DE ZEEUW AKKERTJES ALS DE LIEFDE RIJPT Terlovingslepeltje WIIKAM'S GESCHENKENHUIS L ""IT. TWEEDE BLAD f 0.65 Uit de Provincie. AKKER.CACHETS Kerknieuws. VAN MAANDAG 21 SEPT. 1937, Nr 299. Vergadering van Chr. Besturenbonden in Zeeland.. Zaterdagmiddag vergaderden te Goes onder voorzitterschap van den heer L, Vermeulen, lid van het Bestuur van het Chr. Nat. Vakverbond, de afgev. van Chr. Besturenbonden in Zeeland, ditmaal met de.bestuursleden van aangesloten or ganisaties. Deze vergadering was druk bezocht en droeg het karakter van een kader-vergadering. Van de 14 Besturen bonden, waren er 11 vertegenwoordigd. De voorzitter wees er in zijn openings rede op, dat het in dezen tijd van woe ling noodig is, dat er elan en liefde voor de Chr, vakbeweging blijft. Dezen winter moet er hard gewerkt worden zoowel door propagandavergaderingen, als lectuurver- spreiding en huisbezoek. Spr. deelde mede dat er bij de 14 Zeeuwsche Chr. Bestu renbonden 5820 leden zijn aangesloten tegen vorig jaar 5382. De heer H. A m e 1 i n k, secr. van het C.N.V. en lid der Tweede Kamer, sprak daarna over: „De nood van dezen tijd en de eisch van ons begin sel". Spr. wees er eerst op, dat de arbeid der Chr. vakbeweging thans moeilijker en ver- antwoordelijker is geworden. Noodig is principiëele eenheid, maar ook innige samenwerking tusschen leden en leiding. Er moet vertrouwen zijn en bereidheid om een offer te brengen voor het gemeen schappelijk werk. De strijd tegen de Chr. levens- en wereldbeschouwing is nu feller dan ooit. Onze bestrijders zijn communisme, socia lisme, nationaal-socialisme en fascisme. Wij stellen ons tegen al deze vijanden positief te weer. De crisis duurt zoo lang en daarom verwachten sommigen het van den Staat, maar laten we oppassen aanbidders van den afgod Staat te worden. Zou het beter worden als de Staat het geheele productie proces in handen had zooals in Rusland? Wij moeten niet meedoen aan de negatie ve en matelooze critiek op regeering en volksvertegenwoordiging. Niet één regee ring kan de moeilijkheden oplossen. Wij willen noch communisme noch fascisme. Beide brengen de dictatuur, en ontrooven ons onze rechten en vrijheden. Wij hebben den strijd principiëel te voe ren en gaan onzen eigen, wel afgebaken- den weg. Wij hebben onze eigen verlan gens, ook onze critiek. Zoo willen wij meer ordening maar van onderen op en een gaan naar bedrijfsorganisatie. Wat de meer practische punten betreft, betreurt spr .het, dat het werkfonds niet vlugger werkt. De vaste lasten moeten verlaagd. Ook de wijziging van de steun regeling wordt door Spr. op enkele pun ten bestreden. In al deze critiek moeten we echter opbouwend te werk gaan en die nare schele hoofdpijn, steeds op dezelfde plaats Zoo'n dof, drukkend gevoel, vervolgens diep borend en niet meer om uil te houden Een half uur rust, zoek de stilte en een of twee Nedertendsch van die "AKKERTJES" zullen Product U oogenblikkelijk verlichting brengen en ongemerkt de pijn geheel doen verdwijnen. Per 12 stuks slechts 52 cent Volgens recept van Apotheker Dumont FEUILLETON. Uit het Ehgelsch. 93). —0-- „Hoe gaat het met Sylvia en je jon gen?" vroeg hij eenvoudig, alsof ze el kander gisteren nog gesproken hadden. „Uitstekend", antwoordde Paul. „De jongen groeit als kool." Maar een lichte schaduw overdekte zijn gelaat en Romney, met zijn fijn besnaard gemoed, zag het aanstonds. Hij zei echter niets en weldra hadden ze de nieuwe woning ran Farren bereikt. Ze stapten de ruime vestibule binnen, welke wel een scherp contrast vormde met de luxueuze entree van Foxelwood Hall. Pas nu rea liseerde Romney zich wat zijn besluit voor zijn vader moest hebben beteekend. Hij beet zich op de lippen en zijn oogen schoten vuur, terwijl hij Jacob Olders- haw op de trap volgde. Hugo Lothian had beslist geweigerd mede te gaan, doch was naar juffrouw Waggitt gegaan om haar het i n rr1 ij k nieuws te melden. Jacob liep de pii'" over, klopte op een deur en gaf Romney een teeken, hem te volgen. De jongeman deed dA en het volgende oogenblik bevond 0 ons onze verantwoordelijkheid bewust zijn. Op deze rede volgde een breedvoerige bespreking, Vele vragen werden gesteld, die door den heer Amelink uitvoerig wer den beantwoord. Een bange nacht op de Schelde. Drie Vlissingsche jongens, die 's mid dags in een roeiboot naar Breskens wa-= ren overgestoken, hebben Vrijdag een angstigen nacht doorgebracht. Door den mist zijn zij verdwaald en na een gehee- len nacht op de Schelde te hebben ge zwalkt, eerst Vrijdagmiddag behouden in Vlissingen teruggekeerd. Onnoodig te zeggen, dat de ouders even eens in groote ongerustheid hebben ver keerd en het was voor hen een groote ge ruststelling, toen zij Vrijdagmorgen be richt ontvingen, dat de jongens waren geland. Middelburg. Athletiek. Zater dagmiddag hield de gymnastiekvereeni- ging „Achillea" haar onderlinge athle- tidkwedstrijden voor meisjes en jongens op het Gemeentelijk Sportterrein. Uitslag: Meisjes 12—13 jaar, vijfkamp. Vér- springen: 1. N. Roth 3.88 m; 2. N. van Hilst 3.78 m. Hoogspringen: 1. T. Sinke 1.15 m; 2. M. Broodman 1.10 m. Buitsche driesprong: 1. L. de Klerk 8.47 m; 2. N. Roth 8.46 m. Speerwerpen: 1. T. Sinke 14.57 m; 2. N. Roth. 13.93 m. 80 m hardloopen: 1. L. de Klerk 12.1 sec.; 2. M. Broodman 12.7 sec. Eerste prijs N. Roth 24 p.; tweede prijs T. Sinke 20.5 p.; derde prijs N. van Hilst 19 p. Meisjes van 14 tot 16 jaar, vijfkamp. Verspringen: 1. M. Philipse 4.63 m; 2.' M. v. d. Wiele 4.22 m. Hoogspringen: 1. M. v. d. Wiel 1.30 m; 2. M. Philipse 1.30 m. IDuitsche driesprong 1. M. Philipse 9.51 m; 2. M. v. d. Wiel 9.38 m. Kogelstooten: 1. W. v. d. Ven 7.31 m; 2. M. v. d. Wiel 7.16 m. 80 m. hardloopen: 1. M. Philipse 11.4 sec.; 2. M. v. d. Wiel 11.6 sec. Eerste prijs met wisselbeker: M. Phi lipse 22.5 p.; tweede prijs M. v. d. Wiel 20.5 p.; derde prijs W. v. d. Ven 15 p. Jongens van 1314 jaar, vijfkamp. Verspringen: 1. J. G. Bal 4.68 m; 2. S. Goedbloed 4.34 m. Hoogspringen: 1. J. Sinke 1.35 m; 2. J. O. Bal 1.35 m. Buitsche driesprong: 1. J. G. Bal 9.21 m; 2. J. Sinke 8.35 m. Kogelstooten: 1. J. Sinke 9.33 m; 2. J. G. Bal 8.27 m. 80 M. hardloopen: 1. L. J. G. Bal 11.8 sec.; 2. S. Goedbloed 11.8 sec.; eerste prijs J. G. Bal 18 p.; tweede J. Sinke 13 p. en 3e S. Goedbloed 12.5 p. Kanowedstrijd. Zaterdag hield de Kanovereeniging „Triton" een onder- lingen kanowedstrijd-. Bij de Juniores, dat zijn de jongelui tot 17 jaar, was de uitslag: eerste prijs E. Fernhout 1 m. 24 sec.; tweede J. de la Vienene; derde P. J. de Grave, ieder 1 m. 25.6 sec.; vierde J. Julianus 1 m. 30.4 sec.; vijfde H. Urbaan Sr 1 m.n 30.6 sec. De verdere tijden waren: H. Vliersma 1 m. 31 sec.; H. Meerkamp van Embden 1 m. 32 sec.; H. Orbaan Jr 1 m. 40 sec.; G. Sinke en K. Stam, beide 1 m. 45 sec. Bij de dames luidde het resultaat: eer ste mej. F. van Pagée 1 m. 35.6 sec.; 2ë Mevr. GroenenbergTavenier 1 m. 36 sec.; derde mej. L. Onderdijk 1 m. 36.2 sec.; vierde mej. N. Berghuijs 1 m. 37 sec. en verder mej. G. Winter 1 m. 38 sec.; mej, de Gruijter 1 m. 42 sec.; mej. L. Fernhout 1 m. 47 sec.; mej. E. van Ittersum 1 m. 54 sec. Tenslotte behaalden van de oudere hee- ren-leden de volgende prijzen: 1ste A. Winter 1 m. 22.4 sec.; 2e N. M. Fernhout 1 m. 24.4 sec.; 3e J. D. Berghuijs 1 m. 25.4 sec.; 4e Valkier 1 m. 25.8 sec.; 5e J. van Pagée 1 m. 26 sec.; 6e P. Groenenberg 1 m. 27 sec. De verdere tijden waren: J. F. Huser 1 m. 28.5 sec.; A. van Lijnden 1 m. 30 sec.; F. C. Dekker, 1 m. 30 sec.; W. Terwoert 1 m. 31 sec.; W. Westveer 1 m. 31 sec.; J. van Wezel 1 m. 35.4 sec. De heer Winter kreeg ditmaal den wis selbeker beschikbaar gesteld door de V. G. Citronfabriek. Na deze wedstrijden had er nog één hij zich in een vertrek, dat hem sterk herinnerde aan de zitkamer op Foxel wood Hall, waar zijn vader gewoonlijk te vinden was geweest. D'och inplaats van de barsche, zelfingenomen geldmagnaat, die zich door zijn grooten rijkdom mach tig wist, zag hij een oude, afgeleefde, gebroken man aan het schrijfbureau zit ten, onder het portret van Romney's moeder. De tafel lag bezaaid met papieren, waar op nietszeggende cijfers stonden. Nooit weer zou Richard Farren bij machte zijn de teugels over zijn groot bedrijf in han den te houden, hoewel hij1 zijn zakenken nis en groote 'koopmanservaring nog niet had verloren. Hij' keerde zich lusteloos om, toen de beide mannen het vertrek bin nentraden; in zijn matte oogen 'kwam een lichte 'glans, toen hij Jacob herkende. Deze trad echter ter zijde, toen Romney naderbij' 'kwam en mompelde „Hier is mijnheer Romney. Het heeft God behaagd hem weer thuis te brengen, mijnheer." Romney's vader 'hief zich 'half uit zijn zetel op en keek eens naar den jongeling, die met uitgestoken hand op hem toe trad. Toen zonk hij weer terug in zijn stoel en verborg het gelaat in zijn han den. „Het is Rupert niet," prevelde hij mis troostig. „Het is mijn zoon Rupert niet. plaats voor allen, die zich daarvoor meld- den van de Arne tot de Zwemschool. Zaterdagmiddag had in den tuin van de Sociëteit „St.-Joris" een Openlucht bijeenkomst plaats van de afdeelingen Middelburg, Vlissingen en Goes van de Ned. Ver. v, Chr. Kantoor- en Handels bedienden. In deze bijeenkomst sprak de heer Fuykschot, secretaris der vereeniging, over „Wij willen Holland houen". In dui delijke bewoordingen zet spr. uiteen het verschil, dat er bestaat tusschen het leven in Holland en dat van over de grenzen. Wij hebben, zegt spr., ons -daar goed rekenschap van te geven; op ons rust de plicht om, ook op het maatschappelijk terrein, van onze beginselen te getuigen en, willen wij Holland houden, zooals wij dit reeds sedert eeuwen kennen, waak zaam te zijn. Hierna voerde Ds Tunderman uit Vrou wenpolder het woord. Na in het kort bij de crisis en de crisisverschijnselen te heb ben stilgestaan, zegt spr., dat naar zijn meening het brandpunt daarvan zich heeft verplaatst naar het staatkundig leven. Ziet men naar wat buiten onze grenzen gebeurt, dan kan men bemer ken, dat er een geweldige worsteling plaats vindt om den staat. Aan dei hand van geschiedkundige feiten, zet spr. uit een, dat de crisis is een crisis in het hu manisme. De radicale beginselen werken in onze eeuw door en de neutraliteit wordt bespot. Wij krijgen thans een fei len strijd voor de beginselen. Voor half heid is geen plaats. De heelen gaan het winnen. Van zekere zijde wordt gezegd, dat het gaat tusschen communisme en nationaal-socialismev maar wij kiezen ra dicaal christelijk. Daarbij is noodig, dat wij ons aaneensluiten om samen te strij den den christelijk-socialen strijd. Spr. doet een beroep op de aanwezigen om daarvoor te strijden en desnoods te lijden. Wees, aldus spr., radicaal in uw beginsel en uw maatschappelijk leven, staande in het geloof, dat niet zal be schamen. Heit Christelijk muziekkorps „Oefening na den arbeid" verleende zijn medewer king bij deze bijeenkomst. Vlissingen. Wielercriterium. Zaterdagmiddag had al'hier voor het eerst •het wielercriterium van Vlissingen plaats waaraan amateurs en nieuwelingen, doch ook professionals en onafhankelijken deelnamen. Het parcours was op en in de omge ving van de Boulevard gelegen met start en finish voor 'hotel Britannia. Er was groote belangstelling. Op het afgezette terrein waren een 3000-tal be talende bezoekers aanwezig. Allereerst reden amateurs en nieuwe lingen 50 km, wat gelijk stond met 30 ronden. Hierbij waren de 10 eerste aan komenden; P. Hopstaken uit Bergen op Zoem; J. de Hoogh, Eindhoven; G. Weijs, Bergen op Zoom; A. Rijvers, Rijsbergen; G. van Gent, Merxem; A. Weijs, Bergen op Zoom; Zwagerman, Eindhoven; Prins, Breskens; Rensing, Vlissingen en Schot. D'e profs en onafhankelijken moesten 100 'km. rijden of 60 ronden. Er is in deze catagorie een aardige strijd geleverd. D'e 12 eerstaangekomenen waren bij dezen wedstrijd: 1. L. de Rijk, Belg; 2. Van Hasselt, Belg; 3. Braspenning, Prin- oenihage; 4. v. d. D'riessche, Belg; 5. Fleur- baay, Belg; 6. Palaans, Belg; 7. Hore mans, Belg; 8. J. de Meijer, Belg; 9. Bronger, Roosendaal; 10. Deurlooi, Belg; 11. Leemans, Belg; 12. Reijns. van onze Prinses Gerozilver, verpakt in doosje. Eenig cadeautje. (Adv.) Goes Binnen een paar weken wordt met de bestrating van de Groote Markt aan gevangen. Rectificatie. De uitslag van den alhier gehouden politie schietwed strijd dient alsnog te worden aangevuld met de mededeeling, dat door den Bur gemeester dezer gemeente een extra prijs beschikbaar was gesteld. Zaterdag 19 Sept. hield de Postdui- Maax Rupert is dood. Ze hebben hem naar het kerkhof 'gebracht. Hij ligt te Foxelwood op 'het 'kerkhof." Romney kwam voorzichtig naderbij' en knielde naast zijn vader neer. Dit schouw spel deed de tranen in Jacob's oogen opwellen en plotseling gevoelde bij dat hij hier niet bij hoorde te zijn. „Vader," zei de jongen zacht, en zijn donkere hoofd met de grijzende 'haren aan de slapen was diOhter bij het gelaat van den ouden man, dan het ooit tevoren daar geweest was, „hebt u nu geen plaats voor Romney? Wilt u me niet toestaan thuis te komen? Kunnen wij' tezamen niet al het verlorene weer opbouwen en dan op een eerlijke en rechtschapen wijze? We zouden het toch kunnen probeeren, door samen er de schouders onder te zet ten." Er was een nieuwe, flinke klank in zijh stem, een 'klank, welke zoowel energie als hoop verried. Richard Farren richtte zijn wezenloos starende blik op het gelaat naast hem. Een oogenblik zag hij Romney weifelend aan. Toen werd de uitdrukking van zijn gelaat plots levendig, zijn handen om klemden de leuningen van zajn stoel, en iets van zijn oude energie scheen weer terug te keeren. Hiji legde zijn handen op de schouders van zijn zoon en zag 'hem recht in de venvereeniging „De Roode Doffer" te Goes een wedvlucht vanuit Ciney (B.) 159.033 K.M. 1, 7, 8. A. Walhout, Wolfaartsdijk; 2. D. Droogers, Goes; 3, 11. Gebr. Knuist, Goes; 4, 13. G. de Hond, Goes; 5, 9. Gebrs Bak ker, Goes; 6. A. de Pan, Goes; 10. M. Reyn- hout, Wolfaartsdijk; 12. Koppejan—Rooze, Goes. Dierenbescherming. Zater dagmiddag gaf de Vereeniging voor Die renbescherming alhier een geslaagden filmmiddag voor de jeugd, in het Schut tershof, waarvoor groote belangstelling bleek te bestaan. Onderwijzers en onderwijzeressen met hun klassen, padvindsters en padvinders, kabouters en welpen kwamen in grooten getale opzetten en vulden tot tweemaal toe de geheele zaal. De film werd verdienstelijk toegelicht door Mevr. Dentz van Hoek uit Middel burg. De jeugd leefde echt met de film mee. We hopen zeer dat één en ander de Dierenbescherming in de toekomst ten goede zal komen. Het aantal bezoekers bedroeg ongeveer 850. Wolphaartsdijk. Zaterdagavond had al hier in de zaal van den heer J. Poleij, onder leiding van den heer S. A. N. van Oeveren, een vergadering plaats, teneinde te komen tot oprichting van een Oranje- vereeniging. De opkomst was zeer groot. Nadat doel en streven der op te richten vereeniging was uiteen gezet, werd tot oprichting overgegaan. Er traden reeds 80 personen tot de vereeniging toe. De contributie werd vastgesteld op 25 cent per jaar. Als bestuursleden werden geko zen: voorzitter S. A. N. van Oeveren, secre taris C. van de Velde te Oostkerke, pen ningmeester L. J. Heijboer te Oud-Sab- binge, J. C. Koert, A. M. Boot, J. Goetheer (gemeente-secretaris), J. van de Linde, J. Driedijk en J. Snoodijk. Besloten werd zoo spoedig mogelijk de verloving van Prinses Juliana feestelijk te vieren. Ver moedelijk in den loop van de volgende week. Boter zonder merk. Zaterdag middag werden door belastingcontroleurs verschillende huismoeders aangehouden. De boodschapmandjes werden nagezien teneinde na te gaan of zich hierin geen boter zonder belastingmerk bevond. Voor zoover ons bekend, bleek dit bij een 3-tal het geval te zijn, die hun boter bij een kleinlandbouwer hadden gekocht. Deze zal er vermoedelijk wel meer van hooren. Krabbendijke. Julianafeest. Zaterdag werd de verloving van onze Kroonprinses alhier feestelijk gevierd. Des middags werd door de kinderen van de openbare en van twee bijzondere scholen met de muziekvereeniging een ïond'gang door het dorp gemaakt, waar bij door de kinderen voor het huis van den burgemeester enkele vaderlandsche liederen werden gezongen. D'e burgemeester hield een korte toe spraak. Nog nimmer werd door de bevol king 'zoo druk gevlagd als Zaterdag. De kinderen werden daarna in de di verse scholen getracteerd, waarna zij op de weide van dhr Vogelaar, onder groote belangstelling van bet publiek enkele spelletjes hebben gedaan. Om 8 uur 's avonds trok een groote licbtstoet uit. D'eze stoet waarin een 15-tal diverse vereenigingen en vele particulie ren medegingen, vormde een keurig ge heel. Nadat deze op de weide van dihr Kake- beeke ontbonden was, werden door de zangvereen. „Looft den Heer" op de mu ziektent enkele liederen gezongen. Daarna gaf het muziekgezelschap „Concordia" en'kele nummers, terwijl de gymnasiiek- vereen. Sparta" eenige rhythmisehe oefeningen en volksdansen uitvoerde. De zangvereen. „Hosanna" trad als laatste op, waarna onder leiding van dhr Kouse- maker een massazang plaats 'had, waarbij honderden meezongen. Oostdijk. D'e collecte voor het T.B.G.- fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft alhier opgebracht f 6.18. (Belangeloos.) Biezelingie. Zaterdag vierde de oudste inwoner alhier, dhr B. de Vrie, zijn 90en geboortedag. De 'driekleur in de buurt wapperde vroolijk. D'e belangstelling was bijzonder groot. oogen. Eindelijk sprak hij' „Is het werkelijk Romney? Mijn zoon, die ik weggezonden heb? Ben je bij' me teruggekomen, mijn jongen? Als het wer kelijk zoo is, dan is het leven niet meer zoo 'bitter droef als ik meende. Ja, Rom ney, we zullen samen de schouders onder het werk zetten en dan op de wijze, on der de voorwaarde, die jij gesteld hebt, dien dag op Foxelwood, dan zullen we samen de mogelijkheden overwinnen." Romney boog zijn hoofd, nam de hand van zijh vader en schudde deze, zooals men een trouwe makker de hand drukt. HOOFDSTUK XXHI. Na Romney bij de woning van zijn vader te hebben uitgelaten, reed Paul vlug terug naar de Hoogstraat en de teu gels weTpend in de handen van een stal knecht] e, spoedde hij zich naar binnen. Het huis leek wel uitgestorven; hij. ont deed zich van hoed en jas in de verlichte vestibule en liep de gang door om zijn vrouw te gaan zoeken. Vanuit de keuken kwam stemmen-geluid, het licht in de eetkamer was uitgedraaid. Hij opende de deur van 'de huiskamer en stak zijn hoofd naar binnen. •Sylvia!" riep bij'. „Sylviat" Maar er kwam geen antwoord. De ka mer was donker, de haard bijna uitge- Scbore. De brug. Zondagmorgen is de nieuwe voor het openbaar verkeer be stemde brug te Vlake op de peilers ge plaatst, hetwelk van de zijde van het pu bliek veel belangstelling trok. Bresken», 700 gestolen. Een dezer nachten hebben ongenoode gasten zich toegang verschaft tot de woning van de caféhoudster wed, J. de V., alhier, en zich meester gemaakt van een bedrag van 700 gulden. De politie, die op aanwijzing van de eigenares, vermoeden had op zekeren L. alhier, heeft dezen aangehouden en in de marechaussee-kazerne opgesloten. Het onderzoek wordt voortgezet. (Br. Gt.) Colijnsplaat. Zaterdagavond werd door de Chr. muziekvereeniging „Soli Deo Glo ria" ruim een uur geconcerteerd op de muziektent in de Voorstraat. Meest vader landsche liederen werden ten gehoore ge bracht, aangezien dit concert in verband stond met de verloving van Prinses Ju liana. Door enkele personen was in den loop der week het initiatief genomen hieraan een lampionoptocht voor kinderen te verbinden. De deelname hieraan was zeer goed. Be geleid door S.D.G. werd ongeveer een half uur door het dorp gemarcheerd. Voor de woning van den burgemeester werd de stoet ontbonden, nadat 2 cou pletten van het Wilhelmus waren ge speeld en door velen met geestdrift mee gezongen. Voetbal. Wemeldinge. Voetbaluitslag van Za terdag (vriendschappelijk) Wemeldinge I tegen Ierseke II 51. iBeraepingswerk. De Com missie van voorbereiding tof het beroe- piagswerk .in de Ned. Herv. Gem.\ te Amsterdam heeft in de vacature-Ds P. J. Roscam Abbing het volgende drietal voorgesteld: Dr H. J. Honders, Wasse naar; Dt K. H. Maskotte, Haarlem; Dr J. R. Wolfensberger, Sneek. Goes. Een honderdjarige kerk. Op 16 September j.l. was bet 100 jaar geleden, dat te Goes de Geref. Kerk werd geïnstitueerd en ambtsdragers werden gekozen. Op den derden Zondag van September 1836 werden de gekozen ambtsdragers in een dienst in de open lucht bevestigd en werd tevens voor de eerste maal in de pas geïnstitueerde kerk de Doop bediend. In den dienst van gistermorgen is dit jubileum herdacht, waarbij ds W. H. v. d. Vegt bet Woord bediende uit Ps. 84 vers 12 a. Aam, de leden der kerk is een gedenk boek uitgereikt, waarin de 'geschiedenis der Afscheiding op Zuid-Bevel and wordt verhaald N. B. G. Het Nedealandsch Bijbel-Genootschap, ■alom bekend om zijn arbeid tot vertaling en uitgave van den Bijbel voor Nederland en voor Nederlandsch-Indië, heeft zich in den laatsten tijld toegelegd dp splitsing van de groote afdeelingen, opdat plaat selijk daardoor het werk krachtiger zou kunnen worden aangepakt. Verscheidene nieuwe afdeelingen werden reeds opge richt, dezen zomer ook enkele op het noordelijk deel van het eiland Walcheren. Het zuidelijk deel was tot nog toe saam- gevat im de afdeeüng Vlissingen. De secretaris Binnenland, Ds D. E. Boeke, hoopt nu echter op Maandag 28 Septem ber a.s. drie nieuwe afdeelingen tot stand te zien komen op bet terrein der oude afd. Vlissingen, die dan voortaan tot de stad zal blijven beperkt. Daartoe worden dien dag samenkomsten gehouden: te Koude- kerke, te Zoutelande (ook voor Biggeker- ke en Melisikerke), en te Souburg (ook voor Ritthem). Op 'die samenkomsten worden, behalve zij die reeds lid zijn, niet alleen de Kerkeraden, Diaconieën, Kerkvoogdijlen, Besturen van Christelijke Vereeni|gingeni,gaarne verwachf, maar ook alle belangstellenden, om mede te arbeiden aan de oprichting der nieuwe afdeelingen. Een half ,uur vóór den aan vang der samenkomsten wordt een kleine uitstalling vam de kleinere uitgaven van en over het Bijbelgenootschap ten toon gesteld. brand; een stapel kinderkleertjes en ver- ward-liggende kussens vertelde, dat de kleine heerscher in buis nog maar pas zijh troon had verlaten. Paul fronste zijn wenkbrauwen, toen hij een wollen kindersokje en een ram melaar opraapte en probeerde bet smeu lende vuur op te rakelen, wat hem slecht afging. Hij ontstak de lamp en kee'k de wanordelijke kamer eens rond. Toen ver trok 'hij schouderophalend naar zijn werkkamer. Zijn bureau lag bezaaid met papieren, welke om behandeling vroegen. Dag en nacht had hij zich de laatste weken aan zijn arbeid gewijd, totdat zijn oogen ver wilderd stonden, wegens te weinig slaap en zijn zenuwen maakten hem prikkelbaar tegenwoordig. Zelfs zijn vader begon te vreezen, dat de levensidealen en levensroeping, welke hij zelf bij zijn zoon had wakker geroe pen, zou ontaarden in een verterende zucht naar geld en aanzien. Doch Juffr. Scriven bad haar man geduld te hebben en waakte met teedere liefde en begrijpen de zorgzaamheid over het kleine gezin in de Hoogstraat. Ze wist, dat Paul een lange en zware weg moest doormaken, maar dat hij eens de goede weg zou vin den, die leidt ten leven. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 5