ALS DE LIEFDE RIJPT Malversaties lü den BUz. Vrjjw. Landstorm in Zeeland. Uit de Provincie FEUILLETON. Neem 'n AKKERTJE turn in de Algemeens Rekenkamer, aan gezien bij do op Donderdag 17 September gehouden stemming voor dezen candidaat niet het vereischte aantal geldige stem men is uitgebracht aangenomen, Deze derde candidaat, Dr O. Bakker, accountant bij het centraal bureau voor de statistiek, te 's-Gravenhage, verkreeg thans 50 van de 78 uitgebrachte geldige stemmen, zoodat de voordracht deiinitiel luidt: 1. Th, Sanders, directeur der staatslote rij, plaatsvervangend lid der algemeens rekenkamer te 's-Gravenhage; 2. D. O. Norel, inspecteur van de di recte belastingen, invoerrechten en accijn zen, plaatsvervangend lid van de Alge- meene Rekenkamer, te Haarlem; 3. Dr O. Bakker, voornoemd. De vergadering is te 1 uur 5 in de afdeelingen gegaan voor het onderzoek van de voorstellen voor grondwetswijzi ging. De afdeelingen hebben tot rapporteurs benoemd over deze wetsontwerpen de hee- ren Albarda, Bierema, Goseling, Schou ten en De Geer. Jhr de Geer is benoemd tot voorzitter van de commissie van rap porteurs. Rouleering gewijzigd. De minister van Sociale Zaken heeft bepaald, dat de rouleering in de werk verschaffing in den vervolge niet, zooals thans het geval is, om de acht weken, doch om de tien weken zal plaats heb ben. Wettelijke regeling afbetaling. Vastgesteld is een Koninklijk besluit, krachtens hetwelk de wet van 23 April 1936 tot wettelijke regeling van de over eenkomst van koop en verkoop op afbe taling en de wet op het afbetalingsbedrijf in werking zullen treden op 1 'Oct. a.s. Tegen Zondagsontheiliging. De vereeniging van christelijk© werkge vers en groothandelaren in Nederland gevestigd te 's-Gravenhage, heeft zioh de zer dagen met een schrijven gewend tot het bestuur der vereen. „Nederlandsoh Fabrikaat", waarin zij protesteert tegen het feit, dat enkele der tentoonstellingen „Nederlandsoh Fabrikaat", rwelke dit jaar door genoemd bestuur georganiseerd zijn b.v. die te Nijmegen op Z o n dag geopend iwaren. 'Genoemde vereeniging dee'lt mede, te gen deze steeds verder gaande ontkerste ning van onsi volksleven wederom een ernstig woord van protest te moeten laten hooren en voegt daaraan toe, dat z ij haar leden zal moeten ad- visieeren, niet langer deel te nemen aan tentoonstel lingen, welke op Zondag geopend zijn. De Mica-1936. Naar we vernemen zal op den voor avond van de Mica-1936, op Vrijdag 9 Oct. a.s., Minister Gelissen een radio-rede houden over de Mica, de Middenstands campagne, welke van Zaterdag 10 tot en met Zaterdag 24 October gaat georgani seerd worden door de samenwerkende drie landelijke middenstandsbonden. De voorbereiding van deze Mica-1936 is overal in vollen gang. Clinge Doornbos heeft een Mica-lied gedicht. Het lied wordt thans op gramo- foonplaten vastgelegd en zal tijdens de Mica in alle plaatsen, welke deelnemen, ten gehoore worden gebracht. Plaatselijk worden eveneens alle voor bereidingen getroffen om de Mica-1936 haar voorgangster van 1935 verre te la ten overtreffen. Naar wijl vernemen zal een Mica-vlieg- machine een rondvlucht boven Nederland malken en zal boven elke deelnemende Mica-plaats voor een attractie voor het publiek zorgen. Daarnaast1 zal de gro'ote Mica-prijs- puzzle het hare doen om de aandacht va,n het Ned. publiek in de Mica-dagen speciaal op den middenstand en het mid- denstandsbedrijf te vestigen. Rijksweg 's-GravenhageRotterdam eind 1937 geheel gereed. De Rijksweg 's GravenhageRotterdam vertoont nog enkele hiaten, welke naar verwacht wordt voor 'het einde van vol gend jaar zullen worden aangevuld. In Oversehie moet het verkeer zich nog immer behelpen met twee smalle brug getjes over de Schie en de daarbij aan sluitende tijdelijke wegen. Daartussohen Uit het Engelsch. 95.) o^ „Ongetwijfeld," zei ze, met ©en teedere klank in haar stem. „Maar je weet, mijn vader maar we hebben ook nooit an dera 'dan hem gekend. Een moeder hebL ben wij nooit gekend." Ze boog zioh ovex haar kind en drukte een zoen op hei Manke voorhoofdje. „Een kind kan hei niet stellen zonder een moeder." Paul richtte zich op. De vermoeide trek op zijn gelaat was weer teruggekomen Hij woelde met de hand door zijn haar. „Ik heb je iets te zeggen, lieveling,'' be gon hij mei matte stem. ,„Ik ben beu van Leat'hergate op het oogenblik. Er ia iets, dat me het leven hier ondragelijk maakt Ik walg er van en wensch verandering. Wat zou je er van zeggen, als we eens eert paar weken met z'n drieën naar buiten togon. Je bent zelf ook nog niet voldoende aangesterkt. Ik geldof, dat het ons alle drie goed zal doen." „Zou het wel goed zijn voor de kleine een vreemd huis, een vreemde omge ving nu een verandering?'5 verrijst inmiddels het groote viaduct, dat i behoudens onvoorziene omstandigheden tegen het einde van 1939 zal worden opengesteld. Een ander obstakel In dezen snelver- keersweg vormt het wegvak langs den smallen Oostsingel te Delft, dat ook slechts een tijdelijk karakter draagt. In de omlegging beoosten Delft begint thans teekening te komen. De verschillende kunstwerken als bruggen, viaducten en duikers zijn alle gereed; aan de aarden baan wordt gewerkt. Het ligt in de be doeling in den zomer en het najaar van 1937 het wegdek aan te brengen, zoodat dan tegen 'het einde van 1937 ook dit ge deelte in gebruik genomen zal kunnen worden. Voegt men hier nüg bij, dat het in het voornemen ligt, de direct aan den rijl- weg liggende rijwielpaden naar de paral lelwegen te verplaatsen om zoodoende oipstelruimte te verkrijgen voor stilstaan de auto's naast de rijbaan, dan kan ten slotte het eindstadium van den eersten Nederlandsoh en autosnelweg tusschen twee groote steden geacht warden te zijn bereikt nog met de beperking, dat deze weg aan weerszijden bij' de steden vast loopt op weer andere obstakels. Eener- zijds 'biji Rijswijk op de Hoornbrug, een zeer smalle draaibrug; anderzijds te Rot terdam op den in onvoldoenden staat ver keerenden Abraham van Stolkweg. Het is wel in-droevig, dat het met de malversaties in onze provincie nog maar steeds niet klaar is. Eerst kwam de fraude bijl crisis-comité en maatschappelijk hulpbetoon te Vlia- singem aan het licht, toen volgden de knoeierijen bij gemeentebestuur en polder te Borsselen. Opzienbarend waren ook de (nui nog steeds in onderzoek zijnde) be schuldigingen aan het adres van de lei ding van het Centraal Verkoop-Kantoor van mosselen. En nu komt daarbij de knoeierij bij den Bijlz. Vrijiwilligen Land storm, waarvan de heer P. G. L. te Vlis- singen secretaris en propagandist voor Zeeland was. Reeds lang liepen de geruchten, dat het in de administratie van het gewest Zee land van den B.V.L. een duistere janboel was en dat de heer L. in de hotels, waar hij logeerde, in de zalen, waar vergade ringen werden gehouden, enz. met blanco kwitanties werkte. De mensahen werden dan verzocht een blanco kwitantie te tee kenen. Het bedrag zolu de heer L. dan wel invullen. E'n velen (niet allen) deden het, want de heer L. had veler vertrouwen. Dit was een publiek geheim en daarom verwondert het ons, eerlijk gezegd, dat de justitie pas vorige Week een onderzoek hiernaar schijnt te hebben ingesteld, ge lijk ze ook nog maar kort geleden ten gemeentehuize van Borsselen -de zaken ging onderzoeken. Men kan waarlijk niet zeggen, dat de justitie te vro'eg ingrijlpt. Ook de commandant Zeeland van den B.V.L.bijl wien we deden informeeren, kon Maandag j.l. nog niet begrijpen, wat de heer L. misdaan zou hebben,, terwijl toen al heel wat te oinzer kennis gebracht was. Inderdaad onbegrijpelijk. Vorige week toich is reeds op last van de Justitie, huiszoeking verricht in de woning van den heer L. Bij deze gelegen heid zxjin verschillende bescheiden, op den B.V.L. betrekking hebbend, in beslag ge nomen. Ook is de heer L. herhaalde ma len verhoord. Men 'heeft toen ook in plaatsen, waar de heer L. voor den B.V.L. heeft gespro ken en (of) gelogeerd een onderzoek inge steld en de bedragen, daar ontvangen, vergeleken met 'die, welke in zijn boeken vooirkwamen. En dat klopte niet! Ons kwam een geval ter oore, dat in een dorp' f 9,75 van den heer L. was ont vangen, terwijl in de boeken f 19,75 voor kwam. Zelfs moeten blanco geteökende kwi tanties zijn 'gebruikt voor gefingeerde uitgaven!, 'b.v. voor. vergaderingen), die niet gehouden zdjln en vol or lokalen, welke gratis afgestaan waren. Er zouden verder kwitanties onderteekend zijn met den naam van derden, zoodat daarvoor valscbheid in geschrifte ten laste gelegd zou kumuen worden. „O, den jongen zal het geen kwaad doen en i'k moet er beslist een poosje tus schen uit, Sylvia. Ik moet hoognoodig een paar weken rust hebben, ik voel me wat overwerkt, weet je? De rust van het 'bui tenleven zal ons er beide weer bovenop brengen." „Nu ja, als D'r Tancred vindt dat 'het de kleine man niet hindert „Waarom zouden we Tancred daarnaar vragen. We zijn toch geen kinderen meer Maar hij zal natuurlijk zeggen dat het uitstekend is, ik spreek hem morgen nog wel. En, Sylvia, wat dacht je ervan, als we dan gingen naar dat oude, grijze Hotel in Wensleydale je weet wel, waar we eens samen langs reden en wat we toen zulk een heerlijk, rustig plekje vonden, echt om eens een poosje uit te rusten." „Naar Greymire? Uitstekend, dat zal vast goed zijn voor onze jongen. Ik herin ner me nog, dat er zoo'n vriendelijke vrouw voor de deur stond, ja, daar moe ten we heen. Arme jongen, je ziet er ver moeid uit.'' „Ja, lik ben ook moe moe van het le ven, I'k wensch mezelf een poosje kwijt te raken." Sylvia trok haar wenkbrauwen op en lachte. „O neen, Paul, toch niet moe van het leven. Het heerlijkste deel van het leven Het onderzoek in deze zaak zal niet gemakkelijk zijn, Naar verluidt, moet de administratie zeer wanordelijk zijin. Wil men de bescheiden van alle tachtig afdee lingen controleeren, dan zal daarmee ge- ruimen tijd gemoeid zijn, Ook in 't hoofdkwartier van den B.V.L. te 's Gravenhage, zoomede op het betrok ken Departement, zijn door de recherche in o'pdractht van de Justitie bescheiden in beslag genomen, die betrekking hebben op het Gewest Zeeland van den B.V.L. Wat we hij' de vorige malversaties 'heb ben opgemerkt, moeten we ook nu herha len: er is hier een ergerlijk en onver antwoordelijk gemis aan controle aan den dag getreden. Het schijnt dat sommige gemeentebe sturen, Gedeipi. Staten en de leiding van den Bijlz. Vrijw1. Landstorm zioh daar veel te gemakkelijk van afmaakten. En of men het ons kwalijk neemt of niet, het laat ons onverschillig, maar in het belang van de gelden der gemeenschap en van de mensohen, die ze beheeren, moeten we daartegen krachtig opkomen. Was de oontrole door het gemeentebe stuur te Vlissingen, door Gedep. Staten, door het Departement van Binnenland- söhe Zaken en door de Nat. Landstorm- commissie scherp geweest, dan 'hadden de malversaties nooit den omvang en den tijdsduur kunnen aannemen, zooals nu het geval is. Ook de 'hoogere autoriteiten gaan o.i. in dezen niet alle vrijuit! Wij willen ons hier de tolk maken van de pu blieke opinie! Met dat al kan niet genoeg worden be treurd en afgekeurd, dat 'hooggeplaatste personen en ambtenaren door thun wan gedrag de publieke diensten zoo in opi- spraak hebben gebracht. De schade daar door veroorzaakt kan moeilijk warden overschat. A.R. Gemeentebestuurders. De najaarsvergadering van de Zeeuw- sche vereeniging van A.R. Gemeentebe stuurders zal gehouden worden op 26 Oc tober a.s. te [Middelburg. Des morgens zal Mr T. A. van Dijken, lid der Tweede Kamer, spreken over „De gemeente in ons staatsrecht". Daarna volgt onder deskundige leiding bezichtiging van Abdij' of Stadhuis, ter wijl des middags een excursie per auto bus naar de waterleidingwerken te Oranjezon zal plaats hebben. Nederlandsche Middernachtzending. In plaats van op 30 September, zooals aanvankelijk bepaald, zal de Nederland sche Middernachtzendingsvereen. haar jaarvergadering houden op 14 October te Middelburg. De jaarvergadering heeft des middags plaats in 'het gebouw St. Joris. Behalve de vereenigingszaken komen twee spreekbeurten op de agenda voor en wel een van Ds Th. Delleman, Geref. Predi kant te Aalten en een van den heer J. N. van Munster algemeen secretaris der vereeniging te Arnhem. Het ligt ook in de bedoeling deze bijeen komst te benutten om aan de afdeeling Zeeland nieuw leven te geven. Des avonds zal een bijeenkomst plaats hebben in de Nieuwe Kerk. Yan deze bij eenkomst zal de leiding berusten bij Ds J. S. Hartjes, Herv. Pred. te Vlissingen. Men hoopt, dat als sprekers zullen kun nen optreden. Z.Ex. Mr J. A. de Wilde, Minister van Binnenlandsche Zaken en Dr J. Lammerts van Bueren, directeur der Heldringgestichten te Zetten, voor zitter der vereeniging. Voorde Militairen. De vlag- jesverkoop voor den Chr. arbeid in 'de Weermacht bracht te Zoutelande. Ierseke en Oostkapelle resp. op f 15.35, f 30.80 en f 21.85. Goes. Vergadering Oranjever- een i g i n g. Het door de jongste feeste lijkheden gewekte enthousiasme werkt nog door. Dat was te bemerken op de ver gadering, welke de Oranje-vereeniging Dinsdagavond in het Schuttershof had belegd om een bespreking te houden over bij Rheumatische pijnen, Spierpijn enz. is nog maar pas begonnen. Ga nu maar naar beneden, ik kom zoo dadelijk. Pas op, neen raak me niet aan. Je zou de baby nog wakker maken." Een Week later woonden ze reeds in het oude, laaggezolderde dorpshotel, ver weg van de wereld van fabrieken en rook en zaken, in 'het 'hartje van 'het landelijke Wensleydale. D'e eerste huivering van het naderend voorjaar was reeds merkbaar in de don kere wouden. De leeuwerik zong den gan- schen dag zijn kweelend lied, de lijster wekte 'hen 's morgens bij het vroegste och tendkrieken met zijn gezang, de koekoek liet vanuit de verte zijn eentonige roep hooren. Over heel de natuur kwam de op standing tot nieuw leven, die eeuwenoud en toch elk jaar weer nieuw is. De in bloei staande primula's aan den oever van de klaterende beek vormden een waar bloementapijt. Toch vond Paul in dit paradijs geen rust voor zijn ziel. D'e problemen en des illusies, welke zijn geest in Leathergate 'hadden bezig gehouden, lieten hem ook hier geen rust, als 'hij dwaalde over de paarse heidevelden. De zon bruinde zijn gelaat, de hooge, zuivere lucht deed het bloed sneller door zijn aderen vloeien, maar toch bleef daar in zijn hart leven eventueele feestplannen bij gelegenheid van het vorstelijk huwelijk. Er waren zeker een paar honderd leden der Oranje- vereeniging en vertegenwoordigers van buurtvereenigingen aanwezig, toen de heer van Ballegoyen de Jong het ope nings- en welkomstwoord sprak om daar na het doel der bijeenkomst uiteen te zetten. Na deze inleiding zette de penning meester de financieele strategie uiteen. De tweedaagsche feestelijkheden in 1930 had den f3700 ge'kost en spr. meende, dat dit bedrag thans niet bijeen te brengen was, waarom het bestuur een ééndaagsche feestviering prefereert. Het program voor dien dag, waarop ook een vuurwerk zou staan, zou ongeveer f 1500 kosten, waar om er weer een beroep moest gedaan wor den op de 'buurtvereenigingen. Minstens 25 pet. van haar 'bruto-ontvangsten zul len deze vereenigingen moeten toezeggen. Spr. rekende er op, dat dit zou worden gedaan en drong er met klem op aan binnen de 14 dagen dit besluit te nemen. De voorzitter gaf toen het woord aan de vergadering. Aan ideeën bleek er geen gebrek. Wij noteerden in enkele oogen- blikken de volgende wenschen: Volks- en kinderzang; een défilé; gevel versiering; historische optocht; wijdingsbijeenkom sten, illumineering der stad, oplaten van een luchtballon met parachute-sprong, klokgelui, een blijvend aandenken voor de kinderen, goedkoope stroom van de P. Z. E. M.; bedeeling minvermogende stadge- nooten, tweedaagsch feest, ijsfeest en plaatsing van een circustent op de Markt, gezien de kans op slecht weer. Het was ietwat verbijsterend, maar het bestuur bracht vlug ordening. De penningmeester hield vast aan een ééndaagsch feest en de voorzitter wees er op, dat men, rekening houdend met de wenschen, doen zal, wat gezien de financieele kracht, mogelijk is. In ieder geval kan men rekenen op een goed program, temeer daar de heer 't Hooft zijn gewaardeerde medewerking voor het zangrijk gedeelte weer geven wil. Het in den aanvang der vergadering geopperde idee om een hoofdcomité te vormen, waarin van iedere buurtvereeni- ging een afgevaardigde zitting zou ne men, nam de voorzitter over en eveneens accepteerde hij gaarne een album met fo to's van de jongste feestviering, aangebo den door den heer v. d. Velde en beloofde dat ook de foto's van komende feesten daarin zouden worden bijgeplakt. Hierna nam de burgemeester het woord. Allereerst bood spr. zijn excuses aan, dat hij' het feest van Zaterdag 12 Sept. niet had kunnen bijwonen wegens verblijf in het buitenland. Indien hij maar had kunnen bevroeden, dat dit gebeuren zou, was hij zeker in de stad gebleven, omdat hij zoo gaarne met zijn burgerij mede uiting had willen geven aan de ge voelens van trouw en liefde aan en voor het Oranjehuis. Spr. wees op het provi- aentiëele van deze verloving, en was God dankbaar voor het perspectief dat zioh nu weer opent voor Oranjehuis en volk, dat 'harmonisch samengaat, waardoor men hier niet zooals elders de vrijheid ■heeft moeten prijsgeven om de eenheid te bereiken. Spr. wekte op tot een geestdrif tige feestviering, niet uit drang naar pret maar om medeleven te toonen. Het Dag. bestuur der stad zal probeeren, toestem ming te bekomen tot het geven van finan- ciëMen steun en spr. hoopte, dat ook par ticulieren zich niet onbetuigd zullen laten. D'e voorzitter sprak nog een slotwoord, waarna met het „Wilhelmus" en enkele „Hoezee's" de vergadering gesloten werd. Gisteravond is alhier een Hervormd kerkkoor opgericht. Een 40-tal personen gaf zich als lid op. Leider is dhr A. Kousemaker, de organist der Herv. Ge meente. De bedoeling is op te treden in den eeredienst 'bij de kerkelijke feestda gen. De Dinsdagavond werd gekozen voor de wekelijksche repetities. Ds Steinz, die op verzoek de leiding van de vergadering had, stelde vast, dat het nieuwe koor geen afbreuk zou mogen doen aan bestaande vereenigingen, waarmede de aanwezigen instemden. Een bestuur zal later worden gekozen. Voorloopig berust de leiding bij dhr Kousemaker. 'De collecte voor de Commissie van Samenwerking bracht deze week f46.62 op. Hansweerf. Het 7-jarig zoontje van den heer N. is gistermiddag van de auto van dat gevoel van ledigheid en onbevredigd heid, dat hem dag na dag deed gevoelen te zijn: „de nuttelooze zanger van een ledige dag." Zoel, liefelijk lenteweer wisselde af met gure regenvlagen en kille voorjaars koude. Ofschoon Sylvia zich wel eens verveelde, ging ze toch geheel op in de zorg voor het welzijn van haar jongen. Ze gunde zich 'de tijd niet om aan Paul's zijde over de eindelooze heide te dwalen, maar ze liet hem gaarne toe te gaan en haar achter te laten. Ze was tenslotte meer dan gelukkig met haar baby en ver weet hem niets, wanneer hij 's avonds vermoeid en hongerig van urenlange dwaaltochten bij haar terugkeerde. Ze vroeg zich zelden af, waarmede zijn gedachten wel bezig zouden zijn, als hij dwaalde door de eenzame natuur. Ze zou hebben geglimlacht bij de gedachte, dat ze van ©enige beteekenis waren. Zelf had ze zioh voorgenomen nooit meer te den ken en vermoedde, dat Paul dat eveneens had gedaan. D'e eerste Zondag in Mei was een dag van kostelijk lenteweer, zoadat men de tiieste, regenachtige laatste dagen van April weldra was vergeten. Vanaf het eerste morgengloren, totdat de zon neer zonk achter de kimmen, scheen de Na tuur zich in te spannen den menschen 'den vrachtrijder F. gevallen en met een zware hersenschudding bij den dokter binnengebracht. Gisteravond was, het kind nog niet bij kennis. Wemeldinge. Alhier had een aanvaring plaats tusschen de schepen „Horo" en „Joseph" en „Fluviale 7", waardoor de eerstgenoemde schepen schade bekwam men. O. en W. Souburg. De Kerkeraad der 'Geref. Kerk alhier heeft besloten over te gaan tot den aanleg van een dooven-tele- foon in de 'kerk. Oostkapelle. Uitslag van de gehouden D'istricts-schietwedstrijden op K.S.O. ge weer voor alle afdeelingen van het Eiland Walcheren van den Bijz. Vrijw. Land storm. Korpswedstrijd max. 200 punten: le pr. afd. Aagtekerke 190 p.; 2e afd. Vrou wepolder 188 p, 3e afd. Oostkapelle 188, 4e afd. Veere 186, 5e afd. Biggekerke 185 punten. Deelgenomen door 15 afd. Personeele baan. Max. 50 p. Hieraan werd deelgenomen door 189 schutters, welke in vier groepen waren verdeeld en waarvoor in totaal 45 prijzen beschikbaar waren, le prijs koningschutter G. Pro voost, Domburg, 46 p.; 2e id. W. de Wolf Grijpskerke 46 p.; 3e id. P. de Visser, Aagtekerke 46 p.; 4e id. F. G. de Roo, Oostkapelle 46 p. le prijs scherpschutter M. Janse, Se- rooskerke 50 p., 2e id. J. Vos, Aagtekerke 50 p.; 3e id. M. Boone. Middelburg 49 p.; 4e id. P. de Lange, Biggekerke 48 p.; 5e id. A. Provoost, Aagtekerke 48 p.; 6e id. A. Verhage, Aagtekerke, 7e id. P. G. Job- se, Serooskerke, 8e id. J. G. Copipooise, Arnemuiden, 9e id. H. de Voogd, Oost kapelle, 10e id. S. Blaas, Aagtekerke. 11e id. S. Francke, Oostkapelle, allen 47 p.; 12e id. J. Poppe, N. en St. Joosland, 13e id. P. Geschiere. Meliskerke, 14e H. M. v. Cruijningen, Oostkapelle, 15e id. H. Cal- jouw, Biggekerke, 16e id. H. Peper, Aag tekerke, 17e id. J. Wondergem. Oostka pelle, 18e M. Goedbloed, Gapinge, 19e J. Geldof Wz., Oostkapelle, 20e id. S. Kodde, Veere, 21e id. D'. Goppoolse, Oostkapelle allen 46 p. le prijs schutter le klas: S. Brouwer, Aagtekerke 46 p.; 2e id. W. P. D'avidse, Meliskerke 46 p.; 3e id. K. Luitwieler, Oostkapelle 44 p.; 4e id. L. Louwerse, Oostkapelle 43 p.; 5e id. S. Louwerse, Ga pinge 43 p. le prijs schutter 2e klas: J. Corbijn, Biggekerke 50 p.; 2e id. A. Aarnoutse, Koudekerk© 49 p.; 3e id. J. Poppe, Me liskerke 48 p.; 4e J. A. de Visser. St. Lau rens 48 p.; 5e id. P. Maljaars, Aagteker ke 47 p.; 6e id. J. Wondergem, Seroos kerke 47 p.; 7e id. S. de Roo, Vrouwepol- der 47 p.; 8e id. K. A. Hamelink, St. Lau rens 46 p.; 9e id. W. Jongepier, Aagte kerke 46 p.; 10e id. L. Sturm. Veere 46 p.; lie id. J. Walhout, Grijpskerke 46 p.; 12e id. I. v. d. Berge, Middelburg 46 p.; 13e id. J. Goppoolse, Oostkapelle 46 p.; 14© id J. Vermeulen, Vrouwepoider 46 p., 15e id. A. Spruijt, Meliskerke 46 p. Vrije, baan wedstrijd. Maximum 90 p. Verschoten 646 kaartjes, le prijs J. Jobse Oostkapelle. 89 p.; 2e D'. Hugense, Aagte kerke 88 p.; 3e J. Gorbijn, Biggekerke 88 p.; 4e J. de Kam, Oostkapelle, 88 p.; 5e S. de Roo, Vrouwepolder 88 p.; 6e D. Coppoolse, Oostkapelle 88 p.; 7e Chr. Dekker, Aagtekerke, 88 p.; 8e F. G. de Roo. Oostkapelle 87 p.; 9e W. de Wolf, Grijpskerke 87 p.; 10e P. de Kam, Oost kapelle 87 p. Voor dezen wedstrijd waren medailles beschikbaar gesteld door den Commissa ris der Koningin in Zeeland, den burge meester van Oostkapelle, den oud-burge meester van Oostkapelle, Mr H. F. Lants- heer en den burgemeester van Bigge kerke. Na afloop van dezen wedstrijd had een gemeenschappelijke koffiemaaltijd plaats, waaraan werd deelgenomen door ruim 225 personen. Hierbij werd het woord ge voerd door den heer Burgemeester van Oostkapelle als Voorzitter van de Plaat selijke Commissie, den heer Commandant van den B. V. L. Zeeuwsch Verband te Middelburg, Overste Bierman en tenslotte door den plaatselijk leider der afdeeling Oostkapelle. den heer J. Jobse. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 75 cent bij vooruitbetaling. te toonen, waartoe ze in staat is, als ze wil. Heel de bloeiende wereld lag den ganschen dag te blakeren in de koeste rende stralen van de zon. Paul en Sylvia brachten den morgen zoek met het vlechten van kransen van primula's, waarin de baby zijn mollige handjes verborg. Na de lunch nam Paul zijn wandelstok en vertrok voor een lange zweiftocht; hij' was niet in staat stil te zitten gedurende het lange middagdutje, dat Sylvia zichzelf beloofd had. Tegen zessen had hij, langzaam wan delend, de top der urenlange heuvelrug wijder bereikt. Beneden aan zijn voet nestelde zich het vriendelijke Greymire in het frissche voorjaarsgroen. Hij zag de hel-roode daken van donkere wouden. Hij hoorde het trage gebeier der kerk klokken opklinken, terwijl hij met loome tred het steile pad opliep, dat naar het dorp leidde. Verderop voor hem, lag ge spreid, de grootsche, zich tot den ein der uitstrekkende, pracht van hetschoone Wensleydale. Alles in de natuur ademde dezen avond vrede en rust. Alleen in Pauls gefolterden geest was er dezen schoonen Zondagavond slechts onrust en ontevredenheid en onbevredigdheid. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2