N AT I O N A L E raai. Kerknieuws. Gemengd Nieuws LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam IDEAAL-TARIEFx^ Finantiëele Berichten Rechtszaken Telegrammen. Burgerlijke Stand b iur meerde evelt, waar jouverneur- mr T jar da er de reis de kade te mnig weer, dat aan do jouverneur- hoogd door gen de sche ren gouver- en flotielje 3aluut-scho- emanningen jttooi, mede iviteiten ter Prinses Ju- Koetaradja icieel te Sa- rondrit door ;alen. In den de gemeen- sohool dan neente. Dhr de grond in oorzitter ge- het verzoek ming aan te pet. voor om den onan A. de straten te ldaar, en de dragen, te* 500 per jaar. rot de Raad e met 1 Oct. verlaat, het nog te laten ng van f180 ;n gemeente- Ip bij het op- besloten te voordeeligste n. ng van den terrein werd pachter des even. rondvraag ds bekend is n Grondbezit rorzitter amt- ter eenige wij plaatsjes ge wordt echter of het niet sc'hmachines, elasting te la- twoordde daf trachten an- om schade l. Dhr Dron- n te Batih in De voorzitter ïdig mogelijk len heer Van er ook al is voor de werk ïrdde, dat er uitdiepen der uiting. eraad. Gis- aad. Afwezig ie-omstandig- ikele woorden H. Prinses Lippe-Bies- ien zich van eekt de bur- lit. Besloten K. H. Prin- keurd de lee mt f9100. presentiegeld nkomstig het ssteld op f 170 goedgekeurd e heffing van en weeggeld ce. an de laatst en gemeente- in bedrag te lganger enkele ien. ïen een ver- andarbeiders- om een der- welke door irden aan het 'uid-Beveland te nemen, dat nog kort an deze 'bon aangenomen, van meening, nde was toe- nieuw aan de voerig wordt iet adres toe- om B. en W. kennisgeving leze gemeente voor premie- ouden komen, ntal inwoners zijn van ver- iging van dit een zeer ge- den geholpen, verzoek root vereenkomstig ratel van de de wordt de - gemeenterekening 1935 voorloopig vast gesteld met een bedrag in ontvang van f90960.34, in uitgaaf van 185256.09. al- zoo voor zooveel den gewonen dienst be treft met een batig slot van f 5704.25. De kapitaaldienst wordt vastgesteld met een bedrag in ontvang van f19970, in uit gaaf van f 21870, en een nadeelig slot van f1900. Vervolgens wordt aangeboden de ge- meentebegrooting sluitende met een be drag dn ontvang en uitgaaf van f 87958.57 en een post onvoorzien groot f 1483.01. De burgemeester wijst er op, dat deze be grooting geen gunstig beeld te zien geeft van de gemeentejfinanciën. Door de nieu we subsidieregeling van het W. S. F., welke voor deze gemeente zeer ongunstig is, moest een extra-bijdrage geraamd worden van f 4700. Hoewel de begrooting eerst vrijwel kloppend was, was het na de ontvangst van de nieuwe subsidie regeling een onbegonnen werk om te trachten in deze begrooting nog een zoo groot verschil te overbruggen. Hierna wordt goedgekeurd de rekening van 'het Burg. Armbestuur 1935, sluitende met een batig slot van f977.93V2, wellk groot slot ontstaan is, doordat in het af- geloopen jaar een flink ondersteuningsbe drag kon worden verhaald. De begrooting 1937 van het Burgerl. Armbestuur wordt goedgekeurd met een bedrag in ontvang en uitgaaf van f 1950.66 en een uitgetrokken gemeente lijke subsidie van f 750. Z. h. st. wordt hierna vastgesteld een wijzigingl der gemeentebegrooting 1936. Naast verschillende administratieve pos ten, moest o.a. de post plaatsing van krankzinnigen met ruim f 80O worden verhoogd. Het op de post onvoorzien be schikbare bedrag wordt hierdoor tot ruim f 100 teruggebracht. In verband met een door B. en W. in gewilligd verzoek van bet bestuur der bijzondere school in de Wilhelminastraat om de jaarlijksche vergoeding ingevolge art. 205 der L.O.-Wet 1920 te vervan gen door een uitkeering ineens ingevolge art. 205, stellen B. en W. den Raad voor, te besluiten tot het aangaan van een geld- leening groot f 8000 ter dekking van deze uitgaaf. Dhr Nagelkerke vraagt, of de school nul nog eenig recht heeft op de overige 20 pot., waarop door den voorzitter ont kennend wordt beantwoord. Dhr van Houdt vraagt, of de gemeente door dezen afkoop nu meer zeggenschap over de school heeft gekregen. Neen, ant woordt de burgemeester, alles blijft zoo- als het tot nu toe was. Z. h. st. wordt tot het aangaan van de geldleening beslaten. Hierna wordt overgegaan tot de vast stelling van de kosten per leerling van het gewoon lager onderwijs over 1934. De voorzitter wijst erop, dat het hier een eigenaardig jaar betreft, omdat de Minister van Onderwijs in 1934 besloot, dat voor de berekening van de vergoe ding ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1920 gedurende het laatste kwartaal van 1934 de openbare lagere school te Krabben- dijke buiten beschouwing moest worden gelaten. Derhalve bestaat het vast te stel len bedrag' thans uit twee deelen, voor 34 gedeelte de kosten van de school te Krab- bendijke en voor 34 de kosten van een gelijksoortige gemeente. Z.h.st. wordt als gelijksoortige gemeente aangewezen de gemeente Kruiningen, waar de kosten in het betreffende jaar f 8,92 per leerling bedroegen. Over 1934 worden de kosten in totaal vastgesteld op f 12.32 per leer ling. De volgende vergoedingen worden daarna toegekend: School Wilhelmina straat f 902,44, school Julianastraal f 1854,16, Hervormde school f 899,75. Dhr Haverhoek herinnert eraan hoe bij het bekend worden van de beslissing van den Minister gevraagd is rekening te houden met de levensbehoeften van de bijz. scholen. Hij is van meening, dat de bijzondere scholen ten hoogste dankbaai kunnen zijn met de thans vastgestelde be dragen. Aan de orde is daarna het voorstel van burgemeester en wethouders om overeen komstig den eisch van den Minister van Sociale Zaken een controleur voor de steunregeling aan te stellen. B. en W stellen voor daartoe te benoemen op ar beidscontract den heer A. Wabeke op een vergoeding van f 10 per week. De burge meester wijst er op, dat B. en W. zelf niet veel gevoelen voor bet aanstellen van een controleur, doch zij moesten zwichten voor den eisch van Sociale Zaken. Dhr Haverhoek is van meening, dat in Wabeke een geschikt persoon is gevon den. Aan de werkloozen zou bij den raad willen geven zich stipt te houden aan de voorschriften. Meer dan voorheen zullen thans alle kleine onregelmatigheden wor den opgemerkt en dan moet bet niet zoo zyn dat men aan den controleur de schuld geeft. Dhr Nagelkerke had liever een oproep geplaatst, er zouden dan wel meer can- didaten gekomen zijn. Dhr van Houdt vindt de belooning van f 10 per week wat te hoog hetgeen ech ter door dhr van Velzen wordt tegenge sproken. De burgemeester zegt toe, dat B. en W. met een nader voorstel betref fende het loon zullen komen indien na eenigen tijd blijkt dat te veel wordt be taald. Met algemeene stemmen wordt hierna tot controleur voor de steunverleening op arbeidscontract aangesteld dhr A. Wa beke, Het tijdstip van indiensttreding zal nader door B. en W. worden bepaald. Ten slotte wordt besloten aan H. M. de Koningin ontheffing te verzoeken van de verplichting om de ambten en betrekkin gen aan te wijzen welke in deze gemeente alleen door capitulanten mogen worden vervuld. Rondvraag. Dhr Vogelaar wijst op het ongeluk dat deze week op den Rijksweg is gebeurd. In verband daar mede zou spreker gaarne willen, dat de Raad aan den directeur van den Rijks waterstaat verzocht de beplanting op den Rijksweg op 100 meter terzijde van de landwegen op te ruimen. In dezen tijd, nu herhaaldelijk op bet land gewerkt wordt is het levensgevaarlijk 'het land te verla ten. Men moet eerst op den Rijksweg zijn om te kunnen zien of er verkeer aankomt. De burgemeester vraagt zich af of door het wegnemen der beplanting de toestand niet gevaarlijker wordt, daar de men- scben 'dan nog minder op 'hun hoede zul len zijn voor 'het snelverkeer. Hij wil ech ter wel namens den Raad door B. en W. de aandacht op de wensehen van den heer Vogelaar richten. Nadat dhr Nagelkerke nog gevraagd heeft naar den stand van de havenwer ken en dhr van Houdt geklaagd heeft over den last die verschillende bewoners ondervinden van woonwagenbewoners die voor dag en dauw om drinkwater ko men vragen, sluit de voorzitter op de ge bruikelijke wijze de vergadering. St Laurens. Evenals verleden jaar heeft het bestuur van de kinderspeelplaatsver- eeniging een kinderfeest georganiseerd. A.s. Zaterdagmiddag zullen op het terrein in 'den Sohotelweg verschillende spelen worden uitgevoerd. Alle 'kinderen zullen worden getracteerd. Arnemuiden. De echtgenoote van dhr v. S. van den Zuidwal, werkzaam zijnde in haar werkhuis te Middelburg, kwam te vallen van een trap, met het gevolg, dat zij een pols brak. De pols werd in het gasthuis aldaar gezet. Korfbal. Hansweert. Zaterdagmiddag speelde Zeelandia uit Hansweert een korfbalwed strijd tegen S.E.O.L.T.O. uit Temeuzen. Zeelandia won dezen strijd met 52. Colijnsplaat. S.S.S. uit Golijnsplaat speelde een korbalwedstrijd tegen Rapide uit Axel. Rapide wist hier te zegevieren door met 40 te winnen. Wie adverteeren wil gebruikt daarvoor „DE ZEEUW". Dat is verstandig. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Kerkrade, J. B Gioenewegen te Welsum. Bedankt voor Eemnes Binnen, P. de Looze te IJsselmuiden. Ghr. Geref. Kerk. Beroepen te Nieuw-Vennep, P. Zwier te Schiedam. Evang. Luth. Kerk. Drietal te WinschotenSappemeer, mr B. G. Gladder te Hoenderloo', mej. L. C. Dufour te Groede en mej. M. P. Stol te Haarlem. Terneuzen. Zondagmorgen is Ds G. W. van Houte door Prof. D'r J. Ridderbos tot zijn dienstwerk ingeleid. Het gebouw der Geref. Kertk was geheel gevuld. Prof. Rid derbos had tot tekst gekozen Jes. 6 18, en sprak over: E;en blik in bet 'heiligdom, Een gerechtvaardigd zondaar, Een gewil lig profeet. Op zijn verzoek werd D's Van Houte de zegenbede uit Psalm 134 toege zongen. Des middags verbond Ds Van Houte zidh aan zijn nieuwe gemeente, sprekende over Johannes 3 2930, daarbij' wijzen de op de verhouding van Christus' tot Zijn gemeente. Namens de gemeente sprak ouderling M. van der Gouwe; namens de Classis Axel Ds J. Vink, en Ds A. B. W. M. Kok als consulent. Het dageliikselh bestuur der gemeente was tegenwoordig. Bevestiging en intrede. Ds F. G. H. Nicolai, Ned. Herv. pred. te Jutphaas, 'hoopt 11 Oct. a.s. te Domburg zijn intrede te doen, nadat hij des mor gens bevestigd zal zijn door Dis Six Dijk stra van Baambrugge. Twee dooden bij motorongeluk te Utrecht. In den nacht van Vrijdag op Zaterlag te omstreeks half twee is op den Leidsche- weg in den tunnel bij het Centraal Sta tion te Utrecht een motorongeluk gebeurd, dat aan twee personen het leven heeft gekoist. Uit de richting Leiden naderde met groote snelheid een motorrijwiel, waar van de bestuurder bij den tunnel, door tot nog toe onopgehelderde oorzaak, plot seling begon te slingeren, waardoor hij tegen een steenen brugpijler opreed. Door den schok werd de duopassagier terzeide geslingerd; hijl was op slag dood. De motorrijder zelf bleef zeer ernstig ge kwetst met bloedende wonden en vermoe delijk een zware hersenschudding liggen. Hij werd naar het Stads- en Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar hij een half uur na aankomst is overleden. Behalve een agent van politie, heeft niemand het ongeluk zien gebeuren. Zijtn. aandacht werd getrokken door de slinge rende bewegingen van de machine. Even later was het ongeluk geschied. Prof. Michael uit Groningen kon de eerste ge neeskundige hulp verleenen, daar hij toe vallig de plaats van het ongeluk pas seerde. Uit de geheele situatie is gebleken, dat de bestuurder van het motorrijwiel met ongekende snelheid heeft gereden. Beide mannen waren getrouwd. Autobus tegen een boom gereden. Verscheidene gewonden. Zaterdagmorgen omstreeks half tien is een autobus met 32 personen te Lexmond tegen eet boom gereden. Alle inzittenden op twee na werden gewond een van hen levensgevaarlijk. Twee doktoren een uit Lexmond en een uit Meerkerk hebben de eerste hulp verleend. Vermoedelijk treft d enchauf- verleend. Vermoedelijk treft den ohauf- Amsterdam naar Antwerpen. Bij bet onderzoek is gebleken, dat het ongeluk als volgt is ontstaan: de chauf feur van de bus bemerkte dat bij op zeker oogenblik zou worden gepasseerd door een tractor met aanhangwagen en hield daarom zooveel mogelijk rechts. Van den anderen kamt kwam op hetzelfde oogen blik een auto, geladen met 'kaas. De be stuurder van den tractor heeft dezen auto niet of te laat opgemerkt, met het gevolg, dat de chauffeur van de bus op zeker oogenblik voor de keuze stond met den tractor in botsing te komen of nog ver der naar rechts uit te wijken. Hij: deed dit laatste doch kwam dientengevolge te gen een boom terecht. Daar hij een groote snelheid had waren de gevolgen ernstig. Direct na de botsing met den boom vloog hef voorste gedeelte van de autobus in brand. D'e chauffeur die niet gewond was, had de tegenwoordigheid van geest het vuur onmiddellijk met een brandblusch- apparaat en kleedingstukken te dooven. Acht gewonden zijn naar de rijkskli niek te Utrecht overgebracht. De overige slachtoffers hebben slechts lichte kwetsu ren opgeloopen. D'e ac'ht gewonden, die in de rijkskli nieken te Utrecht zijn opgenomen, ver- keeren niet in direct levensgevaar. Hun toestand is naar omstandigheden vrij goed. Onderhoud met een der medici. Van dr. Spijkerboer uit Meerkerk, een der eerste medici die hulp hebben ver leend, vernam het Hldbl. nog het volgende: Toen ik op de plaats van de ramp was aangekomen was de aanblik onbeschrijf lijk. Ruïneus. Dat is het eenige woord dat ik er voor kan bedenken. Overal lagen ge wonden op den weg verspreid, langs het water, midden op den weg, zittend te gen hoornen, en allen bloeiden om hef hardst. Men wisf eenvoudig niet waar men met hulpverleening moest beginnen. Intussoben kreeg ik assistentie van mijn collega's Siddré uit Lexmond en Bonk uit Vianen. Ook kwamen er een aantal verpleegsters en kort daarop de zieken auto's uit Lexmond en Utrecht. Toen kon het eigenlijke werk eerst goed beginnen. Er waren ernstige patiënten bij die groote gaten in den schelel hadden gekregen. Voor sommigen bestaat ernstig levens gevaar. Visschersvaartuig gezon ken. Opvaren d'e n gered. Gis teravond zijn te Huil door den stoom trawler Esquimaux 16 Nederlandsche visschers aan land gezet, behoorende tot de bemanning van het motorvisschers- vaartuig Thor uit Vlaardingen, dat Vrij dagnacht op 40 mijll van de kust van Nort humberland met de Esquimaux in bot sing is gekomen. Menschenlevens zijn gelukkig niet te betreuren. De opvarenden van de Thor zijn alles kwijt. Kind overreden en gedood. In Chevremont bij Kerkrade is het 4- jarige zoontje van de mijnwerkersfamil- lie van der S. bijl het oversteken van den weg onder een vrachtauto geraakt. Zwaar gewond werd het kind opgenomen en naar een nabij' wonenden geneesheer ge bracht, die slechts den dood kon oonsta- teeren. Motorrijderslaat over den kop. Du or ij'der op slag gedood. Zaterdag is onder Wassenaar de mo torrijder M. uit Leiden, doordat hij slipte over een olievlek, over den kop geslagen. Hij!, zoowel als zijn duo-passagier, de om geveer 18-jarige J. de B. uit Leiden, maak ten een hevigen smak. Een motorrijder, de heer T. uit Rijswijk, die vlak achter den slippenden motor reed, kon niet meer bijtijds uitwijken en reed op de gevallenen in. De beide motorbestuurders M. en T. Kregen slecht lichte verwondingen. De B. evenwel bleek op slag te zijn gedood. Auto tegen een boom. In zittende gedood. Zaterdagmiddag reed een personenauto te Hillegom in de richting Haarlem, toen, waarschijtnlijlk doordat de chauffeur omkeek, de auto naar rechts zwenkte en tegen een boom reed. In de auto zaten vijlf personen, onder wie de eigenaar van het voertuig, de 73- jarige van Z. te Breukelen. Deze bekwam een hersenschudding en een schedelfrac tuur. Hij' is naar het gasthuis te Haarlem overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. De andere inzittenden had den vrijwel geen verwondingen opgeloo- pen. De aanslag bij Empel. De marechaussee te 's-Hertogenbosch heeft eenige helderheid gebracht in het duiste re geval van den aanslag op een jong meisje uit Ammerzoden, die Woensdag avond op den rijksweg den Bosch-Utrecht onder Empel door een onbekende werd aangevallen en met een mes verwond. De marechaussees constareerden dat een vriendin van het meisje uit Ammer zoden omgang had met een man uit Heus den, doch dat deze man vaak door de Ammerzoodsohe meisjes werd geplaagd. Vermoedelijk heeft hij! den aanslag uit wraak gepleegd. Hij is in de marechaus seekazerne in den Bosch opgesloten en aan een streng verhoor onderworpen, doch Ontkende iets met het geval uitstaan de te hebben. Ingezonden Mededeeling. Voor 215,40 V-jaars verzekert 30-jarige ƒ6000,— kapitaal na 35 jaar pluvf1200,— rente bjj overlijden Naar zijn alibi wordt een onderzoek ingesteld. De man blijft voorloopig in ar rest. i Ben gratis abonné op de krant. Eten bewoner van Kralingen miste den laatste tijd geregeld zijn krant. Een onderzoek wees uit, dat trouw de krant bezorgd werd! Er werd besloten een post uit te zetten. En deze uitkijk had al dadelijk succes, want hiji betrapte den stucadoor C.D. op heeterdaad, toen deze, kort nadat de looper de krant in de bus had gedepo neerd, er op handige wijze het exemplaar weer uithaalde. De man erkende dit den laatsten tijd geregeld te hebben gedaan. Van bet gebeurde is bij de politie ken nis gegeven. Groote brand te Huissen. Zaterdagmiddag is brand uitgebroken in de kweekerswoning van de weduwe Wouters te Huissen (Gelderland). Door den krachtigen Oostenwind wer den de vlammen zoo zeer aangewakkerd dat hef heele huis in een oogwenk in lichte laaie stond en van den inboedel niets kon worden gered. Hoewel de huizen hier eenige tiental len meters uit elkaar liggen, vatten de rieten daken der woningen van de huizen der kweekers van Opgenoot, Van Aalten en Lentjes vlam en de wind gaf het vuur zulk een felheid, dat ook deze drie wo ningen tot den gond toe afbrandden. De oorzaak van den brand is niet be kend. De schade wordt door verzekering ge dekt. Felle brand te Harskamp. Zaterdagmiddag zijin de boerderij! de „Zandhof" te Harskamp van den land bouwer W. Hol met bijhehoorende schuur, pakhuis enz. door brand vernield. Behalve de brandweer, die spoedig ter plaatse was, namen ook aan het blus- schingswerk deel militairen, die voor de a.s. groote manoeuvres daar gelegerd zijn. Niets was verzekerd. Als oorzaak van den brand vermoedt men hooibroei. Vaneenhoogen schoorsteen g ev a 11 e n Zaterdagavond viel de 13- jarige C.v.d. Z. te Wateringen, die een slingerparachute, waarmede hijl speelde, uit een schoorsteen wilde halen, van een hoogte van 14 M. Het slachtoffer werd met een verbrijzelden schedel opgenomen en overleed eenige uren later. Het mes. Uit Hleeze wordt gemeld: Zondagavond is tijdens een twist ze kere D'. uit Leende, die ongeveer veertig jaar oud is, door Zijin buurman van M. met een mes gestoken. Een van de mes steken trof D. in het hart, zoodat deze terstond overleed. Deze moord houdt vermoedelijk ver- band met een familiekwestie. De dader, van M., 'heeft de vluoht ge nomen en is nog niet achterhaald. Hij is 41 jaar oud en staat zeer ongunstig aan geschreven. Auto op een melkwagen. Een doode. Op den weg Nijmegen- Wijlcben is Zaterdag eon auto bestuurd door mevrouw Tiggelaar uit Arnhem, met groote vaart op een melkwagen gereden. De botsing was zoo hevig, dat de auto aan een zijlde werd opengescheurd. Mevr. Tiggelaar werd zeer ernstig aan het hoofd gewond. Zij werd vervoerd naar het zie kenhuis te Nijmegen. Zondag is zij over leden. De melkwagen was omgeslagen en grootendeels vernield. Het zoontje van den landbouwer A. dat op den wagen zat, werd eveneens vrij ernstig gewond en in het ziekenhuis opgenomen. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Effectenbeurs, ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. H. V. A. Ned. Ind. Hdbk. Philips Unilever Amsterd. Rubber vorige koers heden 287-8 286Vs-7 106 106 161-2 162Vj 11734 11734 145V2 14234 Koninkl. Petroleum 299 34 - 34 299 34-Vi Deli Mij. 244 242 Ned. Scheepv. Unie 54V2 5434 4 pet. Nederland 995/a 9911/n 4 pet. Nederl. Indië 9834 983/s U. S. Steel 436/e 43Vs Anaconda 237/s 237/a U. S. Leather 3V2 35/s Bethlehem Steel 423/s 416/i» Adj. Ghic. Milwaukee 47/ia 413/u Cities Service 23/s 25/a Intern. Nickel 347/a 3434 Shell Union 125/a 1211/« Kennecott Copper 28V2 285/a Radio Corp. 634 613/io Car Foundry 2834 2834 Tidewater 1034 10Va Midcont. Petrol 14 14 Gen. Motors 42 4134 American Einka 2334 237s United Corporation 434 434 D'e beurs was heden vrij stil en de koersen vielen niet mee. Ook Londen was aan de flauwe kant. D'e redevoeringen van Hitler maakten een onplezierigen in druk, terwijl aan den andenen kant heden de verkiezingen in den staat Maine zijn. Vallen deze gunstig uit voor de democra ten dan verwacht men morgen lagere koersen. Hierdoor was er groote terughoudend heid en ging er in geen enkele hoek iets van beteekenis om. Ook de beleggingsmarkt was stil met onveranderde koersen. Geld 134 pet. Wisselkoersen. Amsterdam, 14 Sept., 2.30 u. Berlijn 59.2659.30. Londen 7.45V2—7.4634. Parijs 9.680.72'. Brussel 24.8624.94. New-York 1.47—1.4734. 'Faillissement. Het week blad „Handelsbelangen" bevat o.m. de crediteurenlijst in het faillissement van J. G. Ie Bleu, vroeger drukker en uitgever te Bresikens. Deze lijst telt 51 crediteuren met een totaal passief van f48.538,46, waarvan preferent f 256,66. De baten zijn nog niet volledig bekend. 1 Door de rechtbank te Middelburg is failliet verklaard: El. G. Gappon, papier handel te Middelburg. Rechtercommissa ris Mr J. H. F. Bloemers, rechter. Cura tor: Mr A. Bolle, advocaat te Middelburg. H. M. de Koningin niet naar het vuurwerk. DEIN HAAG. Naar wij vernemen zal H. M. de Koningin hedenavond het vuur werk op het Malieveld niet bijwonen. Het stranden van de Sirenes. EGMOND AAN ZEE. Zaterdagmiddag zijn slangen en pompen aan boord van de Sirenes gebracht, om e.v. de ruimen leeg te pompen. De drukte te CaUantsoog is gister enorm geweest. Het aantal bezoe kers wordt op ongeveer 10.000 geschat. Motorschip verbrand. ■SLEEUWIJK. Zaterdagavond geraak te een motorschip uit Nieuwendijk, gela den met stroo, nabij Veen (N.-Br.) op de Maas in brand. De opvarenden wisten zich te redden. Het schip en de lading werden een prooi der vlammen. Auto rijdt op menschen in. H'OENSBROEK. Zaterdagavond is hier de feestvreugde op droeve wijze ver stoord. Op de Akkerstraat, waar een optocht zou voorbij trekken en waar dus een dichte haag van menschen stond opge steld, passeerde een auto, bestuurd door den heer S. uit Heerlen. Toen plotseling een dame op haar fiets den weg overstak, wendde S. om een aan rijding te voorkomen hef stuur om, kon evenwel niet meer genoeg remmen en reed op de langs den weg staande men schen in. Verscheidene personen werden meer of min ernstig gewond, en zijn naar het ziekenhuis overgebracht. Verdronken. 'M3MDENMEER. Hedenmiddag is het 7-jarig dochtertje van de familie Briek te water geraakt en verdronken. Brandstichting. HEERLEN. Hier is gearresteerd, ver dacht van brandstichting in zijin woning, zekere S. Hij had diverse goederen met petroleum overgoten. Het ongeval op het Loenmeer. ■OSLO. Bij' het ongeluk aan het Loen meer zijn volgens de laatste mededeelin- gen in het geheel 78 personen om het leven gekomen, van wie 30 kinderen. De materieele schade wordt op 600.000 kronen geschat. GOES. Huw.-afk.: Willem Gijsbertus Dtrever, 59 j. en Maria Cornelia Rottier, 44 j. te 's-Heer Arendskerke. Gehuwd: Hugo Henri FranS, 29 j. jm. te 's-Gravenhage en Fieternella Dorothea Molhoek, 22 j. jd. Geboren: Adriana Joanna Maria, d.v. Leonardus Johannes van Osöh en Johan na Petronella Bekkers. Overleden: Wil'helmina Sohouwenaar, 36 j., eöhtg. v. Jacobus Marinus Harden- beng te Wemeldinge. Wil'helmina van Diest, 43 j., echtg. van Jacob Cornelia

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1936 | | pagina 3