Uit de Provincie Kerknieuws Onderwijs Rechtszaken Land- en Tuinbouw n Vijftigjarig bestaan van „De Zeeuw". Politieberichten. Wethouder Siemens (communist) «ei, dat er geen aanleiding is om cioh te schamen. Spr zou zich hebben geschaamd als de ingezetenen voor een Oranjefeest te hoop waren geloopen. Hij vindt het on begrijpelijk dat men voor één vrouw zulk een drukte maakt, waar duizenden andere Nedorlandaohe vrouwen in kommervolle omstandigheden leven. (Gelijk men weet, is de Raad van Fin- eterwoldo in meerderheid communis tisch.) Zaandams burgemeester met pensioen. Burgemeester K. ter Laan te Zaandam, die onlangs 65 jaar werd, zal op 1 Jan 1937 zijn ambt neerleggen. In 1914 werd hij benoemd tot burge meester van Zaandam. De bijslag op spijsolie. Het bestuur van de Nederlandsche Banketbakkersvereeniging heeft in een adres aan den Minister van Landbouw en Visseherij verzocht, de banketbakkers ontheffing te verleenen van de beschik king van 11 Juli 1936, waarbij de bijslag op spijsolie werd verhoogd. Zij gronden dit verzoek op de overwe gingen, dat de noodtoestand in de banket bakkersbedrijven zijn hoogtepunt heeft bereikt, dat verhooging van de prijzen der grondstoffen en hulpmiddelen geen aanleiding kan zijn voor verhooging van de prijzen der producten, dat spijsolie voor den banketbakker een voorname grondstof is en dat thans elke verhooging van de prijzen der grondstoffen beteekent vermindering van productie en winstmo gelijkheid, die den precairen toestand slechts kan verergeren. Nieuwe luchtlijn op Transvaal. De K.L.M. zal binnen afzienbaren tijd uitvoering geven aan haar plannen om een luchtverkeerslijm te openen naar Transvaal. De plannen daartoe zijn reeds geheel gereed en er wordt met de auto riteiten van de betrokken landen onder handeld. Het schijnt in de bedoeling te liggen met het openen van deze lijn te wachten totdat de nieuwe Douglas DG 3- tmaohines, die op de Holland-Indië-lijln in dienst zullen worden gesteld, in ons land aanwezig zijn en op de nieuwe lij'n de oude machines hebben vervangen. De tot dusverre voor Indië gebezigde DG 2-machines zullen dan op de Afrika- lijln in dienst worden gesteld. DE FRAUDE TE BORSSELEN. Een rechtsvervolging. Het onderzoek der justitie op 'het ge meentehuis te Borsselen heeft, naar het Dagbl. v. Zeel. meldt, uitgewezen, dat er bijl de fraude aldaar, behalve valschheid in geschrifte, ook verduistering tot een belangrijk bedrag is gepleegd ten nadeele van den polder Borsselen. Vast staat reeds, dat tegen R., den plntslagen burgemeester, een rechtsver volging zal worden ingesteld. De inbraak te Serooskerke. Zekere H., wonende te Amsterdam, die eenige dagen geleden werd aangehouden door de politie te Serooskerke, als ver dacht van diefstal met braak in de pasto rie der Geref. kerk aldaar, en ter beschik king van de Justitie te Middelburg werd gesteld, is thans wederom in vrijheid ge steld. Middelburg. Een wolkbreuk? Gisterenavond hebben boven Walcheren Zuid-Beveland bleef er van verschoond ongekend hevige regenbuien met korte tusschenpoozen plaats gehad, die een boe- veelheidw van te samen in een paar uur van 62 mm. water brachten. Het heeft alom in de stad meer of min der ernstige gevolgen gehad. Zoo was de waterstand in al'le lage deelen der be bouwde kom als Penninghoek en omge ving, koemarkt en 'Geere, Gravenstraat, Spanjaardstraat, Klein Vlaanderen, doch ook zelfs in hooger gelegen deelen als Wal, Langedelft, Griffioen enz. zeer hoog. Het gevolg was, dat bijv. ook in de Krom me Weele in een perceel, dat meer van water te duchten heeft door slechten af voer, nu gang, winkel, kamers alles tot flinke hoogte onderstond en de brandweer er aan te pas moest komen om het over tollige water weg te pompen. Dit was ook het geval in den Penninghoek, waax de menschen tot de knieën in het water 'lie pen. Een oude veel door het water geplaag de straat is de Geere en ook hier heeft de brandweer haar hulp verleend. De klacht der omwonenden is, dat het riool het water niet voldoende kan opnemen, omdat het verstopt 'zou zijn en deze straat en de Koemarkt door de reiniging wat stiefmoederlijk zou worden bedeeld. Bij een bepaarde alleen wonende juf frouw aan den Penninghoek was alles hedenmorgen nog drijvend. Bij' verschil lende andere omwonenden was alle hens aan dek om de gevolgen van den water vloed te keeren. In een heel ander stadsdeel had het water een ander gevolg en wel, dat een muur tusschen kelders aan het Oostkerk- plein het begaf en de scheidingsmuur tusschen de hulzen moest worden onder stut, Toen de regenval eenigen tijd aan den gang was, kwam bij de brandweer bericht, dat brand was uitgebroken in de Nederatraat. Er werd groot alarm ge maakt, waarop de magirus uit reed en men tot de ontdekking kwam, dat er van vuur geen sprake was, doch alleen van overlast van water. 'Het was dus een va'lsch alarm. Later heeft de brandweer zooala boven gezegd, met de beide motor- spuiten geholpen om de ergst getroffen stadgenooten te verlossen van het water. Vele automobilisten kregen zooveel wa ter ln hun motoren, dat zij op de plaats rust moesten houden. Kruidingen. Zaterdag werd alhier het Oranjefeest gevierd. Reeds des morgens luidden de torenklokken en speelden de kinderen van de Fröbelschool kinderspe len. Om twee uur waren de kinderen van beide soholen verzameld voor het Raad- huls op de Markt en zongen volksliede ren, begeleid door E.M.M., waarna de burgemeester een toespraak hield. Daar na volgde traotatie der kinderen en zang door de neutrale zangvereeniging, direc teur M. v. d. Berge. Van 3 tot 6 uur wa ren het de volksspelen die de vele aan wezigen op aangename wijze bezighiel den. Daarna gaf de gymnastiekvereen. Louis Botha en het kinderzangkoor heel wat te zien en te hOoren. De lichtstoet was een succes. Alle schoolkinderen en vele vereenigingen met honderden lam pions deden mee. De prachtige Juliana- openluchtfilm was een waardig slot der feestelijkheden. Arnemuidett. Vrijdagavond werd alhier op initiatief van den burgemeester een vergadering belegd, tot oprichting van een Oranjevereeniging, welke vergadering zeer druk bezocht was. Na opening door den 'burgemeester werd besloten een Oranjevereeniging op te richten. De contributie werd vastgesteld op 25 cent per jaar. Ruim 50 personen gaven zich als lid op. De bedoeling is met het a.s. Huwelijk van Prinses Juliana in de eerste plaats kinderfeesten te organisee- ren. Een bestuur werd gekozen. De bestuursfuncties werden als volgt verdeeld: burgemeester Horninge, voor zitter; Dr P. de Haas, vice-voorzdtter; P. C. Maelsaeke, secretaris; A. Zeijger, pen ningmeester. Verdere 'bestuursleden zijn: J. J. G. v. d. Graaff, J. J. Huissen, Zuster A. P. v. d. Klooster, J. K. Crucq en J. Louwerse te KleversSkerke. Het ligt in 'de bedoeling om later nog buurtcommissies samen te stellen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Aalzum, J. N. de Ruiter, cand. te Utrecht. Aangenomen naar Westerhaar, P. J. Mackaay, cand. te Driebergen. Bevestiging en intrede Ds G. H. J. Marsman te Urk, hoopt op Zondag 4 October a.s. des namiddags te Bruinisse zijn intrede te doen, na des voormiddags te zijn bevestigd door Ds Waardenburg, emeritus predikant te Hillegersberg. i D'e heer D. Goudzwaard, candidaat, hoopt Zondag 25 October a.s. des na middags teBreskens intrede te doen na des voormiddags te zijn bevestigd door Ds Waardenburg, emeritus predikant te Hillegersberg, vroeger te Bruinisse. St. Laurens. Tot ouderling der Geref. Kerk is in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer L. J. Vroon be noemd de heer J. Koole Mz. Kweekschool te Oostburg. In aansluiting aan het persbericht, dat de Kweekschool te Oostburg nog een jaar zou blijven bestaan nadat tot opheffing was 'besloten deelt „Het Schoolblad'' mede, dat de Kweekschool met 1 Septem ber is opgeheven. Het personeel is op wachtgeld gesteld en de leerlingen zijn thans leerlingen van de Kweekschool te Middelburg, maar slechts administratief: ze krijgen onderwijs in Oostburg in het gebouw 'hunner voormalige 'kweekschool, waaraan het Rijk, naar het blad meent, toch nog een jaar 'huur had, van hun eigen op wachtgeld gestelde leera ren; hun directeur, die officieel al drie jaar slechts waarnemend directeur werd genoemd, behouden ze slechts als leeraar; hun nieuwe directeur zetelt in Middel burg. Oostburg is dus van zelfstandige Kweekschool een filiaal van Middelburg geworden. Het voordeel voor het Rijk, dat de waarnemend-directeur thans als lee raar betaald wordt, zal wel teniet gedaan worden door de reis- en verblijfkosten van den Middelburgsohen directeur, als hij zijn filiaal wil bezoeken. Maar in elk ge val behoudt Zeeuwsch-Vlaanderen zijn Kweekschool practisch nog een jaar. Faillissementen. D'oor de Rechtbank te Middelburg zijn failliet verklaard: A. Abrahamse Lz., caféhouder en tuin der te Oostkapelle. Rechter-comm. Mr G. E. Muller, rechter. Curator Mr A. H, Kuipers, advocaat te Middelburg. D'e Handelsvennootschap onder de fir ma J. Rouw Go. te Goes en hare indi- vidueele vennooten J. Rouw Johannes Zwemer te Goes. Rechter-comm. Mr A. v. •d. Hoop, rechter. Curator Mr H. G. J. Zaayer, advocaat te Goes. De Wed. M. C, M. Nooyens-Scherping te Middelburg. Rechter-comm, Mr H. F. Bloemers, rechter. Curator Mr A. J. M. van Deins®, advocaat te Middelburg. Afdeeling Zeeland van den Chrlstelijken Boeren- en Tuindersbond. Vrijdag kwam het bestuur der Zeeuw- sche afdeeling van den Ghr. Boeren- en Tuindersbond in vergadering bijeen te Goes onder voorzitterschap van dhr C. de Putter. Tot lid van het provinciaal bureau voor rationeele veevoeding werd aangewezen dhr W. van Hoeve te Sirjansland. Gesproken werd over de verlaging van den riohtprijs der tarwe. Door de geza menlijke Zeeuwsche landbouworganisa ties is aan de 'drie Centrale Landbouw organisaties een adres gezonden, waarna deze bij den Minister van Landbouw en Visseherij verzocht hebben alsnog te wil len terugkomen op de verlaging van den richtprijs der tarwe voor den oogst 1936. Eveneens werd er over gesproken om in samenwerking met de andere provin ciale landbouworganisaties een adres te sturen aan den betrokken Minister om voor de Zeëuwsche bedrijven, die uitslui tend de schapenhouderij uitoefenen, een uitkeering beschikbaar gesteld te krijgen, evenals de schapenhouders op Texel die zullen ontvangen. Voorts 'kwam opnieuw ter sprake het landbouwhuishoudonderwijs, vooral inde afdeeling Zeeuwsch Vlaanderen, Weste lijk deel, en het laten geven van andere cursussen. Hierover zal nog een schrij ven worden gericht aan de plaatselijke afdeelingen. Van den Bondspenningmeester is een schrijven ontvangen inzake de financiën van den Bond en de Provinciale afdeelin gen. Het is noodzakelijk voor den arbeid deze te versterken. In vergelijking met wat door de arbeiders voor hun bonden gemiddeld aan contributies betaald wordt, is hetgeen door G.B.T.B.-afdeelingen be taald wordt veel te laag. Verder werd ter sprake gebracht het houden en organiseeren van een fruit teeltdag door de gezamenlijke organisa ties. Betreffende de verplichte stie renkeuringen bleek uit de discus sie, dat men er op Walcheren sterk tegen gekant is. Ook in Zuid-Beveland is men er niet algemeen voor. Het particulier initiatief wordt er door gedood. Over het algemeen bleek, dat het vooralsnog niet mogelijk is, dat in den G. B. T. B. alge meen ten gunste van verplichte stieren- keuringen gedacht wordt. Tenslotte werd nog besloten een com missie in te stellen, die de mogelijkheid heeft te onderzoeken om te komen tot een eigen provinciaal land- en tuin'bouw-or- gaan. Coöp. Beetwortelsuikerfabriek Sas van Gent. Blijkens het jaarverslag van de Coöp. Beetw-ortelsuikerfabriek Sas van Gent, zijn in 1935 door de leden 97.559.000 kg beetwortelen geleverd, waarvan ruim 92 millioen kg werden verwerkt, met een gemiddeld suikergehalte van 17.63 pet. De afrekening bedroeg gemiddeld f 12,20 per 1000 kg. De verlies- en winstrekening vermeldt aan exploitatiekosten f 510.530, w.o. f 155.182 aan salarissen enz. Aan de le den kon f 1.203.125 worden uitgekeerd Aa,n teeltpremie is ontvangen van het rijk f 832.645. De ontvangsten voor sui ker en pulp bedroegen f 919.547. De ba lans per 31 Mei 1936 sluit met een batig saldo van f 184.327. Onder activa komen voor: bezittingen, terreinen, gebouwen en machines f 357.500; belegging in ef fecten en bouwland f49.921, voorraden f 736.637, debiteuren f 217.880, waar borgfondsen f43.222, kas f425.013 en onder passiva: aandeelen f288.300, re serve f 162.941, vernieuwingen f 25.000, deposito's enz-, f 759.047. De te Axel gehouden ledenvergadering beeft tot bestuurslid gekozen den heer A. Woifert, te Hoek. Het aantal leden der Goöp. bedraagt thans 649, met 2861 aandeelen. Bij het aftreden van den heer Van Zwanenberg. Het weekblad „Vee- en Vleeschhandel" bespreekt het ontslag nemen door den heer Van Zwanenberg en zegt er o.a. het volgende van: „We zijn o.i. gekomen aan het begin van het eind van een stuk landbouwcrisis- historie, waaraan weinig of geen licht punten en vrijwel alleen schaduwkanten en zeer zwarte plekken zijn te vinden. 't Heengaan komt onverwacht en toch ook weer niet. Want toen minister Deckers in antwoord op de vragen van den heer v. d. Weyden had medegedeeld, dat hij, de minister, den Regeeringsadvi- seur Van Zwanenberg niet raadpleegde in baconzaken, vanwege de bijzondere posi tie, die de heer v. Z. hierbij inneemt, toen was toch feitelijk het vonnis geveld en gaf de minister bloot, dat het een misgreep was geweest van minister Verschuur, die den grootsten belanghebbende bij den ba con- en vleeschexport (wel voor 1/3 vaD het geheel) bekleedde met de oppermacht (directeur, maar ook voorzitter der Var kenscentrale) om heel deze zaak te re gelen en te beheerschen. Met alle waardeering voor de koop manschap van den heer Van Zwanenberg hebben we van den aanvang af het als een onvergeeflijke fout der Regeering be schouwd, dezen groot-belanghebbende met de leiding van de varkenssteunregeling te bekleeden. Het absoluut onmogelijke werd van den heer v. Z. gevraagd, als men verwachtte, dat 'hij als directeur der Centrale en la ter als Regeeringscommissaris voor het algemeen belang zijn persoonlijk zoo nauw bij de regelingen betrokken belang zou wegcijferen. Dit is geen mensch mo gelijk. De heer Van Zwanenberg gaat zich nu weer geheel aan zijn omvangrijke zaken wijden. Heel de vee-, vleesch- en baconexport en de import is enkele jaren onder zijn supper-visie en opper-leiding geweest. Do exporteurs hebben al hun moeizaam ver kregen handelsrelaties aan het monopo listisch instituut de Centrale moeten doorgeven, feitelijk afstaan en die kaar ten hebben alle open op tafel gelegen voor den grooten leider, den grooten belang hebbende den grooten conourrent." DE VICARIE- OF CA PELLER IE-GOE- DEREN OP ZUID-BEVELAND. 'Daar de uitoefening van de Roomsche religie verboden was, konden geen vica rissen aangesteld worden. De goederen moesten dus een andere bestemming krij gen. De Staten besloten 16 April 1579 dat collatoren, die in het bezit van hun rechten bleven, 1/3 van de opbrengst der vicarie- of capellerie-goederen moesten storten in 's Lands kas tot onderhoud der predikanten de rest 2/3 mocht dan be steed worden tot een of ander vroom ge bruik (pius usus), 't zij voor de studie van een student in de theologie, 't zij voor onderhoud van armen of kerk. Bovengenoemde notulen verklaren dat capellerien, welke in het bezit zijn van collatores dit zullen blijven „tot behouff, onderhout en stichtingen van jongers ofte scholieren, ofte anders ad pios usus en 't derde paert 'van dyen tot behouff en onderhout van predicanten alomme ver- streckt en beheert sal worden." Deze collatoren bielden dus bet beheer over hun vicariën en hadden het recht, zoo de vicarie tot studiebeurs bestemd werd, de scholier of student aan te wij zen, die dan gedurende de jaren van zijn studie 2/3 van de opbrengst van het vica rie- of capellerieland kreeg. Werd de vicarie een andere bestemming gegeven, dan kon de collator daarover heslissen, indien hij maar 'binnen de grenzen van „ad pios usus" bleef. Van het kleine aantal der capellerien dat na 1580 overbleef, zijn nog enkele omstreeks 1663, toen de geheel-geconfis- ceerde capelleriën verkocht werden, mee verkocht en werden de collatoren op een of andere wijze schadeloos gesteld. Eenige o.a. te Driewegen, zijn in het bezit ge- koben van het Burgerlijk Armbestuur. Van een 6-tal vicariën, die naar ik weet nog bestaan, zal ik u ten slotte eenige bijzonderheden vertellen: Het zijn 5 capelleriën te Kloeting e, welke als studiebeurs dienen, en 1 te Hoede- kenskerke, welker opbrengst door de Herv. Kerkvoogdij en de „Groote Armen" gedeeld wordt. Volgens de inventaris ivan 1582 beston den er te K lo e t i n g e 7 capelleriën twee biervan kwamen geheel „ter profijt van de ghemeene zacke", daar de collator onbekend was. Van de overige 5 capelleriën te Kloe tinge had de Ambachtsheer van Brede- roode de collatie. Deze capelleriën waren groot, resp. 20 gemeten 116 roeden, 15 g. 294 r., 18 g. 50 r., 15 g. 100 r. en 9 g. 162 r. De eerste vier had de Ambachtsheer vergeven aan zijn zoon Floris van Brede- roode „wonende bij den Heere van Brede- roode". Waarschijnlijk bezocht deze Flo ris een of andere school te Goes. We vin den n.l. te Hoedekenskerke een zekere Samuel van der Steene, „gaende ter schole te Goes" in het bezat van een ca- pellerie aldaar. De laatste van de capelleriën was in het bezit van een zekere Hercules Tho massen, welke te Utrecht studeerde. 'De collatie van deze 5 capelleriën bleef aan de opeenvolgende Ambachtsheeren en vrouwen van Kloetinge. Ook voerden zij bet beheer over de aan de capelleriën be- hoorende goederen, onder verplichting, dat zij telken jar 1/3 van de opbrengst uitkeerden aan het Domein. Deze uitkee- ringen hadden plaats tot op het jaar 1846, In dat jaar kocht de heer J. J. Patijn te 's-Gravenhage, als voogd over zijn kleinzoon J. G. Cloterhooke Patijn, voor laatstgenoemde de Ambachtsheerlijk heid Kloetinge, en daarmee ook de col latie over de 5 capelleriën. Door aan het Domein f4000 te betalen, kocht hij de verplichting om jaarlijks 1/3 van de op brengst der capelleriën aan het Domein te betalen, af. Voortaan behield de fa milie Patijn dus zelf 1/3 van de opbrengst der landerijen, terwijl 2/3 aan studiebeur zen moest uitgekeerd blijven. '(Deze uit- keeringen zijn 'geregeld bij de wet „tot behoud en ter verzekering der bestem ming van vicariegoederen.") Gedurende de 19e eeuw werden de stu diebeurzen vergeven aan zonen van Herv. Predikanten van Kloetinge en Goes, of andere Zuid-Bevelandsche gemeenten, die Theologie studeerden. In 1886 was de beurs in het bezit van een zoon van Ds Warnsinck, welke student was in de me dicijnen. De capelleriën zijn samen groot 79 ge meten 122 roeden. De opbrengst van 2/3 deel, dus ongeveer 22 H.A. komt ten bate van de beurs of beurzen. Te Hoedekenskerke bestonden 3 capel leriën. Twee er van werden door de Sta ten geconfisceerd, daar de collators on bekend waren. In de notulen van Gec.'Raden d.d. 7 Maart 1581, lezen we: „Frangois Pieterse van Gats, zoone wijlen Charles Pieterse van Cats, heeft overgegeven zijln collatie bij hem gedaan op zijn broeder, van eene capellerie in Oedekenskerke. Daarop hij collator segt te zijn verzoekende insti tutie en confirmatie van dezelve colla tie." In de genoemde inventaris vinden we „Samuel van der 'Steene, gaende ter scho le ter Goes, es possesseur van eene Capel lerie, ataende ter collatie van Jonokheer Op 1 October a.s. zal het 50 jaar ge leden zijn dat „De Zeeuw" voor het eerst verscheen. Het ligt in de bedoeling bij die gelegen heid een herdenkingsnummer uit te ge ven, dat aan alle abonné's gratis zal worden toegezonden. Jan Pietersen Cats, groot 22 gem., uit brengende jaerlijxs omtrent 3 Ponden." Zooals ik reeds zeide werden alle, ge heel door den Staat geconfisceerde Ca pelleriën, omstreeks 1663 verkocht. In die jaren werd genoemde capellerie te Hoe dekenskerke mee verkocht. Bij besluii van Gec. Raden d.d. 8 Sept. 1689 werd 2/3 van de rente van bet verkregen kapi taal uitgekeerd aan de armen te Hoede kenskerke. Blijkbaar bad dus de heer van Cats beschikt, dat de opbrengst der ca pellerie niet verder voor een studiebeurs zou aangewend worden, maar tot een ander vroom gebruik i.e. tot onderhoud der armen. Nu de collator beschikt bad dat de gel den op deze wijze zouden besteed worden bad het collatorschap der capellerie geen zin meer. D'e collatie is vervallen, nadat de Staten op zich hadden genomen jaar lijks 2/3 van de rente van het door ver koop verkregen kapitaal aan Hoedekens kerke uit te keeren. De rente was bere kend tegen 4 pet. 'sjaars. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken van 30 D'ec. 1823 werden kerkmeesters van de Herv. Kerk en de armmeesters van den grooten ar men gerechtigd verklaard tot het bezit van 2/3 der kapitalen aldaar tot een jaar- lijksch bedrag van f 184.80. Wat de reden is geweest dat sedert 1823 de kerkvoogdij der Herv. Gemeente te Hoedekenskerke meedeelt in de 2/3 is mij niet bekend. In genoemd besluit van 1823 zullen echter de motieven wel te vinden zijn. Men vroeg zich te Hoedekenskerke wel eens af waar de landerijen van deze Cappellerie toch lagen. Uit het hier bo venstaande zal duidelijk zijn, dat er geen landerijen meer bestaan; dat de Staat deze verkocht, het geld in 's Lands kas stortte en de verplichting op zich nam een bepaalde som jaarlijks aan deze licha men te H. uit te keeren. Wie er prijs op stelt te weten waar 'de landerijen van deze Capellerie gelegen hebben kan dit vinden in genoemde In ventaris van 1581 op het oud Archief te Middelburg. Ziehier bet belangrijkste omtrent de Capelleriën op Zuid-Beveland. Wie er iets meer van wil weten moge ik verwij zen naar het Rapport van Mr. Telting i.z. de Vicariegoederen in Zeeland en Onder zoek naar den aard en de geschiedenis der Vicariegoederen in Nederland door Mr Koker. Beiden te vinden op het Oud- Archief te Middelburg. Nisse. A. BLANSON HENKEMANS. Opgepast. D'e Hoo'fd-Commissaris van Politie te Amsterdam geeft in overweging niet in relatie te treden met personen te Amster dam, die een positie als depot- of filiaal houder in een bakkerij aanbieden en van gegadigden waarborgsommen verlangen, alvorens inlichtingen aan zijn hoofdbu reau te hebben ingewonnen of zich in verbinding te hebben gesteld met het bu reau van de Voorloopige Plaatselijke Bak- keiij Commissie, Keizersgracht 296 te Amsterdam. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Hondenpenning No. 112, Zandstra, Kin derdijk P 85; Bandafnemer, Stevense, Verwerijstraat N 147; Mantelband, A. J. VenteviÜe, Veerschesingel S 37; Belas- tingmerk, P. Tevel, K. Geere K 369; Keik bijbeltje, L. P. Goedbloed, K. Heeren- graoht M 276; Rozenkrans en balletje, EVeraars, Rott. Kaai O 224; Manchet knoop, Gel-dof, Visehmarkt H 166; Avond doekje, G. Janse, St.-Laurens A 71; Koste loos belastingmerk, J. v. Sluijs, Zuidwal, Arnemuiden G 123; Kinderportemonnaie met inh., J. J. Boone, Bellinkstr. G 163, Overhemd, Wed. H. J. Quist, Noordweg R 30; Pet, A. Wolf, Spanj.straat E 88; Beursje met inh., M. Gilde, Noordweg A 75; Broche, A. Bommelin, K. Geere K 366; Belastingmerk, A. J. Roskam, Na dorst B 120; Lakbandje, Veldwachter St.- Laurens; twee sleutels aan ketting afz. Broedelek te Zeist, J. de Visser, Kerk- laan D; 139, 't Zand. Doosje medicijnen, H. de Lange, Latijn- sche Schoolstraat C 51; Huissleutel, J. Leijnse, Vliss. straat I 175; Duimstok, Papagaai, L. Burg B 8; Leesboek, P. Groe- nenwege, Walensingel Q 272; Horloge (kinderspeelgoed), Aalberg, Gravenstraat (winkel); Schakelarmband, A. van Sab- ben, Teerpakhuizenstraat P 39; Belasting merk, G. Neufeglise, Achtersingel Q 161; Damesport. met inh., A. van Flierenburg, Volderijstraat M 91; Zakkam in -étui, C. Polderman, Veerscheweg T 247; Acte- tasch, F. de Nooijer, Heerenstraat H 129; Sierspeld, A. C. de Graaf, Koudekerksche- weg, 't Zand D 45; Hondenhalsband met penning, Fondse, K. Geere K 363; Zwem pak en grijs jasje, Gem. Zwemschool, Ha- vendijk; Hondenhalsband met penning, Wed. Wattel, Pottenb. singel Q 58; Auto ped, C. Hendriks, N. Oosterschestraat N 101. Indien een voorwerp bij een der parti culieren wordt afgehaald, melde men dit aan het Bureau van Politie.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 2