AKKERTJES HONIG'S BOUILLONBLOKJES 6 voor lOct. ALS DE LIEFDE RIJPT gevoelt, of als Ge U veel te druk ebt gemaakt, neem dan toch zco'n "AKKERTJE", dan knapt Ge weer op. F E UIL LETON Uit de Provincie Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws. len, tenzij de besprekingen om door een partiouliere ruiltransactie een partij bol len te kunnen importeeren tegen de ver wachting in tot positieve resultaten zou den leiden. De elft van 2.00 aan steuntrekkende werkloozen. Gelijk bekend, heeft de regeering on langs in de Eerste Kamer medegedeeld, dat aan de onder de rijkssteunregeling vallende werkloozen een gift van f 2.50 Z"1 worden verstrekt. Nader heeft zij aan de gemeenten doen weten, dat in de aan deze gift verbonden uitgaven slechts de gewone bijdrage uit het Werklooeheidssub- sidiefonds zal worden verleend, zoodat een deel dezer uitgaven ten laste van de ge meenten zal blijven. B. en W. van Amsterdam hebben zich thans tot den minister van Sociale ZakeD gewend met het verzoek, de uitgaven ge heel voor rekening van het Rijk te willen nemen, alsmede eenzelfde gift eveneens ten laste van het Rijk te mogen verstrek ken aan de niet onder de rijkssteunrege ling vallende werkloozen en de armlasti gen. Nederlanders te Madrid. Naar van Hr. Ms. gezantschap te Madrid wordt vernomen bevinden de daar ter stede nog aanwezige Nederlanders zich in goeden welstand. Postwlsselverkeer met Spanje gestaakt. Het postwisselverkeer met Spanje, de Canarische eilanden, de Spaansche bezit tingen in Noord-Afrika en de Spaansohe nederzettingen aan de Golf van Guinea is in beide richtingen gestaakt. De Regeering neemt maatregelen tegen het gemeentebestuur van Almelo. B. en W. van Almelo hebben den ge meenteraad mededeeling gedaan van een schrijven van den minister van Binnen- landsche Zaken volgens hetwelk aan Al melo niet toegestaan zal worden een extra bijdrage uit het werkloosheidssubsidie- fonds voor 't dienstjaar 1936 ten bedrage van f 280.300 en van ruim f 59.000 over het dienstjaar 1935. Deze afwijzing grondt de minister op het feit, dat niet voldaan is aan de voor waarde, dat maatregelen zouden getroffen worden waardoor op de uitgaven voor verschillende gemeentelijke diensten een efficiente bezuiniging zal worden inge voerd. B. en W. verklaren, dat zij van de be slissing van de regeering met groote ver wondering kennis hebben genomen, aan gezien er nog steeds overleg gaande was met betrekking tot deze verlangde bezui niging en Almelo reeds in verregaande mate bezuinigd heeft, waarvan ook een redelijke verklaring gegeven is. In plaats van verdere onderhandelingen met de commissie van overleg in zake de ge- meentebegrooting, ontving Almelo thans deze afwijzende beschikking, welke het gemeentebestuur in groote financieele moeilijkheden brengt. B. en W. hebben dringend een audiëntie aangevraagd bij den minister van Binnenlandsche Zaken. Drie beroemde Fokkers naar Frankrijk verkocht. De K.L.M. deelt mede, dat zij drie vliegtuigen van haar vloot heeft verkocht, te weten: de Fokkers F 20 Ph-Aiz, de F 18 Ph-Aip en de F 9 Ph-Aga. De nieuwe eigenaresse dezer drie toe stellen is de Fransche Luchtverkeers- maatschappij Air Tropique, wier vloot een Moe.' Al Ge V na lange besprekingen in rookerige lokalen moe en afgemat Koker met Ï2 stuks 52 et. Zakdooaje, S stuks 38 et» Uit het Engelsch. 94). o Paul was vanavond echter niet in de stemming om te werken; hij dwaalde met zijn vingers door zijn verwarde haren en blikte met droomerige oogen in 'het vuur. Waar was Sylvia nu? Waarom had ze hem niet staan wachten in de vestibule, om te luisteren naar wat hij haar te ver tellen had, om zich te vergewissen, dat haar broeder met een hartelijk welkom was ontvangen en te vernemen hoe het hem ging, na alles wat er plaats gegre pen had Paul riohtte zijn hoofd op en luisterde ongeduldig, maar er klonk geen lichte voetstap op de trap, geen vlugge tred door de gang, zoaals andere avonden, wanneer zie hem opzocht te midden van zijn arbeid. Geen ander geluid werd in huis verno men, dan het irriteerende gemompel van uit de 'keuken, Paul stond plotseling op en wierp de deur van zijn kamer dicht. Toen stapte hij op en neer voor den haard. Sinds de avond, toen de 'kleine jongen gekomen, was, ea de droom des levens luchtnet in de Fransohe koloniën in Afrika zal exploiteeren. De F 18 machines kwamen in 1932 in dienst van de K.L.M., de F 20 in 1933. De F 20 is de Zilvermeeuw, een toe stel dat niet zoo gunstig is uitgevallen. Het zou in December 1933 de snelle post- vluoht naar Indië maken, doch viel op het laatste oogenblik uit, zoodat toen de F 20, de Pelikaan, de beroemde Kerst- vluoht ondernam. De Pelikaan (F 18) be hoort ooi tot de verkochte toestellen. De F 0, een vergroot toestel van het type F 7, is de Adelaar, het vliegtuig waarmede indertijd minister Golijn een vlucht naar Londen heeft gemaakt en waarmee voorts de heer Plesman een tocht naar Indië heeft ondernomen. Mosselen voor Frankrijk. Het „Hbld." meldt uit Bergen op Zoom: Naar wij vernemen, bestaat er eenige kans, dat de export van mosselen naar Parijs niet tot na 15 October behoeft te wachten. Er is eenige hoop, dat met de verzendingen nog einde van deze maand of anders begin October een aanvang kau worden gemaakt. Tufnbouwcursus. Wij verwijzen belanghebbenden onder onze lezers naar de advertentie in dit nr, waarin de afd. tuinbouw der Z.L.M. de gelegenheid openstelt om een korten tuin- bouwcursus te volgen. Restauraiie van Mlddelburg's Abdij. Uit de begrooting van het departement van Binnenlandsche Zaken is door het daarop uitgetrokken bedrag van f 12.000 zekerheid verkregen omtrent de aankoop van het veilingslokaal in de Abdij. Het ligt n.l. in de bedoeling, genoemd pand, dat een ontsiering der historische Abdij gebouwen kan genoemd worden, te doen dienen tot uitbreiding der Provinciale Griffie, waartoe een restauratie, aanslui tend bij' de belendende Abdijgebouwen, noodzakelijk is. Bijdrage aan Waterleiding „Tholen". 'Op de begrooting van het Departement van Sociale Zaken voor het dienstjaar 1937 is f6325 (voor 1936 was toegestaan f 6375) uitgetrokken als bijdrage aan de N.V. Waterleiding Maatschappij' „Tholen" ten behoeve van haar bedrijfsexploitatie over 1936. i Bij Kon. besluit is benoemd in de provincie Zeeland tot gezworene van den Schengepolder, S. Wisse, te 's H e e r Arendskerke. Middelburg. De bewoners van de buurt Vlasmarkt-Kromme Weele hebben in hun gisteren gehouden vergadering als com missie met het oog op de viering van het 'huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana aangewezen de heeren: P. M. Wolters, voorzitter; Mr J. I. van Loornindk secre taris; A. J. Dronkers, penningmeester; J. F. Pieters en J. Vos. Vlissingen. In de plaats van den heer Sipman, die tegen 1 October ontslag heeft gevraagd ais stationschef der Nederland- sche Spoorwegen alhier, is met ingang van denzelfden datum benoemd tot sta tionschef le klasse B. de heer H. (R. Bermena, thans stationschef 2e 'klasse te Zandvoort-'Bad. Goes. D'e af deeling Goes van den Ned. Christen Vrouwen Bond hoopt op Vrijdag 2 October a.s. een feestelijke Oranje-avond te houden, waarbij een feestrede zal wor den uitgesproken, een geluidsfilm over het Oranjehuis zal worden vertoond met o.a. de volledige verlovingsfilm en een Natuurfilm. Nadere bijzonderheden worden per ad vertentie bekend gemaakt in het nummer van a.s. Zaterdag. S c h i e t w e d s t r ij' d. Op Zaterdag 3 October zullen hier schiet wedstrijden van den Bijiz. Vrijw. Land storm op Zuid- en Noord-Beveïand wor den gehouden. De prijzen zijn voor de korpswedstrijden: medailles, voor de per- soneele baan: kunstvoorwerpen en voor de vrije baan: geldprijzen. De wedstrijden beginnen om 10 uur en eindigen om 6 uur. Daarna volgt een 'koffiemaaltijd in de melfcsalon-Bustraan, waarna de prijzen worden uitgereikt. weer plaats gemaakt had voor het onver- biddellijke en nuchtere levensspel, had Paul zich niet meer overgegeven aan zelf bespiegeling. Hij 'had zich de tijd niet gegund, zijn ziel te onderzoeken, na te gaan wat er leefde in de verborgen schuil hoeken van zijn leven, zoozeer was hij bezig geweest met datgene, wat almeer dreigde zijn gansche leven te vullen. Syl via had gevraagd om een tweede dienst bode, hij had aan haar verlangen vol daan. De ponywagen was zijn verrassing voor haar geweest. Hij was er trotsc'h op, dat hij zich zoo gemakkelijk die weelde kon veroorloven, zelfs zonder een oogen blik de gouden toekomst, welke door de komst van hun kind nog slechts des te begeerlijker was geworden, uit het oog te verliezen. De oudejaarsavond-preek, welke eerst zulk een diepe indruk op zijn gemoed had gemaakt, was reeds lang vergeten; had ze misschien toöh nog zaad gestrooid in zijn hart, thans nog verborgen, maar dat straks opbloeien zou ter juister tijd P Vanavond, nadat hij Romney naar huis had gebracht, kwamen de gedachten, welke hij drie maanden lang met kracht had onderdrukt, weer bij hem boven. Romney, de droomer, de dilettant, de nuttelooze toeschouwer, om wien Paul zoo dikwijls minachtend gelachen had, was weer teruggekomen en hij was in dien t Kapelle. Er is bijzondere geestdrift on der de burgerij om het verlovingsfeest op 24 Sept. a.s. te vieren. De Buurtvereenigingen hebben alle, geen enkele uitgezonderd, vergaderd om versieringen aan te brengen. Ook enkele eerepoorten zullen verrijzen, De optocht nam. om 3 uur zal menige verrassing opleveren en zeer lang zijn; de deelname is buitengewoon. Ook voor de liohtstoet is veel animo, lerseke. Postduivenwedstrij- den. Ciney, afstand 153 K.M. Postdui- venvereen. Noordster, lerseke. Los 12.50 uur. Oude duiven: 1. Ph. van Os, 2. A. Vermast, 3. G. J. van Es, 4. G. J. de Waal, 5 C. Pekaar, 6, 8, 12, P. van Oos ten, 7 Joh. Bom, 9. J. Zoetewey, 10. P. Lindenberg. Eerste duif 3.10.10 u., laat ste 3.54.57 u. Idem jonge duiven: 1. Q. de Koeyer, 2. Ph. v. Os, 3. P. Lindenberg, 4. W. E. v. Kogelenberg. Ie duif 3.23.51 ul. laatste 3.40.25 u. Een week na het Ontvreemden der palingfuiken keek de eigenaar vreemd op toen hij met laag water bemerkte, dat zijn eigendom was teruggebracht. Of het geweten gesproken heeft, of dat de die yen bang waren voor ontdekking? De fui ken waren netjes op hun plaats terugge zet. Slechts enkele ijzeren pinnen ont braken. De Oester handel. De verzen ding van oesters naar België en Holland is naar omstandigheden goed te noemen. De vraag is op het oogenblik grooter dan het aanbod. Dit komt hoofdzakelijk hierdoor dat nog zeer weinig kweekers zijn. gaan visschen, daar ze liever wach ten tot het laatst, omdat de oesters nog goed groeien. De groei der oesters op de Ierseksche Bank is zeer meegevallen, ter wijl het uiterlijk veel is verbeterd. De kwaliteit is goed tot zeer goed te noemen. Op de Bergsche Bank is de groei niet zoo goed. Daar zit men nog met veel slechte schelpen. Veel oesters zijin er over het algemeen niet. De sterfte heeft on rustbarend huisgehouden. Deskundigen schatten de hoeveelheid leverbare oesters op de Ooster-Schelde op ruim 5 millioen. De uitgezaaide Fransche oesters zijn veel minder gegroeid dan gedacht was. De kwaliteit is echter zeer goed en de schel pen hehhen een prachtig uiterlijk. De prijs der oesters is veel hooger dan in 'het afgeloopen jaar en bedraagt ongeveer f 40 voor eerste, f 50 voor kleine en f 70, f 90, f 120, f 140 voor groote imperialen (groot'handelsprijls). Arnemuiden. Gemeenteraad. Gis ter vergaderde de Raad. Afwezig dhr W. van Belzen. De voorzitter doet mededee ling van de verloving van Prinses Juliana met Prins Bernard. De secretaris heeft zijn werkzaamheden weder hervat. Dhr Franse zegt namens den raad deze beide mededeelingen toe te juichen. De rekeningen over 1935 werden voor- loopig vastgesteld: ontvangsten f 120887.22 uitgaven f 112638.70, goed slot f8248.52. Op den kapitaaldienst: ontvangsten f 2253.97, uitgaven f 2127.16, goed slot f 126.81. Onder mededeeling, dat de begrooting voor 1937 niet meer toelaat voor de ge meentelijke huishouding dan het hoogst noodzakelijke, wordt deze aangeboden. Besloten wordt een geldleening aan te gaan ten behoeve van afkoop van de ge- brui'ksvergoeding der bijz. school, inge volge art. 205 der L.O.-wet, groot f 9920 Èi4fi pet. Ten behoeve voor aankoop van een strook rijksgrond wordt besloten 2 obli gaties van Staatspoorwegen te verkoopen. Naar aanleiding van de aanschaffing der nieuwe rijdende baar, worden de be- grafenisrechten gewijzigd en verhoogd voor volwassenen van f4 op f5, voor personen beneden 12 jaar van f2 op f2.50. Voor kinderen blijft het tarief fl. Gebruik der baar is verplichtend. Dhr v. Belzen vindt 'dit wel wat hoog, doch de voorzitter deelt de kosten mede, die hier mede gepaard gaan, zoodat de verhooging nog niet eens de rente opbrengt over de gemaakte kosten. Een verzoek van Th. Odding en 9 an dere bewoners van Nieuwstraat en Lion- straat, tot rioleering van het bestaande vroon wordt ingewilligd. Het zal in werk verschaffing worden uitgevoerd, na bijbe taling der adressanten. Bij de rondvraag verzocht dhr Puype de aangevoerde mest op de mestvaalt te dekken. Zulks wordt toegestaan. Dhr Janse vraagt verbetering van den Veer- schendijk door bijv. een grindpad hier naast te leggen. Dhr J. van Belzen vraagt verbetering van den "Westwal en den Molendijk. Wethouder Schuit zegt hierop, dat een grindpad naast de straat niet doenlijk is wegens het passeeren van vee. Wat den Westwal betreft, deze is dezen zomer nog 'hersteld, doch aangezien het materiaal feitelijk ongeschikt is, waar mede wij ons moeten behelpen, is het niet mogelijk deze straten te verbeteren. Spr. is een voorstander van goede bestrating, doch het is bekend hoe de gemeente- financiën zijn. Daarom blijft het tobben. Hetzelfde geldt ook voor het Molendijkje. Dhr J. van Belzen vraagt hoever men al is met de verlichting op het schorretje, waarop de voorzitter mededeelt, dat zoo dra er ruimte is hieraan zal voldaan worden. Hierna sluiting. Rectificatie. 'In 'i bericht van gisteren is een drukfout ingeslopen. Niet 50 maar ruim 70 personen traden toe tot de Oranje-Vereeniging. SI. Laurens Begunstigd door prachtig weer werd Zaterdag op de kinderspeel plaats een kinderfeest gehouden, hetwelk door het bestuur der Vereen, van de Kin derspeelplaats was georganiseerd. Een groot aantal kinderen nam deel aan blokjes-rapen, eierloopen, hardloopen en hoogspringen. Een flink aantal prijzen kon aan de winnaars worden uitgereikt. Deze prijzen, alsmede limonade en ver snaperingen, welke ieder kind otatving, waren welwillend 'beschikbaar gesteld door verschillende firma's, terwijl ook eenige prijzen door ingezetenen, waren verstrekt. De voorzitter der Vereen., dhr M). Vaane, bracht een woord van harte- lij'ken dank aan de gevers en alien die medegewerkt hadden, waardoor dit feest op zoo uitstekende wijlze is geslaagd. IJzendijke. Alhier is overleden de heer P. A. Wyffels, le wethouder dezer ge meente en ambtenaar van den burgerlij ken stand, heiast met het voltrekken van huwelijken. Kortgene. Hevige regenval. Zon dagavond omstreeks 10 uur ontlastte zich boven deze gemeente een buitengewoon hevige regenbui, die de laaggelegen plaatsen van het dorp in een oogenblik blank zette. De riolen konden het water niet meer verzwelgen. De bui ging met onweer ge paard. Bewoners, die na de bui thuis kwamen, konden niet droogvoets hun woning be reiken. Kelders, keukens en gangen liepen on der. Sommige bewoners hebben tot laat in den nacht gewerkt om zich van het vele water te ontdoen. Stavenisse. Rijke uienoogst. Al lerwegen heeft men de laatste weken op het eiland, vooral daartoe uitgelokt door het mooie weer, een begin gemaakt met het optrekken en bijeenverzamelen der uien. Het blijkt wel, dat dit jaar de op brengsten ver boven het normale uit zul len komen. Was in andere jaren een op brengst van een H.L. per roede 13,08 c.A.) een zeldzaamheid, thans oogst men op vele plaatsen deze hoeveelheid, ja, sommigen komen zelfs hier nog boven. Jammer is het, dat tot nog toe de prijs der uien uiterst laag is. Het behoeft wel geen betoog, dat een prijis van circa f 0,80 pier H.L. voor een product, dat nog al wat kost aan werkloon, absoluut niet loonend is. Bij een stijging der prijzen zouden èn 1 werkgever èn werknemer hiervan profi teer en, want vele uien worden tegen woordig in „halfwas" verbouwd, d.w.z. de boer stelt het land, zaaizaad en kunst mest disponibel. De arbeider houdt het gewas onkruidvriji en verzamelt de oogst, die dan gelijkelijk wordt verdeeld. Voetbal. Chr. Ned, Voetbalbond, afd, XIII, Tournooi om den v. d. Velde-beker, Zaterdag is de finale om genoemden beker gespeeld tussohen de vereenigingen S. D. 0. en Rohda, op het Gem. Sportter rein te Goes. Na een spannenden wed strijd onder leiding van scheidsrechter Grim, rwist S. D. O. te winnen met 43 zoodat deze vereeniging definitief in het bezit komt van den beker. Na afloop heeft tandarts v. d. Velde, die den wedstrijd bijwoonde, de prijzen uitgereikt. De volgende vereenigingen ontvingen een prijs: S. D. 0. te Goes le prijs; Rohda te 's-Gravenpolder 2e prijs; Unitas te Kloetinge 3e prijs; Nieuwdorp te Nieuw- dorp 4e prijs; K. V. V. te Kamperland 5e prijs. De nieuwe Moerdijkbrug wordt 10 Dec. a.s. geopend. Volgens mededeeling van den Rijks waterstaat zal op 10 December a.s. de opening plaats hebben van de nieuwe Moerdijkbrug. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Molenaarsgraaf, M. Ver kerk, cand. te Buiksloot. Te Amsterdam (als hulppred. in wijk 3), E. v. Bruggen, cand. te Amsterdam. Te Gorssel (als hulp pred.), H. J. Visser, cand. te Doetinchem. Te Lemelerveld, G. Koers, cand. te Hil versum, die dit beroep aannam. Te Ter- kaple e.o. (toez.), T. Dokter te Kolhem. Te Urk, P. van Wieringen, cand. en hulp pred. te Arnhem. Aangenomen naar Angeren, K. H. L. van Selms, hulppred. te Brummen. Naar Bommel en Hydaard (evang.), W. H. Poot, cand. te 's Gravenhage. Bedankt voor Bergum (toez.). G. J. J. Rensink te Harkstede. Tekort der Vrije Univer siteit. In het „Vrije-Universiteitsblad" wordt gemeld, dat op de jaarvergadering te Haarlem twee giften van f 10.000 in kwamen, één voor het tekort, dat daar door van f 35.000 op f 25.000 zonk, en één voor enkele uitbreidingen, aan welke groote behoefte bestaat; dit laatste 'be drag mocht echter niet voor de gewone exploitatie worden gebruikt en vermin dert dus het tekort niet. Het blad deelt mede dat over 1936 het begroot tekort thans nog f'23.000 bedraagt. Inspectie Gymnasiaal en Middelbaar O n d e r w ij s. De Min. van Onderwijs heeft den heer G. Bolke- stein, inspecteur van het gymnasiaal en het middelbaar onderwijs, wien op zijn verzoek met ingang van 1 November '36 eervol ontslag uit zijn functie was ver leend, verzocht daar in de ontstane vacature nog niet is kunnen voorzien worden een opdracht tot tijdelijke waarneming dezer functie tot nader te be palen datum te willen aanvaarden. De heer Bolkestein heeft zich daartoe bereid verklaard. Verdronken. Terwijl de ouders naar- de kerk waren, is Zondagmiddag het 6-jarig zoontje van den landbouwer 9. te Bergentheim verdronken. Jongens spelen met lucifers. Zondagmiddag is op het em- Ingezonden Mededeeling. tusschentijd man geworden. Hij was ouder, magerder, meer gebogen, en met reeds grijzende haren bij de slapen te ruggekeerd. Zoo mogelijk groefde een nog diepere rimpel zijn voorhoofd en lag er een nog meer starende blik in zijn oogen, dan toen hij vertrok. Maar het was niet hij, die de vlag gestreken had in het con flict met zijn vader. Het was tenslotte de oude man geweest, die gecapituleerd had en dat ten opzichte van den zoon, die hij', ondanks zijn eigen zakelijkheid en nuch terheid, in alle opzichten ontzien had. Er 'klonk gerucht. Het was het zachte neuriën van een moeder, die haar kind in slaap wiegt. Paul sprong met een blijde glans op zijn gelaat op, borg zijn papie ren in zijn bureau en sloot deze. Toen wipte hij fluitend de trap op. Hij moest zijn nachtarbeid er aan geven en de spanning opheffen, overlegde Paul bij zichzelf, anders zou het onvermijdelijk op overspanning uitloopen. Boven gekomen, ging hij zacht een vroolijfc behangen kamertje, rose met wit, binnen, welke ingericht was tot kinder kamer. Een in 't bont gekleed dienstmeisje was bezig kinderkleertjes op te vouwen. Toen Paul binnentrad, verwijderde ze zich. Sylvia keek vanuit haar lage rieten stoel, waarin ze, voor den hoogen haard gezeten, bezig was haar baby te wiegen, naar hein op. Haar lange, zwarte japon stak af tegen het vroolijk-lichte karpet. De gloed van het lustig knappend haard vuur speelde op haar glanzige haar. Ze boog zich over haar kind heen met al de hartstochtelijke liefde van haar moeder hart. Het kind sluimerde reeds, wegge doken in de mollige warmte van zijn wiegje. Sylvia zat verslonden in den aanblik van het blozende baby-gezichtje, zijn ros© armpjes en beentjes. D© extase van haar eerste moederweelde had haar nog geen oogenblik verlaten. Paul liep op zijn teenen door de kamer, tengevolge Sylvia's waarschuwend „ssst" en blikte met een liefdevol oog op het tweetal neer. Op dat oogenblik viel het 'hem plotseling op, dat Sylvia eveneens oud begon te worden. Het schuchtere, moeilijk te naderen, beeldsc'hoone meisje, dat daar reed over de heuvels in stoeien- den wind en een vrij en onbezorgd le ventje had geleid temidden van de weelde van Foxelwood, was geworden een zor gende moeder, die opging in de verzor ging en vertroeteling van haar kind, doch wie de glans van haar moedergeluk haar uiterlijk schoon nog verhoogde. Het spel van de jeugd was voor Sylvia, evengoed als voor Paul en Romney, voor bij. Ook zij had ongetwijfeld een nieuwe levensroeping ontvangen, dooh bij haar was het niet iets hoogs en verhevens, maar zij vond haar gansche vervulling in de verzorging van haar kind. Ze keek met een zoete glimlach op naar Paul, toen sloeg ze de oogen weer aan stonds op het kind. Ze vroeg niets. Ze dacht er waarschijnlijk op het oogenblik in het geheel niet aan, dat Romney terug gekeerd was. Paul knielde naast haar neer. „Je verafgoodt je kind," zei hij. „Je laat hem toe, je tot zijn slaaf te meuken. Ik verklaar je, ik ben jaloersch." Met haar eene hand raakte ze even zijn wang aan, de andere bleef rusten op de wieg. „Het is zoowel jouw kind als het mijne," fluisterde ze, doch haar houding en blik vormden een ontkenning van haar eigen woorden. „Romney is weer thuis," viel hij plots iakoniek in, met stemverheffing. „Zool" antwoordde zijn echtgenoote. „Romney? O, dat is waar ook. En wat zei vader er van? Heeft hij hem vriendelijk ontvangen?" „Ik geloof het ongetwijfeld." Paul's ge laat betrok en zijn blik bleef rusten op zijn eigen jongen. „Welke vader zou niet blij zijn, zijn eigen zoon terug te zien?'' Sylvia's oogen volgden die van haar echtgenoot. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2