Kerknieuws Onderwijs Predikbeurten. Gemengd Nieuws Finantiëele Berichten Financiëele maatregelen in Frankrijk. Burgerlijke Stand Marktberichten Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen ide feesten die een «vantueele hulp van de gemeente 'Middelburg met zich mede zou brengen. Hierbij1 kwam men tot de conclusie dat de hulp van Middelburg veel voordeeliger uitkwam. -DsA. C. Lagrandf. Donderdag avond is te Ilpendam, waar bijl bij een van zijn gemeenteleden op ziekenbezoek Was, plotseling overleden Dr A. C. La- grand, pred1. der Ned. Herv. Gem. te Pur- merland en Den lip. Hij bereikte den leeftijd van 69 jaar. De ingebrachte beschuldigingen tegen wijlen dr Weyland, den Raad van Beheer en de Synode ongegrond gebleken. Ingevolge besluit van de Algemeene Synode der Ned. "Herv. Kerk zijn thans gebundeld in druk verschenen de rap porten en brieven betrekking hebbende op het onderzoek naar de gegrondheid van de tegen wijlen Dr J. G. Weyland, in leven Ned. Herv. predikant te Veere en president van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk, den Raad van Be heer op de Predikantstractementen in deze kerk en de Algemeene Synode dier Kerk ingebrachte beschuldigingen met name van de zijde van Ds D. Boer te Den Haag, seer, van den Bond van Ned. Predikanten. Het uitvoerig geschrift drukt allereerst af een passage uit het artikel „Salvo ho- nore" in het Dec.-no. van het Orgaan van den Bond van Ned. Predikanten en de tusschen de Algmeene Synodale Commis sie met Ds D. Boer als verantwoordelijk redacteur van dat Orgaan gevoerde brief wisseling. De zaak ging over een uitdruk king van wijlen Dr Weyland „dat hij van den Raad van Beheer altijd zijn volle uit- keeringen had ontvangen", die hij zou hebben gedaan tegen D s M. v. E m p e 1, Ned. Herv. predikant te Middelburg en voorzitter van den Bond van Ned. Predikanten. Daarom wendde dei Alge meene Synode-commissie zich tot het clas sicaal bestuur van Middelburg met ver zoek Ds v. Empel terzake te willen hoo- ren, waaraan dit college voldeed. De Sy nodale commissie resumeert nu verschil lende uitlatingen door Ds Boer in meer dere artikelen in zijn Orgaan gedaan, be spreekt nader den inhoud daarvan, mede de suggestie, dat de Raad van Beheer gedwee wordt zoodra hij flink wordt aangepakt, waarom de Algem. Syn. Com missie Ds Boer in haar vergadering uit- noodigde te willen verschijnen, waaraan deze voldeed in gezelschap van den voor zitter van zijn organisatie, Ds M. van Empel van Middelburg. Van deze verga dering werd een proces-verbaal opge maakt, dat mede door beide heeren werd geteekend. De Algemeene Synode vond in een en ander aanleiding om de heeren Boer en v. Empel eveneens voor zich te doen verschijnen, waaraan dezen voldeden op 28 Juli j.l. Ook hiervan werd een pro ces-verbaal opgemaakt. De Synode zond beide heeren een brief. In die aan Ds v. Empel heet het o.m.: „Niettemin hebt gij het oirbaar geacht, deze uitlating (n.l. die van Dr Weyland, Red.) waarvan de strekking voor u dus geheel onzeker was gebleven, te gebruiken en te doen gebrui ken op een wijze, die de integriteit van wijlen den president der Synode en daar bij ook tal van andere leden der Synode in geding stelde en aldus niet geringe beroering wekte in de kerk". En verder: „De Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk spreekt eenparig als haar oordeel uit, dat Gij in deze geheele zaak gehan deld hebt met grove lichtvaardigheid en een onbegrijpelijk tekort aan verantwoor delijkheidsgevoel, beide dubbel laakbaar, waar ze worden aangetroffen bij een be dienaar van het Evangelie". „De Synode keurt deze Uw handelwijze ten sterkste af, betreurt het, dat Gij bij beide verhoo- ren geenerlei leedwezen over Uw handel wijze hebt getoond, en vermaant U met aandrang, in dezen U zeiven te herzien." De brief aan Ds Boer, die aanmerkelijk langer is, resumeert diens verschillende uitlatingen en merkt dan op: „Uit dit onderzoek is komen vast te staan, dat in al deze gevallen Uw mededeelingen op vele en daaronder juist op de beslissende pun ten niet met de feiten in overeenstemming zijn. Het door U verstrekte materiaal mist dientengevolge ten eenenmale de bewijs kracht tegenover den Raad van Beheer, die Gij daaraan hebt toegekend. De hier bedoelde beschuldigingen blijken even ongegrond als de zooeven besprokene be treffende Dr Weyland. Het is trouwens niet de eerste maal, dat beweringen Uwerzijds door den Raad van Beheer af doende weerlegd zijn. Uw fantasie en Uw neiging tot construeeren zijner grooter gebleken dan Uw historisch besef en juri dische zin". Het schrijven beschuldigt voorts Ds Boer er van, dat hij „onrust en onwaardige middelen" en dat hij „ach terdocht en verzet heeft gewekt tegen den arbeid van den Raad van Beheer, waar door deze arbeid grootelij ks wordt be moeilijkt". De brief besluit: „De Alge meene Synode keurt om al deze redenen Uw handelwijze in deze gansche zaak ten sterkste af. Zij vermaant U met aan drang in dezen U zeiven te onderzoeken, en, in stede van alleen bij anderen echte of vermeende fouten aan te wijzen, aller eerst op Uw eigen fouten acht te geven en U van deze te bekeeren". Machinistenexamen theoretisch ge deelte van diploma B geslaagd de heer W. P Klijn te Vlieringen. Zondag 27 Sept. 1936 Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries, av. ds Postma van Oudenbosch (jeugddienst). .Hansweert, vm. ds Plaggemars. 'sHeer Arendskerke, vm. ds v. d Waa, nm. ds de Vries. Geref. Gemeenten, 's Gravenpolder, D'insdagav. 7.30 u. O.T. ds Kersten. Goede slag der rijks- ambtenaren. De smokkelaars maken van iedere gelegenheid gebruik om te trachten bun smokkelwaar over de grens te brengen. Zoo meende een beruobt Haagsch smok kelaar, wien bet bewakingsgebied was ontzegd, dat gedurende de legermanoeu- vres, wanneer de rijkspolitie overladen is met werk, bet grenstoeziebt wel minder scherp dan normaal zou zijn. Hij bad echter buiten dkn waard, in dit geval de kommiezen gerekend, die de auto van den smokkelaar by bet ipasseeren van de grens aan een nauwkeurig onderzoek on derwierpen, temeer omdat de auto een abnormaal groote benzinetank had. Biji bet onderzoek bleek, dat in werke lijkheid de benzinetank zeer klein was, terwijl zich daaromheen een looze tank bevond, waarin niet minder dan 6000 boekjes sigarettenpapier waren geborgen. Vanzelfsprekend werden de auto en smokkelwaar in beslag genomen, terwijl tegen den bestuurder proces-verbaal werd opgemaakt. Deze gaf op Van der Veen te heeten, op welken naam biji ook een Belgische toeristenkaart had. In af wachting van een huiszoeking in zijd wo ning te 's Graverthage werd de man over gebracht naar de marechausseekazerne te Zundert., waar de opperwachtmeester hem aanstonds herkende als den Haag- scben smokkelaar J. S.„ wien bet bewa kingsgebied was ontzegd. De man kreeg er nu nog een proces-verbaal bijl wegens bet opgeven van een valschen naam en werd bovendien wegens het zich ophou den in het voor hem verboden bewakings gebied in het Huis van Bewaring te Bre da ingesloten. Vrijwel even onfortuinlijk was de Am- sterdamsche smokkelaar G. L., die aange houden werd met een auto waarmee bij 609 gloeilampen frauduleus trachtte in te voeren. Auto en smokkelwaar werden in beslag genomen. De smokkelaar is naar de strafgevangenis te Breda gebracht voor het uitzitten van drie maanden ge vangenisstraf uit hoofde van een vonnis voor een andere smokkelarij', waarvoor hij in het Politieblad gesignaleerd stond. Verdoofde visschen in de Wetering. Vermoedelijk tengevolge van een over het water hangende damp, z.g. honingdauw, raakten de visschers in de Wetering te Zoetermeer bedwelmd en dreven biji duizenden aan de oppervlakte. Toen de zon de damp verdreef, ontwaak ten de visschen allengs weer uit hun ver doving. Doch inmiddels waren ettelijke honderden ponden buitgemaakt. Wielrijder gedood. Gister middag passeerde te D'elft een twintigtal militaire vrachtauto's, die terugkeerden van de manoeuvres in Noord-Brabant. Op een gegeven oogenblik gaf een der auto's bij het passeeren van een motor rijder meer gas. Een wielrijder, die van de andere richting naderde, kreeg dien tengevolge een laadbak tegen het lichaam en werd op den grond geworpen Het slachtoffer, de 19-jarige G. van der W. bleek bij aankomst in het ziekenhuis te zijn overleden. Onbewaakte overwegen. Auto aangereden. Gistermiddag ïs op den onbewaakten overweg aan de Molenstraat te Beilen een auto door den sneltrein uit het Noorden gegrepen, waar bij de eenige inzittende op slag werd ge dood. Het uitzicht is ter plaatse door woningen belemmerd. De bestuurder schijnt nog te hebben gekeken of de weg -vrij was en raakte toen hij den sneltrein zag naderen zoo danig de kluts kwijt, dat hij midden op de rails stopte. De bestuurder was dhr A. Brinkman uit Winschoten. Verkeersongeval. Gisteren is het kind van den arbeider H. P. te Over- ioon spelenderwijze onder een boerenkar geraakt. In zorgwekKenden toestand is het meisje naar de ouderlijke woning ver voerd. Fraude gepleegd met ledige emballage. Gistermorgen is de expeditieknecht van de R.K. Boe- renveiling, N. uit Bergen op Zoom, aan gehouden wegens fraude gepleegd met le dige emballage. Deze onregelmatigheden schijnen reeds vele jaren gepleegd te zijin, terwijl er ook vermoedelijk verschillende personen bijl betrokken zijn. Duizend gulden in plaats van honderd. Bij het wisselen van geld ten kantore van de coöperatieve ver bruikscoöperatie te Tegelen ontving een vrouw dezer dagen een bankbiljet van f 1000, terwijl zij slechts op f 100 recht had. Zij gaf het biljet echter niet terug. Toen men bij de coöperatie de vergissing bemerkte, heeft men de vrouw verhoord, die echter ontkende het 'biljet van f 1000 te hebben ontvangen. 'Om dit te bewijzen toonde zij1 een 'biljet van f 100, dat zij bij cle coöperatie gekregen zou hebben. Bij nader onderzoek is gebleken, dat dit biljet nooit bij de vereeniging is ge weest en toen bekende de vrouw het biljet van hoogere waarde te hebben ontvangen. Zij wilde echter niet zeggen, wat zij er mee gedaan had. Bij huiszoeking heeft haar man aan de politie bekend het 'biljet achter een schilderij te hebben verborgen, waar het inderdaad werd teruggevonden. De man en de vrouw zijn door de poli tie aangehouden en zullen heden naar Roermond worden overgebracht om door den officier van Justitie te worden ver hoord. Auto slipte bij Hoog- K e p p e 1. Gistermiddag is op den rijks straatweg te Hoog-Keppel een ernstig auto-ongeluk voorgevallen. Een personenauto, bestuurd door den heer J. G. v. d. A., slipte op de niet-be- strate trambaan langs den weg en bots te vervolgens tegen eenige hoornen Van de beide inzittenden bekwam de bestuur der een zware 'hoofdwonde, terwijl de an dere passagier met een zware hersen schudding en een gebroken arm in be- wusteloozen toestand moest worden op genomen. 'Geraffineerde fietsen- dievegge. Bij een garagehouder aan de Gen. de la Reijlaan te Bussum, ver voegde zich een Duitsche dienstbode,, met een zoo goed als nieuwe damesfiets. Zij gaf voor den volgenden dag naar Duitsch- land te vertrekken, reden waarom zij haar rijwiel wilde verkoopen. De Bussumsche politie had haar aangeraden de fiets aan bedoelden garagehouder te verkoopen. D'e garagehouder kocht daarop het rü- wiel voor f 15 en betaalde dadelijk f 12.50 aan het meisje uit. D'e ontbrekende f 2.50 zou hij den volgenden dag aan 'haar adres, laten bezorgen. Tevens beloofde hij het meisje dat hij, wanneer 'hij een hoogeren prijs maakte, zij ook daarin zou deelen. Het meisje ging hiermee accoord en ver trok. Den volgenden dag liet de kooper door een knecht den ontbrekenden rijksdaalder brengen op 'het aangegeven adres. Dit bleek echter niet te bestaan, waardoor men achterdocht kreeg en de politie in kennis hiervan stelde. Deze herkende het rijwiel als tijdens het Lof gestolen voor de St Janskerk te Laren. D'e fiets werd in beslag genomen en aan de eigenaresse terug gegeven. Voorts bleek, dat dezelfde dievegge zich reeds meermalen op dezelfde wijze van damesrij'wielen heeft meester gemaakt, ook te Laren. Het is echter de politie nog niet gelukt het meisje op te sporen. Devaluatie van den Franc. De stijgende onrust rond den Franschen franc en de voortdurende goudverschepin gen uit Parijs hebben geleidelijk aan een zeer nerveuze stemming op de wisselmarkt doen ontstaan, welke gistermiddag wel haar hoogtepunt bereikte. De drastische disconto-verhooging door de Banque de France met 2 pet. kon geen verandering in het stemmingsbeeld bren gen en steeds duidelijker werd het, dat belangrijke maatregelen op monetair ge bied in Frankrijk niet lang meer op zich zouden laten wachten. De beurs van Par ij s bi ij ft tot Dinsdag gesloten en Maandag komt het Fransche parlement b ij een om besluiten te nemen. Naar verluidt zullen franc, dollar en pond sterling binnen een zeker limiet worden gestabiliseerd. De koers van den franc zal dan worden vast gesteld op 100 franc per pond sterling. Tot nu toe bedroeg de koers van den franc in Londen omstreeks zeven en-zeventig. Hedennacht zou te Washington, Lon den en Parijs een gemeenschappelijke nota gepubliceerd worden. Deze nota zal betrekking hebben op een monetaire over eenkomst, welke- is tot stand gekomen tusschen de Vereenigde Staten, Groot-Brit- tannië en Frankrijk. De Fransch-Engelsch-Amerikaansche onderhandelingen, welke drie maanden hebben geduurd, zijn in het grootste ger heim gevoerd. Het schijnt in de bedoeling te liggen om aan de Kamer een wetsontwerp voor te leggen, waarin de regeering wordt ge machtigd om bij decreet een devalu atie door te voeren, die zal liggen tusschen 25 en 33V3 Het in Frankrijk te vallen besluit zal van geen enkelen invloed zijn op de monetaire politiek van Nederland. Ook Zwitserland zou zich op hetzelfde standpunt stellen. Vertrouwd mag worden, dat het publiek hier te lande evenals bij vroegere gelegen heden zijn kalmte en gezond verstand zal bewaren en niet tot overijlde angstmaat regelen zal overgaan. Onze regeering deelt mede, dat zij haarmonetaire politiek in Nederland onveranderd zal handhaven. Verklaringi van Mr Trip. Mr L. J. A. Trip. president van de Nederlandsohe Bank, verklaarde, dat het Nederlandsche publiek altijd verstandig is geweest en dat men er op kan rekenen, dat het ook ditmaal verstandig zal rea- geeren op de gebeurtenis ten aanzien van de Fransche valuta. Er is, aldus mr Trip, juist daarom geen reden, zich ongerust te maken over het besluit vm de Fran sche autoriteiten, omdat wat daar nu ge- beu-t. ii consequentie is van een reeds vr' i higezette politiek. D'e gevolgen van a devaluatie waren er reeds, voor dat de wijziging in de monetaire politiek zelf werd vel* rkken. EXAMEN WINKELIERS KOLONIALE WAREN EN COMESTIBLES. De landelijke organisaties van winke liers in de koloniale- en comestiblesbran- che, organiseeren sedert 1934 jaarlijksche cursussen in warenkennis, administra tieve kennis en economie. Dit streven naar verbetering van de be kwaamheid in het vak, zoowel van den ondernemer als van het personeel, had de aandacht der regeering, met het gevolg dat dit jaar voor het eerst de examens zullen worden afgenomen met medewerking en toezicht van daarvoor aangewezen regee- ringsambtenaren. Gedurende 45 dagen zullen de candidaten uit alle deelen van het land tezamen komen in een der zaa ien van het Binnenhof 8, Den Haag, oim hun proef af te leggen. De bedoeling is met het bewijs van be kwaamheid in het vak voor de tegen woordige en toekomstige ondernemers en verantwoordelijke chefs in levensmidde len-bedrijven de in wording zijinde vesti gingswet in toepassing te kunnen bren gen MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. "W. Kasteel, 57 j. en D'e Smet, 38 j.; J. P. H. Polderman, 29 j. en G. J. Petiet, 32 j.; L. Schout, 44 j. en W. A. S. Marcusse, 42 j.; P. D'aniëlse, 28 j. en J. A. Franse, 27 j.; J. J. Snijders. 27 j. en Fr. Melse, 22 j. Getrouwd: P. van Duijn, 27 j. en A. M. Verburg, 22 j. Bevallen: J. Luitwieler geb. Grootjans, z.; N. van Houten geb. van de Ketterij, z. Overleden: P. A. Moorman, ongeh. z. 77 j. (M. G.) Van 1721 September. VLISSINGEN. Ondertrouwd: C. Koo per, 20 j. en A. J. Risseeuw. 18 j. Getrouwd: J. F. de Bruijne, 26 j. en T. van Huizen, 26 j.; A. J. G. van de Velde, 25 j. en E. W. Maas, 20 j. Bevallen: G. P. Muller geb. Kuzee, d., J. Germonpré geb. de Noodjer, d. Overleden: P. A. Wijffels. 47 j., wedn. van R. S. Haverbeke. (V. G.) MIDDELBURG, 25 Sept. 1936. Fruitvei ling: Tomaat 36, Monarchpruim 22 ct. Druiven: Franckenthaler 1824, Alican te 1724, Witte Druif 8, Muscaat 1822 ct. Meloenen: Suiker 515, Net 516, Aana- nas 818, Oranje-ananas 822 ct. Aardbeien 31 ct. per pond. Bramen 8 12, Vijgen 1, Perziken 36 ct. MIDDELBURG, 25 Sept. 1936. Spruit 11, Roode 1,5, Spinazie 710, Postelein 611, Augurken 115, Wagenaarsboonen 34, Suikerboonen 6, Stoksnijboonen 622, Stamsnijboonen 511, Stokprincesseboo- nen 6, Stamprincessenboonen 69, Sa- voye 1,5, Groene 58 ct., alles per K.G. Peën 24, Rapen 12, Kroten 2^-3, Prei 56, Rammenas 1,5 ct., alles per bos. Bloemkool 26, Andijvie 1,5, Kropsla 1,51,5, Komkommers 13 ct., alles per stuk. Bloemen: Asters 4, Goudsbloemen 4, Zienea's 3, Dahlia 2—3, Chrysanten 8, Gladiool 2—10 ct., alles per bos. Pieterselie 3—4, Selderij 36 ct., beiden per chip. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groentenveiling van 25 Sept. 1936. BoonenStoksnijboonen 1322, Kas- snijbO'Onen 21.22, Stamsnijboonen 45, Stokprincesseboonen 13, Perfectboonen 13, Vroege Wagenaars 4, Dubbele Prin- cessen 413, alles per 100 kg. Diversen: Blauwe D'ruiven Franken- thaler A 18—21, id. B 17—18, id. Black Alicante 1721, Witte D'ruiven Golden Champion 2021, Spinazie 8, Postelein 4. Veldsla 3, Tomaten 36, Breekpeen 1, Uien 12, Aardappelen 1.30, id. Drie lingen 0.70, alles per 100 kg.; Bloemkool 411, id. He soort 1.505, Roodekool 1.40—.270, Wittekool 120—2.30, Groene Savoyekool 0.701.60. Gele Savoyekool 1, Breedbl. Andijvie 0.501.30, Krul- andijvie 0.501 30, Kropsla 0.701.50, Meloenen 515, Witte Komkommers A 11.20, id. B 11.30, Augurken 0.02 0.10, alles per 100 stuks; Prei 24, Ram menas 12, Wortelen 24, Rapen 34, Kroten 14, Selderij 2.10. alles per 100 bos; Patrijzen 0.200.25 per stuk. KAPELLE, 25 Sept. 1936 Groote veiling. Zure Kroetappels 3.80 per 100 kg. Kleine veiling. Goudreinetten 818, Sterappels 916, Fransche Reinetten 7 >15, Transparant de Gronsel 521, Manks Gadlin 415, Groninger Kroon 513, Bismarck 612, Jacq. Lebel 4 13. Bramley Seedling 713, Rembours Morier 610, Hondsmuil 710, Cox Oranje Pippin 930, Pres. van Lunteren 715, Udo'appels 6—14, Notarisappels 8>12, Signe Tillish 1021, Princesse Nobles 7'14. Lanes Prince Albert 812, Cox Pomona 715, Landsberger Reinet ten 10-13, Roode Ribbeling 811, Cam pagne zoet 812, Herfstdopper 7, Zoete Ruster 10, Bijenkorf 4'10, Val Goudrei netten 511. Val Sterappels 311, Val- appels 48, Glapp's Favorites 715, Triumph de Vienne 8—24, Bonne Louise 836, Doyenne du Gomitce 1034, Her togin Elsa 916, William Duchesse 4 14, Conférence 817, Maagdeperen 4 14, Soldat Laboureur 621, Nouveau Poiteau 6—'14, Le Curé 510, Emile d'Heyst 8, Zwijndrechtsohe Wijnperen 8 13, Dhchesse de Brabant 911. Groene Bergamotten 8, Triumph de Jodigne 7 12, Marsepeinperen 56, Pres. Roo sevelt 68, Spaansche Wijnperen 510, Legiponts 1320, CaJabasperen 710, Pondsperen 611, St. Remy 710, Gie- ser Wildeman 6—9, Duchesse d'Angou- leme 8<12, Groene Chaumontel 58, B. Hardy 927, B Lebrun 514, B. Diel 89, B. Merode 13, B. Glairgeau 8—<16, B. D'urandeau 814, B. Wilhelmina 6 10, B. Alexander Lucas 6, B. v. d. Ham 8—15. B. Superfin 811, B. Beuker 7, Rietperen 11, Zwaanhalzen 612, Kruit peren 69, Jodenperen 69, Valperen 26, Reine Victoria 523, Kwetsen 26, Frambozen 77, Bramen 30—46, Franken- thaler 1720, Black Alicante 1923, No ten 917, Tomaten 69, Dubb. Princ z. draad 410, Snijboonen 48, Bloem kool 36, Savoyekool 13. Wittekool 3, Roodekool 23, Komkommers 1, Perzi ken 12, Vijgen 14, Meloenen 614, Noten 3242. lerseke. Gisteren had te Middelburg een verpachting plaats van ingegeven mosselperceelen, waaronder een 7-tal nieuwe concessieperceelen. De uitslag hiervan is als volgt: Oude Hoeve: Nr., 1, 2, 3, 10 Otte, Zierikzee f 4; 4 Otte, idem, f 13; 5. J. v. d. Berge, Bruinisse f 16; 6. Jan de Koning, idem f 28; 7. L. O'lrée, idem f 46. Grevelingen: Nd. 1 Fa. Kouijzer, Zierikzee f 340; 6. W. de Koning. Bruinisse f 210; 7. Jan Jumelet Jz., idem f 180; 8. J. de Waal, idem f 210; 59. N. Praat, Zierikzee f 75; 61. H. Baaij-Schot, Tholen f 120; 79. Joh. Muller, Bruinisse f 1; 106. A. Jumelet Pa,, idem f 470; 112. Gebr. de Bruijln, Hontenisse f 310; 117. S. Kik, Bruinis se f 370; 135. J. Blommaert, Zierikzee f 60; 189. J. de Waal, Bruinisse f 1150; 293 en 299 geen bod. Hammen: No. 135. Gebr. Schot N.V., Zierikzee f 1000; 135a. W. Schot, idem f 2200; 142. Jac. Schot, idem f 1800; 143. W. Schot, idem f 2900; 147. Jer. Vette f 2300; 148. J. v. d. Endt f 2800; 220a. M. Hoogstra- te f 220; 297a. M. van Liere f 430; 298a. M. van Liere f 625; 311. F. Praat, Clinge f 410; 312. F. Hoogstrate f 460; 320 M. Verschure f 1. De perceelen 135, 135a, 142, 143, 147 en 148 deden voorheen f 150. Nu brengen z.e f 13000.— op. O'o'sterscheJde (W.D.) No. 639. G. Blommaert, Zierikzee f 10; 670a. Gebr. Kouijzer, idem f 210; 670o. H.A. van Stee f 310; 670d. J. Bleijienberg, Zierikzee f 100; 712. H. Landa, Bergen, op Zoom f 10; 713 en 715 M. Verschuure f 20; 760. A. Landa, Bergen op Zoom f 1; 8271 G. v. d. Endt f 950; 828. Jac. l aauwe f 260; 829. H. Vendeville f 100; 830. Jac. Paauwe f 25. Zandkreek: No. 8. A. Landa, Bergen op Zoom f 8; 9. A. Landa. idem f 12; 10. M. Verschuure f 10; 117 N. Praat, Zierikzee f 40; 136 en 138 Jac. Pekaar f 30; 149. G. de Kos ter f 10; 208. Nico Verschuure f 40; 211. Leo de Bruin, Hontenisse f 290. Hammen (als concessie gronden aan gevraagd, doch door den Staat niet ge geven maar publiek verpacht): No. 61;. Nico Verschuure f 140; 62. Nico Verschuure f 300; 63. G. de Rooij f 400; 64. Jer. Vette f 560; 65. J. Lin- denberg f 640; 66. Jac. Meijaard f 420; 67. G.L. Bom f 420. Waarbij' geen plaatsnaam vermeld, zijln woonachtig te lerseke. Er waren verscheidene perceelen waarvoor de pachtsom naar verhouding zeer bevredigend motet genoemd worden. Ook eenige perceelen nieuw uit te geven Igrond werden aangeboden, voor welke perceelen door het bestuur der „Vissche- rij'en op de Zeeuwsche Stroomen" de con cessie-aanvragen waren geweigerd, om dat men bijl publieke verpachting een hoogere opbrengst voor deze perceelen verwachtte. Dat het voldoen aan de con cessie-aanvragen niet altijd de hoogste opbrengst garandeert, blijkt wel uit het verloop van deze verpachting. Zes per ceelen, tot nn toe in concessie bijl eenige kweekers uit Zierikzee, werden thans door den staat publiek verpacht. Zij brachten thans op reap, f 1000, f 2200, f 2900, f 2300 en f 2800, tezamen voor de zes perceelen f 13.000 tegen een vorig jaar slechts een paar honderd guldens. Stand van hedenmorgen 10 u.: Stand van gistermiddag 3 u.: 760. Licht op voor fietsen: Zondag 7 u. 28 min. Maandag 7 u. 25 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3