft in zijn jeugd te Oostburg de Zondagsschool bezocht, waarvan de onderwijzer waseen wa genmaker. Hij was de oom van den brief schrijver uit het land van Cadzand. Te Scherpenisse was het een timmer man die Zaterdagsavonds zijn timmer manswinkel in orde bracht om des Zon dags de kinderen uit het dorp te kunnen plaatsen aan wie hij uit den Bijbel ver telde. Zoo zouden ook uit Zuid-Beveland en Walcheren vele voorbeelden van ware op offerende liefde kunnen worden genoemd. Ik heb gewezen op twee eenvoudigen in den lande, die na een drukke werkweek (er bestond nog geen 8-urigen werkdag of een vrije Zaterdagmiddag) op den rustdag gingen arbeiden in 's Heeren wijngaard. Maar ook vele personen, die in de maatschappij een vooraanstaande positie bekleedden, hebben zich voor het Zondagssohoolwerk gegeven. En allen ge noten persoonlijk van de vruchten van hun werk. Door anderen op Jezus te wij zen kwamen zij zelf ook dichter bij Hem. En thans zijn er wel tien duizend on derwijzers en onderwijzeressen in ons land, die aan een Zondagsschool werk zaam zijn en twintig a dertig maal zoo veel leerlingen. Niet alleen het vertellen, maar ook het zingen op de Zondagsschool is een machtig middel tot evangelisatie. Het eenvoudige lied in zijn jeugd op de Zondagsschool geleerd, heeft later menig een nader tot God gebracht. In 1866, dus juist 70 jaar geleden, werd de Nederl. Zondagsschool Vereen, opgericht door Ds G. S. Adama van Scheltema en T. M. Looman. In 1871 werd de Gereformeerde Zondagsschool- vereeniging Jachin opgericht, die mede haar zegenrijken arbeid verricht. Wij zouden nog kunnen schrijven over den grooten invloed der Zondagsschool op kerk en maatschappij. Alleen willen wij memoreeren, dat de Zondagsschool tot grooten zegen is ge weest voor de Christelijke kerk en de vele christelijke scholen, die op het eind der 19de en in 'het begin der 20ste eeuw overal in ons land zijn verrezen, zijn mee haar vruchten. R. B. J. d. M. Voorioopig nog slechts een noodregeüng. Wij hebben, zegt het „Hdbl.", in krin gen van meelimporteurs en meelhandel geïnformeerd naar de nieuw geschapen situatie. Hoewel het ingevoerde graan, uitge drukt in guldens, i 20 pet. duurder is geworden en de verplichte 35 pet. iniand- sohe regeeringstarwe even duur is geble ven (f 15.70), hebben de binnenlandsche meelfabrikanten zich verplicht, om hun meelprijzen gelijk aan die van de vorige week te houden (i f 15.25 franco bak kerij). Het nadeel, dat hierdoor voor de maalindustrie zal ontstaan, omdat de in voerheffing op tarwe a f2, niet is ver laagd, zal de regeeriug hun vergoeden Zij kan dat doen uit de opbrengst der 'heffingen, die immers gelijk zijn geble ven, hoewel er minder geld voor boeren- steun noodig zal zijn. De meel-importeurs, voor wie nóg niet zulk een regeling is getroffen, kun nen op 'toogenblik vrijwel niet verkoo- pen, want hun prijs is door de gulden- ontwaarding plotseling van circa f 15 op f 18 gesprongen, zonder dat de in voerheffing ad f 5.50 is verlaagd. Het moge oogenschijnlijk logisch zijn, om direct het eenvoudige middel van hef fingsverlaging te gaan toepassen, doch de gevolgen daarvan zullen lang niet zoo eenvoudig zijn als b.v. van de verlaging der binnenlandsche heffing op een inlandsch product als boter. Door directe verlaging der heffin gen op granen en meel zullen b.v. op in vreemde valuta gedekte vóórkoopen dub bele voordeelen worden behaald. En zoo zijn er méér koop- en verkoopsituaties, die een bezwaar vormen, om maar d i - reet tot heffingsverlaging over te gaan, hoe voor de hand liggend deze ook op het eerste gzzicht moge schijnen. Ook voor het bakkersbedrijf is een moei lijke situatie ontstaan. Weliswaar kun nen zij, in normale quanta, hun brood- bloem thans tegen onveranderde prijzen ontvangen, maar deze hadden reeds vóór de gulden-depreciatie en dus onafhanke lijk daarvan, een aanzienlyke stijging on dergaan in den laatsten tijd. In vele ge vallen echter was deze prijsstijging nog niet tot uiting gekomen in den broodprijs als gevolg der concurrentie. Thans ziet het bakkersbedrijf zich daartoe den pas afgesneden door de vrees, om voor „de- valuatie-profitiënten" door het publiek te worden aangezien, met alle gevolgen daarvan Uit het bovenstaande blijkt dus, dat ten aanzien van tarwe en meel door de re geering, die de noodzakelijke rust in den broodprijs wil verzekeren, nog slechts een voorloopige regeling is getrof fen. Goes. Donderdag hield de Gemeente politie onder leiding van den heer In specteur van Politie aldaar, haar laatste schietoefening voor dit jaar, op de schiet baan te Goes. Op initiatief van voornoemden I. v. P. hield het politie-korps, als korps, dit jaar voor het eerst schietoefeningen. Deze laatste oefening droeg eenigszins het ka rakter van een schietwedstrijd. Daarbij werden prijzen uitgereikt, welke ter be schikking waren gesteld door enkele per sonen, die daartoe door voornoemden I. v. P. waren aangezocht, en waarvoor het korps zeer erkentelijk bleek te zijn. De prijzen werden behaald als volgt: J. A. F. Heintzbergen, le pr. met 103 punten; J. Borrie, 2e pr .met 91 p.; Chr. Louisse 3e pr. met 85 p.; (M. Francke 4e pr. met 84 p.; D. de Gooijer 5e pr. met 83 p.; S. de Putter 6e pr. met 81 p.; A. G. W. Kort 7e pr. met 81 p.; M. G. J. Contant 8e pr. met 73 p.; J. Saaman 9e pr. met 64 p. en J. Schouwenaar de 10e pr. met 30 p., bovendien behaalde S. de Putter nog een extra prijs voor het grootst aan tal geschoten maxima. De inspecteur van politie, die buiten mededinging mede schoot, bleek een goed schutter te zijn en behaalde het hoogst aantal punten van den dag en wel 110 p, Kattendijke. Vierde men in onze ge meente het heugelijke feit van de verlo ving van Prinses Juliana met Prins Bernhard op een zeer bescheiden wijze, hoofdzakelijk alleen voor de schoolkinde ren, het aanstaande huwelijksfeest der vorstelijke personen hoopt men op een meer luisterrijke wijze te vieren. Een co mité, waarvan Burgemeester D. de Graaff als beschermheer zal optreden, werd reeds benoemd, terwijl ook een da mes-comité haar hulp voor versieringen enz. heeft toegezegd. Koudekerke. Belastingverhoo- ging. De Raad dezer gemeente komt Dinsdagmiddag in openbare vergadering bijeen. In deze zitting zal o.m. de ge- meentebegrooting 1937 worden behan deld. Daarbij stellen B. en W. voor om de korting op de jaarwedden der ge meente-ambtenaren, afloopende 1 Juli 1937 te verlengen tot 1 Juli 1940; om het aantal opcenten op de hoofdsom der ver mogensbelasting, thans bedragende 25, te verhoogen tot 38; om het aantal opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbe lasting, thans bedragende 50, te verhoo gen tot 75. Wfimaldinge. Loop der bevolking over de maand September. Ingekomen: Eli sabeth Grónloh, van. Leiden, Acad. Zie kenhuis Rijnsb.weg 10, naar Oranjeboom straat B 70; Johanna Lokerse, van Krui- ningen, Sanderweg A 262, naar Daniël- straat B 66; Jacoba Bazen, van St. Maar tensdijk, Achterbosch B 87, naar a. b. „Hoop op Zegen"; Laurina Tietje Pik kaart, van Middelburg, Gortstraat K 32, naar Nieuwendijk C 67. Vertrokken: Johanna Brand, v. Sluis- plateau C 73, naar Leiden, Stationsweg 10; Anthonia Janna de Jonge, van Oranjeboomstraat B 91, naar Oudelande B 133b; Cornelia Dominiaal, van Oran- jeboomstraat B 81, naar Veere, Veersche Kade; Johanna Magdalena Morree, van W. Kanaaldijk <G 7, naar Vlissingen, Koudekerkscheweg Zieken'h. „Bethesda"; Maatje Luteijn, van N. Achterweg B 244, naar Schore.Langstr. A 67; Pieternella Adriana Nijssen, van Postbrug C 50; n. Alkmaar, Houtm.straat 3. Grijpskerke. Loop der bevolking over September. Ingekomen: Johanna Stroo, dienstbode, B 14, uit Biggekerke. Vertrokken: Aren Vol werk, schilders knecht, A 58, naar Sommelsdijk; Jenny Christina Rotte, zonder beroep, A 55, n. Gorinchem; Elizabeth Dingemanse, dienst bode, B 80, naar Middelburg. Biggekerke. Loop der bevolking over de maand September. Vertrokken: Johanna Stroo van B 91 naar Grijpskerke; Jan van Rooijen van A 47 naar Vlissingen; Hendrikus Fran- ciscus Cornelia Musch en gezin van A 110 naar Klaaswaal. Thole:;. Gemeenteraad. Donderdag vergaderde de Raad. Voorzitter Mr A. J. v. d. Hoeven. Van Gedep Staten is ingekomen een s oh rij er dat «oedke"»mg wordt verleend aan het raadsbesluit verlaging der gastarieven, evenwel met deze opmerking dat het daardoor ontstane verlies niet in de rekening mag worden opgenomen. De voorz. meent, dat Ged. Staten een en ander niet juist hebben behandeld. Het is juist de bedoeling van het raadsbesluit geweest deze verlaging wèl in de reke ning 1936 te doen opnemen. Besloten wordt hierover nogmaals met Ged. Staten te onderhandelen. Toegestaan wordt het verzoek van de botleurders om vrijstelling van beunrech ten. Aan het Alg. Armbestuur wordt een verhoogde subsidie van f 2000 toegestaan evenwel met de bepaling, dat voortaan een gewijzigde begrooting wordt overge legd en een toelichting. Aan den heer D. Schot, boekhouder der gasfabriek, wordt wegens het bereiken van den leeftijd van 65 jaar, op verzoek o® de meest eervolle wijize ontslag ver leend uit zijn betrekking en wel met in gang van 1 Jan. 1937. Gezien het rap port der ooim)missie wordt besloten tot voorloopige vaststelling van de rekenin gen der bedrijven en van de gemeente over 1935 en tot goedkeuring der reke ningen van de instellingen van weldadig heid over 1935. B. en W. stellen hierna voor, over te gaan tot voorbereiding van een plan tot uitbreiding van de gemeente. De voorz. merkt naar aanleiding hiervan op, dat zulks noodzakelijk is, opdat meer Orde en regelmaat in het bouwen zal komen en men niet lukraak overal in het wilde kan bouwen. De heer Overbeeke is het hier wel mede eens, doch indien mien niet eerst de kom uitbreidt, zal spr. niet voor het voorstel kunnen zijm. De voorz. zegt dat het uitbreiden van de kom ten allen tijde door den raad kan worden voorgesteld. Het plan van B. en W. is, dat men tracht eerst regelmaat en orde in het bouwen te brengen. Het andere komt dan vanzelf in orde. De heer Overbeeke blijft het een onbillijkheid ach ten voor hen die reeds een stukje grond voor bebouwing hebben in orde gemaakt. In andere gemeenten stelt men eerst de kom nader vast. De voorz. meent, dat de heer Overbeeke de orde omdraait. Met de stem van den heer Overbeeke tegen wordt het voorstel van B. en W. aange nomen. Besloten wordt tot het aangaan van een geldleening groot f 64000 a pari tegen drie pet., teneinde tot aflossing van eenige kleine leeningen over te gaan. Hierna gaat de raad in besloten zit ting. Na heropening wordt besloten in een volgende vergadering besluiten te ne men i.z. bezuiniging Gasfabriek en ver zoek om subsidie „Concordia". Een taak voor de huisvrouw. Onze lezeressen zullen wel geboord en gelezen hebben, wat er in bet begin van deze week op het gebied van bet geldwe zen is gebeurd. De regeering was tot baar zeer grooten spijt gedwongen, den gouden standaard los te laten. De eerste vraag van velen was: zal nu alles duurder worden? Dat zou een ramp zijn en zou de moeilijkheden nog vergreo- ten. Als ide prijzen der eerste levensbe hoeften, die in het eigen land geteeld of geproduceerd worden, aanmerkelijk om boog gingen, zou dat voor een groot deel de schuld der huisvrouwen wezen. Toen de Belgische franc werd ge devalueerd, maakte zich een paniek meester van de huisvrouwen, die groote voorraden gingen inslaan, uit viees, datde boel duurder zou wordenl Het gevolg was natuurlijk, dat de winkelvoor raden ineenschrompelden en de fabrieken niet genoeg k onden produceer en om te voldoen aan ai die aanvragen, welke vol strekt niet aan de oogenblikkelijke be hoefte beantwoordden. Toen vlogen jwst de prijzen omhoog. Omdat de levensbe hoeften aldus tijdelijk duurder worden, ontstaat weer een aandrang om loonsver- booging en deze beeft op zich zelf weer handhaving van de eerst onnoodig ver- boogde prijzen ten gevolge. Wie in de komende dagen méér koopt dan gewoon méér dan voor direct gebrutk noodig is, benadeelt dus zichzelf en den medemensch. Hamsteren is een onvaderlandslieven de daad; hamsteren is: de dief zijn van de volkswelvaart en zichzelf benadeelen. Laten alle buismoeders de regeering in deze moeilijke dagen steunen. Zij heeft maatregelen genomen tegen onredelijke prijsopdrijving. Daarom raden wijs onze lezeressen aan: weigert artikelen tegen verhoogde prijzen te koopen, maar doet van prijsopdrijving aangifte bij burgemeester of politie. Elk geval wordt dan onderzocht. Herfstgerechten. De herfst brengt ons de appel-oogst en met het verschijnen van die algemeen ge liefde vrucht houden we Ons gereed om er niet alleen op de vruchtenschaal, maar ook in de keuken een dankbaar gebruik van te makenin onze nagerechten (appelmoes, appelcompöte, rijst met ap pelen, appeltaart, enz. enz.), maar óók in onze hoofdschotels. Het is alleen maar jammer, dat dit seizoen de appels zoo duur zijn, omdat de oogst zoo klein is. Kent u het gebruik van zure appelen door roode kool of door gestoofde bie ten? De gerechten worden op die manier veel smakelijker dan met azijn. Verder zouden wij nog willen wijzen op verschillende „gemengde" slaschotels, waarin de appel een rol speelt. U kent b.v. de huzarensla en de haringsla, maar ook andere samenvoegingen zijn niet te versmaden: de roodekool-sla met appelen b.v, of de selderij-Bla, waarvan hier de re cepten volgen. En wie op een vleeschloozen dag de „rolpens met appelschijfjes" wenscht te vervar:- die kiest de „linzenplakjes met gebakken appelen", waarvan wij u ook het ïecept zullen geven. Sla van zure appelen, knolselder ij, biet en Uien (4 personen). 4 groote zure appelen, 1 middelmatig groote gekookte biet, 1 groote ui, 1 kleine selderijknol, 4 eetlepels slaolie, 2 eetlepels azijn of citroensap, 2 theelepels Maggi's Aroma. Schaaf de gekookte biet fijln of snijld ze in dobbelsteentjes, rasp of hak de ui en schaaf of rasp den appel en de selderij fijn. Roer de olie met den azijh (of het oitroensap) en de Maggi's Aroma door elkaar en vermeng daarmee de door el- kaan geroerde sla-bestanddeelen. Sla van roode kool met appelen (4 personen). 1 kleine roode kool, 34 groote zure appelen, 1 preitje, 4 eetlepels slaolie, 2 eetlepels azijn of citroensap, 2 theelepels Maggi's Aroma. Schaaf of rasp de roode kool fijln; rasp ook de appelen en snipper het preitje. Meng alles door elkaar en miaak de sla aan met de dooreengeroerde olie, azijln (of citroensap) en Maggi's Aroma; voeg er naar smaak misschien 1 theelepel sui ker bij. Linzenplakjes met appe len (4 personen). 250 G. pond) lin zen, 1 uitje, 1 eetlepel dikke tomaten- piurée, 1 ei, wat peper, nootmuskaat en zout, 3 theelepels Maggi's Aroma, een paar lepels paneermeel (of gestampte beschuit), 4 groote zure appelen, Onge veer 1 ons boter. Kook de linzen gaar in ruim kokend water met zout (ongeveer 1 uur), breng ze dadelijk over op een vergiet en laat ze goed droog uitlekken. Fruit de gesnipperde ui met een derde van Je hoeveelheid boter lichtbruin: roer er de tomatenpuirée door, de kruiden en de Maggi's Aroma. Maal of Wrijf de linzen fijln, meng er het gefruite uienmengsel en het ei door en voeg er als het voor de stevigheid noodig blijkt wat paneermeel of ge stampte beschuit bij. Vorm het deeg tot ronde plakjes (als ro'lpensschijiven) en bak die in de koeken pan met de est van de boter aan weers kanten mooi bruin. Balk ten slotte de gewasschen (niet ge schilde), geboorde en in vrij dikke plakjes gesneden appelen in deze pan ook aan beide zijden bruin. Leg op elk linzenplak- je een schijfje appel en schik dan alles op een verwarmden schotel met de afge maakte jus erover. Het wasschen van cloqué stoffen. ClOqué-stoffen zijn momenteel de groote mode en dus aan de orde van den dag, Oogensohijmlijfc zou men denken, dat ze moeilijk te wasschen zijm, omdat het zoo'n gerimpeld stofje is, maar, wanneer men goed kijkt, ziet men, dat de meeste soor ten dubbel zijn en io do onderkant dan volkomen recht, zoodat de „rimpels" van het bovenweefsed overal zijn vastgehecht. Om een dergelijk stofje te wasschen zou den wij aanraden Lux te nemen, als zijnde het meest veilige waschmiddel. Ga als volgt te werk: Maak een sopje (1 eet lepel Luk op 1 Liter water) zoo goed als koud en wasch het kleedingstuk voorzichtig en vlug hierin. Het sop er door persen; niet trekken aan het goed (al krimpt het misschien door de aanra king ^met water). Spoel het kleedingstuk na, rol het uit in badhanddoeken, om zóóveel mogelijk water te verwijderen'. Dan te drogen hangen op een winde rige plaats. Strijk het, wanneer heele- maal droo", aan de verkeerde zijde in beide richtingen met een lauwwarm ijker op den molton deken, eerst in de breedte en dan in de lengte. Men kan tijdens het strijken het kleedingstuk weer op de juiste maat terugkrijgen. Men doet na tuurlijk het beste de maten vóór de waschbehandeling even te noteeren. Beste Nichtjes en Neefjes 1 Deze week ontving ik verschillende briefjes met de oplossingen van de raad sels. Maar dat is niet de bedoeling. Jullie behoeft niet iedere week te schrijven, doch om de veertien dagen. Je let maar goed op, als er prijsraad sels in de krant staan en geen briefjes zijn beantwoord, dan is het weer tijd om zelf een briefje te schrijven, waar je dan de oplossingen van de raadsels van twee keer bij kunt doen. De briefjes worden toch ook maar een keer in de veertien dagen beantwoord, dus tweemaal schrij ven zou eigenlijk dubbel werk zijn. Sprokkelaarstertje je hebt een mooien naam bedacht, de volgende week behoef je nu alleen maar de oplossingen van de prijsraadsels in te zenden. De Ruyter, ik heb het voor je in orde gebracht, heb je het pakje al ontvangen? Je moet' maar denken, beter laat dan nooit. Jongelui, jullie weet het dus, deze week briefjes schrijven. Hier volgen de prijsraadsels. 1. Voor de grooteren. Het geheel bestaat uit 48 letters. Een 26. 11. 8. 5. 48. 37. 47. 27. 39. is een feestdag. 'In het jubileumnummer stonden ver schillende p. 8.. 11. 45. 15. 24. 23. 32. 43. 36. 33. 40. 3. 36. is voor ons een bijzonder getal. Op een verjaardag ontbreekt het meestal niet aan 2. 14. 18. 44. 6. 30. 43. 48. Onze club bestaat uit 25. 35. 16. 31. 18. waaronder ook 36. 17. 12. 4. 48. Geregeld komen er tal van 9. 29. 34. 10. 12. 22. 18. Een 26. 19. 28. 15. 7. 38. 46. 25. is een deel van een jaar. Ieder 42. 3. 41. 13. 48. 1. de raadsels op te lossen. De 2. 20. 36. 21. 27. 46. 48. 16. is pas begonnen. 2. Voor de kleineren. Het geheel bestaat uit 23 letters. Een 21. 2. 16. vangt de regendruppels op. De 13. 3. 11. bederft de kleeren. 1. 17. 15. is vroolijk. Een 1. 17. 12. 8. 6. 23. is speelgoed. Een 14. 18. 9. 4. is de trots van zijn vader. Een paard snoept graag een 8. 17. 19. 16. 5. 22. 7. Een 10. 7. 17. 12. 23. 20. is een groote vrucht. Allen hartelijk gegroet van TANTE DOLLIE I HOE BALD DE PLANT VERDIENDE TOEN MOEDER ZIEK WAS. XXI. „Hij heeft gewonnen, gewonnen de zil vervloot" zong Bald op weg naar huis. De rechterhand stijf in de broekzak, daar zat de zilvervloot inl O, 'hij zou het wel aan iedereen wil len vertellen zoo blij was hij, maar dat kon nu juist niet. het moest immers een geheim blijven, en dan zong het weer van binnen „hij heeft gewonnen de zilver, de zilvervloot!" Maar wacht eens. Rekke kon hij het gaan vertellen, natuurlijk, Rekke wist er van, Rekke die de plant voor hem bewaar de. Ja, dat zou hij doen, en dan meteen vragen de plant nog even te mogen zien. Jongens wat was dat een goede middag geweest. Bij de eerste juffrouw had hij een dub beltje gekregen, een heel echt dubbeltje. Bald had de juffrouw wel om den hals willen vliegen, maar hij had alleen maar netjes dank u wel juffrouw gezegd. Bij de volgende had hij een stuiver ge kregen, dat was wel even een tegenvaller maar dit straatje was ook lang zoo groot en zoo vuil niet. Bij het naar huis gaan was hij nog langs het eerste straatje gekomen, de juf frouw zat er niet meer, maar 't was schoon, prees Bald zichzelf, geen sprietje meer te bekennen. Het dubbeltje had hij eerst in een knoop in z'n zakdoek in z'n zak gestopt, maar nu hield hij het met de stuiver zoo in z'n band. dan voelde je het beter. D&ar was Rekke al. „Ik heb de zilvervloot gewonnen" riep Bald van een eindje, „twee dubbeltjes en een stuiver is het aï niet veel?" „Dbt is het zeker!" „Ja en eigenlijk maar in twee dagen, Zaterdag een dubbeltje en uu vijftien cent. Dac ben ik er in tisn dagrn P.sLke, da's toch gauw ha?" "Tenminste als het zoo door gaat, maar wat hen je er voor uitgevoerd?" Bald vertelde „Zoo, zoo, maar als 't morgen regent, wat dan?" „Dat weet ik niet, maar het zal wel droog blijven hoor!" „Dróóg, nu ddt weet ik niet". Rekke trok met een bedenkelijk gezicht aan de PÜP. „Och jawel", zei Bald een beetje boos, ,'die vervelende Rekke daar had hij nu heelemaal nog niet aan gedacht." ,Je krijgt geen regenvergoeding, en als 't gaat regenen schiet je niet hard op. West je wat we doen? Als 't regent mag je voor schooltijd zelf voor de plant ko men zorgen, dan krijg je er telkens een cent voor." „D&t was fijn. Bald's gezicht klaarde al weer op, Rekke was toch wel aardig, en de regen was dan niet zoo héél erg. „Mag ik nu de plant nog even zien?" „Welja, in do tweede kas achteraan, in het hoekje". „Fijn, dan ga 'k meteen maar naar huis, dag Rekke!" „Dag Bald tot het regent dan!" „Dan hoop ik dat het lang duurt!" Behoedzaam ging Bald de kas in. Als altijd was het er warm en rook het er lekker naar vochtige aarde en planten. Daar stond de azalea! Een paar knoppen waren al uitgeko men, wat was ie toch prachtig. Even streelde Bald voorzichtig een paar blaadjes en voelde met z'n vinger in de aarde. Eén stukje ervan was nu al van hem. Als hij het geld nu maar bij elkaar had voor Moe thuis kwam. Om een week later er mee aan te komen, daar was niets aan.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 6