DE ZEEDW AKKERTJES ALS DE LIEFDE RIJPT TWEEDE BLAD Een dagje in het kamp „Putven" te Chaam. Uit de Provincie dMeke stu VAN VRIJDAG 23 SEPT. 1838, Nr 303. Wat wl] zagen en hoorden. Door de mooie, schitterend geslaagde aotie van vorig jaar is 'het werk van de Centrale voor Werkloozenzorg, gesticht op initiatief van den Raad van Neder- landsohe Kerken voor practisch Chris tendom, in het! geheele land hekend ge worden. De slagzin „Jong Holland snakt naar werk" is er in gegaan I Dank zijl de offervaardigheid van Prot. Nederland in den runneten zin genomen en de subsidie van de regeering kon dit zoo belangrijke werk niet alleen worden voortgezet, maar zelfs worden uitgebreid. Een der jongste kampen is dat te Chaam (N.-Br.). Na lang zoeken en veel praten is 'het gelukt (de loffelijke medewerking van het Staatsboachbeheer en speciaal van den heer Tutein Nolthe- niuis te Breda mag wel zeer worden ge waardeerd) een kamp op te richten voor Zeeland en Noord-Brabant en een deel van Zuid-Holland. In plaats van de klei ne kampen voor twee weken heeft men nu gekregen een kamp waar 80 90 jongens voor een paar maanden worden onder gebracht. Wat dit beteekent, daarover straks meer. Maar nu is dit zoo jammer: het kamp is er, de werklooze jcmgens van 17 tot 25 jaar zijn er in Zeeland ook, maar het loopt met de aanmeldingen niet zoo druk als men had verwacht. Het kamp gaat natuurlijk door. De animo is in Zuid- Holland groot genoeg. Wat Zeeland niet levert zal Zuid-Holland wel sturen. De bedoeling van het comité is echter dat dank zijl de ligging van de kampen in de verschillende deelen van het land, de werklooze jongens uit alle gewesten zich aanmelden. Er is op gerekend dat Zeeland voor elk kamp 25 jongens mag zenden. Zooveel Zeeuwen zijn er evenwel in dit kamp niet. Misschien bestaat er bij sommigen mis verstand of vooroordeel dat moot worden weggenomen. Wellicht maakt deze of gene zich een voorstelling van een soort concentratie- of militair kamp. Laat hij dan maar eens informeeren bijl hen die er geweest zijn. Zij zijtn de beste pro pagandisten voor de kampen. Teneinde ons persoonlijk te overtuigen van het kampleven zijn wijl een dag de gast geweest van den commandant, den heer J. H. Wernsen en zijln vrouw, die helaas spoedig wegens een benoeming elders dezen werkkring verlaten. Wij zijn bijlzonder onder den indruk gekolmen van 't groote nut zoiowel in lichamelijk, economisch als zedelijlk-geestelijk op zicht van deze kampen. Het geld hier aan uitgegeven is uitstekend besteed. Het kamp. Eerst iets over het kamp. Wie denkt, hier een verzameling tenten of smake- looze barakken te vinden, vergist zich. Als Ge U rillerig gevoelt, als Ge begint te niezen, of Uw keel voelt dik worden, dan weet Ge dat Ge hebt kou gevat. Neem dan dadelijk zoo'n "AKKERTJE". Morgen zijt Geweer «tl AKKER-CACHETS Koker met 12 stuks 02 ct. Zakdoooie, 3 StUkS 20 Cb FEUILLETON. Uit het Eingelsch. 97) o- „Eb de Heere gaf hem een woord van lof in het begin. Het is geen lichte zaak te kunnen zeggen: ik heb al deze geboden onderhouden van mijne jonkheid af. Het was inderdaad iets, waarop de rijke jon geling trotsch mocht zijn. Hij had een erfenis uit het verleden en leefde dien overeenkomstig. Hij had zich met alle kracht op zijn arbeid geworpen, maar hij verstond juist niet, dat hij niet slechts één erfenis, maar twee had. Maar voor die tweede kon hij juist den weg niet vinden. Het was voor hem al te gemakkelijk, maar het was de weg langs het smalle pad. - D'e oude schaapherder leunde over den kansel. Zijn trouwe oogen straalden van blijde hoop. „Meüschen", vervolgde hij, „vergeet nimmer, dat gij ook hebt ontvangen die erfenis van het verleden. Ge hebt daar aan veel te danken. Het maal te vin u wat ge nu zijt. Het gaf u vrijheid, er- antwoordelijkheid, macht. Wanneer ge tot uw Heiland komt en u vastklemt aan Zijn kleederen, vergeet dan niet, dat ge ïntiem-gezellig öto grasveld rijta de i verschillende bouten gebouwen gegroe peerd. Zoo ie een aardig stukje samen leving ontstaan. Behalve de slaapver trekken voor de jongens ®lk berekend voor 12 personen die er net en frisoh uitzien, zagen we o.a. een flinke eetzaal, waar de hongerige magen van de kamp bevolking kunnen worden gevuld, de keu ken, waar de kok, en de bröodJkeuken, waar vrouwelijke hand den scepter zwaait, verschillende werkplaatsen (het kamp heeft eigen simid, schoenmaker, rij wiel reparateur, schilder, enz., die alle al leen imaar tegen kostprijs werken), een zie kenzaaltje, kantoor, woonvertrekken van den commandant en zijln gezin, leeszaal, magazijnen, badcellen, waschgelegenheid (bij gunstig weer buiten; watervrees leert de een den ander al spoedig af), enz. Men ziet uit deze ongetwijfeld niet volle dige opsomming dat in deze maatschappij in het klein aan alles gedacht Is. Dat het kamp in een schitterende omgeving is gelegen vermelden wij alleen voor hen die het mooie, boschrijlke Ghaam en Ulven- hout niet kennen. Van half acht tot 12 uur ondei bro ken door een kwartier schafttijd wordt er gewerkt en des middags, behalve 's Za terdags, van half twee tot 5,15 u. Des Maandags wordt pas des namiddags be gonnen. Deze regeling is zoo opgezet om dat des Zondags een groot deel van de jongens naar huis gaat, teneinde den band met gezin en kerk te bewaren. Er wordt dus per week een behoorlijk aantal uren gewerkt, zooveel mogelijk in de buitenlucht en onder leiding van het Staatsboschbeheer. Natuurlijk blijft eiken dag om beurten een deel van de bevolking in het kamp om er oorvee te verrichten en alles zindelijk te houden. Hoe is nu de geest in het kampNaar wij konden waarnemen uitnemend. De corveeërs en vaklui in het kamp, de spit- ters, da werkers in het bosch, alles boom de gezellig of zong een vroolijk lied. Dat het geen saaie boel is waar zooveel Jon gens bij elkaar zijn, la wel duidelijk. Dat de een den ander op zijtn tijd een kool stoloft, dat er hevig geplaagd en gestoeid wOrdt, wie zou het anders verwachten? Ook commandant en cheffies doen graag mee, maar weten ook wanneer er een punt gezet moet worden. Uit alles kregen wij den indruk, dat de verhouding tus- schen jongens en leiding best is en dat er een gezellige toon heerscht. Trouwens als er eens een dwarskijker is wordt 'hem spoedig aan het verstand gebracht, dat die hier niet gebruikt kunnen worden. De jongens voeden ook elkander wel wat op. "Wie zich daarvan op de hoogte wil stellen moet de getypte kampkrant maar eens in handen zien te krijigen. Den dag dat wij er waren, verscheen de krant, 's Avonds werd de inhoud onder groote pret ter kennis van de jongens gebracht. Menige mop werd getapt over voorvalle tjes van de laatste dagen uit het kample ven. Menig pilletje moest geslikt! Maar daar moet men hier tegen kunnen. De verzorging. Aan de lichamelijke verzorging wordt hier alle aandacht geschonken. Na aan komst worden allen door Dr Mom, den bekenden directeur van Wörishofen, on derzocht. Practisch komt het niet voor, dat iemand vanwege zij|n gezondheids toestand wordt teruggestuurd, maar wel worden zwakkeren onder controle ge houden en aan licht werk geholpen. Ook verder ia er voldoende geneeskundige verzorging door den medicus uit Baarle- Hertog. Zooals gezegd is er een zieken zaaltje, waar patiënten kunnen worden verpleegd. Het trof ons te moeten hooren dat de algemeen© indruk van den gezondheids toestand der pas-aangekomenen niet zoo gunstig is. Hier zien we de gevolgen van de langdurige werkloosheid in de gezin nen. Vooral een tekort aan vet is duidelijk te constateeren. Door de goede, stevige voeding in het kamp en den arbeid in de gezonde bui tenlucht valt een belangrijke toename van gewicht waar te nemen. De jongens uit het vorige kamp, voor zoover ze het ge heel meemaakten, waren gemiddeld per persoon 4 pond „gegroeid" 1 Aan zindelijkheid wordt volle aandacht geschonken. Het kamp heeft een eigen Hem vaster in de oogen durft zien, zoo ge niet zijt vergeten, 'dat 'ge een erfenis hebt uit het verleden." De jongeling ging van Jezus henen, be- dioefd en ik ben er waarlijk blij om, dat hij zóó weggegaan is. Als hij zoo heenge gaan was, als hij gekomen was, zou het geheel zonder baat voor hem geweest zijn. Nadat de Heere hem aangezien had met een blik vol liefde was het niet waar schijnlijk, dat hij onverrichterzake zou te- rugkeeren. Niemand van ons kan dien blik weer staan. Neen, natuurlijk hij is teruggeko men en de engel van Zijn aangezicht heeft hem gered, zooals de Goede Herder ze verzorgde en droeg al de dagen van ouds. D'e stem van den ouden man zweeg en er kwam eenig geschuifel in de kleine ka pel. Doch Paul bleef niet langer. Hij ver liet zijn plaats en sloop naar buiten. Hij had reeds menige welsprekende preek gehoord, hij had reeds vele fijne ede- naars gehoord, en dikwijls iemand, wiens hart in vlam stond voor de eeuwige din gen. Maar zelfs Hugo Lothian, in zijn laatste oudejaarsavondpreek had niet zijn ziel vermogen aan te raken met een kool van Gods altaar, zooals deze oude schaapherder zonder wetenschappelijke opleiding had gedaan. De oude man had recht in het hart van den jongen man geblikt. Deze man watervoorziening. Door middel van een gedeeltelijk door eigen krachten ge maakte installatie wordt het water op groote diepte opgepompt en ontijzerd. Wassohen en, baden mèg niet worden vergeten. Zoo nu en dan wordt onver wacht inspectie van de voeten gehouden. Lui met vuile voeten war len zelfs uit bed gestuurd, tot hilariteit van de ande- renl De moreele en geestelijke zorg. Oneindig moeilijker is de moreele en geestelijke zorg. Daarop hebben we een kijk gekregen toen we met den comman dant een uurtje in vertrouwelijk gesprek waren. Bij die gelegenheid hebben we er varingen te hooren gekregen die voor een groot deel niet voor publiciteit bestemd zijln. Wel wilden we dat ieder die geeste lijk leiding heeft te geven, eens wist hoe ontzaglijk de schade is door de langdu rige werkloosheid onder onze jeugd aan gericht. Het is erger dan velen wel ver moeden, want dit ia het dpimeikelijke, dat verscheidene jongens zich vrijer uiten te gen den commandant dan tegen ouders of predikant. Natuurlijk niet den eersten dag. Eerst moet er vertrouwen komen. De eerste we ken moet het groeien. Dan moet ook de leiding de jongens leeren kennen. Maar is eenmaal de sfeer gunstig, dan wordt er Ook eerlijk gepraat. Wat een zegen als een commandant dan na vele gesprekken mag hooren dat een jongen, die in lang niet meer bidt, met een handdruk belooft dit weer te doen. Deze geestelijke zorg is uiterst moeilijk, maar van buitengewoon groot belang. Helaas komt het ook een enkele maal voor dat een jöngen uit het kamp verwijderd moet worden. De stem ming mag hier niet bedorven en de naam van het kamp moet ook in de omgeving hoog gehouden worden. Al het mogelijke wOrdt gedaan om verkeerde practijken onder de jongens tegen te gaan. De jongens worden hier in Ohristelijk milieu gebracht. Ze moeten hier het Christendom in practijk zien. Dat geldt ook vöor den Zondag. Wel gaan er ver soheidenen naar huis, maar een deel blijft hier toch altijd, om 't noodzakelijke werk te doen, voor brandwacht in het bosch enz. Weinul, hum wordt getoond hoe men als Christen op gepaste wijze den Zondag doorbrengt. Em hoe gezellig dat is (na tuurlijk worden de kerkdiensten bijige- woond') blijkt wel hieruit dat sommigen uit eigen beweging vragen Zondag hier te mogen blijven. De geestelijke en moreele zorg wordt er straks met de winteravonden niet gemak kelijker op. Maar de jongens pakken ook zelf wel aan. al is leiding noodig. Ze kunnen figuurzagen, dammen, schaken, enz. Ook wordt voor lezingen gezorgd. In het vorige kamp werden er 8 of 9 ge houden over de meest uiteenloopende on derwerpen. Getracht zal worden het cur suswerk (Dalton-systeem) ter hand te ne men. Het werk. Ten slotte nog iets over het werk. We namen des morgens een kijkje toen enkele ploegen jongens aan het omspitten van een stuk land bezig waren, waar later bosch zal worden geplant. En des mid dags zagen we anderen bezig in het bosch onregelmatig gegroeide boomen te vellen, weg te sleepen, te ontschorsen en in stuk jes te zagen. Deze klossen worden het is hier een proef met een nieuw systeem gebruikt bijl den aanleg en verbetering van wegen. Deze proef kan van groot be lang zijn voor het houtbedrijf. Op een vlij- laag komen deze blokjes en daarover grintzand, teer, enz. Er wordt dus nuttig werk geleverd, on der leiding van het Staatsbosch-beheer dat hierin op zoo loffelijke wijze mee werkt.. Over de arbeidsprestaties is men inder daad tevreden., terwijl de meesten van de jongens toch geheel vreemd tegenover dit werk stonden'. Gemiddeld wordt 50 pet. gehaald van wat een geroutineerd bosch arbeider in aocoordloon haalt, wat voor een groot deel ook te danken is aan de prettige leiding van het Staatsboschbe heer. Andere werkzaamheden zijln het schoonhouden van de bosschen, het gra ven van brandsingels enz. Wat ook van belang is, is dat het werk in de bosschen ook in de wintermaanden wist wat er omging in Paul's ziel, zoo scheen het Paul althans toe, toen hij naar buiten liep in de schemering en zich langzaam verwijderde. Ze zongen weer, doch hij bleef niet weer staan te luisteren naar den avond zang. Hij wensebte alleen te zijn. Hij wilde zijn zieleworsteling alleen strijden, op een plaats, waar Sylvia wel nimmer zou komen. Sylvia! Paul's gelaat betrok. Het zou hem on mogelijk zijn z'n vrouw zijn zielestrijd te verklaren, de crisis, in welke bij nu geko men was. Hij zou tot haar spreken in een taal, die zij geheel niet verstond. Hij had nimmer moeite gedaan, zelfs niet in de dagen van hun eerste liefde te ontdek ken, wat Sylvia's gedachten omtrent den godsdienst waren. Het was nu te laat, overlegde Paul bij zichzelf. Op dezen moeilijken weg, zou hij gansch alleen moeten gaan. Zijn moeder! Ja, zij zou hem verstaan als hij er ooit toe kon komen het 'haar te vertellen; de oude Johan had het wel bij het rechte einde gehad, toen hij zeide, dat bet Ko ninkrijk der Hemelen niet komt met uiterlijke waarneming, doch dat het zicht baar was op het gelaat van Paul's moe der. De jonge man ging niet terug naar het hotel, waar rijn vrouw rich nu en dan kan wórden voortgezet. Het Is dan haast nog aangenamer werk dan des zomers. Daarom kan het kamp ook in de win termaanden doorgaan. Dit is van groot belang voor onze werklooze jeugdige landarbeiders. Laten zij rich daarom nu opgeven bij het plaatselijk cOmité of bij den secretaris van het Prov. Comité den heer J. Lorier te Middelburg voor een van de najaars- of winterkampen. Op 20 Oct. a.s. begint het vierde kamp te Ghaam. Vóór 10 Oct. kan men rich aanmelden. Een verzoek. Op onze vraag of er met het oog op de wintermaanden nog aan iets gebrek was, antwoordde de heer Wernsen, dat men hem zeer zou verblijden met een sjoelbak, lectuur (kranten, tijdschriften en boeken) gezelschapsspelen zooals kwartetten, ge dragen, doch neg in goeden staat zijnde onder- en bovenkleeding, truien, enz. Een verzoek, dat wij gaarne aan onze lezers Overbrengen, die zeker dat möoie maar moeilijke werk zullen willen steunen. Voor Goes en omgeving kan men de goederen bezorgen bij voorzitter of secre taris van den Ghr. Besturenbond (resp. A. de Lange, Voorstad 66 en G. K. Maar- tense, Vogelzangweg). TOEKOMST ZAG ER SLECHT UIT DOOR RHEUMATISCHE PIJNEN EN INDIGESTIE. Nu van alle pijnen varloet. Wij laten den heer W. H. G. te G. zelf aan het woord. „Toen ik 60 werd, kreeg ik aanvallen van rheumatische pijn en van indigestie. De toekomst zag er slecht voor mij uit, en omdat ik handels^ reiziger was, liep mijh productiviteit eveneens aanzienlijk terug. Ik nam de gebruikelijke middelen, zonder eenig blijvend resultaat; Toen begon ik Kruschen Salts te nemen. Hoewel ik eigenlijk nogal pessimistisch gestemd was, ging ik mij toch spoedig anders voelen. Opgewekter, sterker en veel ener gieker, zonder rheumatiek, terwijl ik geen last meer had van indigestie. Ik blijf doorgaan met Kruschen Salts. Meestal neem ik wat mee in een enveloppe als ik buitenshuis moet overnachten. Op reis raad ik iedereen Kruschen Salts aan". Dikwijls is bij beginnende rheumatische pijn het slachtoffer zich niet bewust van de oorzaak. Immers, onbemerkt kunnen de afvalstoffen zich in Uw lichaam op- hoopen, die niet alleen de oorzaak zijin van indigestie, maar waaruit dan lang zamerhand ook de schadelijke stoffen als urinezuur etc. ontstaan. Juist dit urinezuur is maar al te dikwijls de oor zaak van rheumatiek. De zes zouten waaruit Kruschen Salts bestaat, sporen Uw afvoerorganen, lever, nieren en ingewanden, aan tot krachti ger werking, waardoor de afvalstoffen snel en volkomen op natuurlijke wijlze worden verwijderd. Het bloed wordt ge zuiverd, de eetlust keert terug en de rheumatische pijhen zullen afnemen, om tenslotte geheel op te houden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a f 0.40, f 0.70 en f i.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesoh, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voor komt. (Adv.) Motor aangereden op den Rijksweg HulstSt. Nicolaas. Berijder ernstig gewond. Op den Rijksweg HulstSt. Nicolaas is gis teravond nabij Capellebrug een ernstige aanrijding ontstaan tusschen een motor en een auto, waarbij de motorrijder, de heer Sanders uit Terneuzen, op den grond werd geworpen en daarbij een dubbele beenbreuk en een ernstige wonde aan het hoofd opliep. In zeer bedenkelijken toe stand is de gekwetste naar het R.K. zie kenhuis te Hulst overgebracht. De autobestuurder, die den motorrijder niet uit den zijweg had zien komen we gens het hoog opgaande struikgewas, kon de aanrijding niet meer voorkomen. verwonderd afvroeg, waar hij toch mocht blijven. Hij liep rond het dorp en stak een stuik land over tot hij Zich bevond, waar de rivier nog smal stroomde over de glad de kiezelsteenen, waar het donkere woud zoomde aan het zilverig water. Paul zat neer aan den rivieroever en blikte op door de open plaatsen tusschen de hoornen. Alles rondom hem geurde en blonk, de sleutelbloemen vormden een zaoht, geel tapijt bij het licht der maan. Toen Paxil tusschen hen doorblikte, zag hij daarin niet den adem der poëzie of de aanraking der elvenkinderen, broedend daarboven, neerdalen op de aarde en sprekend tot zijn innerlijk-zijn, een roepstem latend gaan tot zijn diepste ziels- bestaan, doch 'hij voelde en hoorde den Geest Gods broeden, over het gelaat des aardrijks. Hij verstond, hoe God kan indalen in het leven van een sterfelijk mensch, en daarin woning maken. En daarom scheen het voor zijn gevoel plots ook zoo eenvou dig, dat sterfelijk leven in onsterfelijkheid kan worden veranderd. Hij trad nu bin nen in een sfeer van eeuwige dingen. Gods vinger raakte hein aan en hij ont waakte uit zijn zieleslaap. Zijn geheele in- ziüht betreffende bet leven en de dood wijzigde zich, en hij was nimmer geko men tot zulk een nauwe aanraking met het leven in zijn geestelijken zin, zooals nu. Het was Paul gegeven in de zwijgen- SPAAiNSCHE BROEDERMOORD. Hoeveel menschen zullen vallen In den Spaanschen broederstrijd? Hoeveel jonge levens worden 't Slachtoffer van haat en nijdi? Hoeveel wanhoop en ellende Wordt in Spanje wel geleen? I Arme ouderiooze kind'ren, Waar toch moeten jullie heen? I Waarom wordt zoo fel gestreden En zoo zinneloos gemoord? Is 't, omdat de zaak dier strijders Tot zoo'n hooge zaai behoort? I Spaansche broeders leg de wapens En de vijandschap ter zij: Want slechts onderlinge vriendschap Maait je waarlijk, blijvend, vrij! M. NAGELKERKE. Middelburg. Een serenade. Gisteravond trok 'het muziekgezelschap „Crescendo" al spelende van het repeti tielokaal naar de Zandstraat, om een se renade te brengen aan het echtpaar Bos- Behage, dat zijn 60-jarig huwelijksfeest herdacht. Verschillende vroolijke num mers werden ten gehoore gebracht. Namens de 'buurtgenooten heeft dhr Konrad 'dei krasse echtgenooten toege sproken en hen een enveloppe' overhan digd met een lijst met de namen van hen, die aan de huldiging medewerkten en ook aan 'het blijvend geschenk, een dressoir, een bloemstuk en een taart. Weinig belangstelling Het was een klein gehoor, waarvoor gis teravond Excelsior een concert op het Molenwater gaf. Het korps had beter verdiend, gezien wat er gebracht werd, zoowel door het geheele korps als bijv. ook door den be kenden solist, dhr Laroes. Rltthem. Nadat dhr L. P. van Oorschot van Vlissingen voor de leden der kolen- vereen. bet nut en de noodzakelijkheid had aangetoond om de vereeniging om te zetten in een coöperatieve, werd besloten dat de kolenvereen. zich zou aansluiten bij de Zeeuwsche federatie van coöpera ties en kolenbonden, waarbij reeds 81 vereenigingen rijn toegetreden. Souburg. Op 28 September a.s. hoopt de afdeeling te Souburg van den Chr. Metaalbewerkersband te gedenken, dat zij vóór 20 jaren werd opgericht. Daartoe gaf de afdeeling Vlissingen den stoot. De beginperiode was zeer moeilijk. De uitbreiding van het ledental ging de eer ste jaren langzaam. In 1926 kwam er eenige roering. Maar vooral 1928 bracht als het ware een omkeer in het leven der afdeeling. De in dat jaar gevoerde actie aan „Do Schelde" deed het leden tal in sterke mate groeien. 'Wissenkerke. Door de vereen. „Flora- lia" rijn dit voorjaar aan de school kinderen Salixa's verstrekt ter opkwee king. Bij de tentoonstelling dezer planten op 23 September, bleek, dat er zeer mooie exemplaren gekweekt waren. De navolgende leerlingen kwamen voor een prijs in aanmerking: 1. Marie van der Weele, 2. Hans Zuidhof, 3. Hendrik Ingezonden Mededeeling. an Son ooo* aeScnavwsi de Stilte van de avond-natuur en in de majesteitelijke pracht van den geluidloo- zen nacht het oneindige te vatten en de eeuwige dingen in den tijd te verstaan. Hij wist zelf niet, hoe lang hij daar aan den rivier-oever gezeten had. Hij was zich zelf niet bewust, dat hij bad in woorden. Hij wist enkel, dat zijn zieL open lag voor de aanraMng van Gods Geest, dat hij plot seling teergevoelig was geworden en zijn denkwereld herschapen. Eindelijk rees hij overeind en ging heen, gevoelende, dat hij achterliet een zeer heilige plaats, maar dat 'hij onmiskenbaar in zijn ziel meedroeg de vruchten van de crisis in deze «ogenblikken doorworsteld. Het was naar Sylvia, dat zijn 'hart uit ging, en toch was zij van de intieme kring van vrienden en bekenden, de eenige, die hem niet zou verstaan als hij vertelde, wat in zijn ziel leefde. Paul wandelde langzaam terug naar het oude dorpshotel, dat aan den buiten kant van het dorp stond. Hij liep voorbij de openstaande deur, en kwam bij het venster, waaruit stralen lamplicht vielen. Het was of iets hem drong naar binnen te kijken, waar zijn vrouw hem te wachten zat met de gedekte tafel. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5