Regeling standaardloon wordt voorloopig opgeschort. Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws De richtprijs voor tarwe. Leestak! Ingezonden Stukken. Telegrammen. Marktberichten Burqerlijke Stand Zl] krijgt een ander karakter en zal worden verlaagd, voor hen, die op steun blijven leunen. De Regeeringspersdienst deelt het vol gende mede Een dezer dagen is, in aansluiting op hetgeen door den minister-president daaromtrent in de Tweede Kamer werd verklaard, door den minister van Sociale Zaken bekend gemaakt, welke regeling in de plaats van den huurbijslag is getrof fen. Bij' de circulaire van 31 Juli, waarin de herziening van de steunregeling, welke 13 September in werking trad, is ver vat, is, behalve de 'gewijzigde regeling van den huurbijslag, o.m. nog opgeno men een bepaling omtrent vaststelling van standaardloonen voor arbeiders, die langdurig werkloos zijn. U\it overweging, dat, tengevolge van de wijziging in de monetaire positie, eenige werkverruiming tot stand zal ko men, heeft de minister van Sociale Zaken besloten, ook in dit laatste voorschrift wijziging aan te brengen. Deze wijziging komt hierop neer, dat de bepaling wordt opgeschort voor ar beiders, die uitsluitend tengevolge van ge brek aan werkgelegenheid op steun aan gewezen zijn 'geweest, en omtrent wier be reidheid tot arbeiden geen twijfel be staat. Immers deze 'hebben tihans de kans om weer aan den arbeid te komen. De regeling tot vaststelling van stan daardloonen zal echter van kracht blijven voor die ondersteunden, van wie is ge bleken of moet worden aangenomen, dat hun langdurige werkloosheid moet wor den toegeschreven aan de omstandigheid, dat zij niet of niet voldoende naar werk om'zien. Zal dus eenerzijds het voorschrift be treffende de standaardloonen worden op geschort voor zoover de arbeiders betreft die weliswaar reeds geruimen tijd werk loos zijn, doch die niettemin geen prik kel tot het 'zoeken van werk behoeven, anderzijds zullen de bedragen der vastge stelde standaardloonen, daar de regeling uitsluitend voor de beroepswerkloozen en in het algemeen voor diegenen die op den steun blijven leunen, zal gelden, worden verlaagd. Daar aan de regeling een ander karak ter zal worden gegeven, heeft de minis ter, in afwachting van de nadere ten deze aan de gemeenten te geven voorschriften, besloten, de regeling der standaardloonen met ingang van 4 October voorloopig op te scihorten. lijk geduld geoefend; waarbij nauwkeurig moet worden toegezien hoe de betrokkene zich overigens in leer en leven gedraagt; d. ip alle gevallen worde vóór de eigen lijke tuchtoefening begint onderzocht of de bedoelde leden de bëtee'kenis van hun lidmaatschap van genoemde organisaties doorzien; e. bij verwerping van de voortgezette vermaning worde wegens het hardnekkig verwerpen van de vermaning van den kerkeraad en wegens het alsdan gebleken voeren van onchristelijke leer of leeen censuur toegepast, wederom onder oefe ning van groote lankmoedigheid met name wat het tempo der openbare ver maningen betreft; evenwel met dien ver stande, dat: le. kinderen van niet-geëxcommuni- ceerde ouders niet uitgesloten worden van den H. Doop, mits voldoende waar borg voor de christelijke opvoeding worde geboden; 2e. bij de huwelijksbevestiging naar de in het kerkelijk leven geldende regelen worde gehandeld. De voorzitter deelde mede, dat en kele leden een verklaring hebben inge diend, die in de acta zal worden opge nomen. De lijst der deputaatschappen werd hierna vastgesteld. De Synode machtigde het mode ramen tot het afdoen van verschillende loopende zaken. De sluiting. Toegekomen aan de sluiting verzocht de praeses de vergadering te zingen Pa. 1501. Hierna hield de voorzitter de slotrede. Hij herinnerde aan de herdenking van Afscheiding en Doleantie sedert de vorige Synode. De grondtoon van de vaders de zer bewegingen was er een van diepe verootmoediging. De begeerte leeft in ons hart, dat God allen leere verstaan, dat kexkbederf geen ziekte maar een zonde is. God vereenige alle belijders der Geref. waarhei'd in één kerkverband. Spr. her innerde aan den adeldom, die verplicht. De vraag mag gesteld of de kracht -en moed van de vaders der Afscheiding en Doleantie onder ons gevonden wordt. Die deze Synode met zorg tegemoet zagen mochten ervaren, dat God een bescha mend God is. De eenheid was veel hech ter dan velen meenden. Met groote dank baarheid mag op deze Synode terugge zien. Het menschenwerk is gebrekkig, maar God wil er zijn Raad door ver voeren, Zijn kerken tot heil, Zijn Naam tot eer. Van ernstige krankheid hersteld mocht spr. de Synode als voorzitter die nen en liefde en lof wil hij daarvoor ten offer mengen in het heiligdom. Het heil der kerk ligt spr. na aan 'het hart. Spr. dankte voor het genoten vertrouwen en indien hij iemand onaangenaam mocht zijn geweest, dan vraagt hij daarvoor ex cuus. Spr. dankte de hoogleeraren voor de gegeven prae-adviezen alsook de ver schillende deputaten, de pers, de scriba, de assessor, de kerk van Amsterdam met haar helpers en degenen, die uit de ker ken zooveel belangstelling loonden. Een rijk agendum werd afgewerkt in verband waarmede spr. wees op den omvang van het zendingswerk. Spr. bad allen den zegen des Heeren toe. De tijden zijn ernsüg en we gaan een donkere toekomst tegemoet. Maar God 'heeft de teugels van het wereldbe stuur in handen. Daarom past de ver- maning: zijt standvastig, onbewegelijk, enz. Laat ons werken zoolang het dag is! En moge straks ook tot ons het woord klinken: Ga in, in de vreugde uws hee ren! Zoo zij de Alleen wijzen God heerlijk heid, kracht en macht beide nu en in alle eeuwigheid. Amenl Namens de hoogleeraren dankte Prof. Dr K. Schilder den voorzitter voor zijn leiding en vertolkte hij vreugde over de bezetting van den leerstoel van wijlen Prof. Hoekstra. Ook wees sipr. op den zendingshoogleeraar, die staat benoemd te worden. Nadat de asessor, Dr K. Dijk, den voorzitter had dank gezegd voor zijn lei ding, werd de Synode gesloten. Zondag 4 October. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. da Steinz, av. ds de Vriea (H. Doop). Hansweert, 9.30 en 6.30 u. ds Plagge- mars. Hansweert. Bij het te Breda gehouden examen voor het diploma wijkverpleeg ster slaagde o.a. mej. M. Vernimmen al hier. Duitsch militair vlieger gedeserteerd. Marechaussees te Arcen hebben aan de Duitsche grens al daar een Duitsch vlieger, die van zijn corps te Munchen-Gladbach was gedeser teerd, aangehouden. De deserteur was met een dienstauto van de vliegafdeeling, waartoe hiji behoorde, uit Munschen-Glad- bach gevlucht en naar de Limburgsche grens gereden om onder deze gemeente langs een- landweg den Nederlandschen grond te bereiken. Hij is voorloopig aangehouden, terwijl de vreemdelingen dienst van de aanhouding is verwittigd, teur de auto van zijjn commandant van het vliegkamp behoorde, is in be slag genomen. Gebleken is, dat de deser teur den auto van zijn commandant naar de garage moest brengen en van deze gelegenheid gebruik heeft gemaakt om te deserteeren. Auto met zes inzittenden te water. Donderdagavond is op het Weesper Zandpad, te Amsterdam een personenauto, met twee volwassenen en 4 kinderen in de Gaasp gereden. De heer V., wanende in de Horstermeer (Nederhorst den Berg) reed met zijn ge zin huiswaarts, toen hij op het Weesper Zandpad moest wijken voor een vracht auto. Hierbij kwamen de beide wagens met ellkaar in botsing met het gevolg, dat de heer V. den auto niet meer recht kon houden .zoadat deze naar links schoot en in de Gaasp terecht kwam. De wagen lag door de vaart, welke hij' nog had, een paar meter van den kant af, en daar slechts een klein deel van de kap boven het water uitstak, verkeerden de inzit tenden in levensgevaar. Door hulpvaar dige handen werden de heer V., zijin echtgenoote en de 4 kinderen achtereen volgens uit de auto gehaald. Doordat een der redders meende, dat zich nog een der kinderen in den wagen bevond, klom hij op het dak van het voertuig, om de kap los te snijden, waarbij hij zich nog verwondde. Geen der inzittenden had eenig letsel bekomen. Een auto-ongeluk met vér strekkende gevolgen. Nispen in het donker. Op den rijksweg Nispen-Roosendaal is gisteravond een auto, die uit de richting van de Belgische grens kwam met een groote snelheid - volgens ooggetuigen meer dan 100 K.M. per uur - uit de bocht gevlogen en tegen een transformatorhuisje gebotst. Vervol gens reed de auto door een sloot, door een heg en kwam tenslotte tot stilstand op het erf van een boerderij'. De auto welke pas nieuw was, werd geheel in elkaar gedrukt, doch de beide Jimzittenden bleven ongedeerd', De auto werd bestuurd door M. uit Roosendaal, terwijl als passagier in den wagen mee reed de V. uit Oudenbosch. Bij het trans formatorhuisje stond een dienstdoende agent, die ternauwernood aan een onge luk ontsnapt is. Toen, hij van zjjta eersten schrik he komen was en proces-verbaal ging opma ken, kwam hij tot de ontdekking, d a t zoowel bestuurder als mede passagier beschonken waren. De agent waarschuwde de politie van Roozendaal, die spoedig arriveerde. De chauffeur werd in verzekerde be waring gesteld en de auto in beslag ge nomen. Het ongeluk had echter nog meer ge volgen. Daar het transformatorhuisje ge heel ontzet was, was niet één s'lag het geheele dorp Nispen in het donker ge zet. En de verwoesting bleek van dien aard te zijn, dat het zich liet aanzien, dat pas na verloop van enkele dagen de storing verholpen zou kunnen woirden. Niet alleen, dat hierdoor het dorp nog eenige dagen in het donker zal zit ten, doch in enkele fabrieken, waar eilectriische machines woiden gebruikt, zal niet gewerkt kunnen worden. 'Inbreker aangehouden. De 67-jarige rentenier B. te Rotterdam keer de eergisteravond omstreeks 9 uur huis waarts om even een parapluis te halen. Zijn vrouw Heef beneden bij de deur wachten en zonder op iets verdachts voorbereid te zijn ging de man naar binnen. Eenmaal binnengekomen bemerk te de bewoner evenwel, dat verscheidene deuren, die voor het vertrek gesloten wa ren geweest, openstonden. Doch dat was niet alles! Plotseling kwam er een vreem de man van de zoldertrap af, liep den be woner rakelings voorbij en wilde zich verwijderen. De bewoner riep zijn vrouw toe alarm te maken en de deur vast te houden, opdat de indringer niet zou kun nen ontvluchten. De vrouw deed zulks, maar ondanks alles slaagde de vreemde ling erin toch te ontkomen. Burgers, die op het roepen van de vrouw kwamen toe gesneld, volgden den man tot op het Hof plein. Eén inmiddels gewaarschuwde po litieagent heeft daarna den man gearres teerd. Hij bleek in het bezit te zijn van f 81, twee gouden horloges, vier gouden ringen en een paar gouden kettingen. Een en ander was bij B. gestolen. De. indringer bleek te zijn de 40-jarige kellner M. Electricien van het dak ge vallen. Gistermiddag was de electricien L. uit Velp bezig met het aanleggen van een antenne in een woning te Vorden. Hij was daartoe op een ladder geklom men, welke plotseling onder hem uitgleed. De man viel ongeveer 6 M. naar beneden, kwam eerst tegen een dakgoot en daar na op den grond terecht, waar hij ker mend van pijn bleef liggen. In zorgwek- kenden toestand is hij naar zijn woning te Velp overgebracht. Onredelijke prijsopdrij- v i n g. Een winkelier te Utrecht is door de politie bekeurd wegens het verkoopen van artikelen tegen zonder noodzaak ver hoogde prijzen. Bovendien is de gansche voorraad in beslag genomen. De politie te Apeldoorn heeft op grond van het bepaalde in de wet tegen onrede lijke prijsopdrijving tegen den directeur van een rijwielfabriek aldaar proces-ver baal opgemaakt. Arbeider onder wagen ver pletterd. Te Westerbork heeft Donder dagavond een ernstig ongeval plaats ge had, waarbij de 38-jarige gehuwde arbei der O., afkomstig uit Tweede Exloërmond om het leven is gekomen. O., die als loonploeger met een tractor bij het ont ginnen van heideveld te Westerbork werk zaam was, wilde na afloop van zijn werk zaamheden een blootgekomen, zeer groote veldkei versieepen. Daarbij moest hij een greppel passeeren. Toen de tractor reeds er over heen was, is de grond aan het verzakken gegaan, waardoor de wagen achterwaarts over den kop sloeg, terwijl O. daaronder terecht kwam. Het duurde geruimen tijd voordat men den zwaren wagen omhoog had kunnen werken. Het lichaam van O. was totaal vermorzeld. De brutale diefstal te Rot terdam. Omtrent den diefstal van een kist met geld uit een postwagen van de R.T.M. te Rotterdam wordt nader gemeld, dat in de kist een bedrag van f7500 was geborgen. Het geld was bestemd voor de beetwortelsuikerfabriek te Puttershoek. Gisteren heeft de politie twee mannen als verdacht van dezen diefstal aange houden. Strandingbij Terschelling. Gistermorgen is op de Noordergronden bij Terschelling het 135 ton groote, met meel geladen Duitsche motorschip „Em ma" gestrand. De motorreddingboot „Bran- daris" voer ter assistentie uit. Het mocht de bemanning gelukken de uit drie man bestaande equipage van boord te halen. Later is het schip vlot getrokken. Het vaartuig is de haven van Terschelling binnengesleept. Op verzoeken tot verhooging heeft de minister afwijzend beschikt. Naar aanleiding van de verschillende verzoeken, tot den minister van landbouw en visscherij gericht, om den richtprijs van tarwe, welke f9 bedraagt, te verhoo- gen, kan worden medegedeeld, dat bier- op door den minister afwijzend is be schikt. Wel heeft de minister gemeend, in de bestaande regeling eenige wijziging te moeten aanbrengen, om eenige onjuisthe den, die speciaal bij de verlaging vaD den richtprijs zwaar drukken, weg te nemen D'e richtprijs werd toch door de telers eerst behaald voor tarwe, die omstreeks 1 Februari door hen werd afgeleverd. De tarweverbouwers ontvingen voor de tarwe afgeleverd in den herfst, dus niet 'den richtprijs. De minister heeft gemeend, hierin eenige wijziging te moeten brengen door den richtprijs op een vroegeren datum te doen bereiken. Voor dit jaar is deze da tum vastgesteld op 1 September. De aflevering in den aanvang is wat aantrekkelijker gesteld, wijl het van groot belang werd geacht, de aflevering door de landbouwers zonder stagnatie te doen plaats hebben. Voor latere leveringen wordt de prijs van f9 per 100 kg. met 3 cent per week verhoogd. Aan de hand van deze regeling zullen de tarwe-orga- nisaties, ieder voor eigen gewest, speciale regelingen ontwerpen. Eén bijeenkomst van afgevaardigden dezer organisaties is gisteren te dien einde gehouden. De Spiegel, Christelijk Nationaal Week blad, Uitga'.-'» Zomer Keuning, Wage- %ning:en. Dit geïllustreerde weekblad, waarvan wij een drietal exemplaren ontvingen, heeft een 'belangrijke gedaanteverwisseling ondergaan. Alle verandering is geen ver betering, maar hier is dit toch wèl het geval. Wij hebben in „De Spiegel" nu een illustratie, die aan de hoogste eischen voldoet, zoowel wat den inhoud als wat de uitvoering betreft. Elk nummer bevat een overvloed van vaak zeer actueele fo to's, benevens een aantal pakkende bij dragen van zeer uiteenloopenden aard. Er zijn ook in onze kringen nog heel wat mensehen, die meenen aan een z.g. neutrale illustratie de voorkeur te moe ten geven. Maar wij kunnen ons niet in denken, dat zij op dit standpunt blijven staan, nadat ze met „De Spiegel" kennis gemaakt 'hebben. Vrije Universiteitskalender 1937. Even als vorige jaren wordt ter bevordering van de propaganda en tot versterking van de inkomsten der Vrije Universiteit weer een kalender uitgegeven. De uitvoering van dezen kalender wijkt belangrijk af van die der vorige jaren. Ditmaal zijn foto's opgenomen van de tegenwoordige hoogleeraren der V. U. en van de vier eere-doctoren: Dr H. Golijin, Prof. Dr J. Sebestijen, Dr D. Bakker f en Dr J. C. Rullmann f. Op de achterzijde der blaad jes zijn uitspraken van bekende mannen, in verband met de V. U. afgedrukt. Door de meer eenvoudige uitvoering heeft de kalender aan aantrekkelijkheid gewonnen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie SPANJE ORANJE. Deze beide namen zijn den laatsten tijd wel bijzonder in bespreking, hier te lan de, maar ook daar buiten. Spanje, land van smart, schrik en el lende. Een volk, dat zijn eigen bloed drinkt, dat zichzelf ten verderve voert. De geheele wereld, vooral Europa, ziet met bange verwachting de toekomst tege moet. Zal het de of een oorzaak zijn van een nieuwen wereldoorlog? Aller oogen zijn naar Spanje gericht in bange zorg, reeds weken, ja maanden lang. Oranje plotseling eveneens in op spraak, heel de wereld door. Nog slechts enkele weken geleden werden we opge schrikt (tot blijdschap) over de groote blijde-geweldige gebeurtenis, de verloving onzer veel geliefde Kroonprinses Juliana. Wat een plotselinge verandering in het leven der Nederlanders. Geweldig zijn de betuigingen van blijdschap. Ook in het buitenland is men verrast en verblijd. Lazen we den laatsten tijd wel eens van „de sleutelpositie" ons kleine land toege- schikt, en daarnaast een overzicht van onze zwakheid, van het onvoldoende van de landsverdediging, en daarnaast van de velerlei verdeeldheden onder ons volk; nu, n u is men zich als het ware, wel bewust geworden, van zijn kracht en eens gezindheid, nu de Oranjeliefde op het on verwachts en ongedacht is opgewekt en ieder ware vaderlander, wat en wie hij ook is, voelt zich één onder en met Oranje. Beteekent dat iets voor ons prestige ook voor het buitenland? Gewis, zeer veel. Hierdoor is en wordt gedemonstreerd dat, mocht het noodig zijn, het volk zich één geheel zou betoonen, om te strijden voor het behoud van het lieve Vaderland, en de vrijheid onder Oranje. Oranje is nu ten troon verheven, en ontvangt ondubbelzinnig blijken van liefde en eerbied. Spanje en Oranje. Voorheen, nu 350 jaar geleden, was Spanje het wereld rijk, want in het rijk van Karei V en Philips II scheen de zon altijd. Schatten der geheele wereld stonden hun ten dienste. Z ij bezaten de macht, Filips, Koning van Spanje, was Graaf van deze gewesten, Holland en Zeeland enz. Hier had hij niet te gebieden zooals in Spanje, maar moest vragen aan de Staten voornoemd. Daaraan moest een eind ko men, en in het geheim liet hij een ont werp tot annexatie maken, waardoor deze gewesten zouden worden ingelijfd bij Spanje, onder den naam van Nederduitsch koninkrijk. Alle rechten dezer gewesten werden verloochend en Spanje's Koning zou heerschen naar willekeur over de zie len en lichamen der menschen in deze streken. Doch het viel anders uit. Hoe geheim ook voorbereid, het werd hier toch be kend. De verbittering onder het volk steeg ten top. Schotschriften, smaadschrif ten kwamen bij duizenden onder het volk, om zich te verzetten tegen dat goddelooze voornemen van den Koning. Zelfs in zijn kabinet te Madrid, werden die geschrif ten, hoe dan ook, binnengesmokkeld. De koning was, gezien den toestand die zich hier openbaarde, genoodzaakt een groote krijgsmacht hierheen te zenden, gelijk ook eind 1567 geschiedde, toen Alva kwam en landvoogd werd in plaats van Margaretha van Parma. En nu weet toch wel iedereen, dat Prins Willem van Oranje daar tegen inging, en de vrijheid dezer landen waarover hij stadhouder was, verdedigde tegen Spanje. Ook weet iedereen, da| Prins Willem zijln rijke hofhouding in Brussel, ja alles moest verlaten, ja zelfs alles dat hem restte verkocht, ten dienste der verdrukte Ne derlanders. Zoo arm werd hij, dat hij aan zijn broeder Johan op den Dillenburg verzocht, voor hem een goed rijkaard te koopen, want zelf bezat hij niets. Alles kwijlt, schitterende positie, weelderig le ven, bezitting, alles kwijlt. En nadat eerst drie zijner broeders ge sneuveld waren, viel Willem zelf, 10 Juli 1584, door de hand des sluipmoordenaars, gehuurd door den Spaanschen Koning. Daar ligt de Hoop van Staat, Wie stuit nu Spanje's woeden? De handen hangen slap, de Held is bleek van schrik! Wie is het, die n a Hem, ons Neerland kan behoeden? Zoo sprak het treurend volk! Maar Neer lands Gods zei I k. Spanje won het toen; Oranje verloor, bloedde dood. Nu, Oranje verhoogd. Span je bloedt dood. De geschiedenis spreekt, al is het na zoo veel jaren: God met Neerland en Oranje Ia het schoon, drievoudig snoer, Onverbreekbaar, sedert Spanje Werd verdreven van ons roer, 't Geheim van allen zegen, Oranje en Nederland hoor 't! Is in Gods vrees gelegen. Zijn dienst, Zijn Gunst, Zijn Woord! Met hartelijken dank voor de plaatsing in uw blad AUG SLABBEKOORN, Molenhof. Biezelinge, Oct. 1936. Mr Dr Schepel t- DEN HAAG. Heden is hier ter stede overleden in den ouderdom van 65 jaar Mr D'r G. J. H. Schepel, oud-raadsheer in den Hoogen Raad en oud-president van het Hoog Militair Gerechtshof. Arbeidsongeval. AMSTERDAM. Hedennacht zojh de ar beiders L. en H. bij werkzaamheden aan de stationskap in het Centraal Station hier ter stede, waarschijnlijk doordat dit door de nachtvorst ©enigszins glad was, naar beneden gevallen. L. vond daarbij den dood, H. werd zeer ernstig gewond MIDDELBURG. Bevallen: J. M. Baak- Vervoorn, d.A. Schuilwerve-Overweel, z. en d. Overleden: G. Meliefste, 81 j., geh. met F. Gatsman. Ondertrouwd: A. Wondergem, 32 j. en N. W. van Winkelen, 21 j.; J. J. Joosse, 21 j. en L. Passenier, 24 j. Getrouwd: D. Luteijn, 29 j. en J. P. Bosdijk, 27 j.; P. Coppoolse, 28 j. en J. H. C. Streefkerk, 21 j. (M. G.) Van 28 Sept.1 Oct. VLISSINGEN. Ondertrouwd: B. van der Linden, 25 j. en A. M. Prince, 24 j.; F. Grimminck, 30 j. en G. Folker, 19 j. Getrouwd: G. A. Wessels, 40 j. en D. Hoefkens, 39 j.; W. Florusse, 28 j. en A. van Gink, 23 j. Bevallen: P. Piera, geb. de Keijzer, d.; T. N. Schrier, geb. de Visser, d.; A. P. Koolwijk, geb. van de Velde, d.; M. W. J. Vorstenbosch, geb. Tax, z.; C. T. A. Stroo, geb. van Huizen, z. Overleden: J. Maas, 56 j., vrouw van J. P. Kesteloo. (VI. C.) VEERE. Bevallen: J. de Buck geb. Wisse, z. (M. G.) Over de maand September. KAPELLE. Huw.-voltr.: Jan Cornelis Kant, 20 j. en Janna Reijerse, 22 j. Geboren: Johanna Maria, d. v. H. Stee- nepoorte en J. van Zanten; Jan, z. v. A. van Dalen en J. P. de Jager; Pieter Huibert, z. v. W. A. Snoep en B. W. van Londen. Overleden: Jacobus Rottier, 59 j., echtg v. L. in 't Anker; Johannes van den Boom gaard, 74 j., wednr van C. L. Steketee; Johanna Rozendaal, 46 j., echtgen. van C. Korstanje; Jan van Dalen, 4 dgn. THOLEN. Geboien: Johannes Cornelis, z. v. Ghr. L. du Korte en J. Schot; 221, Arendje Aberdina, d. v. Jac. v. Driel en G. Baay. Overleden: 13, G. Giljam, 74 j., echtge noote van M. Overbeeke; 26, Joh. Krom- schee, 80 j., wedn. van A. Jansen. Ondertrouwd: 26. M. Geluk, 25 j. en E. de Korte, 29 j. Gehuwd: 3, P. J. Beun, 28 j. te D'en Haag en H. M. Odink, 26 j.; 10, S. J. Schot. 27 j. en N. Quist, 24 j.; 17, M. La- ban, 28 j. en P. P. Schoof, 27 j. GOES, Veiling van 2 October. Boonen: Stoksniijboonen 1120, rentegevers 14, vroege Wagenaars 10, dubb. princessen 7 17, 2e soort 46 gld. p. 100 kg. Blauwe druiven: FrankenthaJer A 19 21, B 1618, Black Alicante A 1721, B 16—18 gld. p. 100 kg. Diversen: Tomaten 59, spinazie 4, postelein 910, veldsla 2, uien 13, Groene Noten 1213 gld.,p. 100 kg; no ten 0,28, meloenen 715, komkommers 1,10, augurken 0,05, andijvie (breeblad) 0.50—1,20, id. krul 0,501, kropsla 0.90 2,20, bloemkool 511, 2e soort 1,50

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3