N AT I O N A L E VERZEKERING MET WINST Onderwijs Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Finantiëele Berichten ze in banden van eene studie-commisaie te geven, voor te stellen als confessio neel nog niet bepaald en dat inzake onderwerpen als alge- meene en bijzondere genade, gezien ook de bistorie betreffende dergelijke punten in 1920 en volgende jaren, bet niet ge- wenscbt mag beeten, dat zij daarvoor ééne of meer studiecommissies ter oplos sing instelt; besluit op bet voorstel van Dr A. D. R. Polman en Ds W. H. v. d, Vegt niet ver der in te gaan." Ds W. Meynen deelde namens commissie I mede, dat bet punt „Zelf onderzoek" uit de conclusie kan worden gelicbt. Prof. Dr S. Greijdanus herinnerde er aan, dat bet tbans ingediende voorstel in de commissie aangenomen was met 11 tegen 8 stemmen. Er is nog altijd een minderbeidsvoorstel en daaraan wenscht spr. zich te blijven houden. Prof. Dr Ridderbos kan niet stem men voor dit voorstel, wijl daarin een oordeel geveld wordt over enkele vraag stukken en personen zonder genoegzame gronden. Spr. is niet tegen benoeming van deputaten, maar dan op grond van het voorstel Polman-v.d. Vegt. En spr. wil die deputaten ook, ruimere opdracht zien gegeven. Prof. 'Dr K. Schilder zegt dat aan deze zaak 'heel wat vast zit. Spr. vond het debat in de zitting van Donderdag 10 September zoo onvoorzichtig, dat de Sy node thans wel dubbel voorzichtig mag zijn. Men zoekt de bezwaren aan één be paalden kant, terwijl anderen juist in een andere richting gevaren zien. Spr. noem de het voortwoekeren van N.S.B. en de G.D.U. in de Gexef. Kerken als voorbeel den. Spr. zou eerst daarover wel eens een debat in de Synode willen zien ge houden, eer dit voorstel in behandeling kwam. Spr. heeft ook als bezwaar, dat deze zaak te haastig wordt behandeld. Waar is in de kerken de strijd over de onsterfelijkheid der ziel en over de twee naturen van Christus Ds N. Duursema onderstreepte nog eens het door hem overgenomen voorstel- Greijdanus. Spr. oordeelt dat dit voorstel in strijd is met het 'Geref. Kerkrecht. Hierna beantwoordde de rapporteur, Prof. Dr V. Hepp de gemaakte opmer kingen. Spr. wees er op, dat de minder heid zich duchtig heeft geweerd en drie kopstukken in het vuur zond. Nieuwe ar gumenten zijn niet genoemd. Spr. beiwist dat de kerkelijke weg van het afwachten van kerkelijke aanklachten de beste en de profijtelijkste is. Moet nu werkelijk nog bewezen worden, dat er onrust is door verschillende aan de orde gestelde vraagstukken? Spr. weet dat die er is zoowel op de catechisaties als op de classicale vergaderingen bij de exa mina. Het moet gaan over de vraag of er af wijking is van de belijdenis. Het gaat hier absoluut niet om personen. De Synode moet toezien op de leer en de belijdenis-accoord van kerkgemeen schap. Als we in 3 jaar niet rustig en bezon ken kunnen zijn, waar moet het dan met ons heen! Hierna werd gerepliceerd. Piof. dr G. Ghr. Aalder s gaat van harte met het meerderheidsvoorstel mee. Het constateert de feiten zooais die zijn. Prof. dr J. Ridderbos wil verkla ren, dat bij hem geen zweem van wan trouwen is. Maar de voorstanders der meerderheidsoonclusie zijn Spr. te hevig. Dr Dijk heeft heelemaai geen wan trouwen, maar is bevreesd dat het debat wantrouwen heeft gewekt. De stroomin gen die van buiten in de Geref. Kerken worden ingedragen (Barthianisme) acht Spr. veel verderfelijker. Prof. dr G. W. den Hartog is van oordeel, dat in het meerderheidsvoorstel het essentieele van het voorstel-Polman- v. d. Vegt is ondergebracht en meent aan de hand van zijn ervaringen als hij Zon dag aan Zondag in het land het Woord bedient, dat er wel terdege onrust is. Het meerderheidsvoorstel zal juist rust brengen. Dr T h ij! s stelt de volgende formulee ring van het eerste gedeelte van het meerderheidsvoorstel voor: „De Synode, gelet op het feit, dat er in onze kerken opvattingen worden voorgedragen, welke van de tot nog toe gangbare leeringen afwijken, en dat eenerzijlds de voorstanders ge- löoven en verzekeren, dat zij1 geheel con form Schrift en belijdenis zijn, terwijl anderzijds door menigeen in onze Kerken de vraag is gesteld, of deze voorgedragen opvattingen wel in overeen stemming zijn met Schrift en belijdenis; van oordeel enz." Hierna dupliceerde Prof. Hepp. Als Dr Dijk een voorstel indient dm onze houding te bepalen ten opzichte van het Barthianisme etc., heeft hij1 direct Spr's steun. Maar deze zaalk moet niet aan deze commissie worden opgedragen. Namens de commissie neemt Spr. het voorstel van Dr Thijs over. Hierna werd gestemd. Het voorstel van de minderheid (Prof. Greydanus o.s.) wordt verworpen met 48 tegen 8 stemmen. Een amendement van Ds den Hou ting, om het slot van het meerderheids voorstel 2a achter „onderzoeken", aldus te lezen: „en zoowel deze opvattingen ais de tot nogtoe gangbare leeringen, waarvan zöj afwijken, te toetsen aan Schrift en be lijdenis" wordt eveneens verworpen met 41 tegen 11 st. Het meerderheidsvoorstel, met de for muleering van het eerste gedeelte, gege ven door Dr Thijs, wordt aangenomen met 35 tegen 21 st. In de middagvergadering kwamen o.a. de zaken van art, 13 K.O. aan de Orde. Dr W. A. v. Es rapporteerde hierna over een vraag van den kerkeraad van Wageningen: „Is het ambt van predikant in onze kerken principieel vereenigbaar met de functie van reserve-officier in het Ned. leger?" Samenvattend adviseert de commissie de Synode uit te spreken: le dat het ambt van Dienaar des Woords principieel niet vereenigbaar is met den dienst van reserve-officier bij het Ned. Leger, omdat: a. bet ambt van Dienaar des Woords den geheelen mensch vereischt; b. de militaire dienst den officier in allerlei omstandigheden kan brengen en in verriobtingen verwikkelen, die bet ge heel eigen karakter van zijh ambt zou den kunnen schaden; 2e. dat wanneer bet Ontslag uit den dienst ook financieele gevolgen mee brengt en de kerkeraad reeds tevoren wist, dat de Dienaar des Woords reserve- officier was, zonder daartegen bezwaar te hebben gemaakt, de uit bet ontslag voortvloeiende financieele schade met be trekking tot den resp. dienaar op billijke wijlze behoort geregeld te worden De behandeling werd verdaagd tot he denmorgen. Het staat nu wel vast, dat de Synode deze week met haar arbeid niet zal ge reedkomen. Men zal dan oak volgende week (de vijfde) nog vergaderen. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Machiniste n-e x a m e n. Ge slaagd voor het- theoretisch gedeelte van diploma B: K. J. Hoogerheide te Middel burg. Briefkaart zonder adres of afzender. De Post brengt de zaak in orde. P.T.T.-Nieuws vertelt een geval van een briefkaart zon der adres en zonder afzender. Wat moest de postambtenaar met deze puzzle doen? In dergelijke gevallen komt bij er toe eenige gepaste vrijmoedigheid te betrachten ten opzichte van bet ove rigens nauwgezet door hem bewaarde postgeheim. Hijl bekeek mitsdien de zaak en de briefkaart van twee kanten en las op de oorrespondentiezijde bet volgende: X, 18 Juni 1936. Lieve Ouders, Heden werden wij verblijd met de geboorte van een dochter, Nellie ge naamd. Moeder en dochter in Maken den welstand. Zondag kom ik bijl U en hoort U meer. Mede namens Marie, (In haast) Janus. Gegeven: het bovenstaande; gevraagd: de briefkaart terecht te brengen. Dit laatste lukte werkelijk, toen de met voorbedachten rade nageplozen rubriek „Burgerlijke Stand" in bet eerstvolgende nummer van het plaatselijk blad te X ou der meer vermeldde de geboorte op> 18 Juni van Petrouella, dochter van Adria- nusen Maria Hun adres was spoedig gevonden. De vader zei niet veel en begreep er nog min der van, toen bij na beleefdelijk ten posfkantore te zijn ontboden de brief kaart als de zijne herkende en terug kreeg. Maar de weinige door hem gespro ken woorden en- bovenal de onmiskenbaar op zijn gezicht te lezen argwaan wezen er duidelijk op, dat bij den bewusten ambtenaar verdacht van een angstwek kend stevige relatie met duistere mach ten. De aardigheid zou er af geweest zijn, indien hem verteld was hoe de vork pre cies in den steel zat. D' O O r een stuk ij! z e r ge troffen. Te Alphen aan den Rijln heeft gisteren een merkwaardig scheepsonge- luk plaats gehad, dat ernstig gevolg had. Toen de sleepboot Jenny uit Vreeswijk met twee schepen op sleeptouw van den Ouden Rijn de Gouwe indraaide, is eens klaps de voorkikker gebroken van het eerste sleepsohip. Met den kabel slinger de het stuk ijzer door de lucht naar de sleepboot, waar het den stuurman, zeke ren G. L. aan het hoofd trof. De onge lukkige werd tegen den grond geslagen en bleef bewusteloos liggen. Met een zware hersenschudding en een kaakfrac- tuur is de ongelukkige naar Leiden ver voerd, waar hij in het Diaconessenhuis is opgenomen. .Jeugdig oplichter ge arresteerd. Dinsdag werd dolor de po litie van Nijmegen voor verder onderzoek naar Sittard overgebracht de 17-jarige J. M. uit Bloemendaal, die op 2 Septem ber 1.1. de ouderlijke woning ontvluchtte en sindsdien allerlei oplichterijen heeft gepleegd. Eerst heeft de jongen een paar nachten le Tegelen in een hotel gelogeerd, waar hij zonder te betalen plotseling ver dween. Vervolgens logeerde hijl in een Maastriohtsch hotel acht dagen lang en verdween eveneens met de noorderzon. Zaterdag 1.1. kwam hij naar Sittard en nam zijln intrek in hotel „St. Jozef", waar hij, naar hij voorgaf, tot Dinsdag wilde verblijven. In dit hotel ingeschre ven als J. HL uit Overveen, begaf hij zich naar een rijwielhandelaar K. waar hij een tandem huurde om een tochtje in de omgeving te maken. Nadat de rij wielhandelaar aan het hotel geïnfor meerd had of daar inderdaad een zekere J. H. logeerde en daarop een bevestigend antwoord ontving, verhuurde hij den jon gen het rijwiel. Deze verdween er echter mee zonder terug te keeren. Vanzelfspre kend deed K, aangifte bij de gemeente politie Maandag werd bij een rijwielhan delaar te Nijmegen door een onbekende een tandem te koop aangeboden, waarop de rijtwielhandelaar, die de zaak verdacht vond, de Nijïneegsche politie waarschuw de. Bij nader onderzoek bleek toen dat men te doen had met den 17-jarigen J. M. uit Bloemendaal, wiens opsporing ïeeds in het politieblad verzocht was en dat de te koop aangeboden tandem thuis hoorde bij de Sittardsohe firma K. De jongen werd daarop door de politie in arrest gesteld en naar Sittard overge bracht, Aannemer van stelling ge vallen en gedood. Gistermorgen is de aannemer Hoekema te Heemstede vaD een stelling gevallen. Het slachtoffer is eenige uren later overleden. Na een aanrijding overle den. Gisterenmiddag is in het Zieken huis te Zwolle een der slachtoffers van de aanrijding, die dezer dagen op de IJsselbrug plaats vond, de heer G. Meyer uit Leeuwarden, aan de gevolgen van het hem overkomen ongeval overleden. De toe stand van het andere slachtoffer, den heer A. Noudijk uit Leeuwarden, is nog steeds zorgwekkend. Motorrijder geslipt en ge dood. Een 31-jarige motorrijder is gis teravond met zijn motorrijwiel op de spoorrails te Rotterdam geslipt en geval len. Met een schedelbasisfractuur is hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij in den loop van den avond is overleden. Door autobus aangereden Gisteravond zijn op den Fluweelen Burg wal te 's-Gravenhage twee wielrijders, een 29-jarige en een 60-jarige man, bei den in Den Haag woonachtig, door een autobus van. de H.T.M. aangereden De jongste kreeg een 'bekkenfractuur, de ander een hersenschudding, van laatst genoemde was tevens het rechteroor af gereden. De moord in de Oranje- boOm straat te Rotterdam. D e verdachte bekent. Gisteren heeft de inbreker T., die is opgesloten in verband met den moord op de 38-jarige vrouw M. K., die Zaterdagavond in baar woning aan de Oranjeboomstraat te Rot terdam vermoord is gevonden, bekend, de vrouw door slagen op bet hoofd van het leven te hebben beroofd. De dader, die een woordenwisseling met de vrouw heeft gehad, welke in handgemeen is overgegaan, beeft van een kast, die in de kamer stond, een steek beitel genomen, waarmede hij haar den schedel heeft ingeslagen. De dader is on middellijk na den moord te hebben ge pleegd weggeloopen en heeft de deur ach ter zich dichtgetrokken. De vrouw is vol kolmen doodgebloed. Gasvergiftiging. Gister morgen is te Hoorn een ernstig geval van gasvergiftiging ontdekt bij het oude echt paar H. Toen de zoon de ouderlijke wo ning betrad, stond bet buisje vol gas en waren de beide oudjes buiten bewustzijn. Het bleek, dat bet gaskraantje van een theelichtje open stond; bet kleine vlam metje was waarschijnlijk reeds den vori- gen avond uitgewaaid. In bet ziekenhuis konden de levensgeesten met bet zuur stofapparaat worden opgewekt. De toe stand van de slachtoffers is evenwel nog ernstig Oude man verdronken. Te Haarlem is gistermiddag uit de Raam- singel bet lijk opgehaald van den 82- jarigen P. V. De oude man was eergister- middag gaan wandelen, zooals bij' eiken middag deed. Daar bij slecht van gezicht was, vermoedt men, dat hij verdwaald en te water geraakt is. Te voet, op de fiets en per boot naar Indië. Eén 25- jarige werklooze bankbediende, de heer P. Kruisman, ia den 23sten Mei op de fiets naar Parijs vertrokken, op weg naar Batavia, in de hoop ergens werk te zullen vinden. Van de liohtstad ging hij te voet via München, Weenen, Boedapest, Belgrado, naar Varna aan de Zwarte Zee. In Varna ontmoette hij een Hongaarsch student en de beide jongelui besloten om samen de reis voort te zetten. Ze kochten een roei boot, die zij met mast en zeil optuigden, en den eersten Augustus ondernamen zij het waagstuk om Ie Zwarte Zee, de Zee van Marmora, de Dardanellen en de Middellandsche Zee over te steken. Veilig bereikten zij! het eiland Cyprus. Het plan is op ieze wijze de reis ver der te maken, als de boot nog tegen den langen tocht bestand is. Anders wordt het weer: wandelen! Laten we hopen, dat otaze landgenoot in dubbele beteekenis het doel van zijn avontuurlijken en gevaarlijken tocht zal bereiken. i Schip met 400 personen vermist. Uit Gibraltar wordt gemeld, dat het Spaansche schip „Genoveva" se dert 2 September wordt vermist. Het schip heeft 400 personen aan boord, waaronder verscheidene vluchtelingen. Het schip verliet 2 September de haven van Santander op weg naar Valencia. Alle pogingen van de draadlooze stations en de kustwacht, om het schip te vinden, zijn vergeefsch gebleven. Weer storten rotsen in bij i bet I o e n m e e r. Uit het Loendal, w? r on angs de geweldige bergstorting plaats vond, wordt gemeld, dat beden- nacht opnieuw -etsen ingestort zijn. Groote steen r-sci's vielen met donderend geraas van een hoogte van 900 M. in de daaronder liggende fjord, waardoor in het water zulk een beweging ontstond, dat de golven over een diepte van 150 M. het land binnensloegen. De bevolking van bet dorpje Needal vluchtte in allerijl naar hooger gelegen gebieden. Het afgeloopen bad- sei zoen. Hoe bet seizoen voor Schevenin- gen is geweest? waarvan schrijft de Msb.: Er is geen reden tot juichen, maar over het geheel genomen ook niet om hard te klagen. Het zou waarschijnlijk zelfs een heel goed seizoen zijn geworden, wanneer het weer maar wat had meegewerkt. De inzet was wat het weer betreft, al zeer slecht. Hemelvaartsdag en de heide Pinksterda gen brachten niet het mooie, warme, zon nige weer, waarop men gehoopt had en dat voor exploitanten van de diverse on dernemingen al een groot deel van het seizoen moeten goed maken. Begin Juni hebben we eenige mooie dagen gehad, maar daarna werd het weer mis. En zoo zijn we een zomer doorge- kwakkeld tot in Augustus. Toen brak we derom een mooi-weer-periode aan, doch bet was toen belaas te laat geworden om den stroom vacantiegangers nog naar de badplaats te trekken. Niettegenstaande het voor Schevenin- gen over het algemeen minder gunstige weer, is toch het vreemdelingenbezoek genomen niet geheel onbevredigend geweest. De bezetting van de hotels was beter dan bet vorige jaar. Als de Duit- schers maar wat meer geld hadden mo gen medenemen om in het buitenland te verteren en als de Engelschen hun shil ling tiet een keer hadden behoeven om te draaien om tot de conclusie te komen, dat de Belgische badplaatsen voor hen dich terbij', dus goedkooper te bereiken zijh dan de Nederlandscbe, dan zouden de botels op' Scbeveningen zeker geen kwaad seizoen hebben gemaakt De 'buitenbedrijven en boulevard-café's hebben echter zeer onder het minder gunstige weer te lijden gehad. De consumptietenten op het strand hebben een heel slechten zomer gehad; voor dat soort zaken is bet weer alles. De ondernemers ervan zitten nu met zor gelijke gezichten over bun tekorten ge bogen. Maar het volgend jaar zal men ze toch weer zien verschijnen met nieuwe hoop in het hart. Misschien zal dan de zomer wel het mooie warme weer bren gen, dat ze zoo noodig hebben! STAND VAN GROENTEN EN FRUIT. De storm van 7 op 8 September heeft aan den stand van appelen en peren schade toegebracht, vooral in de boom gaarden, waar de boomen matig met vruchten beladen waren, waardoor veel fruit is afgewaaid. De stand van de late appel- en peervariëteiten is daardoor nog verder achteruitgegaan. Over het algemeen staan de groente teeltgewassen er goed voor. Verschillende koolsoorten hebben veel met draaihartig heid te kampen gehad, doch herstelden zich. zoodat, met uitzondering van roode kool, de stand dezer gewassen sinds de vorige berichtgeving verbeterd is. Groente. Andijvie staat er goed tot zeer goed voor. Bloemkool. Ten gevolge van de in dit gewas optredende draaihartigheid zijn de vooruitzichten in Zuidbolland en de Zuid- hollandsche eilanden matig, terwijl in Noordholland in de laatste weken een aanmerkelijke verbetering waargenomen wordt en de stand daar goed genoemd kan worden. Boerenkool ontwikkelt een goed tot zeer goed gewas. Koolrapen, welke vooral in Friesland geteeld worden, vertoonen over bet alge meen een goeden stand. Roode kool. D'e vooruitzichten zijn zeer matig ten gevolge van het optreden van draaihartigheid, waarvan dit gewas zich het minst herstelde; ook komt plaatselijk aantasting door rupsen voor. Witte en savoye kool vertoont een ma tigen tot goeden stand, welke sinds de vorige berichtgeving vooruitgaande is. Spruitkool staat er goed voor. Snijboonen, onder glas geteeld, ontwik kelen een goed gewas, met uitzondering voor de Venen, waar de stand matig is. Prei. De stand van het gewas in Zuid holland is verbeterd, zoodat tbans over het algemeen de vooruitzichten goed zijn. Schorseneeren hebben zich goed ont wikkeld. Uien. De stand is goed, met uitzonde ring van den Langendijk en omgeving, alsmede in West-Friesland, waar de oogstverwachting matig tot goed is. Witlof, De vooruitzichten voor dit ge was zijn goed tot zeer goed. Appelen. Over het algemeen zijn de oogstverwachtingen van appelen matig tot slecht. Naast de oogstgrootte stelt ook de kwaliteit teleur, hetgeen bij een minder goeden stand te verwachten is. Peren. Evenals bij appelen valt ook bij peren de kwaliteit tegen. De stand is over het algemeen matig, op de Zuidholland- sohe eilanden matig tot slecht en in Gro ningen, de Over-Betuwe en Limburg slecht. DO variëteit Doyenne du Gommice draagt opvallend goed. Stoofperen geven matige tot slechte vooruitzichten. Druiven. DO stand der variëteit Black Alicante is zeer goed. DO variëteiten Fran ken thai er en Gios Golman staan er iets minder gunstig voor, mede ten gevolge van bet voorkomen van lamsteligheid. Lente in Januari. Uitgaande van de Centrale Aalsmeer- scbe Veiling te Aalsmeer zal ter gelegen heid van baar 25-jarig bestaan, van 6 11 Januari 1937 een groote jubileumten toonstelling van bloemen en planten wor den gehouden. Het fraaie gebouw dezer veiling zal bij deze gelegenheid in een lusthof worden herschapen, waaruit de winter Verbannen wordt door een blijlde lentelach van de kinderen uit Flora's rijk. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden H. V. A. 287 2841/» Ned. Ind. Hdbk. 106 105 Philips 164V2 167b Unilever 117 116% Amsterd. Rubber 147 1471/» Koninkl. Petroleum 30514 305V» Deli Mij. 247 2471/» Ned. Soheepv. Unie 5514 5414 4 pet. Nederland 9911/w 995/a 4 pet. Nederl. Indië 98V2 98"/i» U. S. Steel 4314 4314 Anaconda 24 23 U. S. Leather 3 3 Bethlehem Steel 417/e 4114 Adj. Ghic. Milwaukee 413/io 4% Cities Service 218/1» 2ilU, Intern. Nickel 38 37s/e Shell Union 141/» 137/8-14 Kennecott Copper 297/s 293/s Radio Corp. 69/ia 6V2 Car Foundry 30 2914 Tidewater ll13/ie 11»/» Midcont. Petrol 143/s 1414 Gen. Motors 4214 42 American Enka 245/e 2414 United Corporation 47/8 4% Da markt vertoonde heden een rustig beeld en de omzetten waren aanmerke lijk geringer dan gisteren. De terughou dendheid van het publiek vond zijn oor zaak in de valutamarkt, hoewel van eeni ge nervositeit geen sprake is. Een uitzon dering vormden A.K.U.'s, die onder le- vendigen handel boven 30 pet. noteerden. De gepubliceerde beschouwingen omtrent deze aandeelen hebben den kooplust ge stimuleerd. Amerikanen waren fractio- neel lager, hoewel ct.a. Shell Union tegen het slot het verlies weer Ikon inhalen. Ook in deze afdeeling beschouwt men de voor uitzichten onzeker, in verhand met moge lijke devaluatie in Frankrijk. Het Fran- scthe disconto werd heden met 1 pet. ver hoogd. Geld 114 pot. Wisselkoersen. Amsterdam. 24 Sept., 2.30 u. Londen 7.47%—'7.49. Berlijn 59.3759.43. Parijs 9.719.75V2. Brussel 24.9425.02V2. New-York 1.4714—1.4814. Devaluatie van den Franschen franc? Het devaluatievraagstulk is in Frank rijk weer sterk naar voren gekomen. De kwistig door den oud-minister Reynauid verleende „pro-devaluatie interviews" hebben indruk gemaakt, al ontbreken ook persstemmen in tegengestel len zin niet. Zoo schrijft b.v. Romier in de „Figaro" dat devaluatie van den franc, zooals Rey- naud het voorstelt, een geneesmiddel voor Frankrijk's kwalen zou zijln. „Devaluatie kan voor ons een wreede nobdzaak wor den, zoloals reeds hij! anderen het geval geweest is, maar zij brengt geen oplos sing van alle financieele, politieke of so ciale problemen." Voorts zegt Romier dat devaluatie feitelijk thans al plants vindt en hij wijist op de stijging der kosten van het levensonderhoud, het aanzwellen van de niet-gedekte staatsuitgaven en de vaak absurde premies, die zijl, die kapitaal wil len uxtvoteren, zich moeten getroosten. Ingezonden Mededeeling. LEVENSVERZEKÈRI NG-BANK ROTTERDAM TEGEN LAGE PREMIE VRAAGT INLICHTINGEN!

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3